WEEKBLAD - SPORT Waddinxveense sportspetters Driemaal is scheepsrecht Eerste winst van Be Fair Verrassingen bij de schakers De Sperwer Succes voor Geen winst voor oefenend Roubos- De Gouwe Be Fair-volley vol vechtlust a Hengelaars HSW Schaak mee met W.S.V. Kwiek-junioren delven onderspit Waddinxveen gelijk en WSE ten onder A STAND verloren wedstrijden te zijn begonnen. Waddinxveen speelde tegen Alp- (Tbilisi de winnaar van het tournooi werd. witte pruzenhal Mg VOLOP KWALITEITI derde wedstrijd eindigde Be Fair als eerste in zijn poule. In de daaropvolgende kruisfinale moest worden aangetreden tegen Radius 2. Een match vol spanning en volleybal op hoog niveau. Eindstand 1-1. Setstanden 29-29. Een derde set was dus noodzake lijk. Be Fair trok hierbij aan het langste eind en bereikte via een 15-11 overwin- 3-5 3-5 3-5 2-4 2- 4 3- 4 3-2 3-2 3-2 3-2 kende strafschop niet gemist had. Het beter spelend WSE kon echter in de eerste helft niet tot scoren komen, daarentegen was het Archipelspeler ging de winst met 10-14 naar de Hage naars. 3-4 3-3 3-3 3-3 3-3 3-3 3-2 3-1 3-0 1-0 0-1 1-0 0-1 3-6 3-5 3-5 3-3 3-3 3-3 3-3 3-2 3-2 3-2 3-1 3-1 3-1 2- 0 3- 0 16-55; D. Boere 25-59-94; J. Jansen 28; A. Rietveld 30-41; F. Rip 36-71; Mevr. Twigt 37-39-48; A. Bonefaas 40; M. Tollenaar 49-74; N. van Tol 51-77-90- 100; A. de Wit 54-73 en N. Rupke 75- 83. STAND 3C Schiedam Waddinxveen DHZ Excelsior Groeneweg Haastrecht Alphense Boys Sparta Floreant Woerden Tediro ONA afg. 0-1 afg. */2-*/2 alg. 1-0 1-0 1-0 0-1 1-0 0-1 1-0 72-‘/2 1-0 1-0 0-1 WADDINXVEEN - Een zestal leden van de hengelsportvereniging Wad dinxveen nam zondag deel aan het jubileum-concours van de HSV ’’Mooi weer vissers" uit Stolwijk. Het wedstrijd- water was de Ijssel tussen Gouda en Haastrecht. Er hadden een groot aantal verenigingen uit de regio Gouda inge schreven.-Succes was er voor het korps van de HSW, zij wisten een tweede plaats te veroveren. Individueel moch ten de prestaties er ook zijn, alle Wad dinxveense deelnemers vielen in de prijzen. Een uitstekende 4e plaats was er voor W. v. d. Wal, andere klasseringen wa ren A. van Leeuwen 15e, J. van Egdom 16e, L. Engels 17e, M. Reichard 19e en J. Verhoef 21e. Zaterdag 22 september wordt de laatste wedstrijd van de zomercompetitie ge houden. Er zal gevist worden in de Oude Rijn tussen Alphen en Zwam- merdam. Voor dit eveneens laatste ka sconcours wordt om 06.00 uur vertrok ken van het station. WADDINXVEEN - Driemaal is scheepsrecht en dus won Be Fair zater dagmiddag met 0-1 van Rijsoord na het nieuwe voetbalseizoen met twee Men zou kunnen menen, dat zwart reddeloos is. Gurgenidze kende echter twee theoretische posities, die elk in dit geval van toepassing zijn: Ten eerste; wit Kc5, Lb5, pion a6; zwart Kb8, pion a7. Wit kan de zwarte kon- ing niet uit de hoek verdringen, er volgt pat. Ten tweede: wit Ka7, Le4, pionnen a6, g5; zwart Kc7, Pg7. Weer remise, want wit kan zijn pion niet naar g7 brengen. Met deze gegevens vond Gurge nidze de weg naar remise: 1. Ph5 2. Kf5, Pg3+ 3. Kg6„ Pe4 4. Kh6, Pxg5 Remise, want de zwarte koning loopt ongehinderd naar b8. HENK VAN GILS PPSC WADDINXVEEN In een matig gespeelde wedstrijd tegen Alphense Boys is het Waddinxveen toch nog gelukt om een punt te be machtigen. Beide ploegen waren de eerste helft aardig aan elkaar gewaagd. Al kreeg Alphense Boys wel betere scoringskansen. Na de rust nam Alphense Boys het ini tiatief en zette Waddinxveen onder druk. In de dertigste minuut omspeelde een Alphense Boys-aanvaller Piet Groot eh ging alleen op Arie Plaisier aan en scoorde beheerst: 1-0. Alphense Boys vergat het karwei af te maken. De mooiste kansen werden ge mist, zodat Waddinxveen een slotoffen- sief in kon zetten. Twee minuten voor tijd ging Piet Groot er alleen vandoor, maar hij werd in het strafschopgebied ten val gebracht. Cees Bonefaas be nutte de strafschop feilloos en hielp Waddinxveen zodoende aan een kost baar punt: 1-1 Zondag 23 september trekt Waddinxveen naar ONA toe. wat een lastige tegenstan der is. ondanks het feit dat zij nog geen WADDINXVEEN - Voor de tafelten- punten bezitten. Aanvang 14.30 uur. nisvereniging Kwiek is de competitie begonnen met een wedstrijd in de lan delijke jeugdcompetitie. Het eerste team bestaande uit Pauke van der Wil ligen, Roald van Mastrigt en Guido Muller vertrok daarvoor naar Zaan dam, alwaar moest worden aangetre den tegen ZTTC. Om half twee werd begonnen -7*:;7n van r 11.33.00 uur..Laatste duif 11.50.18 uur. en Guido keek Kwiek tegen een 2-0 j IXL A-Aj u ik.' i-A.*xai.i_ti_ minuut, laatste duif 988.73 meter per minuut. J. Koren 1-12-19-35-45; H. Metselaar 2- 22-26-76-78-89-92-99; H. Vink 3-86; C. Toor 4-5-18-24-32-46-57-58-62-85; H. van Dijk 6-53; C. Bode 7-20-63-64-67- 69-81; De Kok-Bijmans 8-56-84; T. H. Twigt en Zn 9-13-21-52-88-93; J. Troost 10-31-33-47-72-80-95; D. Heeres 11-17- 34-43-87; W. Metselaar 14-27-38-44-50- 65-70-79-82-91-101; Gebr. Anders 15- WADDINXVEEN - Uitslag PV De Sperwer van de wedvlucht Soignis. Af stand 168 km. In concours 404 duiven. Gelost om 09.00 uur. Vrij krachtige NW-wind. Aankomst eerste duif (tennissen) Be Fair Organisatie, afdelingen voetbal, tennis, volleybal Hengelsportver eniging Waddinxveen HSW (vissen) Rooms-Katholieke Sportvereniging Excelsior WSE (voetbal) Sportclub Antilope (atletiek) Voetbalvereniging Waddinxveen (voetbal) Postduivenvereniging De Sperwer duivensportVereniging De Vogelvrienden zangvogels Zwem- en Poloclub De Gouwe zwemmen, poloënBasketbalvereniging TOOS basketbal WADDINXVEEN Helaas hoort men wel eens zeggen, dat het eindspel iets saais en oninte ressants is, dat je gewoon mecha nisch uit je hoofd moet leren. Niets is echter minder waar; wie alleen al deze rubriek af en toe eens bekijkt en naspeelt, zal er van overtuigd raken, dat eind- spelposities de speler ruimschoots de gelegenheid bieden zijn creati viteit en vindingrijkheid te tonen. Hoe kun je het eindspel "leren"? Het is duidelijk, dat daarvoor kennis verworven moet worden van methodes van spelvoering, die reeds uit de theorie en de praktijk bekend zijn. Wanneer een speler op de hoogte is van de methodiek voor kenmerkende, vaak voorkomende stellingen zal hij iedere concrete eindspelstel- ling in zijn eigen partijen beter kunnen beoordelen. Eindspelposities zijn in twee groe pen te verdelen: theoretische en niet theoretische, "problemati sche stellingen”. In theoretische stellingen staat de uitslag al van te voren vast en is de snelste en meest correcte weg naar het reali seren van dit resultaat bekend. De bestudering van theoretische eindspelpositie is noodzakelijk: hierdoor kan de speler een be paalde stelling "herkennen" en dat stelt hem weer in staat zijn voorafgaande manoeuvres beter te motiveren en de dreigende ge varen te voorzien. Theoretische stellingen zou men kunnen verge lijken met bakens, die de speler helpen zich te oriënteren in het vaarwater van de partij. Voor ons een stelling uit de partij Smyslov-Gurgenidze (Tbilisi 1967) Voor de eerste bekerronde van het za- terdagamateurvoetbal speelt Be Fair za terdag 13 oktober uit tegen DORR. Het team van de Goudse gemeentepoli tie heeft het jubileum-zaalvoetbaltoernooi van de PTT in de sporthal De Sniep ge wonnen. De politiemensen, die ongesla gen bleven, versloegen in de finale PTT C met 4-3. De sportiviteitsprijs ging eve neens naar het team van de Goudse poli tie. De prijzen werden uitgereikt door de heer P. Binee. De zes achteruitlopers van Be Fair- vollevbal. actief tijdens de Sportweek Waddinxveen van deze zomer, hebben niet alleen voor publiciteit voor hun vereniging gezorgd, maar ook voor een batig saldo van 700 gulden. Dit geld zal geheel ten goede komen aan de jeugd van Be Fair. Op de laatste vrijdag van iedere maand wordt er in de kantine van Be Fair-voetbal geklaverjast. De eerste avond is op 28 sep tember, aanvang: 20.15 uur. Er wordt ge speeld om 56 avondprijzen. Aan het eind van de competitie 15 eindprijzen. Totale duur van de competitie: 8 avonden. De zes beste resultaten tellen voor de eindrang schikking. Het inschrijfgeld bedraagt: f 2,50 per avond. Organisator is: Piet Roos Jr.. Wilgenhorst 93, tel. 3381. Zaterdag 22 september wordt ter afslui ting van het tennist zomer iseizoen door Be Fair op de banen in het sportpark "de Sniep" het echtparen-tournooi gehouden Intussen is het bestuur van de tennisvere niging een peiling onder de leden aan het houden om te weten te komen wat er zoal moet worden gedaan opdat iedereen bij Be Fair aan zijn trekken kan komen en zich van maandag tot en met zondag thuis voelt. Er zal dan ook moeten worden ge probeerd de gezinsrecreatie en alle clube- venementen in goede harmonie met elkaar te laten verkeren. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 19 SEPTEMBER 1979 De Gouwe Rijders (autoclub) Bridgeclub Waddinxveen (bridgen) Damclub Excelsior (dammen) Gymnastiekvereniging TOOS (gymnastiek) Hockeyclub Waddinxveen (hoc keyen) Landelijke Rijvereniging De Gouwe Ruiters (ruitersport) Ijsclub Nooit Gedacht (schaatsen) Waddinxveense Schaakvereniging WSV (schaken) Schuttersvereniging Wad dinxveen (schieten) Tafeltennisclub Kwiek (tafeltenissen) Tennisvereniging Waddinxveen ongeoorloofd aanvallen van de Arc- ipel-keeper. Zondag speelt WSE thuis tegen de kop loper in 4D, het Goudse GS V, aanvang der wedstrijd 14.30 uur. Tegen deze wed strijd zal zwaar aangezien worden, aange zien WSE wellicht haar 3 beste spelers zal moeten missen. WADDINXVEEN - Zaterdagmiddag speelde het eerste herenzevental van Roubos De Gouwe in Berkel- Rodenrijs. Ter gelegenheid van de ope ning van het nieuwe zwembad. was hoofdklasser Zijl/LGB. Na een gelijk opgaande strijd viel de beslissing in het laatste partje. Zijl/LGB trok aan het langste einde en won met 7-5. In de Sniep werd zaterdagavond ge speeld tegen de Haagse hoofdklasser Zian/Vitesse. De wedstrijd bestond uit 6 perioden. Na een van Roubos De Volledige uitslagen: Richard Wientjes-ClaudiaTorenbeek 0-1 Sandra Wientjes-Hans Woudenberg Gouwe-zijde sterk gespeelde wedstrijd Ronald Best-Steven Verhagen Hans Kimmel-Peter Doornebal Lucas Blom-Eric Claassen GSV TOGB Moerkapelle Spoorwijk Voorburg ODB Archipel WSE Moordrecht Lekkerkerk Donk VVP hense Boys gelijk (1-1) en WSE verloor met 3-2 van Archipel BE FAIR Lyra Be Fair won uit op verdiende wijze in Boys een niet hoogstaande wedstrijd waarin overigens wel hard werd gewerkt. De beslissende treffer werd een kwartier voor tijd gemaakt door Frits van Dijk. Evert Mahwin was weer van de partij bij Be Fair en speelde een goede weds trijd. Bij de Waddinxveners is Wim Bron door een blessure voor zes weken uitgeschakeld. STAND KNVB2B Doto Nw. Lekkerland Spirit Lisser Boys Bolnes Heerjansdam ASWH Excelsior Rijsoord Be Fair WADDINXVEEN - De eerste ronde van de onderlinge competitie van de Waddinxveense Schaakvereniging WSV lijkt direct al enkele verrassingen te gaan opleveren. Zo zal clubkam pioen Pieter v. d. Laan zijn afgebroken partij tegen de pas gepromoveerde Fournier waarschijnlijk niet kunnen houden. L. Wolfs, na een afwezigheid van een jaar weer present, bleek weinig in kracht te hebben ingeboet. Hij opende dan ook dit seizoen de score door Joo- sten in no-time op te rollen. In de partij Philipse .Kardol werd het evenwicht nauwelijks verstoord. Remise was dan ook het logische resultaat. De partij 3-6 Van Alphen-Van Gils werd afgebroken 3.4 in een stand die de witspeler misschien 3-4 iets meer perspektief biedt. In groep B kwamen de uit de A-groep gedegradeerde spelers Van Os en De Roodt goed uit de startblokken tegen resp. J. van Oort en G. Burger. De twee andere promotiekandidaten W. van Oort en Smitskamp breken hun onder linge partij af, waarbij laatstgenoemde een licht voordeel heeft. In groep C is de goede start van Oos- terloo en Versluis te melden. Of moet, gezien de stand halverwege de partij, gesproken worden van de ongelukkige start van Broer, resp. De Vries? Van Haaren wil dit jaar hoog eindigen en begon met een goede overwinning op V. d. Starre. Ellers en Van Randwijk hielden elkaar in evenwicht. Wedstrijdleider Hamming creëerde te gen Ket een mataanval, waar deze niet van terug had. In dezelfde groep D, wist Van Grieken met een ver opge rukte vrijpion, Muit voor onoverkome- 1 te stellen. Het "kers verse” lid Meuleman debuteerde uit stekend met een overwinning op Lit- tooy. Minder succesvol waren twee an dere adspirant-leden in groep E. Zij moesten in de "oude rotten” Kleiweg en V. d. Heyde (voorlopig nog?) hun meerdere erkennen. VOLLEDIGE UITSLAGEN WADDINXVEEN - De inzet en vecht lust is weer helemaal terug bij het eer ste herenteam van Be Fair-volleybal, dat afgelopen zaterdag een finaleplaats veroverde in het tournooi van het Goudse Radius. De eerste poulewedstrijden wonnen de Waddinxveners met groot machtsver toon van het in de derde divisie uitko mende Gemini. Setstanden 15-1 en 15- 6. Ook de tweede wedstrijd van de Ra- bo/Be Fairboys werd in winst omgezet. Tegenstander Broleco uit Schiedam werd n.l. met 15-8 en 15-11 aan de kant op 1-0 voor Archipel bracht, uit een di recte vrije trap. V, Nadat dezelfde Archipelspeler in de 7e l'jke e.r‘?en, en 15e minuut van de 2e helft de stand op 3-0 had gebracht, verhoogde WSE het tempo en konden Peter Janssens en Nico Uittenbroek tegen scoren 3-2. WSE bleef daarna met man en macht aanvallen. Zelfs keeper Ton Kling liet het doel voor wat het was en speelde als veldspeler mee. De grote druk van WSE had in de laatste minuut bijna ;.^taa7-Fournie77‘' succes, maar de scheidsrechter keurde joosten-Wolfs het Waddinxveense doelpunt af wegens yan Alphen-V. Gils n Philipse-Kardol Smitskamp-W. van Oort Van Os-J. van Oort De Roodt-Burger Van Haaren-V. d. Starre Ket-Hamming Meuleman-Littooy P. Broer-Oosterloo Versluis-De Vries Ellers-Van Randwijk Van Grieken-Muit Kleiweg-V. d. Berg Castro-V. d. Heyde JEUGDSCHAAK In de tweede ronde van de kwalificatie wedstrijden bij de WSV-jeugd, wisten de beide deelnemende meisjes zich te herstellen na de nederlaag die zij in de eerste ronde hadden moeten incasse ren. Richard Wientjes en Hans Wou denberg moesten nu hun koning voor hen omleggen. Ook Hans Kimmel kwam op 50% door Peter Doornebal te verslaan. Lucas Blom, vorig in de mid denmoot geëindigd,- kreeg zijn tweede nederlaag te slikken. Hij heeft echter nu wel al tegen de nrs. 2 en 3 van vorig jaar gespeeld! Steven Verhagen kwam op l‘/2 punt door van ”B-kampioen” Ronald Best te winnen. twee partije i en na respectievelijk Roald rxi- -x - - - 'x /A i i u ,\j\j uuu, uuatptx. u.uy.1 i i u .uui vjuiuv.iwvn ivgvn wn Snelheid eerstè duif 1101.65 nieter per achterstand aan. Weliswaar verkleinde Pauke daarna de voorsprong van ZTTC, maar deze club liep daarna ver der weg tot 5-1Guido won nog één set maar verder maakte ZTTC geen fou ten: 8-2. Bruinsma was de conditie in de eerste set nog wel voldoende om deze met 15- 12 ten voordele te beslissen. Daarna was echter definitief de beurt aan llvg vvvll JU111U1 U11JVC11, - Bruinsma, dat via een 15-8 overwinning moeten zij en wij, als vereniging, daar viel de beslissing WSE Reeds na 1 minuut spelen tegen Archi- SENIOREN pel zou WSE met 1-0 achtergestaan De senioren van Kwiek oefenden deze hebben als de Archipelspeler Moser de Week nog volop. Op maandag speelden door de scheidsrechter terecht toege- twee teams tegen de Boskoopse club Marbos. Op vrijdag genoten vijf teams ”de eer” om tegen het Hazerswoudse 23-42-60-61-66-68-97-98; W. Breedijk Avanti te kunnen spelen. daarentegen was IA TA D z-x rt PZ» O X C O O A I In TO y-» p 111 1 i* Dat het oefenen nodig was, bleek wel Guus Budel die in blessuretijd de stand uit de verschillende uitslagen. Eén ge- lijkspel en zes verliespartijen waren het povere resultaat na zo’n vier weken trainen. Tegen Avanti’s Overmacht kunnen we echter aanvoeren dat ge noemde club veel meer en betere trainingsmogelijkheden heeft dan onze vereniging. Bijvoorbeeld tien tafels en een internationale erkende trainer in de figuur van Gerard Bakker (denk aan Bettine VriesekoOp). Na de successen van het eerste team met Bettine en Ronald Rijsdorp, was de aanwas groot en de resultaten ko men nu al, en zullen nog toenemen. Bij Kwiek is het al jaren wachten op een definitieve plaats in de eerste (afde- lings)klasse, maar tot dusver gaat het eerste team nog steeds heen en weer tussen de eerste en de tweede klasse. Op een plaats in het landelijk geweld mogen we eigenlijk de komende jaren nog niet hopen en rekenen, of de jeugd van nu moet over twee, drie jaar de taak van de al wat oudere kern overne men. gezet. Door een puntendehng in de Voorlopig lijkt het erop dat met ge- dprdp -pdctrnd A,nd,OdP Rp Fa.r ,1c nQemde jeugd a|]en p^ Gujdo en Roald geïdentificeerd kunnen worden. Het gat met de overige spelers bij de ju nioren is groot, te groot! In totaal gaan nu dertien junioren competitie spelen. Om daaruit drie of vier senioren- eersteklasse spelers te laten komen; het lijkt onwaarschijnlijk, zeker, met de tot dusver beperkte (trainings)mogelijkhe- den bij Kwiek, alhoewel er de laatste nmg de finale. In deze finale tegen jaren een verbetering te constateren i i..._ va|t De drie genoemde landelijke spe lers kunnen natuurlijk een hoop erva ring opdoen in de landelijke klasse en aangezien ze nog even junior blijven. gebruik van maken.

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 19