WEEKBLAD - SPORT Gemeente begonnen met verhuren van tennishal Bridgeclub ’’Groensvoorde” viert het eerste lustrum SA 27 Snelschakers openden nieuw WSV-seizoen Sporthuis De Bron en Huug van Es delen de buit Schaak mee met WSV Nieuwe bridgers kunnen zich aanmelden Kleutergym bij TOOS BOKAAL EN GELDPRIJS s~ a w Q L A A A A -F* SLEUTELKLAAR een A'VVVVVVVA- De in aanbouw zijnde tennishal in het sportpark "de Sniep" is bijna winddicht. {Foto: Weekblad voor Wad- leiding vormt de basis voor de meeste ook Henk van Gils, terwijl A. Fournier met een fraaie 5'/2 uit 6 in zijn groep weinig bij hem achterbleef. Vervolgens werden de spelers naar sterkte eveneens in 4 groepen inge- Zaterdagmorgen was Telstar met een vier mansdelegatie naar Waddinxveen bij Het HET WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN IS EEN ABONNEMENT WAARD! Excelsior. De bekende voiksclub uit het toch zo deftige Kralingen won met 1-0. WADDINXVEEN De intussen ontmoet vele tegen- winddichte in aanbouw zijnde tennishal redelijk bezette sporthal ”de Sniep” nam De Bron een 1-0 voorsprong door Wim Bron, Arie van Blitterswijk en Dick Lagerwey brachten van Es aan de burgemeester en wethouders de ge- positieve kant van de score, 1-2. meenteraad voorgesteld de laatst al- Treffers van Cees Bonefaas en opnieuw snog van het rijk gekregen subsidie van Wim Bron bleken goed voor een over- zijnde tennishal is een ontwerp van het Waddinxveense architectenbureau Stuurman BV, die ook het overdekte zwembad heeft ontworpen, en wordt ’’sleutelklaar” bebouwd door het Woerdense aannemingsbedrijf A. J. van der Heijden Sporton BV. De aan- neemsom van de op 4 april dit jaar ge- lier met informatie opgesteld en op 300 adressen in de buurt in de bus gestopt. Uiteindelijk kwamen er 30 positieve reacties binnen: een hoopvol begin. Merkwaardig was de reden waarom men interesse had, namelijk: te weinig contacten met buurtgenoten. Men woonde pas in Groenswaard en kende eigenlijk niemand. Ook wist men geen goede manier om op andere wijze con tacten te leggen. Bij de aanmeldingen waren er buren, die het van elkaar niet wisten! De oprichtingsvergadering was een hele happening. Tenslotte is men met ongeveer 20 mensen gestart. Echt als een gezellige club. Niet zo fanatiek met het mes op tafel: Het plezier jn het spel ging boven het peil. CURSUS Daar er ook mensen waren die het spel wilden leren, is er een cursus voor be- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 5 SEPTEMBER 1979 De Gouwe Rijders (autoclub) Bridgeclub Waddinxveen (bridgen) Damclub Excelsior (dammen) Gymnastiekvereniging TOOS (gymnastiek) Hockeyclub Waddinxveen (hoc keyen)Landelijke Rijvereniging De Gouwe Ruiters ruitersportIjsclub Nooit Gedacht (schaatsen) Waddinxveense Schaakvereniging WSV (schaken) Schuttersvereniging Wad dinxveen (schieten) Tafeltennisclub Kwiek (tafeltenissen) Tennisvereniging Waddinxveen (tennissen) Be Fair Organisatie, afdelingen voetbal, tennis, volleybal Hengelsportver- eniging Waddinxveen HSW (vissen) Rooms-Katholieke Sportvereniging Excelsior WSE (voetbal) Sportclub Antilope (atletiek) Voetbalvereniging Waddinxveen (voetbal) Postduivenvereniging De Sperwer duivensportVereniging De Vogelvrienden (zangvogels) Zwem-en Poloclub De Gouwe zwemmen, poloën) Basketbalvereniging TOOS (basketbal). WADDINXVEEN Burgemeester mr. A. G. Smallenbroek heeft zaterdag morgen in de showroom van Peu- geot-dealer Boonstoppel BV aan de Juliana van Stolberglaan de bokaal en geldprijs "Overhandigd van het Boonstoppel-nederlaagtournooi dat in juli en augustus in het Burgemeester Warnaarplantsoen werd gehouden. Dit tournooi, georganiseerd door Be Fair en gesponsord door Boonstoppel BV, werd gewonnen door Velsense eer ste divisionist Telstar, de tweede ploeg waartegen de Waddinxveners aantra den. Telstar won van Be Fair met 2-0, terwijl de eerste wedstrijd tegen For tuna Sittard door de Waddinxveners met 2-1 was gewonnen en in de derde wedstrijd het onderspit gedolven moest WADDINXVEEN Het belang van goed bewegen wordt bijna dagelijks on der de aandacht gebracht van een groot publiek. Om met name de kleuters een starte bouw bedroeg 1.3000 000— evenwichtige en goed begeleidde licha- De jaarlijkse lasten van de tennishal IP£lÖ1Se opvoeding te geven gaat komen door de extra voorzieningen neer op 257.000,Dit geld komt helemaal binnen door de (verhoogde) huren. Dein aanbouw zijnde tennishal is de eerste in Nederland die door een gemeente geëxploiteerd gaat worden. WADDINXVEEN Misschien is het u ontgaan, maar in Waddinxveen heb ben we de bridgeclub ’’Groensvoorde” en die bestaat zaterdag 15 september al zijn visitekaartje af door zijn vijf jaar. Het eerste lustrum dus voor de i schikbaar stelde. In januari van dit jaar Huug van Es eindigde onbeslist. In een werd dit nog eens met f 25.000,ver- -*--hoogd. Om die extra f 635.000,op tafel te kunnen krijgen had het college van den - op maandag 1 oktober in gebruik - - genomen kunnen worden. Het Wad- goede conditie dinxveense gemeentebestuur is al bezig de hal met drie tennisbanen verhuurd te krijgen. Er zijn twee verhuurperio- den: van oktober tot en met april en van mei tot en met september. De huurprijzen bedragen f 26,(dage lijks tot 18.00 uur) en f 29,(zaterdag en zondag) per baan per uur. De nieuwe tennishal zal dagelijks open zijn: van maandag tot en met zaterdag van 8.00-24.00 uur en op zondag van 9.00-18.00 uur. HARDE NOTEN In de gemeenteraadsvergadering van juli zijn over de tennishal harde noten gekraakt, omdat de bouw van de ten nishal door allerlei veranderingen en tegenvallers zes ton meer gaat kosten. Zoals bekend wordt de tennishal voor zien van een tussenbouw tussen het overdekte zwembad ”de Sniep” en het nieuwe sportcomplex, waarvoor de WADDINXVEEN De openings- Gemeenteraad in november vorig jaar in knaller in de regionale zaalvoetbalcom- meerderheid f 1,4 miljoen gulden be- petitie tussen Sporthuis De Bron en s j j meester mr. A. G. Smallenbroek zaterdagmorgen aan Telstar-speler Hans Mols. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). worden tegen de eredivisie nieuweling onder leiding van mevrouw Dicker. DIPLOMA ABO De aspirant-leden Marjo Dullemeijer, Anette Kieft, Carin Sirre en Jolanda van der Neut van TOOS-gymnastiek zijn geslaagd voor het diploma ABO gekomen. De bokaal en de geldprijs (Algemene Basis Opleiding). Deze op werden door burgemeester mr. Smal- leiding vormt de basis voor de meeste lenbroek gegeven aan eerste elftalspe- sportopleidingen. Ier Hans Mols, terwijl oefenmeester Martin van Vianen glunderend toe keek. De pr-man van Be Fair, Teun Bron, maakte van de gelegenheid ge bruik iedereen te danken voor het suc ces van het Boonstoppel- nederlaagtournooi en in het bijzonder de sponsor. De Telstar-ploeg wenste Be Fair alle goeds voor de toekomst. dinxveen/Sjaak Noteboom melijke opvoeding te geven gaat TOOS-gymnastiek door met het hou den van kleuter-uren. In elke wijk is immers zaalruimte beschikbaar waar kleuters onder vakkundige leiding de basis-oefeningen van de gymnastiek, het bewegen, wordt eigen gemaakt. In lichtingen over lesuren e.d. worden gaarne door het secretariaat verstrekt: mevr. H. v. d. Klis, tel. 6763, of mevr. W. Verweij, tel. 7303. JAZZ-GYMNASTIEK Wegens overweldigend succes is TOOS-gymnastiek dit seizoen gestart met een extra cursus Jazz-Gymnastiek. Vrouwen vanaf 16 jaar kunnen hieraan deelnemen en leren onder vakkundige leiding van Ria Zwijnenburg moderne jazz-combinaties, waarbij het accent ligt op ritmisch bewegen. Heeft u inte resse, dan dient u wel snel te beslissen, daar het aantal cursisten gelimiteerd is. Contact hierover kunt u opnemen ieder woensdag aan de turnzaal van het HAVO-Atheneum aan de Sniepweg van 19.15-21.30 uur (mevr. R. Zwijnenburg). DANSEN De bokaal van het Boonstoppel-nederlaagtournooi overhandigde burge- TOOS-gymnastiek begint op 5 septem- ------- - ber weer met de cursussen voor dames die wat aan beweging willen doen. Ie dere woensdagochtend kan men van negen tot tien uur terecht in de Toos- soos aan de Jan Willem Frisoweg. De cursus duurt tot 1 januari 1980 en staat ginners georganiseerd onder de vleu gels van ”De Bonkelaar”. Een aantal is toegetreden tot de bridgeclub ’’Groenswaard”. De heer Borst: ”Op dit moment hebben we 32 leden. Hoe wel de samenstelling en spreiding nogal sterk veranderd, functioneert alles nog volgens de oorspronkelijke doel stellingen. De naam van de club is uit gebrek aan originaliteit ontstaan. Om dat we in een zaal van de Ontmoetings- kerk spelen is de naam van die straat maar gekozen. What’s in a name?” Daar er bij de vorige gelegenheid overweldigende belangstelling was van mensen om bridge te leren, is de brid geclub ’’Groenswaard” opnieuw bereid een mogelijkheid te scheppen voor een aantal (28 tot 32) echte geïnteresseer den. Informatie hierover kunt u telefo nisch krijgen op nummer 5068 van de heer H. Borst. Wim Bron bleken goed voor een over- f 352.125,voor de bouw van het winning van De Bron equipe, maar met overdekte zwembad hiervoor te gebrui- een schitterende knal van good old ken, f 57.000,ten laste van de ge- Cees Brem werd het alsnog 3-3. meentebegroting voor dit jaar te laten A.s. maandagavond 10 september komen en de uurtarieven voor het ten- speelt Sporthuis De Bron in sporthal nissen in de haf te vergroten met re- ”de Sniep” tegen het Rotterdamse spectievelijk 2 en 1 gulden en de kosten Voetbal International, aanvang 20.00 van toezicht en dergelijke in verband uur. Een ploeg samengesteld uit spelers met de te verwachten verpachting van van de Rotterdam Ahoy-equipe, o.a. Hans Venneker, Frans Bouman, Arie Riedijk en Piet de Vries. Voetbal International startte de interre- telijke tennishal, die met alles bij elkaar gionale competitie verbluffend met een 17-1 overwinning op het Cc__.. Benco. WADDINXVEEN Ondanks de zomerse temperatuur, die eigenlijk niet tot schaken aanspoorde, hadden toch 27 schakers vorige week de weg naar het Anne Frank-centrum gevonden om voor de Waddinxveense Schaakvereni ging WSV het schaakseizoen te openen met een snelschaakwedstrijd. In de voorronde werd gespeeld in 3 groepen van 7 en 1 groep van 6 spelers. Clubkampioen Pieter v. d. Laan gaf di rect groep met 6 uit_^6 te winnen. Dat deed bridgers, waarvan de historie - zo hoor den we van de aan het Papaverveld 59 wonende heer H. Borst - teruggaat naar een barbeque op een zonnige zomera vond in 1974 ergens aan de Peuleyen, waar het gesprek wat uit de hand liep. deeld. In groep 1, de sterkste groep Zo in de geest van: een nieuwe club be- dus, ging het er zeer spannend aan toe. ginnen in Waddinxveen is absoluut niet In de eerste ronde verslikte v. d. Laan mogelijk. De mensen willen toch niets, zich in Fournier, die op zijn beurt in de lopen nergens meer warm voor. Waar moet je ze vandaan halen en waar kun je hier een zaal krijgen enz. Allemaal vragen en weinig antwoorden. Enfin van het één kwam het ander en uiteindelijk is de uitdaging aangeno men. Er werd een aanmeldingsformu- WADDINXVEEN - Evenals de twee vorige seizoenen is er ook in het komende jaar nagenoeg wekelijks een schaakrubriek in het Weekblad voor Waddinxveen te vinden. ’’Schaak mee met WSV” heeft als doelstelling de niet-clubschaker bezig te houden met interessante stellingen en verhaaltjes. Natuurlijk zou het ons, leden van die stoffige schaakclub, niet onaangenaam zijn als u hierdoor eens op de ver eniging rond komt kijken. Allereerst is de auteur van deze rubriek van plan de lezers zoveel mogelijk erbij te betrekken. Het stoot me af om een stukje uit een schaakboek over te pennen, wat de weg van de minste weerstand zou zijn. Aarzel niet en kom aandragen met eigen partijen, vraagtekens, uitroeptekens, suggesties en kri tiek (liefst opbouwend) en bij voorkeur schriftelijk, correspondentie-adres luidt: Henk van Gils, Meidoornstraat 1, 2742 XL Waddinxveen. Ter afronding een partijstelling. 3e ronde over Vleggeert struikelde. Daar ook de anderen steekjes lieten vallen, gingen bij het ingaan van de laatste ronde v. d. Laan en Fournier op kop. In deze laatste ronde ging echter eerst Fournier onderuit tegen v. Alphen en vervolgens ging v. d. Laan, ondanks materiele voorsprong, ten onder tegen v. Gils. Door dit alles kwamen het naar elders verhuisde oud-lid Jan Vleggeert en het elders (in Gouda) wonende WSV-lid Kees van Alphen met 3*/2 uit 5 als winnaars uit de bus. Groep 2 werd na een beslissingspartij tegen W. van Oort, gewonnen door E. Philipse. Besemer werd hier een goede derde. In groep 3 maakte Piet v. d. Hoek korte metten met zijn tegenstan ders en pakte met 6 uit 6 de eerste prijs voor van Haaren (4 pt.), Ellers en van Grieken (beiden 3 ptIn groep 4 trok ken jeugdleider Torenbeek en ex- bestuurslid v. d. Starre aan het langste eind met 5 uit 6, voor Littooy met 3*/2 punt. Al met al een geslaagd evenement ter voorbereiding op het meer serieuze werk in het komende seizoen. Morgen (donderdagavond) wordt de algemene ledenvergadering gehouden, waarna op i1J_ 11 van start zal gaan. Nieuwe leden of ge woon maar belangstellenden, zijn nog steeds bij de Waddinxveense Schaak vereniging WSE welkom. JEUGDSCHAAK De eerste schaakavond van de jeugdaf deling van de Waddinxveense Schaak vereniging WSV zit er weer op. Op zo’n eerste avond wordt er niet al te serieus gespeeld en nagedacht. Er is veel bij te praten na de vakantie. Een snelschaa- kavond past dan ook precies bij deze stemming, men standers in korte tijd. Verder is het een in het sportpark ”de Sniep” zal - on test: wat weten we nog van het edele voorziene omstandigheden voorbehou- spel dat schaken heet. Gebleken is dat Huug de Vries en Ro nald Best nog steeds in zijn. Zij wonnen de eerste prijs in hun groep. Komende donderdag wordt be gonnen met de voorronde voor de win tercompetitie, waarvoor ook nieuwe le den erg welkom op de speeldag op ie dere donderdag in het Anne Frankcen- trum van 18.45-20.00 uur. De situatie in de hier afgedrukte stelling lijkt niet duidelijk, maar zij draagt voor wit de kiem van het verderf reeds in zich. Hoe for ceert zwart aan zet de winst? Oplossing de volgende keer. HENK VAN GILS de kantine/restauratie te verlagen met een bedrag van f 7.000,Op die ma nier kan de exploitatie van de gemeen- f 2.060.000,gaat kosten, sluitend Goudse blijven. De in oost-westrichting in aanbouw

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 19