Er komt geen sport-medisch adviesbureau Nieuw: Zuidplaspolderfiets route van 46 kilometer lengte route Reeuwijkse plassen Voetballers Waddinxveen: Geen geld WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Vertoning dia-serie in brandweer- Bingo-avond voor bejaarden van start op 19 september Eminent BV garage aan de Noordkade Zeer speciale postzegelbeurs in café Sport Opgezet door ANWB en Samenwerkingsorgaan Midden-Holland Zaterdag 12 september weer rondrit met jongelui op autospuiten St. Paulusschool verdedigt wissel beker jeugdbrandweerwedstrijden ^Prijswinnaars inbeeld ANWB «SsA--- -JraSrV KB(.AL) voor WADDINXVF.EX—WOENSDAG9'SEPTEMBER 19X1 lijke prijzen. een vast aantal leerlingen kunnen mee doen, waarbij gedacht is aan 10 per school, die ter plaatse tijdens de weds trijden zullen worden aangewezen. de Zevenhuizerplas naar Nieuwerkerk aan den IJsseL Bij Groot Hitland is een mogelijkheid om via het veerpontje naar Ouderkerk aan den IJssel aan te sluiten op de Krimpenerwaardroute het provinciaal bestuur van Zuid- Holland ondersteunt overeenkomstig hun voornemens in de provinciale sportnota 1980 de ontwikkeling van een SMA in de regio Gouda; vooralsnog is het niet bereid te subsidiëren; het pleit voor integratie in de gezondheidszorg king in ander verband ongewenst; beide ziekenhuizen wijzen erop indien er toch een SMA komt gebruik te maken van het bestaande medische kaders en in ie der geval de le lijn (huisartsen) in te schakelen; met deze opvattingen valt de reactie van een plaatselijke huisart senvereniging vrijwel samen de federatie van bureaus voor medi sche sportkeuring acht de stichting van een SMA een belangrijke ontwikkeling en wil t.z.t. gaarne deelnemen in het be stuur, terwijl de vereniging voor sport geneeskunde de nota heeft voorgelegd aan de normencommissie; gelet op hun beleidsplan mag worden aangenomen dat er een positief standpunt inzake subsidiëring zal worden ingenomen; Wederom is daarom in samenwerking met de ANWB en het Intergemeente lijk Samenwerkingsorgaan Midden- Holland uitbreiding gegeven aan de toeristische fietsroutes in deze streek. Met het bewegwijzeren van de Zuidpla- spolderroute en de uitbreiding van de Krimpenerwaardroute is vrijwel het ge hele gebied van het samenwerkingsor gaan voorzien van toeristische fietsrou tes. De routes in Midden-Holland zijn te rij den als afzonderlijke routes, terwijl ook combinaties van de routes mogelijk zijn. In de routes zijn hiervoor verbin- dingsroutes opgenomen. De Krimpe nerwaardroute is met de uitbreiding die thans is bewegwijzerd ook als twee af zonderlijke korte routes te rijden. De routes zijn niet bestemd en niet geschikt voor bromfietsers. WADDINXVEEN Voor alle bejaar den wordt er maandagavond 14 septem ber om acht uur in het Anne Frank- centrum aan het Jan van Bijnenpad een bingo-avond met mooie prijzen gehou den. De deelnamekosten bedragen twee gulden per persoon. Wie vervoerd wil worden gelieve het AF-centrum, tel. 5555, te bellen. Braassemermeer is om praktische rede nen thans ook op het Midden-Holland vouwblad opgenomen. Door de aanleg van nieuwe fietspaden is deze route ge wijzigd en nog uitsluitend geschikt voor fietsers. Het vouwblad dat met deze aanvullingen nu vijf routes bevat is ver krijgbaar bij ANWB-kantoren voor f 3,25. ZUIDPLASPOLDERROUTE Deze nieuwe route is de vierde toeristi sche fietsroute in Midden-Holland. In Gouda is vanaf het Stationsplein een 4 kilometer lange aanlooproute beweg wijzerd. Bij de Julianasluis wordt de fei telijke Zuidplaspolderroute (ca. 46 km.) bereikt. Via het fietspad langs de Ka naaldijk, 5e Tochtweg, Zuidelijke Dwarsweg, Breedeweg en het fietspad langs rijksweg 12 wordt het gebied van de Rottemeren bereikt. Hier bereikt ook de aanlooproute vanuit Zoeter- meer (ca. 7 km. de Zuidplaspolder route. De route leidt langs de Molen viergang, het natuurreservaat Koormo- lengat en via het bruggetje over de Hen- nipsloot naar het sluisje en de molen aan de Rottemeren. In verband met de uitbreiding vin de Verder gaat de route via Oud Verlaat en routes is een nieuw vouwblad samenge- steld. Op dit vouwblad is naast de be staande en nieuwe routes de Braassem- route opgenomen. Deze reeds langer bestaande route in het gebied van de WADDINXVEEN - In het weekein de van 19 en 20 september gaan de amateurvoetballers van start voor hun jaarlijkse competitie. De indeling van de KNVB-ploegen uit deze regio ziet er als volgt uit: 2e klasse B: DOTO, Rijsoord, Spirit, Xerxes, De Zwervers, Zwaluwen VI, ‘s-Gravenhage SV, ASWH, Be Fair, De Zwerver, PPSC, Lyra en Ter Lee de. 4e klasse E: Donk, Haastrecht, Flore- ant, Waddinxveen, Nieuwerkerk, Lekkerkerk, NSV ’46, Moerkapelle, WSE, Schoonhoven en Moordrecht. Zo worden de toeristische Jietsroutes aangegeven. Dit is de Reeuwijkse piassenroute. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/ANWB). WADDINXVEEN/GOUDA Bij BV "Eminent" Fabriek van Electronische Orgels, Bodegraven, is QJ. Sluys te Woerden uitgetreden als directeur. Tot directeur is benoemd H.Ji |an Mierlo te Voorburg. Aldus BtljRiuit een medede ling uit het handelsregister van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland. Naar aanleiding van de 34 ontvangen reacties op het initiatief om te komen tot de oprichting van een adviescen trum voor een betere sport-medische begeleiding van de sportbeoefenaar heeft Midden-Holland geconcludeerd; van de 23 Midden-Holland- gemeenten hebben er 18 gereageerd; slechts een paar gemeenten stemmen in met de oprichting van een SMA; over de financiële medewerking wordLover- wegend een afwijzend standpunt inge nomen danwel een voorbehoud ge maakt; 3 van de 8 sportkeuringsbureaus in de regio Midden-Holland geven te ken nen geen financiële bijdrage te kunnen verlenen; één sportkeuringsbureau staat positieft.o.v. een SMA; met uitzondering van de KNVB, afd. Gouda, zijn de reacties van de overige sportbonden met de nodige nuances ne gatief te beoordelen; de standpunten van 2 ziekenhuizen zijn verschillend doch in de conclusie negatief; Woelden is positief maar be trokken op Utrecht en acht samenwer- 'ordt gestoken. Dat is om ongeveer Irie uur. 7 aande aan de wedstrijden, indien mo elijk, weer de traditionele rit met de leide Waddinxveense autospuiten waarop de kinderen mogen meerijden - literaard met zwaailicht en sirene. De inderen die een ritje willen meemaken noeten daartoe om acht uur bij de irandweergarage aan de Noordkade lijn. )e wedstrijden zullen evenals vorige ja- en worden gehouden op het terrein op Ie hoek Nesse-Noordkade tegenover nodemagazijn Brouwer. Indien moge- ijk zullen de wedstrijden geheel ’s mor- lens worden afgewerkt. Rond 13.00 uur s de prijsuitreiking te verwachten. Mocht het aantal deelnemers dit nood- takelijk maken, dan zullen de wedstrij den 's middags worden vervolgd, waar bij dan de prijsuitreiking rond 15.00 uur tal zijn. HOOFDPRIJS De hoofdprijs voor de winnende school bestaat uit een door het gemeentebe stuur beschikbaar gestelde wisselbeker. Deze in 1964 beschikbaar gestelde be ker kwam in 1975, na driemaal achte reen door deze school te zijn gewonnen, definitief in het bezit van de protestants-christelijke Kon. Juliana- school (Peter Zuidlaan). De in 1976 door het gemeentebestuur opnieuw beschikbaar gestelde beker WADDINXVEEN/GOUDA Er komt voorlopig geen sport-medisch adviescentrum (SMA) in deze streek. Het intergemeentelijk Samenwer kingsorgaan Midden-Holland, dat dit jaar heeft geprobeerd zo’n cen trum van de grond te krijgen, heeft geen weerklank gevonden bij de Midden-Holland-gemeenten. Hieronder bevindt zich ook het sportkeu ringsbureau Waddinxveen en omgeving dat liet weten geen geld hiervoor te hebben. >ru>Ki? waddinxveen De natio nale gezondheidsweek Nederland Oké mag dan voorbij zijn, de ko mende zaterdag te houden jeugd- brandweerwedstrijden zullen toch nog een beetje in het teken hier van staan. Vandaar dat de weds trijden wat anders zullen verlopen en dat er een theorieronde voor de deelnemende scholieren is toe gevoegd met vragen over de vei ligheid in het gezin. Komende zaterdag is het ook Na tionale Brandweerdag en dat be tekent weer dat er op gezette tij den in de brandweergarage aan de Noordkade een dia-serie met ge luid zal worden vertoond betref fende de brandveiligheid in en om huis en in het gezin. Indien moge lijk zal ook nog het filmpje Neder land Oké worden gedraaid. Deze rolprent werd vorige week ook steeds aan het begin van de in het gemeentehuis gehouden vier “ge- zondheidsbijeenkomsten" vertoond. ANDERE OPZET Mede in verband met het feit, dat de jeugdbrandweerwedstrijden nog enigs zins in het teken staan van de actie Nederland-Oké is het de bedoeling de wedstrijden dit jaar wat anders te doen verlopen dan tot nu toe gebruikelijk was. Gedacht is daarbij om het praktische gedeelte - het spuit- en behendigheidse- lement - uit te breiden met een theorie ronde, zoals dat ook bij echte brand- weerwedstrijden gebeurt, en waarbij ook enkele vragen kunnen worden ge steld welke betrekking hebben op de veiligheid in het gezin, iets wat de actie "Nederland-Oké" ten doel heeft en waaromtrent in de afgelopen weken via de diverse media publikaties zijn ver schenen. In verband met deze uitbreiding van de wedstrijden met een theorie-ronde zul len de prestaties van de deelnemers dan ook anders moeten worden beoordeeld. Er zal dit keer daarom niet gespeeld kunnen worden middels het al overbe kende afvalsysteem, terwijl er ook biet per klas afzonderlijk zal worden gestre den. Bovendien zullen, om de punten- toewijzing zo eerlijk mogelijk te doen verlopen, aan de theorie-ronde slechts WADDINXVEEN Vanavond (woensdag 9 september) om acht uur wordt er in café Sport aan de Kerk straat een postzegelbeurs gehouden met een zeer speciale veiling, waaron der een dubbele koe, veel kinderblok ken en diverse speciale covers. Tevens worden er veel kavels Nederland rn acht daarom dat de “financiering een postfris geveild voor zeer aantrekke- rijkstaak is. >ijke prijzen. WADDINXVEEN Er zijn in Midden-Holland twee toeristische fietsroutes bijgekomen. Naast de nu twee jaar oude - door de ANWB en het Intergemeentelijk Samenwer kingsorgaan Midden-Holland op gezette - Krimpenerwaardroute, Reeuwijkse Piassenroute en Gou- weroute hebben we nu ook de Zuidplaspolderroute en de uitge- breidere Krimpenerwaardroute. Aanleiding voor uitbreiding van deze toeristische fietsroutes is het succes van de drie bestaande rou- -Mé” Fietsers op de Reeuwijkse Piassenroute. Foto: Weekblad voor Waddinxveen/ANWB tes. Hoewel geen telgegevens over het gebruik van de routes voorhan den zijn bestaat de indruk, onder andere afgeleid van de verkoop van vouwbladen, dat de routes intensief worden gebruikt. VADD1NXVEEN Komende zaterdag 12 september worden voor de 9e maal de jeugdbrandweerwedstrijden gehouden voor leerlingn van de ijfde en zesde klassen van de Waddinxveense basisscholen. De wedstrij- len in het kader van de nationale Brandweerdag en ook nog een beetje ils vervolg op de nationale gezondheidsweek Nederland Oké, duren ran's morgens negen uur tot ’s middags één uur. laarna spelen de brandweerlieden aan/ kwam vorig jaar in het bezit van de Ie Nesse hun gebruikelijke wedstrijdje rooms-katholieke St. Paulusschool (Ja- n wordt het geheel besloten met een Kaartje van de 46 kilometer lange Zuidplaspolderroute, die vlak bij Waddinxveen is uitgezet. Cob Catslaan) en zal dus dit jaar door elite "fik” als het jury-hokje in brand deze school moeten worden verdedigd. r' Naast deze schoolprijs zijn er voor de Zoals gebruikelijk is er vooraf- snelste spuitgasten van elke school weer leuke persoonlijke prijsjes te verdienen. (ca. 59 km). De Zuidplaspolderroute gaat via Nieuwerkerk aan de IJssel en Moordrecht terug naar de Julianasluis bij Gouda. KRIMPENERWAARDROUTE In 1979 is een ca. 36 km. lange toeristi sche fietsroute door de Krimpener- waarrdroute bewegwijzerd. Vanaf me dio september wordt deze route met een extra lus uitgebereid tot ca. 59 km. De oude en de nieuwe route zijn dusda nig gekozen dat beide ook als afzonder lijke route, van resp. 36 en 25 km., zijn te rijden. Door deze opzet biedt de route ook voor de minder getrainde fietsers een goede mogelijkheid de Krimpener- waard nader te leren kennen. Het nieuwe gedeelte van de Krimpener waardroute is gelegen in het westelijk deel van de waard. De fietsroute takt op de oude Krimpenerwaardroute aan bij het fietspad langs de Berkenwoudse Boezem. Via de Tiendweg, Ouderkerk aan de IJssel en de dijk langs de Hol landse IJssel loopt de route via het fiet spad langs de Lekkerkerse Boezem naar Krimpen aan de Lek. Via de een denkooi Bakkerswaal en Lekkerkerk sluit het pad in het recreatiegebied de Loet weer aan op de oude route. Via het fietspad langs de Berkenwoudse Boe zem wordt de route eventueel beperkt tot ca. 25 km. Een fietser op de Zuidplaspolderfietsroute. Foto: Weekblad voor Waddinxveen/AN WB). |)(- prijswinnaartjes van de kleur- en slagzinwedstrijd, die tijdens de Nationale Zwemvierdaagse 1981 werd gehou- |i. In hun handen de door het Boskoopse sporthuis Marchant beschikbaar gestelde prijzen en hun in de prijzen ge lden kleurplaten. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). Iv.ADDINXVEEN De meisjes In jongens die twee weken gele ien - zoals bericht - aan de Nationale Zwemvierdaagse heb- len meegedaan mochten als ze lat wilden ook deelnemen aan len kleur- en slagzinwedstrijd. Er Laren drie categorieën: tot 9 jaar, I- IOjaar en 11-12 jaar. kis eerste prijs is beschikbaar ge teld een trainingspak, als tweede prijs een paar trimschoenen en als Berde prijs een duikbril met snor kel. De prijzen zullen komende Lrijdagmiddag om vier uur in de Iportwinkel van Loek Marchant n Boskoop worden uitgereikt. De in de prijzen vallende meisjes :n jongens kwamen afgelopen za- erdagmorgen uit de bus toen een ury onder leiding van chef- tadmeester W. A. van Minnen de 10 ingezonden kleurplaten ging teoordelen. In de jury hadden zit- ing wethouder mevrouw Lous Oosterbroek-Waagmeester, kun- itenaar Theo den Boon, zwemon derwijzer Wim Vermeij en journa list Bert Woudenberg. Zij bepaal den als volgt de uitslag; Tot en met 8 jaar 1. Marjam Óverdam, Mozartlaan 7 (8 jaar) 2. Arnold Staarthof, Anna Pau- lownastraat 18 (7 jaar) 3. Vincent Slootweg, Wilgenhorst 12 (7 jaar) Eervolle vermelding: Joyce Kerk hoven, Heemraadweg 66 (3 jaar). 9-10 jaar 1. Ralph Vink, Herculespad 11 (9 jaar) 2. Lizette van Hooft, Mozartlaan 9 (9 jaar) 3. Roland Klein Nagelvoort, Heu velhof 22 (10 jaar) II- 12 jaar 1. Sandra Bode, Prunusstraat 15 (11 jaar) 2. Marco Koopmans, Amalia van Solmsstraat 28 (11 jaar) 3. Iris Vink, Herculespad 11 (11 jaar). ÏWEH - Jr

Weekblad voor Waddinxveen | 1981 | | pagina 19