JÊ Op markt meer verkoopwagens Treffers en Polgar situeert 54 koophuizen rond ’n ’’waterplein Zuid-Afrika Voorstel van B. en W. I Eerste paal wordt volgende week dinsdag geslagen OPENBARE COMMISSIE VERGADERING r ïype b Type 5 in- 5. 7. aanwezige waterloop en een voetgan- ren - mede in het kader van de EEG - wel te verwachten. 5., Wijziging subsidiebepaiingen met betrekking tot godsdienst- en vor mingsonderwijs. 6. Rondvraag. 7. Sluiting. Het betreft hier 54 koopwoningen, waaronder 8 garantiewoningen, naar een ontwerp van het architecten- en ingenieursbureau Treffers en Pol gar BV uit Waddinxveen. De huizen hebben drie slaapkamers en een ’’lege” zolder. gersroute is men er in geslaagd er een zeer aantrekkelijk geheel van te ma ken. Het bouwplan omvat zoals gezegd 8 ga rantiewoningen welke in verschillende realiseerd. De meeste huizen staan met de voorzijde naar het ’’waterplein" ge richt. Over de waterloop - de Alpher WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 28 NOVEMBER 1979 Zo kan het woongebiedje gaan worden. Het architectenbureau Treffers en tering en een voetgangersroute, waardoor het geheel een aantrekkelijk "wa- Polgar situeerde de woningen rond de door het gebiedje lopende AIpher We- terpleintje" is geworden. 12- Vaststelling beheersverordeningen voor de Sammenwerkingsschool 14. Wijziging verordening geldelijke 13. Subsidiëring Waddinxveense Red dingsbrigade. voorzieningen raads- en commis sieleden. 15. Rondvraag. vitrines zijn er ook speciaal daarvoor ingerichte aanhangwagentjes in de han del die onder de marktkramen gep- zijn artikelen vanuit een verkoop- laatst kunnen worden. De gemeente i Met name: MANON VAN DELFT, ELLEN VAN PINXTEREN, MARGRET VAN DER KLAUW. doorlopend dak, zodat er van 4. Jaarverslag 1978 van de Schoolartsen- en logopedische dienst - kring Boskoop. 5. ^Wijziging subsidiebepalingi ONDERWIJSZAKEN WADDINXVEEN Vanavond (woensdag 28 november) vergadert om half acht in het openbaar in het ge meentehuis de raadscommissie voor de onderwijszaken. De agenda daarvan luidt: 1. Opening. 2. Vaststelling van het verslag van de vergadering van 9 oktober 1979. 3. Jaarverslag 1978/1979 van de Com missie van Bestuur voor de Samen werkingsschool voor HAVO/Athe- neum te Waddinxveen. 1978 en WADDINXVEEN - Vanavond woens- welke afkoopregeling de gemeente een voorstander is. In deze regeling dient tevens te worden bepaald dat bij afwe zigheid van de verkoopwagen de kra- menexploitant verplicht is enkele kra men neer te zetten en voor verlichting Wetering - komt een bruggetje, terwijl het geheel zal worden aangekleed met groen en bomen, die het plein een ste viger aanzien zal geven, mede door de "hoge zijde" van de woningen. De koopwoningen hebben namelijk aan de voorzijde een hoge goot en hebben een doorlopend dak aan de achterzijde. PRIJZEN De 54 koopwoningen omvatten in to taal zeven typen: 24 tussenwoningen, 6 tussenwoningen met carport, 13 hoek woningen. I hoekwoning, 2 hoekwo ningen met carport, 6 vrije sectorwo- ningen en 2 vrije sectorwoningen met carport. De koopprijzen (inclusief financieringskosten) lopen volgens een recente prognose op van f 145.700, De laatste paar jaar zijn honder den Zuidafrikaanse scholieren, sommige niet ouder dan 10 jaar, opgepakt door de politie. Meestal omdat ze protesteerden tegen de discriminatie in het onderwijs. Velen zitten in eenzame opslui ting zonder dat er een aanklacht tegen hen is ingediend. Dat kan in Zuid-Afrika met zijn strenge vei ligheidswetten. Veel scholieren zijn door de politie mishandeld. In Zuid-Afrika doet men er niets tegen. Amnesty International wil samen met Nederlandse middelbare scholieren aktie voeren om hier aan een einde te maken. Bij ons op school hebben wij brieven ge schreven naar de ambassade van Afrika en naar ministers in Afrika. Nu schrijven wij naar verschillende kranten om de mensen erop te wijzen hoe slecht de scholieren in Zuid-Afrika het hebben. De doelen die men probeert te bereiken zijn: Het verkrijgen van informatie over aantal, namen, leeftijden en verblijfplaatsen van de ge- vangenzittende en veroor deelde schoolkinderen; Het verkrijgen van informatie over hun behandeling en de mogelijkheden voor bezoek en de redenen van opsluiting; Een eerlijk proces voor gevan- genzittende kinderen binnen een redelijke termijn; Vrijlating van de veroordeelde kinderen voorzover zij geen geweld gebruikt hebben; Een goede behandeling van alle gevangenzittende kinde ren. Wilt u meer weten dan kunt u contact opnemen met de plaatse lijke werkgroep van Amnesty In ternational, p/a Groensvoorde 110, tel. 3251. Leerlingen van de Don Bosco Mavo in Boskoop. tot ƒ208.700,De tussen liggende bedragen zijn respectievelijk f 152.500,—, f 156.000,—160.100,- 163.000,—en f201.800,—. Zo kan het woongebiedje gaan worden. Het architectenbureau Treffers en De koophuizen hebben aan de tuinzijde een sprake is van een a-symetrische kap. De huizen zijn voorzien dakkapellen. WADDINXVEEN - Als alles meezit slaat staatssecretaris mr. H. E. Koning van Binnenlandse Zaken volgende week dinsdagmiddag 4 de cember omstreeks half vier de eerste paal voor het zesde project van de !ïks ...iïgg.7 De koophuizen hebben aan de voorzijde een hoge goot. De hoekverdraaiin- gen worden gevormd door acht koopwoningen zonder rijkspremie (garantie woningen). De entree is verdiept aangebracht, terwijl de keuken een hoek raam heeft. meentelijk Automatiseringscen- trum Midden-Nederland; h. brief van het ministerie van financiën d.d. 10 oktober jl. inzake bouwkundige, financiële nadere vaststelling voorschotten uitkeringen gewoon lager onder wijs over iy// en ly/ts; i. rekening 1978, begroting 1980 en meerjarenbegroting 1980-1984 van de Keuringsdienst van slachtdieren en van vlees te Gouda; j. mededeling m.b.t. prognose uit gaven 1979/80. 3. Verlenen van een krediet van 240.000,voor het vernieuwen van een accommodatie in de Bo- menwijk. 4. Verhoging subsidie t.b.v. dè Stich ting Jeugd- en Jongerencentrum heidsbevordering. Wijziging verordening godsdienst en vormingsonderwijs. 6. Verhoging subsidie t.b.v. de Kerk voogdij van de Ned. Hery. ge meente in verband met restauratie van de hervormde Brugkerk. Verkoop grond in het bestemming splan Zuidkade t.b.v. de bouw van 97 premiekoopwoningen door de Stichting Bevordering Eigen wo- ningbezit Groenswaard te Wad dinxveen. 8. Verkoop grond in het bestemming splan Zuidkade t.b.v. de bouw van 46 woningwetwoningen door de woningbouwvereniging ’’Wad dinxveen”. 9. Wijziging verordening geldelijke f - ring nit verhuizing. ruimte heeft tegen het gebruiken van deze kening gehouden zal moeten worden aanhangwagentjes, die het aanzien van met de plaats van de verkoopwagen de weekmarkt niet aantasten, geen en- (tussen de marktkramen in kan niet) en kei bezwaar. Geadviseerd wordt dan het feit dat er minder marktkramen no- ook, indien er wettelijke voorschriften dig zijn, zodat de exploitant minder in- komen ten aanzien van de deugdelijke komsten ontvangt. afscherming van consumptie-artikelen, De Centrale Vereniging voor Ambu- de verkoop dient plaats te vinden van- lante Handel te Den Haag adviseert in uit die speciaal daarvoor ingerichte dergelijke gevallen een financiële rege- aanhangwagentjes, die overigens al op ling te treffen tussen de kramenexploi- de Waddinxveense weekmarkt worden tant en de betreffende koopman, van gebruikt. Hoewel het Anne Frank-centrum n7 jj- - maandagavond dus vol zat met kandi- jf!-t v- deskundig- daten verwacht voorzitter A. L. M. Boer van de stichting dat wellicht dit maal zonder loting de 54 koopwonin gen, welke zullen worden gebouwd door ’t Waddinxveense aannemingsbe drijf Van der Pool ”De Korte Akke ren” BV, zullen kunnen worden toege wezen, omdat er altijd aardig wat men sen om de meest uiteenlopende rede nen afvallen. Maar indien er voor dit zesde bouwproject te veel kandidaten overblijven zal er natuurlijk weer wor den geloot. OPENB ARE WERKEN Vanavond (woensdag 28 november ver gadert om acht uur in het openbaar in het gemeentehuis de raadscommissie voor openbare werken en bedrijven. De agenda daarvan luidt: 1. Verslag van de vergadering van 31 oktober 1979. 2. Ingekomen stuk van 19 november 1979 inzake bomen Prinses Bea- trixlaan. 3. Het beschikbaar stellen van een kre diet voor het aanbrengen van plinten in sporthal en sportzaal. 4. Het beschikbaar stellen van een kre- diet voor het gedeeltelijk vernieu wen van het hekwerk rond het open lucht zwembad. 5. Het oprichten van een wijkgebouw in de Bomenwijk. 6. Mededelingen en nader ingekomen stukken. 7. Rondvraag. FINANCIËN De raadscommissie voor de financiën vergadert maandagmiddag 3 december om vijf uur in het gemeentehuis in het openbaar over deze agenda: 1. Notulen van de vergadering van 1 november 1979. 2. Mededelingen en ingekomen stuk ken. a. jaarrekening 1977/1978 van de woningbouwvereniging "Wad dinxveen”; b. subsidiëring damtoernooi in ja nuari 1980; c. subsidiëring sportdagen W.S.E.; d. brief d.d. 4 oktober jl. van het Intergemeentelijk Automatisering- Stichting Bevordering Eigen Woningbezit Groenswaard in Zuidkade 1 scentrum Midden Nederland jn- zake o.m. risicofonds; e. brief d.d. 29 oktober jl. van het Intergemeentelijk Automatisering- scentrum Midden-Nederland in zake ontwikkeling met betrekking tot de SOAG; Over deze huizen werd maandagavond f. wijziging begroting 1979 Interge- in het Anne Frank-centrum een eerste meentelijk Automatiseringscen- voorlichtingsavond gehouden vol met trum Midden-Nederland; kandidaten voor een normale premie- g. begroting 1980 van het Interge- koopwoning (met rijkspremie) en voor ,.i -i zogenaamde garantiewoning (zon- hoekverdraaiingen zullen worden ge- der rijkspremie). Een avond lang wer- -1 r>" --- den de aanwezigen ingelicht over de -1K-en andere aspecten van het bouwproject, dat tot stand komt nadat de Stichting Bevor dering Eigen Woningbezit Groens waard sinds 1975 al actief is geweest voor de bouw van respectievelijk 20, 56 en 39 koopwoningen in Groenswaard 3 en 81 (bijna klaar), 71 (in september be gonnen) en 54 (begint volgende week) koopwoningen in Zuidkade 1. Het vol- gende huizenproject van de stichting i omvat in Zuidkade 1 de bouw van 97 koopwoningen. MOEILIJKSTE HOEK De 54 koopwoningen zullen komen in de moeilijkste hoek van Zuidkade 1, namelijk nabij de Schielandstraat. Het architectenbureau Treffers en Polgar steun bewoners bij woningverbete- heeft dan ook alle registers moeten op- j en krotontruiming en verorde- entrekken om binnen de bestaande mo- ng geldelijke steun bejaarden bij gelijkheden tot een aantrekkelijk woongebiedje te komen, dat zal wor- 10. Besteding ruimte voorjaarsnota den gesitueerd rond een plein. Door de 11. Vaststelling beheersverordeningen voor de Samenwerkingsschool voor Havo/Atheneum en voor het wijkwerk Waddinxveen-Zuid. dagavond 28 maart om acht uur ver gadert in het openbaar de gemeente lijke commissie voor marktzaken over deze agenda: 1. notulen vorige vergadering; 2. mededelingen en ingekomen stuk- zorg te dragen. ken (o.a. verhoging marktgelden Verder is het zo dat artikelen die voor miv l januari 1980); directe consumptie kunnen worden ge- 3. verkoop vanuit verkoopwagens; bruikt (zoals vleeswaren, poeliersarti- 4. wat er verder ter tafel komt; kelen en snoepwaren) ingevolge de wa- 5. rondvraag. renwet deugdelijk dienen te worden af in een toelichting op de agenda hebben geschermd. Wettelijke regelingen om- B en W. als hun mening gegeven dat trent de verkoop van deze artikelen zijn de commissie zou kunnen adviseren dat er nog met, maar zijn binnen enkele ja- verkoop vanuit verkoopwagens op de markt alleen bij hoge uitzondering, bij voorbeeld medische redenen en indien de wet het voorschrijft, wordt toege- Naast verkoopwagens met (gekoelde) staan. Een marktkoopman heeft de ge meente namelijk verzocht hem op me dische gronden toestemming te verle nen j wagen te verkopen, waarbij dan wel re- voor de f voor Havo/Atheneum krediet in re kening courant bij de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten voor 1980. 31® ijWii T

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 5