Raad Multatuli in De Bonkelaar weer bijeen ^WmPRUZM Splien met werken van I .s St. Victorkoor met Paasliederen in AF-centrum Verzamelbeurs UIT IN WADDINXVEEN M^GOED EN GOEDKOOP! 20 maart Telemann Consort 21 maart De Schaapskooi 21 maart Exodus 29 maart The Ditchers Jehova’s Getuigen vergaderden 22 maart De Aviola’s 11 - 1 J I 3< -w Telemann (1681- Accoord. tel.:075-168067. Donderdagavond 20 maart om half ne gen verzorgt het uit het Belgische Brugge afkomstige Telemann Consort het tweede optreden in het kader van de reeks kamermuziekconcerten in de raadzaal van het gemeentehuis. Het Waddinxveense optreden van dit gezel- barok- en rococoperiode ook werken uit latere muzikale stijlperiode pro grammeert vindt plaats in het kader - Aria Italiana, Aire Franchise - Les ennemis confus. De Waddinxveense danssociëteit In stuif Inn ’77 geeft zaterdagavond 29 maart óm acht uur in het Anne Frank- centrum een groot lentefeest. Als spe- PROGRAMMA 1. Johann Christian Schickhardt (ca. 1682-1762) Sonate in D opus 22, nr. 2 voor 2 alt- blokfluiten, hobo en basso continuo. <o 8 O) De lente wordt door de Wad dinxveense dansvereniging The Old De leden van het Telemann Consort streven er niet alleen naar een gedegen technische afwerking en perfect sa menspel aan de dag te leggen, maar be ogen tevens, via musicologische stijl studie, een 1 55 te Koog a.d. Zaan. Voor inlichtingen voeringspraxis De film ’’Exodus” wordt vrijdagavond ciale gasten treden op het allround 21 maart om acht uur in De Bonkelaar vertoond op initiatief van de film- en theaterwerkgroep De Spintol. De toe gangsprijs bedraagt f 6,50 en 65- plussers en 4,—. De welbekende, door Otto Pre minger geregiseerde film, is een sober, overtuigend beeld van een vrijheidss- i WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 19 MAART 1980 7. Johann Joseph Fux (1660-1714): Sinfonia in F voor altblokfluit, hobo en basso continuo. historisch gerichte uït- Adagio, andante - Allegro - La joie des en boeiende interpreta- fidels sujets - - tie naar voren te brengen. Franchise - Les ennemis confus. Waddinxveen - Op initiatief van de film- en theaterwerkgroep ”De Spintol” komt de Zoetermeerse to neelgroep Splien zaterdagavond 29 maart om half negen naar De Bon kelaar met werken van Multatuli. De voorstelling bestaat uit drie de len, die elk betrekking hebben op één van de werken van Multatuli waaruit geput is: Max Havelaar. Minnebrieven en Woutertje Pie- terse. Daarnaast is gebruik ge maakt van de Ideeën, de brieven van Multatuli en van literatuur over Eduard Douwes Dekker. en ook nu nog in staat is om ons wakker te schudden en ons hart te doen opsprin gen. Multatuli’s tijd lijkt natuurlijk niet op de onze. Hij doet er alleen aan denken. sbewijzen kunnen telefonisch besteld worden op donderdagavond 27 maart tussen 19.00 en 21.00 uur, tel. 7488. WADDINXVEEN/KOOG AAN DE ZAAN Zondag 23 maart van 10.00- 17,00 uur houdt de Nederlandse Vere niging ”de Verzamelaars” afd. Zaanstreek-Waterland een grote verza melbeurs van munten, postzegels, an sichtkaarten, sigarenbanden, lucifer smerken, curiosa enz. in alle zalen van de Lindeboomschool, Raadhuisstraat dans- en showorkest The Ditchers. Dit op veler verzoek. Om de lente bij In stuif In in te wijden is er voor iedere dame een kleine attentie. Een dansa- CJP-houders betalen f vond dus om naar uit te zien! Toegang- WADDINXVEEN Zoals al aange- kondigd zal het rooms-katholiek St. Victorkoor onder leiding van dirigent J. P. van Oosten woensdagavond 26 maart om acht uur in de de toneelzaal van het Anne Frank-centrum een uit voering geven voor de Waddinxveense bejaarden en gehandicapten. Dit optre den gebeurt op initiatief van de culturele com missie van de Stichting Gecoördineerd Bejaardenwerk Waddinxveen. Het kerkkoor zal liederen ten gehore bren gen welke betrekking hebben op het komende Paasfeest. Er zal tevens gele genheid worden geboden om met el kaar enige liederen te zingen. Program ma’s en tekst van de te zingen liederen zullen aan de zaal worden uitgereikt. Muzikale begeleiding verzorgt de orga nist van het koor A. M. van de Hondel. De toegangsprijs bedraagt f 1,per persoon. Zij die slecht ter been zijn kunnen zich in verbinding stellen met het Anne Frankcentrum, tel. 5555, van waar hun vervoer kosteloos geregeld kan worden. trijd, welke drie en een half uur in beel den is gevangen. Het Boek "Exodus” van Leo Uris be helst enkele episoden uit de strijd van de joden om een eigen vaderland. Het boek is over de gehele wereld be roemd geworden en vele miljoenen mensen over de gehele wereld hebben het gelezen. Het is dan ook beslist geen wonder, dat het boek verfilmd is. De film is een product van Otto Preminger, waarvan de opnamen gemaakt zijn in Israël en op Cyprus. De ’’Exodus” was een gammel schip, dat erin slaagde, het onder Engelse heerschappij staande Cyprus te verla ten, de blokkade te doorbreken, en Israël te bereiken. Deze gebeurtenis vormt de inzet van de film; de vrijheids strijd, de tegenstelling tussen de joodse verzetsgroepen haganah en Irgoen, de gevechten en de uiteindelijke overwin ning vormen de rest van het werk. Als kijkspel is de film dan ook alleszins de moeite waard. Het stuk van Splien, dat is geschreven door Rob Scholten en wordt geregi- seerd door Ad van Kempen, wordt ge bracht met medewerking van Cor van den Brink, Ad de Donder, Henk van Loenen, Tatiana Radier en René Verheezen. De voorstelling beoogt geen gedramati seerde levensbeschrijving van Eduard Douwes Dekker te zijn. Het probeert door middel van elementen uit zijn le ven en zijn werk een beeld te geven van de periode tussen 1859 en 1869. Het veroorlooft zich ontoelaatbare vrijhe den ten opzichte van de historische rea liteit om des te beter naar de essentie van het conflict te zoeken dat Multa tuli, zijn vrouwen, zijn kinderen, zijn werk, zijn wereld, zijn kunstenaarschap en wie weet wat nog meer met elkaar in botsing bracht. Het werk van Multatuli zal in De Bon kelaar worden getoond (tegen betaling van f 10,CJP-houders en 65- plussers betalen f 5,voor plaatsbe- spreken tel. 5935.) middels Sjaalman, de hoofdpersoon uit Max Havelaar. Er zijn in de Nederlandse literatuur niet meer dan een handjevol werken, die zo bekend zijn dat ze met het bepalend lidwoord worden aangeduid. We heb ben het over dé Gijsbrecht, dé Camera, dé Mei en weten wat er mee bedoeld wordt. En over dé Max Havelaar. De Max Havelaar is misschien wel het beroemdste boek uit onze negentiende eeuw en iedereen kent het, vooral de mensen die het niet gelezen hebben. En iedereen kent de schrijver ervan, Mul tatuli. Voor tallozen is Multatuli Max Havelaar en Max Havelaar Multatuli. Maar zoals het meestal gaat met grote werken, ze overschaduwen alles, ook veel van wat nauwelijks minder groot is. En Eduard Douwes Dekker, die schreef onder het pseudoniem Multa tuli, heeft zijn reputatie van één van de grootste prozaschrijvers van ons land te zijn, niet alleen aan de Max Havelaar te danken. ”Hij zond”, schrijven Jan en Annie Romein in Erflaters van onze Beschaving, zijn bundeltjes Ideeën de wereld in en honderden jongens en meisjes lazen ze heimelijk bij een kaarsje en ontdekten hun eigen hart, dat nooit had willen ontwaken bij de kunst-goud-op-snee van Tollens, Ten kate en Beets...” In fonkelende persiflages op de zonden van zijn tijd viert Multatuli, denker, dichter, satiricus, moralist en hervor mer, zijn meest verbeten rancunes bot en werpt zich, zonder zich door een be paalde partij of stroming te laten an nexeren, op als woordvoerder voor tal loze verdrukten uit de Nederlandse sa menleving in de jaren zestig en zeventig van de vorige eeuw. De kracht waarmee hij dat doet is zo Adagio - Vivace - Affettuoso - Vivace - groot dat hij de jaren heeft getrotseerd Alegro. 2. Georg Philipp Telemann (1681- 1767): 4. Ernesto Guglielmo Wolf (1735- 1792): Kwartet in G voor dwarsfluit, hobo, fa got en clavecimbel. Allegro - Adagio - Presto. Pauze to5. Guiseppe Cambini (1746-1825): schap, dat naast een repertorium uit de Trio opus 45, nr. 6 in C voor dwarsfluit, hobo en fagot. Allegro con grazia - Rondo allegretto grazioso. van het Nederlands Belgisch Cultureel 6 Georg Philipp A.cccrd. 1767): Triosonate in Bes voor altblokfluit en obligaat clavecimbel. Dolce - Vivace - Siciliana - Vivace. WADDINXVEEN - Afgelopen wee keinde vond in Bennekom een halfjaar lijkse kringvergadering plaats van de Getuigen van Jehova uit ’s- Gravenhage, Zoetermeer en Wad dinxveen. De ca. 1500 personen waren bijeengekomen om zich te bezinnen op het antwoord op de vraag, hoe zij per soonlijk het christen zijn dienen te be leven en uit te dragen. Jezus Christus, alsook zijn apostelen, maakten door woord en daad duidelijk dat het vóórt brengen van "goede vruchten” daarvan een wezenlijk onderdeel behoort te zijn. The Ditchers: Henk (orgel, piano, strings, zang), Martin (basgitaar, zang), Henk (gitaar, zang) en John (slagwerk, zang). WADDINXVEEN De ge meenteraad van Waddinxveen komt volgende week woensdaga vond 26 maart om half acht weer in vergadering bijeen voor de af handeling van deze agenda; 1. Vaststelling van de Notulen van de vergadering van 30 januari 1980. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Voorstel inzake wijziging van tarieven voor het openlucht zwembad en het overdekte zwem bad. 4. Voorstel inzake het aanvaar den van geldleningen en jaarlijkse bijdrage en doorbetaling daarvan aan de woningbouwvereniging Waddinxveen t.b.v. de overname van 28 woningwetwoningen van het rijk. 5. Voorstel tot wijziging van de gemeenschappelijke regeling Regionale Brandweer Midden- Holland. 6. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor werk zaamheden betrekking hebbende op de reconstructie van de Brug weg. 7. Voorstel tot vaststelling van de Verordening, houdende regels ter bestrijding van parkeerexces- sen. 8. Voorstel tot vaststelling van een verordening ex artikel 9, eer ste lid, der Winkelsluitingswet. 9. Voorstel tot het verlenen van medewerking voor de aanschaf fing van audio-visuele hulpmidde len t.b.v. de St. Jozefschool. 10. Voorstel tot vergoeding onroerend-goedbelastingen aan besturen van bijzondere scholen voor gewoon lager onderwijs en kleuteronderwijs. 11. Voorstel tot voorziening in tussentijdse vacatures in de Com missie van Bestuur voor de Sa menwerkingsschool voor HA- VO/Atheneum. 12. Voorstel tot het verlenen van subsidie aan plaatselijke emancipatie-activiteieten. 13. Voorstel inzake vergoeding aan leden Planningsgroep. 14. Voorstel tot het verhuren van het clubgebouw op het sport complex in het Warnaarplantsoen aan de Tennisvereniging in op richting, geëntameerd vanuit de N.K.F. Kabel B.V. te Wad dinxveen. 15. Voorstel tot vaststelling van Straatnamen (Oostpolder). 16. Voorstel met betrekking tot het verzoek om voorziening van de heer A. Pascul y Formatjé in zake een geweigerde ontheffing van het verbod tot vervreemding van de premie-verkoopwoning Sparrengaarde 39 binnen driejaar na datum verlijden van de tran sportakte. 17. Voorstel tot aankoop van de woning Kleikade 16. 18. Voorstel tot verkoop van een perceel grond aan de B.V. Hout handel v/h Schwartz en Verzijden. 19. Voorstel tot het nemen van een besluit tot onteigening van een tweetal percelen. 20. Voorstel tot vaststelling van een afvloeiingsregeling voor het onderwijzend personeel. 21. Voorstel tot verhoging van de tarieven reinigingsrechten als ge volg van hogere kosten vuilver werking en uitbreiding personeel reinigingsdienst. 22. Voorstel tot aanbieding van de voorjaarsnota 1980. 23. Begrotingswijzigingen, w.o. wijziging dienstjaar 1979, nr. 69 i.v.m. uitkering gewoon lager on derwijs en voorstel tot subsi diëring van de Stichting ”Het Al gemeen Gesproken Weekblad voor Blinden”. 24. Rondvraag. Vrijdagavond 21 maart wordt in de her vormde koffiebar De Schaapskooi (Nesse 4, naast de Brugkerk) een partita nr. 4 in g voor sopraanblokfluit thema-avond georganiseerd over: Jezus Classic op zaterdagavond 22 maart in- geluid met een dansavond in het Anne Frank-centrum, waarop De Aviola’s uit Aalsmeer voor de muzikale omlijsting dereen vanaf 15 jaar die wil luisteren, zullen zorgdragen, meepraten en zingen, koffiedrinken, dus gezelligheid zoekt, is van harte wel kom. De koffiebar is iedere vrijdaga vond vanaf 19.45 uur geopend. en basso continuo. volgen en de gevolgen Dit thema zal Grave - Allegro - Allegro - Tempo di door middel van zang, toespraken en Minuetto - Allegro - Tempo di Giusto - gesprekken nader worden belicht. le- Allegro assai. 3. Johann Joachim Quantz (1697- 1733): Triosonate in C voor altblokfluit, dwarsfluit en basso continuo. Affettuso - Alia breve - Larghetto - Vivace. K -• -1 34. I Multatuli (Eduard Douwes Dekker).

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 11