Opnieuw forse nederlaag voor Roubos De Gouwe WEEKBLAD - SPORT Forse nederlaag Excelsior Verlies voor TOOS-basketbal De Voorn: 2e westrijd Slechte start WSV-Teams PMI-Containers: Tijdtekort Promotie judoka’s Gemakkelijke middag voor volleybalsters van Be Fair Start winter competitie HSW Teleurstellend verlies van hockeyers WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 22 OKTOBER 1980 Dijk 417 ptn. 5. I spannende strijd de wedstrijd tegen I K.D.C. Excelsior: J. Burgerhout - T. den Ouden H. Vermin - P. Swart J. Passchier - C. Barelds Th. Zwetsloot - T. Twigt F. de Jonge - J. v.d. Eist J. Vrolijk - R. van Dijk G. Heeren - G. v.d. Wiel A. van Beelen - D. Brandhorst Excelsior 2 - Reeuwijk: H. den Outer - G. Bitter C. Blonk - S.M. van Eijk J. v.d. Eist - H. v.d. Star G. Heeren - D. Oosterwijk D. Schouten - J. van Zwol J. de Haan - B. van Wensveen D. Brandhorst - M. v.d. Berg D. Heeren I - H. de Knikker 25 oktober in Beverwijk 21.15 uur K.Z.C. II - Heren III 25 oktober in Leiderdorp 21.30 uur LWV II - Heren VI 25 oktober in Katwijk 20.00 uur Katwijk III - Heren V 25 oktober in Utrecht 20.30 uur U.Z.S. CII - Heren II 4-4 2-4 2-3 6- 3 7- 6 3-11 72-72 1-0 0-1 1-0 1-0 0-1 0-2 0-2 1-1 1-1 0-2 1-1 2-0 1-1 1-1 2-0 2-0 1-1 2-0 2-0 2-0 2-0 UITSLAGEN H.Z.V. A - Meisjes A B.Z. en P.C. A - Jongens A Heren V - D.K.D. III Heren HI - De Ham II Heren II - Z.P.B./Unico II Heren I - Zian/Vitesse I 2-0 2-0 2-0 2-0 1-1 2-0 1-1 2-0 0-2 2-0 0-2 0-2 1-1 De uitslagen: R. van Dijk - T. den Ouden jr T. den Ouden sr - J. Both P. Swart - A. Rietveld C. Kramp - A. Crone G. v.d. Zijden - G. van Mannekes T. Twigt - P. van Es T. Driesse - C. Stolker A. Blom - J. Borsboom Th. van Bueren - J. de Heer B. van Eijk - K. Huizinga P. van Gils - H. v.d. Geer D. Heeren II - P. de Mik K. Zwanenburg - R. van Willigen Een extra handicap was de blessure van Bas Schoonderwoerd. De eerste perioden werd er van Waddinxveen- se kant uitstekend gespeeld, dit blijkt wel uit de periodestanden le periode 0-1, 2e periode 1-3 en 3e periode 3-5. In de laatste periode was Zian/Vites- se oppermachtig en scoorde zelfs 6 doelpunten. Eindstand: 3-11. De Waddinxveense doelpunten kwa men van de hand van Dirk Russner, Christiaan Bertels en Eef Overdam. De Gouwe Rijders (autoclub) Bridgeclub Waddinxveen (bridgen) Damclub Excelsior (dammen) Gymnastiekvereniging TOOS (gymnastiek) Hockeyclub Waddinxveen (hoc keyen) Landelijke Rijvereniging De Gouwe Ruiters (ruitersport) Ijsclub Nooit Gedacht (schaatsen) Waddinxveense Schaakvereniging WSV (schaken) Schuttersvereniging Wad dinxveen (schieten) Tafeltennisclub Kwiek (tafeltenissen) Tennisvereniging Waddinxveen WADDINXVEEN - In de derde di visie van de volleybalcompetitie heb ben de dames van Be Fair met 3-0 van AV’40 gewonnen. De Waddinx- veensen hadden overigens een ge makkelijke middag. De Delftse ploeg bleek erg weinig in haar mars te heb ben en bood dan ook totaal geen te genstand. De eerste set leek niette min voor de Waddinxveense dames desastreus te verlopen omdat een 7-0 achterstand werd ingelopen. Daarna echter zetten de Be Fair- darnes alles eens op een rijtje en finishten onbedreigd met 15-9. De twee andere sets waren een formali teit: 15-4 en 15-8. Na de winst van vorige week op het tweede damesteam van de eigen ver eniging kwam Be Fair 3 tegen DVC 3 minder goed voor de dag. Er werd met 3-1 verloren. Setstanden 16-14, 10-15, 15-9 en 15-6. Het tweede damesteam van Be Fair kwam ook dit keer niet tot punten- winst. Van Weidevogels 1 werd met 3-1 verloren in een matige ontmoe ting. De eerste set ging naar Be Fair, maar de overige drie werden een prooi voor de dames uit Bleiswijk. In de promotieklasse had het heren team van Be Fair een vrije week. (tennissen) Be Fair Organisatie, afdelingen voetbal, tennis, volleybal Hengelsportver- eniging Waddinxveen HSW (vissen) Rooms-Katholieke Sportvereniging Excelsior WSE (voetbal) Sportclub Antilope (atletiek) Voetbalvereniging Waddinxveen (voetbal) Postduivenvereniging De Sperwer duivensportVereniging De Vogelvrienden (zangvogels) Zwem- en Poloclub De Gouwe (zwemmen, poloënBasketbal vereniging TOOS (basketbal). WADDINXVEEN/BOSKOOP Louis Marchant, judo- en taekwondo- instructeur van de Stichting Binnen sport Boskoop is onlangs derde tan taekwondo geworden. Dit gebeurde tijdens examen voor de T.B.N., de Taekwondo Bond Nederland. Mar chant kreeg een eervolle vermelding voor de wijze waarop hij - ondanks een handblessure - het examen afleg de. Een aantal Waddinxveense judoka’s van de stichting in Boskoop reikte eveneens naar een hogere graduering. Erik Verheul en Jacky Vertegaal be haalden een gele slip. Hans Vink ver kreeg 2 oranje slippen, Michel Bel- vroy mag voortaan de oranje band dragen, Ronald Best, Jaco de Graaf en Walter Best behaalden de groene band. Sjaak de Graaf, tenslotte, pro moveerde tot de bruine bander. Waddinxveen - Komende zater dag start de wintercompetitie van de “«igelsportvereniging Waddinxveen ttSW, Wederom worden er een 10- tal wedstrijden georganiseert, uitge leerd over het winterseizoen. Vier "'edstrijden hiervan zijn kasconcour- fcn- Leden van de H.S.W. welke be- lang stellen in deze competitie, die- ?en zich te melden a.s. zaterdag aan station om 07.00 uur, vanwaar *°rdt vertrokken. Het inschrijfgeld ^draagt f.10,-. HERSTEL HEREN II De reserves hebben zich, na de neder laag van vorige week in Almelo, keu rig hersteld door van het sterke Z.P.B./Unico II uit Barendrecht nipt met 7-6 te winnen. De combinaties waren nog niet altijd goed, doch de overwinning was ver diend. Keeper Frans van Weele onderscheidde zich in het bijzonder. Doelpuntenmakers: Jan Kraan 3x, Aad Vos lx, Henny v.d. Water lx en Niek de Leeuw lx. ACHTSTE RONDE In de 8e ronde van de onderlinge competitie van de damvereniging Ex celsior vielen enkele verrassende uit slagen te noteren. Zo werd Piet van Gils toch onverwacht geklopt door jeugdlid Herbert van de Geer, die daarmede een fraai resultaat behaal de. Knappe winst boekt ook Piet de Mik ten koste van Dik Heeren II. Jan de Heer schijnt zowel in de on derlinge - als in de clubcompetitie een góede constante vorm te hebben, getuige deze keer de winst op Theo van Bueren. In een overigens betere stand tegen Toon Rietveld mocht Piet Swart zijn handen dichtknijpen, toen Toon een foutieve zet van Piet niet middels een simpele damcombi- natie afstrafte. WADDINXVEEN - De dames-senio- ren van TOOS-basketbal hebben te gen het bezoekende Blitz uit Leid- schendam hun eerste verliespunten geboekt. Na een ruststand van 14-12, werd de wedstrijd met 34-36 verlo ren. Blitz, vorig jaar gedegradeerd uit de 1 ste klasse, gaf blijk van meer wed- strijdervaring, door op het juiste mo ment terug te komen en hun kansen te benutten. Toos die zonder de ge- bleseerde Wilma Romeijn aantrad, kan alleen door een zeer grote inzet, de veel langere Blitz dames bij blij ven. Ondanks een maximale voorsprong van 7 punten in de 2e helft voor Toos, ging de conditie een rol spelen en kwam de thuisploeg in de laatste vijf minuten net wat te kort om de overwinning veilig te stellen.Top- scorsters: Hanny v.d. Loo 8 punten, Marian Huyzer 7 punten, Addy Ruts 7 punten. DAMES-JUNIOREN Het dames-juniorenteam van Toos, uitkomend in de 1ste klas van het district Den Haag, waar in een zeer JEUGDSCHAAK WSV Afgelopen donderdag moest het jeugd- tiental van de Waddinxveense Schaak vereniging het in het kader van de zes kamp opnemen tegen het tiental van Ze venhuizen. Waddinxveen met diverse nieuwelingen tegen een op volle oor logssterkte verschenen Zevenhuizen beloofde een spannende strijd te wor den. Hoe spannend het zou worden bleek al spoedig. Binnen korte tijd moe sten Egbert Schroten en Patrick de Haan hun verlies melden. Ook Hans Kimmel en Lucas Blom verspeelden de winst. De hoop was toen gevestigd op de op dat moment zeer goed spelende meisjes. Sandra Wientjens moest echter ervaren dat schaken erg moeilijk is, vooral in het beslissende eindspel. Zij moest tenslotte toch nog de winst aan haar tegenstander laten. Claudia Torenbeek werd in een veel betere stand verrast door een pat stelling, remise dus. Steven Verhagen speelde echter lachend naar de winst, evenals de zeer sterk spelende Eric Claassen en Marcel de Haan. Huug de Vries kon zijn partij echter niet tot een winnend einde voeren. De einduitslag werd daarmee 6*/2-3l/2 voor het tiental uit Zevenhuizen. Een extra prikkel voor de Waddinxveense Jeugd hun beste beentje voor te zetten in de volgende wedstrijd voorde zeskamp. EXCELSIOR 2 Het tweede team van Excelsior ont ving donderdagavond Reeuwijk 1. In deze strijd, welke met 6-10 werd verloren, wist alleen Dik Brandhorst te winnen. Henk den Outer toonde na afloop aan op welke wijze hij te gen Reeuwijk’s kopman Geurt Bitter had kunnen remiseren. Dik Heeren I voerde een leuke com binatie met schijfwinst uit. Direkt hierop echter wist de Reeuwijker door een simpele tegen combinatie naar remise af te wikkelen. De Excel- sior-speler had kunnen winnen door een andere zettenvolgorde te spelen. WADDINXVEEN In de clubcompe titie van de Rotterdamse Schaakbond zijn de WSV-teams slecht van start ge gaan. Na het verlies van het tweede moesten nu zowel het eerste, het derde als het jeugdteam een nederlaag incas seren. Na het wegvallen, o.a. door ver huizing, van een viertal prominente eer ste tientalspelers is de schaakvereniging in zijn geheel toch wel verzwakt. WSV 1 ontving het tweede tiental van de Goudse S.V. Messemaker. Werd vorig jaar in Gouda met 6‘/2-3*/2 van dit team gewonnen, nu kijken de Waddinxveners tegen een 3 */2-5 */2 achterstand aan. In de afgebroken partij van J. v. Oort, die uit gespeeld zal worden, heeft de Wad- dinxvener weliswaar een pion meer doch het is de vraag of dit voldoende is om het Toreneindspel te winnen. Alleen van Gils en Burger kwamen tot winst. Philipse, Joosten en de Roodt bereikten remise. Kopman v.d. Laan, die een kan srijke voortzetting miste, Kardol en W. v. Oort moesten de eer aan hun tegen stander laten. Het in de derde klasse debuterende derde team, een achttal, ontving Unile ver II uit Rotterdam. Hoewel men zich kranig weerde en een aanvankelijke grote achterstand wist te verkleinen, kon men een nederlaag (3‘/2-4‘/2) toch niet ontgaan. Jeugdlid Asa Dirksen en teamleider v. d. Heyde scoorden hier de volle punten. Oosterloo, v. d. Ree en Torenbeek kwamen tot remise. Hul sman, v. d. Berg en Sonneveld hielden aan hun eerste optreden in competitie verband een ”nul” over. Het jeugdtiental, dat in de zeskamp met een daverende 10-0 overwinning op Reeuwijk was begonnen, ontving het jeugdteam uit Zevenhuizen. Van dit tiental werd vorig jaar twee keer royaal gewonnen. Misschien door overmoed gingen nu een aantal partijen nodeloos verloren, waardoor men een nederlaag met 6‘Zj-3V2 aan de broek kreeg. Door deze wedstrijden werden er slechts enkele partijen voor de onder linge competitie gespeeld. In IA wist v. Randwijk zijn afgebroken partij tegen Muit remise te houden. Smitskamp her stelde zich in IB van de vorige week ge leden nederlaag via een zege op v. d. Starre. Ponsioen klom op naar de mid denmoot in IIA door Kleiweg te ver slaan. De Bruin wist in I1B Servaas het punt te ontfutselen. Verder bleek Ket niet opgewassen tegen Besemer en was Meuleman te sterk voor Asscheman. De uitslagen luiden: W. v. Randwijk-J. Muit H. Smitskamp-A. v. d. Starre J. Kleiweg-J. Ponsioen M.de Bruin-C. Servaas G. Besemer-E. Ket C. Asscheman-J. Meuleman WADDINXVEEN Ondanks een re delijke prestatie tegen het ongenaak bare Ceverbo gaat PMI/Containers in de regionale zaalvoetbalcompetitie een moeilijk seizoen tegemoet. De Waddinxveners verloren met slechts 3-2, maar blijven daardoor wel in de onderste regionen. Overigens heeft PMI de nederlaag voor een gedeelte aan zichzelf te wij ten. Een foutje van Arie Plaisier be tekende kort voor rust 1-0. Kort na het begin van. de tweede helft kwam Ceverbo op 2-0. waarna PMI via Jan van Rijn een belangrijke strafschop miste. Leo Tange zorgde vervolgens wel voor 2-1, maar zag daarna een schot op de paal belanden. PMI had op dat moment het betere van het spel. In plaats van de verdiende gelijkma ker kwam de thuisclub echter knullig op 3-1 na een slippertje van Piet Koele. Koele herstelde in de slotfase zijn fout door 3-2 te scoren. De resteren de drie minuten waren toen niet meer genoeg voor een gelijkspel. BVO uit Alphen. De strijd ging gelijk op wat blijkt uit een tussenstand van 19-16 en een stand na de tweede helft van 31-31. Omdat bij basketbal gelijkspelen niet mogelijk is, moest er verlengd wor den. Na een 1ste verlenging van 5 mi nuten was er nog een gelijkspel, zo dat zelfs een 2de verlenging nood zakelijk was. In deze laatste periode was het Julia Siebrecht die door een paar goed benutte kansen Toos naar de oveiwinning bracht. Eindstand 40-33. Topscorsters Julia Siebrecht 20 punten, Carla Baan 12 punten. HEREN-KADETTEN De heren-kadetten hebben in hun klasse weinig tegenstand. Zij boekte dit weekend hun 5de opeenvolgende overwinning. Dit maal tegen de Rijn valken uit Rijnsburg. Eindstand 48- 84 voor Toos, Topscorers: Edwin de Ruiter 46 punten, Marco Mak 26 punten. Overige uitslagen: Toos mb2 - For- wodians 28-49, Toos al - Westland stars 55-90, Rabo dl - Toos d2 48- 4, Forwodians dl - Toos dl 14-62. TOOS-BASKETBAL Sporthal ”de Sniep” Vrijdag 24 oktober 19.15 uur Toos mc2 - Zoebas 19.15 uur Toos cl - Lokomotief 20.45 uur Toos 1 - BV Fun Zaterdag 25 oktober 11.00 uur Toos mb3 - DIOK 11.00 uur Toos mal - Zoebas WADDINXVEEN - Afgelopen zon dag werd de tweede wedstrijd gehou den voor de herfstcompetitie van hengelsporthuis de Voorn. Er werd gevist in de Gouwe aan de Zuidkade. De vangst van de veertig deelnemers viel tegen. De uitslag was als volgt: 1. W. v.d. Wal 214 ptn. 2. S. van Loon 204 ptn. 3. P. de Brok 179 ptn. 4. A. van Leeuwen 175 ptn. 5. P. Hofman 167 ptn. 6. L. de Zwart 158 ptn. 7. T. Nieuwenhuizen 156 ptn. 8. M. Reichard 150 ptn. 9. J. de Hoop 145 ptn. 10. B. van Dijk 144 ptn. 11. W. W. Holthuizen 141 ptn. 12. A. Huisman 128 ptn. 13. J. Pel- lekoren 125 ptn. 14. W. Houtman 123 ptn. 15. J. van Egdom 115 ptn. 16. J. de Zwart 112 ptn. Na twee wedstrijden is de stand aan de kop: 1. W. v.d. Wal 481 ptn. 2. A. van Leeuwen 471 ptn. 3. P. de Brok 422 ptn. 4. B. van E. Hey 416 ptn. De derde wedstrijd wordt gehouden op zondag 2 november.Er zal gevist worden aan de Halve Raak nabij Boskoop. PROGRAMMA 25 oktober in Waddinxveen 16.00 uur Meisjes Pup - Koudekerk Pup 16.30 uur Meisjes B - Katwijk B 17.00 uur Meisjes A - Donk A 17.30 uur Heren IV - Woerden II 18.00 uur Dames II - Vivax II 18.45 uur Dames I - Wik. Wass I WADDINXVEEN Vorige week maandag kreeg het eerste team van de Waddinxveense damclub Excelsior in de uitwedstrijd tegen KDC (Kat wijk), in welke wedstrijd overigens met drie invallers werd gespeeld, een flinke nederlaag te slikken. De Kat- wijkers wonnen, zij het geflatteerd met de cijfers 14-2, toch verdiend. Slechts Tijmen den Ouden en Teun Twigt wisten te remiseren. Teun Twigt speelde constant een gelijkop- gaande partij tegen de tot op dat mo ment in de huidige competitie zon der verliespunt zijnde Theo Zwet sloot. Een uitstekende prestatie van de Excelsior-speler. Tijmen den Ouden moest het opne men tegen Joop Burgerhout, voorma lig Leids districtskampioen. Via een combinatie wist de Katwijker op dam te komen. Tijmen nam deze met een schijf verlies van hem af. Via zuiver positioneel precisiespel wist Excel sior’s kopman met een schijf minder een welverdiende gelijkspel te beha len. De overige Waddinxveners verloren allen. Cor Barelds ging te gretig in op een verkeerde combinatie van zijn tegenstander, waar laatsgenoemde via een goede combinatie dan dankbaar van profiteerde. Jaap van der Eist speelde een mooie gelijkopgaande partij naar een dammeneindspel, waarin hij zeer waarschijnlijk naar een gelijkspel had kunnen combine ren. 25 oktober in Hilversum 19.00 uur HZC De Robben Heren I WADDINXVEEN Bekerwinnaar Zian/Vitesse uit Den Haag bracht zaterdagavond een bezoek aan het waterpolozevental van Roubos De Gouwe. Vorige week werd A.Z.C. verslagen en het was duidelijk, dat de Waddinxveners het opnieuw moeilijk zou den krijgen. WADDINXVEEN - Ondanks de vele regen werd de competitiewedstrijd van de hockeyclub Waddinxveen te gen Capelle (0-1) toch gespeeld. Het slechte terrein en de weersomstandig heden waren de oorzaak van een zeer matige hockeywedstrijd. Van beide kanten werd weinig goed hockey ge leverd. Capelle, tot dusver nog niet veel suc ces geboekt in de competitie, wist Waddinxveen toch uit hun spelritme te halen. De ruststand werd met 0-0 bereikt. Op dat moment was dat een goede verhouding van het vertoonde spelbeeld. Na rust wist Capelle via een strafcor- ner de stand op 0-1 te brengen. Door enerzijds zwak fluiten van de scheids rechters en anderzijds te veel praten van enkele spelers van de thuisclub kwam Waddinxveen niet meer langs zij. Koploper Rijswijk speelde gelijk te gen no. 3 HDS: 2-2. De stand is nu: Rijswijk 7 - 12p; Waddinxveen 7 - 1 Op; HDS 7 - 9p. TWEEDE ELFTAL Het tweede herenelftal speelde een zeer gedegen uitwedstrijd. Tegen Victoria werd door de Waddinxve ners op kunstgras van het uitermate zwakke zevende elftal gewonnen met 8-2. Het tweede elftal staat op dit moment op een vaste tweede plaats in de competitie, welke recht geeft op automatische promotie naar de reserve vierde klasse (landelijke klas se). Uitblinkers in dit duel waren voornamelijk de verdedigers, die via sober spel de aanval van uitstekende passes voorzag welke leidden naar de ze grote overwinning.

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 15