PvdA vraagt reacties over kinderopvang Politiek bemoeide zich steeds met Albert Heijn Raad weer bijeen mWTEPRIMÜL M^GOED EN GOEDKOOP! ”De Rank” wil "n groter gymlokaal IKV eind deze maand op de markt Nieuwe brug Trooststraat wordt weer van beton Supermarkt op rolschaatsbaan Aanvullende leermiddelen Bethelschool Is uw stapel verzekeringspapieren in de loop der ja ren ook zo gegroeid? I N.de Rooy-van der Loo I Dan is het de hoogste tijd dat u eens met ons komt praten over de Pakketpolis. Dat is één verzamelpolis die al uw schadeverzekeringen omvat. Heeft u voortaan in één oogopslag een heldere kijk op al uw assurantiezaken. Overzichtelijker en duidelijker kan het niet! Bel 01828-4630 voor het maken van een afspraak. '-X Pakketpolis HERZIENING BESTEMMINGSPLAN traat” op dit punt zal worden herzien in i waren van aanwezig Assurantiekantoor assurantiën, spaarsystemen, financieringen, administraties, hypotheken, belastingzaken Noordkade 183. 2741 GA Waddinxveen WADDINXVEEN - De school voor la ger huishoudkundig- en nijverheidson derwijs ”De Rank” aan de Esdoorn- laan wil het eigen gymnastieklokaal groter maken. Om de door de Christe lijke Boeren- en Tuindersbond ”West- Nederland”, afdeling Nijverheidson derwijs, (het bevoegde gezag) de ge vraagde bouwvergunning te kunnen verlenen hebben B. en W. de volgende week woensdagavond vergaderende gemeenteraad gevraagd een voorberei- Dat vertelde ons de werkgroepleden Gouwe-dorp van de grond te krijgen. Annemarie Kraaijestein (Peuleyen 56, tel. 5668) en Cocky ten Zijthof (Hene- gouwerweg 51, tel. 6108). ’’Eigenlijk kinderen tot vraagt de werkgroep aan een ieder die I van een kinderdagverblijf te reageren”, ’Dorpstraat” vast te stellen. Rondom de school mag namelijk helemaal niet worden gebouwd. Met een verklaring van de gemeente- respectievelijk 25 en 20 leerlingen, ter- raad dat het bestemmingsplan ’’Dorps- - plaats moeten maken voor 800 vier- zoals gistermiddag in de raadscommis- kante meter vloeroppervlak, waarvan sie voor de ruimtelijke ordening en de woningbouw -, maar ook halverwege het vorige decennium. Politiek gekrakeel ging de opening van WEEKBLAD VOOR WADDINXVEENWOENSDAG 12 SEPTEMBER 1979 544 vierkante meter verkoopruimte voor een bijzonder omvangrijk assorti- ment artikelen, dat veel verder ging dan de traditionele kruidenierswaren, waarmee meer dan 90 jaar geleden de toen 22-jarige Albert Heijn in Oostzaan zijn winkeltje met een vloeroppervlak van twaalf vierkante meter startte. AH-directeur J. van der Meer, die de Waddinxveense vestiging 12 jaar gele den opende, herinnerde er in zijn ope ningstoespraak aan dat de supermarkt was verrezen op de voormalige rol schaatsbaan, maar eigenlijk zag hij de supermarkt nog als een rolschaatsbaan, waar de jeugd op de gladde tegelvloer in de ’’goede richting” zou kunnen schaatsen. Op de bescheiden kenni- De 12 jaar oude supermarkt van Albert Heijn aan het Koningin Wilhelminaplein. (Foto: Weekblad voor Waddinx- veen/Sjaak Noteboom. toriseerde verkeer, i de hand kan het college voorbijgaand vrachtwagenverkeer dat - blijkens aan ruime inspraakprocedures op een snelle manier de gevraagde bouwver gunning afgeven, mits het provinciaal bestuur daar natuurlijk geen stokje voor steekt. Daarbij komt dat het be stemmingsplan in de naaste toekomst toch zal moeten worden herzien en uit breiding van het gymnastieklokaal noodzakelijk is. BELEIDSPROGRAMMA Vorig jaar al heeft het gemeentebestuur tevergeefs geprobeerd voor rijkssubsi- die in aanmerking te komen voor wat betreft het realiseren van een opvang mogelijkheid voor kinderen van wer kende moeders. In het beleidspro gramma voor de raadsperiode 1978- 1982, waaronder CDA, PvdA en VVD hun handtekeningen hebben gezet, staat ook dat gestreefd wordt naar de oprichting van een kinderdagverblijf ”in eerste instantie bestemd voor op vang van kinderen uit gezinnen, die door maatschappelijke omstandighe den hieraan dringende behoefte heb ben”. Hierbij wordt duidelijk gedacht aan vrouwen die om verschillende re denen alleen zijn komen te staan. Een kinderdagverblijf is een voorzie ning voor kinderen van 0 tot 6 jaar, die overdag niet door hun ouders kunnen worden verzorgd. Zo’n kinderdagver blijf is 5 dagen per week open en wordt geleid door professionele- en vrijwillige kinderverzorgsters/ers. In talrijke plaatsen zijn reeds kinderdagverblijven van de grond gekomen; veelal met sub sidie van de overheid, maar vooral dankzij een initiatief van een groep ent housiaste mensen. WADDINXVEEN De werkgroep kinderdagverblijf van de plaatse lijke Partij van de Arbeid wil graag in contact komen met mensen die geïnteresseerd zijn in een kinderdagverblijf in Waddinxveen, hetzij om mee te werken aan de oprichting, hetzij om daarin te gaan werken, hetzij om daarin hun kinderen te plaatsen. derdag 10 augustus 1967 namelijk vooraf. De winkel, die nog altijd een Xx_1 1x’_!x J- -Xlr trekt, stond namelijk op de plaats waar grondtransactie en uitbreiding met be- een rolschaatsbaan was ingericht. Die trekking tot de supermarkt een op het had echter niet zonder slag of stoot gemeentehuis veelbesproken zaak - I WADDINXVEEN - De volgende week woensdagavond vergaderende gemeen teraad gaat - zoals bericht - 250.000,- (inclusief btw) beschikbaar stellen om de uit 1924 daterende brug tussen de Burgemeester Trooststraat en de Ka naaldijk te vervangen. Ondanks diverse werkzaamheden in het verleden en het feit dat de brug vo rig jaar gesloten werd verklaard voor vrachtwagens is de onderhoudstoe- stand van de ’’vaste oeververbinding” zo slecht dat volgens B. en W. aan ver vanging niet meer valt te ontkomen, hoewel de raadscommissie voor de financiën het karwei nog even had wil len laten rusten. ’’Ofschoon de vervanging van deze brug in het meerjarig investeringspro gramma 1980-1983 als ’’matig urgent” is aangemerkt, achten wij verder uitstel van vervanging van de brug op basis van de ons thans ten dienste staande gegevens niet langer verantwoord”, al dus het college in zijn voorstel aan de gemeenteraad. De nieuwe brug zal een betonbrug wor den, die ook geschikt is voor het gemo toriseerde verkeer, uitgezonderd een toezegging van wethouder P. F. J. van Schie (CDA) in de laatst gehouden ver gadering van de raadscommissie voor openbare werken en -bedrijven - uit de Burgemeester Trooststraat zal worden geweerd. In de beschikbaar te stellen kwart miljoen gulden zitten ook de ko sten 20.000,-) die zijn gemoeid met het slopen van de huidige brug. WADDINXVEEN - De volgende week woensdagavond vergaderende gemeen teraad is door B. en W. gevraagd f 2.756,15 beschikbaar te stellen om de leermiddelen van de klassen 2 en 4 van de hervormde Bethelschool (Linden- gaarde)te kunnen aanvullen. De betreffende aanvulling wordt door - -u het schoolbestuur noodzakelijk geacht dingsbesluit voor het bes emmingsplan in verband met de toename van het aantal leerlingen van beide leerjareubij de aanvang van het nieuwe schooljaar. De leerjaren 2 en 4 zijn ingericht voor r-~ --• - ini-1- - wijl het er 30 voor beide klassen zijn. Waddinxveen van Albert Heijn aan het Koningin Wilhelminaplein altijd een politieke zaak is geweest bewijst het groot aantal kooplustigen uk de streek verleden. Niet alleen anno 1979 is de I WADDINXVEEN - Dat de vestiging Albert Heijn’s 68e supermarkt op don- smakingsontvangsten toen gemeentewege aanwezig loco- burgemeester F. M. van Tol en wet houder P. Lips. Met de komst van Al bert Heijn had het grootwinkelbedrijf in Waddinxveen zijn intrede gedaan. WADDINXVEEN - In de Vre- desweek (vierde en laatste volle week van deze maand) staat de werkgroep Waddinxveen van het Interkerkelijk Vredesberaad (IKV) op de weekmarkt van vrij dag 28 september. Het IKV heeft dan net op dinsdag 25 september in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde het politiek avond gebed met aansluitende discussie in aanwezigheid van aalmoeze nier Brautigam van de legerplaats Garderen achter de rug. In diezelfde week zal niet alleen. de Vredeskrant ’79 onder de aan dacht van de Waddinxveners worden gebracht, maar zullen de inwoners van de werkgroep Wad- 1 dinxveen van het IKV ook een ondertekend stencil krijgen met informatie over doei en werk- zaamheden van deze groepering, die sinds 1977 de aandacht trekt 1 met de campagne tegen de kern- wapens: ’’Help de kernwapens de j wereld uit, om te beginnen uit Nederland”. j Het IKV mikt daarmee op een ontwapeningsproces, waarmee 1 per land een begin gemaakt wordt. Het kernwapenvrij maken 1 van Nederland wordt ook gezien als een begin van een nieuwe bui- tenlandse politiek, die gericht is i op het (ondirect) ondersteunen 1 van de ontwapeningsinitiatieven in andere landen. De gedachten gaan in eerste instantie uit naar een opvangmogelijkheid voor zes jaar gedurende de vraagt de werkgroep aan een ieder die werkdagen. Het op te richten kinder- positief staat tegenover de oprichting dagverbijf kan misschien een onderdak van een kinderdagverblijf te reageren", krijgen in het mogelijk te behouden no- aldus het tweetal, waarmee de Wad- tarishuis aan de Kerkweg-Oost. dinxveners contact op kunnen nemen. Al in februari van dit jaar is de werk groep kinderdagverblijven van de PvdA opgericht om de behoefte aan een kinderdagverblijf te onderzoeken en tevens te bekijken welke mogelijk heden (en moeilijkheden) er zijn om een dergelijke voorziening in ons ONDERDRUK De Waddinxveense IKV’ers gaan ook de plaatselijke politieke par tijen - waarmee in het afgelopen jaar diverse contacten zijn ge weest - onder druk zetten aan de hand van peilingen onder de be volking. Dit met het oog op de voorbereidingen van de verkie- I zingsprogramma’s voor de eerst- komende parlementsverkiezin- gen- 1 Ter gelegenheid van de Vredes- week heeft het IKV een ruim do- cumentatiepakket samengesteld, i waarin ondermeer ’’geschriften” over de politieke discussie in Ne- I derland: ’’Van N-bom tot SS-20” en over de rol van het bedrijfsle- i ven bij de kernwapenproduktie. Tevens de eerste minibrochure - een serie van zes - over ”de vi jand” en een project voor het ba sisonderwijs: ’’geregeld ruzie, ru zie geregeld”. WADDINXVEEN - De gemeen teraad van Waddinxveen komt volgende week woensdagavond om half acht weer in openbare vergadering bijeen voor de afhan- deling van deze agenda: 1. Mededelingen en ingekomen stukken 2. Voorstel tot het beschik baarstellen van een krediet ten behoeve van de riolerings werkzaamheden bij de Theo Thijssenschool 3. Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor het bestemmingsplan ’’Dorpstraat”. 4. Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor een gedeelte van het be stemmingsplan Oranjewijk ’75 5. Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor het gebied van de Wag- nerlaan 6. Voorstel inzake wijziging van tarieven voor het gebruik van het openlucht zwembad 7. Voorstel inzake vervanging brug Burg. Trooststraat-Ka- naaldijk 8. Voorstel tot het verlenen van medewerking voor de aanvul ling van leermiddelen van de 1 Bethelschool 9. Voorstel inzake de toeken- ning van voorschotten op de afrekening exploitatievergoe ding aan de bijzondere scho len voor g.l.o. over het vijf- 1 jarig tijdvak 1973/1977 10. Voorstel inzake wijziging be- heersverordening van de Sa menwerkingsschool voor Havo/Atheneum en van de commissie Wijkwerk Wad- 1 dinxveen-Zuid in verband met de reorganisatie van de 1 financiële administratie 11. Voorstel tot het beschikbaar- 1 stellen van een krediet voor het repareren en aanpassen 1 voormalig ketelhuis Tollens laan c 12. Begrotingswijzigingen, w.o. J> voorstel tot wijziging van de C gemeentebegroting, dienst- jaar 1979 (subsidievaststel- C lingen) 13. Rondvraag. C MUI W W J i

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 3