houdt feest voor Rehorst bouwde in afwijking van vergunning KOM IN DE TENT buitenlanders De Bonkelaar >v ARABISCHE OPROEP Verbouw van HAVO/Atfieneum Op het groene veld aan de Wingerd J. J. v. d. Loo wil grotere berging hebben WADDINXVEEN De heer J. J. van der Loo van de Noordkade 173 heeft bij de gemeenteraad protest aangete kend tegen de houding van het college van Burgemeester en Wethouders om hem te blijven weigeren een bouwver gunning te verlenen voor het vergroten van een berging bij zijn woning. Het gaat hier om het maken van een verdie ping naar een ontwerp van ir. H. A. Pe ters van de Tweede Bloksweg waarvan Fietstocht besluit kinderva kantiewerk s I OPENBARE COMMISSIE* VERGADERING V 'J r ƒ-* v 0 - 1 J <_>-- JO V J 1 I - - ^3 y )G u C' ui (Z ''Jv -7'1 y.’r l,/' y-X F zJ' V j !- de 2. I IC. Binnen de Bonkelaar zullen er ’s mid dags films vertoond worden (Turkse- en marokkaanse films die ondertiteld plaats in verband met de afsluiting van de Ramadan. Dan treedt o.a. de Ma rokkaanse groep Elmchaal op. Z ^7 «kz. De entree voor het avondprogramma bedraagt 5 gulden voor volwassenen en WADD1NXVEEN Dinsdagmorgen is de Centrale Hervormde gemeente van Waddinxveen begonnen met het evangelisatiewerk voor jong en oud on der het linnen dak van een tent op het groene veld aan de Wingerd. Begonnen werd met een vertelling en creatieve uitwerking voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar. De middag werd gevuld met sport en spel, ’s Avonds was er een WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 6 AUGUSTUS 1980 J.J «zz ƒ.1 I z-) 4’;., hetgeen uit een oogpunt van brandpre ventie niet is toegestaan. Het college van Burgemeester en Wet houders had Rehorst BV al aangeschre ven dat - gelet op het feit dat het verbo den is te bouwen in afwijking van de bouwverordening - de met de bouw verordening strijdige punten moesten worden opgeheven. Indien dat niet bin nen de gestelde termijn zou gebeuren dan zou de gemeente hier wel voor zor gen. ”Wij vertrouwen echter dat door u uit eigen beweging aan deze aanschrijving zal worden voldaan, zodat niet tot het treffen van minder plezierige maatrege len behoeft te worden overgegaan”, al dus B. en W. in een aangetekende brief aan Rehorst BV. Nu het aannemingsbe drijf gebruik heeft gemaakt van de mo gelijkheid tot het indienen van bezwa ren zijn deze maatregelen natuurlijk opgeschort. Het bedrijf maakt er bez waar tegen dat de gemeente blijft vol harden in het weigeren van vrijstelling van de hoogtebepaling voor balustra des en balkonhekjes. t M \j r'- openluchtzangavond met koffie. Voor vandaag zag het ochtend- en middag programma er hetzelfde uit als dinsdag. Vanavond (woensdag) wortd om half negen begonnen met de vertoning van een film. De dreidaagse tentevangelisa- tie onder het motto ”God roept ook jou!” wordt donderdag besloten met een dag voor de kinderen vol verrassin gen, die al om tien uur begint. WADDINXVEEN Het Waddinxveense gemeentebestuur heeft aan nemingsbedrijf P. Rehorst BV van de Noordkade in de kraag gevat om dat het bij de bouw van de 17 koopwoningen aan de Boezemweg niet conform de artikelen uit de Woningwet en de Bouwverordening te werk zou zijn gegaan. Tegen het verwijt dat er gebouwd zou zijn in afwijking van de verleende bouwvergunning is Rehorst BV in beroep gegaan bij de gemeenteraad, hetgeen betekent dat de raadscommissie van advies voor de bezwaar- en beroepschriften zich volgende week woensdaga vond over de zaak gaat buigen. Voor het bouwen van de 17 koopwo ningen aan de Boezemweg kreeg Re horst BV op 13 juni 1978 een ouwver- gunning. Bij deze vergunning is be paald dit gebouwd moet worden met inachtneming van de bepalingen in de bouwverordening. Tijdens het bekijken van drie van deze woningen in verband met de oplevering constateerde bouw en woningtoezicht vorig jaar al dat op vier punten niet aan de bepalingen van de bouwverordening werd voldaan. Ten eerste zijn de balustrades in de wo ningen geen 100 cm hoog, maar 84 cm, ten tweede hebben de balkonmuurtjes bij alle woningen niet de voorgeschre ven hoogte van 100 cm, maar zijn ze re spectievelijk 90 en 70 cm, ten derde zijn er wel brandvertragende deuren tussen de garages en de woningen aange bracht, doch de deuren zijn niet zelf- sluitend (met betrekking tot dit punt is zelfs een nadere voorwaarde in de bouwvergunning opgenomenj en ten vierde zijn vanuit enkele woningen pvc- afvoerleidingen via de garage gelegd, de bouwkosten worden geraamd op f 12.000,—. Volgens de gemeente is de woning gele gen in het bestemmingsplan ’’Noord kade langs de Gouwe, eerste herzie ning” uit 1974 en daarin staat dat er tussen de zijerfafscheiding en de noor delijke gevel van het huis zelfs hele maal niet mag worden gebouwd. B. en W. hebben dan ook geconstateerd dat niet alleen de grotere berging zal kun nen voldoen aan de bestemmingsplan voorschriften, maar ook dat de be staande berging op een plaats staat waar dat is verboden. Van een vristelling kan geen sprake zijn, aldus B. en Waangezien deze vrijstelling volgens de bestemmingsp lanvoorschriften slechts zou kunnen voorzien in een hoogte-vermeerdering met 0,24 meter, tot een totaal van 2,64 meter en derhalve niet toereikend is Voor de gevraagde vergroting. Het col lege is dan ook niet bereid mee te wer ken aan de bouw van een berging, die ten opzichte van de reeds bestaande af wijking op niet toegestane wijze is ver groot. De raadscommissie van advies voor de bezwaar- en beroepschriften, die wordt Voorgezeten door de heer W. L. M. Kruijk (CDA), gaat zich volgende week woensdagavond buigen over het pro test van de heer Van der Loo tegen de weigerachtige houding van het college van Burgemeester en Wethouders. WADDINXVEEN Er is 116.466,nodig voor de verbouw van -1 voor HA- VO/Atheneum aan de Sniepweg. Dit krediet zal donderdagmiddag worden besproken in de raadscommissie’ voor de financiën. begroting 1980 damclub en 1 tafeltermisvere- Kwiek”; h) rekening 1979 •«-ps ’’Concordia”; i) sub- 1980 Klimopgroep (Scou- rekening 1978/79 en be- zwem- en polo club ’’Roubos de Gouwe”; k) reke ning 1979 en begroting 1980 brass band ’’Voorwaarts”; 1) rekening 1979 en begroting 1980 S.C. ’’Antilope”; m) rekening 1978/79 en begroting 1979/80 badmintonclub ’’Florida”; n) rekening 1978/79 en begroting 1979/80 tennisclub ’’Waddinxveen”; o) rekening 1978/79 en begroting 1979/80 tafeltennisclub ’’Kwiek”; p) subsidie 1980 R.K. Sportvere niging W.S.E.; q) begroting 1980 St. Jeugdcommissie ”St. Victor” (Scouting); r. subsidie Rijnlandse Orkesvereniging voor 1980; s) sub sidie Vereniging Openbaar Onder wijs voor avondvierdaagse 1980; t) advies dd. 23 mei 1980 van de afdeling onderwijs inzake waarborg sommen ”de Kleine Basis”. 3. Verlenen van een aanvullend krediet van f 25.000.-- voor aankoop van een huisvuilauto. 4. Aangaan van een overeenkomst met de gemeente Boskoop tot be schikbaarstelling van door de C.A.I.- installatie ontvangen radio- en t.v.- signalen aan de gemeente Boskoop. 5. Beschikbaarstellen van een extra eenmalig krediet van f 60.000.— voor onderhoud van straten en plei nen, het zuigen van kolken en het schoonmaken van singels en sloten. 6. Verlenen van een krediet van f 13.000 voor het doen van een onderzoek naar aanpassing van de factoren-tabellen voor de onroerend- goedbelastingen. WADDINXVEEN Een oproep in de muziekgroep zal optreden. Arische taal deze week. Dit op verzoek van de werkgroep activiteiten buiten landers van het jeugd- en vrijetijdscen trum De Bonkelaar. Het is een bijdrage zijn), ’s Avonds vindt er een feestavond tot het verbreken van het isolement, waarin vele buitenlanders ook in Wad dinxveen nog verkeren. Op zaterdag 16 augustus vindt namelijk de eerste activiteit plaats vanwege de eerder genoemde werkgroep, ’s Mid dags tussen 15.00-17.00 uur zullen er 2,50 voor kinderen. Het bezoeken van marktkramen staan op de Beukenhof de activiteiten welke ’s middags plaats- (het plein bij De Bonkelaar) waar infor- vinden is gratis. Komende week zullen matie gegeven wordt over buitenlan- wij u uitgebreidere informatie geven ders, barbeque zal zijn en een Turkse over het programma voor 16 augustus. WADDINXVEEN - Met een fietstocht tussen 10.00 en 15.00 uur komt morgen (donderdag 7 augustus) een einde aan het Kin dervakantiewerk 1980, zoals dat door vrijwilligers van het jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonke laar deze zomer sinds 1 juli gedu rende twaalf dinsdag- en donder dagochtenden voor de jeugd van af 6 jaar in de praktijk is ge bracht. Het kindervakantiewerk beleefde zijn tweede seizoen en kan als zeer succesvol worden ge kenschetst. Gedurende zes we ken stonden op het programma Belgische kampioenschappen, le vend ganzebord, knutselen, sportwedstrijden, kermis maken, broodkleien, waterslag, teken wedstrijd, creativiteit, speur tocht, songfestival en 4-dingen- dag. Over de fietstocht nog de vol gende informatie: Hoewel er om half elf (precies) wordt gestart is de aanmelding vanaf 10.00 uur in De Bonkelaar. De kosten voor deze fietstocht bedragen slechts 50 cent per deelnemer/ster. Kin deren van 6 en 7 jaar mogen al leen meefietsen als er één van de ouders meegaat. Ze worden an ders beslist naar huis gestuurd, omdat het fietsgedrag van kinde ren in die leeftijd meestal zodanig is dat de leiding van het kinderva kantiewerk hier geen verantwoor delijkheid voor kan dragen. Voor eten en drinken tijdens de fietstocht wordt volop gezorgd, dus geen. brood, limonade en snoep meenemen. Ook ditmaal blijft het doel van de tocht nog even geheim, maar het wordt een heel mooie en leuke tocht, dat kan men iedereen verzekeren. Bij slecht weer zal deze fietstocht geen doorgang kunnen vinden. C AM I WADDINXVEEN - De raadscom missie voor de financiën komt don derdagmiddag 7 augustus om vijf uur in openbare vergadering bijeen voor de afhandeling van deze agenda: 1. Notulen vergadering 5 juni 1980. 2. Mededelingen en ingekomen stuk ken. a) subsidie 1978 Ch. de Fou- cauldgroep (Scouting); b) jaarreke ning 1978/79 Stichting Jeugdtand- verzorging Midden-Holland; c) reke ning 1979 Chr. Blindenbibliotheek te Ermelo; d) rekening 1978/79 en begroting 1979/80 Chr. Sportvere niging ”Be Fair”, afd. voetbal; e) subsidie 1979 Ned.Blindenbiblio- theek te ’s-Gravenhagef) rekening 1979 en - ’’Excelsior”; g) rekening 1977/78 begroting 1978/79 niging ui Fanfarekorps sidiërin; ^g); j. groting 1979/80 r Ccz vt,'q 7. Verlenen van een krediet van f 5.000.- voor herstel van schade aan de mr. A. de Roosschool. 8. Subsidiëring St. Jeugd- en Jonge rencentrum ’’Waddinxveen” t.b.v. educatieve aktiviteiten voor cultu rele minderheden. 9. Intrekken raadsbesluit tot verkoop van de panden Dorpsstraat 62 en 64. 10. Verlenen van een garantie voor de betaling van rente en aflossing van een door de woningbouwvereni ging Waddinxveen te sluiten vaste geldlening ter financiering van een complex van 42 plus 4 woningwet woningen. 11. Verlenen van een bijdrage van f 100.- t.b.v. de studie- en beroepen manifestatie 1980. 12. Verlenen van een krediet van ma ximaal f 116.466.- t.b.v. de verbouw van de Samenwerkingsschool voor Havo/Atheneum. 13. Verhaal in rechten i.v.m. vernie lingen aan het v.m. gemeentehuis. 14. Verhoging tarieven Centrale Antenne Inrichting. 15. Aankoop pand Kerkweg-oost 187 van de heer J. van Dijk. 16. Verkoop grond aan het Noord- einde aan de provincie Zuid-Holland. 17. Verkoop grond aan de Staring- laan aan Weurman B.V. te Waddinx veen. 18. Verkoop grond aan de Mercurius- weg aan de heer A.D. van Klaveren. 19. Rondvraag. I 3-2- n 4 cs 6 WADDINXVEEN Volgende week woensdagavond vergadert in het ge meentehuis om half acht in het open baar de raadscommissie van advies voor de bezwaar- en beroepschriften ter behandeling van deze agenda: 1. Behandeling om 19.30 uur van het beroepschrift aan de raad, ingediend door de heer J. J. van der Loo, tegen de weigering van het college van burgemeester en wethouders een bouwvergunning te verlenen voor het vergroten van een berging bij zijn woning. Behandeling om 20.00 uur van het beroepschrift, ingediend door P. Re horst B.V. Bouw- en Aanneming- smaatschappij, tegen de weigering van het college van burgemeester en wethouders geen vrijstelling te ver lenen van dë hoogtebepaling inge volge de Bouwverordening voor de balustrades en balkonhekjes t.b.v. de samenwerkingsschool de 17 woningen aan de Boezemweg. 3. vaststelling van het verslag van de vergadering van 18 juni 1980. 4. Mededelingen. X L-./J1 1 jj 1 '■'U.Mc? ^.1 - 'zA!) kj1 1 X* f* K V~J. v' 1 I 4 WA IRE1-5=

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 11