Gerestaureerde Brugkerk weer volop in gebruik Kerstman en -vrouw in de Passage Geslaagde in kerstsfeer Leesdiensten Ds. Joh. Verwelius preekte over ’’Brug”-kerk in de geref. kerken? ”Leger”-avond Wie gaat zaterdagmorgen met kerststollen naar huis? f M WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 19 DECEMBER 1979 Een volle Brugkerk tijdens de ingebruikname-plechtigheden. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Dit is het moment waarop de diakenen het avondmaals- keren. aan een Notehoom De voorzitter van de Culturele Com missie bedankte in z’n slotwoord alle aanwezigen die er toe hadden bijgedra gen om van deze avond zo’n groot suc ces te maken, en sprak zijn waardering uit voor de zeer sfeervolle aankleding van de zaai door middel van kaarslicht en kerstversiering, die was aangebracht door enkele dames van de Culturele Commissie waarna de kapiteine Jonge- jans nog een korte Kerstgedachte uit sprak met als thema ”Uw naaste lief te hebben in de ruimste betekenis van het woord” waarna de avond eindigde met de zegebede. Een ieder ging voldaan huiswaarts. HET WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN IS EEN ABONNEMENT WAARD! kig dat in ieder geval het eindresultaat i 'J~ die moesten worden overwonnen. Hierbij betrok hij ook het overlijden van architect P. van der Sterre in 1978. Volgens de heer Van Ringelenstein blijft de naam Van der Sterre onverbre kelijk verbonden aan de restauratie van de kerk aan de Kerkweg-Oost. Complimenten deelde hij-ook uit aan het Aannemingsbedrijf Woudenberg BV uit Ameide, die er voor had gezorgd Ds. Joh. Verwelius hield een gloedvolle en boeiende prediking over het thema ”Brug”-kerk, er daarbij herhaaldelijk op wijzend dat Christus de brug is en de mensen met God verbindt. Ds. Verwe lius baseerde zijn prediking dan ook op de tekst van Johannes 14 6a: "Nie mand komt tot de Vader, dan door Mij”. De hervormde predikant ging zondagmorgen als eerste voor in de zondagse kerkdienst in het gerestau reerde Godshuis dat op verzoek van de lidmaten de naam Brugkerk tot in lengte van jaren zal blijven dragen. KERK BIJNA GEVULD Voordat ds. Verwelius na twee jaar weer de kansel van zijn wijkkerk kon opgaan had het feestelijk orgelspel van de Kampense organist W. Theo van Dijk de bijzondere kerkdienst geopend. Nadat de bijna gevulde kerk "Looft De volgende avond, georganiseerd door de Culturele Commissie, zal wor den gehouden op maandag 21 januari 1980, eveneens in de grote zaal van het Anne Frank-centrum. J. van Schie (CDA) en A. H. van Gent (PvdA). In hun gezelschap bevond zich kerkdienst zou gaan leiden droeg ou derling C. Alblas de kanselbijbel bin nen, bracht ouderling A. Uitbeijerse zen door diaken A. Both. (Foto: Weekblad voor Wad dinxveen/Sjaak Noteboomj. God, Looft Zijn Naam alom" (Psalm 150, vers 1) had gezongen sprak president-kerkvoogd G. van Ringelen stein een woord van welkom tot alle aanwezigen. Hij sprak van een mar kante Brugkerk op een markante plaats in Waddinxveen. De heer Van Ringe lenstein maakte duidelijk dat ook veel Waddinxveners die niet tot de centrale Hervormde Gemeente behoren net zo blij zijn over het resultaat van het re stauratiewerk als de hervormden zelf. De kerkvoogdij-voorzitter bracht in herinnering de officiële gebeurtenissen rond het leggen van de eerste steen van de Brugkerk op 15 maart 1837. Een hi storisch moment waarbij de toenmalige burgemeester wegens ziekte ontbrak. Het verheugde hem daarom dat dit maal niet alleen burgemeester mr. A. G. Smallenbroek acte de presence had gegeven, maar ook de wethouders P. F. WADDINXVEEN - Met een bijzondere kerkdienst is vorig week woes- dagavond na twee jaar volop restauratiewerkzaamheden de Brugkerk van de Centrale Hervormde Gemeente aan de Kerkweg-Oost officieel in gebruik genomen. Het programma, dat ruim twee uur duurde, om vatte feestelijk orgelspel van W. Theo van Dijk uit Kampen, de over dracht van het kerkgebouw uit 1837, het binnendragen van de kanselbij bel, het doopvont en het avondmaalsservies, klokgelui en een korte kerkdienst, die werd geleid door de wijkpredikant van Oost, ds. Joh. Verwelius. Rondkijken in de pas gerestaureerde Brugkerk tijdens het open huis van zaterdagmorgen. (Foto: Weekblad Waddinxveen/Sjaak Noteboom WADDINXVEEN - Het Ge coördineerde Bejaardenwerk Wad dinxveen is er in geslaagd om voor alle genodigden een bijzonder fijne Kersta vond te organiseren welke vorige week maandagavond werd gehouden in de grote zaal van het Anne Frank- centrum. L servies hebben binnengebracht. Uit de Bijbel wordt gele- ook gemeentesecretaris 1. Meuleman. De heer Van Ringelenstein dankte het gemeentebestuur voor de welwillende het doopvont binnen en bracht diaken medewerking voor en tijdens de restau- A. Both het avondmaalsservies binnen, ratie betoond. Nadat het doopvont was binnenge- MOEILIJKHEDEN bracbt “n,g het kinderkoor De Zang vogels Psalm 105 vers 5. De twee ou- Verheeld werden niet de moeilijkheden derlingen en de diaken lazen ieder een die de opknapbeurt van de Brugkerk zo stukje uit de Bijbel. Een felicitatie en dankwoord namens de gemeente en kerkeraad werd gesproken door ds. W. Verboom. OPEN HUIS WADDINXVEEN - In het winkelcen- stvrouw delen namelijk kaarten uit. trum zaterdagmorgen tussen half elf en half wens van de Passage-winkeliers één een Kerstman en een Kerstvrouw. Dat is niet alleen leuk om te zien voor de Waddinxveense jeugd, maar dat is ook leuk voor het boodschappen een kerststol, zoals die een plaats De Kerstman en de Kerstvrouw delen rnet een doende publiek. De Kerstman en Ker- hebben gekregen in de talrijke etala- de kaarten-met-nummers uit ges van dit hoofdwinkelcentrum. Het ieder die in "de Passage" aan het "de Passage” loopt komende Op deze kaarten staat niet alleen de enige wat men hoeft te doen is na te aan een ieder - "Prettige Kerstdagen en een Gelukkig Nieuwjaar” - maar nummers die recht kunnen geven op het boodschappen een kerststol, zoals die een 1 WADDINXVEEN - De lidmaten van de plaatselijke Gerefor meerde Kerk kunnen het ko mende jaar leesdiensten verwach ten in de Kruiskerk aan de Pas sage en in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde. De pree- kroostercommissie van mevrouw M. W. Dijkshoorn-Sinke is er na melijk niet in geslaagd voor elke kerkdienst een dominee uit het land te ’’strikken”. Het blijkt na melijk dat veel (jongere) predi kanten de vrije zondagen die ze hebben, vrij willen houden voor hun gezin. Zo kon het gebeuren dat van de 82 namen die gereformeerden hadden doorgegeven van dominees die men graag in Wad dinxveen wilde horen er slechts 7 in staat waren te komen. Veel van de gebelde predikanten waren overigens ’’volgeboekt”, zodat Gereformeerd Waddinxveen niet aan de leeszondagen zal kunnen ontkomen. ’’Wellicht zijn er in de gemeente mensen te vinden, die een preek met verve kunnen brengen, zodat het niet echt lezen wordt”, aldus mevrouw Dijkshoorn-Sinke in het laatste mededelingenblad ’’Ontmoe ting”. Zoals bericht zal ds. D. J. Modde raar wegens emeritaat zondag middag 27 januari om half drie in de Kruiskerk afscheid nemen. Als gevolg van zijn vertrek zullen er dan in de Kruiskerk kerkdiensten worden gehouden om 09.00 en 17.00 uur en in de Ontmoetings kerk alleen om 10.15 uur. Dit zo lang ds. P. van den Berg er alleen voor staat. In overleg met de wijkkerkeraad verhuist ds. Mod deraar op dinsdag 8 januari van de Souburghlaan naar de Javas- traat 3 in Alphen aan den Rijn. Tot aan zijn afscheid zal de Wad dinxveense dominee, die in Alp hen bijstand in het pastoraat zal gaan verlenen, heen en weer reizen. de inzet van de Rijksdienst voor de Monumentenzorg van het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschap pelijk Werk te noemen en de vrijgevig heid van de hervormde lidmaten gedu rende de vijf jaar dat er met de restau ratie in theorie en praktijk geworsteld is geweest. Uit een opsomming van het door de heer H. C. Kooyman voorgeze ten Algemeen Activerings Comité (AAC) is gebleken dat hervormd Wad dinxveen in de jaren 1971-1979 maar liefst f 643.959,— bijeen heeft ver gaard voor bouw, verbouw en restaura tie van de drie hervormde kerken in de Vondelwijk, de Bomenwijk en het Brugcentrum. MOED In zijn felicitatie noemde burgemeester mr. A. G. Smallenbroek het karwei goed geslaagd. Hij wees er op dat de Centrale Hervormde Gemeente tijdens de restauratiewerkzaamheden de spits functie vervulde. Hij prees de moed van de hervormden om de opknapbeurt tot een goed einde te brengen. Onze eerste burger benadrukte dat de offer vaardigheid van de hervormde lidma ten bijna spreekwoordelijk mag worden genoemd. Mr. Smallenbroek vond de ingebruikname van de Brugkerk ook een feest voor de gemeenschap. Een oorspronkelijke Waterstaatskerk uit de negentiende eeuw, waarvan er maar een paar in ons land zijn te vinden. ”Wij zijn u dankbaar dat u kans hebt gezien de kerk in moeilijke tijden te re staureren”, aldus de burgemeester tot slot. Felicitaties kwamen er verder nog van '■■A de heer M. van Hemert, rayon- architect van de Rijksdienst voor de Monumentenzorg en directeur W. Buys van het Aannemingsbedrijf Wou denberg Bv uit Ameide. De heer Van Hemert noemde de gerestaureerde Brugkerk een uitstekend voorbeeld van de architectuur uit de neoclassistische periode in de negentiende eeuw. Hij herinnerde eraan dat de corresponden- tie.met het rijk over een grootscheepse opknapbeurt van dit kerkgebouw be gon in januari 1974. Ook hij kon er niet onder uit toe te geven dat de restaura tie probleemvoller was door de enorme tegenvallers dan bij restauraties door gaans gebruikelijk zijn. Woudenberg- directeur Buys noemde het Godshuis een sieraad voor Waddinxveen. OVERGEDRAGEN voor Nadat de heer A. Peetoom namens het architectenbureau Van der Sterre- Peetoom BV het kerkgebouw had over gedragen aan de kerkvoogdij en voor zitter Van Ringelenstein dat op zijn be urt weer had gedaan aan de voorzitter van de centrale kerkeraad ds. L. Reet man - die er op wees dat de gerestau reerde Brugkerk niet alleen een monu ment is, maar ook is opgeknapt orr dienst te doen, functioneel te zijn - werd het kerkgebouw vervolgens over gedragen aan de voorzitter van de wijk kerkeraad ds. Joh. Verwelius. Deze kon nog gauw even een briefje van duizend gulden laten zien, die hij van niet- hervormde Waddinxveners bij wijze van blijdschap over de restauratie in de handen gedrukt had gekregen. Voordat ds. Joh. Verwelius een korte Het Leger des Heils uit Gouda o.l.v. de heer Joh. van Dam heeft een groot aan deel gehad in het welslagen van deze avond, waarbij het optreden van de jonge soldaten, gekleed in rode blousen met zwarte stropdassen, zeker heeft bij gedragen. Ook het optreden van het tamboerijnen-koor werd vanuit de zaal met veel genoegen gevolgd. Veel ruimte was opengelaten voor het sa menzingen van de bekende en minder bekende Kerstliederen waarvan het lied "Gaf mijn alles op voor Jezus” veel bijval genoot. Nadat de heer Van Dam nog gesproken had over de vraag ”Wat hebben wij in deze tijd te maken met Vrede op aarde” kwam de conclusie dat wij er juist allen mee te maken heb ben. winkelen is. Voor de kinderen zijn er gaan of het nummer van de kaart leuke presentjes. De Kerstactie van overeenkomt met het nummer van een het winkelcentrum "de Passage" bê- ook kerststol in de etalages. looft een attractief gebeuren te wor den, die menige klant onverwachts kerststol naar huis doet hebben gekenmerkt. Er waren in bouw kundig en financieel opzicht namelijk de nodige hindernissen te nemen. De president-kerkvoogd prees zich geluk kig dat in ieder geval het eindresultaat niets laat merken van de tegenslagen Afgelopen zaterdagmorgen had een ie- moesten worden overwonnen, der de kans tijdens een open huis rond te kijken in het gerestaureerde kerkge bouw. Daar, maar ook tijdens de in het Hervormd Wijkgebouw De Hoeksteen aan de Esdoornlaan geboden gelegen heid tot ontmoeting na de ingebrui kname op woensdagavond, zeiden zeer veel mensen onder de indruk te zijn van het huidige aanzien van het kerkge bouw. Zowel het interieur als het exte- dat de hand van de vakman duidelijk te rieur dwong ieders bewondering af. In zien valt. In het zonnetje zette hij ook de komende tijd gaat de Centrale Her- de voorzitter van de bouwcommissie, vormde Gemeente proberen het achter de heer M. Both. "Het was geweldig", de kerk staande verenigingsgebouw sprak de heer Van Ringelenstein tot Het Anker en het pijporgel gerestau- hem. En natuurlijk vergat hij ook niet reerd te krijgen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 3