Raad weer bijeen Loods moet agrarisch gebruikt blijven worden De 28 oude huizen van de gemeente H. Sterkenburg contra B. en W. Gemeente betaalt Brugkerk zes ton Goedgekeurd Gemeente betaalt vaker kosten godsdienstonderwijs W. H. Haaksman V^GOED EN GOEDKOOP! Raad maakt verzuim twee jaar later goed ZO BESTEEDT GEMEENTE DIT JAAR NOG ZO’N 3 TON Afscheid I r leermiddelen WADDINXVEEN - De volgende week ^witteprijzenhal 1 com missie voor de financiën-oude-stijl, in los van. In de raadscommissie voor de onderwijszaken heeft ir. T. Drost (SG- P/HKV/GPV) laten weten zich prin- pieel niet met de subsidiëring van dit onderwijs te kunnen verenigen. Over een aantal van deze woningen valt het volgende te zeggen: Kleikade 2. 4. 6, 7, 10. 13 en 15 Deze woningen zijn verhuurd. Voor zo ver er nieuwe bewoners zijn ingekomen nadat de huizen door de gemeente wer den aangekocht wordt hen de oude huur berekend, ingevolge de wetswijzi ging van 4 oktober 1978 kunnen tijde lijke huurders zich in een ontruiming- sprocedure niet beroepen op huurbe- scherming. Kielkade 14 Deze woning is gekraakt. Onderweg 1 en 3 Deze huizen zullen op dezelfde wijze worden verhuurd als de eerderge noemde Kleikade-woningen. Jan Dorrekenskade-West 4. 10 en 12 Deze woningen zijn normaal verhuurd. Jan Dorrekenskade-West 9. 13. 15 en 17 Deze woningen zijn aan de bestemming onttrokken en staan op de nominatie te worden gesloopt. Jan Dorrekenskade II. 19 en 21 Deze woningen zijn nog in gebruik, maar zullen na ontruiming direct wor den gesloopt met de al eerderge noemde leegstaande huizen aan de Jan Dorrekenskade-West. Jan Dorrekenskade-Oost 108 Deze woning is inmiddels voor de derde maal verhuurd. WADDINXVEEN - B. en W. hebben de volgende week woensdaga vond vergaderende gemeenteraad gevraagd de heer H. Sterkenburg van trijdt hij eveneens. Noch het niet- agrarische gebruik van de loods noch het agrarisch gebruik van de gronden en opstallen in de omgeving kunnen het uiterlijk aanzien ernstig verstoren. "Dit is een ongemotiveerde overweging, omdat mijn loods al ongeveer acht jaar niet-agrarisch gebruikt wordt, zonder dat van stoornissen sprake is", aldus de heer Sterkenburg die stelt dat het col lege niet heeft onderzocht of door het stellen van voorwaarden deze even tuele stoornissen te voorkomen zouden zijn. VOORGESCHIEDENIS B. en W. voeren hiertegen aan dat uit de voorgeschiedenis blijkt, dat de heer Sterkenburg zijn loods met ingang van december 1971 verhuurde aan Lever’s Zeepmaatschappij NV. Ondanks her haalde aanschrijvingen van het college dat het strijdig gebruik gestaakt moest worden en toezeggingen van Lever’s Zeepmaatschappij dat de loods ont ruimd zou worden, gebeurde dit pas per 1 april 1979. Op dat moment beëin digde de heer Sterkenburg de huurver- houding met lever's Zeepmaatschappij. De loods is dus acht jaar in strijd met de bestemmingsplanvoorschriften in gebruik geweest, maar ook in strijd met de aan de in 1971 afgegeven bouwver gunning verbonden voorwaarden, zo dat sprake is geweest van duurzaam niet-agrarisch gebruik. Een duurzaam niet-agrarisch gebruik is ook te ver wachten van J. P. Jansen Expeditie- en Veembedrijf, dat zich in januari van dit jaar bij B. en W. aanmeldde als gega digde om de loods van de heer Sterken burg te huren. Dit bedrijf gaf namelijk te kennen, gezien de gunstige lokatie van Waddinxveen voor het wegver keer, zich blijvend hier te willen vesti gen. Het college is van mening dat er geen vrijstelling valt te verlenen, nu gecon stateerd kan worden dat het voorne men niet-agrarisch gebruik van duur zame aard is. Bovendien zou door het verlenen van de gevraagde vrijstelling een situatie worden gecreëerd die strij dig is met de destijds aan de bouwver gunning verbonden voorwaarden. B. en W. hadden de heer Sterkenburg al bij brief van 2 november 1970 geïnfor meerd over de eisen waaraan de op te richten loods moest voldoen, zodat hij al sedert 1970 weet dat niet-agrarisch gebruik niet zal worden toegestaan. Vorige maand werd bekend dat de subsidiabele kosten van de re stauratie van de Brugkerk door het ministerie van Cultuur, Re creatie en Maatschappelijk Werk is vastgesteld op ƒ2.044.460,68. Twee jaar geleden was dat nog ruim 1,4 miljoen gulden. WADDINXVEEN - De volgende week woensdagavond vergade rende gemeenteraad gaat het ge meentelijk aandeel in de kosten van restauratie van de hervormde Brugkerk aan de Kerkweg-Oost brengen op in totaal ƒ613.338,Dat is bijna twee ton meer dan in het najaar van 1977 werd gedacht. De opknap beurt van het Godshuis is moge lijk geworden door subsidies van rijk (50%), provincie (10%), ge meente (30%) en de lidmaten van de Centrale Hervormde Ge meente (10%). Het gemeentelijk aandeel van de kosten vloeit weer volledig in de eigen kas door mid del van een verhoging van het be drag per inwoner gedurende een periode van 25 jaar. WADDINXVEEN/GOUDA In het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Gouda en omstreken heeft zich nieuw laten in schrijven Stal Flicka BV, Rotterdam, met als vestigingsplaats Waddinxveen. Omschrijving bedrijf: de handel iri Paarden en pony’s en het exploiteren van een rijschool enz. Maatschappelijk kapitaal 175.000,—, waarvan gep- 'aatst gestort f 40.000,—. Directie: W. H. Haaksman te Waddinxveen. in de leerjaren I tot en met 4 - laten zoals die nu is. Het college acht dit een juiste zaak, omdat het algemeen infor matief onderwijs betreft, dat door de kinderen goed begrepen en verwerkt moet kunnen worden. Uiteraard zal de mogelijkheid tothet geven van dit on derwijs wel voor alle leerlingen gebo- terugbetaling den moeten worden, maar de subsi- diëring staat hier tot op zekere hoogte Stichting Christelijke Openbare Uit- J leenbibliotheek Waddinxveen. grondkosten uitbreiding kleuter school Woelwater. aanvulling Bethelschool. WADDINXVEEN Voor dit jaar beschikt de gemeente nog over een bedrag ter vrije besteding van 291.725,Deze post bevatte dit voorjaar bijna twee ton maar werd in de afgelopen maanden voor 113.150,"geplunderd" voor reparaties en uitbreiding van het ketelhuis aan de Tollenslaan 30.000,ac commodatie agressieve jongeren aan de Kanaaldijk 80.000,en voor aanschaffing van een electrische schrijfmachine 3.150, Omdat er intussen weer allerlei voordeeltjes in deze pot terecht kwamen, zoals hogere onderwijsvergoedingen MAVO, meer reinigingsrechten, minder kapi- taallasten en het niet asfalteren van de Beijerincklaan dit jaar, bedraagt het ui teindelijk te besteden bedrag de al eerdergenoemde 291.725, Deze drie ton willen B. en W„ als de volgende week woensdagavond vergade rende gemeenteraad daarmee tenminste instemt, als volgt gaan besteden: voorbereiding energieplan 14.725, nieuw hekwerk rond zvyembad7.000, nieuwe plinten in sporthal3.500, nieuwe plinten m sportzaal2.500, milieubeheer30.000,— uitbreiding telefooninstallatie raadhuis 4.000, vergaarmachine voor de drukkerij 23.000, automaat verkeersregeling hefbrug14.000, hogere kosten gladheidsbestreiding en vorstschade 93.000, kosten woonwagenbewoners Sniepweg 15.000, meerkosten opknappen oud raadhuis3.000, meerkosten herstraten parkeerstroken Noordeinde12.500, Extra kosten schoonhouden Theo Thijssenschool plus doorwerking bijzonder onderwijs 34.000, nog uit te voeren herstraatwerk40.000,— Dat maakt bij elkaar 296.225,en dat is dus 4.500,meer dan de bedoe ling was. Dit extra geld zal worden gehaald uit de post "onvoorziene uitgaven WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 12 DECEMBER 1979 WADDINXVEEN - In reactie op een brief van de afdeling Waddinxveen van de PSP, waarin de gemeente wordt ver zocht maatregelen te nemen die onno dige leegstand of afbraak van woningen kunnen voorkomen, hebben Burge meester en Wethouders de volgende week woensdagavond vergaderende gemeenteraad meegedeeld dat de ge meente eigenaresse is van 28 oude hui zen. gen gesubsidieerd worden als er totaal maar 28 of meer zijn. B. en W. willen de huidige situatie - geen godsdienst- of vormingsonderwijs verkoop van grond in het bestem mingsplan Zuidkade 1 aan de Stichting Bevordering Eigen Woningbezit Groenswaard te Waddinxveen. overdracht in eigendom van een perceel grond aan de Peter Zuidlaan aan de vereniging voor protestants Ch ristelijk Onderwijs te Waddinxveen. j te veel ontvangen rijkssubsidie over 1978 ten aanzien van WADDINXVEEN - De Wad- dinxveense gemeenteraad komt volgende week woensdagavond 19 december om half acht voor de laatste maal dit jaar in vergade ring bijeen voor de behandeling van deze agenda: 1. Vaststelling van de notulen van de vergaderingen van 22 au gustus, 19 september en 10 okto ber 1979. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet ten be hoeve van de aanschaf van een toiletwagen ten behoeve van de woonwagenbewoners. 4. Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor een gedeelte van het bestemming splan "Sportvelden”. 5. Voorstel inzake de verdaging van de beslissing op het bezwaar schrift van de heer Mr. N. S. J. Koeman te Amsterdam. 6. Voorstel met betrekking tot een beroepschrift inzake een be sluit tot weigering van een vrij stelling voor het gebruik van een loods aan de Abr. Kroesweg 19, alhier, voor andere dan agrari sche doeleinden. 7. Voorstel tot wijziging van de verordening geldelijke steun be woners bij woningverbetering en krotontruiming 1975, gemeente blad A 38, alsmede de verorde ning geldelijke steun bejaarden bij verhuizing 1975, gemeente blad A 39. 8. Voorstel tot subsidiëring van de Waddinxveense Reddingsbri gade. 9. Voorstel tot vaststelling van beheersverordeningen voor Wijk- werk Waddinxveen-Zuid en Sa menwerkingsschool voor HA- VO/Atheneum.. 10. Voorstel tot verhoging van de .gemeentelijke subsidies ten be hoeve van de restauratie van de Ned. Hervormde kerk (Brug kerk). 11. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een krediet ten behoeve van een serie kamermuziekcon certen. 12. Voorstel tot het verlenen van een krediet ten behoeve van de vernieuwing van de wijkaccomo- datie in de Bomenwijk. 13. Voorstel tot verkoop van grond in het bestemmingsplan "Zuidkade 1" aan de Stichting Bevordering Eigen Woningbezit Groenswaard te Waddinxveen ten behoeve van de bouw van 37 woningen. 14. Voorstel tot verkoop van grond in het bestemmingsplan "Zuidkade 1” aan de woning bouwvereniging Waddinxveen ten behoeve van de bouw van 46 woningwetwoningen en 10 gara ges. 15. Voorstel inzake onteigening ten behoeve van realisering be stemmingsplan "Wijk Zuidplas". 16. Voorstel tot besteding van eenmalige baten uit de Voorjaar snota 1979. 17. Voorstel tot regeling van het krediet in rekening-courant voor 1980 bij de NV Bank voor Neder landse Gemeenten. 18. Voorstel tot het intrekken van de Verordening regelende de bevoegdheden en samenstellen van commissies als bedoeld in ar tikel 61 van de gemeentewet. 19. Voorstel tot aanpassing van de Verordening geldelijke voor zieningen raads- en commissiele den. 20. Voorstel tot wijziging van de Algemene Subsidieverordening. 21. Begrotingswijzigingen. 22. Rondvraag. WADDINXVEEN - Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben de volgende Waddinxveense besluiten goedgekeurd: verkoop van grond in het bestem mingsplan Zuidkade 1 aan de heer J. A. Berendse te Waddinxveen. verkoop van grond in het bestem mingsplan Zuidkade I aan de heer J. S. van Galen te Krommenie. de Abraham Kroesweg 19 niet toe te staan dat zijn leegstaande loods voor andere doeleinden kan worden gebruikt dan agrarische. Over deze weigerachtige houding van het college had de Waddinxvener deze zomer al tevergeefs beroep aangetekend bij de raadscommissie van ad vies voor de beroep- en bezwaarschriften, maar ook deze commissie stelde vast dat een ander gebruik van de loods dan agrarisch in strijd is met het geldende bestemmingsplan ’’Tuinbouwgebied I na le herziening”. Via zijn advocaat mr. M. H. J. Toxopeus te Zoetermeer had de heer Sterkenburg de gemeente laten weten dat hij als onteigende Capelse tuinder aanvankelijk van plan was geweest aan de Abraham Kroesweg een.nieuw tuin bouwbedrijf te beginnen. Hij heeft hier echter vanaf gezien vanwege de om vangrijke investeringen, die hiermee gemoeid waren en gezien zijn leeftijd. Bovendien was daar het feit dat er geen opvolgers zijn die het bedrijf zouden kunnen voortzetten. Daarom besloot de heer Sterkenburg tot het bouwen van een loods met de bedoeling deze ruimte te verhuren. Maar voor de voorgeschreven agrari sche activiteiten bleek dat evenwel niet mogelijk. Niettemin zijn de inkomsten uit verhuur van de loods voor de Wad dinxveense ex-tuinder de enige inkom stenbron en van levensbelang. Als doel Stelde hij zich de opslag van milieu vriendelijke goederen, hoewel aan de opslag van niet- dan wel minder milieu vriendelijke goederen meer verdiend zou kunnen worden. De heer Sterken burg is dan ook bereid om in dit opzicht bepaalde voorwaarden, verbonden aan een eventuele vrijstelling, van B. en W. te aanvaarden. De Waddinxvener is het echter vols trekt met het college oneens, dat gelet op de voorgeschiedenis van het gebruik WADDINXVEEN Per I januari van de onderhavige loods van duur- 1980 gaat de gemeente de kosten van zame aard zal zijn, en wel omdat het het godsdienstonderwijs op de open college niet aangeeft wat het onder bare scholen voor lager- en voortgezet "duurzaam" verstaat. Zelfs al wordt dit onderwijs vaker betalen. De Volgende duidelijk gemaakt, dan gaat die vlieger week woensdagavond vergaderende niet op omdat de heer Sterkenburg gemeenteraad gaat de mogelijkheden aangeboden heeft bepaalde voorwaar- daartoe regelen in de algemene subsi- den te accepteren. dieverordening. De bedoeling is dat Dat bepalend zou zijn dat de loods in voortaan lesgeld zal worden betaald in zuiver agrarisch gebied is gelegen bes- dien dit onderwijs per school door ten- WADDINXVEEN Wachtmeester eerste klasse W. M. Erwich heeft af scheid genomen van de plaatselijke po litie. De politieman, die zijn loopbaan in 1939 in Zeeland stratte, was hoofd van de administratie op het groepsbu- reau aan de Kerkweg-Oost. Hij heeft in Waddinxveen negen jaar gewerkt. Het afscheid van de heer Erwich kreeg een feestelijk tintje. minste 6 leerlingen uit de klassen 5 en 6 wordt bijgewoond. Op dit moment moeten dat er nog 15 zijn. Met deze uit breiding van de onderwijsmogelijkhe den is 13.000,gemoeid. Dat is drie mille meer dan tot nu toe. Over de onderhavige wijziging van de algemene subsidieverordening is de ge meente geadviseerd door de Vereniging voor Openbaar Onderwijs, de school raad, het Humanistisch Verbond, de Remonstrantse Gemeente, ds. P. J. v. d. Laarse en de hoofden van de open bare scholen. Op dit Moment wordt het godsdienst- en vormingsonderwijs ge geven door de Remonstrantse Ge meente en het Humanistisch Verbond aan de vijfde en zesde klassers voorzo ver hun ouders hiermee hebben ingestemd. BELANG Door de huidige norm van 15 leerlin gen kon dit onderwijs de laatste jaren op een aantal kleinere scholen niet vergaderende gemeenteraad gaat nog worden gegeven. Omdat B. en W. het iets recht zetten. Toen namelijk in 1977 onderwijs in levensbeschouwelijke werd besloten een nieuwe commissie richtingen van dusdanig belang achten van advies voorde bezwaar- en beroep- hebben ze zich bezonnen op meer mo- schriften in te stellen, is verzuimd de gelijkheden. De norm is niet alleen ver- oude raadscommissie op te heffen. Dat laagd tot 6 leerlingen, maar er wordt gaat nu gebeuren. Zodra dat is gebeurd ook de mogelijkheid tot subsidiëring zullen de raadsleden tevens worden ge- van kleinere groepen geboden indien vraagd de op de commissie betrekking op de vijf openbare lagere scholen ge- hebbende verordening, die destijds ook zamenlijk het totaal van de betreffende gold voor de in 1976 opgeheven com- leerlingen gelijk is aan het totaal aantal missie voor de financiën-oude-stijl, in leerkrachten van die scholen. Op die te trekken. manier kan dus een groep van 5 leerlin-

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 5