Alvast 265.000 gld. voor nieuw wijkgebouwtje Gemeente denkt aan een woontoren Bijeenkomsten in kerstsfeer Meerderheid B.en W. wil pand slopen op plek van het oude notarishuis Drukbezochte manifestatie Prijsuitreiking kleur- en kijk- wedstrijd Torna PvdA pleit voor horizontale ’’passage WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 12 DECEMBER 1979 Over twee zaken is men het binnen het MARKANT Naar de mening van de heer H. P. beuren. Gepoogd gaat alleen worden tot woningbouw te komen tussen Van Leeuwen's zuivelspeciaalzaak en het parkeerterrein Beukenhof. D. LONT (PvdA) meente tot gevolg heeft dat om finan ciële redenen niet aan nieuwbouw valt te ontkomen. Intussen is de gemeente in samenwer king met het Rotterdamse adviesbu reau Stad en Landschap al druk in de weer om te schetsen hoe het er alle maal na de sloop van het oude notaris huis, voor het behoud waarvan een plaatselijke werkgroep tevergeefs lijkt te hebben gestreden, uit zou kunnen zien. Het woontoren-idee werd door de commissieleden H. P. Barth (D'66), D. Uitbeijerse (SGP/Hervormde Kiesvere- niging/GPV), F. H. de Ruijter (VVD) en ing. C. van 't Hoog (CDA) aantrekke lijk genoemd. Alleen de heer D. Lont (PvdA) zag zo'n fors gebouw op de plek van I -1 pleitte voor een meer horizontale bouw, welke beter zou passen in het overgangsgebied tussen het Brugcen- trum en de Passage. WERKGROEPJE Voor de bouwactiviteiten na de sloop van het pand aan de Kerkweg-Oost heeft het gemeentebestuur een werk groepje in het leven geroepen, dat in tussen met twee ruimtelijke modellen en een I gen. Aangegeven wordt dat de plek te genover de Oranjelaan kan worden in- college van B. en W. wel eens en dat is dat het pand, waarin tot voor kort de streekmuziekschool was gehuisvest, niet in gemeentelijke handen kan blij ven en dat de grond in erfpacht uitge geven zal dienen te worden. De meerderheid van B. en W. vindt dat verkoop van het oude notarishuis tegen een laag prijsje met restauratieverplich- ting in vergelijking tot sloop en ver koop van de grond in erfpacht een der mate geringe opbrengst voor de ge- een markant punt in onze g Hij kon het daarom eens zijn met de voorkeur van B. en W. voor 1. woontoren-idee, omdat zo'n bouwsel door zijn vorm en hoogte markant kan het Brugcentrum worden genoemd. "Het pand mag wat zijn", aldus de democraat, die aangaf dat er bijvoorbeeld een dakpartij zou kunnen worden gecreëerd in plaats van de thans gedachte dakrand van 30 cen timeter. Hij vreesde echter wel dat de nieuwbouw - 25 meter breed en 23 me ter diep - het nodige groen zou kosten, mede gezien de 12 extra parkeerplaat sen die zijn gepland. Ook de heer D. Uitbeijerse (SGP/Her vormde Kiesvereniging/GPV) sprak een torenachtig gebouw op de plek van het oude notarishuis aan. "Een behoor lijk gebouw moet op die plaats", was WADDINXVEEN/BOSKOOP - In de Beurshal Florida te Boskoop zijn zater dagmiddag 450 KNIL-militairen en hun sympathisanten nadrukkelijk opgeroe pen op dit moment voorzichtig te zijn met harde acties, zelfbeheersing te be trachten en beslist geen onschuldige mensen te gijzelen in hun al 35 jaar oude pogingen nog drie en een halfjaar soldij uitbetaald te krijgen. Die oproep werd gedaan op de manis- festatie van de landelijke actie- organisatie ex-KNIL-krijgsgevangenen, welke militante organisatie probeert de gelederen van de ex-KNIL’lers te slui ten. Voor de manifestatie in Boskoop bestond niet alleen belangstelling van de pers, maar ook van het NOS- journaal en de tv-actualiteitenrubriek AVRO's Televizier Magazin. De oproep tot zelfbeheersing kwam aan de vooravond van de deze week te houden hoorzitting en een eventueel Kamerdebat, dat volgens een eis van de KNIL-militairen uiterlijk februari 1980 gehouden dient te worden. De manife statie in Boskoop, waarvoor ook veel belangstelling bestond van niet- KNlL'lers, vond plaats na een kran- slegging 's morgens bij het Generaal Van Heutsz-monument in Amsterdam. Voor dit monument hadden de ex- KNlL-militairen gekozen, omdat het nationaal monument op de Dam, waarin de woorden "vaste band" staan gebijteld, daarvoor niet in aanmerking kwam omdat van een vaste band tussen de ex-KNIL-militairen en Nederland geen sprake is door die soldij-kwestie. De KNIL-militairen maakten op de manifestatie in de Beurshal duidelijk dat ze geen uitstel van betaling meer zullen tolereren van drie en een half jaar soldij die hen zou zijn "onthouden voor de loyaliteit aan Nederland bewe zen". Gezien de leeftijd van de KNIL- militairen wordt een parlementaire be handeling van hun zaak gezien als een laatste strohalm. "We staan al bijna met één been in het graf’, zei één van de vele sprekers. WESTERLING Ex-kapitein Raymond Westerling, die zich voor de volle honderd procent be trokken voelt bij de soldij-strijd van de ex-KNIL-militairen, noemde het in Boskoop een teken aan de wand voor politiek Den Haag dat deze manifesta tie moest worden gehouden. Hoewel het geduld, naar hij zei, begon op te ra ken, riep hij de oud-KNIL-militairen, waarvan er duizenden onder Wester ling hebben gevochten in voormalig Nederlands-Indië, op in deze zenuw slopende periode de zelfbeheersing te bewaren en voorzichtig te zijn. Volgens hem dienen de hoorzitting en het even tuele Kamerdebat een rustig verloop te hebben. Westerling benadrukte dat mogelijke harde acties alleen van de landelijke actiegroep afkomstig kunnen zijn. hoorzittingen in het huidige gebouw De Paddestoel. In aanwezigheid van de ar chitect werden op die bijeenkomsten niet alleen wensen en verlangens geuit, maar vond tevens een eerste discussie plaats over de wijze waarop de nieuwe accommodatie beheerd zou kunnen worden. "Op grond van de beide hoorzittingen kan worden geconcludeerd dat de aan wezige wijkbewoners het zeer op prijs stellen dat ten behoeve van de wijk een nieuwe accommodatie zal worden op gericht en dat de wijze waarop de ar chitect daar vorm aan denkt te geven hun instemming heeft", aldus B. en W. in hun voorstel aan de gemeenteraad. nuëlkerkgemeente moeite hadden met de condities waaronder de adventsston- den dit jaar gepland waren door de in terkerkelijke Open Deur-commissie, waarbinnen gereformeerden, hervorm den en rooms-katholieken samenwer ken. De bedoeling was namelijk de drie ad- ventsdiensten te verplaatsen van de woensdagavond naar de zondagmid dag. Daarbij zouden dan de kerken waar de stonden niet werden gehouden gesloten moeten zijn. Omdat dan de be zoekers van de middagdiensten drie weken lang niets anders dan een ad- ventsstonde zouden staan te wachten werd na ampel beraad door de kerkera- den van de Gereformeerde Kerk en de hervormde Immanuëlkerkgemeente besloten hieraan ditmaal geen mede werking te verlenen. Gesuggereerd is nog wel na te gaan of het mogelijk is in de adventstijd volgend jaar één ge meenschappelijke dienst op zondag morgen te houden. Donderdag 13 december Kerstavond in het Hervormd Wijk- gebouw De Hoeksteen aan de Es- doornlaan van de afdeling Wad- dinxveen van de Nederlands Christen Vrouwenbond. WADDINXVEEN - Volgende week woensdagmiddag om twee uur zullen in De Bonkelaarde prijzen worden uitge reikt van de door de Kerngroep Ont wikkelingssamenwerking Waddinxveen gehouden kleur-en kijk wedstrijd. Een onafhankelijke jury heeft daarvoor afgelopen dinsdagmiddag de winnaars aangewezen. Na afloop van de uitrei king is er komende woensdagmiddag nog de vertoning van een mooie film over Torna, in welk Afrikaanse land Waddinxveen een landbouwproject in Boven-Volta heeft "geadopteerd”. WADDINXVEEN -Ten behoeve van onze lezers hebben we de ons be- rkende bijeenkomsten met een kerstkarakter op een rijtje gezet. Het zijn mening. De heer Uitbeijerse vroeg blijkt dat er in deze december-maand weer heel wat activiteiten op touw worden gezet met de bedoeling het traditionele kerstgebeuren centraal te stellen. In het rijtje ontbreken de interkerkelijke adventsdiensten, want die zullen dit jaar niet in onze gemeente worden gehouden. Kerstavond van de gereformeerde Vrouwencontactgroep "Bij de Bron" in de Ontmoetingskerk. Aanvang 20.00 uur. WADDINXVEEN De gemeente raad zal zich in zijn vergadering van woensdagavond 30 januari gaan bezig houden met de toekomst van het oude notarishuis aan de Kerkweg-Oost. De zer dagen verschijnt daarover een ver deeld voorstel van het college van Bur gemeester en Wethouders. Burgemee ster mr. A. G. Smallenbroek en zijn wethouders P. F. J. van Schie (CDA) en mevrouw L. M. Oosterbroek- Waagmeester (VVD) zijn namelijk van heer Lont gaf aan dat een markant ge bouw op die plek ook horizontaal ge realiseerd zou kunnen worden. Hij zag het aantal schetsen dan ook graag uit gebreid met een ontwerp dat het passage-achtige karakter van het ge bied zou benadrukken. In feite pleitte hij dus voor een bouwsel met activitei ten op de begane grond en woningen er boven en wel op die manier gesitueerd dat van het huidige parkeerterrein Beu kenhof een soort binnenplaats zou kun nen worden gemaakt. Dat onder die activiteiten op de begane grond geen (kleine) winkels zouden mogen worden verstaan, verduidelijkte wethouder Van Schie (CDA). Hij wees de commissieleden op de bestaande overbewinkeling ("wat is overbewinke- ling", vroeg de heer Barth (D’66) zich af) en gaf te kennen dat een langgerekt kantoor op de begane grond in de avonduren en het weekeinde ook zorgt voor een "dode plek". Hoewel ook ing. C. van 't Hoog (CDA) een markant ge bouw op de plek van het oude notaris huis het beste vond, gaf hij aan dat dat niet persé een hoog pand hoeft te zijn. LANGETUI) Wal het nuu allemaal zal gaan worden aan de Kerkweg-OOst moet worden af gewacht. De toekomst van het oude notarishuis komt aan de orde in de eer ste gemeenteraadsvergadering in het nieuwe jaar. Wethouder Van Schie gaf nu al te kennen dat de procedures om tot nieuwbouw te geraken wel eens wel eens vier tot vijf jaar zouden kunnen duren, omdat hij meende te moeten veronderstellen dat nieuwbouw op zo'n markant punt in de gemeente niet zon der slag of stoot zou kunnen worden gerealiseerd. moest worden in het gebied dat wordt i;ng begrensd door de Stationsstraat/Julianastraat/Kerkweg- heuse maquette is komen opda- Oost/Beukenhof, gaat dal niet ge- Schie (CDA) behoefde hij daar niet bang mening dat het uit 1859 stammende ka rakteristieke pand moet wijken voor nieuwbouw (een woontoren van 16 me ter hoogte met kantoorruimte en een achttal woningen), terwijl wethouder A. H. van Gent (PvdA) vindt dat moet worden geprobeerd het verwaarloosde pand voor een laag prijsje van de hand te doen, maar de toekomstige koper een restauratieplicht op te leggen. WADDINXVEEN In d dinsdagmiddag gehouden vergadering van de raadscommissie voor de ruimtelijke ordening en de woningbouw heeft wethouder P. F. J. van Schie (CDA)de bouwplannen ontvouwd voorde plek van het oude notarishuis, indien de gemeenteraad in zijn vergade ring van woensdagavond 30 januari in meerderheid zou besluiten tot sloop van dit karakteristieke pand uit 1859. Gedacht wordt aan het neerzetten van een torenachtig gebouw van zo'n 16 meter hoogte met kantoormogelijkheden op de begane grond en een achttal woningen I verspreidt over de vier woonlagen. WADDINXVEEN Hoewel de raadscommissie voor openbare wer ken en -bedrijven het ontwerp van het architectenbureau Stuurman BV voor een nieuw wijkgebouw aan de Lijsterbesstraat (ter vervanging van het daar staande speeltuingebouwtje van De Paddestoel) heeft gekraakt, gaat de volgende week woensdagavond vergaderende gemeente al wel 265.000,beschikbaar stellen voor deze nieuwbouw. Iedereen is het er namelijk over eens dal er spoedig 'n nieuw pand dient te komen al had de raadscommissie - vol gens B. en W. - "enkele vragen ten aan zien van het door de architect opge stelde plan". Als gevolg hiervan vindt over de definitieve vormgeving van het gebouw nog voortgaand overleg plaats. Hl! RZITT1NGEN Voor de nieuwe wijkaccommodatie in de Bomenwijk stelde de raad in okto ber al een voorbereidingskrediet van f 10.000,beschikbaar om Stuurman BV aan het tekenen te zetten. Over het ontwerp hebben de wijkbewoners hun mening kunnen geven op een tweetal voor te zijn gezien de gunstige ligging van het complex. Weinig prolemen met deze-vorm van nieuwbouw had ook de heer F. H. de Ruijter (VVD). TEGENSPEL e Het enige tegenspel in de raadscom- Barth ~(D'66~) is'de te bebouwen plek missie voor de ruimtelijke ordening en gemeente, de woningbouw kwam eigenlijk van de - de socialist D. Lont. Hij benadrukte dat het de bouwactiviteiten zich gaan afspelen in een overgangsgebied dat ligt tussen en de Passage. De gevuld met een gebouw dat de vorm M heeft van een blok of een toren. De bouw van de woontoren betekent het neerzetten van een complex dat een stuk boven de omliggende bebouwing (huizen, winkels, De Bonkelaar, Ydo en Rabobank) uitkomt. Alleen de pas het oude notarishuis niet zitten. Hij gerestaureerde Brugkerk is hoger. voor een meer horizontale Om op de plek van het oude notarishuis te kunnen gaan bouwen is een wijziging van het bestemmingsplan Stationsstraat nodig. Hoewel het college van Burge meester en Wethouders aanvankelijk meende dat er in het kader van een grootscheepse opknapbeurt voor het Brugcentrum ook aan de slag gegaan zjch we| af ofer voldoende belangstel- j zou zijn voor de in de onderbouw geplande kantoorruimte, maar naar de mening van wethouder P. F. J. van Zondag 23 december Kerstfeest zondagsschool "Komt tot Mij" van de Hervormde Imma nuëlkerkgemeente in de Immanuëlkerk aan de Prinses Beatrixlaan om 17.00 uur. Maandag 24 december Kerstconcert van de Hervormde Ge mengde Zangvereniging "Vox Jubi- lans”, met beide jeugdkoren, in de her vormde Brugkerk aan de Kerkweg- Oost. Medewerkenden: Klaasjan Mul der (orgel) en Hans Bruin (piano). Aan vang 19.00 uur. Op deze avond zijn er de volgende protestantse Kerstnachtdiensten: 21.00 uur - Ontmoetingskerk (ds. D. J. Modderaar en ds. Th. H. G. Hulst), 22.30 uur - Immanuëlkerk (ds. P. van den Berg en ds. Th. H. G. Hulst). In de St. Victorkerk en in de Ont moetingskerk is om 19.00 uur een ker stviering voor de schoolkinderen. De nachtmissen van de rooms-katholieke St. Victorparochie zijn om 21.30 uur (St. Victorkerk) en om 24.00 uur (Ontmoetingskerk). Dinsdag 25 december Eerste Kerstdag) Gereformeerde jeugddienst in de Ontmoetingskerk aan de Groens- voorde om 16.00 uur. Aan deze kerk dienst verleent muzikale medewerking het Bodegraafse koor "Singing Religion”. Woensdag 26 december Tweede K er st dag Kerst-Inn in het kerkgebouw van de hervormde Immanuëlkerkgemeente aan de Prinses Beatrixlaan. Organisa tie: Jongerenclub Together. Kerstfeest voor de jongste kinderen van de zondagsschool van de Centrale Hervormde Gemeente in De Hoeksteen. ADVENTSDIENSTEN Dat er dit jaar geen adventsdiensten zullen worden gehouden heeft te ma ken met het feit dat zowel de Gerefor meerde Kerk als de hervormde Imma- Dinsdag 18 december Kerstviering in het Anne Frank- centrum om 14.30 uur. De jaarlijkse viering voor de Waddinxveense bejaar den wordt georganiseerd door de Vrou- -l welijke Vrijwillige Hulpverlening (WH) uit Waddinxveen en zal deze middag (dus niet 's avonds zoals eerder bericht) alleen worden gevierd met de bezoekers van de bejaardensociëteit. Kerstavond van de Hervormde Vrou wenkring Maria Martha in de hal van de Bethelkerk aan de Bilderdijklaan. Donderdag 20 december Kerstmiddag hervormde Imma nuëlkerkgemeente met een kerstver haal van mevrouw Yska en een lezing van jonkvrouwe zuster H. C. de Beau fort over het werk van de diakones. Be gonnen wordt om 14.30 uur. Kerstfeest van de hoogste klassen van de zondagsschool en van de jeugd clubs van de Centrale Hervormde Ge meente in de Bethelkerk (Bilderdijklaan). Kerstavond van de afdeling Wad dinxveen van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen in het Gerefor meerde Verenigingsgebouw Het Trefpunt.

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 9