Weer nederlaag voor gemeente WAARHEEN EN HOE U 00K WILT REIZEN... TandartsenGrootste nood voorbij Raad van State schorst besluit van B. en W. Benoemd Be Fair-dames vinden hun spel weer terug Grondverkoop voor 37 koop woningen en 46 woningwet- huizen Huisarts P. v. d. Linde sr. draagt praktijk over aan B. Glaser Publiciste spreekt over ’’Vrouwen en sexualiteit” 1 1®!^ ff •2. Reisburo Van Ginkel: I Up '4 V U KUNT ER «MET OM HEEN! tas WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 12 DECEMBER 1979 1 tnailandi blad Voor Waddinxveen). WE De werkgroep Waddinxveen Waddinxveen Passage 222 S- 01828-7522* Zeist Slotlaan 231 S 03404-25824' Gouda Korte Tiendeweg 2-4 •Z* 01820-21922* Den Haag De La Reijweg 11 2- 070-469648* «MtMb MMM mu IM—ar- M—M—hr) HIIIIB1 lil— mb—ei i— •MM— Dal de grootste problemen op dit ge beid voorbij zouden zijn bleek al uit het feit dat de partner van mejuffrouw m. eens aangegeven dat er dit jaar veel aandacht is besteed aan het tekort aan tandartsen in onze gemeente. Op deze derde thema-avond, die gratis toegankelijk is en waar na de pauze ge discussieerd zal kunnen worden, be staat volop gelegenheid om informatie in te winnen en zich eventueel aan te melden voor de verschillende activitei ten die door de werkgroep georgani seerd worden. Deze activiteiten be staan uit: Een VOS-cursus (in januari gaat de tweede cursus van start), twee vrouwenpraatgroepen (bij voldoende aanmelding kan er een derde opgericht woorden) en een meidenpraatgroep van 15 tot 18 jaar (deze is al wel van start gegaan, maar nog niet vol). En dan na tuurlijk de thema-avonden. WADDINXVEEN De volleybalda- mes van Be Fair hebben tegen Leython uit Leiderdorp eindelijk weer iets van hun spel uit het afgelopen seizoen te ruggevonden. Ondanks een uitslag van _3-l en setstanden van resp. 15-7, 12-15, 15-8 en 15-13 was de Waddinxveense ploeg beslist een klasse beter. Nu er verdedigend het zo noodzake lijke werk wordt verricht komt ook een tweede aanval beter uit de verf. Met name in de vierde set groeiden Jannie Zeeman en Margriet Kroes in hun aan- valsrol. Eerder deed dit reeds Joke de Graaf via een effektieve korte aanval door het midden. De nodige sensatie bracht de derde set bij een stand in sets van 1-1. Na een snel verkregen voor sprong voor de tegenstandsters wist de Waddinxveense ploeg door enthousiast volhouden duidelijk terug te komen en op voorsprong te komen. ...Van Ginkel geeft u de beste tips en vergelijkt de prijzen Ce Op dat moment constateerde de te dominante tweede scheidsrechter een foutieve opstelling bij de tegenpartij. Na enig overleg besloot hij de set terug te draaien met als gevolg een nadelig saldo voor de Be Fair-dames. Daarom opnieuw overleg. Nu met o.a. coaches en op de achtergrond een joelende zaal. De hoofdscheidsrechter nam toen het heft in handen en werd de set op normale stand voortgezet. Na een verdere vlotte overwinning in deze set gaf de vierde tot 13-13 een ge lijke stand te zien. Het eerderge noemde aanvallend trio wist door goede gevarieerde passes van Astrid van Dijk en Dory van de Meent ook deze set te winnen. Een resultaat, waar door de onderste regionen langzamer hand enigszins kunnen worden verla ten. Zeker indien positief resultaat wordt geboekt in de komende uitweds trijd tegen het vrij goed geklasseerde Jodan Boys/van Ginkel uit Gouda. HEREN 1 Wederom verlies voor Be Fair-heren 1 in de afgelopen gespeelde wedstrijd in de Buitenhof te Delft. Tornado 2 klopte de> Waddinxveense heren met 3- 2. Na deze nederlagen is een overwin ning a.s. zaterdag thuis tegen Intermed gebod. WADDINXVEEN Vrouwenactiviteiten (contactadres: Ina de Bruyn, tel. 6860) houdt dinsdagavond 18 december om acht uur in De Bonkelaar de derde thema-avond voor vrouwen van dit sei zoen. Het thema is "Vrouwen en sexua- liteit”. waarover gastspreekster Arianne van Arnsberg het een en ander komt vertellen. Arianne van Arnsberg is publiciste, medewerkster van het NVSH-orgaan Sekstant en heeft ver schillende boeken op haar naam staan. WADDINXVEEN/DEN HAAG Zonder op de gevraagde uitspraak van de Raad van State te willen wachten hebben Burgemeester en Wet houders een aan de Sniepweg neergestreken caravanbewoner gedreigd met wegslepen door de politie. Hoewel de betrokkene eieren voor zijn geld koos en net op tijd verdween heeft hij het college-besluit aange vochten bij zowel de Raad van State als de Waddinxveense gemeente raad. Intussen heeft de voorzitter van de afdeling rechtspraak van het Haagse college het besluit van B. en W. geschorst, zodat niemand aan het Raadhuisplein het recht heeft iets tegen de betreffende caravan bewoner te ondernemen. Die caravan-bewoner is de heer H. van Engelen. Zijn advocaat is mr. A. J. van den Berg uit Gouda. Vanavond (woens dag) behandelt de raadscommissie van advies voor de beroep- en bezwaar schriften het bezwaarschrift dat hij na mens zijn cliënt heeft ingediend tegen het college-besluit, welke een opdracht inhield tot het verwijderen van de woonwagen van de heer Van Engelen. De commissieleden gaan dan na of de handelwijze van B. en W. correct is geweest. vinciaal bestuur. Tegen deze gang van zaken heeft het gemeentebestuur op haar beurt protest aangetekend bij de voorzitter van de afdeling rechtspraak van de Raad van State. T. Tholen (Kerkweg-Oost) nu ook als tandarts aan de slag kon, dat de prak tijk van de vertrekkende tandarts C. H. de Hamer kon worden overgenomen door M. V. W. v. d. Linden (Souburgh- laan) en dat zich nieuw vestigde tand arts A. 't Hart (Elzenhorst). In de zaak-Van Engelen zijn dit de fei ten: Op 9 november lieten B. en W. de caravan-bewoner weten dat zijn huis- op-wielen voor 13 november om 12.00 uur weg moest zijn. Tegen dit besluit protesteerde zijn Goudse advocaat zo wel bij de gemeenteraad als bij de Raad van State. Volgens het laatste college bood de houding van B. en W. geen mogelijkheid tot behoorlijk onderzoek en dus werd "onder de gegeven om standigheden" besloten tot schorsing van het college-besluit, mede in ver band met het feit dat onmiddellijke ver wijdering van de caravan voor de heer Van Engelen een onevenredig nadeel met zich zou brengen. Niettemin koos de woonwagenbewoner, zoals gezegd, eieren voor zijn geld en wacht nu elders in ons land de uitslag van zijn zaak af. "Zo hoeft het gemeentebestuur niet veel pijn te voelen over deze afgang", oordeelde deze week de Goudsche Courant. WADDINXVEEN Tot leidster aan de openbare kleuterschool Pinkeltje (Van Mecklenburg Schwerinlaan) is be noemd mevrouw J. Boogaarts uit Bos koop. Zij volgt in die functie mevrouw Soonius-Nieuwenhuis op. STEUN In ieder geval heeft de heer Van Enge len al de nodige steun gekregen van de Raad van State, die het Waddinxveense gemeentebestuur belette overhaast te handelen. Zo hebben onze bestuurders in de zaak rond het tijdelijke woonwa gencentrum in het sportpark "de Sniep" opnieuw een nederlaag geleden. De groep P. van Est spande dit jaar na melijk al een succesvol kort geding aan en stapte niet tevergeefs naar het pro- VSZREIS- EN PASSAGEBURÖs WADDINXVEEN - De Wad dinxveense huisarts P. van der Linde sr. van de Kerkweg-Oost 214 beëindigt op Nieuwjaarsdag zijn praktijk. De prak tijk, die voor de dokter 44 "prettige ja- ren" heeft geduurd, wordt op dat mo ment overgedragen aan de arts B. Gla ser. Dokter Glaser vestigt zich in asso ciatie met de huisarts P. J. E. van de Linde. De praktijk blijft gevestigd op het adres Souburghlaan 15. Het laatste jubileum dat dokter Van der Linde vierde was in oktober 1975. Hij was toen 40 jaar huisarts. Dokter Van der Linde, die in 1935 als pas afgestu deerd arts naar onze gemeente kwam, recipieerde toen met zijn vrouw in de Ontmoetingskerk. Van de Wad dinxveense arts is bekend dat hij ruim vier decennia lang met veel toewijding en liefde zich - met medewerking van zijn vrouw - ten volle heeft ingezet voor al zijn patiënten. Uit de enorm grote patiëntenkring is meermalen gebleken hoeveel vertrouwen dokter Van der Linde geniet. Ook op andere terreinen in de samenle ving heeft de bewoner van de Kerkweg- Oost zijn grote verdiensten gehad of heeft thans ook nog, zoals op het ge bied van de sportkeuring, de EHBO- opleidingen. de sportraad en derge lijke. Mede in verband hiermee ontving hij jaren geleden het ere-burgerschap van de gemeente Waddinxveen. Bij wijze van dank en waardering boden de patiënten dokter Van der linde en zijn echtgenote bij zijn 40-jarig ambtsju bileum een vliegreis naar Thailand aan. Het tweetal genoot van deze 17-daagse reis met volle teugen. WADDINXVEEN - De plaatselijke tandartsen hebben het gemeentebe stuur laten weten dat op dit moment in Waddinxveen in de grootste behoefte op tandheelkundig gebied kan worden voorzien. Het college van Burgemee- Zoetermeer Dorpsstraat 138 *2 079-167555* ster en Wethouders heeft dit dezer da gen meegedeeld. De gemeente heeft kortgeleden nog een gesprek gehad met twee tandartsen (echtpaar) die lieten weten geïnteres seerd te zijn in een vestiging in Wad dinxveen. Daarmee wordt nog maar WADDINXVEEN Grondverkopen voor de bouw van 37 premiekoopwo- ningen door de Stichting Bevordering Eigen Woningbezit Groenswaard en van 46 woningwetwoningen en I0 gara ges door de woningbouwvereniging Waddinxveen komen aan de orde in de volgende week woensdagavond verga derende gemeenteraad. Beide woning complexen zullen worden gebouwd in het bestemmingsplan Zuidkade I. Is met de eerste grondverkoop 869.500,(exclusief btw) gemoeid, met de tweede is dat f 626.000,(ex clusief btw). De grond voor de 37 premiekoopwo- ningen zal, evenals dat in het verleden is geschied, door middel van zoge naamde a-, b- en c-contracten worden verkocht aan door het college van B. en W. te selecteren gegadigden. Ten behoeve van deze huizenbouw is een ontwerp voor de derde uitwerking ex artikel 11 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening van Zuidkade I ter visie gelegd. Een bouwvergunning voor deze premiekoopwoningen kan door B. en W. worden verleend zodra van de pro vincie de goedkeuring is ontvangen op de derde uitwerking Voor wat betreft de grondverkoop aan de woningbouwvereniging Wad dinxveen voor de bouw van 46 woning wetwoningen en I0 garages kan worden gezegd dat de totale verkoopprijs neer komt op f 13.250,per woning en f 1.650,per garage. Deze bedragen zijn exclusief btw. Ook voor deze wo ningbouw geldt de derde uitwerking van het globale bestemmingsplan Zuid kade I Dokter P. van der Linde sr. op de fiets die hij in 1975 bij zijn 40-jarig ambtsjubileum kreeg aangeboden van zijn patiënten. (Foto: Archief Week- -) M uw 1 - -

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 7