Vredesweek in W’veen met twee Vredeskranten kleurwedstrijd Benno (4) wint fiets met Zaterdag jeugdbrandweerwedstrijden JÓ7Z7 IK V en uit EO-kring Boers Holland bv Bejaardenreis WH succesvol Twee films in De Bonkelaar Massada komt nu op 24 november En in februari op een zomers warm zonterrasje. 0 ALPACI APTERN Op een winteravond in de zomerzon. Als U met weet hoe en waar dat kan. y willen wij voor U graag de winterreis naar de zomerzon boeken. N, En die reis zit tjokvol vreugde die U ontdekt in allerlei situaties en variaties. WEEKBLAD VOOR WADDINX VEEN WOENSDAG 5 SEPTEMBER 1979 de prijsuitreiking rond 14.30 uur zal zijn. WADD1NXVEEN Het bejaarden reisje van de door de Vrouwelijke Vrij willige Hulpverlening (WH) opgezette bejaardensociëteit in het Anne Frank- centrum ging vorige week woensdag naar De Efteling in Kaatsheuvel en de Fazanterie in Udenhout. Aan de Brabandsche koffietafel, was WADDINXVEEN Bij Boers Hol land BV, Waddinxveen is tot hoofd van de afdeling grensdocumentatie be noemd de heer J. Breijer uit Zoeter- meer. Dit blijkt uit een wijziging in het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Gouda en omstreken. WADDINXVEEN Met een politiek avondgebed en een daarop aan sluitende discussie wordt in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde op dinsdagavond 25 september om acht uur aandacht geschonken aan de in deze vierde week van september te houden vredesweek. Deze avond, die wordt georganiseerd door de werkgroep Waddinxveen van het Interkerkelijk Vredesberaad (IKV), draagt het thema ’’Dit is het einde niet”. Bij de discussie is aanwezig aalmoezenier Brautigam van de legerplaats Garderen. De hoofdprijs voor de winnende school bestaat uit een door het gemeentebe stuur beschikbaar gestelde wisselbeker. De in 1964 beschikbaar gestelde beker kwam in 1975, na driemaal achtereen door deze school te zijn gewonnen, de finitief in het bezit van de protestants- christelijke Kon. Julianaschool. (Peter Zuidlaan). De in 1976 door het gemeentebestuur opnieuw beschikbaar gestelde beker kwam, na in 1977 nog eens door de Kon. Julianaschool te zijn gewonnen, in 1978 in het bezit van de hervormde Eben Haezerschool (Jan Dorrekenskade-Oost) en zal dus dit jaar door deze school moeten worden verdedigd. Naast deze schoolprijs zijn er voor de beste spuitgasten van elke klas weer leuke prijsjes te verdienen. 2 j1 - stand,zowelvankerkelijkealsvanpoli- bed"staat"centraal de gedachte dat mits tieke zijde. "Politieke naïviteit was nog wij ons j weten, er uitzicht is op een leefbare we reld zonder een dreigende (kern)oor- log. Daarbij zullen echter risico’s moe ten worden genomen om de huidige verstarde verhoudingen te doorbreken. Voor een Christen wil dit niet zeggen, dat hij/zij de laatste hand aan die betere wereld kan leggen, maar wel dat hij/zij géén vrede kan hebben met de be staande politieke en sociale tegenstel lingen, en meedoet aan een handhaving van een machtsevenwicht dat een ge- j m discussie treden met mensen die een andere strategie beter achten, of die met zinnige argumenten vinden dat het IKV zich op te dun ijs waagt. Het IKV is in allerlei forumgesprekken graag van de partij. Maar het bezwaar tégen de mensen achter die alternatieve vre- deskrant is juist dat nauwelijks sprake is van een eigen positieve bijdrage aan de discussie. De verantwoordelijke werkgroep is volgens Faber in de eerste plaats éèn reactie tegen het IKV; ver der wordt communistenvrees aange- wakkerd en is men zeer behoudzuchtig waar het gaat om de zegeningen van het vrije westen. Bovendien is in die kring een open gedachtenwisseling met andersdenkenden onbekend verschijnsel. WADDINXVEEN Met een door het weekblad Donald Duck uitgeschreven kleurwedstrijd heeft de 4-jarige Benno Groenendijk van de Groene Zoom 10 een nieuwe fiets gewonnen. De fiets - een Union Polly-tweewieler - werd hem zaterdagmiddag aangeboden bij Wielaard-voor-de-fiets in de Dorpstraat. Ben no’s vader en moeder waren hierbij aanwezig. WADDINXVEEN Het ruim aangekondigde optreden van de deels Molukse popgroep Mas sada op vrijdagavond 7 september in het jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonkelaar gaat niet door. Massada heeft televisie- optredend in het buitenland voor laten gaan boven het spelen voor het Waddinxveense publiek,Con tractueel was dit overigens ook zo geregeld. Het ligt in de bedoeling dat Mas sada nu op zaterdagavond 24 no vember in De Bonkelaar op treedt. Indien dit het geval is start de voorverkoop op donderdag 15 november. WADDINXVEEN Met de gebruike lijke rondrit van de Waddinxveense jeugd op de brandweerwagens tussen acht en negen uur 's morgens gaat za terdag 8 september de Nationale Brandweerdag weer van start. In het kader van deze dag zullen in Wad dinxveen weer de jeugdbrandweerwed- strijden worden gehouden voor leerlin gen van de vijfde en zesde klassen van de basisscholen. lief van de film-' en theaiterwefkgroe'p ’’De Spintol”, heeft deze inhoud: Een bloedhete zomermiddag in het hartje van New York. Wanneer drie mannen een bankgebouw binnenwan delen heerst er plotseling een ijzige sfeer. Het personeel van de bank ver start: nu is het dan hun beurt. Aanvan- kelijk staat boven de angst het ongeloof afschnkking, oorlog,"maar ook tot' over wat er gebeurt. Drie mannen stun- - telen met dodelijke vuurwapens... er wordt geenschot gelost, en toch heerst er die ondraaglijke spanning. Naast het thema van deze brutale bankroof en gijzeling worden we gewezen op een bonte mengeling van reacties van men sen onder dergelijke omstandigheden: de gijzelaars, de gegijzelden, de politie, de verslaggevers van de diverse media en het publiek op straat achter de barricades. Het waterdichte, grimmige maar ook humoristische scenario, is gebaseerd op zo’n aktie welke zich afspeelde in augu stus 1972 in New York. RIVIER DE KWAI De brug over de rivier de Kwai, met William Holden, Alec Guinness en Jack Hawkins, gaat over het volgende: In de verradelijke jungle van Birma, onder een meedogenloos brandende zon, zwoegt een bataljon Engelse krijg sgevangenen, onder het toeziend oog van de wrede Japanners, aan de bouw van een spoorbrug. Verzwakt door ont beringen en ziektes en gedreven door zweepslagen vordert het werk lang zaam. Tóch wil Kol. Nicholson de Ja panners tonen dat de Engelsen nog pit hebben en hij inspireert zijn mannen tot opmerkelijke prestaties. Terwijl Ni cholson al plannen maakt voor een fee stelijke opening zetten de Amerikanen een zelfmoordcommando in, om deze belangrijke Japanse aanvoerlijn te ver nietigen. Op de dag van ingebruikstel ling kan zelfs de dappere Nicholson ’’zijn” brug niet meer redden en terwijl de eerste Japanse trein aan komt den deren, schudt een hevige explosie de jungle op: Nicholson’s droom gaat in rook op. WADDINXVEEN In het jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonkelaar wor den volgende week twee films ver toond. Donderdagavond 13 september is dat de thriller Dog day afternoon en vrijdagavond 14 september is dat de oorlogsfilm De brug over de rivier de Kwai. Beide filmvertoningen beginnen om acht uur. Bedraagt de toegangsprijs voor de eerste film vijf gulden (CJP- houders f 3,50), voor de tweede film is dat drie gulden. DOG DAY AFTERNOON Dog day afternoon, met Al Pacino en John Cazale en hier vertoond op initia- weldsevenwicht is. VREDESRAAD'79 Volgens het Interkerkelijk Vredesbe raad moeten de kerken een steeds ac tievere rol spelen in de vredespolitiek. De ook in Waddinxveen te verspreiden "Vredeskrant ’79” wil aanzetten tot be zinning over bewapening, militarisme, r -- t con crete politie.ke actie. In het IKV nemen negen van de grootste Nederlandse kerken deel. Het is een tamelijk zelf standige organisatiie, waarvan de dui delijke standpunten niet altijd ten volle (al) door de kerken worden gedeeld. Sinds 1977 luidt het campagnemotto brengt in kringen waar het IKV moeilij- van het IKV: 'Help de kernwapens de ker toegang heeft. Ook wil het graag wereld uit, om te beginnen uit Neder- J land”. Vooral de tweede helft van die leuze stuitte van meet af aan op weer- SHALOM ’79 Inmiddels is vanuit EO-kringen ook een vredescampagne opgezet met een krant: "Shalom '79. Bijbels vredesbe- richt”, welke publikatie in Wad dinxveen door de Centrale Hervormde Gemeente zal worden verspreid. Shalom '79 stelt dat de oorzaak van oorlog de zonde is en het antwoord Je zus Christus. Deze benadering van het probleem is het IKV vreemd. Volgens IKV-secretaris Mient Jan Faber is het toe te juichen als een andere organisa tie de vredesproblematiek ter sprake Benno Groenendijk op zijn nieuwe bezit, terwijl mevrouw J. Wielaard en Benno s vader en moeder toekijken. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/ Sjaak Noteboom De wedstrijden zullen evenals vorige jaren worden gehouden op het terrein op de hoek Nesse-Noordkade tegeno ver modemagazijn Brouwer. Indien mogelijk zullen de wedstrijden geheel ’s morgens worden afgewerkt, waarbij als aanvangstijd is gesteld 9.00 uur, terwijl dan tussen 12.00 en 13.00 uur de prijsui treiking is te verwachten. Mocht het aantal deelnemers dit noodzakelijk ma ken, dan zullen de wedstrijden om 13.30 uur worden vervolgd, waarbij dan wethouder mevr. L. M. Oosterbroek- Waagmeester (VVD) namens de ge meente vertegenwoordigd. Er heerste die dag een gezellige sfeer. In de bussen werd gezongen en gelachen. Mevr. Stuiver kon tijdens de reis niet aanwezig zijn wegens familie omstandigheden. Zij heeft na 12*/2jaar bestuurslid van de WH te zijn geweest, afscheid genomen. Ook mevr. Van Amerongen nam af scheid als bestuurslid. Na een ge slaagde zonnige dag, kwamen de be jaarden woensdagavond weer in het A.F.-centrum aan. Op de avond van het politiek avondge- gezamenlijk verantwoordelijk vriendelijkste verwijt; er werd ook gesuggereerd dat hier een welgeplande linkse uitverkoop aan de Russen gaande was. Door die tegendruk leerde het IKV zijn argumenten scherpen. De actie is hoe dan ook aangeslagen: er zijn nu 350 zogenaamde "IKV-kernen" bezig. Dat wil zeggen dat duizenden mensen intensief bij de campagne be trokken zijn geraakt en nog eens vele anderen er van op de hoogte zijn. In de loop van die twee jaar zijn ook tegen standers met meer ernst en minder smalend op de IKV-actie ingegaan. Tevens kantoren te GOUDA.DEN HAAG, ZEIST en ZOETERMEER I u ffl

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 5