Klankbeeld over AMNESTY geneesmiddelen in De Hoeksteen IKV peilt plaatselijk de kemwapen-meningen De Gouwebloem12 mille Initiatief Het Groene Kruis van zendamateur afgenomen BV Konefa Goedgekeurd MTERKATIOHAL Waddinxveense Riolerings- plan voor onrendabele gebieden Gemeente neemt politiebureau over bij weggaan rijkspolitie ’’Bakkie” Amnesty-actie stand in sportzaal Met oog op verkiezingen in 1981 II I I I I I "ACHTERBAN” KV/l WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 14 NOVEMBER 1979 Van Strien. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). samenwerkingsschool wijkwerk broek zal gevraagd worden de actie te steunen, hem zal worden verzocht te WADDINXVEEN Tot en met volgende week maandag houdt de werkgroep Waddinxveen van het Interkerkelijk Vredesberaad (IKV) plaatselijk een peiling over de vraag of uit Nederland al dan niet de kernwapens moeten worden verwijderd. Ongeveer 600 Waddinxveense adressen zullen daarvoor worden benaderd. Op deze wijze hoopt het HET WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN IS EEN ABONNEMENT WAARD! WADDINXVEEN Burgemeester en Wethouders hebben de volgende week raad gevraagd f 75.000,- beschikbaar te stellen voor het opstellen van een basis-rioleringsplan voor een aantal niet gedoleerde gebieden in Wad- nisering” van kernwapens. RUM 50 PROCENT Ruim 50% van de Nederlanders vindt dat Nederland kernwapenvrij moet en mensenrechten niet!” Overigens zegt Amnesty zich niet uit te willen spreken over een eventuele boycot van litie inschakelde. De illegale zendamateur behoorde tot de groep MC’ers die eindelijk wel eens willen weten wanneer de 27 MC-band voor Agt/Wiegel had beloofd dat dat per 1 januari zou gebeuren, Dat is nu weer verschoven tot volgend voorjaar. WADDINXVEEN Op de volgende week dinsdagavond om acht uur in het wijkgebouw De Hoeksteen aan de Es- doornlaan te houden jaarlijkse leden vergadering van Het Groene Kruis, af deling Waddinxveen, worden niet al leen de notulen, het financieel jaaro verzicht 1978. de begroting 1980 en de bestuursverkiezing (aftredend en weer herkeisbaar is voorzitter J. in 't Hol) ge houden, maar staat ook het dia- klankbeeld "Het gebruik van genee smiddelen” op het programma. Dit klankbeeld zal worden gepresenteerd door de plaatselijke apotheker D. S. van Doorn. Er wordt over het gebruik van genee smiddelen in deze tijd veel gepraat. We gebruiken ze teveel, of we gebruiken ze nietgoed, of we worden erover niet goed voorgelicht, enz. enz. leder weet er het hare, het zijn van. Maar weet u er ook het "fijne” van? De één slikt pillen alsof het snoepjes zijn en heeft voor elk echt of vermeend ongemakje wel een of meer flesjes ach ter de hand, en wil er ook wel gul van uitdelen, de ander is vuurbang voor al lerlei geneesmiddelen en wil van "al die troep in zijn lichaam" niets weten. Wie heeft gelijk? De waarheid ligt vrijweL altijd tussen de uitersten in. Daar wilt u misschien wel wat meer van weten?. Dat kan op 20 november 1979, 's avonds om acht uur in De Hoeksteen waar Van Doorn over dit belangwek kende onderwerp in een klankbeeld met dia's, zal laten zien en horen tij dens de jaarlijkse ledenvergadering van Het Groene Kruis, leder die over het gebruik van geneesmiddelen iets meer wil weten, en misschien wel wil vragen, is van harte uitgenodigd. verordening wijkwerk Waddinxveen- Zuid. vervanging meubiiair/eerste aan schaffing hulpmiddelen kleuterschool Kruimeltje. aanschaffing geluidsapparatuur en naaimachine Groen van Prinsterer- school. vervanging buitenriolering Theo Thijssenschool. herziening subsidie diverse sport verenigingen. krediet reparatie en aanpassing voormalig ketelhuis Tollenslaan. WADDINXVEEN - De Wad dinxveense rijkspolitie heeft in samen werking met de opsporingsdienst van de PTT de zendinstallatie van een plaatselijke 27 MC’er in beslag geno- handelsregister men. De man was aan het zenden en dat werd door de opsporingsdienst van WADDINXVEEN De vrijdag en za terdag gehouden bazar van de Stichting De Gouwebloem in het Anne Frank- centrum heeft het mooie bedrag van 11.887,67 opgebracht. De bazar met verkooptentoonstelling werd vrijdag middag om drie uur officieel geopend door één van de patiënten, mevrouw rioleerde - wegen dan kost die ruim f 94.000,-. Worden onrendabele gebieden buiten teken- en rekenwerk gehouden dan be dragen de kosten f 75.000,-. Van dit kernwapens moet in- laatste gegeven gaat het voorstel aan de raad uit. WADDINXVEEN Het op de hoek Beethovenlaan/Mozartlaan te bouwen groeps- en rayon-bureau van de plaat selijke rijkspolitie zal door de gemeente Waddinxveen worden overgenomen in dien ons dorp binnen tien jaar na de bouw ervan overschakelt op gemeente politie. Na daarover de raadscommissie voor algemeen bestuurlijke zaken te hebben gehoord is het college van Bur gemeester en Wethouders bereid dit toe te zeggen. Hierom had de inspectie der rijksfinan ciën van het ministerie van Financiën gevraagd, nadat het bestedingsplan en de kostenraming voor de bouw van het nieuwe Waddinxveense bureau waren goedgekeurd door het ministerie van Justitie. B. en W. hebben met de rijksgebou- wendienst afgesproken dat bij een eventuele instelling van een gemeen telijk politiekorps binnen tien jaar na de bouw het politiebureau in Groens- waard 1 zal worden overgenomen tegen de restantboekwaarde en dat de bijbe horende grond zal worden overgeno men tegen taxatieprijs (zonder met af schrijving rekening te houden). degelijk rekenschap te geven. Maar daarnaast wil het IKV ook ruggesteun geven aan alle politici, die eenzelfde benadering hebben gekozen. Het is be- schappen weigeren lozingsvergunnin- kend, dat juist deze politici vaak onder gen te verstrekken aan de eigenaren grote druk staan. Kijk maar naar de 1 J: u:~J enorme pressie, die is en wordt uitgeoe fend op defensiespecialisten, die op za- vallen vooralsnog de super- onrendabele gebieden. Welke dat zijn moet het op te stellen plan eveneens partij mogelijkheden invloed uit te oe- duidelijk maken. Op dit moment zijn de "buitengebie den" van Waddinxveen niet aangeslo ten op de riolering, zodat het afvalwa- prin- ter uit deze gebieden niet afgevoerd cipiële benadering van het kernwapen- wordt naar een rioolwaterzuiveringsin- vraagstuk voorstaat, dienen zij zich wel stallatie. Toch zullen deze gebieden te zijner tijd op de riolering aangesloten moeten worden uit milieu-hygiënisch oogpunt en omdat de hoogheemraad- bovendien zeer kostbare manier van vredeshandhaving(?) waarvoor Neder land medeverantwoordelijk is. Regelmatig wordt met name door poli tici gewezen op het feit van hun "ach terban". Zij zeggen zich te laten leiden door wat die achterban wil. Dus de kie zer spreekt zich uit over een aantal za ken en politici dienen daar rekening mee te houden. Of dat in de praktijk ook altijd opgaat latenNve even in het midden. In ieder geval hebben de kie zers tot op heden weinig werkelijke in vloed kunnen uitoefenen op de gang van zaken rond de kernbewapening van/in Nederland. Het IKV stelt zich voor, vooral met het oog op de verkiezingen in 1981, en wat nog belangrijker is met het oog op de dinsdagavond vergaderende gemeente- eerder vast te stellen verkiezingspro- ~*J J r'™ 1 gramma’s, politici op z’n minst een aan wijzing te geven hoe over kernbewape ning gedacht wordt. Natuurlijk om hiermee te bereiken, dat het onderwerp dinxveen. Buiten deze inventarisatie kernbewapening in de verkiezingspro- vallen vooralsnog gramma’s géén sluitpost wordt. Plaatselijke politici hebben binnen hun fenen op de samenstelling van de pro gramma’s. Van signalen vanuit hun di recte omgeving, bijv, van een grote groep plaatselijke kiezers die een f IKV plaatseJijke politici ertoe te bewegen zich binnen hun partij sterk te maken voor een kernwapen-paragraaf in de binnenkort op te stellen verkiezingsprogramma’s voor 1981. Voor de Waddinxveense peiling is reeds op maandag 12 november op on geveer 8 procent van het totaal aantal adressen in onze gemeente een infor matiebrief bezorgd. De te enquêteren adressen, verspreid over 10 wijken, zul len komende vrijdag een folder en een stembiljet(ten) ontvangen. De stembil jetten worden vervolgens maandag 19 november afgehaald. Het resultaat van de peiling zal in de eerste plaats aan de politieke partijen in Waddinxveen wor den meegedeeld. De werkgroep Waddinxveen van het IKV hoopt op een zo groot mogelijke medewerking van de Waddinxveners (16 jaar en ouder), die een stembiljet zullen ontvangen. In de loop van de volgende week zal dan ongeveer be kend zijn hoe Waddinxveen denkt over vredeshandhaving door middel van dreiging met massavernietiging. Een WADD1NXVEEN/GOUDA In het van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Gouda en omstreken heeft zich nieuw laten in de PTT gehoord, die daarop de rijkspo- schrijven BV Nederlandsche Fabriek van Muziekinstrumenten Konefa, Rot terdam, met als vestigingsplaats Wad dinxveen. Omschrijving bedrijf: uitga ven van bladmuziek. Maatschappelijk hen vrij komt. De regering-Van kapitaal 21.900,waarvan geplaat- st/gestort 21.900,Directie: J. G. van Eek en A. W. F. van Eck-Hamel, beiden te Waddinxveen. in Moskou gehouden worden. Wel vindt ze, dat iedereen de morele plicht heeft zich in te zetten voor de mensen rechten, ongeacht politieke of gods dienstige overwegingen. Drie thema’s staan in de atie centraal: het opsluiten van mensen om hun mening; het "behandelen” van dissi denten i psychiatrische klinieken en de slechte omstandigheden in werkkam pen. De actie zal bestaan uit het organi seren van handtekeningenacties, het benaderen van medici in verband met het misbruik van psychiatrie en het be naderen van de sportclubs met het oog Amnesty op de komende Olympische Spelen. Ook burgemeester mr. A. G. Smallen- WADDINXVEEN - Het provinciaal bestuur van Zuid-Holland heeft de vol gende Waddinxveense besluiten goed gekeurd: tweede wijziging van de beheers- verordening samenwerkingsschool HAVO/Atheneum. tweede wijziging van de verorde ning commissie wijkwerk Waddinxveen-Zuid. vaak zonder openbaar proces gevan- derde wijziging van de beheers- -- -r-1- 1--.- J -J- _- Helsinki- monitor pas in 1995 worden vrijgelaten, aldus Amnesty International. Voor nadere informatie over deze Rusland-actie in Waddinxveen: Her- mien Kleijer, Groensvoorde 134, tel. 4298. Voor algemene informatie over International: C. Groene wegen-Hensen, Groensvoorde 110, tel. 3251. WADDINXVEEN De werkgroep Waddinxveen van Amnesty Internatio nal doet mee aan de internationale Rusland-actie; een campagne tegen de schending van mensenrechten in de Sovjet-Unie. De actie zal drie maanden in 27 landen worden gevoerd. Op zaterdag 17 november zal in de sportzaal Groenswaard een stand zijn ingericht, waar informatie wordt vers trekt en het publiek een petitie ter on dertekening wordt aangeboden. De werkgroep wil de veelgehoorde opmer king "sport en politiek moet je schei- „„1MV11 vvliuvlll den”, beantwoorden met "maar sport schrijven 'óm vriji'atFng van een speciale gewetensgevangenen: de Helsinki- monitors. Dit is een groep mensen, die °P kritische wijze informatie verza de Olympische Spelen, die volgend jaar me|de over schendingen van de rechten van de mens in de Sovjet-Unie, waarbij de accoorden van Helsinki als uitgang spunt werden genomen. Bijna al deze Helsinki-monitors werden gearresteerd en gen gezet. Zoals het er nu uitziet, zal de laatste gevangengenomen in december van dit jaar. Een beslissing zowel over de produktie (in Amerika) als over de plaatsing (o.a. in Neder land). Het Interkerkelijk Vredesberaad heeft onlangs, in ongeveer 150 over geheel Nederland verspreide plaatsen, "peilin gen" uitgevoerd. Uit deze peilingen is gebleken, dat gemiddeld 65% van de Nederlanders achter het 1KV- standpunt staat, dat de kernwapens Ne derland uit moeten. Intussen gaan de IKV-peilingen in andere plaatsen voort. Tot komende maandag dus in Waddinxveen. De jaarlijkse bazar met verkooptentoonstelling van de Stichting De Gouwebloem werd vrijdagmiddag officieel ge opend door één van de 280patiënten, mevrouw Van Strien. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). Van Strien. Op dat moment werd ook ken, gehandicapten, invaliden en in het het nieuwe bestuurslid van De Gouwe- algemeen aan al diegenen die geestelijk bloem, de heer C. Boerman, aan de hulp behoeven, kan weer terugzien op aanwezigen voorgesteld. een zeer goede en druk bezochte bazar, waarvan de opbrengst bijdraagt in de De Waddinxveense therapieclub, die kosten van de reeks activiteiten die volgens de statuten ten doel heeft het jaarlijks ten behoeve van de 280 aange- De Waddinxveense therapieclub, die verschaffen van levensvreugde aan zie- sloten patiënten worden ondernomen. van nieuwe panden in die gebieden. Opdat men aan het Raadhuisplein enig inzicht krijgt in de kosten van het al kelijke en/of ethische gronden moeite snog op de riolering aansluiten van de hebben met de (aangeprate?) "moder- onrendabele gebieden zal de Grondmij in Rijswijk worden gevraagd een inven tarisatie van de mogelijkheden daartoe op te stellen, met een kostenindicatie per aansluiting. Indien een inventarisa tie zou worden gemaakt van alle be- worden. Dit heeft nog niet zo lang gele- bouwing langs bestaande - nog niet ge- den een enquête, gehouden onder ver antwoordelijkheid van het Ministerie van Defensie, uitgewezen. Toch is onze regering van mening, dat Nederland sa men met de andere NAVO-landen in 1983 nieuwe voeren. De beslissing daarover valt al „.i echter de super- gebieden buiten het r W. rit wr 11

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 5