seerden oeroude communicatievorm wielaard Echte en namaak-duiven symboli- CAO Kruiswerk Informatieavond Trekton BV M^GOED EN GOEDKOOP! peuterzwemmen in De Hoeksteen Oktober vergader- maand voor raadsleden voor delicts BIJ OPENING NIEUWE KANTOORFLAT VAN NKF Avond over project van de visvijvers nu bijna rond WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 5 SEPTEMBER 1979 de 3. Raadsvergadering ter voort- VEILIGE, BETROUWBARE EN BETAALBARE KINDERFIETSEN farecorps ’’Concordia”. Met het realiseren van de hoofdvesti- Dorpstraat 26 - Telefoon 2009 Waddinxveen nede probleem veel aandacht moeten worden geschonken. Wij vertrouwen WADDINXVEEN Echte en namaak-duiven kwamen er vorige „week donderdagmiddag aan te pas voor de opening van de nieuwe kantoorflat van NK.F-K.abel BV aan de Noordkade door staatsse cretaris mr. K. H. Beijen van Economische Zaken en dan spe ciaal exportaangelegenheden. De nieuwe NKF-kantoorflat aan de Noordkade in volle glorie. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/NKF). Onze jarenlange specialisatie heeft geleid tot een kollektie die kinderen van 2 tot 12 door de jaren heen erg veel rijplezier gegeven heeft. Staatssecretaris mr. K. H. Beijen van Economische Zaken kijkt naar de onthulling van het "duiven-kunstwerk'. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). wijziging in het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Gouda en omstreken blijkt dat Trekton BV, Waddinxveen de bedrijf suitoefening heeft gestaakt. Dit is ook het geval met Panelbrick Holdings BV, Waddinxveen. monderwijs heeft ontwikkeld is onver- mijdelijk. De avond is toegankelijk voor een ie der die belangstelling heeft voor dit on derwerp. Het spreekt vanzelf dat in het bijzonder alle ouders van deelnemende peuters en kleuters worden verwacht’ Voor informatie kan het volgende tele foonnummer gedraaid worden: 01828- 7681. Aan de avond in De Hoeksteen verle- WADDINXVEEN/GOUDAUiteen nen verder medewerking ds. L. Roet- man (opening) 'en ds. W. Verboom (sluiting). Er kan volop mondeling en schriftelijk vragen worden gesteld. Tij dens de pauze bestaat er de mogelijk heid voorwerpen te kopen die door de vluchtelingen zelf zijn gemaakt. WADDINXVEEN In oktober komt de Waddinxveense gemeen teraad een aantal maal bijeen voor de gewone maandelijkse vergadering, de behandeling van de gemeentebegroting 1980, de algemene beschouwingen, de in voorbereiding zijnde startnota welzijnsplanning en het bestem mingsplan Zuidplas. Afgesproken zijn intussen deze vergaderdata: 1Extra raadsvergadering woens dag 10 oktober 1979, aanvang 19.30 uur voor de behandeling en vaststelling van het bestem mingsplan Zuidplas. 2. Raadsvergadering dinsdag 23 oktober 1979, aanvang 15.30 uur met als eerste agendapunt de behandeling van de start nota welzijnsplanning, schor sing rond 17.30 uur en voort zetting om 19.30 uur. Om 19.30 uur starten met algemene be schouwingen, behorende bij de begrotingen voor 1980 en daarna behandeling van overige agendapunten. ting van de sub 2 genoemde vergadering woensdag 24 ok tober 1979, aanvang 19.30 uur, waarin de beantwoording van de algemene beschouwingen door het college zal plaatsvin den. 4. Raadsvergadering ter voort zetting van de sub 2 en 3 ver melde vergaderingen donderdag 25 oktober 1979, aanvang 15.30 uur, 2e termijn raad, met een schorsing rond 18.00 uur en een voortzetting om 19.30 uur voor de afronding van de begrotingsbe handeling en de eventueel nog overgebleven agendapunten. wordt zware concurrentie ondervon den van landen die hun telecommunicatie-industrie steunen met een krachtig exportbeleid. De heer Huisman refereerde in dit verband aan een toespraak van de heer Beyen tij dens een bijzondere ledenbijeenkomst van de FME op 29 mei jl., waarin werd medegedeeld dat door het ministerie van Economsche Zaken een stuurgroep is geïnstalleerd die tot taak heeft te on derzoeken of er een belangrijke bij drage tot bevordering van de export kan worden geleverd door bundeling van kennis, kunde en ervaring, die bij de overheid en in het bedrijfsleven aan wezig zijn. Gaarne beval de heer Hui sman ook de Telecommunicatiesector in de aandacht van de stuurgroep aan. BURGEMEESTER Burgemeester mr. A. G. Smallenbroek wees er op dat bij de voltooiing van de NKF-plannen de taak van het gemeen tebestuur betrekkelijk gering is ge weest. ”Wij hebben meegewerkt aan de herziening van het bestemmingsplan, daarmede tevens aangevend, dat wij positief stonden tegenover de uitbrei ding van de NKF. Wij beseffen dat na ast het creëren van nieuwe arbeidsp laatsen in Waddinxveen door de ver huizing vanuit Delft een vermindering aan werkgelegenheid daar heeft plaats gevonden. Wij verwachten dat de im puls hier tot gevolg zal hebben dat het saldo van vermeerdering en verminde ring uiteindelijk positief zal zijn, zodat de werkgelegenheid een stimulans on dervindt”, aldus onze eerste burger. ”Tot op heden durf ik te stellen, dat de consequenties van deze verplaatsing op de volkshuisvesting in Waddinxveen tot tevredenheid van beide participanten is opgelost. Ook in de komende jaren zal een goed overleg aan dat vaak schrijne- WADD1NXVEEN Het peuterz wemmen, onderafdeling van de Vereni ging Zwem Revalidatie en recreatie Waddinxveen dat woensdagavond 19 weer in het overdekte zwembad van start gaat, is van opzet gewijzigd. Bedoeling daarvan is de twee- en driejarigen (die nu té lang op de wachtlijst moeten staan) eerder het water in te krijgen. Om die nieuwe op zet te verduidelijken zal er op woens dag 12 september een open avond ge houden worden in ”De Hoeksteen” aan de Esdoornlaan. De avond begint om acht uur. Naast het uiteenzetten van de gewij zigde opzet zal er die avond aandacht besteed worden aan het onderwerp: Peuters en kleuters het water in?.... Waarom?.... Over dit onderwerp zal spreken de heer Ed Beere, zwemonder wijzer van beroep en sinds zeven jaar actief betrokken bij het geven van ”zwem”-onderricht aan deze jonge leeftijdsgroepen. Dat hij in al die jaren een heel persoonlijke kijk op dit (helaas wat verwaarloosde) facet van het zwe- WADDINXVEEN De diaconie van de Centrale Hervormde gemeente houdt op woensdagavond 26 september in De Hoeksteen aan de Esdoornlaan een in formatieavond over het project van de visvijvers voor de vluchtelingen in Zuid-Oost-Azië. Deze visvijvers geven deze mensen weer mogelijkheden voor voedsel en handel. Voor dit pro ject heeft Hervormd Waddinxveen al ruim tienduizend gulden bij elkaar ge bracht. Op de informatieavond, die om 19.45 uur begint, zal een medewerker van de Stichting Zuid-Oost-Azië iets komen vertellen van de geschiedenis die leidde tot het Vietnam van vandaag en hij zal verder ingaan op dat wat christelijke hulpverlening, naar zijn mening, moet zijn en hoe dat daar in de praktijk wordt gebracht. Hij doet dat door mid del van een korte lezing en dia’s. WADD1NXVEEN/DEN HAAG De algemene ledenvergadering van de Na tionale Kruisvereniging, in vergadering bijeen op 31 augustus te Utrecht, heeft positief gereageerd op de resultaten van de CAO-onderhandelingen, zoals deze door het O.A.K.T. (Overleg Ar beidsvoorwaarden Kruisverenigingen en Tuberculosebestrijding; hierin on derhandelen en tuberculosebestrijding als werkgevers met de vakorganisaties) zijn gevoerd. De algemene ledenverga dering was echter niet in staat op dit moment reeds resultaten van deze on- derhandelingen te formaliseren door het afsluiten van een C.A.O. per 1 sep tember a.s., gelet op de onzekerheid over de financiering van een gedeelte van de hieruit voortvloeiende meerko sten. De algemene ledenvergadering heeft dientengevolge de werkgeversorganisa tie om ten hoogste 1 maand uitstel gevraagd. De echte duiven werden uit de vracht wagen van de Stichting Zaterdagvlie gers West losgelaten op het moment dat de onderminister aan de voorzijde van het nieuwe complex bezig was met het aan elkaar lassen van twee glasve zelkabels, waardoor de door de Stol- wijkse beeldhouwster Ineke van Dijk gemaakte duiven werd onthuld. De witte duif buiten door de staatssecreta ris en de witte duif binnen in de hal door NKF-medewerkster mevrouw C. M. Dikhooff uit Gouda, die al 32 jaar bij de kabelfabriek werkzaam is. Beide duiven aan weerszijde van het halven- ster zijn naar elkaar gericht. Het zal duidelijk zijn waarom echte en namaak-duiven de officiële opening van het nieuwe kantoorgebouw en ont- wikkelingslaboratoria van NKF Kabel BV Telecommunicatiesystemen heb ben opgeluisterd. Terwijl er nu met el kaar wordt gecommuniceerd over de gehele wereld via vliesdunne glasvezel kabels, zorgde in vroeger tijden de po stduif voor die onmisbaar gebleken communicatie. Voor het gebeuren op het terrein van de NKF-fabriek voor telefoonkabels aan de Noordkade bestond grote be langstelling. De genodigden, waaron der zich de directeur-generaal van de PTT en zijn plaatsvervanger bevond, dige telecommunicatie kabels aan de werden tijdens de officiële plechtigheid belangrijkste afnemers in Nederland en onthaald met muziek van ons eigen fan- de levering van turnkey projecten en de behoefte aan opleiding en ondersteu ning bij de operatie en het onderhoud ging Telecommunicatiesystemen kwam zoals in de meeste exportlanden het ge- voor de NKF de concentratie tot stand val is. Op de overzeese exportmarkten van commercie, ontwikkeling, fabri cage en administratie, die een optimaal samenspel tussen de verschillende af delingen mogelijk maakt en de doelma tigheid en onderlinge bereikbaarheid be vordert. Het gebouw met laboratoria werd in de recordtijd van ongeveer één jaar gerealiseerd door Nederhorst uit Gouda naar een ontwerp van architec tenbureau Stuurman BV uit Wad dinxveen, en onder toezicht van de ei gen bouwtechnische dienst. Het omlig gende terrein, de toegangen en de so ciale ruimten werden verzorgd door Mourik-Services, Groot-Ammers. Mr. W. HUISMAN In zijn' welkomstwoord wees NKF- directeur mr W. Huisman op het ver schil tussen de levering van hoogwaar- ”De gemeente Waddinxveen is niet be trokken geweest bij de beslissing tot erop dat we gezamenlijk dit zullen kla- overplaatsing”, ging mr. Smallenbroek ren.” verder. ”Dit is geen verwijt, doch veel meer een constatering. De motivering waarom nu precies Waddinxveen is ge kozen ontgaat ons echter niet. Ondanks het feis, dat de verschillende varianten ons niet bekend zijn, mogen we aanne men, dat de beschikbaarheid van grond bij een bestaande fabriek en de cen trale ligging van Waddinxveen essen tiële beslissingscriteria zijn geweest. Wanneer nader begrippen als centrale plaats, beschikbaarheid van grond, ver betering van doelmatige bedrijfs voering worden geanalyseerd, komen we terecht bij een gemeenschappelijke noemer van de genoemde facetten, te weten de verpachting een beter rende ment te verkrijgen op het geïnvesteerde september vermogen”. ?w?mhad ”De keuze is uiteindelijk terug te bren gen op een financieel vraagstuk. Dat is legitiem en vandaag de dag zeer voor de hand liggend. Ik veronderstel dat de afweging op welk alternatief de keuze zou vallen in feite dat criterium meer dan voorheen doorslaggevend is geweest.” De twee duiven van de Stolwijkse kunstenaar Ineke van Dijk voor en in het nieuwe kantoorgebouw van NKF Kabel NV. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen( NKF).

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 3