Ovatie ent t Ontmoetingskerk Waddinxvener Korps Leger des Heils voor ATc LJ alle bejaarden in watersport- commissie schap tijdens concert in Helpen is meer dan het overmaken van dollars Noordkade nieuw pand Audicom BV betrekt aan K2 Antonio Vermey in Brazilië: Een boekenbon? Pater Antonio Vermey reageert op steun St. Victor Maandag 21 december Inauguratie van 30 kilometer asfaltweg Vijde winter- wedstrijd HSW Kerstbal bij Instuif-inn Waddinxveen Kerstprogramma koffiebar De Schaapskooi Bedrijf is ’’groots in geluid” 1 I i In de film Het Kruis in de Asfaltjungle”, die dinsdagavond 22 december in i GRAAG GEGEVEN! WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN—WOENSDAG 16 DECEMBER 1981 de koffiebar De Schaapskooi wordt gedraaid, speel Pat Boone de hoofdrol. Ook dit is een fragment uit de film ’’Het Kruis in deAsfaltjungle”, Het nieuwe onderkomen van Audicom, importeur van professionele muziekapparatuur. OVERGEDRAGEN De film gaat over leven en werk van de Amerikaanse predikant David Wilkerson. Een blik in de nieuwe showruimte van Audicom B V in het pand van machinefabriek Van der Loo aan de Noordkade. In het midden (met baard) eigenaar Hans van den Berg. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom WADDINXVEEN Brassbandmuzick is geweldig om naar te kijken en luisteren. Dat werd vrijdagavond in de Ontmoetings kerk aan de Groensvoorde bewezen door de daar optredende brassbands Voorwaarts (Waddinxveen) en Breukelen (Breukelen). De mooiste brassbandmuzick werd uiteraard ten gehore gebracht door het Brcukelense orkest. Voor de variatie zorgde deze avond de Goudse harmonie De Pionier. Hf het volgende voortzetting zal vinden. onge- nn|- 1 Het publiek had veel waardering voor de prachtige hobosolo in Sicilienne van J.S. Bach en de filmmuziek van Morricone door dit eveneens onder leiding van dirigent A. Bosch staande muziekkorps. Al met al een uitste kende muziekavond en hopelijk krijgt Voorwaarts voorzitter H. La Grand gelijk dat dit nog wel eens een Tussen deze twee genoemde brass bands in viel de derde deelnemende vereniging van deze avond te beluis teren, de harmonie ”De Pionier” uit Gouda. Door zijn geheel andere instrumentale samenstelling valt deze vereniging niet te vergelijken met de beide anderen maar voor een goede programma-opbouw was het wel juist dat men niet de gehele avond brass band muziek hoefde te beluisteren. WADDINXVEEN Het muziek korps van het Leger des Heils uit De brassband Breukelen vormt een zo prachtig geheel en er werd met zo veel overtuiging gemusiceerd dat aan het slot het helaas niet in al te grote getale opgekomen publiek dit met een staande ovatie beloonde. Voor een brassband is een juiste klankver houding essentieel. Alle partijen moeten tot zijn recht komen waar door een prachtig timbre ontstaat. En dat bezat "Breukelen” volledig, zowel orkestraal als solistisch. Onder leiding van Dick van Mourik werd ruim een uur ononderbroken gemusiceerd met afwisselend klassiek (gedeelten uit de 5e symfonie de Nieuwe Wereld van Dvorak) en lichte muziek (Feeling met prachtige hoornsolo). En zelfs toen had het pu bliek er niet genoeg van want men ontkwam niet aan een toegift. De avond werd muzikaal geopend door de organiserende vereniging, de geluidstechniek en zich daarbij herhaal delijk te verbazen over al dat technisch vernuft. Op de eerste verdieping van het pand aan de Noordkade beschikt Audicom BV over kantoorruimte, showroom, fa- brikageafdeiing, magazijn en ontvangs truimte. De over twee dagen uitge smeerde feestelijke opening werd maandagavond besloten met een optre den van de groep Barrelhouse, die door Audicom wordt gesteund. Ook zij ge bruiken (aluminium) transportkoffers (flightcases), dié door het Wad- dinxveense bedrijf op maat worden ge leverd in 40 kleuren en zeer solide en at tractief van constructie zijn. Audicom BV is gespecialiseerd in pro fessionele muziekapparatuur. De door dil bedrijf geleverde versterkers, meng panelen, luidsprekers en microfoons komt men tegen in opname- en geluids studio’s en bij tal van orkesten. Maar ook veeleisende particulieren hebben hun weg gevonden naar Audicom BV, dat apparatuur en accessoires van de meest gerenommeerde fabrikanten in De enige kritiek die men zou kunnen hebben was dat de fortissimo’s soms wat te sterk óverkwamen. Maar ver der was wel te horen dat men hier met één van de allerbeste brassbands van ons land te maken had en dat de vele prijzen niet voor niets uitge reikt waren. onder meer de volgende grensaanpas singen: afsnijding van de langgerekte strook langs rijksweg 12 tussen Reeuwijk en Waddinxveen. Deze strook was voor heen bestemd voor een kanaal dat de Reeuwijkse PLassen met ’t Weegje zou verbinden. Dit plan zal echter niet ten uitvoer worden gebracht afsnijding van een strook nabij ’t Weegje, waarbij tevens met de door het recreatieschap in 1971 goedgekeurde uitbreiding van de verffabriek Boon- stoppel rekening is gehouden. Ook hier is sprake van het niet uitvoeren van het oude plan voor een verbindingskanaal. Uit een mededeling van het recreatie schap Reeuwijkse Plassen en omgeving ten overstaan van de Waddinxveense notaris J. in ’t Hol de gronden in de Reeuwijkse Hout door de gemeente Reeuwijk zijn overgedra gen aan het recreatieschap. Gouda verzorgt maandagavond 21 december om acht uur een uitvoering in kerstsfeer in het Anne Frank- centrum aan het Jan van Bijnenpad voor alle Waddinxveense bejaarden en gehandicapten. De avond wordt gehouden op initiatief van de Cul turele Commissie Stichting Dienst- verlenihgscentrum Waddinxveen. Het Leger des Heils-muziekkorps staat onder leiding van de kapelmees ter J. van Dam; het zangkoor wordt geleid door Jos van Dam en de alge hele leiding heeft kapiteine W. Graaf land. ”Het belooft een fijne avond te worden, waarin we muziek en zang kunnen beluisteren en zelf ook ac tief kunnen meedoen aan een aantal liederen, die gezamenlijk zullen wor den gezongen. Ook het tambourij- nenkorps zal medewerking verlenen,” aldus de culturele commissie over de avond, waarvan de toegangsprijs f. 1,— per persoon bedraagt, program ma inbegrepen. ben, vindt overleg plaats over de water sport op de Reeuwijkse Plassen (voor zover het betreft de bevoegdheden van het recreatieschap). De commissie kan gevraagd en c"2“ vraagd het bestuur van het recreatie schap adviseren. WIJZIGINGEN De gemeente Reeuwijk stelde nog voor het tracé van het geprojecteerde fiet spad Waddinxveen-Reeuwijk binnen de schapsgrenzen te brengen. Gemeend wordt dat dit niet nodig is. Naar schapsgebied leidende wegen/paden hoeven, dat is el ders ook het geval, niet binnen schaps grenzen te vallen. Het recreatieschap kan eigenaar/beheerder van zo’n weg/pad worden/blijven en de mogelijk heid van rijkssubsidie blijft onverlet. In de vergadering komt ook een wijzi ging van de gemeenschappelijke rege ling voor het recreatieschap, waartoe ook het gebied van ’t Weegje behoort, aan de orde. Hierbij gaat het om te be palen dat een extra lid mag worden aan gewezen in het dagelijks bestuur van het schap voor de gemeente die slechts één lid in het dagelijks bestuur heeft dat tevens voorzitter is. Een andere wijziging van de gemeen schappelijke regeling is nodig in ver band met de beheersbegrenzing van het recreatiegebied. Hierbij gaat het om Europa en daarbuiten importeert. Het leveringsprogramma is dan ook zeer uitgebreid. WADDINXVEEN Al enkele weken ligt hier de brief op mijn bureau met de mededeling dat de Sint Victor- parochie mij een bedrag geschonken heeft van bijna drieduizend gulden. Ik hoef niet mee te delen dat dit een heel bijzondere verrassing voor mij was. Al was ik reeds enigermate op de hoogte van het feit dat enkele missionarissen, waaronder ook ik, zouden mogen delen in de opbreng sten van de feestelijkheden. Daarvoor wil ik de St. Victorparochie heel har telijk bedanken. Zeer positief vind ik het feit dat deze aktie niet uitsluitend bestemd werd voor in Waddinxveen voortgekomen of wonende missionarissen. Vroeger beperkte de Nederlandse missieaktie zich voor een groot deel tot de Ne derlandse missionarissen. Nü schijnt de missieaktie van bisschop Gijsen zich voornamelijk te richten tot Lim burgse missionarissen. Hier in Brasil zie je, hoe buitenland se missionarissen, vooral financieel heel bevoorrecht zijn door hun kon takten met het moederland. Maar ook dat Braziliaanse geestelijken het vaak zonder deze achterban moeten stellen, en daarom veel moeilijker zitten. CONTACTEN Juist hier in de plaats waar ik woon, Sao Luis de Montes Belos, kan ik dit heel duidelijk waarnemen, waar wij met twee Nederlanders zitten, en verder nog een Braziliaanse priester. Juist door onze contacten met Ne derland, hebben wij eigenlijk nergens gebrek aan in ons dagelijks levens onderhoud. De Braziliaan moet op het eind van de maand, als hij zijn sa laris ontvangt, maar zien of hij zijn rekeningen betaald kan krijgen, of anders nog een maand uitstel vragen. Het Waddinxveense geld denk ik te besteden door in ieder geval een deel ervan door te geven aan deze Bra ziliaanse priester in onze stad. En verder? Dat is nog moeilijk te zeg gen. Naast mijn werk hier in Sao^Luïs op het bisschoppelijk katechetisch centrum, werk ik nu, gedurende een lang weekend in de parochie, onge veer 85 kilometer van hier. De plaats heeft ongeveer 11.000 inwoners, de hele gemeente ongeveer 25.000. Daar werk ik dus als pastoor, maar als weekendpriester. We hebben nog drie zusters, en verder moet alles met le ken gedaan worden. WADD1NXVEEN/REEUWIJK Het algemeen bestuur van het recreatie schap Reeuwijkse Plassen en omgeving, waar binnen de provincie Zuid-Holland en de gemeenten Reeuwijk, Gouda en Waddinxveen samenwerken, gaat een watersportcommissie instellen, van de nieuwe watersportcommissie, die tij dens de donderdagmorgen in het Reeu wijkse gemeentehuis te houden verga dering van het recreatieschap zal wor den geïnstalleerd, rm-.akt ook deel uit als secretaris de bij de provincie Zuid- Holland werkende Waddinxvener K. W. Th. van Soest. De nieuwe water sportcommissie heeft ten doel de con tacten met de watersporters en hun or ganisaties te structureren. In deze commissie, waarin vertegen woordigers van het recreatieschap en - de watersportverenigingen zitting heb- blijkt nog dit najaar Zij die moeilijk op eigen gelegenheid naar het Anne Frank-centrum kun nen komen kunnen gebruik maken van de mogelijkheid om (mits vroeg tijdig) het bekende nummer 5555 te draaien, vanwaar het vervoer geregeld kan worden, zodat slechte weersom standigheden voor niemand een be lemmering behoeven te zijn. Op het programma, dat zal worden geopend met een inleidend woord van de heer A. Muijs, staat naast het musiceren dóór het Leger des Heils- muziekkorps samenzang, zangkoor, declamatie en ductzang. De kerst boodschap komt van kapitein W. Graafland. Zuster C.J. van de Sptfel verzorgtde declamatie. Wordt begofc- nen met het lied Komt allen teza men, als laatste wordt het Ere'zij God ten gehore gebracht. Het Goudse Leger des Heils-korps is WADDINXVEEN - Het vijfde con cours voor de wintercompetitie viste de hengelsportvereniging Waddinx veen (HSW) afgelopen zaterdag in de Drecht. Onder weersomstandigheden die de naam van deze competitie eer aan doet werd er zeer matig gevan gen. De eerste vijf waren: 1. W. v.d. Wal 1700 gram, 2. B. van As 1070 gram, 3. P. Dorresteijn 1040 gram, 4. M. Reichard 780 gram, 5. C. v.d. Wal 620 gram. De eerstvolgende wedstrijd is op za terdag 9 januari 1982. Verzamelen aan het station om 07.00 uur. In de stad hebben we, buiten de hoofdkerk, nog 9 basisgemeenschap pen in de buitenwijken. Verder op het platteland nog 15 gemeenschap pen, waar je ook ongeveer eens per maand nog eens moet verschijnen. Voor Nederlandse, maar ook voor Braziliaanse begrippen, is dit natuur lijk een onmogelijke opgave. De voor naamste taak is daarom ook: werk verdeling en kadervorming: je moet jezelf vermenigvuldigen. Een rustige zondag is er zodoende niet bij. Maar we zijn hier ook niet voor een gemakkelijk leventje. De mensen wachten op je, en daar moet je jezelf voor inzetten. Per weckend rijd ik ongeveer 250 tot 350 kilo meter. Reken dan maar even na, dat de benzineprijzen in Brasil wel tot de hoogste ter wereld behoren, en dan kan men uitrekenen dat de reiskos ten per maand een lieve som bedra- brassband ’’Voorwaarts”, die met en kele nummers verrassend goed voor de dag kwam. Natuurlijk is Voor waarts in vergelijking met de brass band Breukelen altijd in het nadeel, ook al qua bezetting, maar niette min werd onder leiding van dirigent A. Bosch zeker het eerste nummer ’’The Dam Busters” van Eric Coates zeer aanvaardbaar gespeeld. vele duizenden jongeren op het ogen blik leven. Teen Challenge Nederland wil met ”Het Kruis in de Asfalt- jungle” (The Cross and the Switch blade) niet alleen jongeren bereiken in het kader van haar preventie programma, maar ook realistische voorlichting geven aan ouders en opvoeders. Woensdag 23 december Bijbelstudie avond Donderdag 24 december Sing-In Zaterdag 26 december 14.30 - 17.30 uur Open huis, ’s avonds film: De Christinnereis. gen: bijna tweemaal zoveel als het minimum-maandloon dat de meeste armen nog niet eens verdienen. KERK VAN DE ARMEN Duidelijk, dat daar ook steeds geld bij moet. Je komt op de basisgemeen schappen op het platteland: voor zang, of katechese, of opluisteren van hun eigen godsdienstoefeningen hebben ze een kassetterecorder no dig, of enige bandjes met muziek, of wat zangbundels, of ander materiaal. Het geld is er vaak wel, maar bij de rijken. En de Kerk is hier een Kerk van de armen. Met alle konsekwen- ties van dien. De Kerk, zoals de Zuidamerikaanse bisschoppenconferentie van Puebla heel duidelijk gemaakt heeft, moet opgebouwd worden met en vanuit de armen, die hiervoor niet de materiële, maar wel de geestelijke predispositie bezitten. Ik denk dus dat ik voor een groot deel dit geld zal besteden voor ma teriaal wat ze op deze gemeenschap pen nodig hebben, vooral voor li turgie en katechese. Om een indruk te geven: Van de 15 basisgemeen schappen op het platteland beschik ken er slechts vijf over een soort kerkje. Voor de rest: celebreer je in plaatselijke schooltjes, of in hun hui zen. Op een plaats was er zelfs geen tafel om als altaar dienst te doen. Ik vroeg erom, toen ging iemand er op uit, kwam terug met een kinderta feltje van ongeveer 60 cm. Daar ik zelf, wat mijn postuur betreft, niet direkt berekend ben op kinder meubels, schoof ik maar een wankele schoolbank aan om daarop de maal tijd te bereiden van het Lichaam en Bloed van Christus. Maar ik geloof WADDINXVEEN Zaterdag 19 de- cembei; houdt de danssociëteit In- stuif Ihn ’77 haar jaarlijkse kerst bal. Deze avond wordt gehouden in het Anne Frank-centrum te Waddinx- t veen. Muzikale medewerking wordt verzorgd door het bekende orkest ’’Ruby Set”. Kaarten kan men be- I stellen op donderdag 17 december j tussen 19.00 en 21.00 uur op tel. nr. 01828 - 7488. i 7 WADDINXVEEN Met een officiële opening gevolgd door een receptie af gelopen vrijdagmiddag en een dealer- dag op maandagmiddag heeft Audicom BV aan de Noordkade 72 op feestelijke wijze de nieuwe kantoor- en bedrijf sruimte in gebruik genomen. De ruimte op de eerste verdieping van het pand van de machinefabriek Van der Loo vervangt de veel te krappe en ondoel matig geworden ruimte op de hoek van de Kerkweg-West en de Dorpstraat. Audicom BV, de door de Waddinxve ner Hans van den Berg geleide besloten vennootschap die zich ’’groots in ge luid” noemt en importeur is van profes sionele muziekapparatuur, maakte van de tweedaagse opening gebruik door een aantal nieuwe merken en produk- ten te introduceren en tevens een compleet nieuwe lijn van transportkof fers te tonen. Tijdens een hapje en een drankje van Party Service Van den Berg grepen velen, waaronder wethouder P. F. J. van Schie (CDA), de kans waar rond te kijken in die mooie wereld van WADDINXVEEN De hervormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse is ook in de weken rond Kerst mis 1981 geopend voor 15-jarigen en ouder. De avonden, die bijna altijd om kwart over acht beginnen, zijn vrij toegankelijk. In de komende weken is er sprake van het volgende programma: Dinsdag 22 december Film: ”Het Kruis in de Asfaltjuijgle” (aanvang 19.45 uur). Deze film, ge maakt naar het gelijknamige boek (wereldoplage 16 miljoen) gaat over leven en werk van de Amerikaanse predikant David Wilkerson. Hij laat veel zien van de moeilijke start van Wilkersons werk in de achterbuurten van New York. Daar begon zijn organisatie Teen Chal lenge, die zich bezig houdt met op vang van verslaafden aan drugs en alcohol en andere in moeilijkheden geraakte jongeren. Teen Challenge heeft zich inmiddels naar vele landen vertakt. Er is ook een afdeling in Nederland (die de Waddinxveense filmvoorstelling ver zorgt). Eén van de hoogtepunten van de film is de grote verandering die zich voltrok in het leven van Nicky Cruz, voormalig bendeleider en thans evangelist. De kleurenfilm duurt bijna twee uur en confronteert de kijker met de rauwe, perspectiefloze wereld van drug-verslaving en misdaad, waarin één vaji de 110 korpsen m ons land. Het bestaat ruim 85 jaar en is in zijn werkzaamheden verantwoording ver schuldigd aan het hoofdkwartier in Amsterdam, hetwelk op zijn beurt weer ressorteert onder het interna tionaal hoofdkwartier in Londen. De werkzaamheden van het korps liggen zowel in het geestelijke- als in het maatschappelijke vlak. Het korps van het Leger des Heils be staat uit diverse afdelingen zoals mu ziekkorps, zangbrigade, bejaarden- soos, gezinsbond, jonge vrouwen bond, alsmede een uitgebreid jeugd werk met diverse afdelingen. In Wad dinxveen is er een buitenpost van het jeugdwerk. De leiding van het korps berust bij een officier, geassisteerd door enkele plaatselijke officieren. Alleen de officier is in full-time le gerdienst. Alle andere plaatselijke of ficieren en heilsoldaten - wat het Le ger des Heils in Gouda betreft onge veer 80 - verrichten hun werk op vrij willige basis. Centraal in al hun werk zaamheden staat het doel om via zang, muziek en geestelijk en maat schappelijk werk het evangelie uit te dragen. dat Hij dit niet kwalijk genomen zal hebben. Per slot van rekening was Zijn laatste Avondmaal zeer zeker ook niet op een prachtige marme ren of fijnhouten tafel, met keurig schoon linnen.... Goed, ik mag het allemaal niet te dramatisch maken. Want al met al, zitten we hier niet in zo’n armoedige streek zoals elders in Brasil, bijvoor beeld het Noordoosten van Brasil. Zelf kunnen we behoorlijk goed le ven, als we de bijzondere onkosten uit ons werk (aanschaf van auto, hoge reiskosten, hulp aan armere ge meenschappen, etc.) buiten beschou wing laten. SLECHT VERDEELD Het grote probleem in Brasil is niet dat er geen geld of geen rijkdom is, maar dat het slecht verdeeld is. En dat het voor minder belangrijke of prestigeobjekten gebruikt wordt. Precies deze week was er nog een groot politiek feest in mijn parochie: inauguratie van 30 kilometer asfalt. Een banaal feit dat er weer 30 kilo meter asfalt bij gekomen is. Maar de politici maken er gebruik van: feest, met presentie van de governador (commissaris v.d. Koningin), en een groot aantal politici, feest voor het volk, 17 koeien geslacht, feestrede voeringen etc. De dag daarna hoorde ik dat er een aantal van de belangrijkere figu ren naar Goiania (hoofdstad) gegaan was om zich te laten inschrijven in de politieke partij van de regering (en daar gaat het per slot van rekening oml). Als de kerk meedoet met heel dit politiek-sociaal systeem van deze maatschappij, dan hebben we wel het voordeel dat we economisch goed zit ten, maar van de eigen zending van de Kerk in dit werelddeel komt er niets meer terecht: verandering be werken in heel de politiek-econo- misch-sociaal-kulturele strukturering van deze maatschappij, zoals op Pue bla zo heel duidelijk naar voren ge komen is. Je kiest óf voor de situatie, en dan zit je materieel gesproken goed, óf voor de verandering, dwz. datje pro beert een Kerk voor de armen te zijn, met de konsekwentie dat je automatisch ook voor een groot deel een arme Kerk wordt. Dit aspekt wordt wellicht in Neder land heel gauw vergeten, als je in artikelen of kommentaren (en vooral niet te vergeten de ’prachtige’ inge zonden brieven over dit onderwerp in Elsevier) leest hoe men hierover in Nederland denkt, dat men betwete rig zo gemakkelijk verklaart, dat het zo of zo moet, of dat ze zelf maar eens orde op zaken moeten stellen etc. Nogmaals dank ik de gemeenschap van Sint Victor voor de hulp die ik mocht ontvangen. Met de veront schuldiging voor deze wat serieus uit gevallen brief. Maar het komt voort uit mijn overtuiging dat ontwikke lingshulp, of hulp van de Kerken iets méér moet zijn dan alleen maar het overmaken van dollars. En vandaar- uit is het jammer dat in de parochie van Waddinxveen wél de acties ge houden zijn, wél het geld wordt over gemaakt, maar in concreto niets ge daan is voor een meer direct en persoonlijk contact dat juist de zo noodzakelijke bewustwording en in formatie oyer de achtergrond van deze hulp zou kunnen bevorderen. (Terwijl ik meen te weten dat juist groepen als Amnesty Internacional in Waddinxveen erg actief zijn.)” ANTONIO VERMEY Rua Cidade de Goias, 333 Cx. Postal 11 76500 S. Luis de M. Belos-GO Goias - Brasil •N F.

Weekblad voor Waddinxveen | 1981 | | pagina 19