Een week vol Betalen Waddinxveners Nicaragua activiteiten uitnodiging WITTE PWJZENHAL Plan voor volkstuintjes op vuilstort bestaat nog één bijzondere autobus voor Nicaragua? aHs NICARAGUA CREDO Zaterdag 17 november Vrouwen bieden eigen werk te koop aan Zondag 18 november Maandag 19 november Stuurgroep Ons Genoegen” wacht nog af MJ^GOED EN GOEDKOOP! Vlotbruggen (biljartspel) in AF-centrum Volgende week zal het blijken Nicaragua Ml Donderdag 20 november - Xe, c-X 4, óf op ons speciaal voor deze aktie ge- 9 het aan de Middelburgseweg een fiasco voerd. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 14 NOVEMBER 1979 Hierbij nodigen wij u uit, aanwerig te zijn op de openingsmanitestatie ten behoeve van de aktieweek „Waddinxveen solidair met (nieuw) Nicaragua” Deze manifestatie vindt plaats in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde, op zaterdag 17 november a.s. Aanvang 10.30uur. Voor nadere informatie over de verdere aktiviteiten in de aktieweek verwijzen wij u naar de publikatres in de plaatselijke- en regionale pers. Oe Stuurgroep Waddinxveen solidair met (nieuw) Nicaragua. In de kerkdiensten wordt in ’’woord en dienst” stilgestaan bij het ge beuren in Nicaragua. 20.00 uur - Informatieve forumavond in de protestants-christelijke De Savornin Lohmanschool aan de Lindengaarde. Forumleden zijn: - Hans Langenberg namens het Nicaragua Komitee Nederland uit U- trecht. - drs. A. R. M. Schutte van het ministerie van Ontwikkelingssamenwer king. - Cees Oskam namens de Interkerkelijke Coördinatie Commissie voor Ontwikkelingsprojecten (ICCO). - Wim Jansen, redacteur buitenland van het dagblad Trouw. - Dick Verkijk, redacteur buitenland van NOS-radio. namens deze, J,OosthoekKodrdinator JanCampertlaan 22 Waddinxveen tei.01828-4808 De totale kosten van zo'n ’’audio visuele combi" bedraagt, afhankelijk van de kwaliteit van de aan te schaffen middelen, ongeveer S 10.000, waarin begrepen de aanschaf van de combi 5.000). Iedereen is benieuwd of de Waddinxveense bevolking er in zal sla gen één zo’n combi-personenwagen ge heel of gedeeltelijk te bekostigen. óf in één van de in de banken en post kantoren vanaf 17 november opge stelde melkbussen, Een bijzonderheid zal het uitkomen van een gedichtenbundel vormen. Deze zal een verzameling bevatten uit de eerste twee jaar van de Goudse Vrouwenkrant. Dit initiatief is geno men door o.a. twee oud-redactieleden. Vrouwen die er alsnog voor voelen om mee te doen aan deze markt kunnen contact opnemen met Stannie Wouds- tra, tel. 01820-26227 of Annemarie Haest, tel. 01820-17806. van start om het analfabetisme op te gaan heffen (circa 60% van de bevolking kan noch schrijven, noch le zen). In het kader van dit door o.a. de WADDINXVEEN Vlotbruggen, een biljartspel voor mannen en vrouwen, wordt volgende week maandagavond in het Anne Frank-centrum gespeeld voor en met alle Waddinxveense bejaarden. Begonnen wordt om acht uur. De toe gangsprijs bedraagt 1,50. Opgave aan de zaal. Wie met de auto gehaald en ge bracht wil worden dient het bekende nummer 5555 te draaien. Ze hebben je gebood en «ns nret sezsgt -■ of bever m iedere vost sFrondgebied was tiet hen je opgei •9 re tfeden met «00 feevéi: vt je re iwgreven 0 ze tftócn. IW >1 IMg. 10.30-12.30 uur - Openingsmanifestatie in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde waar onder meer medewerking zal worden verleend door - drs. H. J. B. Aarts, voorzitter van de Tweede-Kamercommissie voor ontwikkelingssamenwerking. - zanger en gitarist Hector Numa Moraes, politieke vluchteling uit Uru guay. - organist Jaap Akkerhuis uit Waddinxveen. Op deze zaterdagmorgen zullen door de Waddinxveense schooljeugd ge maakte tekeningen worden aangeboden aan een vertegenwoordiger van Nicaragua. Voorts is er een dia-vertoning over dit naar vrede en mense lijkheid snakkende volk. WADDINXVEEN - Uit Credo (ge loofsbelijdenis) van de Nicaraguaanse zanger-tekstschrijver Carlos Mejia Godroy: ”Ik geloof in jullie architecten en ingenieurs, handarbeiders, timmerlieden, metselaars en soldaten. Ik geloof in jullie, makers van de publieke opinie, van de muziek en de geestkracht van de vrede en van de liefde”. WADDINXVEEN/GOUDA - Zater dag 24 november zal van 10.00 tot 17.30 uur in ”de Buurtstee" aan de Bloemen- daalseweg 46 te Gouda door een groep vrouwen uit Gouda en omgeving een markt georganiseerd worden. Het me rendeel van wat er te zien en te koop is, is door vrouwen zelfgemaakt, zoals o.a. foto's aardewerk, tekeningen, poppen, sieraden, kleding en zelfgesponnen en geverfde wol. Vrouwen van ”de Twee sprong” zullen de gezonde voeding ver zorgen. Verder zullen er vrouwenboe ken, kinderboeken, grammofoonpla ten, edelstenen en tweedehandskleding WADDINXVEEN Voor de financiële actie ’’Waddinxveen solidair met (nieuw) Nicaragua” is een zo breed mogelijk samen gestelde stuurgroep geformeerd, waarin zitting hebben: Jan Oost hoek (Jan Campertlaan 22), Emka Krösschell (Jan Campert laan 24), J. Groenewegen (Groensvoorde 110), drs. Broek- huijsen (Schielandweg), Anneke van Schie (C. Huygenslaan 14), Jaap Danhof (Justus van Effen- laan 11), B. J. Vroegop (Groens voorde 174), Paul van der Horst (Peppelhorst 25), H. v. Geloo- ven (Chopinlaan 12), Henk van Weelden (Beethovenlaan 52), F. H. de Ruijter (Amalia van Solms- straat 32), B. J. Woudenberg (Peuleyen 144) en C. W. Glas beek (Prinses Irenestraat 46). WADDINXVEEN Er wordt nog altijd gepoogd de voormalige vuil stortplaats aan de Middelburgseweg in te richten als volkstuincomplex. Dit.laat echter nog even op zich wachten, zodat Burgemeester en Wet houders de Waddinxveense volkstuindersvereniging ”Ons Genoegen” het advies hebben gegeven volgend jaar maar weer eens contact met de gemeente te zoeken over deze zaak. Volgens B. en W. in een brief aan "Ons wordt indien daar op dit moment al een Genoegen"-voorzitter C. H. de Vries hebben metingen in oktober 1978 en i' /»-. F Begin 1980 zal er dus in Nicaragua een begin worden gemaakt met een groot scheepse alfabetiseringscampagne. Verschillende brigades zullen dan over het land uitzwermen om een begin te maken met de getruktureerde alfabeti- verkocht worden. Wie wil kan op deze dag QOk eer) muzjka]e bijdrage leveren. sering op het platteland. Naast de man kracht die nodig is, Nicaraguanen en buitenlanders uit voornamelijk andere Latijns-amerikaanse landen, financiën en middelen is er eveneens behoefte aan deskundigheid met alfabetisering sprogramma’s. Deze enorme taak be hoeft een internationale hulp van bijv, een organisatie als de Unesco. COMBI-PERSONENWAGEN Naast die internationaal noodzakelijke hulp bestaat er behoefte aan hulp van uit basisbewegingen in andere landen die zich specifiek kunnen bezighouden met een aantal deel-projekten. Con creet is er behoefte aan het opzetten van een aantal supervisie- en onder- steuningsteams voor die onderwijs krachten die op dit moment werken, zo goed en kwaad als dat gaat, op middel baar niveau Nicaraguanen ’’klaarsto men” om ze op zo kort mogelijke ter mijn in te zetten bij het totale alfabeti seringsprogramma. Gedacht wordt hierbij om het land te verdelen in 7 regio’s. In de afzonder lijke regio’s moeten dus 7 teams van su- pervisoren/adviseurs worden opgeleid. In elke regio wordt gedacht aan het in zetten van een vervoermiddel dat is uit gerust met eenvoudig audio-visueel materiaal. Men denkt hierbij aan een combi-personenwagen met als uitru sting: 1. 110-volt generator, 2. band recorder, 3. dia-projektor, 4. 16 mm projektor, 5. dia/film scherm, 6. överhead-projektor en 7. verleng snoeren, aansluitingen, reserveonder delen enz.. rrwrer eiodsdieo >s heel ang naöo«aie cflcdc“ 7™ j® tichsam niet sewmis cbte” Nb® WADDINXVEEN - Komende zaterdagmorgen start officieel de één week durende actie ’’Waddinxveen solidair met (nieuw) Nicaragua”. Vanaf dat moment tot en met volgende week vrijdag staan er in het post kantoor aan de Kerkweg-Oost, het bijkantoor in het winkelcentrum Lui- felbaan en in alle bankgebouwen melkbussen waarin geld kan worden gedaan. Dit geld zal in het bijzonder worden gebruikt voor de bestrijding van het analfabetisme in dit Midden-amerikaanse land, dat dringend herbouwd moet worden. Na 45 jaar Somoza-dictatuur is het land vrijwel verwoest. Vooral de be- vrijdingsstrijd en de meedogenloze onderdrukking van de bevolking heb ben erg veel offers gekost. Vrijwel alle ziekenhuizen zijn verwoest; de scholen hebben absoluut geen voorzieningen; er zijn talloze oorlogs slachtoffers; de fabrieken zijn platgebombardeerd; er is te weinig voed sel omdat er tijdens de strijd tegen Somoza niet gezaaid is. Daarnaast zit de Regering van Nationale Wederopbouw ook nog met de erfenis van het Somoza-tijdperk: slechte medische voorzieningen, een analfabetis me van 60 procent, krottenwijken, een werkeloosheid van 50 procent. Om hieraan een eind te maken heeft het Nicaraguaanse volk gevochten: tienduizenden mensen zijn gevallen voor het ideaal van een vrij en récht- vaardig Nicaragua. Nu, na 45 jaar onderdrukking, kan dat eindelijk ver wezenlijkt worden, maar daarbij hebben ze uw hulp hard nodig. Het Waddinxveense Nicaragua-programma voor de komende week ziet er als volgt uit: WADDINXVEEN Zaterdag gaat zoals aangekondigd de financiële steunactie ’’Waddinxveen solidair met (nieuw) Nicaragua” van start. De speciaal voor dit doel geformeerde stuurgroep heeft onder de bezie lende leiding van de Waddinxvener Jan Oosthoek bepaald dat de op brengsten uit deze actie besteed zullen worden aan een alfabetisering sproject in de Middenamerikaanse staat Nicaragua, welk land hard werkt aan de wederopbouw na 45 jaar ditatoriaal geregeerd te zijn door Somoza en de gevolgen van de bevrijdingsoorlog. Begin 1980 gaat "in Nicaragua een mas- óf op ons speciaal voor deze aktie ge- sale en goed voorbereide 'campagne opende gironummer 616707 t.n.v. ”Ak- - tie Waddinxveen Solidair met (nieuw) heffen (circa 60% van de Nicaragua”, óf door storting op het speciaal voor Novib, de Unesco en het Nicaragua- deze aktie bij de Rabobank te Wad- komitee-Nederland te ondersteunen gi- dinxveen geopende bankrekeningnum- gantische project, kan de Wad- rner 3668.26.220. dinxveense actie een zeer belangrijke steen bijdragen, en dat is Eén van de ze ven ingerichte autobussen die voor dit project ”in het veld” nodig zijn om het onderwijs op gang te helpen en te ondersteunen. DRIE MANIEREN Er zijn drie manieren waarop de Wad dinxveners hun geld in de komende week voor Nicaragua kunnen storten: 20.00 uur - Politiek avondgebed in de Kruiskerk aan de Passage. Tijdens het avondgebed onder andere de vertoning van de film ’’September 1978”. volkstuincomplex zou worden aange legd. Tevens zal, naast de vereiste 50 juni 1979 uitgewezen dat op dit mo- centimeter grond, gezien het door het ment gemiddeld 25 a 30 centimeter gestorte vuil verbroken contact met het grond op de voormalige vuilstort aan- grondwater, een beregenings- wezig is. Uit informatie bij het ’’Consu- sproeileiding noodzakelijk zijn, lentschap voor bodemkundige aangele- Intussen hebben B. en W. de voorma- genheden in de tuinbouw” te Wagenin- lige vuilstortplaats wel als baggerdepot gen is gebleken, dat minimaal 50 centi- ter beschikking gesteld aan het hoog- meter grond aanwezig moet zijn voor heemraadschap van Rijnland voor de tuinbouwdoeleinden. bagger uit de effluentvijver bij de riool- FIASCO waterzuiveringsinstallatie aan de Wil- A v lem de Zwijgerlaan, mits deze werk- Het consulentschap is van mening dat zaamheden nog dit jaar worden uitge- Na indroging en egalisatie van het ter rein aan de Middelburgseweg zal de ge meente opnieuw de bruikbaarheid voor de inrichting als volkstuindersvereni ging graag grond voor volkstuintjes ten westen van de Gouwe had gevonden, maar dit bleek een onmogelijke opgave.

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 9