Subsidie voor Waddinxveense Acht gelukkige W’veners binnenkort op vakantie wielaard Reddingsbrigade Beetje seriéus fotograferen doet u met de Pen tax ME combi FOTO College toch eensgezind: toiletwagen voor 40 woon wagenbewoners Roggeveen bouwt nieuw kantoor aan 2e Bloksweg ME met 1:2 50 mm lens f 599,- incl. 2 jaar garantie en verzekering ^...voorde (iels "II foto “film sjaak noteboom Passage 47-Tel. 2477 J. A. v. Berkel (82) begraven Hoofdprijzen Sinterklaasactie uitgereikt R 1 k ii Stapt U maar eens binnen fcnre twovcnrpofffTJj rep rerer PP Pee P /jo 7 'I I i k iwi WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 12 DEC EMBER 1979 den, waarvan 80 jeugdleden) gaat in aanmerking komen voor gemeentelijke (Foto: Noteboom}. Als u al die mislukte vakantiekiekjes niet meer zo ziet zitten, is't tijd om met de halfautomatische Pentax ME-camera te gaan werken. Doet perfect z’n werk. Zonder tijdrovend instellen: één van de 16 LED-diodes in de zoeker geeft de perfecte sluitertijd aan. De Pentax ME: typisch gemaakt voor het gemak. Zoals trouwens uit t Namens het middenstandsbestuur be loonde hij de twee mensen achter het Sinterklaascomité, Gijs Kraijesreijn en Teun Ververs jr., met een fles geestrijk vocht voor hun inzet. Op zijn beurt be dankte Gijs Kraijesteijn het Weekblad voor Waddinxveen voor de gegeven re dactionele steun. gemeentehuis in aanwezigheid van mede-organisator Gijs Kraijesteijn en een aantal belangstellende Waddinxveners. Dit zijn de prijswinnaars: 1. Tiendaagse wintersportreis naar Oos tenrijk J. C. Kleiweg, Peter Zuidlaan 132. 2. Achtdaagse vliegreis naar Spanje. Roggeveen (op J. van Leeuwen, Noordkade 108. 3. Driedaagse treinreis naar Parijs. Ria Wiersma, Wingerd 110. 4. Driedaagse bootreis naar Londen. Mevrouw Y. Vrins, De Genestetlaan 1 GESLAAGDE ACTIE De vakantiereizen werden maandaga- De vier gelukkige winnaars van de uit geloofde Vakantiereizen toonden zich bijzonder ingenomen met hun prijs. Ze zijn van plan in de eerste maanden van het volgend jaar het vliegtuig, de boot of de trein te nemen. Nadat de prijzen waren uitgereikt raakte men al druk in gesprek over het reisdoel en de moge lijkheden daar. Er waren dan ook vol doende folders aanwezig om volop in vakantiestemming te kunnen geraken. WADDINXVEEN - Om het architec tenbureau Roggeveen BV aan de Tweede Bloksweg een kantoorgebouw te kunnen laten neerzetten hebben B. en W. de volgende week woensdaga vond vergaderende gemeenteraad ge- ken door een gedeelte van het bestem mingsplan "Sportvelden” te verande ren. Volgens dit plan kan er aan de west zijde van de Tweede Bloksweg, nabij de spoorlijn Alphen aan den Rijn- Gouda, een kantoor worden neergezet. Nu wil het geval dat Roggeveen BV een deel van de bestaande kantoorruimte wil vergroten, zij het dat het ontwerp hiervoor veel beter oogt dan het com pacte gebouw dat er zonder problemen WADDINXVEEN - Op een winderige en regenachtige zaterdagmiddag heeft notaris J. in 't Hol de vier vakantiereizen voor twee personen van de Sinterklaasactie 1979 getrokken. Hij deed dat bij de trappen van het Notaris J. in 7 Hol bezig met de trekking van de Sinter klaasactie 1979. Links Gijs Kraijesteijn namens het Sin- erJrrpe N, Dorpstraat 26 - Waddinxveen Telefoon 2009 vond op een gezellige bijeenkomst in Party Home aan de Passage officieel aan de prijswinnaars overhandigd door het organiserende Sinterklaascomité van de middenstandsvereniging Wad dinxveen. In een toespraakje felici teerde voorzitter C. de Bas de gelukki gen. Hij wenste hen veel reisplezier. In een korte terugblik sprak de heer De Bas van één van de meest geslaagde Sinterklaasacties uit de historie van de plaatselijke middenstand. In drie we ken tijd werden namelijk zo'n 50.000 envelopjes ingeleverd, die de kans bo den op één van de vier vakantiereizen. bijzonder handzame formaat en 't voor spiegel reflex-camera's buitengewone aangename gewicht (van 460 gr., zonder objectiefal blijkt. En met de nieuwe serie SMC pentax ME-objectieven plus de vele nuttige accessoires wordt ie er alleen maar professioneler op. Kom m eens gauw bij ons bekijken. WADDINXVEEN Afgelopen vrij dagmiddag is de aan het Noordeinde 100 gewoond hebbende Jan Adriaan van Berkel ter aarde besteld op de al gemene begraafplaats aan de Alber- dingk Thijmlaan, na een dienst van Woord en Gebed in de gereformeerde Kruiskerk. De heer Van Berkel over leed geheel onverwachts zondag 2 de cember op de leeftijd van 82 jaar. In landbouwkringen genoot de overle dene een grote bekendheid. Hij heeft bij leven een groot aantal jaren zitting gehad in het kringbestuur Gouda van de Christelijke Boeren- en Tuinders Bond, terwijl hij bovendien jarenlang voorzitter is geweest van de plaatselijke afdeling. Zijn activiteiten hebben zich ook voor een groot gedeelte gericht op de oprichting van twee scholen name- lijk de landbo'uwsch'oól in MoerkapeM'e en de en de landbouwhuishoudschool vraagd dit planologisch mogelijk te ma- "De Rank” (Esdoornlaan) in Wad dinxveen, van welke laatste school hij vanaf de oprichting jarenlang bestuur slid is geweest. Sinds de oprichting van de school in Moerkapelle is hij lid ge weest van de commissie van toezicht. Ook voor de Gereformeerde Kerk was de heer Van Berkel actief. Zo was hij secretaris van de Gereformeerde man nenvereniging en lid van het kringbe stuur Gouda van deze vereniging, lid vah-het plaatselijké V.V:-comité en lid van de Gereformeerde volgens het huidige bestemmingsplan Evangelisatieeommissie. zou mogen worden neergezet. Om een dergelijk compact kantoorge bouw volgens B. en W. uit welstandso- verwegingen minder aantrekkelijk is dan het' door het architectenbureau Roggeveen BV opgezette plan (dat de plangrenzen met de bestemming kanto ren overschrijdt, maar de maximaal toegestane vloeroppervlakte niet) heeft het college de raadsleden voorgesteld eieren voor hun gelo te kiezen. Gevraagd is dan ook op de tweede principe-aanvraag van T de eerste werd in novemberÏ977 ook al positief geadviseerd) te reageren met een voorbereidingsbesluit, zodat de noodzakelijke bouwvergunning op de meest korte termijn kan worden ver leend. Het ligt in de bedoeling van het Waddinxveense bureau het verbouwde kantoor te gaan verhuren. WADDINXVEEN De Wad- subsidie. Voor dit jaar kan gerekend dinxveense Reddingsbrigade (104 Ie- worden op f 2.968,—tenminste als de «r. j. J-volgende week woensdagavond verga derende gemeenteraad met het desbe treffend voorstel van Burgemeester en Wethouders instemmen. De subsidie terklaascomité van de plaatselijke middenstandsvereni- komt neer op 15,per jeugdlid, ging. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak 5,per lid wegens apparaatskosten en f 12,per lid wegens het ontbreken van een eigen buffet-exploitatie. De Waddinxveense Reddingsbrigade, die blijkens de statuten de hulpverle ning aan drenkelingen tot doel heeft, kreeg nog niet eerder gemeentelijke financiële steun. Volgens het college voldoet de Reddingsbrigade bijna hele maal aan de in de algemene subsidie verordening gestelde voorwaarden, zij het dat de Reddingsbrigade op ge meentelijk verzoek de ballotagebepa- ling in de statuten zal moeten schrap pen. Een dergelijk voorstel zal door het dagelijks bestuur aan de algemene le denvergadering worden gedaan. Hoewel de doelstelling van de Wad dinxveense Reddingsbrigade volgens B. en W. niet helemaal voldoet aan de omschrijving van de algemene subsidie verordening menen zij, dat gelet op de wijze waarop in Waddinxveen aan de weg wordt getimmerd (training en wed strijden om de geoefendheid op peil te houden), het geven van financiële steun gerechtvaardigd is. In de raadscommis sie voor de financiën had de heer H. P. Barth D’66) daarover zo zijn twijfels. De prijswinnaars van de Sinterklaasactie 1979 in Party Home aan de Passage op een rijtje. Van links naar rechts: mevrouw Y. Vrins (reis naar Londen), C. H. L. Vrins, Vincent Driehuijs, Ria Wiersma (reis naar Parijs), J. C. Klei weg (reis naar Oostenrijk), mevrouw H. Kleiweg, mevrouw M. van Leeuwen en J. van Leeuwen (reis naar Spanje). (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). Nameps het Sinterklaascomité reikt hier de heer T. Ver vers jr. de eerste prijs vakantiereis naar Oostenrijkuit aan de heer en mevrouw J. C. Kleiweg (Peter Zuidlaan 132). (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom WADDINXVEEN - Hoewel burge meester mr. A. G. Smallenbroek er een heel andere mening op nahoudt heeft hij toch samen met zijn drie wethou ders eensgezind de volgende week woensdagavond vergaderende gemeen teraad het voorstel gedaan 15.000, beschikbaar te stellen voor de aanschaf van een toiletwagen ten behoeve van de woonwagenbewoners in het sport park "de Sniep". Onze eerste burger wilde met die toilet wagen het tijdelijk verblijf van de woonwagenbewoners aan de Sniepweg niet beter maken dan dat het nu is, maar het college meent nu dat op grond van humanitaire/sociale overwe gingen deze groep van 40 personen niet nogmaals een winter door zou moeten met maar één toiletgelegenheid. Op dit moment hebben de woonwagenbewo ners de beschikking over een oude schaftwagen met daarin één toilet en een electriciteitsaansluitmogelijkheid 'oor de wagens. Vandaar dat woonwa genwoordvoerder P. van Est de ge meente om betere toiletvoorzieningen heeft gevraagd. SUBSIDIES? Omdat de gemeente geen andere be grotingsposten heeft om de benodigde 15.000,uit te halen zal dit uit de post onvoorzien moeten komen. De mogelijkheid bestaat nog dat het tref fen van deze tijdelijke voorziening ge subsidieerd gaat worden door het mini sterie van CRM, maar daarover valt nog niets definitiefs te zeggen. ■t

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 3