aan Zuid-Afrika 108 W’veners hebben geen werk Eerste 27 MC PPRIs Juliana bakkie al gestolen Actie tegen Slid I- olieleveranties Lezers schrijven v. Stolberglaan te gevaarlijk? WONING MOEDWILLIG VERN RPF houdt groep voor acties GAB-cijfers februari VOLOP KWALITEIT! zich afzijdig van coördinatie- I» POLITIENIEUWS WADDINXVEEN Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Week blad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brie ven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. diefstal WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 19 MAART 1980 WADDINXVEEN/GOUDA Er waren in Waddinxveen vorige 20. Werkloze vrouwen: 462; meisjesVm (518 bekende vacatures - 120 inge- dering deeltijdarbeid. Ruim 400 bedrij- geconstateerd. VERWACHTINGEN Op dit moment bestaat de grootste vrouwen 155). De vraag naar deze cate gorie personeel blijft minimaal (totaal 10 bekende vacatures). Een belangrijk deel van de werklozen tig kennisnemen van alle bestaande va- katures in de regio voor een ieder die werk zoekt erg belangrijk. De meeste FNV PvdA PPR vaarlijke situaties te zien geeft, vooral voor fietsers en voetgangers. PPR - Waddinxveen Peppelhorst 35 Namens het Komitee Waddinxveen Olieboycot Zuid-Afrika PvdA, PSP, PPR. De complete installatie is als het ware van de paal afgesneden. Het is niet pre cies te zeggen hoeveel geld in de automaat aanwezig moet zijn geweest. Direct na haar vertrek werd de woning van binnen totaal ge sloopt door Rehorst, eigenaar van het pand. En dat, terwijl er een regeling is, die het mogelijk maakt, dat slooppanden verhuurd kunnen worden, zonder dat de ei genaar bij afbraak voor vervan gende woonruimte hoeft te zor gen. Er zijn redenen genoeg om aan te nemen, dat Rehorst niet van deze regeling gebruik zou maken. Deze woningen zijn nog geschikt om bijv, jongeren te huisvesten. Het duurt vaak maanden, soms jaren, voordat er werkelijk ge sloopt gaat worden. Projectont wikkelaar Rehorst heeft een af spraak met de gemeente ge maakt, dat de panden niet plat ge gooid worden, voordat er daad werkelijk nieuw gebouwd wordt. De panden worden echter aan de binnenkant dusdanig vernield, gens cijfers vaii het Gewestelijk Arbeidsbureau in Gouda waren dat er een maand eerder nog 122: 68 mannen en 54 vrouwen. Zaterdag 22 maart zult u op verschil lende Plaatsen in Waddinxveen gekon- fronteerd worden met de aktie olieboy cot Zuid Afrika. Op die dag zal er een brochure worden aangeboden die uit bijdragen van een tiental bekende Ne derlanders bestaat, die op hun eigen wijze hun afschuw uitspreken over de Zuidafrikaanse apartheid en hiermee ook hun steun aan de oliecampagne ge ven. Waarom deze aktie en waarom speciaal tegen Shell? a. Shell is op één na de grootste olie maatschappij in de wereld. b. Shell vervult vele belangrijke func- tiesjn de Zuidafrikaanse economie en steunt daarmee het apartheidssy steem en de systematische uitbuiting van de gekleurde Afrikaanse bevol king. c. Shell is voor 60 procent eigendom van een Nederlandse onderneming en Nederland draagt daarom, naast Frankrijk, Engeland en de Vere nigde Staten de verantwoording van de oliesancties tegen Rhodesië. Ook in geval van een olieboycot tegen Zuid-Afrika zal de houding van Ne derland mede bepalend zijn voor het succes. neer de leeftijdsgrens bij 23 jaar wordt J JJ - 1 J B vermelden. Werkloze mannen: 987; jon- 22 jaar: 201; percentage: ruim embargo tegen Zuid-Afrika, Rhodesië 20. Werkloze vrouwen: 462; meisjesft/m en Porluga|. Dit embargo mislukte, 22 jaar. 189, percentage, bijna 41omdat Iran zich bij de boycot weigerde aan de sluiten en in de tweede plaats, de grote internationale oliemaatschap pijen (waaronder Shell) meewerkten aan de ontduiking van de sancties. Olie is voor elke moderne economie es sentieel en aangezien Zuid-Afrika geen olie heeft, is zij dus van de import af hankelijk. Voorstellen om te komen tot een olie boycot van Zuid-Afrika kregen voor het eerst een aanzienlijke steun na de moord in I960 op vreedzame demons tranten in de Zuidafrikaanse stad Sharpville. Het apartheidsregime is dan al sinds 1948 aan het bewind. Er ge beurde echter weinig tot 1973, het jaar van de oliecrisis. Maar dan besluiten de Arabische landen tot een volledig olie- Nadat dit schrijven door de vergade ring was behandeld werd besloten om niet op de uitnodiging in te gaan, omdat de RPF zich niet kan verenigen met de doelstelling van de coördinatiegroep. Het bestuur deelde mee dat de heer W. J. Hardendood (Oltmanstraat) aange zocht is om namens de RPF zitiing te nemen in het fractieberaad van SG- P/HKV/GPV/RPF. Op het aanzoek heeft hij positief gereageerd. WADDINXVEEN De plaatselijke Reformatorische Politieke Federatie (RPF) gaat niet in op de uitnodiging om zitting te nemen in de kortgeleden op gerichte ’’coördinatiegroep voor ac ties”, waarvan het initiatief is uitgegaan van de plaatselijke PSP. In een brief, welke aan de orde kwam op de vorige week dinsdagavond gehouden besloten RPF-ledenvergadering, werd de RPF uitgenodigd zitting te nemen in de coördinatiegroep. WADDINXVEEN Ja, dat ga je nu 1 v'o.„ „L aantrekkelijk en legaal geworden communicatie Sinds Soweto in 1976 en het verbod op allerlei organisaties in Zuid-Afrika in 1977 is de roep om oliesancties tegen dit land ook binnen de Verenigde Na ties steeds krachtiger geworden. Bin nen de Algemene Vergadering werden resoluties, waarin de Veiligheidsraad werd opgeroepen tot het instellen van een olie-embargo, met grote meerder heid aangenomen. Ook voor Nederland is de mogelijkheid geschapen om deel te nemen aan inter nationale boycot-akties met een poli tiek doel, omdat de Eerste Kamer in fe bruari 1980 haar goedkeuring heeft ge hecht aan het ontwerp-Sanctiewet 1977. Shell adverteert openlijk met de tekst: ”Wij staan achter Zuid-Afrika”. Maar Shell heeft de gekleurde bevol king weinig te bieden. Het zijn dan ook de gekleurde arbeiders zelf, die om een economische boycot van Zuid-Afrika Vragen. krijgen als gevolg van die zeer via de ether: Vorige week maandag 10 maart werd uit de shop van het benzinestation Mobil aan de Chopinlaan een 27 MC-bakkie ter waarde van f 398,ont vreemd. De diefstal heeft vermoedelijk plaats gehad op het moment dat het personeel de shop had verlaten. Gelet op de duur van de inschrijving blijkt dat er op de ’’Goudse” arbeid smarkt veel mutaties plaats vinden. Er is veel doorstroming onder de inge schrevenen. Bij de mannen staan 605 personen ruim 61%) korter dan een half jaar als werkloos ingeschreven. Er zijn echter ook betrekkelijk veel lang durig werklozen: langer dan 12 maan den ingeschreven: 257 mannen 26%). Bij de vrouwen blijkt dat het me rendeel korter dan een halfjaar is inge schreven (bijna 64%). Wel wordt hierbij aangetekend dat voor veel vrouwen na een half jaar geen recht meer bestaat op een werkloosheidsuitkering waar door voor velen de noodzaak van de in schrijving komt te vervallen. Bij de mannen valt verder op dat een belan grijke groep wordt gevormd door per sonen van 50 jaar en ouder (203 ruim 20%). dat ze voor bewoning ongeschikt worden. In Waddinxveen zijn al zo weinig mogelijkheden om jongeren te huisvesten en er wordt door de gemeente ook weinig aan gedaan. De gemeente behoort te zorgen voor het verbeteren van be staande woningen en het bescher men van de huurprijzen. Te vaak worden nog goede woningen af gebroken en komen er dure hui zen en winkels voor in de plaats, omdat daaraan meer geld wordt verdiend. Burgemeester Smallenbroek zei in zijn visie op de jaren ’80, dat er in Waddinxveen geen woning nood is onder jongeren. Maar die is er wel degelijk. Er zijn in Nederland honderddui zenden woningzoekenden. Er staan honderduizend woningen leeg. Hoe is het mogelijk, dat on danks dit feit leegstaande huizen niet verhuurd worden, maar zelfs moedwillig vernield?” Opgesteld door de Waddinxveense jongeren Trudy Kraay, Cornell Kasbergen, Saskia Klinkenberg, Peter v. d. Berg, Maureen v. d. Pligt, Lilian Steenvoort, Ina de Bruijn, Rinus Boer, Tony Pors, C. J. A. de Bruin-Verhey, E. Krösschell- Koopmans en A. de Bruin. Onderschreven door: PSP Waddinxveen, Waddinxveen-Boskoop, Waddinxveen en Waddinxveen WADDINXVEEN - ’’Voor de tweede maal binnen een half jaar heeft projektontwikkelaar Re horst een woning aan de Kerkweg-Oost, naast de hefbrug, moedwillig vernield. Woensdag 12 maart werd me vrouw Sekeris, bewoonster van het pand, ’s morgens om half acht gebeld met de mededeling, dat zij binnen een uur overgebracht zou worden naar haar nieuwe woning aan de Passage. De afspraak was echter, dat dit donderdag zou ge beuren, maar blijkbaar was er haast bij. De plaatselijke actiegroep van de Poli tieke Partij Radicalen (PPR) organi seert de komende week een enquete over de vraag hoe er gedacht wordt spanning op de arbeidsdeelmarkt metaal over de Juliana van Stolberglaan. De w groep vindt dat deze Waddinxveense schreven werkzoekenden). Ook in de hoofdverkeers-ader dagelijks zeer ge bouw bestaat een grote vraag naar per- --■- ----- soneel, hoewel werkgevers op dit mo ment toch een afwachtende houding aannemen welke verband houdt met de De gemeentelijke houding ten opzichte van deze situatie vinden de Wad dinxveense radikalen veel te laks. Zo brengen en de bezoekers van de bi bliotheek? Naar aanleiding van deze vraag is er een vragenlijst opgesteld waarmee de vrijwilligers van de PPR de komende week langs de deuren, de straat op en de bibliotheek in gaan. Vragen over de drukte van het verkeer, het ondervonden gevaar, het gevoel van veiligheid, de geluidshinder, de po sitie van de kinderen, komen in de enquete aan bod. Woensdag 26 maart komen de enquê teurs de formulieren bij u afgeven, waarna ze op vrijdag 28 maart weer worden opgehaald. Met de antwoorden van U hoopt de PPR aan het gemeentebestuur duide lijk te maken dat er nu maar eens echte verkeersplannen gemaakt moeten wor den. De Juliana van Stolberglaan moet veili ger. Geef Uw antwoord voor een veili ger verkeer! Voor verdere informatie kunt u zich wenden tot: Volgens betrouwbare bronnen hebben Shell en andere oliemaatschappijen vergaande garanties aan de Zuidafri kaanse regering gegeven over de le vering van olie in geval van een boycot. Daarom hebben de bovengenoemde partijen in de afgelopen weken op een aantal kerken, politieke partijen, het college van B. en W. en de leden van de gemeenteraad een dringend beroep ge daan om hun medewerking aan deze aktie te verlenen. Hiertoe zijn verschil lende suggesties aangereikt door het Komitee Zuidelijk Afrika. Het ligt niet in de bedoeling de Shell- pomphouders. Sheil-werknemers en de automobilisten die bij Shell-stations tanken iets te verwijten; ook zal er niet worden opgeroepen tot een boycot van Shell-producten. De aktie wil in de eer ste plaats informatie geven over het be leid van de Shell-top met betrekking tot Zuid-Afrika; dat beleid wordt aangevallen. DIEFSTAL UIT KASSA Vorige week dinsdagmiddag zijn ’s mid dags 6 bankbiljetten van f 25,ont vreemd uit de kassa van een winkel aan de Passage. Vermoedelijk moet het tijd van het jaar. Verwacht wordt dan geld in een onbewaakt ogenblik zijn °°k dat binnenkort de vraag naar per- weggenomen. soneel weer zal toenemen. De eerste zijn de plannen die er bestaan voor her- fmunkTX rffm schoolverlaters hebben zich al op het bestrating en verbreding van de paral- UEBKUitEiM BEEIN arbeidsbureau gemeld. Evenals vorig lelweg van de Stolberglaan van het Col- Op vrijdag 14 maart ca. 17.20 uur vond jaar worden geen problemen verwacht lege van B. en W. volgens de PPR voor degenen die een technische be- slechts een flauwe afspiegeling van de foepsopleiding hebben gevolgd. De werkelijk noodzakelijke reconstruktie. een personenauto en een voetganger, plaatsing van jeugdigen in de meer Een reconstruktie waarbij er van moet De 11-jarige A.J. uit Waddinxveen stak dienstverlenende bedrijven en instellin- worden uitgegaan dat snelverkeer en plotseling de rijbaan over, vlak voor de gen (winkels, kantoren) zal ook in 1980 langzaam-verkeer elkaar niet meer in naderende automobiliste H.B. (39) uit niet steeds eenvoudig zijn. de wielen kunnen rijden. Waddinxveen. Zij kon de jongen niet Tot zo ver de mening van de PPR- Waddinxveen. Maar wat denken de be- Goudse” arbeidsmarkt is het regelma- woners van de flats, de bewoners van het bejaarden-tehuis, de moeders die hun kinderen naar de kleuterschool op. Tengevolge van de waterlanding bekwam zijn personenauto flinke mate riële schade. TRACTOR RIJDT OP AUTO Dinsdagnacht ca. 06.00 uur stond E. J. G. (26) uit Waddinxveen met haar gebroken been is de jongen in het Bleu- personenauto stil voor de verkeerslich- ten op de Henegouwerweg. De be stuurder van een achteropkomende landbouwtractor, A.B. (55) uit Wad dinxveen merkte dit te laat op, waarna een kop/staart-aanrijding volgde. POSTZEGELAUTOMAAT In de nacht van woensdag 12 op don derdag 13 maart is de postzegel- automaat aan de Vondellaan gestolen. Bij de bestuursverkiezing werd de hui dige voorzitter K. Senneker voor de pe riode van twee jaar herkozen, terwijl de heer H. Hardendood (Mozartlaan) werd gekozen, ook voor de perióde van twee jaar, in plaats van de vroegere se cretaris H. Korfker, die vanwege zijn werk voor de periode van anderhalf jaar in de Verenigde Staten verblijft. Het secretariaat is thans gevestigd bij maand 1088plaatsgenoten zonder werk: 58 mannen en 50 vrouwen. Vol- K. de Jong, W. Buninglaan 4. j Nadat diverse jaarverslagen besproken waren, waaruit bleek dat de Wad- In de Goudse streek was het aantal dinxveense vereniging niet stilgezeten werkloze mannen eind februari lager (- heeft in 1979, bleek dat er geen tijd 96 tot 987) dan eind januari. Ook het meer over was om tot de discussie van LI212_ '2? een actueel onderwerp over te gaan, tot 462). De vraag naar personeel liep wordt gevormd door jeugdigen. Wan- Op de volgende vergadering, waar geen enigszins op (bij de mannen met 10 TOT 1583 neer d* j- jaarverslagen aan de orde zullen ko- bij de vrouwen met 11 tot 153). Het aan- gelegd dan zijn de volgende gegevens te L_J van parttime personeel bleef op ongeveer hetzelfde niveau (mannen 34; aantal werkloze vrouwen daalde (-60 Op de volgende vergadering, waar geen enigszins op (bij de mannen met 10. TOT 1583 men, zal hiertoe zeker gelegenheid bod bestaan. meer ontwijken. Met een op 2 plaatsen Gelet op, de vele bewegingen op de landziekenhuis te Gouda opgenomen. VERKEERSCONTROLES De afgelopen week werden door de vakatures zijn te vinden in de vakature- '■kmv plaatselijke rijkspolitie op diverse da- bank op het arbeidsbureau (dagelijks gen en tijden verkeerscontroles gehou- doorlopend geopend van 8.30-16.00 1 den met betrekking tot de technische uur). In de komende maanden zal door I staat van voertuigen en verkeersge- het arbeidsbureau extra aandacht wor- vaarlijk gedrag bij kruisingen en split- den besteed aan het experiment bevor- singen van wegen. Hierbij werden re- dering deeltijdarbeid. Ruim 400 bedrij- I spectievelijk 12 en 23 overtredingen ven en instellingen zijn in de afgelopen I geconstateerd weken aangeschreven ILLEGAAL VERBLIJF Bij politiecontrole is gebleken dat reeds geruime tijd de Pakistaan M.D. illegaal verbleef bij een landgenoot aan de W. de Zwijgerlaan. Middels tussen komst van de Koninklijke Marechaus see is hij inmiddels het land uitgezet. AUTO TE WATER Op dinsdag 11 maart ca. 20.30 uur raakte langs de Zesde Tochtweg een auto te water. D.J.G. (26) uit Boskoop reed op de Abr. Kroesweg en naderde de splitsing met eerstgenoemde weg. Daar de schrikhek in verband met werkzaamheden aan de berm was ver- er °P de parallelweg van de Juliana van wijderd, merkte hij de splising te laat Stolberglaan een ongeval plaats tussen in de De 1'1-jarige A.J. uit Waddinxveen stak dienstverlenende bedrijven en instellin- plotseling de rijbaan over, vlak voor de 1

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 13