THE DITCHERS BIJ INSTUIF INN 77 WITTE PRUZENHAL Wijziging van de regeling Wonder van de trek der dieren Midden Holland niet op agenda Reh-Bex BV UIT IN WADDINXVEEN Tijdelijke huisvesting gezocht voor vluchtelingen 16 november Monty Python 16 november Prinsenbal 24 november Massada 17 november Disco-avond 17 november Carlsberg Agenda Goudse Bioscopen Muziek op Groen van Prinstererschool Roaring Twenties en Swing Thirties bij Jazzclub Zoetermeer Zaterdagavond 24 november in AF-centrum bij AMRO-bank Concert van Concordia voor alle bejaarden VASTE LAGE PRIJZEN! The Ditchers. ter wereld, ’’graast” zomers in de wate- SA en Comité f 35.000,—De plaats van vestiging is Rotterdam. voerde. Tot slot liet mej. Van Heusden alle aanwezigen samen nóg een grafi sche partituur verklanken. De stem- SCHOUWBURG Do. 8.15 u., zo. 7 u., wo. 8.15 u. KORT AMERIKAANS, lójaar. Zo. 4 en 9.15 u. MOTORDUIVEL IN SPIJKERBROEK, lójaar. Zo. 2 u. DE SCHAT VAN KASTEEL CANDLESHOE, a.l. bankgebouw aan de Juliana van Stol- berglaan. In 160 pagina’s wordt een WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 14 NOVEMBER 1979 In De Bonkelaar staat het publiek za terdagavond 17 november een rocka- vondje te wachten met de formatie Carlsberg. Het optreden van deze rock groep begint om half tien. Carlsberg is aan zijn naam gekomen door Rob Krui sman, de zanger en saxofonist die in 1975 aan een bar het bord ’’Carlsberg Beer” zag. De nieuwe naam voor Rob’s groep was geboren. De groep bestaat verder uit drummer Bart Terlaak, gita rist Jaap Castricum en Gerard van Dooren, Voor de Waddinxveense carnavalsvere niging De Gouweslobbers gaat vrijda gavond 16 november het carnavalssei zoen van start met het traditionele Prinsenbal. Op deze om acht uur in het Gereformeerd Verenigingsgebouw Het Trefpunt te houden avond zal de nieuwe prins Carnaval worden bekend gemaakt en de nieuwe Raad van Elf aan het publiek worden voorgesteld. Evenals vorig jaar zal de carnavalsprins zich weer laten vergezellen door een prinses. Aan het Prinsenbal van De Gouweslob bers werken mee de boerenkapel De Rammeljetsus en het Trio Bluesette. Leden van de Waddinxveense carna valsvereniging hebben deze en andere avónden gratis toegang. Niet-leden kunnen voor tien gulden een kaart kopen bij één van de voorverkoopa dressen. Wegens de te verwachten drukte zullen er aan de zaal geen kaar ten worden gekocht. WADD1NXVEEN/ZOETERMEER - Zaterdagavond 17 november organi seert Jazzclub Zoetermeer een concert in het clubhuis aan de Dorpsstraat 18 te Zoetermeer, dat zal worden gegeven door The White House Orchestra uit Nigtevecht. Deze formatie, die bestaat uit 8 man en 2 vrouw, omschrijft zich zelf als ”Jazz-band voor dansmuziek uit de jaren 20 en 30”. De bezetting telt 3 saxen, 2 trompetten, 1 trombone, tuba, banjo, drums en piano. De danslustigen zullen ruimschoots de gelegenheid krij gen, zich uit te leven in de Charleston en andere "wilde” dansen uit de pe riode van de roaring twenties en de swinging thirties. Zoals gebruikelijk is dit concert gratis toegankelijk voor leden van Jazzclub Zoetermeer. Een beperkt aantal plaat sen is beschikbaar voor introducé’s, die, om naar binnen te mogen, wel 6,zullen moeten betalen. Het con cert begint om 21.30 uur, terwijl de zaal vanaf 21.00 uur geopend zal zijn. Wie meer wil weten over de activiteiten van Jazzclub Zoetermeer, bel 079-310695 of310698. Zaterdagavond 17 november houdt de Waddinxveense dansvereniging The Old Classic in het Anne Frank-centrum haar vierde dansavond van dit seizoen. Het is een disco-avond met quick- quick-slow-bingo. Tijdens een van de vele omzwervingen van Koning Arthur en de ridders van zijn Tafelronde, verschijnt hun opeens God, die hen opdraagt de Heilige Graal te gaan zoeken. Van de vele waanzin nige gevechten is het gevecht met de Zwarte Ridder, die door Koning Art hur letterlijk in mootjes wordt gehakt, wel het meest dwaze. Inmiddels zijn Sir Galahad, Sir Niet-Optredend-In-Deze- Film en Sir Robin op kasteel Camelot bezig een weinig pientere indruk te ma ken, temidden van debiele prinsessen en oversexte kamerkatjes. Maar in hoe meer vallen de ’’dappere” ridders lopen, des te meer plezier ook. Na een serie even ongelooflijke als adembene mende avonturen weten Arthur en de zijnen de Heilige Graal te vinden in het kasteel van Aaaaargh. Als ze op het punt staan het kasteel te bestormen verschijnt een politieauto met een blauw zwaailicht en worden de ridders allemaal gearresteerd. dertig uur na hun vertrek 2000 kilome ter verderop gesignaleerd. De Ameri kaanse goudplevier vliegt non-stop 4000 kilometer naar Hawaii. Adembenemende prestaties, getuigend van een tomeloze energie. Een heel apart record staat op naam van de roodhalskolibri die vanuit zijn winter kwartier in Midden-Amerika jaarlijks WADDINXVEEN - ”Op reis met de zijn Noordamerikaans broedgebied op- --o™ 1 t een uurgemiddelde van 35 kilometer. Men heeft uitgerekend dat hij op zijn reis bank en is dus ook verkrijgbaar in het 5.616.000 vleugelslagen maakt. WADDINXVEEN De gemeente Waddinxveen heeft het college van overleg van het intergemeentelijk over legorgaan Midden Holland verzocht de wijziging van de gemeenschappelijke regeling niet op de agenda van de vol gende week donderdagavond 21 no vember te houden vergadering van de raad van overleg te laten staan. Dit ge let op de onduidelijkheid in het toe komstige takenpakket van het overle gorgaan, mede gezien de inhoud van het wetsontwerp reorganisatie binnen lands bestuur en het voor-ontwerp van een nieuwe wet gemeenschappelijke regelingen. WADDINXVEEN - Vorige week dins dag hielden de prot. chr. kleuterschool ”De Duiventil” (Staringlaan) en de ’’Groen van Prinsterers<;hool”(Tollens- laan) hun gezamenlijke ouderavond. Na de opening door de voorzitter van de schoolcommissie, de heer A. A. de Vries, kwamen de jaarverslagen van de secretaresse en de penningmeesteresse aan de orde. Deze verslagen ontlokten aan niemand een op- of aanmerking. Ook werden er drie nieuwe school- commissieleden voorgesteld. Het zijn mevrouw A. de Kruyf-Bout en de heren J. de Boer en A. Hakkesteegt. Er hoefde geen verkiezing plaats te vin den, omdat er zich voor deze drie open gevallen plaatsen eveneens drie kandi daten beschikbaar hadden gesteld. In de pauze was er o.a. gelegenheid om in een apart lokaal UN1CEF- wenskaarten e.d. te bekijken en te kopen. Na afloop bleek dat daar in die korte tijd voor f 240,verkocht was. Na de pauze stond er ”een muzikale ge beurtenis” op het programma, o.l.v. mej. H. van Heusden, muziekconsu- lente van Waddinxveen. Eerst studeerde zij met de ouders een paar liederen in. De keuze was gevallen op een nieuw en een oud lied, n.l. ”Le coq est mort” (de haan is dood), dat ook ais vijfstemmige canon gezongen werd, en ”In ’t groene dal, in ’t stille dal”. Daarna ging men in groepjes ui teen om op verschillende manieren ui ting en vorm te geven aan één van deze liederen, naar keuze. Na enige tijd kwam men weer samen in de hal van de school om daar te genie ten van eikaars muzikale vondsten. Zo werd er door één groep op originele wijze stem gegeven aan de gevoelens die er zoal opkomen, wanneer het lied van de gestorven haan gezongen wordt. Door anderen werden deze emoties treffend met instrumenten vertolkt. Dit gebeurde in beide gevallen met behulp van een z.g. grafische partituur. Een derde groep verklankte en ver- dieren” is de titel van een nieuw boek zoekt, non-stop 800 kilometer met dat prof. dr. Anthonie Stolk heeft ge schreven op initiatief van de AMRO- WADDINXVEEN - Een onverval ste dansavond staat weer voor de deur op zaterdagavond 24 novem ber. Dan treedt op verzoek van de Waddinxveense danssociëteit In stuif Inn in de theaterzaal van het Anne Frank-centrum op ’’The Ditchers”. Voor deze avond, die om acht uur be gint, kunnen telefonisch toegangsbe wijzen worden besteld op donderdaga vond 22 november tussen 19.00 en 21.00 uur. Daarvoor dient men in Wad- dinxveen het telefoonnummer 7488 te draaien. THALIA Do. en vr. 8 u., za. en zo. 3.30, 7 en 9.15 u., di. en wo. 8 u. THE WARRIORS, lójaar Speciaal voor de jeugd: Za. en zo. 1.30, wo. 2.30 u. SJORSEN SJIMMIE EN DE GORILLA, a.l. Vr. en za. 11.30 (nachtv.), ma. 8 u. INTERIORS, lójaar. Het diertje weegt normaal 2,5 gram, maar slaat vóór de reis aan vet twee boeiend boek opengedaan over het gram extra ’’brandstof’ op. Achthon- wonder van de trek der dieren. Ruim 120 kleurenfoto’s en tientallen illustra ties van tekenares Eeke van Mansveld brengen ”Op reis met de dieren” in beeld. Dit nieuwe boek komt mede tot stand Donderdagavond 15 november tussen 19.00 en 21.00 uur is de voorverkoop voor het concert dat de deels Molukse popgroep Massade zaterdagavond 24 november om half tien geeft in De Bonkelaar. Massada is in Waddinxveen te zien tegen betaling van vijftien gul den. In De Bonkelaar krijgt de nieuwe be zetting van Massada de volle gelegen heid zich muzikaal en visueel te bewij zen. Overbodig eigenlijk, want de twee elpees, "Astaganag” en ’’Pukui Tifa”, en het trio singles, "Latin Danse", "Dansa" en "Arumbai”, zeggen ge noeg over Massada’s kennis van muzi kale zaken. De breuk, die overigens ra zendsnel weer werd gelijmd, ziet Mas sada niet als een handicap. Onderlinge verschillen beletten immers de creativi teit. En die kan nu weer hoogtij vieren. WADDINXVEEN - De Wad dinxveense afdeling van de Vere niging voor Vluchtelingen doet een beroep op de Waddinxve- ners. Vooral in de grote steden kan het aanbod van vluchtelingen zo groot zijn, dat er geen woon ruimte is om hen een eerste op vang te geven. Vanuit Den Haag en Amsterdam bereikt ons herhaaldelijk de noodkreet of wij op korte termijn een vluchteling kunnen huisve sten. Gedurende deze tijdelijke huisvestingsperiode vinden dan gesprekken plaats tussen de vluchteling en de Vereniging voor Vluchtelingen, waarna besloten wordt of de vluchteling als cliënt van de Vereniging aanvaard wordt. Als dit het geval is, wordt naar een definitieve huisvesting- smogelijkheid gezocht. In Waddinxveen hebben wij groot gebrek aan zulke tijdelijke op vangmogelijkheden. Heeft u een kamer of iets dergelijks beschik baar en bent u bereid een vreem deling een week of zeven onder dak te verschaffen, wilt u dit dan doorgeven aan onderstaand adres. Vanzelfsprekend kunt u hierover een vergoeding ver wachten. Wilt u nadere informa ties voor u tot zo’n aanbod be sluit, dan komen wij graag eerst met u praten. Bedenk wel, de nood voor vluchtelingen kan erg hoog zijn. H. J. VAN DER STEEN Peuleyen 110 tel. 6165. WADDINXVEEN - Het fanfarecorps Concordia concerteert volgende week donderdagavond 22 november om acht uur in de theaterzaal van het Anne Frank-centrum voor alle Wad dinxveense bejaarden. Dit concert wordt gehouden op initiatief van de Culturele Commissie Gecoördineerd Bejaardenwerk Waddinxveen. Concordia, gedirigeerd door de heer G. de Knegt, komt bij de bejaarden op be zoek met een gevarieerd programma. Zo zal er onder meer muziek gespeeld worden van de Westduitse orkestleider James Last en er is een optreden te ver wachten van het minirettenkorps. Concordia is een korps van 40 perso nen en bestaat al vanaf 1898. Het heeft gedurende die lange periode van be staan veel waardering verdiend en vooral het optreden van het miniretten korps zal zeker de harten van het pu bliek stelen. Gerekend wordt dan ook op een volle zaal. De aanvang is gesteld op 20.00 uur. De avond zal zoals ge bruikelijk, om ca. 22.00 uur eindigen. Mocht u gehaald willen worden, dan is dat geen bezwaar. U belt 5555 en de auto staat voor de deur. De entree is zeer laag gehouden, namelijk f 1,— per persoon. In de Bonkelaar draait vrijdagavond 16 november om negen uur de komedie Monty Python and The Holy Grail van Terry Gilliam en Terry Jones met in de hoofdrollen Graham Chapman en John Cleese. De toegangsprijs bedraagt ƒ3,-. Over de inhoud van de Monty Python film de volgende informatie: WADDINXVEEN - De Waddinxvener A. P. C. Rehorst heeft opgericht Reh- Bex Bedrijfspanden Bleiswijk BV, woordde heel goed een moderne versie Bleiswijk, zo blijkt uit een nieuwe in- van het lied ”In ’t groene dal, in 't stille schrijving in het handelsregister van de dal”, terwijl de laatste groep toepasse- Kamer van Koophandel en Fabrieken lijke bewegingen bij dit lied ten tonele voor Gouda en omstreken. Omschrij- ving bedrijf: Inschrijving overeenkom stig artikel 1 lid 7 der Handelsregister wet. Maatschappelijk kapitaal f ming op deze avond was enthousiast. 150.000,waarvan geplaatst/gestort Velen hadden deze manier van muziek- beleven als iets nieuws, maar niettemin als iets bijzonder prettigs ervaren. derd kilometer op een brandstofvoor raad van twee gram. Kom daar maar eens om bij onze moderne 747 Jumbo’s of de DC 10! WALVIS BEVALT ONDERWEG in samenwerking met het Wereld Na- Waarom leggen al die dieren deze vaak tuur Fonds-Nederland. Een fascine- enorme afstanden af, hoe bepalen ze rend boek over het trekgedrag van het gunstigste moment voor vertrek, dieren. Dieren die beschermd moeten hoe oriënteren ze zich? Alle raadsels worden. Reden waarom de AMRO- zijn nog lang niet ontsluierd, maar dui- bank - in het kader van die samenwer- delijk is dat elk trekgedrag te maken king met het Wereld Natuur Fonds - heeft met de drang om te overleven en een bedrag van 100.000,schenkt, de soort in stand te houden. waarvan ƒ75.000,bestemd is voor De blauwe vinvis, het grootste zoogdier de aktie "Red de Neushoorn” en ter wereld,’’graast” zomers in de wate- ƒ25.000,voor de actie ’’Trekvo- ren van het zuidpoolgebied zijn reispro- gels”. viand (een dikke speklaag) bijeen aan Het voorwoord in het boek is van de het dan overvloedige aanwezige "krill” hand van dr. J. H. Westermann, oud- (planktonachtige kreeftjes). Als het pa- secretaris van het Wereld Natuur Rijs zich sluit vertrekt hij naar de tropi- Fonds-Nederland en voorzitter van het sche wateren bij Afrika, Zuid-Amerika Nederlandse Comité Bescherming en Australië. Vijf maanden duurt die Trekvogels. tocht waarbij het vrouwtje ook nog een Prof. Dr. Anthonie Stolk onthult in dit jong ter wereld brengt en dat zoogt. boek het mysterieuze gedrag van tal- Dit zijn slechts twee voorbeelden van loze vogels, vissen en zoogdieren, die de vele aan de lezer gepresenteerd' jaarlijks op trek gaan en daarbij soms staaltjes van reiskunst in het dierenrijk, gigantische afstanden afleggen. Con- een bonte rij van dieren of het nu gaat clusie: dieren reizen niet voor hun ple- om neushoorns, vlinders, kariboes, zier, maar de mens kan er nog heel wat sterns qf palingen. van leren. ^Op reis met de dieren” is gedurende zriworvi irr-rnc de maand november - zolang de voor- vmiGE VLIEGERS raad strekt - verkrijgbaar bij het kan- Zo leggen trekvogels per gemiddeld toor van de AMRO-bank (prijs 15, zo’n zestig kilometer af. Wilde eenden voor "nieuwe spaarders” of 30,- voor halen er negtig. Gierzwaluwen werden "niet spaarders").

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 7