Volleybalsters van Be Fair blijven winnen Medekoploper geklopt door Korbis (10-9) Vormverlies bij Roubos De Gouwe WADDINXVEEN Opnieuw heeft het eerste herenzevental van Roubos De Gouwe een nederlaag (6-7) geleden tegen het Haar lemse D.W.R. Het Waddinxveense team speelde zonder inzet en verzuimde in de laatste periode konsekwente mandekking toe te passen. De thuisclub was niet volledig, omdat Cees Loendersloot wegens ziekte verstek moest laten gaan. Kerstvolley in sportzaal ”Parker-show wordt pure basketbalpropaganda Be Fair-voetbal Dinsdag 22 december in sporthal Kerstwedstrijd De Voorn WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE o Excelsior hield hoofd koel tegen Damlust Snertrace van Antilope met 100 man TOOS-basketbal kansloos verloren Henk Vis BV Vijfjaar geschorst van start met F-pupillen Kringkampioenen bij TOOSgym WSE WINT VAN ALPHEN Volleyballers Be Fair in de problemen 4 '81 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 16 DECEMBER 1981 g F •"3 X :3> gj. WADDINXVEEN Parker geven, is een geeft jonge r 15-12, 10-15 en 7-15. Het team van Parker. Van links naar rechts: Mitchell Plaat, coach Ton Boot, Eric Berendsen, Everett Fopma, Bert Kragtwijk, Steve Puidokas, Harry Kip, Sid Bruinsma, Dave Downey, Emill Hagens en Peter Paulides. WADDINXVEEN Het damesteam van Be Fair-volleybal, de won de uitwedstrijd tegen iglijst, met 1-3. In Delft moest Croes, wat duidelijk te merken WADDINXVEEN In een uitermate spannende uitwedstrijd gelukte het het eerste achttal van de waddinxveense korfbal vereniging Korbis medekoploper Spirit uit Schiedam met 10-9 nummer twee van de derde divisie G, AV’40, de nummer drie op de ran: Be Fair het doen zonder Margriet was in het spel. De setstanden in deze ontmoeting waren 7-15, ure Jr_o geelt jonge mensen de gelegenheid kennis te maken met deze snel groeiende sport op een Waddinxveen en omgeving te zien is.” klop te geven. ”De demonstratie, die de Amerikanen van propaganda voor de basketbalsport. Het hoog niveau, zoals dat niet vaak in i 1 4 afloop Z wat Bernice 14.00 uur in de i*j 9 8 8 9 8 9 9 9 9 8 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 10 9 10 9 PROGRAMMA 19 december te Waddinxveen: 16.00 uur Jongens pup.A - Boskoop A 16.30 uur Meisjes B Boskoop B 17.00 uur Meisjes A - Boskoop A 17.40 uur Jongens B - IJsselzwemmers A 18.30 uur Heren IV - RZV III 19 december in Rotterdam: 18.00 uur Rotterdam A - Jongens A 19 december in Alphen aan den Rijn: 19.40 uur AZC Microlife V - Heren V 2-0 1-1 1-1 1-1 2-0 2-0 2-0 1-1 2-0 0-2 26 19 15 15 14 14 13 12 11 10 3 1 23 20 18 20 17 15 14 13 13 8 5 2 De eerste set werd vrij gemakkelijk door Be Fair gewonnen (7-15). Ook de 2c set werd goed begonnen. Na een lichte voorsprong ging het spel gelijk op tot 11-11. Toen ontstond punten behalen. Vrijdagavond speel den zij tegen het Delftse DAS. Al snel bleek dat DAS geen partij was voor TOOS. Deze kwamen dan al snel voor met 9-0. Via een 30-11 ruststand werd er met 58-17 gewon nen. Topscoorsters waren Julia Sie- brecht met 19 punten en Posthumus met 15 punten. bracht in aan- 10-6 1-1 1-1 2-0 1-1 1-1 1-1 1-1 2-0 GOUDA Bij Internationaal Tran sportbedrijf Henk Vis Bv, Wad dinxveen, is tot directeur benoemd R. L. J. Hensels te Streefkerk. Dit blijkt uit een wijziging in het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Midden-Holland. WADDINXVEEN Het tweede heren-seniorenteam van de afdeling basketbal van de multisportvereni- ging TOOS heeft vrijdagavond vrij kansloos verloren van Punch ’74. Met name door een slechte start heeft TOOS de gehele wedstrijd tegen een vrij grote achterstand gekeken. Na met 2-17 achter te zijn gekomen kwamen de senioren 2 tot 22-30 bij de rust. Maar na de basket wisseling kon TOOS niet door zetten. Punch ’74 herstelde zich en liep nog verder uit. Eindstand 52-77, topscorer was Hans Banis met 22 punten. De dames-kadetten 1 konden wel 2 WADDINXVEEN - De tuchtcom- missie van de KNVB heeft de voet baller R. Deen geschorst tot 20 no vember 1986. Op 14 november werd de wedstrijd Waddinxveen 4 - Linschoten 5 gestaakt, omdat Deen tegen de scheidsrechter handtastelijk optrad, waardoor deze letsel opliep. De jongens-aspiranten 1 zetten hun onafgebroken reeks overwinningen voort. Dit keer werd het Noord- wijkse MSV weg gespeeld. Alhoewel de man-to-man verdediging van TOOS niet optimaal fungeerde kwam TOOS op een grote voorsprong, rust stand 47-18. In de tweede helft moest TOOS het zonder de uitge vallen Peter Burger doen, hij kreeg een blessure aan de hand. Niet te min bouwde TÖOS zijn voorsprong nog verder uit. Eindstand 85-45, topscorer was Peter Zwaan met 38 punten. WADDINXVEEN - Aan de zondag in het recreatiegebied ’t Weegje ge houden snert-race van de Waddinx- veense sportclub Antilope hebben een honderdtal mensen meegedaan. Na 2 kilometer lopen werd Rob van Doorn eerste in 7.50 minuten, bij de 4,8 kilometer was dat Jos Vergeer in 18.57 minuten en bij de 9,6 kilo meter Martien Droog in 32,36 mi nuten. Iedereen genoot in het besneeuwde en hier en daar wat gladde ’t Weegje, waar over 4,8 kilometer een ont spannen parcours was uitgezet.'Dat is ook precies wat Antilope met deze snertrace nastreeft, heerlijk ontspan nen meedoen, je niet als een haas door het landschap begeven en dus tijd hebben om om je heen te kijken. Om 11.00 uur precies gaf Antilope- voorzitter mevrouw Wennekes de speaker over aan de heer Kraan die daarop het startschot loste voor ca. 40 deelnemers aan de 2 km. Glib berend en glijdend, want het was nog even wennen, begaven ze zich op weg, voor de toeschouwers zich als een kleurrijk lint in het witte land schap vormend. Rob van Doorn van Antilope maakte er een echte wed strijd van en finishte ver voor de rest' van het deelnemersveld. De 4,8 km. en de 9,6 km .-lopers werden om precies 11.30 gestart en waren naar schatting met een 60tal deelnemers. Er werd ook hier hard gelopen, anderen deden het duide lijk rustiger aan en genoten van een prachtige sneeuwwitte natuur. De uitslagen van de eerste 3 deelne mers aan elke afstand luidt: 2 KILOMETER: Rob van Doorn in 7,50 min., Remco Laan in 8,36 min., Paul Wennekes in 9,03 min. 4,8 KILOMETER: Jos Vergeer in 18,57 min., A. Atte- veldt in 19,15 min., Rob Meijer in 19,30 min. 9,6 KILOMETER: Martien Droog in 32,36 min., Bert Geers in 35,44 min., Bert Bosman in 37,06 min. WADDINXVEEN Het eerste team van de Waddinxveense damvereniging Excelsior hield het hoofd koel in de thuiswedstrijd tegen het tweede team van Damlust (Gouda). Met Kees Blonk en Dik Heeren I als invallers voor Fred Zaadhof en Arjan Blom wisten de Waddinxveners een 10-6 overwinning aan te tekenen. Om de kans op het kampioenschap van de hoofdklasse van de Goudse Districts Dambond te behouden en daarmee te kunnen promoveren naar de provinciale hoofdklasse moest deze wedstrijd op de zwaarste con current gewonnen worden. In de finalepoule heeft Excelsior uit 3 wed strijden nu 5 punten weten te scoren en bij winst in de laatste wedstrijd tegen Reetiwijk is het kampioenschap een feit. Na twee en een half uur voerde de te genspeler van Teun Twigt een combi natie uit. Hij was in de veronderstel ling een vernietigende slag te hebben berekend. Na drie schijven te hebben geruild bleek het tegendeel, waarna de Damlust-speler kon opgeven. Kort hierna voerde Excelsior-speler Dik Heeren I een combinatie uit, wel ke foutief was. Hij had echter het ge luk, dat zijn tegenstander bij een slag- keuze de verkeerde nam, wat verlies betekende. Op dat moment stopden de Waddinx veners met 4-0 voor en een over winning lag in het verschiet. Er werd WADDINXVEEN - De afdeling voetbal van de christelijke sport vereniging Be Fair heeft besloten in maart te gaan deelnemen aan de F- pupillencompetitie. De 6-jarige voet ballertjes kunnen zich opgeven bij de jeugdsecretaris van de Waddinxveense tweedeklasser, die bereikbaar is on der nummer 6593. De contributie is vastgesteld op f. 90,— per jaar. F-pupillen zijn jonge enthousiaste lingen die al op 6-jarige leeftijd staan te popelen om in clubverband te mogen gaan voetballen. Doordat de druk van zowel deze jongens alsook hun ouders zo groot werd op het jeugdbestuur van Be Fair, heeft dit bestuur het hoofdbestuur van de af deling voetbal toestemming verzocht om hiermee te mogen starten. De jeugdbestuurders hebben namelijk de start van de F-jes tegen gehouden omdat zij bang waren niet over vol doende geschoolde leid(st)ers te kun nen beschikken om deze jonge spe lers die zorg en begeleiding te geven die zij verdienen en volgens het jeugdbestuur nodig hebben. Uit het bestaande jeugdleidersbe- stand - dat dit seizoen nogal is uit gebreid - zijn nu enkele gekwali ficeerde leiders verzocht de zorg -van de F-spelers op zich té nemen. Het jeugdbestuur heeft tevens een com missie gevormd om de leiders te steunen en eventueel corrigerend op te treden. Momenteel is men bezig om een gediplomeerde trainer aan te trekken om de jonge spelers spel vreugde, gemeenschapszin en ook enige basiskennis van het voetbal bij te brengen. De spelvreugde staat hier duidelijk voorop, vandaar ook de benoeming van de commissie die eventueel tot prestatieneigende trainers en leiders tot de orde zullen roepen. Zoals uit het bovenstaande valt af te leiden is er vanuit het jeugdbestuur een deugdelijke opzet ingebouwd, zodat de ouders die hun jongens aan Be Fair toevertrouwen gerust kunnen zijn en net zoals zo velen junioren ouders kunnen zeggen: ’’Bij Be Fair, daar zit hij goed.” En zoals uit het intervieuw in het Weekblad voor Waddinxveen met elf- talspeler Bert de Wilde is gebleken, krijgt de jeugd bij Be Fair alle kan sen. In de kerstvakantie worden er in de sporthal De Sniep onderlinge tournooien gehouden voor alle jeugd spelers van Be Fair, waaronder ook de F-pupillen. De training van de F-jes vangt aan in januari 1982. J. Both - D. v. Willigen T. Driesse - A. Rietveld P. van Es - D. Heeren II B. van Eijk - Cl Stolker T. den Ouden jr. - Jde Haan G. Heeren - A. de Mik G. v. Mannekes - P. de Mik Jde Pater - Jde Heer M. v. Willigen -J.de Wit D. v. Willigen - A. Cronc dan ook, tactisch gezien begrijpelijk, in alle partijen op remise gespeeld en dat lukte, zoals de uitslagen tonen, vrij goed. Excelsior I - Damlust 2 P. Swart -A. v.d. Berg T. den Ouden sr. - P. Versloot T. Twigt - T. Hordijk C. Kramp - P. van Beuzekom J. v.d. Eist - A. de Kam R. van Dijk - H. Steenhuis C. Blonk - P. van Eenige D. Heeren I - P. Tom ONDERLINGE De 15e ronde van de onderlinge van de'damvereniging Excelsior telde 10 wedstrijden. Tijmen den Ouden jr. legde een goede prestatie neer getuige zijn overwinning op Ko de Haan. Ook de twee andere jeugdige leden, Jan de Pater en Dik Heeren II, speel den verdienstelijk. Zij wisten respec tievelijk Jan de Heer en Piet van Es, beide spelers van Excelsior’s tweede achttal, een punt af te snoepen. Na een aantal opmerkelijke presta ties van de laatste weken moest Piet de Mik deze keer de smaak van een nederlaag proeven. Het was Gert van Mannekes, die hem wist te verslaan. Dames 2 heeft het in de Goudse le klasse tegen koploper v. Ginkel 1 niet waar kunnen maken. Tegen het snelle spel van de Goudse dames konden de Waddinxveense jongeren niet op: 3-0 verlies in Gouda (setstanden 15-12, 15-9 en 15-6), waarmee v. Ginkel zijn koppositie verstevigde raakten. 15-6) werden in winst omgezet, hoe wel Be Fair nimmer straalde. STAND Prom. kl. Heren Jupiter Radius 2 Leyhton Zevenhuizen 2 Be Fair Punch Novo Donar Gemini/K 2 VVV WW RVV koppositie verstevigde en de Wad dinxveners de tweede plaats kwijt ”Het belooft een spektakel van de eerste orde te worden,” aldus Jelle Marchand, ”Dc leraren lichamelijke opvoeding in Waddinxveen zijn op de hoogte gesteld, zodat ze desgewenst op de scholen vooraf en ook na de kerstvakantie op de clinic kunnen inspringen. De reacties, die we tot nu toe gehad hebben op onze plan nen zijn erg positief, ook van de kant van de gemeente. Deze heeft zich bij het beschikbaar stellen van de sport hal op die dag erg soepel opgesteld. Het is heel fijn te weten, dat zoveel mensen en instanties zich willen in zetten voor de Waddinxveense jeugd.” profs zijn drukbezette mensen,” al dus Marchand, ”Ze spelen veel wed strijden voor de competitie, de Euro pa Cup fietst er nog tussendoor en er stonden nog wat inhaalwedstrij den en tournooien op het program ma. Maar ook Parker was zo enthou siast over ons idee, dat er alle moeite is gedaan toch nog een dag te vin den.” BESTE GUARD De profs, die naar Waddinxveen ko men zijn Mitchell Plaat (27), Ameri kaan van Nederlandse afkomst, aan voerder van het team en waarschijn lijk de beste guard in de geschiedenis van het Nederlandse basketbal, Steve Puidokas (26), 2,10 meter lange center, die eerder in Frankrijk en Italië speelde, Dave Downey (25), de tot nu toe onderschatte forward van 2,02 meter, Sid Bruinsma, die een dag na de clinic 27 jaar wordt, de 2 meter lange forward en Everett Fopma (30), forward van 2,05 meter, evenals Bruinsma van Nederlandse afkomst. Verder verschijnt in Wad dinxveen Mike Chapman, die in het schaduwteam van Parker, Trotters, ervaring opdoet. De demonstratie, die toegankelijk is voor de jeugd van ongeveer tien tot zo’n twintig jaar, begint om een uur of een. Deelnemers moeten voor die tijd aan de zaal zijn. De deelname kost slechts één gulden. De spelers zullen na de gebruikelijke warming- up een demonstratie van hun kunnen geven, met de verschillende tech nieken. Daarna kunnen de deelne mers in de praktijk brengen bij zes ’stations’, onder leiding van een van de Amerikanen. Daarna’ zijn er een paar demonstratiewedstrijdjes tussen de gasten en de deelnemers. WADDINXVEEN - Zaterdag 19 de cember houdt het hengelsporthuis De Voorn een ’’kerstwedstrijd”. De prij zen zullen bestaan uit bout. Het in schrijfgeld bedraagt f. 7,50 en dient voldaan te zijn gelijk met de opgave tot uiterlijk donderdagavond bij mw. Noorlander. Het concours duurt 2 1/2 uur en begint om 09.30 uur. Lootjes afhalen uiterlijk 08.45 uur aan het wedstrijdwaler, de Holland se IJssel tussen Hitland en Nieuwer- kerk. Prijsuitreiking direct na afloop in het Weegje. WADDINXVEEN - Nanette Berg werf en Nico Stoter van de afdeling gymnastiek van de multisportvereni- ging TOOS zijn zaterdag in de gym zaal van de samenwerkingsschool voor HAVO/Atheneum aan de Sniep- weg in de wedstrijdsport A kringkam- pioen van de KNGV-kring Gouda en omstreken geworden. Bij de heren werd in drie leeftijds- categoriën geturnd. Bij de jongens t/m 12 jaar werd Casper Droog le en Marcel Lugthart zorgde voor een 2e ereplaats voor TOOS. De le plaats bij de jeugdturners (12 t/m 18 jaar) was voor Gert J. Lammens (K.D.O. Rot terdam), terwijl Dirk Verweij (TOOS) hier de 2e plaats behaalde. Bij de heren ondervond Nico Stoter (TOOS, le plaats) weinig tegenstand van Arco Zwijnenburg (eveneens TOOS, 2e plaats), aangezien Arco wegens een blessure maar 4 van de 6 onderdelen kon turnen. Ook bij de meisjes waren diverse ere plaatsen voor TOOS weggelegd. Bij de jeugdtumsters 12 t/m 16 jaar werden Nanette Bergwerf, Carola Dullemeijer en Jacqueline v.d. Brink resp. le, 2e en 3e. Bij de turnsters ouder dan 16 jaar was Yvonne Sirre de beste. Door het behalen van deze successen mogen alle bovengenoemde turners en turnsters deelnemen aan de Pro vinciale Kampioenschappen in febru ari 1982. ALKMAAR Zondag 13 december werd in Alk maar het Nederlands Kampioenschap Topsport voor Verenigingen Heren gehouden. De TOOS-ploeg, bestaan de uit Nico Stoter, Arco Zwijnen burg, Siebe Verweij en Peter Verheul, mocht hieraan deelnemen omdat zij bij de Nederlandse Kampioenschap pen W’edstrijdsport vorige maand in Badhoevedorp een uitstekende 3e plaats behaalde. Deze keer wachtte natuurlijk meer tegenstand en Pro Patria Zoetermeer (le), P.S.V. Eindhoven (2e), Volo Haarlem (3e) en V.T.V. Vlissingen (4e) konden dan ook niet overwon nen worden. Duidelijk bleek bij paard voltige en ringen dat onze TOOS-jongens nog veel te leren heb ben, maar bij sprong deden zij bij deze wedstrijd van hoog niveau niet onder voor de andere ploegen en ook bij vrije oefening waren de prestaties redelijk. Het was dan ook voor het eerst sinds vele jaren dat Pro Patria moest vech ten voor de le plaats; andere jaren werd steeds met gemak veroverd. De wedstrijd was erg goed georganiseerd, verliep vlot en in een bijzonder ge zellige sfeer wat vooral te danken was aan het publiek dat voor het eerst sinds jaren bij topsportwedstrijden heren in grote getale was opgekomen. De Waddinxveners namen door inval ler Eric van Leeuwen 1-0. Door een verdedigingsfout werd het 1-1 In de tweede periode opnieuw een verdedigingsfout en DWG stond op voorsprong. 1-2. De thuisclub kwam terug door twee doelpunten van Christiaan Bertels, 3-2. Ook in de derde periode was Roubos De Gouwe iets sterker dan DWR. Christiaan Bertels vergrootte de voor sprong naar 4-2. DWR bleef gevaar lijk en scoorde 4-3, waarna opnieuw Christiaan Bertels de voorsprong op 2 doelpunten bracht, 5-3. In de laatste periode maakte de thuisclub blunder op blunder. Terwijl keeper Kors van Tilburg ook al niet in z’n beste vorm was. DWR liep uit tot 5-7, waarna Dirk Russner de eind stand op 6-7 bepaalde. UITSLAGEN WATERPOLO Heren I - DWR 1 Heren II - ZPB/Unico II Heren III - Zijl/LGB III Boskoop I - Dames I RWV II - Heren IV het zien. De score bleef nagenoeg in evenwicht en na ongeveer 15 mi nuten was de stand 8-8. Verantwoordelijk voor de Korbis punten waren Cees Visser en Auke Minekus, welke een kleine kans on der de korf fraai benutte. Toch slaag de Spirit weer uit te lopen (9-8), maar Luit Schokker beproefde de korf daarna met succes (9-9) De laatste tien minuten ging het spel snel op en neer met goede kansen voor beide partijen. Vijf minuten voor het einde slaagde Jaap Noordam er in deze winnende treffer te maken. Door deze zege staat de korfbalploeg van Korbis alleen aan kop van de ranglijst met 2 punten voorsprong op de naaste rivaal. 6-7 3-9 3-2 2-4 niet gespeeld PZ en PC A-Jongens A niet gespeeld Baanders A - Meisjes pup. 6-4 Baanders A - J ongens B 18-0 Meisjes B - Woerden A niet gespeeld Heren V Woerden Ill niet gespeeld Baanders A - Meisjes A 1-11 Vivax A - Jongens pup. 7-0 WADDINXVEEN Met medewerking van de gemeente Waddinxveen houdt de afdeling volleybal van de christelijke sportvereniging Be Fair .1 in de sportzaal Groenswaard weer een kerstvolleybaltoumooi voor de jK Waddinxveense schooljeugd, die op zo’n manier nader kunnen kennis JE maken met de volleybalsport. Het toumooi bestaat uit: een mini- IJ 'Ti volleybaltournooi voor de 5e en 6e klassen van de basisscholen en de JM ■S le en 2e klassen van de scholen voor voortgezet onderwijs op maandag jgk 28 december en een gewoon volleybaltournooi voor de leerlingen van •’2 ik de 3e en 4e klassen van de scholen voor voortgezet onderwijs op ;St dinsdag 29 december. Mf* Het minivolleybaltournooi wordt gespeeld op minivelden en door -ft teams van 4 personen. beide ploegen door het zware veld moe gestreden waren liep de wed strijd in een laag tempo naar het eind. Volgende weck 20 december speelt B'SE ijs en weder dienende de be langrijke wedstrijd uit tegen DONK uit Gouda. Dit zegt Jelle Marchand, voorzitter van de afdeling basketbal van multi- sportvereniging TOOS over de zoge noemde clinic, die dinsdagmiddag 22 december in sporthal De Sniep ge houden wordt. ”We doen er alles aan, om het een fantastische dag te laten zijn.” Rondom de organisatie ondervond TOOS nogal wat probleempjes. Zo was het pas op het allerlaatste mo ment bekend of Parker naar Wad dinxveen zou kunnen komen. ”De Het begin van deze belangrijke wedstrijd was echter niet hoopvol, want al snel stond Korbis met 1-4 achter. Slechts Cees Visser wist in deze fase te scoren. Na een 2-5 ach terstand wist Tini Lebbing fraai van afstand te scoren (3-5) en daardoor haar team weer sluiting met de tegenstander. Deze aansluiting resulteerde in fraaie treffers van Cees Visser (doorloop- bal) en Jaap en Henny Noordam, beiden van afstand. Door deze pro ductie kwam Korbis voor het eerst in deze wedstrijd op voorsprong (5-0). Vlak voor rust wist Spirit nog te sco ren (6-6). De tweede helft was zo mogelijk nog spannender dan de eerste helft reeds echter enige verwarring aan Be Fair- zijde. Tot 2 maal toe werd voor een opstellingsfout gefloten. De concen tratie was verdwenen en AV’40 haal de de setwinst binnen (15-12). Daarna herstelden de Waddinxveense dames zich enigzins en met zeer matig spel werden de 3e en 4e set binnengehaald: 10-15 en 7-15. Wèl een 3 punten overwinning, doch be slist geen hoogstaand volleybal. Han dicap voor de dames was echter wel het ontbreken van Margriet Croes, zodat coach Daaf Willig slechts over 7 speelsters kon beschikken. WADDINXVEEN Opnieuw geen voetbalwedstrijd voor de competitie in het afgelopen weekeinde. Maar hier en daar rolde toch de lederen bal. Zo oefende vierdeklasser WSE te gen Alphen waarvan het met 1-0 won. Het vriendschappelijke duel op een dikke sneeuwlaag verhinderde de Waddinxveners in de eerste twintig minuten gevaarlijk te worden. Daar bij kwam dat Alphen de buitenspel- val goed opzette. Alphen had na een kwartier een goede scoringskans, doordat een voorzet van links door de WSE-verdediging heenschoot en de middenvoor van Alphen de bal op 5 meter van de doellijn naast kopte. WSE kreeg hierop enkele kleine kan sen door goed doorzetten van André Disseldorp en een afstandschot van Wilfred van der Klauw. In de tweede helft kwam Peter Jans sens de aanval versterken en dat leid de na 5 min. bijna al tot een doel punt. De bal werd in de diepte ge speeld en alleen voor de Alphen- doelwachter faalde hij in de af werking. Alphen kon alleen nog maar gevaar lijk worden door enkele goed geno men vrije trappen, maar die gingen over of naast. Na 20 minuten in de tweede helft kwam Leo Pol rechts opzetten en gaf vanaf de doellijn voor. Voordat Peter Janssens gevaar lijk kon worden ging de bal via de Alphen-keeper in het doel. Omdat de WADDINXVEEN - Heren 2 van de afdeling volleybal van de christelijke sportvereniging Be Fair heeft met 3-1 verloren van DOS 4. Heren 1 boekte winst tegen VVV 1, terwijl heren 3 onderspit moest delven tegen VOY 1. Het zag er voor heren 2 van Be Fair- volleybal allemaal veelbelovend uit. Een team met allemaal jonge spelers, en ook allemaal even enthousiast en fanatiek. Ze kennen elkaar goed en de stemming binnen het team is goed. Ex-heren 1 speler Jan-Chris van Wijk is hun vaste coach. Op de trai ning, tegen heren 1 zijn ze lang niet kansloos. Het enige wat er aan dit team ont breekt is eèn goed resultaat in de competitie. Buiten tweemaal een ge lijk spel zijn alle wedstrijden verlo ren. Een goede reden voor deze te genslagen is er niet te vinden. De spe lers zelf geven het niet op. Ze blijven allemaal fanatiek doorspelen. Afgelopen weekeinde bleek ook DOS 4 te sterk voor heren 2. Be Fair ver loor helaas met 3-1. Het spel van dit team is voor het publiek best aan trekkelijk. Een reden temeer om eens te komen kijken naar de volgende wedstrijd van dit team. Heren 1 wist, zoals te verwachten was, wel tot winst te komen. Via set standen 15-12; 12-15; 15-13 en 15-6 werd vrij eenvoudig van het Delftse VVV 1 gewonnen. De enige verloren set was gedeeltelijk te danken aan uitgeslagen services. Het team gaat zich nu voorbereiden op de beker wedstrijd van zaterdag 19 december. Deze belangrijke wedstrijd tegen DAC 1 begint om 14.00 uur in de Groenswaard. Heren 3 kon net niet winnen van VOY 1. De set-standen verduidelij ken dat het een zeer spannende strijd was. 15-8; 15-12; 13-15 14-16.. Een 2-2 gelijk spel dus. Ook het vermelden waard is het re sultaat van de aspiranten van Be Fair. Deze jongens jvonnen vorige week hun zoveelste wedstrijd. De aspiran ten van Thor waren kansloos en ver loren met 3-0. Be Fair staat stevig bovenaan in de competitie. De Aspi ranten lijken dus duidelijk op weg te zijn naar een welverdiend kampioen schap :gi Het derde damesteam van Be Fair zakte wat verder op de ranglijst door met 3-1 van DVC te verliezen. STAND Dames 3G Broleco Be Fair Ruiter/VSC MVC AV’40 Gemini/K 2 Leyhton van Santen/Haag 3 Thornax 3 Zevenhuizen Krimpen DAC HEREN Van het als laatste geklasseerde VVV won het herenteam van Be Fair met 3-1 zonder een moment tot goed spel te komen. De inspiratie ontbrak vol komen bij de Waddinxveners, die de eerste set met 15-11 wonnen, doch in de tweede met 12-15 onderuit gin gen. De derde en vierde set (15-13 en overtuiging uit- i i ‘t

Weekblad voor Waddinxveen | 1981 | | pagina 17