Droom van een Groot-Wa ixveen is dezer dagen uit elkaar gespat Op alle 30% korting 1LIJI WITTE PMJZENHAL /OlTTEPMJZEWHAL japonnen Tweede fase ’t Weegje (meer bos) begonnen 3i VASTE LAGE PRIJZEN! VASTE LAGE PRIJZEN! M^GOED EN GOEDKOOP! Gemeente betaalt verhuizing muziekschool I I I I Geen pension op adres Wilgenhorst 33 Rijk aan zijde van provincie voor verdere uitbouw Gouda BL Nederland Natuurlijk weer bij ,4 r ,annHVerduyn Nieuwerk.%Ussel Projectk.f.77.000.- met sub. C.R.M. Provinciale Waterstaat in Zuid Holland i Donderdag 17 augustus 1978 kwam staatssecretaris I WADDINXVEEN Het gezin W.B.M. Koop van de Wilgenhorst 33 beheert geen pension, zoals wij drie we ken geleden op gezag van de Neder landse Staatscourant hebben gemeld. De naam Koop kwam namelijk voor op de lijst van voorlopig tot de indirecte financiering toegelaten instellingen, die het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk (CRM) heeft gepubliceerd. Dit blijkt nu op een mis verstand te berusten, zo is ons vorige groter wil en kan groeien een einde ge- Daar tussendoor kwam op donderdag Ph. Brokx naar Waddinxveen, zoge naamd voor het slaan van de eerste WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 8 AUGUSTUS 1979 WADDINXVEEN/GOUDA - De Waddinxvener D. van ’t Zet is be noemd tot procuratiehouder (treasu rer) bij British Leyland Nederland BV, Gouda. Dit blijkt uit een wijziging in het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Gouda en omstreken. WADDINXVEEN De gemeente gaat de verhuiskosten betalen, die de Stichting Streekmuziekschool Wad dinxveen heeft gemaakt om van het oude notarishuis aan de Kerkweg-Oost in het voormalige raadhuis aan de Zuidkade te kunnen komen. Het gaat hier om f 3.484,Zoals bekend werd het oude gemeentehuis eveneens voor rekening van het gemeentebestuur op geknapt. Het komend seizoen heeft de Stichting Streekmuziekschool Waddinxveen fors de broekriem moeten aanhalen om de financiële eindjes aan elkaar te kunnen knopen. Zo zullen diverse groepen leerlingen voortaan het volle pond moeten gaan betalen of een veer moe ten laten, want op zijn zachts gezegd is de financiële toestand van de school - waarin de gemeente dit jaar f 284.000,stopt - nogal moeilijk. Dat zint onze buurgemeente helemaal niet. BEGRIP Deze zaak komt aan de orde in de op woensdagavond 22 augustus te houden de hand liggend gemeenteraadsvergadering, omdat de Moordrechtse delijk nadat staatssecretaris mr. Brokx van Volkshuisvesting en T Ordening had laten weten in principe bereid te zijn lokatiesubsidie te vers trekken voor Gouda-Oost en Gouda- West. Dat hiermee tientallen miljoenen verse nota’s zo mooi wordt geschreven, lijst komen wel voor de bejaardenflats aan het Jan van Bijnenpad," het Me vrouw Kuipers-Rietbergplantsoen en de Prinses Beatrixlaan 118. WADDINXVEEN In het da- grecreatieterrein ’t Weegje is de Provinciale Waterstaat aan de oo stkant van de Stoofkade al volop in de weer met wat wordt ge noemd de tweede fase. De kosten van deze werkzaamheden, die worden uitgevoerd door aanne mer H. Verduyn uit Nieuwerkerk aan den IJssel, bedragen f 77.000,(inclusief subsidie van CRM) en houden onder meer uit breiding van het steed drukker wordende gebied in met bos. Zoals bekend heeft ’t Weegje na ast natuurwaarde een functie voor de oeverrecreatie en de sportvisserij. Aan de kant van de Noord-Ringdijk staat het nieuwe café Het Praathuis van de heer A. C. Berkhout, waar wat kan wor den gegeten en gedronken, roei boten gehuurd kunnen worden en visvergunningen verkregen kun nen worden. ’t Weegje wordt beheerd door het recreatieschap Reeuwijkse Plas sen en omgeving, waarvan ook Waddinxveen deel uitmaakt. Dit gebied heeft een aandacht trek kende weidevogelstand en is daarom bestemd voor de rustige recreatie. Om die reden is in de eerste fase volstaan met het aan leggen van een voet-fietspad rond de veenpias, een ruime parkeerp laats en een ophaalbrug (de oude Rijnbrug uit Zwammerdam) over de ringvaart naast de Noord-Ringdijk, die deze winter is voorzien van een vrijliggend fietspad. Er is ook een roeiboten haventje bij Het Praathuis, dat woensdag 30 mei dit jaar op offi ciële wijze werd geopend door wethouder mevrouw L. M. Oosterbroek-Waagmeester (VVD). WADDINXVEEN/DEN HAAG/GOUDA De droom van een groot- Waddinxveen - voor anderen een nachtmerrie - is uiteengespat. Er komt voorlopig geen Gouwedorp met een volgebouwde Zuidplaspolder en een inwonertal van 40.000. Dezer dagen is gebleken dat de contacten die het Waddinxveense college van Burgemeester en Wethouders heeft week meegedeeld. Op de betreffende gehad met het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening tot niets hebben geleid. Het Zuidhollands provinciaal bestuur heeft het rijk aan zijn zijde gekregen om Gouda uit te laten dijen met forse woon wijken aan de Haastrechtse kant (Gouda-Oost) en aan de Moordrechtse kant (Gouda-West). PvdA-gedeputeerde drs. J. Borgman - enszins tegen de borst, al wil hij alvo- vorig voorjaar nog in Waddinxveen op rens een definitieve beslissing te nemen verkiezingstournee - is op dit moment van het provinciaal bestuur nog wel volop in gesprek met de gemeenten even vernemen hoe het tegen de zaak Gouda en Moordrecht om staatssecre- aankijkt, of er nog (financiële, dan wel taris mr. G. Ph. Brokx (CDA/KVP) ruimtelijke) beletselen zijn om aan be ide kanten van Gouda te gaan bouwen en of het bereid is aan alle maatregelen mee te werken die voor de bouw van De tweede fase van de inrichting van 't Weegje wordt een feit aan de oostkant van de Stoofkade. Die kade ligt bij de spoorlijn Gouda-Den Haag/Rotterdam) in het verlengde van de Zuidkade/Wilhelminakade. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). op hartelijke wijze werd ontvangen door burgemeester Officieel was de onderminister in onze gemeente voor sociale woningbouw in Zuidkade 1. onofficieel om hier eens goed rond te kijken. Niet voor niets vertrok hij na zijn officiële daad naar de burgemeesterskamer voor een lang gesprek, over de inhoud waarvan naar buiten nooit iets is bekend ge maakt. Foto: Archief Weekblad voor Waddinxveen). ciële en ruimtelijke gevolgen van een ONVERVALSI DRAMA volgebouwde Waddinxveense Zuidpla- Maar intussen is aan een nieuw hoofd- spolder, een informatief gesprek, het stuk in een onvervalst drama over een ontvangen van en praten met hoge rijk-' gemeente die als het er op aankomt sambtenaren en mondelinge contacten, groter wil en kan groeien een einde ge- Daar tussendoor kwam op donderdag komen. Dit hoofdstuk werd - zoals B. £7 augustus 1978 staatssecretaris mr. G. en W. de gemeenteraad te langen leste hebben duidelijk gemaakt - geken merkt door contacten met het ministe- paal voor de sociale woningbouw in het rie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke bestemmingsplan Zuidkade 1, maar straks de gewenste informatie te ver schaffen over de qua tijd en geld in el kaar te schuiven woonwijken Gouda- Oost en Gouda-West. Zoals bekend enkele duizenden woningen noodzake- verzet de gemeente Moordrecht zich er lijk zijn. ":„g dreigen' eergezel^op “ORN !N HET OOG Moordrechts grondgebied, terwijl Dat Gouda het Moordrechtse deel van Moordrecht ook nog eens buiten het de Zuidplaspolder gaat bebouwen is overleg over deze zaak is gehouden, niet alleen een doorn in het oog van --•- l-1-1 Moordrecht - dat liever huizen in de Waddinxveense Zuidplaspolder ziet verschijnen -, maar ook van Wad dinxveen. B. en W. vinden huizenbouw tussen Gouda en Moordrecht niet voor en repten twee jaar ge leden zelfs over bestuurlijk verzet, in- gemeenteraadsleden dien dit deel van de polder toch toe- een motie ter ondersteuning naar het komstig Gouds woninggebied zou wor den. Een punt was toen ook dat vast staat Raadhuisplein hebben gestuurd. B. en W. van Waddinxveen hebben in een reactie daarop de raad voorgesteld be- dat Waddinxveen ten behoeve van de grip te tonen voor het Moordrechtse eigen uitbreiding moet beginnen met standpunt en uit te spreken dat ook huizenbouw in de Waddinxveense Waddinxveen alsnog betrokken wordt Zuidplaspolder (tussen Piasweg en Bei- bij het overleg inzake regionale bou- jerincklaan). Deze wordt derhalve in wlokaties. Gedeputeerde drs. Borgman elk geval gedeeltelijk aan het landbou- heeft echter laten weten vooralsnog wareaal onttrokken. Gouda zal door de niet te zullen gaan praten met onze ge- bouw in de Moordrechtse Zuidplaspol der een tot nu toe onaangetast polder- deel binnentrekken, aldus het college van B. en W. dat daarom aantasting van één polder verkoos boven gedeel- Maassluis Leiden Zoelermeer Waddinxveen Dr. Kuyperkade 6 Doezasiraa't 28 Dorpssiraai 62 Passage 232 Tel. 01899-20621 Tel. 071-126704 Tel. 079-164082 Tel. 01828-5427 Donderdag 17 augustus 1978 kwam staatssecretaris mr. G. Ph. Brokx van Volks huisvesting en Ruimtelijke Ordening voor een bezoek naar Waddinxveen, waar hij on harteliike wiize werd ontvangen door burgemeester mr. A. G. Smallenbroek. de officiële start van de meente. Hij is dat overigens wel van plan, ’’maar de gemeente is niet als eer ste aan de beurt”. Dat de droom van een groot Wad dinxveen uit elkaar is gespat werd dui- telijke aantasting van twee polders. Nu Waddinxveen, Gouda en straks ook Ruimtelijke Boskoop de Zuidplaspolder ingaan is het natuur]jjk een duidelijke zaak dat het ’’Groene Hart”, waar iedereen de mond van vol heeft en waarover in di- wesi. un mermee uen ai en miljoenen verse nota s zo mooi worm gescnreven, Qrdeni het verstrekken van nadere ook om eens goed rond te kijken in de guldens gemoeid zijn stuit b.j hem ge- steeds moeihjker in tact valt te houden. Xmafc aan ditzelfde ministerie over gemeente die meedeed in de race om de maatschappelijke, politieke, finan- meer woningen en uiteindelijk verloor. s» ik.f:3 X.

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 3