IKV: G.Brautigam RPFJ. J. Poort Unicef-kaarten mogen er zijn ziet Abraham De Bonkelaar ^WITTEPRUZENHAL Zondagmorgen koffieconcert in Wijkschool St. Jozef I De Rank’ loopt voor Unicef ma» Or PvdA fietst Ook in Waddinxveen te koop ALTIJD VERS! Collecte voor de Nierstichting Brandweer- wedstrijd in Capelle Vredesweek 1979 zondagmorgen CBmbifQTQ I i WADDINXVEEN - Met een tentoonstelling en een feestavond op dins- 9 1 T7?fff week zelf. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 19 SEPTEMBER 1979 WADDINXVEEN Komende zon dagmorgen 23 september gaat de afde ling Waddinxveen van de PvdA weer vredeshandhaving door dreiging met massavernietiging en om twijfel uit te spreken over de weg die wordt gegaan van steeds meer en steeds ’’betere” wa pens. sterwijk en is door zijn beroep erg be kend met alles wat met vrede en het handhaven daarvan te maken heeft. Nierstichting Nederland Vondelstraat 164, Amsterdam Telefoon 020-121343 te verkennen. Werd deze zomer het rij wiel beklommen om de Zuidplaspolder van alle kanten te bekijken en na te praten in café ”Het Praathuis” in ’t Weegje, zondagmorgen wordt het sta len ros weer uit de schuur hehaald voor een fietstocht onder leiding van fractie voorzitter M. Boere in en langs de oost- tige collectie kerst- en winterkaarten, die zowel met algemene als religieuze onderwerpen is uitgebreid. Er is keuze uit vele onderwerpen, als de Kerstman, Kerst in het dorp, de Kerstmarkt, de Kerstboom, teveel om op te noemen, met daarnaast nog talloze mogelijkhe den met leuke winteronderwerpen als schaatsen, dorp in de winter, sleeën en ook "A merry Christmas” met een ker stkaart uit de Victoriaanse tijd. Het politieke avondgebed op dinsdaga- die daarvan uitgaat en de realiteit van vond 25 september om acht uur is be doeld om een moment stil te staan de feiten met betrekking tot de enorme overbewapening, de geweldige dreiging drukke werkzaamheden van de spreker dominee J. J. Poort was het niet moge- Thijssenschoöi aan de Kerkweg-Óost, lijk een avond te houden in de Vredes- terwijl rond de klok van elf uur de tocht wordt beëindigd in ”het kleinste café van Waddinxveen”, "t Baarsje op de hoek Zwartewxeg/Bloemendaalseweg. WADDINXVEEN - Mevrouw B. B. van der Liride-Bauer, Souburghlaan 15, tel. 4100 en mevrouw L. A. Th. de Dominee Poort is legerpredikant te Oi- Wolff-van der Wijgaart, Heggewinde 53, Tel. 7818 zijn in Waddinxveen de twee adressen waar men terecht kan voor kaarten, agenda’s, bouwplaten, kindersterren, puzzels en schrijfpapier van Unicef, het kinderfonds van de Verenigde Naties. De unicef-spullen zijn ook bij diverse banken in onze ge meente verkrijgbaar. Misschien wist u het nog niet maar Uni cef financiert een belanfrijk deel van zijn hulpverlening via de verkoop van kaarten en agenda’s. Dit jaar hoopt het Wereldkinderfonds met de kaartenac tie in Nederland 3,7 miljoen bijeen te brengen. In het Jaar van het Kind is de nieuwe collectie kerstkaarten van Unicef na tuurlijk uitgebreider geworden dan ooit tevoren. Unicef-wenskaarten, briefpa pier en geschenken zijn deze keer bij zonder mooi, met vele nieuwe ontwer pen door de internationale kunstcom- 1 Met deze grote keuze aan fraaie artikelen wil Unicef- Nederland de gedachte ’’Denk aan het kind in het Jaar van het Kind. Help Unicef’ bijzonder gestalte gegeven. De nadruk ligt natuurlijk op de prach- In de eerste week van oktober wordt herdacht dat een halve eeuw geleden voor de prijs van f 50.000,- een vier- klassige lagere school werd gebouwd door architect Stuurman. Dit gebouw - een gedeelte van de huidige St. Jozef school - werd ingericht voor onderwijs aan 130 kinderen door 4 leerkrach ten. Hoofd van de school was toen de heer Rooijmans. De St. Jozefschool be stond echter al veel langer, want reeds in 1874 werd er onderwijs gegeven door de heer Staal in de voormalige ba- leinenfabriek ”De Walvisch” aan de Zuidkade. In de oorlog is het gebouw voor allerlei doeleinden gebruikt: kazerne, noodho spitaal, centrale keuken en ook onder duikers konden er terecht. Na de oor log nam het aantal leerlingen zo toe dat er in de jaren ’60 2 lokalen bijgebouwd moesten worden en na aanbouw van de kleuterschool, ombouw van de zolder tot een fijne gemeenschapsruimte en WADDINXVEEN - In de week van 24 t/m 30 september is het weer zover. Dan houdt de Nier stichting Nederland (NSN) haar jaarlijkse collecte. Het motto van de actie is: ’’Geef! Om ’n ander. Doen!” Die ander zijn de ongeveer 1300 chronische nierpatiënten die af hankelijk zijn van een behande ling met een kunstnier (Dialyse) 2 tot 3x per week. Zo’n behande ling duurt per keer 6 tot 8 uur en geschiedt in een dialyse-centrum van een ziekenhuis, dat vaak op grote afstand ligt van de woonp laats. Slechts 10% ondergaat de behandeling thuis. 90% gaat keer op keer, 2 tot 3x per week, elke week weer, naar het dialyse- centrum. Dat is een grote belasting is voor de patiënt en zijn (of haar), vaak nog jonge, gezin, spreekt voor zichzelf. De enige manier om van de dia lyse af te komen is een niertransp lantatie, dit is het vervangen van de zieke nieren door een nier van een ander. In 1978 zijn er in Ne derland 236 niertransplantaties verricht. Dit is te weinig. Per jaar komen er 400 nierpatiënten bij, dus de groep wordt elk jaar gro ter. De NSN bestaat nu 10 jaar en heeft al bijna 20 miljoen gulden aan subsidies kunnen verstrekken voor uitbreiding van het aantal dialyseplaatsen; uitbreiding van mogelijkhe den voor thuisdialyse; uitbreiding, vantransplanta tiemogelijkheden; wetenschappelijk onderzoek naar nieuwe medicijnen; steun, ook financiëel, aan nierpatiënt. Dit alles dankzij UW steun, want de NSN ontvangt geen rijkssubsi- die. Wat kunt u doen: 1 geef uw bijdrage tijdens de collecte; 2 vraag bij uw huisarts een ’’co dicil”, waarin u verklaart na uw overlijden uw nieren beschikbaar testellen; 3 wordt lid van de Nierstichting Nederland, het .adres vindl-p-on- deraan. Wilt u meer weten, kijk dan naar uw televisie op zondag 23 septem ber, Ned. 1, 22.30 uur ’’Donor- nieren doen leven” en woensdag 26 september Ned. 1 19.00 uur naar ”Van Gewest tot Gewest”, handelend over thuisdialyse. Het motto van de collecte is: Geef! Om ’n ander. Doen We zijn nog steeds verantwoorde lijk voor elkaar. Geef gul. G. SIEMONS dag 2 oktober wordt er in de St. Victorwijk bij stil gestaan dat het dan 50 missie uitgekozen, jaar geleden is dat de wijkschool St. Jozef (Kanaalweg) van de Stichting <•—- voor Katholiek Onderwijs St. Victor in gebruik werd genomen. aanpassing van de klaslokalen, staat er nu een gebouw dat weliswaar 50 jaar oud is, maar zeer zeker niet verouderd. PROJECT ENERGIE Omdat vijftig jaar een hele tijd is, wil de oudercommissie dit feit dan ook niet helemaal ongemerkt voorbij laten gaan. Daarom zijn de kinderen op school bezig met het project ’’Ener gie”, hetgeen zal resulteren in een ten toonstelling op dinsdag 2 oktober in de gemeenschapsruimte. Deze avond is dan tevens de feestavond voor ouders, oud-leerlingen en anderen. Iedereen is welkom vanaf 20.30 uur. In de loop van deze avond zal een aan tal malen het Rad van Avontuur draaien, waaraan u kunt deelnemen. Om de jarige school een cadeau te kun nen aanbieden namens leerlingen en oud-leerlingen is-er een rekeningnum mer geopend bij de Rabobank te Wad dinxveen onder nummer 3668.72.567 t.e.m. 5 oktober a.s. Na het avondgebed in de Ontmoetings- kerk is er een korte pauze, waarin kof fie kan worden gedronken. Om onge veer 20.45 uur begint aalmoezenier Ger Brautigam uit Garderen zijn inleiding. Daarin zal hij zoveel mogelijk aanslui ten bij de overdenking tijdens het avondgebed. Na de inleiding is er gele genheid tot discussie. fietsen om Waddinxveen en omgeving RPF Enkele leden van de Reformatorische Politieke Federatie, afdeling Wad dinxveen, houden op maandagavond 1 oktober een openbare bijeenkomst in het Anne Frank-centrum. Deze bijeen komst wordt georganiseerd in het ka der van de Vredesweek. De Vredes- kant van de Zuïdpïaspoider.” Gestart week is dan welvoorbij, maar door de wordt er ’s morgens om negen uur op het schoolplein van de openbare Theo WADDINXVEEN - In het kader van de Vredesweek 1979 zijn er in Waddinxveen twee bijeenkomsten. Op dinsdagavond 25 september houdt het Interkerkelijk Vredesberaad (IKV) in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde een politiek avondgebed en belegt de Reformato rische Politieke Federatie (RPF) op maandagavond 1 oktober een bij eenkomst in het Anne Frank-centrum. WADDINXVEEN - Maandag 1 okto ber is een traditionele feestdag op de christelijke school voor LHNO ”De Rank” (Esdoornlaan). De lessen wor den dan stopgezet en men'Vermaakt zich met toneelstukjes of films. Dit jaar is besloten het niet alleen een feest voor de leerlingen te laten zijn, maar ook aan andere te denken; aan kinde ren wel te verstaan, in het Internatio nale Jaar van het Kind. Het is de bedoeling dat de meisjes gaan lopen voor ’’Unicef’, het Kinderfonds van de Verenigde Naties. Dat lopen WADDINXVEEN - Zondagmorgen 23 september wordt er in het jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonkelaar een gratis toegan kelijk koffieconcert gegeven door orkestleden van de Rijn landse Orkest Vereniging. De aanvang is gesteld op 11.30 uur en het concert eindigt onge veer om 12.30 uur. Het volgende programma zal geboden wor den: H Mill suite (J. S, Bach), Klarinetquintet (W.A. Mozart) en Concert voor altviool en orkest (G. Teleman). moet geld opbrengen; het is namelijk de bedoeling dat iedereen zogenaamde sponsors zoekt, familieleden, vrienden of kennissen die voor elke gewandelde kilometer een bedragje over hebben. Om dit te bereiken worden op donder dag 27 en vrijdag 28 september tijdens een totaalprogramma van projectlessen kaarten uitgedeeld waarop men kan in tekenen. De landelijke organisatie van Unicef in Den Haag is van plan de aktie te begeleiden; het startschot zal op donderdagmorgen dan ook worden ge lost door mevrouw Smit van het hoofd bestuur. Zij zal enkele films over kinderen in de wereld vertonen, waarna de leerlingen van ”De Rank” bij handenarbeid en te kenen, naaldvakken en de algemeen vormende vakken, bij gymnastiek en muziek, een tentoonstelling gaan ma ken over het werk van Unicef. Wie het resultaat wil zien, kan zaterdag 29 sep tember aan de Esdoornlaan komen kij ken. De wandeltocht op maandag 1 oktober bestaat uit drie trajecten door Wad- WADDINXVEEN - Zaterdag 22 sep tember wordt in Capelle aan de IJssel de jaarlijkse lage druk brandweerweds- trijd gehouden tussen de brandweer korpsen van Bodegraven, Boskoop, Capelle aan den IJssel, Gouda, Moer- kapelle, Moordrecht, Nieuwerkerk aan den IJssel, Reeuwijk, Waddinxveen en Zevenhuizen. De algemene leiding van deze ontmoeting berust bij de Velpse brandweercommandant H. P. Mooi- man. De lage druk brandweerwedstrijden in Capelle aan den IJssel beginnen om half twee ’s middags en zal omstreeks half zes zijn afgelopen, waarna de prij suitreiking volgt. Als bestrijdingsobject is gekozen de scheepswerf van de firma Vuyk. Om 14.36 uur is de vrijwillige brandweer van Waddinxveen aan de beurt. dinxveen; van 2 km, 5 en 8 km. Wie de totale 15 km heeft gelopen, dingt mee naar fraaie prijzen door de school be schikbaar gesteld, want zij heeft ook veel geld bij elkaar gelopen. De docen ten zullen verkleed langs het parcours staan. En dat allemaal om maandag te gen 3 uur (1 oktober) een groot bedrag bekend te kunnen maken, dat tijdens een feestelijk samenzijn in de gemeen schapsruimte van de huishoudschool zal worden overhandigd aan mevrouw B. B. van der Linde-Bauer van Unicef- Waddinxveen. ttun an Stapt U maar eens binnen - bijéén van de méér dan 200 speciaalzaken op foto- en filmgebied Daar heeft de Combifoto vakman nog écht tijd voor U en daar vindt U alle kwaliteitsmerken. i B7

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 7