hefbrug I Rondom 1 t I 1 IWl Bakkers 9e Leerkracht De Savornin Lohmanschool Ds. A.P. Verloop Weekendkamp Diversen Personeel gevraagd Auto’s en motoren Lessen en clubs 3Ï1 8 ll 8 scouting in waddinxveen I 10 zomaar een voorbeeld... uit onze fantastische najaarskollektie. EBNfl.aT I z u Cfi Z. 7 Q Sqo< “ïw J WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 19 SEPTEMBER 1979 breid tot 38 mensen toen stichtingsbe- sel (ds. Van Roon), in H.I. Ambacht (ds. A antw. insL). V formeerde kerken, christelijke gerejor- WADDINXVEEN ^01828-4000 durven institueren, maar wachten het her stel van de breuk der kerk uit Gods geest en genade af "Er zijn zes van deze gemeenten: in Al- Gevraagd voor schoon- maakwerkzaamheden: JUFFROUW voor 1 och tend in de week. Kraye- steyn 2-wielers, tel. 2068. Gevraagd: ZELFSTAN DIGE HULP voor vrij dagmorgen. Bilderdijk- laan 24, tel. 3431. Winkelcentrum Luifelbaan Brederodelaan 7 Waddinxveen. Tel: 01828-4662 Onderwijzeres geeft BIJ LES en/of huiswerkbege leiding (L.O. en Mavo). Tel. 2807. Winkelcentrum Bloemendaal Lekkenburg 37 Gouda. Tel: 01820-22838 UNIEKE BONTAAN- BIEDINGÜ Het Bont- paleis gaat ook in sep tember nog door met prijzen waarvan U zult zeggen: 20% a 25% bene den de normale waarde 1 Volle garantie. Crediet- service mogelijk. Het Bontpaleis, Hoogstraat 153 (voetgangersgebied), Rotterdam-C., tel. 010- 14.33.37. Reisgeld v. 2 pers, uit geh. Neder land bij koop terug. Don derdags tot 21 uur geo pend. Winkelcentrum Passage 216 Waddinxveen. Tel: 01828-5213 1978. 3200 km, zwart. Prijs ƒ850,—Tel. 8012, na 18.30 uur; overdag tel. 2489. u. I Samenstelling: Bert J. Woudenberg .V... NO-CLAIM rijders let op: Uw autoverzekering weer duurder? Voordat U be taalt, bel ons even wa^dat kost want Uw 40% no- claim kan 57% worden. Voor verzekeringen J. v. Uunen, Neptunespad 13, tel. 6167. LEEF VANDAAG en BETAAL MAAR LA TER: Door een persoon lijke lening te sluiten krijgt u contant geld in handen. Voor het kopen van uw droomwens, zo als een auto, bromfiets, meu belen etc. Vraagt inl. bij Ass. kantoor D. Verwey, Kon. Wilhelminasingel 83, tel. 2539. slaagt u beter! Te koop: CITROËN 2 CV 4, i.z.g.st. Prijs n.o.t.k. Tel. 8532, na 18.00 uur. Sport voor de hele fami lie: JUI-JITSU en JUDO voor jeugd v.a. 4 jaar, junioren en senioren, di., wo. en zat. Inl. Den Edel, Waddinxveen, tel. 3659. Jvan de Waddinxveense scoutinggroepen het, ozo langzamerhand, traditionele scoutin- geen naam. Zij hebben zich, daar zij de graadweekend. Na 4 jaar dit weekend- Zf- «Z Q UJ M X U r-rl Van Roon, De Waard en Verloop vols trekt niet thuis konden brengen "Sommigen menen al een hele Piet te zijn, wanneer zij het rijtje kunnen opzeg- Over de ethiek van het autorijden in deze gemeenten weet ik niets te melden, maar me dunkt, het is voor vandaag welletjes". En dat was dan A. J. Klei in het dagblad Trouw/De Rotterdammer van afgelopen zaterdag. THECREDO SINGERS o.l.v. Arie Pronk zongen in Duitsland. Een unieke L.P. van deze geeste lijke liederen is heden verkrijgbaar tegen koor- prijs a 18,50 bij Hogen doorn, A. v. Solmsstraat 31. de winkel of liever gezegd winkels. Want het opmerkelijke feit doet zich voor nog niet de helft van de kopers zijn brood bij één adres koopt. Zo gaat 43 procent van de gezinnen naar twee leveranciers en 10 procent zelfs naar drie of meer adres sen. Het EIM constateert dat de afneming van het broodverbruik in de jaren zeventig kleiner is dan in de zestiger jaren. Maar dat is gedeeltelijk schijn. Steeds meer ge kocht brood wordt namelijk weggegooid. I WADDINXVEEN - Als gevolg van maatregelen van onderwijsminister dr. A. Pais is het mogelijk gebleken op de protestants-christelijke De Savonin Lohmanschool (Lindengaarde) een ne gende leerkracht te benoemen. Aanvankelijk was gestart met één grote vierde klas van 41 leerlingen, maar door de verlaging van de leerlingen- schaal is het in ieder geval dit cursus jaar, mogelijk om toch weer met twee vierde klassen te gaan werken. Be noemd is: mej. F. Bruins uit Berkel. Zij zal de derde klas onder haar hoede nemen. Bijdragen: Telefoon (01828) 5594 I het water doorgebracht. Achttien leiders en leidsters vertrokken vrijdagavond om 8.00 uur vanaf de weegbrug in 6 boten naar het Boterhuiseiland in de Zijl. Op blasserdam (vakant). in Capelle a. d. IJs- zaterdagavond werd het gezelschap uitge- Te koop: TOMOS 4 TL, 'V -.ƒƒ.■■ƒ• breid tot 38 mensen toen stichtingsbe- - A. de Waard), in Moordrecht (vacant), in stuursleden van de 5 groepen en enige lei- -■ - ders en leidsters, die 's middags nog met de kinderen ópgetrokken waren, op be zoek kwamen voor de barbecue. LOOP PfiSv PRI In beide gevallen treedt de wens naar veel- w°rdt dit meer op prijs gesteld dan y..u:lzz a.. znrfrvtjlnifrp pypww Diprnnnrn. kiest voor de kerkbank en de ander voor de waterkant (over dieper liggende motie- ven laat ik me thans niet uit "De reden waarom ik deze advertentie op pak is, om met een voorbeeld uit het volle leven (in dit geval: de advertentiekolom men van het Reformatorisch Dagblad) aan te tonen, dat er in de uiterst rechtse flank van de gereformeerde gezindte zich gebieden bevinden, welke door veel men sen nog nimmer zijn betreden. Een zorg vuldig door mij persoonlijk ingesteld on derzoek, bracht althans aan het licht dat lieden die menen de kerkelijke kaart van Schiedam vakant) en in Sliedrecht (ds. A Bijkerk). Twee van deze drie namen uit de adverten tie zijn we nu tegengekomen. Blijft over ds. A. P. Verloop. Deze is voorganger van een zelfstandige christelijke afgescheiden gemeente te Waddinxveen. Hij hoort strikt genomen dus niet in dit rijtje thuis, maar hij heeft vroeger de Alblasserdamse gemeente gediend en de band met de uit de prediking van wijlen ds. B. Sterken- burg en ds. H. Stam ontstane gemeenten Enkelen bleven daarna hangen zodat zon- isgebleven". dagmiddag met 23 mensen de terugtocht "Zo is dan de aanwezigheid van ds. Ver- werd gedaan. Na 5 uur varen was men loop in de advertentie verklaard, maar hoe weer terug waar werd begonnen. Achter- zit het met de afwezigheid van ds. Bij- grond van dit jaarlijkse gebeuren is de ge dachte dat de leiding van de 5 Wad- kerk? Het is duidelijk dat onze adverteer der zich niet wil vestigen in een plaats, dinxveense groepen, om samen te kunnen waar de kerkelijke gemeente zijner keuze werken, elkaar moeten kennen en er de vacant is, maar waarom staat Sliedrecht gelegenheid moet zijn in een ongedwon- warrne investeren. Dit ondermeer door het stre ven niet meer in het holst van de nacht met het werk te beginnen. DE manier waarop de consument aan zijn in t begin van de vijftig, dus daar kan de dagelijks brood komt is de laatste tien adverteerder naar de mens gesproken nog jaar strek veranderd. In 1969 werd nog 64 verscheidene jaren plezier van beleven, procent van het brood aan de deur afgele- Ds. Verloop is net zeventig, maar ook die verd, nu nog slechts 23 procent. krijgt in deze advertentie nog een kansje, De mensen zijn gaan daardoor meer naar maar ds. Bijkerk is de zeventig gepasseerd en dat vond de steller van de advertentie dat stellig te riskant "Wat de oorsprong van deze gemeenten betreft, ds. Sterkenburg (overleden in 1900) was predikant bij de gereformeerde kerk onder 't kruis, maar was op 't laatst van zijn leven voorganger van een eigen, zelfstandige gemeente te Alblasserdam. Ds. Stam begon zijn loopbaan als her vormd godsdienstonderwijzer te Capelle a. d. IJssel en werd later door ds. Sterken burg tot predikant bevestigd. De gemeente te Capelle en in de andere, al genoemde plaatsen, zijn alle door ds. Sterkenburg gesticht. Zoals gezegd, hebben deze ge meenten geen naam. Zij worden plaatse lijk verschillend aangeduid. In een paar gevallen heten ze: hervormd lokaal. Dan zijn ze mensen van 't hervormd lokaal. Maar in Alblasserdam staan ze te boek als: gereformeerde samenkomst. Soms hebben ze een bijnaam en worden ze ge noemd naar een vroegere voorganger, HOGE BIJVERDIEN STE voor iedereen v.a. 16 jaar. Verdiensten zoalsHn Capelle aan de IJssel, waar de plm. 18,-per uur. Inl. lokaal-gangers "Vlotterianen"zijn". postbus 1149, Arnhem. "Behalve dat ze geen naam hebben, heb- (s.v.p. postzegel voor ben deze gemeenten ook geen kerkeraad, ----- ---’ maar een soort bestuur. Ze kennen trou wens ook niet zoiets als kerkorde en doen kelijke journalist met het volgende verhaal alles wat te her en te zwier. Wat hun lig ging betreft, ze zijn wat in de wandeling heet: zwaar". "Zeer zwaar zelfs, uiterst bevindelijk. Wanneer de dominee 's zondags op de kan sel breedvoerig verhaalt dat hij 's ochtends om zes uur nog niet wist waarover hij zou preken en pas nadien een tekstje "kreeg", i een exegese. 'Dierbaarheid" staat zeer hoog genoteerd' "Blijft nog één vraag over. Wat bedoelt onze adverteerder met zijn twintig minu ten? Lopen? Fietsen? Autorijden? Ik neem aan lopen, want fietsen-naar-de-kerk wordt in deze kring niet op prijs gesteld. Eens dacht een buitenstaander, die eens een dienst wilde meemaken en per fiets ge komen was, na afloop dat zijn rijwiel ge stolen was. Het stond tenminste niet meer op de plek waar hij het, op slot, neergezet had. Onthutst liep hij naar de koster: of die soms wat had gemerktKom maar eens mee, mannetje, sprak deze, en hij ons land te kennen, de eerwaarde heren moerde de kerkganger naar de consistorie. Daar stond de fiets (op eerwaard bevel daarheen gebracht door de koster) en daarnaast de voorganger, die zijn hoorder streng toesprak en hem bezwoer nimmer- gen: gereformeerde bond, vrijgemaakte meer op dat ding een handgebaar naar de gereformeerde kerken. Nederlands gere- fie,sl,er kerke te komen Jormeerde kerken, christelijke gerejor- r>v‘,r meerde kerken, gereformeerde gemeen ten, gereformeerde gemeenten in Neder land. oud-gereformeerde gemeenten, oud- gereformeerde gemeenten in Nederland Dat is heel aardig voor beginners, maar vandaag gaan we dieper op de zaken in. Dit wordt dus een les voor gevorderden". De steller van de advertentie behoort tot een groepje "losse" gemeenten die naar de omschrijving van Van Alphens Nieuw Kerkelijk Handboek zijn "onstaan uit de prediking van wijlen ds. B. Sterkenburg Afgelopen weekeinde vierde de leiding en ds. H. Stam En om dit handboek ver der te citeren: "Deze gemeenten voeren geen naam. Zj .F... d_v Nederlandse Hervormde Kerk als het ge- kamp in de bossen doorgebracht te heb- openbaarde lichaam van Christus in Ne- ben. is dit jaar het kamp, georganiseerd derland zijn blijven erkennen, niet tot kerk door de leiding van de Klimopgroep, op De toekomst voor de warme bakker ziet er volgens het Economisch Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf (EIM) goed uit. De consument lijkt gekozen te hebben voor variatie en kwaliteit. En dat mag best eens bekendheid krijgen, nadat we vorige week toevallig twee Waddinxveense bak kers in de redactionele kolommen hadden: Bakker Gert Huizer (Groensvoorde) om dat hij voor Roubos Transporten BV een taart van 1 bij 2.10 meter had gemaakt en bakker W. J. Los en Zoon (Dorpstraat) wegens de heropening van een mooier en groter geworden winkel. Het EIM ziet in zijn rapport "De brood- sector" echter wel een paar adders onder het gras voor wat betreft de toekomst van de warme bakker. Eén daarvan is het da- lens broodverbruik. Aan deze trend schijnt voorlopig nog geen einde te komen en dat betekent dat de overcapaciteit voorlopig nog wel zal blijven bestaan, zegt het EIM. De industriële bakkers, de grotere bakke rijen die doorgaans aan meerdere ver kooppunten leveren, zullen naar de mening van het EIM trachten hun omzet ondanks de afnemende broodconsumptie te handhaven. Mogelijk zullen zij zich niet aan de vrijwillige prijsafspraak houden en proberen onder die prijs te verkopen aan levensmiddelenzaken. Deze betrekken op het ogenblik niet zel den bij de warme bakkers. Wat op zichzelf voor die sector een stevige duw in de rug is. Maar als supermarkten goedkoper bij de industriële bakkers terecht kunnen, verkopen ze ook tegen een lagere prijs en dat kan het marktaandeel van de ambach telijke warme) bakker weer aantasten. Die kan namelijk de industriële bedrijven niet volgen in hun prijs: a) omdat de loon- a kosten nog steeds stijgen en bomdat de n‘et °P zÜn verlanglijstje? Ik meen het gen sfeer met elkaar van gedachten te wis bakker vrij aanzienlijk zal moeten antwoord op deze vraag gevonden te heb- selen over spelzaken. ben door te kijken naar het geboortejaar Ook dit kamp toonde weer aan dat. hoe der betrokken predikanten. De eerwaarde wel er in het leidingsteam van Scouting heren Van Roon en De Waard zijn thans Waddinxveen grote leeftijdsverschillen be staan er ook interpretatieverschillen zijn over het spel, de leiders en leidsters vrien den van elkaar zijn, want een definitie van vriend is toch immers.... iemand die alles van je weet, en die je toch waardeert. Kerkredacteur AJ. Klei van het dagblad Trouw/De Rotterdammer heeft in zijn krant van afgelopen zaterdag een adver tentie "besproken", die hij was tegenge komen in het Reformatorisch Dagblad. Daarin vraagt iemand een huis te huur te Capelle a.d. IJssel. H.I. Ambacht of Wad dinxveen (niet verder dan 20 min. van Kerk ds. Van Roon, ds. De Waard, ds. Verloop)". Na dit opgemerkt te hebben steekt de ker- van wal: "Ik zal geen grapjes maken over iemand die te kennen geeft, in de nabijheid van een bepaalde dominee te willen wonen. Ik vind dit niet maller dan wanneer iemand laat weten dat het zijn begeerte is, zich op geringe afstand van viswater te vestigen. vuldig stilzitten naar voren, waarbij de één zorgvuldige Rib blouson met vaste kapuchon en borg gevoerd, maten: 98-122 van 89,- voor i met kapuchon - ss corduroy jij) afgebiesd 128-152 125,- maten 98-122

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 15