VERBAKEL 60 JAAR foto sjaak noteboom mj Jtabobank UladdmxueenQ CORMULA’S VERKOPEN WEER KOP EN SCHOTELS Feestavond afdeling gehandicapten CSV Be Fair Openluchtbad 14 dagen later open OUDERS IN DE SCHOOL Drs. W. Broekhuysen bij Rabo-jubileum Wisselwerking tussen bank en gemeenschap 15 Mille voor plannetjes tot reconstructie van de Brugweg WADDINXVEEN De volgende week woensdag vergaderende gemeen teraad is gevraagd f 15.250,— beschik baar te stellen om de Grontmij te kun nen betalen voor het werk dat is gedaan voor een eventuele reconstructie van de Brugweg. Het betreft hier niet al leen het opstellen van een kostenra ming in 5-voud, het aanpassen van plantekeningen, het bijwonen van een /W 200 Leerlingen doen mee aan korfbaltoumooi Wijzigingen in bestuur Voorwaarts” Cees Bonefaas niet naar Feyenoord? WADDINXVEEN Modehuis Verbakel BV aan de Zuidkade bestaat deze maand 60 jaar. En dat wordt vandaag (woensdag 19 maart) gevierd. En hoeVanavond tussen 19.00 en 21.00 uur is er het Ver- bakels Verjaars Festival met een feestelijk open huis. Daar zullen tevens feestelijke modeflitsen wor den gepresenteerd door Eugenie Herlaar. WADDINXVEEN "Het tijdperk dat alleen de boeren naar onze bank kwamen ligt al ver achter ons. Nu krijgen wij letterlijk alle bevol- verschillend formaat in exclusief album Dit is de mening van drs. W. Broekhuysen, directeur van de Rabobank Waddinxveen, die dit jaar het 75-jarig jubileum viert. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 19 MAART 1980 WADDINXVEEN De afdeling Ge handicapten van de c.s.v. ”Be Fair” houdt vrijdag 21 maart in het clubge bouw ”De Buitenhof’ gelegen in het sportpark ”De Sniep” een gezellige feestavond voor haar leden, donateurs en begunstigers. Aanvang 20.00 uur. Het programma - dat in zijn geheel wordt verzorgd door Cees Ancima - ga- randeerd een succesvolle avond waar de lachspieren danig op proef gesteld zullen worden en dat is nog niet alles. U hoeft niet met lege handen naar huis - tenminste als het geluk met u is. Dus houdt u deze avond vrij of maakt hem vrij, dit mag u beslist niet missen. KLACHTEN Intussen is een adviesbureau op ver zoek van de gemeente nog steeds bezig met het opstellen van een plan tot gron dige energiebesparing in het zwembad- complex. Aanvankelijke oplossingen om daartoe te geraken bleken niet haalbaar te zijn, zodat er andere wegen moeten worden bewandeld. In de ge meentelijke commissie voor sportzaken wees de heer H. van Gelooven erop dat de deelnemers aan het gehandicaptenz wemmen nog altijd klachten hebben en betreurde het dat goede oplossingen zo lang op zich laten wachten. Wethouder Van Gent vond dat ook, maar was het met ing. W. J. Dekkers, de adjunct-directeur van Openbare Werken en -Bedrijven eens dat je straks beter over goede energiebespa- ringsmaatregelen kunt beschikken dan over een slechte noodoplossing. De verwachting werd uitgesproken dat het eindrapport van het in de arm genomen adviesbureau voor de zomer binnen zal zijn. Dan kunnen wellicht ook de ”’;e vragen worden beant woord die VVD-raadslid F. H. de Ruij- ter vorig jaar zomer al over dit onder werp heeft gesteld. dinxveen, donderdag naar Rotterdam --De Waddinxvener raakte zondag in het duel met Ona geblesseerd aan zijn lies en moest daardoor vroegtijdig de weds- ook het uitwerken trijd beëindigen. Bonefaas heeft een uitnodiging van de Rotterdamse eredivisieclub Feyenoord dit plan opgeno- op zak om donderdagmiddag een pro- Otter, trainer bij Waddinxveen, zou hem daarmee begeleiden. De blessure van Bonefaas ziet er echter zo ernstig Met die latere openingsdatum zal het overdekte zwembad langer geopend blijven, behalve dat op die manier ener gie bespaard kan worden is er ook het voordeel dat het openlucht zwembad open gaat in het dan beginnende va kantieseizoen. Het verschuiven van het seizoen bleek voor de gemeente de snelste mogelijkheid om wat aan ener giebesparing te doen, omdat het dage lijks afdekken van het open bad nogal wat kosten met zich brengt. Afgespro ken is verder dat het overdekte bad op 30 april (Koninginnedag) geopend zal zijn en op 5 mei (Bevrijdingsdag) gesloten. De heer Broekhuysen: ’’Howel er na tuurlijk een beetje goodwill voor de bank bij komt kijken, is het beslist niet zo dat we die donaties uit het oogpunt van ’klantenbinding’ toekennen. Die WADDINXVEEN ’’Ouders in de school”. Dit was het thema van de vo rige week dinsdagavond in de openbare kleuterschool De Klimop en de lagere Leon van Gelderschool (beide aan de Essengaarde) gehouden algemene ou deravond. Een respectabel aantal van meer dan 80 ouders bleken voor dit thema belang stelling te hebben. De inleiding tot het onderwerp werd nu eens niet gehouden door een deskun dige buitenstaander. Ditmaal werd ge bruik gemaakt van een diaserie van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs. Aan de hand van de onderwerpen die door de dia’s werden aangedragen heb- IJ - 11 - 1 - 1 gepraat. Geanimeerde discussies wer den gehouden over thema’s als: welke rol speelt de oudercommissie bij het betrekken van ouders in de school; en: in hoeverre moet de oudercommissie zich bezig houden met individuele pro bleemsituaties? na deze groepsdiscus sies werd gezamenlijk nog enige tijd over de meningen die waren gevormd nagepraat. Daarbij kwamen zaken als het nut en de zin van leesmoeders aan de orde, evenals de verantwoordelijk heid voor de veiligheid in en rond de school. Een zeer geslaagde oudera vond, die uitwees dat men over deze onderwerpen nog niet is uitgepraat. ten om verenigingen, clubs, het Rode en andere welzijnsorganisaties af en toe of regelmatig financieel te steu nen.” Zo sponsorde de Rabobank bijvoor beeld vorig jaar juni het schaaktoer nooi waaraan 'schaakkanonneh' F1'’ Karpov en Kortsjnoj deelnamen. PASSAGE 47 WADDINXVEEN TELEFOON (01828) 2477 Het bestuur van TOOS-korfbal heeft voor de vier hoogst geëindigde teams medailles beschikbaar gesteld, terwijl het winnende team ook een wisselbe- ker mee naar huis mag nemen. Elk team krijgt een herinneringslintje. De TOOS-korfbalvereniging nodigt iede reen uit om de Waddinxveense ’’lie verdjes” aan te komen moedigen bij hun inspanningen. Het evenement be gint om 13.30 uur. WADDINXVEEN - Om energie te be sparen gaat het openlucht zwembad in het sportpark ”de Sniep” pas op zater dag 10 mei open. Het plannetje daar voor heeft wethouder A. H. van Gent (PvdA) in de laatste vergadering van de gemeentelijke commissie voor sportza ken besproken. De heropening van het bad op 10 mei betekent een verschui ving van veertien dagen, omdat het steeds in de bedoeling heeft gelegen deze op 26 april te laten plaatsvinden. van de brassband Voor- ken) ligt dat even anders, hr is namelijk waarts” heeft het bestuur enkele wijzi- meer vraag naar geld dan er bij ons bin- gingen ondergaan. Zo zijn de aftre dende leden M. Theussen, mevr, van Dijk en H. van Dijk die niet herkies baar waren opgevolgd door J. v. d. Laan, P. Theussen en R. Rincheval. De scheidende en komende bestuursleden werden door voorzitter Lagrand in har telijke bewoordingen toegesproken. Verder werden de activiteiten bespro ken die ter gelegenheid van 1 bestaan, dat dit najaar een i a 2 feestelijk concert worden gegeven digden. Verder is het de bedoeling om in het najaar een wisselwerking tussen de bank, die voor velen een belangrijke plaats inneemt, enn de Waddinxveners. Dat blijft bij ons voorop staan.” WADDINXVEEN maart zal voor veel vijfde en zesde klas- sers van de Waddinxveense basisscho- wisselwerking tussen bank len een echte korfbaldag worden. De korfbalvereniging TOOS heeft op die datum een schoolkorfbaltournooi geor ganiseerd in de sporthal ”de Sniep”. Aan het tournooi doen mee 12 basis scholen uit de eigen woonplaats en 1 basisschool uit de gemeente Boskoop. Met in totaal 20 teams (het dubbele van Vorig jaar!), hetgeen zo’n 200 leerlin gen (inclusief reserves) betekent. meer inzicht worden verkregen om- aJ er tevens een meer gedetailleerde teke- uit, dat die proefwedstrijd er voor hem als nmg beschikbaar kwam aan de flésse- deze week niet inzit. Dat is tenminste hals in de huidige Brugweg. de visie van Arie den Otter. Zaterdag 22 kingsgroepen binnen onze muren. En dat betekent dat de Rabobank ei- - genlijk met heel Waddinxveen in contact komt. Kortom: er ontstaat een en gemeenschap, die verder gaat dan wat men onder ’klantenbinding’ verstaat. ”P;‘ A~-:-£ J-~ De Rabobank neemt in Waddinxveen een centrale plaats in. Niet alleen om dat veel Waddinxveners er hun geldza ken regelen, maar ook omdat de bank huisvesting biedt aan betrekkelijk grote (eigen) afdelingen ’Assurantie’ en Rei zen’. Deze zaken vereisen een persoon lijke benadering. De cliënt legt immers naast zijn speciale wensen (of proble men) ook een stukje van zijn privé le ven op de balie. Met andere woorden: de bank is niet meer een gebouw dat men schoorvoetend betreedt, maar is een herkenbare ’meneer’ of een ’me vrouw’ geworden. WERKGEBIED Hoe sterk de bank zich op Wad dinxveen oriënteert blijkt uit de werk wijze van de Rabobank. De heer Broekhuysen: ”De Coöperatieve Raif- feisenbanken hebben een vast werkge bied - voor ons is dat Waddinxveen - en werken met de geldmiddelen die daar uit worden verkregen. In principe leent een deel van de Waddinxveners via de bank zijn geld aan een ander deel. Een zelfstandige bank-van en voor Wad- WADD1NXVEEN Op de vorige dinxveners, zou je kunnen zeggen. Al- week dinsdagavond gehouden jaarver- leen bij woningfinanciering (hypothe- gadering van de brassband ’’Voor- ken) ligt dat even anders. Er is namelijk -x nenkomt. Wij kunnen echter een be roep doen op een speciale hypotheek bank in het leven geroepen door de Centrale Rabobank. Zodat we toch aan de vraag naar hypotheken kunnen voldoen.” WISSELWERKING De bank is ’gemeengoed’ geworden het 50-jarig Voor industrieel of fabrikant die een feit zal zijn, ton wil lenen, verenigingen, clubs en in worden gehouden. Zo zaf 3 oktober een stellingen die er een rekening hebben feestelijk concert worden gegeven in lopen, maar ook het kind dat er een Het Trefpunt voor donateurs en geno- spaarvarken komt ’legen'. De heer j -j- Broekhuysen: ’’Daarom organiseren Jgerenommeerde^bin- wij bij dit jubileum activiteiten voor ie- nenlandse of buitenlandse brassband te dereen. Van jong tot oud.” Wat overi- laten concerteren. En tot besluit van de gens niet betekent dat de Rabobank festiviteiten is er een feestavond voor vóór de jubileumviering geen activitei- de leden. ten voor Waddinxveen aan de dag Op 18 april wordt het traditionele voor- legde. ”Wij hebben een speciaal fonds Zwarteweg, jaarsconcert door ’’Voorwaarts” ge- in het leven geroepen”, aldus de heer houden in Het Trefpunt. De al eerder Broekhuysen, ’’waaruit wij kunnen put- aangekondigde promenade concerten t zullen worden gehouden op 30 april Kruis, aan de Peter Zuidlaan/Johannes Post- laan, 5 mei aan de Wingerd, 12 mei aan De Overkant, 2 juni aan De Sniep, 16 juni aan de Victorwijk, 30 juni aan de Passage en op 25 augustus aan de Groensvoorde. WADDINXVEEN Evenals in voor- Het gezegde is: ’’Gezond eten is goed, gaande jaren gaan de leden van de maar gezond drinken is beter”; dus Waddinxveense drumband Cormula’s huisvrouwen kijkt uw servies even na of weer kop en schotels verkopen. De er een scheur of een stukje af is. Depo- Cormula’s: Het bestuur is er niet alleen neer deze dan in de vuilnisbak, en de in geslaagd om een grote partij kop en meisjes van het grote en mooie korps schriftelijk, schotels in te slaan, maar zelfs ook de Cormula’s komen straks aan uw mooi gesorteerd. Alles wordt, zoals u deur met nieuwe, dus gave kopjes die weet, steeds duurder, maar de Cormu- zij te koop aanbieden voor een goed la’s zijn goedkoper dan vorig jaar, dank doel. Het bestuur weet maar al te goed zij het grote kwantum dat rechtstreeks dat het venten met kop en schotels een van de plateelfabrieken werd betrok- zwaar karwei is, maar bevolking van ken. Waddinxveen helpt die meisjes over de drempel, door een kopje te kopen want dan wordt de handel steeds lichter en de kas van de drumband zwaarder. Help allen mee. Dat is de wens van het bestuur. Het is Niet alleen voor ons korps maar ook voor u, inwoners van Waddinxveen. Bij voorbaat onze dank. Voor nabestellingen tel. tel. 5874.” WADDINXVEEN De kans dat de Waddinxvener Cees Bonefaas, aan voerder van voetbalderdeklasser Wad- ben de ouders eerst in kleinere groepen bespreking met het stedebouwkundig vertrekt is erg klein geworden, adviesbureau Stad en Landschap BV en - het opnieuw wijzigen van het wegge deelte tussen de verlengde Brugweg en maar c.L van de tijdens de hoorzitting over het ontwerp-bestemmingsplan Brugweg ’80 gedane suggestie de in men omleidingsweg te verlengen tot de efwedstrijd te komen spelen. Arie den Middelburgseweg. Op die manier kon r - trent de gevolgen hiervan, terwijl de fïesse-

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 3