Clubhuis voor HTTEPRIJZEN ,GOED EN GOEDKOOP! Rijnlands Orkest op 14 november in Ontmoetingskerk ZuidplasMeer, hoger en goed koper bouwen lastige jeugd heeft al nut” UIT IN WADDINXVEEN 23 oktober Reinbert de Leeuw 24 oktober Macbeth 25 oktober Old Classic Logopediste op ouderavond J. Ligthartschool Jaarvergadering oudercommissies Theo Thijssen en Pinkeltje Rabocheque voor Kees v.d.Berg Kinderen ’t Ketelhuis zijn op stap concerteert in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde de Rijnlandse VERDRAAGZAAM WADDINXVEEN -Vrijdagavond 14 november om kwart over acht inplaats van 2000 woningen. met grote zorg geschreven. Dat gelijk zelfs uitgebreid. rond”. Een aantal landen van de wereld wor- }l In Bilthoven gaat deze groep lan™ r --- I I i| aanla* landen van de wereld wor- I den onderzocht op een leuke en speelse msnia». 1 1 z~»t_ I I I I I I I I I I I I I te stellen. Momenteel wordt aan het gebouw de laatste hand gelegd door de jongeren zelf. Zij zijn steeds be- WADDINXVEEN In Waddinxveens nieuwbouwwijk ”Zuid- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 22 OKTOBER 1980 Zaterdagavond 25 oktober om acht uur houdt de Waddinxveense danssociëteit Instuif Inn ’77 in het Anne Frank- centrum alweer de tweede dansavond. Er komt een fijne band, het show- en dansorkest ’’Second Life”. Kaarten voor deze avond zijn te bestellen op donderdagavond 23 oktober tussen 19.00 en 21.00 uur, telefoon 7488. Voor mensen die van dansen houden ligt het programma voor het gehele seizoen vaak om een heleboel woorden te verta len in een paar beelden. Het op zich niet zo boeiende gegeven, een serie moorden, wordt door de knappe acteerprestaties van Joh Finch, Francesca AnriisVn Martin Shaw tot een drama van allure opgevijzeld. Mede door knappe fotografie van Gil Tayler zet Polanski deze tragedie in een 11de eeuws Schotland dat erg realistisch aan doet. De huiselijkheid van de kastelen, de dieren op de binnenplaatsen, de wer kelijk erg lelijke heksen, alles is zeer le vensecht. Er zal niet alleen ’’dichter”, maar ook hoger worden gebouwd. Het percentage gestapelde woningen gaat van tien naar twintig procent. Ook zal er in de eerste jaren sneller wor den gebouwd dan oorspronkelijk was bepaald om de achterstand die momenteel ontstaat in te lopen. De gemeenté dacht aanvankelijk aan een tempo van 200 huizen per jaar. Dat zal nu ongeveer 380 zijn in de twee eerste bouwjaren (’83 en’84). De achterstand moet dan zijn wegge werkt, zodat het tempo in 1985 te rugzakt naar normaal: 160 woningen per jaar. Een laatste verandering in de plannen betreft de verdeling wo ningwet - premie - vrije sector. Ge- I zien het aantal woningzoekenden zullen er meer woningwet- en premie- 1 woningen worden gebouwd. De ver- I deling wordt nu 40 procent woning- wet, 40 procent premie en 20 pro- I cent vrije sector. plas”, die óver enkele jaren gaat verrijzen, zullen meer huizen worden gebouwd dan aanvankelijk het plan was: maximaal 2250 blok. Subsidie van het ministerie van Verkeer en Waterstaat is dan onont beerlijk. Een beslissing daarover wordt nog afgewacht. Een bovengrondse aanleg van het zoetwaterkanaal zal de opbouw van een wijk in Zuidplas fors kunnen ver storen, maar ook weer niet geheel on mogelijk maken. De gemeente kan, door in fasen te bouwen, aan Zuid plas beginnen voordat de beslissing over het zoetwaterkanaal valt. Het antwoord op de vraag of het kanaal er komt en zo ja in welke vorm kan derhalve nog enige tijd worden afge wacht zonder dat Waddinxveen met de woningbouw in de knel komt. Orkest Vereniging. Aan dit najaarsconcert werkt mee de solist John van den Beemt op cello. Het programma omvat de werken Concerto grosso nr. 6 van Handel, A l’apres-midi d’un faune van Debussy, Symfonie nr. 3 van Borodin en Cello concert in A-moll van Schumann. WADDINXVEEN- Vorige week woensdagavond hebben de oudercom missies van de openbare Theo Thijssen- school (Kerkweg-Oost) en kleuter school Pinkeltje (Van Mecklenburg Schwerinlaan) hun jaarvergadering ge houden. Voor de eerste maal werd deze vergadering gemeenschappelijk gehou den, hetgeen een bewijs is van de groeiende integratie tussen beide scho len. Na het huishoudelijke gedeelte, dat vlot werd afgehandeld, werd door de vele aanwezigen met belangstelling gelui sterd naar een lezing door Adjudant M W. Blom, groepscommandant van de rijkspolitie, welke handelde over de risi co’s die de kinderen lopen bij de deel name aan het verkeer. Uiteraard werd hierbij speciale aan dacht geschonken aan de verkeerssitua tie rond de beide scholen hetgeen werd geïllustreerd aan de hand van een aantal dia’s, gemaakt op de Jul. van Stolber- glaan en de Kerkweg-Oost. Uit de discussie die na afloop volgde bleek duidelijk hoezeer dit onderwerp bij de ouders in de belangstelling staat. Deze aanpassingen van de plannen heeft de gemeente doorgevoerd op aandrang van de provincie, die niet akkoord ging met de oorspronkelijke opzet. De verslechterende economi sche situatie vroeg om wijzigingen, teneinde de bouwplannen financieel haalbaar te maken. De gemeente gaat nu aan de hand van de nieuwe uit gangspunten zo snel mogelijk een nieuw bestemmingsplan maken om het tijdverlies zoveel mogelijk te be perken. De nieuwe uitgangspunten zijn overigens opgesteld door een speciale werkgroep van gemeente en provincie. De Rijnlandse Orkest Vereniging is een .mateursymfonie-orkest met plm. 45 le den uit de gehele Rijnstreek. Het orkest staat onder de deskundige leiding van Bastiaan Blomhert en mag zich boven dien gelukkig prijzen met de concert meester, Suus Bijleveld, die eveneens een beroepsopleiding óp hét conserva torium heeft gevolgd. WADDINXVEEN Ter gele genheid van het 10-jarig bestaan van het winkelcentrum Groens- voorde hield - zoals bericht - in deze galerij gevestigde filiaal van de Rabobank een prijsvraag. Deze prijsvraag betrof een vlaggenpa- rade. Geraden moest worden welke vlag bij welk land hoorde. Er waren ongeveer 200 oplossin gen, waarvan er 65 juist waren in gevuld. Deze 65 werden bekeken door de Waddinxveense journalist B. J. Woudenberg, die - mede ge let op het rijmpje dat de oplossing vergezelde - als winnaar aanwees Kees v. d. Berg, Sweelinckhof 22. Hij kreeg dezer dagen een rei- scheque ter waarde van f 100,— uitgereikt van filiaalhouder E. J. Ket. Donderdagavond 23 oktober om half negen gaat in de raadzaal van het ge meentehuis het kamermuziekpro- gramma van dit seizoen van start met een pianorecital van Reinbert de Leeuw. De toegangsbewijzen voor dit concert bedragen: Losse plaatsen f 7.50, CJP en Pas 65+ f 5,abonne menten f 35,CJP en Pas 65+ 22.50. Verkoop van plaatsbewijzen vindt plaats op het gemeentehuis, afde ling Algemene Zaken, van maandag t/m vrijdag tussen 8.30 uur en 12.30 uur (tij dens genoemde uren is ook telefonische ki^. Verkrijgbaar aan dTbal’ie. bestelling mogehjk: 01828-4433) en vanaf een half uur vóór de aanvang van het concert. Reinbert de Leeuw studeerde piano en muziektheorie aan het Muzieklyceum te Amsterdam. Als leerling van Jaap Spaanderman legde hij in 1964 het ein dexamen solospel met onderscheiding af. Daarvóór had hij reeds (eveneens met onderscheiding) het eindexamen voor de theoretische vakken afgelegd. Voorts studeerde hij compositie bij Kees van Baaren. Sinds 1963 is hij hoofddocent hedendaagse/nuziek aan passing van pijnlijke en dure beugels. Na de uitstekende inleiding was er gele genheid om vragen té stellen en het ins tructie materiaal te bekijken. Na de pauze kwam het huishoudelijk ge deelte aan bod. De vele activiteiten van het afgelopen schooljaar, vaak samen met de kleuterschool ’t Hazeveld (Mo- zartlaan), werden nog eens belicht. De film- en theatergroep De Spintol Onder dankzegging werd afscheid geno- 1 men van de oudercommissiedames H. Kolster, A. de Man en M. Smit. Hun Een onzeker punt in de plannen voor Zuidplas vormt nog het zoetwaterka naal dat mogelijk tussen Waddinx veen en Voorburg zal worden aange legd. Dit kanaal, nodig voor de water huishouding, zal bij een ondergrond se aanleg geen problemen opleveren, maar bij een ’’open” aanleg een hon derd meter brede strook grond in Zuidplas wegnemen. Hoewel men het in principe over een ondergrond se aanleg eens is, vormen de extra kosten (drie jaar geleden al op meer dan vijf miljoen geschat) een struikel- WADDINXVEEN Nog voor de officiële opening, die over een maand verwacht kan worden, heeft het voormalig gemaal Van der Breggen in Waddinxveen zijn nut al bewezen is opvangcen trum voor de lastigste jongeren in het dorp. Het gemaal aan de Kanaaldijk is voor deze agressieve of ’’vitaalmotorische” jongeren nu reeds ”een j den”. Dat is de conclusie van jongerenwer ker Hans Veenman, die zich namens de Stichting Jeugd- en Jongerencen trum ’’Waddinxveen” met de begelei ding van deze jongeren bezig houdt, ’’ontwenning” stonden tegenover het In een aan de gemeenteraad gericht feit dat zij medeverantwoordelijk wa- verslag stelt Veenman dat de gemeen- ren voor bepaalde besluiten, is er nu sprake van wederzijds vertrouwen, ’’struisvogelpolitiek” ”Er wordt meer en meer naar elkaar te volgen, het gemaal ter beschikking geluisterd en ook is er een grotere verdraagzaamheid binnen de groep”, aldus Veenman, die daarbij wijst op twee groepen die voorheen eikaars ‘j 1 waren en die nu gezamelijk sleutelen. BEGELEIDNG Volgens Veenman moet daaruit niet de conclusie worden getrokken dat men er al is. ”Het is een stap-voor- stap proces dat nog jaren kan duren”, stelt hij. Het toenemend gebruik van het gemaal zal naar zijn oordeel steeds meer werk met zich meebren gen. ’’Zeker is dat de jongeren een steeds intensivere begeleiding nodig hebben en ook wensen. Het gaat hier om maatschappelijke begeleiding bij bijvoorbeeld het bezoeken van jongeren die in arrest zitten of in hechtenis”. Veenman, die zich gesteund weet door het bestuur van de Stichting J en Jongerenwerk, vindt het dan ook noodzakelijk dat er een tweede beroepskracht bijkomt. Want: ’’Bij een te geringe begeleiding zouden er onnodig spanningen kun nen optreden. En het is zeker niet mijn bedoeling de klok stil te zetten, laat staan terug te draaien”. vertoont 24 oktober om half negen in De Bonkelaar de rolprent Macbeth van Roman Polanski. Dit één van de meest plaatsen worden ingenomen door de da- verfilmde stukken van Shakespeare is te mes B. den Boer, E. Koorevaar en J. zien tegen betaling van f 6,50, terwijl Verboom. CJP-houders en 65-plussers f 4,00 beta len. Voor plaatsbespreken gelieve men De Bonkelaar (tel. 7272) te bellen. SAMENGAAN Roman Polanski maakte de door het Tenslotte werd nog ingegaan op het sa- blad Playboy gefinancierde film onge- mengaan van de Jan Ligthartschool en’t veer 3 jaar na de moord op zijn vrouw Hazeveld. De bedoeling is om in de naa- Sharon Tate. De reden juist Macbeth te ste toekomst ’t Hazeveld onder te bren- verfilmen na deze gebeurtenissen, heeft gen in de Jan Ligthartschool, waar door Polanski zelf duidelijk gegeven; ”Na <Je terugloop van het aantal leerlingen drie jaar was Macbeth iets waarin ik mij- twee lokalen zullen vrijkomen. WADDINXVEEN Vorige week maandagavond hield de openbare Jan het Koninklijk Conservatorium te Den Ligthartschool (Kerkstraat) de eerste Haag. ouderavond van dit jaar. Voordat het Als musicus legt hij zich in het bijzonder huishoudelijk gedeelte aan de orde toe op concerten die gewijd zijn aan kwam hield logopediste mevrouw L. stromingen en componisten uit de 20e Vonk van de Logopedische Dienst eeuw, waarbij de concerten een duide- Kring Boskoop een lezing over spraak lijke samenhang’tonen (de zg. "Ron- moeilijkheden. domconcerten”). Hierbij treedt hij als De taak van de logopediste, die in Wad- pianist en als dirigent op. Als pianist dinxveen onder andere de Jan Ligthart- hebben vooral zijn interpretaties van de school onder haar hoede heeft, is om op muziek van Erik Satie de aandacht ge- de kleuterschool en op de eerste klassen trokken. van het lager onderwijs afwijkingen in Tot zijn composities behoren o.a.: spraak, ademhaling en waatertand (dui- Quarteto per archi (Gaudeamus Prijs men) te onderkennen en te behandelen. 1964), Music for piano 1 (1964), Music Onderkennen in een vroeg stadium is for Piano 11 (1966), Hymns and Chorals belangrijk omdat het kind op jonge leef- (1970), Abschied, Symphonische Dich- tijd veel gemakkelijker slechte gèwoon- tung für grosses Orchester (1974). Als tes afleert. De behandeling berust op componist was hij samen met Louis An- oefeningen met tong en stembanden, driessen, Hugo Claus, Misha Mengel- thuis en op school. berg, Harry Mulisch, Peter Schat en Jan van Vlijmen betrokken bij het operapro- „ICTDI ,rTItc ject ’’Reconstructie”, dat in Holland INblKLCllEb Festival 1969 werd opgevoerd. De logopediste verstrekt stencils met in- Samen met Jan van Vlijmen en Harry structies om de ouders met het toezicht Mulisch componeerde hij de opera’’thuis te helpen. Uit de verschillende "Axel” die werd uitgevoerd in het Hol- voorbeelden bleek duidelijk hoe een be land Festival 1977. Samen met J. Bern- tere kaakstand tot stand kwam door lef schreef hij "Charles Ives” en de eenvoudige oefeningen, zonder de toe- essay-bundel ’’Muzikale Anarchie”, be ide uitgegeven door de Bezige Bij. WADDINXVEEN Maandagmorgen tien uur zijn de kinderen van het buurt centrum ’t Ketelhuis in de leeftijd van 6 t/m 12 jaar per trein naar Bilthoven af gereisd, om het jaarlijkse kamp mee te maken. In totaal zijn 30 kinderen en 10 leiders/sters vertrokken naar Bilthoven. r,....- wp een week ang vertoefen in een scoutinggebouw gen kwamen vooral de jongeren met midden in het bos. Het thema van het de grootste monden en de informele kamp zal zijn ”ln 5 dagen de wereld gezagsdragers aan het woord. Na ver loop van een aantal vergaderingen kwamen zij echter toch tot het besef -r- dat gedisciplineerd vergaderen veel manier: de landen zijn Chili, China en effectiever was, vooral omdat er dan Marokko. Een paar voorbeelden van het pro- ^amma zijn Marokkaanse hutten bou- 1 *en, Chinese kleding maken, Chileense Volksdansjes, een wereldhandelsspel, j j j Ehinees eten, en een uitgebreid muziek- Programma. De kinderen komen vrij- 1 cag om 4 uur weer terug met de trein, en met een presentje voorde ouders. rustpunt tussen alle maatschappelijke onzekerhe- een betere besluitvorming plaats vond”. Na de begintijd, waarin de jongeren de gemeenteraad gericht feit dat zij medeverantwoordelijk te er goed aan heeft gedaan om, in plaats van een Polanski zelf duidelijk gegeven; de terugloop van het aantal leerlingen zelf kon geven. Dat was de (film)poging p>e oudercommissie wees er op, dat een waard”. kleinere school weliswaar een aantal ge- Het scenario is door Polanski samen combineerde klassen met zich mee tnet Shakespeare-kenner Kenneth Ty- brengt, maar dat dit ook kleinere klas- nan met grote zorg geschreven. Dat sen met meer aandacht betekent. Het hierbij van de oorspronkelijke tekst hier aantal activiteiten vqn de school zal dan en daar een woord is weggevallen is on- ook zeker worden gehandhaafd en mo- vermijdelijk. Bij een film gaat het er gelijk zelfs uitgebreid. aldus Veenman, die daarbij wijst op trokken geweest bij de verbouwings- vijanden en inrichtingsplannen en de uitvoe ring daarvan. De gemeente besloot vorig jaar het gemaal Van der Breggen ter beschik king te stellen aan deze lastige groep jongeren, die in de bestaande centra ”De Bonkelaar” en ’t Ketelhuis” niet terecht konden of de boel op stelten zetten. Sindsdien is er met deze groep, die steeds van samen stelling verandert en momenteel zo’n zestig jongeren telt, het no dige afvergaderd en dat heeft zijn effect gehad. Veenman: ”In het begin was het voor de jongeren moeilijk zich als ge sprekspartner op te stellen ten over staan van de bij de werkzaamheden betrokken instanties. Op vergaderin- Jeugd- gen kwamen voi1 J~ j-x J de grootste monden en de informele

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 3