Kerstuitvoering van Vox Jubilans nu 19 december Geslaagd open huis in kantoor van SSW I el SP Op vrijdag- en zaterdagmiddag 17 december: Kerstviering W. v. Oranjeschool 19 december Kerstruilbeurs De Paddestoel 23 december: Kinderdienst Ontmoetingskerk 19 december Kerstmiddag in AF-centrum 17 december: Kerstmiddag Gouwebloem 24 december: Jeugkoren in Bethelkerk Filmdag voor de jeugd in W’veen-Zuid Jeugd- en kinderkoor op kerstavond MEVR. T. H. HEEMSKERK: DUIZEND GULDEN In weekeinde: Verkoop van Kerststukjes MEVROUW A. BROER: DUIZEND GULDEN bezit te zijn van lotnummer 53152, dat haar in het kader van de Sint Nicolaa sactie 1981 van de middenstandsvereni ging Waddinxveen recht gaf op f 1.000,—. WIM VERSCHUT: DUIZEND GULDEN MEVROUW A. LIPS: DUIZEND GULDEN ■PM 1 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 16 DECEMBER 1981 f 1 j 81 VI I#! tuf bezit te zijn van het winnende lotnum- Janine Vis reikt hier duizend gulden uil aan mevrouw A. Lips-van Golden, terwijl haar man Een briefje van duizend gulden mét bloemen van juwelier J. den Haag voor de Reeuwijkse mevrouw T. H. Heems- de veel te kleine plek spreek- WADDINXVEEN De Reeuwijkse mevrouw T. H. Heemskerk-Fase, wo nend aan de Reewal 12, is door in Wad- dinxveen te kopen in het bezit gekomen van lotnummer 12877 dat haar recht gaf f l briefje van duizend gulden uit aan me vrouw A. Broer-van Klaveren. De aan de Prinses Margrietstraat 35 wonende Waddinxveense bleek in het gelukkige WADDINXVEEN Bedrijfsleider F. J. van Bragt van de schoenenzaak van Meerten BV in het winkelcentrum "de Passage" reikte zaterdagmiddag een mooie zaak van Janine Vis in het win kelcentrum "de Passage” om daar in het kader van de Sint Nicolaasactie 1981 van de middenstandsvereniging mer 54406. Henk Zeypveld had ook vo rig jaar ai een briefje van duizend gul den kunnen uitreiken aan een klant van hem, die toen echter uit Rotterdam kwam. Aan het programma van deze kerstmid dag zullen medewerking verlenen: Het Leger des Heils (meditatie), Kinderkoor De Zangvogels o.l.v. A. Jongelan, J. Duilaart (tenor)en L. Muilwijk (orgel). Een moment tijdens het tweedaagse open huis had aangeboden gekregen in het kader van de Sint Nicolaasactie 1981 van de middenstandsvereniging Waddinxveen. De Waddinxveense jongen bleek in het Een briefje van duizend gulden met bloemen van juwelier J. den Haag voor de Reeuwijkse mevrouw 1H. Heems- kerk-Ease. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom en kinderen goed- Al vele jaren achtereen proberen de le den van de Klimop scouting-groep via een kerststukjesactie hun steentje bij te dragen iirde grote financiële kosten, die een waterwerkgroep nu eenmaal met zich mee brengt. Ijverig verzamelt men allerlei materialen, die nodig zijn om met enthousiasme de vele tientalleen stukjes in een paar avonden te maken. Zij maken als het even kan gebruik van natuurlijke materialen, zoals houten^ schijven, veenmos, allerlei soorten con iferen en hulst. Dit alles ten bate van het botenfonds, om het komende jaar met nog beter ma teriaal het water op te gaan. De verkoop geschiedt in de Passage op donderdagmiddag/avond 17 december vanaf 13.00 uur. Op vrijdag 18 decem ber en zaterdag 19 december vanaf 10.00 uur. Maandag 21 december gaan dan hopelijk de laatste stukjes over de toonbank (tenzij zij eerder los zijn). op duizend gulden in het kader van de Sint Nicolaasactie 1981 van de midden standsvereniging Waddinxveen. Het felbegeerde briefje werd haar zaterdag- van duizend gulden uitgereikt. (Foto: Waddinxveen duizend gulden in ont vangst te mogen nemen. Janine Vis reikte het groene briefje uit, omdat de aankoop in haar winkel was gedaan. voor de door de christelijke woning bouwvereniging Ons Begin en de rooms-katholieke woningbouwvere niging St. Joseph in het leven geroe pen stichting. DOELSTELLING Deze stichting, die zich ten doel stelt vanuit de christelijke visie op mens en maatschappij ten behoeve van de deelnemende woningcorpo raties in Waddinxveen, Zevenhuizen en omliggende gemeenten beleids- Roos (lid), H. G. van den Dool (vice-voorzitter) en A. L. M. Boer (secretaris). (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/ Sjaak Noteboom Ook dit jaar zal er voor en door leerlin gen van de protestants-christelijke Wil lem van Oranjeschool aan de Oranje- laan een kerstviering. De plaats van handeling is deze keer de hervormde Immanuëlkerk aan de Prinses Bea- trixlaan. Daar zijn de ouders, maar ook andere belangstellenden welkom op donderdag 17 december om zeven uur 's avonds. Het thema van de avond is: "Deze nacht gebeurt het wonder". Leerlingen van de school hopen in de vorm van een s. van Mozes te leiden naar De Geboorte van Jezus Messias. "Wij hopen daar met elkaar een fijne avond te hebben waarbij Li hartelijk welkom bent", al dus de schoolleiding. De Waddinxveense therapieclub De Gouwebloem houdt donderdagmiddag 17 december in het Anne Frank- centrum een kerstmiddag, die om half vier begint. De gebruikelijke brood maaltijd, welke aansluit op het geheel, zal om 19.30 uur worden beëindigd. De Stichting Vrienden van de Blinden uit Gouda en omstreken houdt ko mende zaterdagmiddag 19 december in het Anne Frank-centrum een kerstmid dag. Deze middag duurt van half twee tot tegen zes uur. Het programma om vat optredens van mevrouw Ria Kersbergen-de Bruin uit Stolwijk, het Tuinstadsamëszangkoor onder leiding van mevrouw E. Willebrandt uit Schie- broek, het Blue Note Trio onder leiding van Cas Berkhout uit Gouda en Jan v. d. Beid uit Reewijk. De middag wordt geopend door voorzitter A. Schoonder- woerd van de 20 jaar oude Stichting Vrienden Van de Blinden uit Gouda en omstreken. De ruimte, die Vpx Jubilans op kersta vond 24 december noodgedwongen moet openlaten aangezien haar dirigent elders verplichtingen heeft, wordt op gevuld door het jeugdkoor en het kin derkoor De Zangvogels. Deze beide koren treden die avond op in de Bethel kerk aan de Bilderdijklaan onder lei ding van Arie Jongejan. Deze uitvoering wordt een geheel Wad dinxveense aangelegenheid waarbij nie mand van buiten het dorp een rol speelt. Er zullen, in verband met een goed contact tussen koren en begelei der, twee orgels worden gebruikt. Voor de begeleiding van de koorzang wordt een electronisch instrument.voor in de kerk geplaatst, dat zal worden bespeeld door Marien Oosterom. De samenzang zal op het hoofdorgel worden begeleid door Piet Burger. De, eveneens Waddinxveense, trompettist Maarten Roos ondersteunt mede de sa menzang en de meditatie wordt gehou den door de wijkpredikant ds. W. Ver boom. In deze bijeenkomst zal worden gedeclameerd door Reiny Neven- Oskam. De kerstviering begint om ze ven uur en de deuren van de Bethelkerk zijn vanaf half zeven open. f 1.000,van Van meerten-bedrijfsleider F. J. van Bragt voor mevrouw en kinderen toekijken. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Woensdagavond 23 december om ze ven uur wordt er een kinderdienst ge houden in de Ontmoetingskerk aan dg Groensvoorde. Deze dienst wordt ge houden op initiatief van de Evangelisa- tieclub, de Gereformeerde Jeugd Orga nisatie en de werkgroep Jeugddiensten van de Gereformeerde kerk. Vorige ja ren waren het drie verschillende kerk diensten, dit jaar zal het één groot ker stfeest voor alle kinderen worden! Let wel, voor alle kinderen, ook voor hen die dit verhaal niet thuis of op school horen. In deze dienst zijn deze kinderen spe ciale gasten, misschien hebben hun ou dere broers en zussen ook wel zin om mee te komen. "Stap gerust mee naar binnen en vier samen met ons het Ker stfeest, waarin we toch allen één ding gemeen hebben, ons geloof in de vrede", aldus GJO-secretaresse Jea nette Hogendoorn. Deze kinderkerkdienst zal dan ook met alle kinderen, ouders en andere familie leden een avond worden om nooit te vergeten. Iedereen heeft hard gewerkt aan de decors en poppen, nodig voor het schimmenspel. "Wij nemen u mee naar de tijd van koning Herodes en een eenvoudige stal", zo staat er in de uit nodiging. Na afloop van de kerkdienst is er voor iedereen koffie en chocolademelk aan wezig. Voor de kinderen is er nog een speciale verrassing die ze mee naar huis mogen nemen. Valk. Bij de SSW zijn 7 mensen in dienst. Ten dienste van het dagelijks bestuur staan de vier secties Personeelsza ken, Bewonerszaken, Technische Za ken en Financiële Zaken. De sectie Personeelszaken houdt zich bezig met het aannemen van personeel, het ontslag daarvan, functie-classi- ficatie, promoties, reiskostenvergoe dingen, studie kostenvergoedingen en verzekeringen. De sectie Bewonersza ken bemoeit zich met het toewij zingsbeleid, huurcontracten, toezicht op de verhuuradministratie, informa tie aan bewoners, bewonersinspraak, contacten met bewonersgroepen en contacten in verband met sociale ac tiviteiten. De sectie Technische Zaken beperkt de werkzaamheden tot onderhoud van de woningen, jaarbegroting on derhoud, bouwkundige inspectie, be geleiding projecten nieuwbouw en re novatie, beoordeling offertes, toe zicht klachtenafhandeling en overleg met aannemers. De sectie Financiële Zaken tenslotte houdt zich bezig met het financieel beheer, begro tingen, financiële begeleiding projec ten, samenstelling jaarrekeningen, huurachterstanden, debiteurenbewa king en toezicht op activiteiten/werk- zaamheden administratie. Het admi nistratieve gedeelte wordt geleid door de heer A.K.J. Kramer en het technisch gedeelte door de heer A. van der Leede. Van het werkapparaat is de sectie Bewonerszaken nog in opbouw. SPREEKUUR De Stichting Samenwerkende Wo ningbouwcorporaties is in een nieuwe kantooromgeving niet alleen bezig de lopende gang van zaken nog beter te stroomlijnen, maar ook het contact met de leden en de huurders te ver diepen. Een gezamenlijk .spreekuur van Ons Begin en St. Joseph (elke eerste vrijdag van de maand van 19.00 - 21.00 uur) is daar het bewijs van, doch ook een sterk verbeter de klachtenbehandeling via klachten- meldingskaart of telefoon, zowel tij dens als buiten kantooruren (bood schappendienst via telefoonnummer 7177). Het stichtingsbestuur, met wie wij kortgeleden over de SSW uitvoering spraken: ”In deze nieuwe kantoor ruimte hopen we onze dienstverle ning nog beter tot zijn recht te laten komen. Hierbij gaat het om de belan gen van al onze leden en huurders. Een strak organisatie- en werkschema helpt ons bij het uitvoeren van on ze taak. Binnen de gegeven finan ciële mogelijkheden doen we er alles aan om onze statutaire doelstelling waar te maken. En met een goed pro fessioneel apparaat bij ons zal dat ze ker lukken. Met de SSW hebben Ons Begin en St. Joseph alles in eigen hand en wordt er gewerkt in goed on derling vertrouwen.” middag mét bloemen uitgereikt doorju- welier J. den Haag in het winkelcen trum "de Passage", omdat de Reeu wijkse daar haar aankoop had gedaan. Een moment tijdens het tweedaagse open huis van de Sticnting Samenwerkende Woningbouwcorporaties (SSW), thans gevestigd aan de Mercuriusweg. Óp de foto staat van links naar rechts penningmeester Th. L. Janmaat. L. A. Het welbekende groene briefje van A. Broer-van Klaveren, terwijl haar man Noteboom Wim Verschut kreeg van bloemsierkunstenaar Henk Zeypveld een briefje Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN Wim Verschut van de Koningin Wilhelminasingel 43 stak lachend het briefje van duizend gulden in zijn zak dat hij zaterdagmid dag uit handen van Passage- bloemsierkunstenaar Henk J. Zeypveld keurend toekijken. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN Mevrouw A. Lips-Golden, wonend aan de Molen- ring 31, bracht zaterdagmiddag trots het lotnummer 137572 mee naar de voorbereidende en uitvoerende werk zaamheden op het gebied van de volkshuisvesting te verrichten, werd op 23 maart 1977 een feit na een kleine drie jaar van voorbereiding. De SSW is voor Ons Begin en St. Jo seph het administratief- en onder- houds-technische samenwerkingsor gaan voor in totaal 1.270 woningen in Waddinxveen en Zevenhuizen. In het algemeen bestuur van de stichting heeft het op 21 januari 1952 opgerichtte Ons Begin vijf leden en heeft het op 28 november 1960 opgerichtte St. Joseph even eens vijf leden. Van het bestuur ma ken deel uit G. Rijnsburger (voor zitter), ThJ. Janmaat (penningmees ter), A.L.M. Boer (secretaris), H.G. van den Dool (vice-voorzitter) en de leden P.M. Kortlever, mevrouw B. van Loo-CIoodt, A.H.F. Bresser, W. van Rooijen, L.A. Roos en J.G. j WADDINXVEEN De jaarlijkse kerstuitvoering van de Wad- I dinxveense Hervormde Gemengde Zangvereniging Vox Jubilans is dit jaar door een aantal oorzaken bepaald op zaterdagavond 19 december in I de Brugkerk aan de Kerkweg-Oost. Vox Jubilan's nieuwe dirigent Pieter I Stolk heeft al jaren lang een kerstuitvoering met zijn andere koor op ker- I stavond en in goed overleg heeft men besloten dit zo te laten. In ruil. daarvoor laat Pieter Stolk de avond voor Pasen zijn andere koor in de I steek en komt, met Vox J ubilans, naar de Goudse St. Janskerk. I Op kerstavond helemaal niets doen lag I ook niet voor de hand en dus treedt het I grote koor op zaterdag 19 december op I in de Brugkerk, zonder kinderkoor. I Jeugd- en kinderkoor komen dan op kerstavond, donderdag 24 december, in de Bethelkerk aan de Bilderdijklaan. I Ook het gebruiken van de Brugkerk is nog even een twijfelachtige zaak ,ge- I weest, omdat alle werkzaamheden in en rond dit gebouw een stijlvolle kerst viering eigenlijk in de weg stonden. Na rijp beraad en met het voor lief nemen van een paar ongemakken kan toch op 19 december deze uitvoering op de ge bruikelijke plaats worden gegeven. Op die avond, die om half acht begint, zingt Vox Jubilans bekende en enige minder bekende kerstliederen, is er veel ruimte gegeven aan samenzang en wordt het orgel bespeeld door Feike Asma’s leerling Jaap Kroonenburg. Te- I vens wordt medewerking verleend door het Jeugdkoor, terwijl de hoboïst Ro bert Tempelaar de begeleiding van de koren extra zal ondersteunen. Naast bekende liederen zoals Stille Na cht, Heft aan een luide zang. Er ruist langs de wolken en Hoor, de eng'len zingen de eer prijken er op het pro- gramma de liederen Laat het stil zijn in Uw nacht en Eens was het nacht op aarde. De muzikale leiding van deze avond berust bij Pieter Stolk en de me ditatie wordt uitgesproken door Ds. L. Roetman. De deur van de Brugkerk gaat om ze ven uur open en aan de ingang zijn pro gramma’s te koop die tevens dienen als bewijs van toegang. De prijs is voor vol wassenen f 2,50, kinderen tot 12 jaar betalen 1,50. WADDINXVEEN - In het wijkgebouw Zuid aan de St. Victorwijk wordt in de kerst vakantie' op woensdag 23 de cember een filmdag voor de jeugd gehouden. Het ochtend programma is voor kinderen tot 8 jaar en begint om 10.00 uur en het middagprogramma is voor kinderen vanaf 8 jaar en begint om 13.30 uur. De toe gangsprijs bedraagt zowel ’s morgens als ’s middags één gul den. OCHTENDPROGRAMMA Voor kinderen tot 8 jaar: Laurel en Hardy: ’’Block heads”, doldwaze avonturen van de dikke en de dunne in het engelse leger. Calimero: 3 verhaaltjes, ’’Limonade” en ..„r_In het wijkgebouw De Paddestoel aan spel vanuit de bevrijding de Lijsterbesstraat wordt zaterdag 19 D: december een kerstruilbeurs gehouden van 11.00 tot 17.00 uur. Geruild kunnen worden sigarenbandjes, postzegels, munten, oude kaarten, stickers, lucifer- merken en speldjes. uur, entree uur, entree ’’Ratten”, ’’Winter”. Tekenfilms: Tom Jerry, Silvester de Aristocat en Karei de Coyote. Aanvang 10.00 f. 1,-. MIDDAGPROGRAMMA Voor kinderen vanaf 8 jaar: Tarzan: ’’Tarzan en de dui velse kat”, een spannend avon tuur van de koning van de jungle. Charly Chaplin: ”De politie agent”. Tekenfilms: Tom 8c Jerry, Silvester de Aristocat en Karei de Coyote. Aanvang 13.30 f. 1,-. WADDINXVEEN Met een geslaagd tweedaags open huis, vrijdagmiddag voor de relaties en zaterdagmiddag voor huurders en leden, heeft de Stichting Samenwerkende Woningbouwcor poraties (SSW) iedereen laten zien in welke nieuwe ruimte er wordt gewerkt aan de Mercuriusweg 18a, boven het Slaapkamer- centrum voor de gehele Randstad. Deze kantoorruimte vervangt de veel te kleine plek aan de Wingerd en tijdens de open dagen hebben velen dat zelf in ogenschouw kunnen nemen. Vanzelfsprekend leidde een trots be stuur de bezoekers rond in het pand met drie kantoorruimtes, een verga derruimte, twee spreekkamers, een archiefruimte, een keuken en een toiletgroep. Er is ook op de begane grond - want het kantoorgedeeite is op de eerste verdieping - een kamer zodat gehandicapten eveneens ontvangen kunnen worden. De Stich ting Samenwerkende Woningbouw corporaties beschouwt het nieuwe onderkomen als een nieuwe start 41

Weekblad voor Waddinxveen | 1981 | | pagina 27