i/isie Zorgen tuinders over 'Prijsknaller I Polaroid 1OOO direkt-klaar camera SJAAK NOTEBOOM Biggen gedood bij dijkdoorbraak Middelburgseweg aanpassing gasprijs Schilderij gaf doorslag voor Boskoops concert Oscar Benton Vrijdag film Pink Panter in De Bonkelaar WAAROM IK? Zwaartepunt KNSB-jubileum in Zuid-Holland Reality in soos Boskoop I Rudolf Schock vrijdag in Waddinxveen Kerstconcert Jorisband in R.K. kerk Boskoop André Moerings schildert wat hij zelf mooi vindt Middeleeuws Kerstspel in Alphen a/d Rijn ALPHEN AAN DEN RIJN Zater dag 19 december om vier uur ’s middags zal op initiatief van de Alphense Vrije Schooi in de kerkzaal van Rijnstroom, Raadhuisstraat 44 te Alphen aan den Rijn een middeleeuws Kerstspel wor den opgevoerd. Jamsession in Boskoop EBROBV Adviesbureau P. Rehorst BV Op Nieuwjaarsdag 1982 met een gelegenheidsband Expositie foto’s van Visie in raadzaal I 1 I 3 Wl boskoop fotokring de 3, OMDAT HET RODE KRUIS VAN ONS ALLEMAAL AFHANKELIJK IS! GEEF! 4" GIRO 6868 sdhtoutetfe - “^.cedo^ Sc&aedi WOENSDAG 16 DECEMBER 1981 1000’1 I 4' GELEGENHEIDSBAND een zoek in. ij- V y 7 Hans van Hemert: "Omdat er nooit tevergeefs een beroep wordt gedaan op het Rode Kruis waarna de blubber uit dit 150 meter lange en 80 meter brede bassin vloeide. De bag- WADDINXVEEN PASSAGE 47 TEL 01828-2477 van harte welkom met familie en vrien den. Na afloop van het spel wordt een vrijwillige bijdrage gevraagd ter dek king van de kosten en tot steun van de school. 39 Reality kan een avond ruimschoots vul len en ze spelen nummers van o.a. de groepen/zanger(essen/s); Bob Marley, Earth, Wind and fire, Commodores, Stevie Wonder, Delegation, Spargo, El vis Presley, André Hazes, Daniel Sahu- leka, B B and Q band. Rose Royce, Le vel 42. Het concert begint om 20.00 uur en de entreeprijs was bij het ter persje gaan van deze krant nog niet bekend. ger was uit de Middelburgsepolder ge pompt. Vermoedelijk was de dijk ter plaatse van de ontstane opening te z- wak. De Middelburgseweg werd geheel afge zet. De Waddinxveense brandweer kwam ter plaatse om de bagger weg te pompen. De bagger en het water liepen achter een boerderij een stal in, waar door vele koeien tot de uiers in het wa ter stonden. Negentien biggen vonden de dood. De Landbouwtechnische Dienst van de Arbeidsinspectie en de Waddinxveense rijkspolitie stellen nog een nader onder- Verder Ben de Bruin, de vaste gi tarist van Hoeke, Ap Dekker op drums en Chris Vring op bas. Laatst genoemden zijn vaste begeleiders van de boogie-pianist Jaap Dekker. Voorafgaand aan het concert op vrijdag l januari in de Rozenburcht te Boskoop repeteert Benton en de band een middagje en daarmee moet het lukken. Gezien de ervaringen van de laatste jaren met nieuwjaars concerten met de buesband Barrel house gokt Wim Rijnbeek op zo’n 350 bezoekers. BOSKOOP Een optreden van de Jo risband Boskoop vormt de hoofdmoot 4 van een kerstconcert op Eerste Kerst dag 25 december in de R.K. kerk van Boskoop aan de A. P. van Neslaan. Het concert, dat ruim een uur duurt, begint om 15.00 uur. In tegenstelling tot eerdere kerstconcerten van de Joris band is dit keer het repertoire geheel uit klassieke stukken opgebouwd. Verder is tijdens het concert plaats in geruimd voor een optreden van scou- tingband De Schouw en samenzang. Toegang is gratis." Wim Rijnbeek toont het door André Moerings vervaardigde schilderij. Oscar Benton in olieverf. land. Enkele van hen baseerden hun standpunt vooral of zelfs uitsluitend op het feit dat de tuindersgasprijs is neergelegd in een privaatrechtelijk r contract tussen het Landbouwschap en de Gasunie. Het juridische aspekt is echter niet het enige waardoor ons land zich bij de vaststelling van zijn beleid moet laten leiden. ”Wij moe ten ons ook laten leiden door het feit dat de positie van onze glastuinbouw door zijn grote afhankelijkheid van buitenlandse afzetmarkten kwetsbaar is,” aldus Minister De Koning. Een procedure voor het Europese Hof van Justitie in Luxemburg zal zo mogelijk moeten worden verme den. Met het landbouwschap en de- Europese Commissie zullen gesprek ken worden gevoerd over de wijze waarop zo’n proces voorkomen kan worden. Daarnaast is een beleid nodig dat het de tuinbouw mogelijk moet maken een aanpassing aan een hogere ener gieprijs te verrichten. Dit voorjaar heeft het kabinet f. 300 mln. vrijge maakt voor een sectorbeleid, gericht op de glastuinbouw. Eerder werd hiervoor al in totaal f. 35 mln. uit getrokken. Minister De Koning vindt dat het sec torprogramma mag worden be schouwd als een uniek programma om te doen wat het CDA-Tweede Kamerlid Borgman noemde ’het in vesteren in de toekomst’. Door dit Bij onderzoek bleek, dat het baggerbas- sin, welke gelegen is op de oude vuil stortplaats, leegliep. In de dijk was een gat ter grootte van 2 meter ontstaan, MIES Maar niet lang daarna begon de be langstelling voor blues te tanen. De concerten werden minder, Oscar Ben- ton ging met Monica verder eri 't Fetertje ging ter ziele. Wat bleef w^S de vriendschap tussen Benton 'en Rijnbeek. Totdat op een goede dag in november van dit jaar Wim Rijnbeek naar het programma van Mies Bouwman zat te kijken en tot zijn verbazing Oscar Benton op zag treden. Een probleem was echter het reper toire. Het Nederlandse publiek ver wacht blues van Benton maar tegen woordig doet hij andere dingen. Wim Rijnbeek nam contact op met de Boskoopse bluesgitarist Berrie Ra- vensberg, maar die kon hem ook niet helpen omdat hij in die tijd zelf met een aantal optredens zit. Daarna is een gelegenheidsband geformeerd met onder andere de studiopianist André Valkering die veel begelei- dingswerk deed voor Rob Hoeke. WADDINXVEEN Vrijdaga vond is de tenor Rudolf Schock in de Waddinxvense Wad dinxveense Ontmoetingskerk te zien en te horen in het wintercon cert, dat hetBoskoopse mannen koor Die Gouwe Sanghers om acht uur geeft. Naast Rudolf Schock werken aan deze uit voering ook mee Antoinette Tie- messen (sopraan), Jill den Breker (bariton). Hans Broekman (piani- st/organist) en Aad Vos (dirigent). Trekpleister Rudolf Schock werkt mee aan acht van het acht tien punten omvattende pro gramma. Hij zingt niet alleen solo, maar ook met het Boskoopse mannenkoor en de sopraan An toinette Tiemessen. BOSKOOP Zaterdagavond 19 de cember treedt de popgroep "Reality” op de Boskoopse sociëteit Soos XIII. De greep steunt op de pilaren van gita rist Sander en bassist Frans die van het begin af altijd bij elkaar zijn gebleven. Na onder andere de groepen "New In spiration en Sunrise” kwamen ze te recht bij de groep Ibiscus. Uit deze groep ontstond dé driemansformatie "Reality”, die in onze omgeving al er kenning heeft genoten. Drummer Sjoerd, die zijn ervaringen heeft opge daan in een dansorkest, had zijn werk al opgegeven voor de muziek. Frans en Sander volgden hem. Na ruim een jaar werd keyboardspeler Hans aangetrokken, die ook op veel groepen kan terugkijken. De muziek van Reality, waarvan Sander leadzanger is, bestaat uit disco, soul, funk en reg gae. Daarnaast spelen ze TOP-40, soul en rock 'n roll. In hun geleifde disco, funk en reggea spelen ze ook eigen werk. WADDINXVEEN Vrijdagavond 18 december wordt jn De Bonkelaar, aan de Beukenhof 5 in Waddinxveen de film "The return of the Pink panter" vertoond. De voorstelling begint om 20.30 uur en de entree bedraagt 4 gul- den. De film "The return of the Pink Pan ter" is een komedie van Blake Edwards met in de hoofdrollen o.a. Peter Sellers en Christopher Plummer. Het verhaal van de film is ongeveer als volgt: De Rose Panter diamant is gestolen uit het museum van het staatje Lugash. De Sjah eist dat de Franse inspecteur Clou- s»au, die de diamant al eens eerder heeft opgespoord, de zaak weer in han den krijgt. Hoofdinspecteur Dreyfuss, die de in middels tot straatagent gedegradeerde Clouseau zojuist heeft ontslagen, moet hem nu weer in dienst nemen en nog wel in zijn oude funktie van inspecteur. Clouseau, die altijd volmaakt in zichzelf geloofd, is er zonder meer van over tuigd dat Sir Charles Litton, die destijds onder de naam van Het Fantoom de Roze Panter heeft ontvreemd, de dade- ris. Op zijn bekende stuntelige wijze en gebruikmakend van duizend en één vermommingen, gaat hij op onderzoek. Dat het geluk met de dommen is, geldt zeker voor Closeau, want door stom toeval slaagt hij erin de gestolen dia mant terug te vinden en de ware dader te ontmaskeren. aan de achterkant nog gesigneerd.” Op .de achterkant van het werk staat inderdaad eën "fors uitgevallen krab bel van Benton met de datum 1-1-’75. Lange tijd bleef de band tus sen Benton en Boskoop hecht. Zelfs toen op een kwade dag zijn dure gitaar werd gestolen (later in Leid- schendam weer terug gevonden) kwam daar geen verandering in. Rijn beek blikt terug naar het concert in de Beurshal van Florida toen Benton optrad in verband met het 5-jarig bestaan van ’t Fetertje. "Hij speelde de sterren van de hemel,” weet hij nog. In 1971 was dat. In de dagen voor Kerstmis, worden op bijna alle Vrije Scholen van Canada tot Nieuw Zeeland de kerstspelen uit Obe- rüfer, een dorpje iri Boven-Hongarije, opgevoerd. In de 17e eeuw kwamen Duitse immigranten in het dorpje Obe- rufer wonen en zij brachten dit midde leeuws spel mee. De teksten werden van ’’vader op zoon” of beter van ’’sterrezanger op sterrezanger” doorgegeven. Rond 1850 heeft Karl Julius Schoër, een duitse taalgeleerde, de teksten op schrift ge steld. De opvoering van het geboorte- en her dersspel wordt in Alphen aan den Rijn gespeeld door leerkrachten en ouders, op de wijze zoals ze in de 17e eeuw wer den geïntroduceerd. Het spel is geschikt voor kinderen vanaf BOSKOOP In het kader van de serie "antidisco"-avonden in Boskoop wordt op zaterdagavond 19 december in de Rozenburcht een jamsession gehouden. Niet de kwaliteit van de muzikant staat hierbij voorop maar het improviseren met elkaar. Een geluidsinstallatie en een drumstel ongeveer de kleuterleeftijd. Iedereen is alsmede een P.A.-systeem zijn aanwe- zig. Instrumenten moeten zelf worden meegebracht. Iedereen is welkom en wie zich geroepen voelt kan meedoen. Aanvang. 20.00 uur, entree 2,50 gulden. DEN HAAG Voor de viering van het 100-jarig bestaan van de Konin klijke Nederlandsche Schaatsenrij ders Bond heeft het KNSB-bestuur het zwaartepunt gelegd in Zuid- I Holland. In het weekeinde van 27 en 28 fe bruari 1982 worden op de voortref felijke accomodatie van de Haagse kunstijsbaan de Uithof nagenoeg alle schaatsonderdelen in wedstrijdvorm gepresenteerd. Zaterdag 27 februari begint het jubileumprogramma ’s morgens met internationale lange - baanwedstrijden voor dames, heren en sprinters. In de pauze worden op de overdekte binnenbaan wedstrijden short track (hardrijden op een ijs- hockeybaan) om het Nederlands Kampioenschap gehouden, afgewis seld met demonstraties schoon- en kunstrijden. ’s Middags worden de langebaanwed- strijden - met cracks uit alle wereld delen - voortgezet. Na afloop volgen op de buitenbaan kortebaanwed- strijden over 100 en 200 meter. Na de presentatie van deze meer dan honderd jaar oude tak van de schaats sport, wordt de baan vrijgemaakt voor een jonge loot van de KNSB: het marathonschaatsen. In de vroege avonduren strijden om beurten A- rijders, dames en veteranen om de Eeuwbokalen, over afstanden van respectievelijk 100, 25 en 50 ronden. De jubileumwedstrijden worden de volgende middag voortgezet met de internationale langebaanwedstrijden voor dames, heren en sprinters. In de pauze van dit historisch evenement worden op de binnenbaan weer wed strijden short track en demonstraties schoon- en kunstrijden gehouden. Gelijktijdig met de jubileumwedstrij den wordt in het Provinciehuis in Den Haag een tentoonstelling, gewijd aan meer dan honderd jaar schaats sport, ingericht. De opening hiervan heeft op vrijdagavond de 26ste februari plaats. WADDINXVEEN Zaterdagavond rond half zeven liep het erfen de schuur bij een bewoner aan de Middelburgse weg geheel onder water, een ontoelaat bare situatie die deze Waddinxvener di rect de rijkspolitie deed waarschuwen, waarop ook de vrijwillige brandweer en de polder De Gouwelanden werden ge waarschuwd. GOUDA Het zakelijk adres van Ebro BV, Waddinxveen is gewijzigd in Aalsmeer, Legmeerdijk (Vereniging Bloemenveiling Aalmeer). Het correspndentie-adres luidt: Postbus 1087, 2430 BB Aalsmeer. Dit alles blijkt uit een wijziging in het handelsre- gister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland. 13”" Antoinette Tiemessen en Rudolf Schock treden met het Boskoopse streek- mannenkoor vrijdagavond 18 december op in de Ontmoetingskerk. programma kan onderzoek op gang worden gebracht waarvan de effec ten op middellange en op lange ter mijn toepasbaar kunnen zijn, terwijl de investeringssubsidies in het kader van de regeling inzake energiebespa rende maatregelen de aanpassing van de bedrijven aan de nieuwe energie prijzen in de komende jaren ver sneld tot stand kunnen brengen. De heer Borgman vestigde ook de aandacht op de groep tuinders voor wie een faillissement eigenlijk onaf wendbaar is maar waar het uitspre ken van het faillissement de betrok kenen nog grotere problemen bezorgt dan het doormodderen in een bedrijf dat eigenlijk niet meer verder kan. Minister De Koning deelde hem mede dat de problemen van deze, gelukkig vrij beperkte, groep ondernemers op het moment wordt doorgelicht. Na gegaan wordt wat voor hen de meest passende oplossing is en hoe deze op lossing past in de nagestreefde struc tuurverbetering van de tuinbouw. Mede om de lasten van deze groep tuinders te verlichten diende de heer Borgman, te zamen met de heren Van der Sanden (CDA), Waalkens (VVD) en Blauw (VVD) een motie in waarin hij een verhoging voorstelt van de glasafbraakpremie. In zijn antwoord wees Minister De Koning in de eerste plaats op het feit, dat het overleg met het bedrijfsleven over de aanpassing van de afbraak- regeling nog gaande is en in de twee de plaats dat het grote probleem de financiering van een dergelijke aan passing is. Tenslotte deed de bewindsman de toezegging halfjaarlijks rapport uit te brengen over de stand van zaken bij het sectorprogramma, inclusief de knelpunten. De heer Van der Sanden (CDA) had hier in een motie om gevraagd Wim Rijnbeek vertelt zijn verhaal verder: ”Ik heb toen daarna Oscar gebeld in Helden Panningen (enkele kilometers van Venlo) en kreeg zijn vrouw aan de lijn. Toen ik begon over een optreden in Boskoop was ze meteen enthousiast. Oscar zelf ook, vooral toen ik zei hem tijdens het concert het schilderij te willen overhandigen. Het is een mooi schil derij maar ik zou ’t niet altijd in de kamer willen hebben. Steeds maar weer dat gezicht te zien.. Toch geef ik ’t weg met pijn in mijn hart.” WADD1NXVEEN/GOUDA In het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland is nieuw ingeschreven Adviesbureau P. Rehorst BV,- Rotter dam, met als vestigingsplaats Wad dinxveen. Omschrijving bedrijf: geven van bouwadviezen, de aan- en verkoop van onroerende goederen enz. Maat schappelijk kapitaal 175.000,—, waarvan geplaatst/gestort 35.000, Directeur: A. P. C. Rehorst. vriend van me, toestapte met het ver zoek een schilderij te maken. Dat heeft ’ie toen gedaan. In 1975 was Oscar, na een concert in Boskoop, bij me thuis en zag dat schilderij. Hij was er bijzonder gecharmeerd van en ”lk wist wel dat ’ie in Frankrijk num mer één stond met Bensonhurst Blues maar het optreden bij Mies was voor mij een verrassing.” Zijn succes in Frankrijk dankt Benson aan de film ”Pour la peau d’un flic” met Alain Delon in de. hoofdrol. De ma-- kers van de film, waren zo onderste boven van het nummer dat zij de film muzikaal aan Bensonhurst Blues ophingen. Dat deed het nummer als een raket op de Franse hitladder stijgen wat in Nederland niet onopgemerkt bleef. Rijnbeek: ”En dat terwijl het num mer al zeven jaar oud is.” Hij duikt in zijn verzameling en haalt een oud singletje tevoorschijn van 1974: de Bensonhurst Blues. BOSKOOP ”Ik schilder wat ik zelf mooi vind.” Dat zegt André Moerings, 33 jaar oud en boomkweker van beroep. Al jong ontpopte hij zich als een teken- en schildertalent. ”Het zit in de familie,”, zegt hij. ’’Mijn zusters schilderen ook.” Van meet af aan legde hij zich toe op het showwereldje en werkt meestal vanaf foto’s. Dat onderwerp spreekt hem aan en in feite heeft hij nooit anders gedaan. André: ”Het zat er al vroeg in, je weet wel, Donald Duck natekenen en zo...” Over het schilderij van Oscar Benton heeft hij ongeveer een week gedaan. ’’Alleen de avonduren natuurlijk,” verdui delijkt de Boskoper. Exposeren doet hij niet al hangt er op ver schillende plaatsen werk van hem. André Moerings schildert voor namelijk alleen voor zijn ple zier. Verkopen doet hij dan ook weinig. ”Als iemand iets erg mooi vindt geef ik het vaak weg,” aldus André Moerings die niet bij de overhandiging van zijn schilderij aan Oscar Benton kan zijn wegens ver blijf in het buitenland. In Boskoop en omgeving hoefje nog steeds niets vertellen over de zanger-gitaris Oscar Benton, die op F dag 1982 met een gen in het boomkwekersdo sociëteit ’t Fetertje trad dc 1 maal op thans ae WADDINXVEEN Wethouder j A. H. van Gent, die kunst en cul- tuur in zijn portefeuille heeft zit- 1 ten. opent komende zaterdagmor- gen om elf uur in de raadzaal van het gemeentehuis de fototentoon- i stelling van de Waddinxveense fo- 1 tokring "Visie". Op deze expositie tonen een 15-tal leden van "Visie" een 60-tal foto’s van uiteen- i lopende onderwerpen, zowel in zwart/wit ais in kleur. De fototentoonstelling aan het Raadhuisplein is op de openings- i dag komende zaterdag geopend 1 tot 15.00 uur. De expositie wordt in de raadzaal gehouden tot en met zaterdag 2 januari 1982. Bui- ten de kantooruren op werkdagen zijn de foto's te zien op dinsdaga- vond 22. december van 19.00- 21.00 uur, dinsdagavond 29 de- cember van 19.00-2.1.00 uu en za- terdag 2 januari van 11.00-15.00 1 uur. i Wie over de Waddinxveense foto- kring "Visie" inlichtingen wil heb- i ben kan terecht bij secretaris E. S. ten Cate, Molenring 2.1, tel. 6712. te zanger-gitaris Óscar Benton, die op Nicuwjaars- n gelegenheidsband een optreden Komt verzor- 1l.trp. In de gouden jaren van de dans- v -j-1 2-‘ Óscar Benton-blues band zo’n vijftien o in het Boskoopse verenigingsgebouw in de Rozenlaan^ wilde ’t. graag hebben. Hij heeft het Rozenburcht. Een groot aandeel in al .die optredens j had’ de Boskoper Wim Rijnbeek, bluesfreak in, hart en nieren, •1 fan en vriend van Oscar Benton, van wie de 33-jarige boom kweker André Moerings een schilderij heeft gemaakt dat de I herontdekte Nederlandse zanger zal worden aangeboden. Hierbij I een gesprek met Wim Rijnbeek. Het succes van die avonden leidde tot de oprichting van ’t Fetertje en het verplaatsen van de avonden naar het verenigingsgebouw. Wim Rijn beek was toen al een liefhebber van de muziek van Oscar Benton en haal de hem en zijn groep in 1968 voor het eerst naar Boskoop. Dat was het eerste van een lange serie concerten waaruit een band groeide tussen Benton en Boskoop. Rijnbeek raakte goed bevriend met' Benton en nodig de hem meerdere malen bij hem thuis uit. SCHILDERIJ Maar hoe zit dat nu met het schil derij? Wim Rijnbeek: ”Het was in 1974 toen ik met een aantal foto’s van Oscar naar de Boskoopse ama- teurschilder André Moerings, 4 1 y ISuoercolQE De bewindsman sprak in de Tweede Kamer commissie van een te ver wachten beschikking, omdat de be schikking zelf nog niet is uitgegaan. De hoofdpunten ervan zijn bekend: geen toename van het verschil tussen de prijs die tuinders en industrie be talen voor aardgas en uiteindelijk aanpassing van de tuindersgasprijs aan de industriegasprijs per 1 oktober 1982. Verscheidene afgevaardigden deden suggesties voor een reactie van ons Teruggaand naar de jaren zestig ver telt Wim 'Rijnbeek hoe het allemaal groeide. Het begon met dansavonden in een zaal van hotel Neuf. Regio nale bluesbands (de blues was popu lair in die dagen) speelden op een minuscuul podium en het publiek stond als haringen in een ton samen gepakt in de niet al te grote zaal. Van dansen was dus geen sprake. WADDINXVEEN/DEN HAAG ”Het tempo waarin de glastuin bouw zich aan de stijgende energieprijzen kan en moet aanpas sen is niet onbeperkt. Met het tuinbouwbedrijfsleven zal ik de nodige zorgen hebben indien wij tot een verdere verkorting van v de aanpassmgsperiode moeten komen. Ik maak mij ook grote zorg over de consequenties wanneer wij de te verwachten beschikking van de Europese Commissie zonder meer naast ons neerleggen. Aldus Minister drs. J. de Koning (Landbouw en Visserij) tijdens een uitgebreide vergadering van de Vaste Kamercommissie voor Landbouw en Visserij van de Tweede Kamer der Staten Generaal. De Kamercommissie vergaderde vlak nadat er een ontmoeting was geweest tussen tuinders en Tweede-Kamerle- den in het gebouw van de Coöpera tieve Tuiniersvereniging Gouda en omstreken aan de Bredeweg. De volksvertegenwoordigers werden daar blijkens persberichten overstelpt met vragen en suggesties om de verhoging van de gasprijs tegen te gaan. Deze werden door de commissie, die on der leiding stond van oud-minister ir. G.J. Braks, weer naar Den Haag mee terug genomen voor bespreking. Veel aandacht werd besteed aan de problemen waarvoor jonge tuinders staan die een bedrijf willen begin nen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1981 | | pagina 11