W’VEEN TOEN EN NU w *%8 Kom in de tent aan de Wingerd WAT EEN VERSCHIL ZEG, Henegouwerweg toen Henegouwerweg nu Baarmoeder halskanker: half procent was positief Alfred Meyer BV Waddinxveen in telefoon gids voor de regio Oost WADDINXVEEN/ROTTER DAM De Waddincveense te foonabonnees hebben voor het zoeken naar telefoonnummers in het district Rotterdam nu nog twee telefoonboeken tot hun be schikking: de stadsgids voor Rot terdam en de gids ’’overige woonplaatsen”. Omdat deze laat ste gids dikker en dikker wordt dit jaar werd in ons telefoondis- trict de 600.000e aansluiting in dienst gesteld gaat de PTT die splitsen in een gids voor de regio West en één voor de regio Oost. Het telefoondistrict Rotterdam heeft nu ook de Waddinxveense telefoonabonnees schriftelijk be- x naderd met de vraag of zij voor taan ook prijs stellen op toezen ding van het telefoonboek voor de regio West, nu onze gemeente is ingedeeld in de regio Oost. Met het terugsturen van een ant- woordkaartje voor 15 augustus kan men dat de PTT laten weten. Meegedeeld is dat Waddinxveen komt te staan in de gids met plaatsen als Reeuwijk, Gouda, Moordrecht, Bergambacht, t gi f mJMi I waddinxveen - o r WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 8 AUGUSTUS 1979 Wl 4 Zuidkade nog het oude gemeentehuis te 1 5 I I V c n li 1: l r r <«»-.ƒ de Gouwe zelf varen al op de oude foto WADDINXVEEN/ROTTERDAM Tijdens het bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker in de regio Rot terdam (waaronder Waddinxveen) zijn in 1976 en 1977 in totaal 40 gevallen van baarmoederhalskanker opge spoord en 326 gevallen vaneen voorsta dium, waarbij opereren noodzakelijk was. De derde categorie vrouwen, bij wie een herhaald uitstrijkje na enkele maanden nodig leek, bedroeg 981 Dit deelt de GG en GD te Rotterdam mee in het medisch interimrapport over de twee jaren. Het onderzoek is (ook in Waddinxveen) in 1978 voortge zet; het omvat alle vrouwen van 35 tot en met 54 jaar (ongeveer 150.000). Tot nog toe is totaal bij 61.173 vrouwen een uitstrijkje gemaakt. Het opkomstper centage bedroeg 70, het percentage po sitieve uitslagen 0,54. De meest posi tieve uitstrijkjes zijn gevonden in stede lijke woongebieden, en niet op het plat teland. Ook is vastgesteld dat bij ge scheiden vrouwen meer positieve reac ties voorkomen dan bij ongehuwden, gehuwden en weduwen. De leeftijd bleek weinig samenhang te vertonen met de positieve uitslag. De vraag of vrouwen een bepaald aantal zwanger schappen achter de rug hebben wel: hoe meer zwangerschappen, des te gro ter het percentage positieve uitstrijkjes. Van de vrouwen, die na een jaar een herhaald uitstrijkje ondergingen bleek 27 pet positief te zijn. Dit bevestigt het vermoeden dat na een negatief uits trijkje enkele maanden later een posi tief uitstrijkje kan volgen. WADDINXVEEN/GOUDA Blij kens een wijziging in het handelsregi- ster van de Kamer van Koophandel en - De Henegouwerweg huizenblokken verderop hebben plaatsge- houden. De oever is alleen wat strakker geen schepen meer met volle zeilen zoals maakt voor twee - eveneens verspringende geworden en van een vangrail voorzien, rond de eeuwwisseling het geval was. yflatblokken. In de verte Valt op de oude Bovendien zijn de klinkers bedolven onder Dichtbij de brug stonden omstreeks 1920 huizenpartij aan het begin van dat moment alleen via een uit 1858 stam- beginnen. Links op de foto's valt aan de FOTO’S: SJAAK NOTEBOOM WADDINXVEENDe evangelisa- terrein aan de Wingerd in Groens- iecommissie van de Centrale Her- waard 3. ’ormde Gemeente gaat ook dit jaar In grote lijnen is het programma als veer een tentevangelisatieweek hou- volgt: 's Morgens van 10.00 tot 12.00 len, onder het motto "Kom in de uur bijbelvertellingen voor kinderen ent" en wel op dinsdag 14, woensdag van ca. een laag asfalt. Maar het fietspad rechts- nog borden met opschriften als "Stoom tweemaal in beeld: boven de situatie in de maakt voor twee - eveneens verspringende geworden jaren dertig en onder anno 1979. Wat een j verschil zeg. Wie zoekt naar herkenning- foto nog geen hefbrug te ontdekken. Die dat de "huizenpartij u De Ruyterstraat punten van overeenkomst mende draaibrug genomen kon worden. vertoont. Alleen de dakkapellen zijn dui- De Henegouwerweg zelf die tot in 1932 herkennen, dat in I9ll werd gebouwd Op delijk vernieuwd. De twee verspringende Jaagpad heette, Heeft dezelfde loop ge- J voor de kinderen. De avonden zijn ge- derdagavond wordt de week afgeslo- variëerd. ten met een feestelijke optocht voor de Dinsdagavond 14 augustus is er open- kinderen. Al met al is iedereen van luchtzang voor jongelui en ouderenharte welkom in de tent op het gras- o.l.v. Peter Brinkhorst en de plaatse- veld/speelterrein aan de Wingerd van w. 5 tot 11 jaar en het creatief lijke predikant ds. W. Verboom, dinsdag 14 tot en met donderdag 16 Fabrieken voor Gouda en omstreken is '5 en donderdag 16 augustus. In af- uitwerken van de vertellingen, 's Mid- Woensdagavond 15 augustus Koffie- augustus. bij Alfred Meyer BV, Waddinxveen de vijking van het vorige jaar komt de dags van 14.00 tot 16.00 uur zal men baravond (praatavond met discussie- Waddinxvener A. W. van der Jagt be- ent nu te staan op het grasveld/speel- bezig zijn met sport, spel en muziek film voor jongelui en ouderen). Don- noemd tot directeur. De bevoegdheid van directeur B.W.P. Boerma uit Hui- f=J r=J f=u r=J r=J r=J r=J r=J r=J r=J r=J r=J r=J r=J r=J r=J r=J r=J r=J r=J r=J r=J r=-i r=J r=J r=J r=J r=J r=J r=Jr=Jr=J r=-»l—»T= zen is groter geworden. Schoonhoven, Heerjansdam, Dordrecht en Gorinchem. De Regiogids Oost omvat namelijk de abonnees aangesloten onder de netnummers: 01820 t/m 01859 en 078. In de Regiogids West worden de abonnees vermeld met de netnummers 01802 t/m 01819; 01860 t/m 01899 en de abonnees die woonachtig zijn in Capelle a/d IJssel, Schiedam en Vlaardingen. De splitsing van de dikke tele foongids ’’overige woonplaatsen” kon niet achterblijven vanwege het gestaag groeiend aantal abon nees, maar moest ook wel een feit worden om papier te kunnen be sparen en om de hanteerbaarheid van de gidsen te kunnen verbete ren. De door de PTT gewilde sp litsing gaat in met de uitgave van 1980/1081die in februari volgend jaar zal verschijnen. Gratis krij gen de Waddinxveners met een telefoon dan de stadsgids Rotter dam, de de regiogids Oost en indien dat schriftelijk wordt ge vraagd de regiogids West, met plaatsen als Zevenhuizen, Nieu- werkerk aan den IJssel, Capelle aan den IJssel, Numansdorp, Schiedam, Vlaardingen en Middelharnis. F- C’r v

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 4