gravenj moet WITH PRIMAL ConsumentenbondProdukten van Rozenkoningin was hier Delfland: Kanaal Boonstoppel zeer goed, goed en best Kindervakantiewerk 1979 F Multilux en R W Geaning Service W’veen UW WINSTWINKEL! Onderzoek naar houtverven levert duidelijke conclusies op Twaalf gewesten Kempkes BV Afscheid van kleuterleidster ïfc. Af T 1 •1’’ - .1 KINDERVAKANTIEWERK DE BONKELAAR 24 26 timmeren binnen: id. je 'erstopp' id. 31 2 14 16 7 9 speurtocht sportwedstrijd brood kleien Vossejacht handenarbeid id. binnen: id. De Haagse Rozenkoningin Vivianne 1 (links) met haar hofdame Marianne Frankenmolen delen rozen en folders de boezembemaling in ons hoogheem- zelf circus maken id. brengen. Tot de drie merken waarvan de lichte kleur zich goed hield en de donkere redelijk behoorde ook To- kinol. De transparante beitsen kwamen het slechts uit de bus. Er dienen min stens drie lagen opgebracht te worden, wat de gebruiksaanwijzing vaak niet vermeldt. De speciale top coats geven nauwelijks een betere duurzaamheid dan een laagste laag van de gewone be its. Onder de zes merken waarvan be ide kleuren zich het best hielden be vond zich een produkt van de Wad dinxveense lak- en vernisfabriek Boon- stoppel BV: Tokoleum. Volksdansen en spel Fietstocht van 10-15 uur verkleden en songfestival ld. flessenpoppen maken ld. WADDINXVEEN/GOUDA Blij kens een wijziging in het handelsregi- ster van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Gouda en omstreken is nu pas verwerkt dat de Waddinxvener W. L. Siebrecht is uitgtreden als direc teur van R W Cleaning Service BV, Waddinxveen. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 18 JULI 1979 JULI omschrijving aktiviteiten buiten: JULI/ AUGUSTUS omschrijving aktiviteiten buiten: verschil is in de buitenduurzaamheid tussen transparante beits, dekkende be its en glansverf. De glansverven bleven het fraaist. Zij vragen echter meer tijd en vakmanschap bij het opzetten van het systeem dan de beitsen en zijn duurder. Op een enkele uitzondering na waren ze na een jaar nog redelijk tot zeer goed. Tot de vier merken met be ide kleuren goed tot zeer goed be hoorde ook Tokion Full Color. De recreatieve voorzieningen zullen aansluiten op een fietsroute die langs het kanaal is geprojekteerd. Op deze wijze kan het kanaal een belangrijke aanvulling betekenen op de weinige re- kreatieve voorzieningen in deze omge ving. Het merendeel van de grond, die voor deze doeleinden wordt benut, bestaat uit onrendabele terreinstroken en over hoeken. WADDINXVEEN - Zeer goed, goed, redelijk en best. Dat zijn de kwalifika- ties waarmee de Consumentenbond de transparante beitsen, dekkende beitsen en glansverven van onder andere de Waddinxveense lak- en vernisfabriek Boonstoppel BV aan de Wilhelmina- kade heeft beoordeeld. De bond heeft namelijk een test uitgevoerd naar de buitenduurzaamheid van lakbeits, be- itsverf, houtveredelings-, impregneer- en beschermingsmiddelen of hoe al die produkten om het houtwerk zelf te kunnen schilderen ook maar mogen he ten. WADDINXVEEN In verband met het overlijden van de Bodegraver K. L. Vreeken is de functie van zijn broer F. Vreeken gewijzigd in directeur van Multilux BV, Waddinxveen. De nieuwe directeur van Kempkes’ Meubelfabrie ken BV, Waddinxveen is C. Vreeken, eveneens uit Bodegraven, geworden. ietóerij malcbzi Zoals bekend zal zijn is de aanleg van het kanaal noodzakelijk geworden, doordat de inlaatpunten van zoet water langs de Nieuwe Waterweg, Het Scheur en de Nieuwe Maas inmiddels al enige tientallen jaren onbruikbaar zijn geworden. Dit is veroorzaakt door het verzilten van het rivierwater, met name nadat de vaargeul op Rotterdam werd verdiept. Bovendien is de aan- voercapaciteit via Leidschendam te ge ring. Het rijk erkent deze omstandighe den en zal 90% van de aanlegkosten van het kanaal subsidiëren. WADDINXVEEN/DEN HAAG In het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor ’s Gra- venhage en omstreken heeft NV Brand en Variaverzekeringsmaatschappij De Twaalf Gewesten, ’s Gravenhage, een aantal wijzigingen laten uitvoeren met betrekking tot een aantal Wad dinxveense werknemers. Zo is de vol macht gewijzigd van P. J. Postma, F. S. Kruit en A. A. A. H. Ciere en is vol macht verleend aan L. Maat, H. Wes sels en 3. A. de Bruin. Er loopt overigens nog een tweede be roepsprocedure bij de Kroon tegen de Kanaalaanleg en wel beroepen tegen de ontgrondingsvergunning voor het kanaal, die door Gedeputeerde Staten is verleend. Het dagelijks bestuur van Delfland be treurt dat de uitvoering van de plannen, die in een ver gevorderd stadium zijn, door het onderzoek worden vertraagd. De ontstane onzekerheid heeft bijzon der remmend gewerkt op de voorberei dingen. Bij de verkrijging van goedkeu ring van de plannen door rijk en pro vincie, de verdere onteigeningsproce dure en de verwerving van de nodige gronden kon nauwelijks enige vooruit gang worden geconstateerd. Een positieve ontwikkeling was de uit spraak van de Kroon ten gunste van de aanleg van het kanaal. Dit naar aanlei ding van een beroep dat de gemeente Nootdorp had ingesteld. Bij Koninklijk besluit van 6 oktober is dit ongegrond verklaard. Het gemeentebestuur van Nootdorp had geweigerd het tracé van het kanaal op te nemen in het bestem mingsplan Buitengebied. Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland ont hielden daarop hun goedkeuring aan dit deel van het plan. Nootdorp is daarop in beroep gegaan bij de Kroon, met het bovenvermeld gevolg. wai naar, toXeel Op de markt, waar de vorstin (de vlotte Vivianne van den Houten) en haar ge volg in een fraaie Bentley van het Na tionaal Automobielmuseum in Leid schendam naar toe waren gekomen, stond marktmeester A. C. van den Bo sch klaar om het gezelschap namens de marktkooplieden te ontvangen en rond te leiden. In tegenstelling tot omlig gende gemeenten werd in Wad dinxveen geen acte de presence gege ven door gemeentelijke autoriteiten. Een ontvangst in het gemeentehuis zat er dus niet in. Bovendien: op wethou der A. H. van Gent (PvdA) na is het ge hele dagelijkse bestuur met vakantie. Nadat Vivianne 1 en haar hofdame nog wat hadden gedronken in bar-bodega ’’Royal Inn” aan het Koningin Wilhel- minaplein en op de markt nog wat patat frites hadden gegeten vertrok iedereen weer rond de klok van half zes. WADDINXVEEN/DELFT - In het pas verschenen jaarverslag 1978 van het hoogheemraadschap van Delfland laat dijkgraaf mr. A. P. van den Berge de gelegenheid niet ongebruikt om nog eens krachtig te pleiten voor de aanleg van het zoetwaterkanaal Waddinxveen-Voorburg. Zoals bekend hebben politieke partijen (PvdA voorop) en nieuwe onderzoe ken twijfel gezaaid over het nut en de noodzaak van deze kanaalgra- verij, waarvan vorig jaar dan ook niet aan is verder gewerkt. Het kanaal Waddinxveen-Voorburg, dat volgens de plannen ongeveer 23 km lang wordt, krijgt gemiddeld een breedte van ongeveer 75 meter, waar van voor het water 30 meter en 45 me ter voor kaden en kavelsloten. Het tracé van het kanaal is zodanig geko zen, dat het zoveel mogelijk aansluit op bestaande waterstaatkundige of plano logische barrières in het landschap. De kosten van het geheel worden geraamd op 130 miljoen gulden. INPASSING Vorig jaar is er een plan ter goedkeu ring aan Gedeputeerde Staten aange boden, dat voorziet in een harmonische inpassing van het kanaal in het land schap. Langs de oevers van het kanaal zal meer dan 30 ha worden aangekleed met bomenrijen, struikbeplanting, ver brede rietoevers, boomgroepen, vis- en picknickplaatsen. Dijkgraaf mr. Van den Berge: ’’Steeds meer zijn de agrarische gronden in ons gebied afhankelijk van voldoende wa ter van goede kwaliteit. Delfland wil zijn verantwoordelijkheid voor de wa tervoorziening van mens, dier en plant blijven dragen. Als waterschap is onze eerste taak en voornaamste opdracht om rampen te voorkomen, of dat nu wateroverlast of droogte betreft. Maar wij moeten daartoe ook in de gelegen heid worden gesteld". Delfland meent dat de markante ver schillen tussen de resultaten van het hernieuwde onderzoek naar de water behoefte van Delfland en Schieland en de gegevens die de waterschappen, Rijkswaterstaat en Provinciale Water staat steeds hebben gehanteerd, moe ten worden verklaard. Wij zijn dan ook bereid aan nader onderzoek mee te werken, zo dat nodig wordt geacht. Een enkel voorbeeld van de noodzakelijke (en nu ook aanwezige) capaciteit van raadschap: op 5 juli zorgde een flinke zomerse regenbui ervoor, dat de boe zem per uur 7 cm steeg! Slechts de in zet van alle boezemgemalen kon voor komen dat ons het water ver de voeten liep. De door de geografische en stede- bouwkundige omstandigheden afged wongen te kleine omvang van Delf- lands boezem doet ons bij voortduring op onze quivive zijn”, aldus dijkgraaf mr. Van den Berge. ONZEKERHEID In het jaarverslag van het hoogheem raadschap van Delfland wordt er aan herinnerd dat het provinciaal bestuur van Zuid-Holland eind 1978 besloten aan het Instituut voor Cultuurtechniek en Waterhuishouding in Wageningen opdracht te geven na te gaan in hoe verre de oorspronkelijke gegevens, waarop indertijd is besloten tot de aan leg van het zoetwaterkanaal, nog ac tueel zijn. WADDINXVEEN - Deze en volgende maand hebben de vrijwilligers van De Bonkelaar en 't Ketelhuis hun schouders gezet onder het gezamenlijke Kindervakantiewerk in Waddinxveen. Elke dinsdag- en donderda gochtend van 10.00 tot 12.00 uur zijn er in De Bonkelaar aan de Beukenhof activiteiten voor kinderen vanaf 6 jaar. Kosten per kind: 0,50. Ook moeders zijn van harte welkom. WADDINXVEEN Vlak voor het einde van het schooljaar is mevrouw N. D. Soonius-Nieuwenhuis, leidster aan de openbare kleuterschool Pinkeltje (Van Mecklenburg Schwerinlaan), be noemd tot hoofdleidster aan een open bare kleuterschool in Goor (Overijs sel). Tijdens een feestelijke bijeenkomst hebben de kleuters, oudercommissie, ouders en het gemeentebestuur af- uit op de Waddinxveense weekmarkt. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom) WADDINXVEEN De vakanties hadden gezorgd voor een wat uitge dunde weekmarkt, maar dat mocht vrijdagmiddag de pret niet drukken van de Haagse Rozenkoningin Vivianne 1, die met haar hofdame Marianne Fran kenmolen de kramenrijen op de Wil lem de Zwijgerlaan kwam bezoeken om onder meer aandacht te vragen voor Den Haag en Scheveningen in het alge meen en de rozententoonstelling in het Haagse Westbroekpark in het bijzon der. daartoe deelde ze rozen en invita- tiefolders (met een kleurwedstrijd voor de kinderen) uit. De dekkende beitsen deden het vol gens de Consumentenbond redelijk tot goed. Ze waren gemakkelijker aan te De resultaten van dit onderzoek, waar bij de transparante en dekkende beit sen en glansverven van 21 fabrikanten en importeurs waren betrokken, zijn gepubliceerd in het juli-nummer van de Consumentengids. Van Boonstoppel BV werden de produkten Tokoleum (transparante beits licht eiken en no ten), Tokinol (dekkende beits licht en donker) en Tokion Full Color en To kion Grondverf 2000 (van beide glans verven licht en donker) onder de loep genomen. De Consumentenbond concludeert uit de testresultaten dat er een duidelijk scheid van haar genomen. Van de ou ders en de kleuters ontving mevrouw Soonius een zilveren beeldje en van het gemeentebestuur een geschenkenbon, die werd overhandigd door wethouder A. H. van Gent (PvdA). -> i .’'f 10 19 ling .en Hprt- Isftüden

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 9