WADDINXVEEN GEMEENTE BIJSOWHAT FREE FAIR In 1982 verrassingsreis bejaarden Rooie Vrouwen vertonen dia’s over emancipatie WADDINXVEEN Een dia/geluids- serie met als onderwerp "De emancipa tie van man, vrouw, kind in de rooie fa milie” zal op dinsdagavond 22 septem ber in café-restaurant De Unie aan de Kerkweg-Oost te houden bijeenkomst van de afdeling Waddinxveen van de Rooie Vrouwen worden vertoond. AFSCHEIDSRECEPTIE BURGEMEESTER de heer mr. A. G. Smallenbroek Verzetskrus ook voor Goudse A. C. Erwich Politie let op verkeersgedrag rond de scholen Uitstapje ouden van dagen werd in 1931 voor de eerste maal gehouden fmm Pa Pp! M 4 S MILIEUZAKEN fö BOUWVERGUNNINGEN VERORDENINGEN v SPREEKUREN VERGADERINGEN Waddinxveen” is een wekelijks in het Weekblad Gemeente adresPostbus 400, 2740 A K Waddinxveen., - KAPVERGUNNING - voor Waddinxveen verschijnende rubriek met officiële bekend makingen en mededelingen. Samenstelling: Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, tel. 01828-4433. Correspondentie- WA I1 no VOLDOET AAN DOEL KOSTEN Deze foto werd gemaakt van de eerste bejaardenreis, zoals die door de middenstandsvereniging M Het gemeentebestuur voornoemd, De secretaris, J. Meuleman. De burgemeester, A. H. van Gent (l.b.). i Waddinxveen van 1931 tot in 1973 werd gehouden. Daarna zorgde het Comité Bejaardenreis Waddinxveen voor de organisatie. In het comité hebben zitting H.C. Kooijman (voorzitter), Joh. Koelma Waddinxveen, 9 september 1981. De burgemeester voornoemd, Mr. A. G. Smallenbroek. Verleende bouwvergunningen Door burgemeester en wethouders zijn de volgende bouwver gunningen verleend: Buitengewone vergadering gemeenteraad in verband met het afscheid van de burgemeester, de heer mr. A. G. Smallenbroek. Vrijdag 11 september 1981, aanvang 14.00 uur in het gemeentehuis. AGENDA ■o 2) D D 3 S Tijdens deze bijeenkomst zal tevens worden gesproken over het programma voor de op 2 juni 1982 te houden ge meenteraadsverkiezingen en het eigen programma voor de rest van dit jaar. Als contactvrouw voor de plaatselijke Rooie Vrouwen fungeert Bep Vermeij, Wingerd 205', tel. 3891 Het gemeentebestuur van Waddinxveen nodigt u gaarne uit tot bijwoning van de receptie ter gelegenheid van het afscheid van de burgemeester in verband met diens benoeming tot burgemeester der gemeente Smallingerland. De aan de burgemeester en mevrouw Smallenbroek aan te bieden receptie wordt gehouden op vrijdag 11 september 1981 van 16.30 tot 18.00 uur in het gemeentehuis van Waddinxveen. door het gemeentebestuur aangebo den rondje wijn, hetgeen de 270 aan wezige bejaarden zich goed lieten smaken. Men had die dag een warme trip naar de Biesbosch achter de rug. Het Comité Bejaardenreis Waddinx veen houdt sinds 1974 bejaardenrei- zen. Dit werk werd overgenomen van de plaatselijke middenstandsvereni- ging, die sinds 1931 met de oudjes op stap was geweest. Bezocht werden achtereenvolgens Flevohof (1974), Arnhem-boottocht over de Rijn (1975), Europoort/Westland (1976), Beekse Bergen (1977), Hilversum/ Zandvoort/Schiphol (1978), Ugche- len/Paleis Het Loo/Leusden (1979), Zuidhollandse Eilanden/Willemstad/ Renesse (1980) en de Biesbosch/ Diergaarde Blijdorp (1981). WADDINXVEEN/GOUDA Het na tionaal comité verzetsherdenkingskruis heeft het Verzetsherdenkingskruis toe gekend aan de Goudse mevrouw A. C. Erwich-Elsendoorn. Mevrouw Erwich heeft deze onder scheiding onder meer ontvangen we gens haar activiteiten als koerierster bij de verzetsgroep van baron W. van Tuyll van Serooskerken te Oud Zuilen. Me vrouw Erwich’s vader, destijds sergeant majoor bij de Mariniers, was comman dant van deze verzetsgroep. Na de bevrijding is ze nog even actief geweest bij de Binnenlandse Strijd krachten en sinds 1970 is ze in Wad dinxveen bekend als gezinsverzorgster bij de Stichting Zuidplas. Zoals u zich zult herinneren is dit de tweede onderscheiding die in korte tijd in het gezin Erwich is ontvangen. Haar man, voormalig hoofd van de adminis tratie van de Waddinxveense Rijkspoli tie, ontving dit eerbewijs enige weken geleden. WADDINXVEEN Van 14 tot 20 sep tember zal er door de Waddinxveense rijkspolitie een repressieve verkeer scontrole gehouden worden, waarbij de aandacht zich zal richten op de jonge voetganger in de schoolomgeving. Er zal gedurende deze tijd bekeurend worden opgetreden ten aanzien van door voetgangers gepleegde overtre dingen en overtredingen welke door overig verkeer ten aanzien van voetgan gers worden gepleegd. Zo zal onder meerspeciaal toezicht ge houden worden op het fietsen op trot toirs en het verkeersgedrag op en nabij voetgangersoversteekplaatsen. Aanvraag om bouwvergunning De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat met in gang van 10 september 1981 gedurende 14 dagen ter gemeente secretarie, afdeling Bestuurszaken en Ruimtelijke Ordening, voor een ieder ter inzage is gelegd de aanvraag om bouwvergunning van de heer M. D. Nicodem, voor het plaatsen van een pergola bij diens woning Broekhuizen 10. Het bouwplan is in strijd met het ter plaatse geldende bestem mingsplan "Zuid kade-Wilhelminakade". Teneinde de gevraagde bouwvergunning te kunnen verlenen zijn burgemeester en wethouders voornemens met toepassing van ar tikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van voornoemd bestemmingsplan. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen door een ieder bij burgemeester en wethouders, Raadhuisplein I te Waddinxveen, schriftelijke bezwaren worden ingediend tegen het verlenen van deze vrijstelling. lijke zaak, dat er door één van de or ganisatoren van de 3 Goudse Jazzda- gen werd beweerd, dat het concert wat wij in So What zouden krijgen, niet in de stijl van het festival past. Okee, het is geen oude stijl jazzband, maar wel een jazzband die ook ge schikt zou zijn voor het publiek wat op deze dagen het festival komt be zoeken. Want uit ervaring kan ik zeg gen dat deze stijl door een groot aan tal mensen wordt geappreciërd. We hebben trouwens goed kunnen mer ken, dat tijdens het jazzfestival van vorig jaar een groot aantal mensen vanuit de binnenstad naar So What trok’. voorzitter van de middenstandvereni- ging, tijdens het diner in. het parkres taurant ‘Avifauna’ te Alphen aan de Rijn, aan de deelnemers kenbaar ge maakt. Deze mededeling sloeg na tuurlijk in als een bom. Zowel het be stuur als de deelnemers vonden het triest, dat aan deze traditie een einde moest komen. Tijdens het diner, met aan tafel on der meer het burgemeesterspaar, wet houder A.H. van Gent (PvdA) met echtgenote en wethouder mevrouw L.M. Oosterbroek-Waagmeester (VVD), zei burgemeester mr. A.G. Smallenbroek in zijn laatste tafelrede tot de bejaarden dat de Waddinx veense bejaardenreis nog steeds be antwoordt aan het gestelde doel. Zijn woorden onderstreepte hij met een WADDINXVEEN/GOUDA - Vrij dagavond 11 september treedt in de opgeknapte - nieuw dak, moderne centrale verwarmingsinstallatie Goudse jeugdsoos So What de jazz- groep Free Fair op. Begonnen wordt om half elf, omdat dan in de kaas- en kaarsenstad het drie dagen durende Goudse Jazzfestival wordt gehouden. Free Fair vertegenwoordigt een ande re jazz-richting, omdat eind deze week op en rond de Markt in onze buurgemeente alleen maar oude stijl jazzgroepen spelen. ‘Het is jammer dat de organisatoren van de drie Goudse Jazzdagen niet even de moeite hebben genomen om met onder andere de jeugdsoos So What te overleggen’, vertelt ons de Waddinxvener Ruud Spetter. ‘Ik heb daarom zelf het initiatief genomen om met hun in contact te komen. Dat lukte, maar we moesten wel een behoorlijke cent neertellen om in hun programmaboekje te komen. Als je dan bedenkt dat de soos So What voor het contracteren van groepen geen subsidie ontvangt en geheel draait op vrijwilligers leek het mij re delijk als er op de een of andere ma nier van dit bedrag afgeweken kon worden. Maar we kregen nul op re kest’. ‘Het is natuurli’k een belache- ;aan de leden van het Co- Jonele bejaardenreis uit- de 50e maal wordt ge- een verrassingsreis. Van te wordt dan ook niet bekend gemaakt waar de ‘ouden van en wat hen die dag zal worden gebo- 1. Opening. 2. Toespraak door de loco-burgemeester. 3. Toespraken door de voorzitters van de raadsfracties en andere bestuurders. 4. Toespraak door de burgemeester. 5. Sluiting. Aan de directeur Openbare Werken is vergunning verleend tot het kappen van twee zonbenemende bomen bij de tuin van het pand Peuleijen 65. In de onmiddellijke omgeving is voldoende opgaand groen aan wezig, zodat het dorpsschoon niet wordt aangetast. Belanghebbenden kunnen binnen dertig dagen na deze publikatie op grond van de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids- Waddinxveen, 9 september 1981. De burgemeester voornoemd, Mr. A. G. Smallenbroek. Aanvraag om bouwvergunning De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat met in gang van 10 september 1981 gedurende 14 dagen ter gemeente secretarie, afdeling Bestuurszaken en Ruimtelijke Ordening, voor een ieder ter inzage is gelegd de aanvraag om bouwvergunning van de heer F. H. Weurman, voor het plaatsen van een pergola bij diens woning Broekhuizen 12. Het bouwplan is in strijd met het ter plaatse geldende bestem mingsplan "Zuidkade-Wilhelminakade’’. Teneinde de gevraagde bouwvergunning te kunnen verlenen zijn burgemeester en wethouders voornemens met toepassing van ar tikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van voornoemd bestemmingsplan. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen door een ieder bij burgemeester en wethouders. Raadhuisplein I te Waddinxveen, schriftelijke bezwaren worden ingediend tegen het verlenen van deze vrijstelling. beschikkingen een bezwaarschrift tegen dit besluit indienen bij burgemeester en wethouders. Bouwverordeningen Bouwverordening Logiesgebouwen Burgemeester en wethouders van Waddinxveen brengen ter open bare kennis, dat gedurende drie maanden ter gemeentesecretarie, afdeling Bestuurszaken en Ruimtelijke Ordening voor een ieder ter lezing is neergelegd en tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar is gesteld de door de raad dezer gemeente in zijn vergadering van 22 april 1981 vastgestelde nieuwe Bouwverorde ning, de eerste en tweede wijziging van deze verordening, als mede de eerste wijziging van de Bouwverordening Logiesge bouwen. Het raadsbesluit is voor zoveel nodig goedgekeurd door Gede puteerde Staten der provincie Zuid-Holland bij besluit van 21 juli 1981, nr. B 22596/27. Tevens ligt ter inzage ons besluit van 11 augustus 1981 tot vast stelling van de nadere regelen als weergegeven in de bijlagen A t/m J van de Bouwverordening. De nieuwe Bouwverordening, de wijzigingen daarop, de wijziging van de Bouwverordening Logiesgebouwen en de nadere regelen treden in werking op de derde dag na deze afkondiging. Waddinxveen, 9 september 1981. Burgemeester en wethouders voornoemd, De secretaris, J. Meuleman. De burgemeester. Mr. A. G. Smallenbroek. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEENWOENSDAG 9 SEPTEMBER 1981 WADDINXVEEN Over twee weken gaa mité Bejaardenreis Waddinxveen de traditi stippelen, die woensdag 9 juni 1982 voor houden. Deze 50e bejaardenreis wordt voren i dagen’ naar toe zullen gaan den. Dat de Waddinxveense bejaarden graag aan deze reis zullen deelnemen weet voorzitter H.G. Kooijman nog van het diner aan het slot van de woensdag 3 juni van dit jaar gehou den 49e bejaardenreis, toen hij in het parkrestaurant Avifauna in Alphen aan den Rijn volmondig instemming verkreeg op zijn voorstel om van de 50e bejaardenreis een verrassingsreis te maken. De jazzgroep Free Fair, die vrijdagavond 11 september optreedt in de Goudse jeugdsoos So What. Na een uitvoerige discussie kwam vanuit de deelnemers een voorstel, behelzende een voortzetting van de traditie en een bijdrage in de kosten. Aan de hand van dit voorstel kwam de redactie van het Weekblad voor Waddinxveen met het initiatief om een commissie te vormen, die moest bezien of de uitwerking hiervan mo gelijk was. In deze commissie namen de volgende personen zitting: de he ren H.C. Kooijman, T. Ververs jr., P. van Helden, A.G.M. van Ginkel, BJ. Woudenberg, Joh. Koelma en me vrouw H.J. van Drimmelen. De heer Koelma zou optreden als voorzitter van deze commissie. Op 24 januari 1974 kwam deze commissie voor het eerst bijeen. Op deze verga dering kwam men al gauw tot over eenstemming, dat de traditie van de béjaardenreizen moest worden voort gezet. aan Exploitatie Maatschappij Elsinga B.V., Boulevard Paulus Loot 33 te Zandvoort, voor het oprichten van drie woonhuizen aan de Henegouwerweg, hoek Kromme Esse; aan de heer F. Versluis, Beethovenlaan 72 te Waddinxveen voor het vergroten van een winkelpand met een showroom annex berg ruimte: aan de heer 1. J. Scheele, G. v. Dort Kroonweg 3a te Waddinx veen, voor het oprichten van een berging; aan de heer H. J. Slot, Zuidkade 76 te Waddinxveen, voor het herbouwen na calamiteit, het gedeeltelijk veranderen en het ver groten vart een woning aan de Kanaaldijk 13; aan mevrouw J. M. Belt, Prunusstraat 43 te Waddinxveen, voor het vergroten van een woonhuis met een achtergevelaanbouw; aan de heer W. A. den Boer, Piasweg 14b te Waddinxveen, voor het vergroten van een woonhuis; aan de heer N. Breedijk, Bioemendaalseweg 2 te Waddinxveen, voor het oprichten van een ligboxenstal; aan de heer J. A. Kok, Alpherwetering 108 te Waddinxveen, voor het oprichten van een volière; aan de heer F. M. B. van den Bosch, Anna van Saksenstraat 3 te Waddinxveen voor het vergroten van een woonhuis met een ach tergevelaanbouw; aan de heer D. Uitbeijerse, Henegouwerweg 120 te Waddinx veen, voor het plaatsen van een mestsilo; aan de heer H. van der Haven, Groensvoorde 76 te Waddinx veen, voor het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldak- vlak; aan de heer F. J. Sekeris, Peuleyen 15 te Waddinxveen, voor het aanbrengen van een schoorsteenkanaal aan de zijgevel van een woonhuis. Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage bij de dienst Openbare Werken, afdeling Bouw- en Woningtoezicht, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. Inlichtingen kunnen eveneens worden verkregen bij de afdeling Bestuursza ken en Ruimtelijke Ordening, der secretarie. Spreekuur burgemeester: Het spreekuur van de burgemeester op vrijdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur gaat niet door. Spreekuur wethouder mevr. L. M. Oosterbroek-Waagmeester: vrijdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur. Spreekuur wethouder de heer A. H. van Gent: vrijdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur. F/ (eerste secretaris), mevrouw H.J. van Drimmelen (tweede secretaris), A.G. M. van Ginkel (eerste penningmees ter), T. Ververs jr. (lid), BJ. Wouden berg (tweede voorzitter) en R. Gay- kema (lid). De kosten van de bejaar denreis worden bestreden uit de ei gen bijdrage van de deelnemers (van f 15,- in 1974 naar f 28,- in 1981), giften van het bedrijfsleven, bijdragen van de middenstandsvereniging Wad dinxveen en de inkomsten van de au- to-scooterbaan die in het voor- en na jaar op het parkeerterrein Groens voorde staat. Bijzonder plezierig was dat dit voor jaar het Comité Bejaardenreis Wad dinxveen f 2.500,-- kreeg van de heer G. van Ringelenstein, ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van de door hem voorgezeten Onderlinge Glasver zekering Waddinxveen. HISTORIE Ver voor de tweede wereldoorlog nam een drietal middenstanders het initiatief om eens een middag met de bejaarden uit Waddinxveen op stap te gaan. De nodige bestuurders met per- sonen-auto’s werden opgetrommeld en zo gingen dan de bejaarden op reis. Eerst jaarlijks een middag, maar daarna groeide dit evenement uit tot een hele dag. Toen de tweede wereldoorlog uit brak, kwam aan deze uitgaansdag een einde. Dit was vanzelf voor de bejaar den een grote teleurstelling, maar ook voor de middenstanders, die de ze reizen financierden. Na de bevrijding in 1945 wilden de middenstanders deze traditie weer in ere herstellen. Er moest echter een modus gevonden worden om deze reizen weer te financieren. Het uit eindelijke resultaat was, dat er ieder jaar een St. Nicolaas-actie zou wor den georganiseerd en uit de op brengst hiervan zouden dan die rei zen kunnen worden bekostigd. In de eerste jaren vonden de reizen nog plaats met personen-auto’s, maar door het intensiever wordende verkeer was men genoodzaakt om o- ver te gaan op bussen. Alleen voor de mindervalide deelnemers bleven nog personen-auto’s beschikbaar. In de loop der jaren steeg het aantal deel nemers, maar ook de kosten voor de ze reizen gingen met schreden om hoog. Daar de opbrengsten uit de St. Nico- laas-acties terugliepen, moest het be stuur van de middenstand in het jaar 1973 tot het moeilijke besluit komen om met de organisatie van die reizen te stoppen. Dit besluit werd door de jr pM|L. j

Weekblad voor Waddinxveen | 1981 | | pagina 3