Rabobank Waddinxveen viert 75 jarig jubileum feestelijk Naar Londen r r r Ontvangst Revue, koorzang, talentenjacht, tentoonstelling, vuurwerk, muziek ;'-iS i I d d I I M - 3 ter IS5T - H ai (ft - 5 E I *Het eerste bankkantoor aan de Brugweg. I men in Duitsland, Oostenrijk, Zwitser land, Belgié en Nederland. Thans zijn er in Nederland 1000 Rabobanken met zich ten gevolge daarvan voltrokken: boeren die hun schulden niet konden sers. In 1849 slaagde hij erin een vereniging van dink Thijmlaan, Brugweg, IJszerman- weg en T Petteplas, waar om omstreeks 21.00 uur een ‘t uniek vuurwerk wordt ontstoken. Trompetter-, Pijper- en 8 i *De ingang van het eerste bankkan toor, dat eigenlijk een woonhuis was Brugweg, Waddinxveen renleenbank en sloot zich aan bij de Centrale Coöperatieve Boerenleen- verspreid over lente-, zomer- en herfst feesten. De jubileumviering start op 28 maart, met een officiële ontvangst en een receptie beide ten kantore van de Rabobank, waarbij ook de oudste nog kan uitoefenen op de besluitvorming binnen de Rabobank-organisatie. Het bestuur van elke Rabobank is een plaatselijke aangelegenheid. In Wad dinxveen heeft de bank een bestuur van drie leden en een raad van Toezicht van vijf leden. De directie heeft bij plaatselijke bestuursvergaderingen een belangrijke adviserende stem. KRINGEN De lokale banken zijn ingedeeld in WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 19 MAART 1980 DEMOCRATISCH Organisatorisch kennen de Rabobanken W. Broekhuysen. De bank een democratische structuur, wat bete- aangesloten bij de Coöperatieve Cen- kent dat elke plaatselijke bank invloed trale Raiffeisen-Boerenleenbank, die het overkoepelend orgaan is van de ca. 1000 Rabobanken die ons land telt. OVERZICHT VAN OMZETTEN EN BALANSTOTALEN: (omzet in guldens) lejaar 80.873,77 25-jarig bestaan 2.903.148,07 50-jarig bestaan 26.482.948,97 75-jarig bestaan 1.493.012.007,74 (balanstotaal in guldens) 1e jaar 21.641,68 25-jarig bestaan 1.060.550,91 50-jarig bestaan 4.926.663,10 75-jarig bestaan 147.656.726,64 IDEALISME De Rabobank Waddinxveen werd in 1905 opgericht als Coöperatieve Boe renleenbank en sloot zich aan bij de Centrale Coöperatieve T bank te Utrecht. In de vijftiger jaren besloot deze Centrale zich door een na amswijziging te onderscheiden van een tweede Centrale van Boerenleenban ken die in Eindhoven was gevestigd. De Utrechtse Centrale nam de naam van de Coöperatieve Raiffeisenbank aan.’.. 1961 werd de naam van de Wad- dinxveense Boerenleenbank gewijzigd in Coöperatieve Raiffeisenbank. Na een fusie van de Utrechtse en Eindho- vense cetrale banken werd de naam Rabobank. Dat gebeurde in 1972. Vanwaar overigens die naam Raiffei sen? Friedrich Wilhelm Raiffeisen, burge meester van Weyerbusch, Duitsland, werd getroffen door de schrijnende ar moede die in de vorige eeuw op het platteland heerste, en de drama’s die i' De jubilerende Rabobank heeft niet alleen aan de Wad- f dinxveense bevolking gedacht bij haar jubileumviering. Haar 45 medewerkers en hun partners gaan ”op kosten van de baas” drie dagen naar Londen, om het heuglijke feit daar te vieren.... Ter gelegenheid van haar 75-jarig bestaan houdt de Rabobank Waddinxveen op 28 maart een officiële ontvangst. En wel van 17.00 tot 18.30 uur. Later op de avond is er een receptie (van 19.00 tot 21.00 uur), waarbij iedereen die op enigerlei wijze met de bank van doen heeft van harte welkom is. - op het programma. Bijzonderheden over de activiteiten worden door mid- Raiffeisen ondervond veel tegenwer- ten” worden begeleid door een profes- del van advertenties gepubliceerd. die zich bedreigd voelden, maar had ook veel moeite met het vertrouwen van de arme en wantrouwend gewor den boerenbevolking te winnen. Voor zijn dood in 1888 zag hij zijn werk toch noch bekroond, toen zijn ideeën de we- ’’kringen”, waarvan er in Nederland 44 Het huidige pand aan de Kerkweg, dat in 1972 in gebruik kwam. zijn. De Waddinxveense vestiging be hoort tot de kring ’’Rijn en Gouwe”. Elke kring heeft weer een bestuur van zes leden. Deze kring vaardigt drie per sonen af naar de Centrale Kringverga dering die de Algemene Vergadering adviseert inzake het te voeren beleid. De Raad van Beheer en de Direktie van de Centrale Bank maken ook ge bruik van de adviezen van de Centrale Kringvergadering. ALLE WADDINXVENERS In het kader van het 75-jarig bestaan, organiseert de Rabobank Wad dinxveen dit jaar feestelijke elementen, waarbij geheel Waddinxveen betrok ken zal zijn. De activiteiten worden *Het bestuur van de Rabobank Waddinxveen. V.l.n.r.: Drs. W. Broekhuysen (directeur), A. Oudijk (voorzitter), 0.0. Spruijt (secretaris) en F.M. van Tol (lid). halen daaromheen. Dit boekje is gratis aan de balie van de kantoren te verkrijgen. (Auteur: Felix Huyzinga). De Rabobank Waddinxveen - toen nog Coöperatieve Boerenleenbank Wad dinxveen geheten - werd op 29 maart gintijd zitting in een woonhuis aan de 1931 werd een pand aan de Oranjelaan onbemiddelde landbouwers” nastreef- deelnemers uitgenodigd om een bandje in die plaats betrokken, dat tot 1972 in gebruik was. I j bank haar huidige hoofdkantoor aan de Kerkweg 161. In 1963 kwam er een bij- in leven zijnde leden zullen worden uit genodigd. ’s Avonds v.a. 19.00 uur een ■In openbare receptie, welke door middel 'J van advertenties bekend zal worden gemaakt. LENTEFEEST Op 29 maart zal de bank haar jubileum ook muzikaal kracht bijzetten. Vanaf vier punten in Waddinxveen zullen evenzovele muziekkorpsen door het dorp marcheren. Om 20.00 uur zullen Drumband Cormula’s (Waddinxveen), Drumband en Majorettecorps Gover- welle (Gouda), Muziekvereniging Con cordia (Waddinxveen) en Tambour-, WADDINXVEEN Onder het veelzeggend motto ’’Rabobank Wad dinxveen 75” viert de Rabobank Waddinxveen dit jaar haar 75-jarig be staan. Een jubileum dat met evenementen als een revue, koorzanga- vond, talentenjacht, tentoonstelling, vuurwerk en muziek kracht zal worden bijgezet. In een boekje met de titel Het slijk der aarde doet de bank voorts ”een boekje open” over geld en de soms merkwaardige ver- Het eerste pand van de toenmalige Cooperative Boeren leenbank, die in juni 1931 werd geopend (Oranjelaan). K B B j Majorettecorps sioneel combo en gejureerd door een Triomf (Bodegraven) daartoe aantre- jury ”uit het vak”. De presentatie is in den. Bij de startpunten aan de Alber- handen van een nationaal bekende pre- dink Thijmlaan, Brugweg, IJszerman- sentator. Het zomerfeest wordt zo mo- weg en Beethovenlaan (hoek Noord- gelijk afgesloten met fantastisch heli- einde). Alle tochten voeren naar de coptervluchten boven Waddinxveen. KERSTFEEST spectaculair, voor Waddinxveen j "Hoe ouder hoe lelijker”. Dat is geen uitspraak die op de 75-jarige Rabobank '/nwrert isT slaat, maar het is de titel van een revue /.OIVlLKf dje het Gouds Revue Gezelschap op. voldoen aan achtervolgende schuldei- Tijdens het zogenaamde zomerfeest is voert in het Anne Frank-centrum. De er op 7 juni een muzikale talentenjacht voorstellingen, bedoeld voor het ou- in de nieuwe tennishal te Wad- dere publiek, vinden plaats op 16 en 17 dinxveen. Via advertenties worden de september. Verder in het najaar staan een kooravond in één van de Wad- de. Het principe van die vereni- met een proeve van hun kunnen naar dinxveense kerken, een opstelwedstrijd In dat jaar verkreeg de ging was dat wel-kredietwaardigen de bank te sturen. Uit dit materiaal voor de jeugd van de basisscholen en in maakt een deskundige selektiecommis- november een tentoonstelling over geld maar hard werkende boereen, midden- sie de keuze wie uiteindelijk aan de kantoor dat in een houten gebouwtje standers en arbeiders. grote finale gaan deelnemen. De "talen- aan het Koningin Wilhelminaplein T werd gehuisvest; in 1966 werd op het- king van mensen met politieke invloed zelfde plein een eigen pand betrokken. Een tweede bijkantoor werd in het win kelcentrum Groensvoorde geopend in 1969. GROEI In de loop der jaren heeft de Rabobank reld veroverden en er vestigingen kwa- Waddinxveen een gestadige groei ge- - kend. de omzet die in 1905 nog ca. 80.000 gulden bedroeg was in 1979 an derhalf miljard gulden groot, terwijl het ca. 3000 vestigingen. Niet alleen maakt balanstotaal (in 1905 ruim 21.000 gul- de agrarische bevolking gebruik van de den) in dat jaar bijna honderdvijftig diensten van de Rabobank, maar te- miljoen gulden heeft bedragen. Thans genwoordig eigenlijk iedereen. Behalve bedraagt het aantal rekeningen- op geldzaken richten de Rabobanken - courant 5000 en het aantal spaarreke- waarop die in Waddinxveen geen uit- ningen 16.000. Het bestuur van de zondering maakt - zich ook op verzeke- bank, die zo’n 45 medewerkers telt, ringen en het reiswezen, wordt gevormd door de heren A. Ou dijk (voorzitter), O. O. Spruijt (secreta ris) en F. M. van Tol (lid). Directeur is drs. W. Broekhuysen. De bank 1st 1905 opgericht en men hield in de be- Brugweg in Waddinxveen. Op 26 juni op te richten die de ’’ondersteuning Het principe van die vereni- was dat wel-kredietwaardigen borg stonden voor minder bedeelde,

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 9