Zeven bestuurders Produkten die Taptoe Concordia verandert sporthal in een muziekbal hadden te diep in glaasje gekeken Studie naar wooncentrum i bijzaak zullen moeten blijven HSHB eind dit jaar klaar 99 Is uw voeding Oké? POLITIENIEUWS WADDINXVEEN Burgemeester tot H. P. Barth D '66 I I I Neco Europa BV Ontstemd, geirriteerd en bitter teleurgesteld Op zaterdagavond 19 september om acht uur k 9? nationale gezondheidsweek X k k Industrieel Contact Waddinxveen (ICW) is bitter teleurgesteld verder te IRRITATIE In het Burgemeester Warnaarplantsoen maakten we zaterdagmorgen deze foto van het bestuur van de Humanis- WERKGELEGENHEID NIEUWE LEDEN leden), de Harmonie K.V.A. uit Oss (60 leden) en de drumfanfare T.T.H. uit Hazerswoude met 30 leden. I dig hiei waarbij partijen rustig blijven af wachten tot er nieuwe uitgangspun ten worden gevormd om Het is een praktisch onverteerbare zaak, dat meningsverschillen tussen Voor kandidaal-notaris mr. J. A. M. Koek verschenen toen mr. G. J. Men ken (Weidezoom 17) en ir. J. A. Welle- man (Distelveld 10) om te regelen dat de stichting ten doel heeft "het realise ren, exploiteren en beheren, zonder winstoogmerk, in het bijzonder ten be hoeve van bejaarden die geacht willen worden niet tot enig kerkgenootschap te behoren, van een verzorgingstehuis, een verpleegtehuis en/of een wooncen trum, alsmede woningen voor ouderen danwel mede voor ouderen.... in Wad dinxveen of naaste omgeving". Zoals eerder bericht kan het wooncen trum voor buitenkerkelijke ouderen, waarvoor dinsdagavond 15 september ten huize van voorzitter mr. G. J. Men ken zal worden vergaderd, wellicht ge- WADDINXVEEN De Natio nale Gezondheidsweek Nederland Oké is voorbij, maar de aandacht voor gezondheid blijft. Hierbij gaat het om roken, voeding, alcohol, me dicijngebruik, veiligheid, bewegen en stress. De nationale Gezond heidsweek brachten de Wad- dinxveense diëtistes Mieke Droog (Juliana van Stolberglaan 36) en Marijke Visser (Elzenhorst 35) er toe om de 14 dagen een vaste ru briek in het Weekblad voor Wad dinxveen over onze dagelijkse voe ding. Wie daarover vragen heeft kan daarover terecht bij de ge noemde Waddinxveense vrouwen. Vandaag in deze zesde aflevering aandacht voor die zoete produkten welke niet in de Maaltijdschijf van het Voorlichtingsbureau voor de V oeding worden genoemd. WADDINXVEEN In de afgelopen weken hebben we in het Weekblad voor Waddinxveen geschreven over de nieuwe Maaltijdschijf van het Voorlich tingsbureau voor de Voeding. In deze maaltijdschijf stonden de voedingsmid delen vermeld, die u in ieder geval no dig heeft. Er is een groep produkten die we niet genoemd hebben, zoals zoet broodbe leg, suiker in thee en koffie, slagroom, mayonaise. Voor deze produkten is ui teraard ruimte in de maaltijden, maar dit moet wel bijzaak blijven! En bij overgewicht deze produkten het eerst uit de voeding weglaten. Een andere groep die ook niet genoemd is, zijn de ’’tussendoortjes”, zoals ge bak, koek, snoep, nootjes, (vette)hapjes bij de borrel. Deze extra’s gebruiken we onder andere als we gezellig bij elkaar zijn of als we iets te vieren hebben. Maar is het dan nodig om vet gebak en vette hapjes te eten? Maar is het vet nu smakelijker? Dit is beslist niet waar.... Gebak en hapjes met weinig vet zijn ze ker zo lekker. Heus, gezond en lekker kan heel goed samen gaan. RECEPTEN In de week van 17 juni hebben we een Indien de realisering van het plan Coenecoop op de lange baan wordt geschoven of er een ander plan ont wikkeld gaat worden, dan is de tries te balans nu: plm. 5 jaar gepraat, enorme kosten gemaakt, bedrijven af gewezen, bedrijven die zich misleid voelen en alles met elkaar nog niets bereikt. Leven we echt wel in een dy namische tijd? Coenecoop is voor het ICW althans geen koene zaak meer. Daarvoor heeft het te lang geduurd. HET BESTUUR VAN DE ONDER- NEMERSKRING ‘INDUSTRIEEL CONTACT WADDINXVEEN’ Het organiserende Concordia heeft ook dit jaar getracht op basis van uitwisse ling verenigingen aan te trekken, zodat hieraan geen hoge bedragen behoeven te worden uitgegeven. Hierdoor is het mogelijk de entreeprijs op een redelijk niveau te houden en hopelijk weer een volle sporthal aan te treffen noemde een TCW Commissie Coene coop’. Deze commissie bestaat uit le den van het ICW, die niet alleen van uit een persoonlijke betrokkenheid, doch mede vanuit een belangstelling voor het gehele bedrijfsleven en de werkgelegenheid in Waddinxveen aan het werk zijn gegaan. Het ICW wilde meedenken aan de inrichting van het bedrijfsterrein. Na vele vergaderingen over het ontwerp bestemmingsplan Coenecoop werden plm. 100 vragen geformuleerd, die van belang zijn voor de nadere invulling van het ter rein. WADD1NXVEEN/GOUDA Bij NECO EUROPA BV, Schiedam, met als plaats van vestiging Waddinxveen, is tot procuratiehouder benoemd A. van de Kamp te Amerongen. Dit blijkt uit een wijziging in het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Midden-Holland. WADDINXVEEN Het Waddinxveense fanfarecorps Concordia zal zaterdagavond 19 september om acht uur de sporthal de Sniep” aan de Sniepweg weer omdopen in een muziekhal. Concordia houdt dan de jaarlijkse taptoe. Deze wordt nu voor de vierde maal gehouden en brengt ongeveer 250 muzikanten op de been. Elke vereniging zal afzonderlijk optre den. Tot slot van de avond volgt de finale waaraan door alle 250 deelne mers zal worden meegewerkt. Concor dia hoopt op deze manier weer haar steentje bij te dragen aan de plaatselijke culturele aktiviteiten. Het fanfarekorps Concordia heeft voor haar drumband een nieuw instrumenta rium aangeschaft en tevens voor de af deling fanfare 2 sousafoons(bassen). Hiermede ging een uitgave van circa f 17.000,gemoeid, waarmee de totale waarde aan instrumenten en kleding is opgelopen tot meer dan ƒ200.000, Als gevolg van deze aanschaf zijn en kele interne verschuivingen ontstaan waardoor het mogelijk is geworden bij de afdeling fanfare enkele nieuwe leden te plaatsen, met name op het instru ment bugel en trompet. Belangstelle- den vanaf 10 jaar kunnen zich wenden tot de volgende personen: dirigent G. appeltaartrecept gegeven, waarin geen boter of margarine nodig is. En hier vol gen 2 recepten voor een hapje bij de borrel, uiteraard met weinig vet. ZOLTWATERLIEFDE 12 stuks, 80 KJ/20 Kcal per suk) 75 gram gepelde garnalen, peper, 1 kuipje magere smeerkaas, 12 kleine toastjes, Houdt 12 garnalen achter voor de garnering Hak de rest van de garnalen fijn en meng dit met wat peper en de smeer kaas Spuit met een grove gladde spuit- mond dit mengsel op toastjes en gar neer dit met een garnaal. MELOENSLA 12 stuks, 220KJ/ 50 Kcal per stuk) 100 gram jonge kaas, 400 gram meloen, 2 eetlepels magere yoghurt, peterselie, aroma, paprikapoeder, 12 grote toast Snij de kaas in kleine blokjes Schil de meloen en snij ook die in blokjes Maak een sausje van de yoghurt met de kruiden Meng de kaas, meloen en het sausje en leg dit op de toast In plaats van meloen kunt u kom kommer gebruiken. Het Voorlichtingsbureau voor de Voe ding heeft een aantal foldertjes uitgege ven: ’’Gezonde voeding met de maal tijdschijf” nummer 101 (gratis), "Brood, broodnodig” nummer 141 (gratis), ’’Minder vet, goed voor U” nummer 142 (gratis), ”Wat geef je tus sen de maaltijden in?” nupimer 143 (gratis) en ’’Naar een paar kilo minder” nummer 150 1, Dit is exclusief portokostenHet adres: Voorlichtingsbureau voor de Voeding, postbus 85700,2508 CK ’s-Gravenhage. MIEKE DROOG, Juliana van Stolberglaan 36. MARIJKE VISSER, Elzenhorst 35. In het Burgemeester Warnaarplantsoen maakten we zaterdagmorgen deze foto van het bestuur van de Humanis tische Stichting voor Huisvesting van Bejaarden Waddinxveen l HSHB). Van links naar rechts chemisch-ingenieur J. A. Welleman, Distelveld 10, mevrouw C. J. A. de Bruin-Verheij. Bilderdijklaan 24, onderwijssocioloog drs. A. A. de Bruin, Bilderdijklaan 24, jurist G. J. Menken, Weidezoom 17 (voorzitter}, phvsiotherapeut R. Gaykema. Van Mecklenburg Schwerinlaan 29, huisarts Th. G. Blom. Jacob Catslaan 1 en stafmedewerker W. M. L. van Breemen, Justus van Effenlaan 20 (penningmeester). Niet op de foto staan medisch doctorandus J. H. Ruiter, Philips Willem- straat 13 (secretaris) en gemeente-ambtenaar J. Loef, Sparrengaarde 4. (Foto: Weekblad voor WaddinxveenISjaak Noteboom de Knegt, tel. 2094 of de heer F. Alblas, tel. 4759. Ook kan men zich aanmelden of eens een kijkje komen nemen in het repeti tielokaal aan de J. W. Frisoweg/hoek W. de Zwijgeriaan en wel op vrijdaga vond tussen 8 en 10 uur. De opleiding wordt geheel door de dirigent verzorgd, terwijl de vereniging het instrument en later het uniform voor haar rekening neemt. De kosten bij aanvang bedragen 1, en bij het in bruikleen krijgen van het instrument, afhankelijk van de leeftijd 1,50 tot 2,50 per week. Ook oudere personen of zij die al eens eerder lid van een muziekvereniging zijn geweest zijn uiteraard van harte welkom. WADDINXVEEN Het bestuur van de Ondernemerskring "Indus trieel Contact Waddinxveen (ICW) is ontstemd, geirriteerd. bit ter teleurgesteld en allerminst te spreken over de verzuchting van burgemeester mr. A.G. Smallen broek. gedaan bij de officiële ope ning van de geheel verbouwde en uitgebreide meubeltoonzalen van Stolker BV aan de Wilhelmina- kade, dat de eerlijkheid gebiedt te zeggen dat het aantrekkelijker wordt eens te gaan uitzien naar een an dere lokatie voor uit de dorpskom van Waddinxveen te verplaatsen be drijven. Dat blijkt uit de hierbij ge publiceerde reactie van het bestuur van het in het ICW verzamelde Waddinxveense bedrijfsleven. Het ICW vindt het onbegrijpelijk dat zovele jaren moesten verstrijken voordat beslissingen konden wor den genomen over de aanleg van de dringend noodzakelijke bedrijfster reinen en geeft met een duik in de" historie aan, noemt het een prakti- bouwd gaan worden op het terrein van de afdeling voetbal van de christelijke sportvereniging Be Fair in het Burge meester Warnaarplantsoen. Deze mo gelijke lokatie wordt voor dit doel ook genoemd in het ontwerp- bestemmingsplan "Coenecoop”, waarin wordt aangegeven dat de op te doeken voetbalvelden een plaats achter het scholencomplex voor LBO, MAVO, HAVO en Atheneum aan de Sniepweg zouden kunnen krijgen. Een wooncentrum op de Be-Fair-velden be tekent namelijk het NS-station Wad dinxveen binnen loopafstand. De betref fende‘stichting, de Humanistische Stich ting voor Huisvesting van Bejaarden Wad dinxveen (HSHB Waddinxveen) is in het leven geroepen op initiatief van het Humanistisch Verbond, gemeenschap Gouda, de Vereniging Humanitas, de Vrijdenkersvereniging De Dageraad en de woningbouwvereniging Wad dinxveen. De stichting wil mede voorzieningen bevorderen in samenwerking met an dere organisaties, zodat in Wad dinxveen pluriforme gemeenschaps voorzieningen kunnen ontstaan, waarin kerkelijken en niet-kerkelijken op ge lijke basis en met gelijke rechten func tioneren. Bij hetverwezenlijken van deze omvangrijke doelstelling staat in alle gevallen de bevordering van het welzijn van de bewoners voorop. Deze zal tot uitwerking komen in het kunnen uitoefenen van de zeggenschap over ei gen levenswijze en het vrij en democra tisch functioneren binnen de gemeen schap van het tehuis. ONBEGRIJPELIJK Het is onbegrijpelijk, dat zovele jaren moesten verstrijken, voordat beslis singen konden worden genomen in zake de aanleg van bedrijfsterreinen. Het Regionaal Economisch Onder zoek (REO) Midden-Holland heeft uitgewezen, dat een aktief beleid noodzakelijk is. Het gaat hierbij niet alleen om bedrijven, die zich uit de kernen willen (moeten) verplaatsen, omdat zij óf weg moeten öf willen uitbreiden, doch ook om bedrijven, die zich in Waddinxveen willen vesti gen (dus nieuwe bedrijven: goed voor de werkgelegenheid); immers Wad dinxveen is een gunstige plaats voor bedrijfsvestiging o.m. vanwege de na bijgelegen rijkswegen. Allerlei overheidsorganen hebben verschil van mening over de situering van de in de toekomst aan te leggen bedrijfsterreinen. Er wordt veel ge praat over werkgelegenheid en het ondernemen in deze ekonomisch slechte tijd, maar het blijft bij diverse overheidsinstanties alleen bij praten. Een daad is nog niet gesteld. En daar wacht het ICW op! Het ICW vindt, dat het nu maar eens uit moet zijn met het onderling ge krakeel van de diverse partijen, die in het geding zijn. De partijen moeten hun koppen maar eens bij elkaar ste ken om op korte termijn tot beslis singen te komen. En wanneer dan be slissingen zijn genomen, dienen pro cedures snel, maar dan ook snel, in gang te worden gezet. Het ICW is geirriteerd door het niet tijdig beschikbaar zijn van bedrijfster rein. Dit leidt tevens tot verlies c.q. minder uitbreiding van arbeidsplaat sen. Aangevraagde bouwvergunnin gen voor uitbreiding ter plaatse van de huidige vestiging werden op ver zoek van de gemeente met toestem ming van de ondernemingen aange houden en uitbreidingen, waarvoor reeds vergunning was verkregen, wer den niet ten uitvoer gelegd. Men wilde desgevraagd meewerken aan de verplaatsing van het bedrijf, maar dat een en ander zo lang zou duren, was iets wat het ICW nooit had durven vermoeden. Veel leden van het ICW zijn hierdoor bitter te leurgesteld. Vele ondernemingen hebben in de loop, der jaren investeringen uitge steld en de beslissing: wel of geen verplaatsing, wel of geen vestiging van nieuwe bedrijven, verdaagd. Bin nen afzienbare tijd zal F.M. van Tol BV (Uniekaas) de gemeente Wad dinxveen verlaten. Deze firma heeft tijdig haar bakens verzet. Op korte termijn komen enkele ondernemin gen ook voor de beslissing te staan al of niet uit Waddinxveen te gaan ver trekken. Voorts zijn er bedrijven, die -gelet op het uitblijven van geschikt bedrijfsterrein- genoodzaakt zijn om hun oorspronkelijke plannen tot uit breiding of verbouwing van hun hui dige vestiging wederom op te vatten. HISTORIE In 1977 heeft het Ekonomisch Tech nologisch Instituut (ETI) te Rotter dam gepleit voor vestiging van het be drijfsterrein aan de Bredeweg (bij de veiling). Vijftien ondernemingen had den hiervoor belangstelling. In 1978 werd dit gesteund door de gemeente Waddinxveen zulks naar aanleiding van de Nota’s Kemenbe- leid en Uitgifte van gronden en door de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Midden-Holland. Het ICW sprak toen al het vermoeden uit, dat vele bestuurders tegenwoor dig tè ver van het ondernemen af staan en in dit opzicht alle werkelijk heidszin missen. De mond is vol van werkgelegenheidsproblemen, maar het handelen is daarmee niet in over eenstemming. In 1979 werd het aan de Bredeweg geprojekteerde bedrijfsterrein afge wezen. Bedrijven van buiten Wad dinxveen, die zich daar wilden ves tigen, werden geweigerd. Eind 1979 werd het terrein Coene coop bepleit. Reeds vanaf 1978 heeft het ICW uitgebreide gesprekken ge voerd met het gemeentebestuur en individuele Gedeputeerden van Zuid- Holland. Het heeft niet mogen baten, zodat het ICW in de loop van 1980 een ‘noodkreet’ zond aan het ge meentebestuur, provinciaal bestuur, provinciaal planologische dienst, pro vinciaal planologische commissie en de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Midden-Holland. Vervol gens werden door het ICW regelmatig gesprekken gevoerd met het hoofd van het bureau ondernemingen van economische zaken van de Provincia le griffie te Den Haag. Begin 1981 trad er een versnelling op in de procedure m.b.t. het bedrijfs terrein Coenecoop. Geharrewar tus sen overheden en diensten over de in deling van het bedrijfsterrein leken te zijn opgelost d.m.v. een ingestelde ambtelijke commissie. Het ICW be- laar rond te komen die meende in dit plan de koe met gouden horens te hebben gevonden en de gemeente met aanzienlijke stroppen wilde op zadelen. Maatschappelijk defunc- tioneren van deze projectontwikke laar mag wel eens in het openbaar aan de kaak worden gesteld. "De voorstellen van deze onderne ming kosten de gemeente een be drag van ongeveer f 6 miljoen gul den. Vervolgens zou zich dan een ontwikkeling kunnen voordoen die deze regio niet vraagt. Het aantrek ken van bedrijven moet een zekere relatie onderhouden met het be staande bedrijfsleven. De doelstel lingen van deze projectontwikke laar verhouden zich noch met die van de gemeente Waddinxveen, noch met die van de regio. Hoewel onteigening niet geheel uitgesloten is, is een oplossing in der minne te prefereren. Wij zijn daartoe bereid, maar de eerlijkheid gebiedt dat het aantrekkelijker wordt eens te gaan uitzien naar een andere lokatie". Naast Concordia zal aan de taptoe mee doen Harpe Davids uit Ridderkerk (80 WADDINXVEEN - De Onderne- mingskring ‘Industrieel Contact Wad dinxveen’ (ICW) is ontstemd over de gang van zaken rondom het nieuwe bedrijfsterrrein Coenecoop in Wad dinxveen. Waddinxveens burgemees ter, mr. A.G. Smallenbroek, deed bij de opening van de uitbreiding van Meubeltoonzalen Stolker aan de Wil- helminakade een boekje open over de laatst gerezen moeilijkheden, zoals deze vorige week in het Weekblad voor Waddinxveen uiteen werden ge zet. De bezwaren van het ICW kun nen als volgt worden samengevat: - 4 jaar geleden is het laatste bedrijfs terrein in Waddinxveen uitgegeven; S het is de taak van de overheid om tij- te voorzien in bedrijfsterrein; hierin is de overheid tekortgeschoten; T - er zijn reeds bedrijven uit Waddinx veen vertrokken, omdat er geen be drijfsterrein aanwezig is; - bedrijven, die zich in Waddinxveen wilden vestigen, werden geweigerd; -door dit alles wordt de huidige- en toekomstige werkgelegenheid af breuk gedaan. Sedert de oprichting van de plaatse lijke LTS onderhoudt het ICW daar mee zeer goede kontakten. Tot op heden hebben alle schoolverlaters binnen Waddinxveen hun bestem ming kunnen vinden. We weten allen, dat de werkgelegen heid in Waddinxveen verslechtert. Bovendien moet de Provinciale over heid zorgen voor een extra werkgele genheid van plm. 11.000 arbeids plaatsen in de toekomst (schoolverla ters en anderen). Hiervan komt door het onderling geharrewar van de over heden niets terecht. Zelfs Gouda heeft daar -blijkens zeer recente pu- blikaties in de regionale pers- ook last van. Wanneer tussen nu en 1990 geen nieuwe arbeidsplaatsen worden ge schapen, zal het werkgelegenheidste- kort in deze regio oplopen van 25.000 tot 43.000! CONCLUSIE kunnen praten. Het past in een demokratie, dat bij het maken van plannen inspraak en diskussies plaatsvinden, echter met dien verstande dat er dan tevens een verplichting extra wordt aangegaan: niet slechts remmende invloed uit oefenen, maar konstruktief bijdragen aan de totstandkoming van iets in plaats van niets. sch onverteerbare zaak dat mening sverschillen en dergelijke leiden tot impasses en patstellingen en meent dat na vijf jaar van praten Coene coop er zeer snel moet komen. "Coenecoop is voor het ICW alt hans, geen coene zaak meer. Daar voor heeft het te lang geduurd", zegt het ICW-bestuur dat wordt voorgezeten door de heer J. P. van Oosten, directeur van Machinefa briek J. van den Berg Zonen Waddinxveen BV aan de Henegou- werweg. Wie wil weten wat burgemeester mr. Smallenbroek letterlijk bij Stolker BV heeft gezegd leze deze zinnen, die wij ook al publiceerden in het Weekblad voor Waddinxveen van vorige week woensdag: "De gemeente Waddinxveen ver kondigt al jaren de komst van het bedrijfsterrein Coenecoop. Bij ie dere opening zeg ik er iets van. doch tot heden is weiland weiland geble ven. Coenecoop komt, al is het niet eenvoudig met een projectontwikke- WADDINXVEEN In de nacht van vrijdag op zaterdag werd van mid dernacht tot ongeveer vijf uur door de Waddinxveense rijkspolitie een (in het kader van de Nationale Gezondheidsweek aangekondigde) alco holcontrole gehouden op diverse wegen in Waddinxveen. In totaal wer den 502 bestuurders gecontroleerd. Tegen zeven automobilisten werd proces-verbaal opgemaakt, daar zij onder invloed van sterke drank had den gereden. Van zes van hen werden bloedproeven afgenomen. Eén bestuurder weigerde dit, hetgeen overigens ook een misdrijf is. Zeventien automobilisten kregen een rijverbod opgelegd. Terzake van di verse gepleegde overtredingen werden 12 personen bekeurd. Tijdens de cont role werd nog een 20-jarige Utrechter aangehouden, die wegens door hem ge pleegde inbraken werd gezocht door de politie van Wijk bij Duurstede. AANHOUDING Op verzoek van de rijkspolitie te Bos koop werd op dinsdag 1 september een 22-jarige Waddinxvener in zijn woning aangehouden. Hij is overgegeven aan de Boskoopse rijkspolitie om aldaar te worden verhoord wegens een poging tot inbraak. FIETSEN OP PASSAGE De afgelopen week zijn 20 zeer jeugdige fietsers bekeurd, daar zij over het voet gangersgebied van het winkelcentrum De Passage fietsten. SNELHEIDSCONTROLE Op zaterdag 29 augustus werd van 13.00 tot 15.00 uur, op de Sniepweg snelheid scontrole gehouden met foto-radar- apparatuur. 32 Automobilisten hielden zich niet aan de snelheidsbeperking. De snelheden varieerden van 67 tot 81 km/uur. DIVERSE OVERTREDINGEN De afgelopen week werden onder meer de volgende overtredingen geconsta teerd: Onjuist parkeren (5), rijden door rood licht (3), technische gebreken (4), sluitingstijd café (1) en niet voeren ver lichting (4). Drie bromfietsen en één personenauto werden voor nader tech nisch onderzoek uit het verkeer genomen. WAPENWET Op vrijdag 4 september werd een jeug dige Waddinxvener op de Juliana van Stolberglaan aangetroffen die met een dolk liep te zwaaien. Het mes dat een lengte had van 31 cm. werd in beslag ge nomen. Tegen de jongeman is proces verbaal opgemaakt. DIEFSTAL FIETSEN Zes meldingen van fietsendiefstal be reikten de afgelopen week de plaatse lijke rijkspolitie. In drie van deze geval len bleek de fiets niet te zijn afgesloten. Eén fiets werd teruggevonden. INBRAKEN/DIEFSTALLEN Op maandag 31 augustus werd gemeld, dat er in het voorgaand weekend was ingebroken in een pand op het veiling- terrein aan de Bredeweg. Door braak werd toegang verkregen. Er is niet be kend geworden of er iets werd ontvreemd: Op vrijdag 4 september werd gemeld, partijen m.b.t. lokatie, ligging, inrich ting enz. van een bedrijfsterrein lei den tot impasse en patstellingen, dat er was ingebroken in een woning aan het Papaverveld. Via braak wist men binnen te komen. Een gouden ring en enkele zilveren kettingen en arm banden werden ontvreemd. Vermoedelijk in de nacht van zaterdag 29 op zondag 30 augustus werden de portieren van een auto aan de Passage opengebroken. Luidsprekers zijn uit de portieren ontvreemd. Ook werd getracht een nabij de Elzen horst geparkeerd staande auto open te breken, eenzelfde voorval vond ook plaats aan de Vondellaan. Vanuit een tweede nabij de Passage staande en op engebroken auto werden enkele kleine goederen ontvreemd. De afgelopen week werd aangifte van diefstal van een snelweger gedaan. Het toestel, dat een waarde vertegenwoor digde van ca. 500,-, werd weggeno men uit een schuur VERNIELINGEN Op donderdag 3 september werd ge constateerd dat een ruit van de open bare Mr. A. de Roosschool (Wingerd) was ingegooid. De schade bedraagt ca. ƒ250,- Op zondag 30 augustus ’s nachts om 01.30 uur werden twee voorruiten van een woning aan de Jan Dorrekenskade West ingegooid. Aan de hand van het opgenomen kenteken kon in de loop van de dag de ’’stenengooier” worden geidentificeerd. Bij verhoor bekende de man, een 24-jarige Waddinxvener, de ruiten te hebben ingegooid. AANRIJDINGEN Op zondag 30 augustus om 11.00 uur vond er een aanrijding plaats op de T- splitsing Groensvoorde/Peppelhorst. Een vanuit de Peppelhorst rijdende automobilist verleende geen voorrang aan een van rechts naderende bestuur der. Er ontstond lichte materiële schade. Op maandag 31 augustus om 18.00 uur raakte een bromfietser gewond bij een aanrijding te Moerkapelle. Op de krui sing Dorpsstraat/Moerkapelse Zijde sloeg een bromfietser linksaf en botste tegen een op de kruising rijdende tegen ligger. De bij de aanrijding gewonde be stuurder is opgenomen in het Bleulandziekenhuis. Op dinsdag 1 september om 14.55 uur vond er een aanrijding plaats op de kruising Stationsstraat/Kanaalstraat. Zonder voorrang te verlenen reed een automobilist vanaf de Stationsstraat de kruising op. Lichte materiële schade was het gevolg. Op zaterdag 5 september om 18.15 uur stak een 7-jarige fietser plotseling de Groensvoorde over, vlak voor een na derende automobilist. Er ontstond lichte materiële schade. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. WADDINXVEEN Burgemeester mr. A. G. Smallenbroek heeft in de laatst gehouden gemeenteraadsvergadering gezegd dat voor het einde van dit jaar de resultaten bekend zullen zijn van de instudie genomen stichting van een wooncentrum voor buitenkerkelijke ouderen in Wad dinxveen. Hij zei dit tot de heer H. P. Barth (D'66) die om die informatie had gevraagd naar aanleiding van het bij de gemeenteraad binnengeko men persbericht van de Humanistische Stichting voor Huisvesting van Bejaarden Waddinxveen. PvdA-fractie voorzitter M. Boere gaf te kennen met positieve belangstelling de studieresultaten af te wachten, nadat wethouder mevrouw L. M. Oosterbroek-Waagmeester (VVD) nog even had gewezen op de tijd die hier mee gemoeid zal moeten zijn voordat deze zaak in de raadscommissies uitge breid besproken kan worden. Het Weekblad voor Waddinxveen foto grafeerde zaterdagmorgen in het Bur gemeester Warnaarplantsoen het be stuur van de deze zomer naar buiten ge treden Humanistische Stichting voor Huisvesting van Bejaarden Wad dinxveen (HSHB). De acte tot oprich ting van deze stichting is gedateerd 24 juni 1981.

Weekblad voor Waddinxveen | 1981 | | pagina 9