WADDINXVEEN GEMEENTE WD hield een gezellige avond voor nieuwe leden Forse verbetering van openbare Prof. Kohnstamm-MAVO-school 0 Henk van Ek verlaat de gemeenteraad School voldoet aan tal van punten niet aan eisen CDA-verklaring over kernwapens BOUWVERGUNNINGEN BEGROTING 1981 HINDERWET VERGUNNINGEN gj BELASTINGEN M SPREEKUREN OPENBARE WERKEN IX; WELZIJNSZAKEN 'y SPORTEN RECREATIE y WEEKMARKT ’’Gemeente Waddinxveen” is een wekelijks in het Weekblad voor Waddinxveen verschijnende rubriek met officiële bekend makingen en mededelingen. Samenstelling: Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, tel. 01828-4433. Correspondentie adres Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. f R Woensdag 30 december Donderdag 31 december; Woningtoezicht, Zondag 3 januari; Maandag 21 december; Dinsdag 22 december; Woensdag 23 december; Donderdag 24 december; Dinsdag 29 december; Vrijdag I januari; Zaterdag 2 januari; Vrijdag 25 december; Zaterdag 26 december j Zondag 27 december; Maandag 28 december; Verleende bouwvergunningen Door burgemeester en wethouders zijn de volgende bouwvergun- Waddinxveen, 16 december 1981. De burgemeester voornoemd, A. H. van Gent (l.b.). 11.30- 13.00 uur 13.30- 16.00 uur 21.00-22.30 uur 07.00-10.00 uur 10.00-13.00 uur 13.30-16.00 uur Gesloten Gesloten 10.00-13.00 uur 07.00-10.00 uur 10.00-H.00 uur 07.00-10.00 uur 10.00-11.00 uur 11.00-13.00 uur 13.00-16.00 uur 16.30- 19.00 uur 07.00-10.00 uur 10.00-13.00 uur 13.30- 16.00 uur 21.30- 22.00 uur 07.00-10.00 uur 10.00-11.30 uur 11.00-13.00 uur 13.30- 16.00 uur 16.30- 19.00 uur 07.00-10.00 uur 10.15-13.00 uur 13.30- 16.00 uur vrij zwemmen vrij zwemmen voor volwassenen ouder kind vrij zwemmen vrij zwemmen vrij zwemmen ouder kind vrij zwemmen vrij zwemmen vrij zwemmen vrij zwemmen voor volwassenen ouder kind vrij zwemmen vrij zwemmen vrij zwemmen ouder kind vrij zwemmen vrij zwemmen vrij zwemmen vrij zwemmen voor volwassenen ouder kind vrij zwemmen vrij zwemmen vrij zwemmen vrij zwemmen vrij zwemmen Gewijzigde markttijden Overeenkomstig artikel 2 van de marktverordening maken bur gemeester en wethouders bekend dat de markten van 25 decem ber a.s. en 1 januari a.s. zijn verschoven naar de donderdagen 24 december en 31 december aanstaande. Tevens zijn de verkoopuren voor die markten gewijzigd in begin tijd 10.00 uur en sluiting van de markt 16.00 uur. 11.30- 13.00 uur 13.30- 15.00 uur 15.00-16.00 uur 07.00-10.00 uur 10.00-13.00 uur 13.30- 15.00 uur 15.00-16.00 uur Gesloten 10.00-13.00 uur 13.30- 16.00 uur 10.00-13.OOuur 16.30-18.00 uur 18.00-19.00 uur 07.00-10.00 uur 10.00-11.30 uur ouder kind vrij zwemmen vrij zwemmen vrij zwemmen voor volwassenen ouder kind vrij zwemmen introductie waterpolo vrij zwemmen ouder kind vrij zwemmen introductie waterpolo ouder kind vrij zwemmen vrij zwemmen en Democratie) en de Vrouwen in de VVD. tav Deze klachten kunnen naar wordt verwacht (nagenoeg) worden opgehe sen door het aanbrengen van kunst stoffen geluid-absorberende platen. De kosten daarvan worden geraamd op f. 1.300,—. B. en W. stellen de raad voor een krediet tot dit bedrag beschikbaar te stellen en dit in één keer af te schrijven ten laste van de post onvoorziene uitgaven voor het jaar 1981. 1 H. VAN EK (PvdA) W ADDINXVEEN In een brief aan zijn partij heeft PvdA-raadslid El. van Ek laten weten niet meer beschikbaar te zijn voor een komende gemeente- raadsperiode. De 56-jarige socialisti sche volksvertegenwoordiger maakt sinds 14 december 1972 deel uit van de Waddinxveense gemeenteraad. Deze periode wordt afgesloten in augustus 1982, omdat een maand later de vol gend jaar te verkiezen nieuwe gemeen teraad zijn opwachting maakt. WADDINXVEEN De afdeling Waddinxveen van de Volkspartij vOor Vrijheid en Democratie (VVD) heeft le den, nieuwe leden en geïnteresseerden in de gelegenheid gesteld zelf kennis te maken met de VVD-vertegnwoordigers in de gemeenteraad en plaatselijke be stuursleden. Daarbij bestond bij menigeen de be hoefte aan informatie over de VVD in de totaliteit. Hiervoor waren o.a. een vertegenwoordiging aanwezig van de JOVD (Jongeren Organisatie Vrijheid De liberale propagandacommissie had op een maandagavond in Party Home aan de Passage 210 een bijeenkomst be legd, die om acht uur begon. Het was de bedoeling in informele sfeer wat met el kaar te praten en nieuwe en oude VVD- leden de kans te geven met elkaar ken nis te maken. Vooraf werd een korte in leiding gehouden over de structuur en organisatie van de VVD. Van het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland is op 3 december j.l. bericht ontvangen dat de gemeentebegroting voor het dienstjaar 1981 is goedgekeurd. De goedkeuring van de begroting 1981 heeft langer dan gebrui kelijk op zich laten wachten in verband met de raming van f 46.000,voor Ontwikkelingssamenwerking. De begroting is nu goedgekeurd inclusief de geraamde post voor Ontwikkelingssa menwerking. Wijzigingen huisvuilophaaldienst In verband met de komende feestdagen (Kerstmis en jaarwisse ling) zullen de volgende wijzigingen in de vuilnisophaaldienst plaatsvinden. 1. De huisvuilophaaldiensten op vrijdag 25 december 1981 en vrijdag 1 januari 1982 (Wijk IV; Groenswaard II en III) zul len worden uitgevoerd resp. op donderdag 24 december 1981 en donderdag 31 december 1981). 2. De containerophaaldiensten op vrijdag 25 december 1981 en vrijdag 1 januari 1982 zullen worden uitgevoerd resp. op woensdag 23 december 1981 en woensdag 30 december 1981. Vacature Commissie Wijkwerk Waddinxveen-Zuid In de Commissie Wijkwerk Waddinxveen-Zuid is een vacature ontstaan. De commissie is belast met het beheer en de exploitatie van het gemeentelijk wijkgebouw Waddinxveen "Zuid" en heeft daar naast tot taak het wijkwerk ten behoeve van de gehele bevolking van Waddinxveen-Zuid in de meest brede zin te bevorderen. Het college van burgemeester en wethouders roept hen die be langstelling hebben voor het lidmaatschap van de commissie, dan wel het college op geschikte kandidaten willen wijzen, op hiervan schriftelijk mededeling te doen en wel vóór 1 januari a.s. Op grond van de ingekomen reakties zal het college de gemeente raad een aanbeveling tot benoeming doen. Kandidaten mogen niet behoren tot het bestuur van de speeltuin vereniging "Zonnig-Zuid"; van hen wordt verwacht dat zij vol doende kennis van of belangstelling voor het wijkwerk hebben, om zodoende vruchtbaar aan het werk van de commissie te kunnen deelnemen. Waddinxveen, 16 december 1981 Burgemeester en wethouders van Waddinxveen. Tentoonstelling. Vanaf zaterdag 19 december 1981 t/m zaterdag 2 januari 1982 is er een foto-expositie te bezichtigen in het raadhuis. Openingstijden: Op werkdagen tijdens de kantooruren, alsmede op: Zaterdag 19 december van 12.00-15.00 uur. Zaterdag 2 januari van 11.00-15.00 uur. Dinsdagavond 22 december van 19.00-21.00 uur. Dinsdagavond 29 december van 19.00-21.00 uur. Hondenbelasting In verband met de uitvoering van de verordening hondenbelas ting brengen burgemeester en wethouders van Waddinxveen het volgende onder de aandacht: wanneer u een hond koopt of krijgt; wanneer u een hond heeft die de leeftijd van drie maanden bereikt; wanneer u uw hond verkoopt of weggeeft; wanneer uw hondoverlijdt; dient u daarvan, binnen 14 dagen, schriftelijk aangifte te doen ter gemeentesecretarie, afdeling financiën. Spreekuur wethouder/loco-burgemeester, de heer A. H. van Gent: vrijdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur. Spreekuur wethouder, mevr. L. M. Oosterbroek-Waagmeester: vrijdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur. Uit de stukken blijkt dat behalve de sets en de klasseburo’s nog wat ander meubilair wordt gevraagd. Dat meu bilair kan als een noodzakelijke aan vulling op de huidige inrichting wor den aangemerkt. De inspecteur van het kleuter- en lager onderwijs heeft desgevraagd medegedeeld zich met de voorgenomen aanschaffing te kunnen ve renigen. B. en W. stellen de raad voor om voor bedoelde aanschaffing van meubilair voor de Theo Thijssenschool het be nodigde krediet van (afgerond) f. 30.500,— beschikbaar te stellen. De commissie voor de onderwijszaken en de commissie voor de financiën kun nen zich met het voorstel vereni gen. Mede naar aanleiding van ge maakte opmerkingen in de commis sies zullen B.-en W. (nader) bezien of met minder dan 135 sets kan worden volstaan. Uiteraard zullen zij daarbij niet alleen het huidige aantal leer lingen maar ook het per augustus a.s. te verwachten aantal in aanmer king nemen. Overigens zal er reke ning mede gehouden moeten worden dat een kleine reserve altijd gewenst is. Dooi UUl^viutvj ningen verleend: I aan de heer A. Hoogendoorn, Henegouwerweg 23 te Waddinx- veen, voor het gedeeltelijk vernieuwen van een opslagruimte; aan de heer G. P. Kraijesteijn, Heemraadweg 50 te Waddinxveen. voor het oprichten van een erfafscheiding; aan Shell Nederland Verkoopmij.B.V., Hofplein 20 te Rotterdam, voor het plaatsen van een.overkapping boven een tankstation aan de Henegouwerweg 26. Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage bij de dienst Openbare Werken, afdeling Bouw- en Woningtoezicht, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. Inlichtingen kunnen eveneens worden verkregen bij de afdeling Bestuursza ken en Ruimtelijke Ordening, ter secretarie. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 16 DECEMBER 1981 Kerstprogramma Overdekt Zwembad. In de kerstvakantie zijn weer veel extra uren beschikbaar voor het vrijzwemmen en het ouder en kind zwemmen. Er zullen weer diverse spelen gehouden worden, waarbij veel spelmateriaal aan wezig is. r Programma. WADDINXVEEN In 1975 werd bij het ministerie van Onder wijs en Wetenschappen een aanvraag ingediend tot het opnemen van een uitbreiding van de Prof. Kohnstammschool voor open baar mavo aan de Mauritslaan in het ’’scholenbouwplan”, dat jaarlijks voor een periode van vier jaar door de minister wordt vastgesteld. Opneming in dit plan is nodig voor het verkrijgen van voor de bouwkosten van deze uitbreiding, aan een zodanige uitbreiding dat alle klassen in i ondergebracht. In dit opgemerkt dat de school thans 5 noodlokalen in nog een bedrag van ca. f. 41.500,— beschikbaar; wanneer hierbij nog wordt opgeteld de nog te ontvangen vergoeding voor het jaar 1980 ad ca. f. 11.000,—, kan worden beschikt over een bedrag van ongeveer f. 52.500,—. De kosten van het aanpassen van het biologielokaal (aanbouw van ca. 10 m2) worden geraamd op f. 25.000,—. Ook dit bedrag kan ten laste van het hiervoor genoemde fonds worden ge bracht. Tegelijk met de hiervoor genoemde werken kunnen werkzaamheden aan de c.v.-installatie van de Prof. Kohn stammschool worden uitgevoerd. De c.v.-ketel is namelijk versleten en moet worden vervangen. Het is de bedoeling van deze gelegenheid ge bruik te maken om van een oliege- stookte installatie over te gaan op een gasgestookte installatie. De kos ten van de vervanging van de ketel plus de kosten die verband houden met de overgang naar een gasgestook te installatie worden geraamd op f. 60.000,—, Nu voorzieningen aan een c.v.-installatie als regel als ’’ge woon onderhoud” moeten worden aangemerkt zal worden besloten de kosten ten laste van het onderhouds- fonds van de Prof. Kohnstamm school te brengen. GELUIDOVERLAST Eén van de lokalen van de 4-klas- sige noodschool aan de Pr. Alexan- derstraat is bij de Prof. Kohnstamm school voor openbaar mavo in ge bruik als muzieklokaal. Bij het les geven in dit lokaal heeft men hinder van ’’nagalm”; voorts wordt in het aangrenzende lokaal hinder onder vonden van de muzieklessen. Aanvraag bouwvergunning G. A. Bras B.V. De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat met in gang van 17 december 1981 gedurende 14 dagen ter gemeente- I secretarie, afdeling Bestuurszaken en Ruimtelijke ordening, voor een ieder ter inzage is gelegd de aanvraag om bouwvergunning van G. A. Bras B.V. voor het oprichten van een bedrijfshal met (inpandige) bedrijfswoning op het perceel Noordkade 44. Het bouwplan is in strijd met het ter plaatse geldende bestem- I mingsplan "Noordkade 1967". Ontwerp-Beschikkingen Ter secretarie liggen vanaf 17 december 1981 tijdens kantoor uren en op maandagavond van 19.00-22.00 uur ter inzage de ont werpbeschikkingen met bijbehorende bescheiden voor hinderwet vergunningen van: 1. A. Vis B.V., Noordkade 37, Waddinxveen voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende, vergunning voor een construc- tiewerkplaatsZ-smederij plus op- en overslag van drukhouders; 2. Maatschap J. P. van Straalen en Zn., Noordeinde 36 te Wad- dinxveen voor het oprichten en in werking hebben van een melkveehouderij annex akkerbouwbedrijf l rijksvergoeding Gedacht werd het hoofdgebouw zouden kunnen worden verband wordt gebruik heeft. Uit correspondentie en gesprekken met het ministerie is inmiddels duidelijk geworden dat het aantal aan de uitbreiding van de Prof. Kohnstammschool toegekende urgentieplanten zodanig is dat het nog jaren kan duren voor deze in het scholenbouwplan wordt opgenomen. Zoals bekend is de Prof. Kohnstamm school gebouwd onder vigeur van de Lager-onderwijswet 1920. Op tal van punten voldoet het schoolgebouw niet meer aan de thans daaraan te- stellen eisen. Het college van B. en W. is van me ning dat - in afwachting van opne ming in het scholenbouwplan - reeds thans een aantal (dringend noodza kelijke) verbeteringen kan en moet worden aangebracht. Zij stellen de raad daarom voor in de Prof. Kohn stammschool een aantal verbouw- werkzaamheden te verrichten, deze school uit te breiden met een over- blijfruimte en een docentenkamer en voorts het natuurkundelokaal en het biologielokaal (voor zover mogelijk) aan te passen aan de huidige eisen. De kosten hiervan gaan de vier ton in totaal te boven. Ten aanzien van de kosten het vol gende: De bouwkosten voor de uit breiding van de school worden ge- raamd op f. 308.000,—. Daarbij moet dan worden aangetekend dat de kosten van het bouwrijpmaken van het betreffende terrein voorshands pro memorie zijn geraamd. Het be drag van f. 308.000,— ware in 25 jaar af te schrijven. Rekening hou dende met een rente van 11 -pro cent betekent dit in het eerste jaar aan kapitaallasten een bedrag van f. 46.200,—. Voor de overblijf- ruimte en de docentenkamer kan van het rijk een zogenaamde ’’huurver- goeding” tot een totaalbedrag van naar raming f. 31.968,— worden ontvangen. De resterende f. 14.232,— kan ten laste van de post ’’onvoor ziene uitgaven” worden gebracht. De kosten van het aanpassen van het natuurkundelokaal, bestaande uit het maken van een bergruimte, een nood uitgang en een nooddouche, wor den geraamd op f. 24.000,—. Dit bedrag kan worden gebracht ten laste van het bedrag dat jaarlijks op grond van de Wet op het Voortgezet On derwijs van het rijk wordt ontvan gen ”ter bestrijding van de kosten van verbouw, verandering van inrich ting en herstel, voor zover dit niet het gewone onderhoud betreft.” In het terzake gevormde fonds is thans 3. J. C. Boekhorst, Tweede Bloksweg 40, Waddinxveen, voor een nieuwe de gehele inrichting omvattende Hinderwetver gunning voor een agrarisch bedrijf; 4. B.V. Exploitatiemij. van Kempen, K.W.-plein 57, Waddinx- veen voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een chemische wasserij "Stoomerette”. De aanvragers en degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de aanvraag en een ieder die aantoont dat hij daar toe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot en met 14 januari 1982 tegen de ontwerp-beschikkingen bij burgemeester en wethouders van Waddinxveen gemotiveerde schriftelijke bezwa ren indienen. Degene die bezwaar maakt kan verzoeken zijn per soonlijke gegevens niet bekend te maken. MEUBILAIR De leerlingsets op de Theo Thijs senschool - deze sets zijn bijna 20 jaar oud - verkeren in een zodanige slechte staat dat zij als versleten kun nen worden aangemerkt. Vervanging van deze sets is dan ook noodzake lijk. In overleg met het college heeft het hoofd van de school een voorstel over genoemde vervanging en de aan vulling van meubilair gedaan. Met de keuze voor het aan te schaffen meu bilair - hierbij is rekening gehouden met de onderwijskundige gebruiks waarde van het meubilair en met het zitcomfort van de leerlingen - kunnen B. en W. zich verenigen. Hierbij merken zij op dat zij enkele in hoog te verstelbare sets (tafels en stoelen)- wensen aan te schaffen; de ’’meer prijs” voor deze verstelbaarheid is slechts ca. f. 40,— per set. I Ten einde de gevraagde bouwvergunning te kunnen verlenen zijn I burgemeester en wethouders voornemens met toepassing van ar- I tikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te I verlenen van voornoemd bestemmingsplan. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen door een ieder bij burgemeester en wethouders, Raadhuisplein 1 te Waddinx- veen, schrifteiijke bezwaren worden ingediend tegen het verlenen van deze vrijstelling. GORDIJNEN Van het bestuur van de Vereniging voor Prot. Chr. Onderwijs alhier zijn op 6 november twee verzoeken ont vangen om medewerking ingevolge artikel 72 van de Lager-onderwijs wet 1920 voor vervanging van de gordijnen in de personeelskamer en de gemeenschapsruimte van de Groen van Prinstererschool en in het docu mentatiecentrum van de De Savor- nin Lohmanschool. De kosten wor den geraamd op resp. f. 1.410,— en f. 450,—, wordt totaal f. 1.860,—. WADDINXVEEN Vooraf gaande aan het kernwapende- batje in de vanavond (woensdag) te houden gemeenteraadsverga dering gaf de CDA-fractie in de Waddinxveense gemeenteraad deze verklaring uit: "Zoals het landelijke CDA reeds vele malen heeft uitgesproken, wil ook het Waddinxveense CDA vandaag en hier zijn grote zorg ui ten over de onheilspellende bewa peningswedloop en de toene mende bewapening in de wereld. Het acht het van groot belang om in samenwerking met anderen al les te doen om o.m. de rol van de kernwapens terug te dringen. Het uiteindelijk te bereiken doel, zoals het CDA dat ziet, loopt pa rallel met dat van de vredesbewe gingen, n.l.: afwijzing van militaire inter ventie in andere landen door wie dan ook; naleving van de verklaringen van Helsinki; een voortgaand proces van ontspanning en samenwerking tussen Oost en West; wapenbeheersing, wapenver- mindering en ontwapening over en weer; de opbouw van een wereldsa menleving, gekenmerkt door sociale gerechtigheid en vrij heid voor alle mensen. Voor het CDA is nucleaire wa penbeheersing en wapenvermin- dering in Oost en West het cen trale punt om te komen tot voort gaande ontspanning. Dit beleid bestaat o.m. uit: het neen tegen het neutronen wapen; de terugdringing van de korte afstandswapens; het voorkómen van middel lange afstandswapens. Nog onlangs op de partijraad van 21 november j.l. heeft het CDA uitgesproken, dat het zich langs de lijnen van haar programma in bondgenootschappelijk verband zal blijven inzetten voor nucleaire wapenbeheersing en wapenver- mindering in Oost en West. Tenslotte zij opgemerkt, dat het CDA in zijn program ”Om een zinvol bestaan” beeft gesteld dat de beslissing over al of niet plaat sen van kernraketten op Neder lands grondgebied met name be paald moet worden door: de mate waarin concrete en duidelijke resultaten zullen zijn bereikt in het wapenbe- heersingsoverleg met de Sowjet-Unie terzake van de vermindering van euro- strategische kernwapens, of althans daarop een betrouw baar uitzicht is; de mate waarin tevens in on- derhandelingen resultaten zijn bereikt terzake van het daad werkelijk verminderen van het aantal in Europa opgeslagen tactische kernwapens; de vraag of eventuele plaatsing van nieuwe wa pensystemen op Neder lands grondgebied zal lei den tot een vermindering van de bestaande Neder landse nucleaire taken. Op grond van de Lager-onderwijswet kan voor de vervanging van gordij nen een beroep worden gedaan op de medewerking ingevolge artikel 72 der wet indien deze gordijnen door lang durig gebruik versleten zijn. Bij on derzoek is gebleken dat deze ca. 10 jaar oude gordijnen inderdaad als ver sleten kunnen worden beschouwd. Aangezien door inwilligen van het verzoek de normale eisen, aan het geven van gewoon lager onderwijs te stellen, niet zullen worden over schreden stellen B. en W. de raad voor de gevraagde medewerking te verlenen en het hiervoor benodigde krediet van totaal f. 1.860,— be schikbaar te stellen. NAAIMACHINE Van het bestuur van de Vereniging voor Prot. Chr. Onderwijs, alhier is op 2 oktober j.l. een verzoek ont vangen om medewerking ingevolge artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 voor de aanschaffing van een naaimachine t.b.v. het handwerken- Daar het hier betreft een eerste aan schaffing waarbij de normale eisen te stellen aan het geven van gewoon lager onderwijs niet zullen worden overschreden, stellen B. en W. de raad voor de gevraagde medewerking te verlenen en het benodigde krediet van f. 400,— beschikbaar te stellen. speler van wethouder P. F. J. van Schie (CDA) in de gemeenteraad en de raad scommissies, werd geboren in Nijme gen op 20 augustus 1925. Hij is rijk- sambténaar en woont op het adres Chopinlaan 4. Hij is getrouwd, vader van drie zoons en in Waddinxveen woo- nachtig sinds oktober 1967. •’amen aan t werk •Al

Weekblad voor Waddinxveen | 1981 | | pagina 3