1 Fotoclub Visie wil meer vrouwen SJAAK NOTEBOOK! --Jr Wethouder A.H. van Gent... en zijn gemaakte foto Kerstconcert DUIZEND GULDEN MEVROUW K. SNIJDERS: Voorzitter Hans Daeter in openingswoordfoto-expositie: Ds. W. Verboom gaat niet naar Amsterdam Petteplas Verzameling PvdA-namen voor de raad Winter op en rond de in Zoetermeer I I GOKO G-100 ZA VIEWER I A SS 1 ^-1 F' fi V MB 'V'. 4 ■-«2H PROjEKTIETAFEL Ret gemeentehuis wordt gehouden, k-. '4 Duizend gulden voor mevrouw K. Snijders-Holm Nilsen, uitgereikt in de zaak van juwelier Spruytenburg. (Foto: l DINSDAG 22 DECEMBER 1981 Van de fotograferende wethouder A. H. van Gent maakte onze fotograaf Sjaak Noteboom jr. zaterdagmorgen zeggen 21 mannen en 2 vrouwen. Wij zijn dus zo’n typische mannenclub, WADDINXVEEN PASSAGE 47 TEL 01828-2477 EUMKi 514D FILMPROjEKTOR STEEL-DE SHOW-AANBIEDING -_VOOR ELKE BEZOEKER: ■.-•ijS DE AUTOMATISCHE gO VOIGTLANDER SPEZIAL DIAPROJEKTOR VOOR lechts I Fümviewer voor super en smgle-8 films. Uitgevoerd met f3.5/14 mm objektief. COMBIFOTO-KADOPRIJS 99- vereniging nog één van de briefjes van duizend gulden niet kunnen uitreiken. De bezitter van het lotnummer 97308 bekende mevrouw Snijders, die nu in Brussel woont, nam het begeerde groene briefje in ontvangst in aanwezig- Naar de mening van wethouder P. F. J. van Schie (CDA) was er die ochtend waarover de heer Barih spreekt een moeilijke sneeuwsituatie. Vooral als er onder een laagje sneeuw ijs op de weg ligt. Maar volgens hem is de gemeente lijke dienst Openbare Werken en - bedrijven straks nog beter uitgerust als de bestaande oude sneeuwploeg mag worden vervangen door een nieuwe. De gemeenteraad heeft daar het benodigde geld ai voor op tafel gelegd. K Die nieuwe ruimte schiep de moge lijkheid tot het werven van nieuwe leden. Het ook in het Weekblad voor Waddinxveen aangekondigde open huis leverde een verdubbeling van het ledenaantal op. Is Visie-voorzitter Hans Daeter op dit punt een tevre den man, op een ander punt is hij dat niet. ”We lopen 1:0,09. Dat wil |a| will kunst en cultuur had uitgenodigd de foto-expositie officieel te openen deed hem nog opmerken: ’’Mis schien zijn wij te optimistisch om daarvoor de kunst en cultuur-wet- houder uit te nodigen, maar gun ons de illusie, dat fotografische pres taties daaronder gerangschikt mogen worden.” Van de fotograferende wethouder A. H. van Gent maakte onze jotograaj Sjaak Noteboom jr. zaterdagmorgen deze foto. Op dat moment knipte de heer Van Gent zo dat onze fotograaf ook op zijn foto te zien was. Links staat Visie-Voorzitter Hans Daeter. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN Ook in Wad dinxveen wintert het volop. Voor wie er oog voor heeft zijn er in ons Gouwe- dorp hele mooie besneeuwde plekjes te vinden, waar'natuur en sportiviteit hand in hand kunnen gaan. Dat is onder meer het geval op en rondde ringvaart- zowel bij de Staringlaan als bij de Sou- burghlaan -, tér hoogte van het Gouwe- bos, op en rond de singels in de woon wijken en natuurlijk op en rond de Pet teplas. Met de camera door Waddinxveen gaand trof onze fotograaf Sjaak Note- boom een sfeerrijk beeld ten zuiden van de Petteplas, waar hij staand op de Jan Dorrekenskade-West het wandelpad naar de Puttelaan op de gevoelige plaat vastlegde. Het werd een mooie foto, die tevens werd gebruikt om vrienden en kennissen prettige kerstdagen en een gelukkig nieuw jaar toe te wensen. Op de Petteplas is het al dagenlang een drukte van jewelste. Jong en oud heeft de schaatsen omgebonden voor korte en lange ritten op de bevroren veenpias in het hartje van onze gemeente. In het afgelopen weekeinde hield de Wad- dinxveense ijsclub Nooitgedacht er schaatswedstrijden voor de jeugd en volwassenen. Aan de boorden van de Petteplas deed P. van Zanten met zijn w arme snacks goede zaken. SCHONE STRATEN Maar niet iedereen is tevreden als Wad dinxveen voorzien is van een witte de ken. In de gemeenteraadsvergadering van vorige week woensdagavond spra ken zowel de heer 1. A. Hielema (CDA) als de heer H. P. Barth (D'66) over het ontbreken van sneeuwvrije stoepen en straten in Waddinxveen. De-Christendemocraat vond dat de ge meente er meer op moest wijzen dat de inwoners krachtens de Algemene Poli tie Verordening (APV) het trottoir voor hun woning sneeuwvrij moeten houden (vooral de bejaarden hebben hier ple zier van), terwijl de democraat de ge meentelijke sneeuw- en gladheidsbes- trijdirig niet altijd even doelmatig vond, omdat hij op een ochtend had meege maakt dat de uitvalsweg Beijerincklaan om half negen nog spekglad was. Hij pleitte voor een andere indeling van de werkzaamheden. WADDINXVEEN In de winkel van juwelier Spruytenburg aan het Konin gin Wilhelminaplein is het op één na laatste briefje van duizend gulden in het heid van haar dochter en man. kader van de Sint Nicolaasactie 1981 Op dit moment heeft de middenstands- van de middenstandsvereniging Wad dinxveen uitgereikt. In het bezit van het winnende nummer 38473 (trekkingsdatum 30 november) heeft nog tot en met 31 december van bleek de aan de Prinses Beatrixlaan ge woond hebbende oud-Waddinxveense mevrouw Naar verwachting zal het volgend sei zoen (september 1982) het werk ge klaard zijn. De kosten van de restau ratie moeten voor 10 procent worden gedragen door de Hervormde Ge meente, vandaar, dat de opbrengst van dit concert ten goede komt aan het restauratiefonds. Hans Daeter: ’’Visie was tot voor kort een zeer kleine vereniging met huiskamerbijeenkomsten. Daardoor moest het aantal leden beperkt blij ven en door het beperkte aantal le den waren ook de activiteiten be perkt. Ongeveer een half jaar gele den werd het besluit genomen ge bruik te gaan maken van de facili teiten in De Bonkelaar. Men beschik te daar over een prachtige ruimte voor een fotoclub: een balletzaal met lichtinstallatie en een compleet inge richte donkere kamer.” - WADDINXVEEN De Wad- dinxveense Partij van de Arbeid heeft met het oog op de volgend jaar op 2 juni te houden gemeen teraadsverkiezingen een alphabe- tische lijst met namen opgesteld, welke bij het PvdA-bestuur zijn aangemeld als kandidaat- raadsleden. Op deze lijst staan alle zittende gemeenteraadsleden, hoewel dezer dagen bekend werd dat Henk van Ek niet meer voor een nieuwe zittingsperiode in aan merking wil komen. Op de PvdA-vergadering van woensdag 6 januari 1982 kan door schriftelijk stemmen besloten worden een naam van een kandidaat-raadslid afte voeren van de lijst. Pas daarna schrijft het afdelingsbestuur de overblijvende kandidaten een briefje met daarin de vraag of ze bereid zijn even tuele kandidatuur, ongeacht de uiteindelijke plaats die zij op de kieslijst zullen krijgen van de le denvergadering, te aanvaarden. In januari spreekt de ledenverga dering zich alleen uit over de eventuele ’’geschiktheid” van mensen om de PvdA te vertegen woordigen als gemeenteraadslid. De plaats op de kieslijst wordt op een andere ledenvergadering be sproken. De volgende leden zijn bij het PvdA-bestuur aangemeld als kandidaat-raadsleden: A. B. v. d. Berg, L. v. d. Berg, M. Boere, J. Bonsel, A. de Bruin, J. Droog, H. van Ek, A. van Gent, B. v. d. Hart, B. Hilberts, B. Jenner, 1. Klinken berg, Koemans, M. Kraayestein, E. Krösschell, D. Lont, G. J. Menken, T. v. d. Meulen, W. Miedema, M. Roeleveld, B. de Rijke, A. Slinger, T. Spaans, H. v. d. Steen, J. M. Swart, H. de Valk, B. Vermey, Ch. Wijnen. terwijl vrouwen zo veel en zo goed fotograferen. Daarom heb ik de wens, dat ons ledental met nog een flink aantal vrouwen zal worden aangevuld.” ILLUSIE Voor het feit dat de Waddinxveense fotokring Visie de wethouder van Visie-voorzitter Hans Daeter zei in een korte toespraak blij te zijn dat de Waddinxveense fotokring na de vijf en een half jaar geleden in de Rabo bank gehouden foto-expositie op nieuw' een tentoonstelling heeft kun nen inrichten in het gemeentehuis. Hij kondigde aan dat de leden van zijn fotokring hiervan de smaak te pakken hebben w'ant in mei volgend jaar zal een tentoonstelling met foto’s over Waddinxveen op de zelfde plaats worden gehouden. Jong en oud schaatste op de Petteplas. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom. Ft- WADDINXVEEN - De sinds 1973 aan wijk Noord van de Centrale Hervormde Gemeente van Waddinx veen verbonden ds. W. Verboom heeft opnieuw voor een op hem uit gebracht beroep bedankt. Ditmaal moest de Hervormde Gemeente van Amsterdam merken dat de Waddinx veense predikant geen vrijheid heeft gevonden om ”ja” tegen dat beroep te zeggen. ”Hct was een heel moei lijke beslissing,” aldus ds. Verboom in het Hervormd Kerkblad van deze week. Dit is de door wethouder AH. van Gent gemaakte foto van de fotoexpositie in de raadzaal van (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/A. H. van Gent). dit jaar de tijd en gelegenheid contact op te nemen met middenstandspen- K. Snijder-Holm Nilsen. De ningmeester G. P. Kraijesteijn, tel. 2068 vooral van het plaatselijk Welfarewerk (zaak) of tel. 3752 (privé). WADDINXVEEN - Tweede Kerst dag (zaterdagmiddag om half vier) wordt in de Oude Kerk aan de Dorps straat te Zoetermeer een kerstcon cert gegeven, waaraan wordt meege werkt door de sopraan Annie Cnos- sen en de organist Jan J. v/d Berg. Tevens zal ds. T. poot een meditatie houden. Dit is voorlopig het laatste concert in deze reeks, omdat het orgel een grondige restauratie zal ondergaan. De opbrengst van dit con cert komt geheel ten goede aan het restauratiefonds. Het concert wordt geopend met een voorspel en samenzang ’’Komt allen tesamen” van Jan Zwart. Annie Cnossen zingt vervolgens twee Carols, ’’Sussex Carol” in een arrangement van David Willcocks en ’’Once in royal David’s city” van HJ. Haunt- let. Jan v.d. Berg vertolkt daarna het koraalvoorspel ’’Valet will ich Dir geben” (melodie: Hoe zal ik U ont vangen) in Bes gr. t. van J.S. Bach en de Marche in D gr. t. van G.F. Han del. Daarna is de beurt weer aan de sopraan die ’’Immanuel” een Duits Kerstlied uit de 15e eeuw ten gehore brengt. Jan v.d. Berg gaat verder met ”Noël met variaties” van Cl. Balbas- tre, waarna Annie Cnossen ”Ik kniel aan Uwe kribbe neer” uit de Kerst- zangdienst van A.C. Schuurmaiï zingt. Daarna houdt ds. Poot een medita tie, gevolgd door een samenzang ’’Komt en laat ons Christus eren” uit dezelfde Kerstzangdienst van Schuurman. Annie Cnbssen besluit dan haar aandeel in het concert met ’’Cantique de Noël” van A. Adam, waarna Jan v/d Berg zijn interpre tatie geeft van een improvisatie over twee Kerstliederen van G. Stam en van de Toccata van G. Young. De organist besluit het concert met ge deelten uit suites over bekende Kerstliederen van eigen hand, waarna nog een samenzang wordt gehouden met ’’Komt verwondert u hier men sen” van Schuurman. De restauratie van het orgel vindt plaats door de orgelbouwer Flentrop. De restauratie houdt het volgende in: de windvoorziening wordt hersteld, inmiddels zijn twee van de drie bal gen, die nog buiten gebruik waren, door de orgelbouwer naar de werk plaats gebracht. De houten pijpen, waarvan een aantal door droogte is gescheurd, zullen worden gerepa reerd. De tongwerken, de trompet en de dulciaan zullen worden gerestau reerd, zodat in de toekomst de klank gelijkmatiger over het gehele register zal klinken. Het gerammel van de klavieren, wat storend is bij zachte passages, zal worden verholpen. Het is ook te gek, dat men, als liefhebber idV van orgelmuziek, gedwongen is het j&u geluid van een schrijfmachine erbij HH te nemen. Duizend gulden voor mevrouw K. Snijders-Holm Nilsen, uitgereikt in de zaak van juwelier Spruytenburg. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen!Sjaak Noteboom). Een winters beeld, genomen vanaf de Jan Dorrekenskade-West in de Bomenwijk. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). Loco-burgemeester A. H. van Gent (PvdA) nam kennis van de opmerkin gen over de laksheid van de inwoners om hun straatje sneeuw- en ijsvrij te houden en beloofde dat daar in de ge meentelijke rubriek in het Weekblad voor Waddinxveen weer eens de aan dacht op zal worden gevestigd. Dat de Beijerincklaan een keer laat zou zijn ge pekeld wist hij met. omdat volgens hem deze laan in het schema als eerste staat opeenomen bij sneeuw en gladheid, r WADDINXVEEN Met het zelf maken van een foto heeft wet houder A.H. van Gent (PvdA) van kunst en cultuur afgelopen zaterdagmorgen de foto-expositie van de.leden van de Waddinx veense fotokring Visie, die tot en met zaterdag 2 januari in de raadzaal van net gemeentehuis wordt gehouden, officieel geopend. Vooraf had hij gezegd een volslagen leek te zijn op fotografisch gebied, maar omdat de fotoclub de camera op statief had geïnstalleerd hoefde de wethouder niets anders te doen dan de flitslamp omhoog te houden en de sluiter in te drukken. En dat lukte goed. De heer Van Gent vond het plezierig de expositie van een 60-tal foto’s van een 15-tal Waddinxveners te kunnen openen. In de eerste plaats omdat de raadzaal van het gemeente huis weer een keer voor een ander doel dan de gemeenteraadsverga dering gebruikt kan worden en in de tweede plaats omdat het gaat oni een Waddinxveense vereniging. Hij hoopte dat de tentoongestelde foto’s door velen zouden worden bekeken tijdens de openingsdagen (op werkda gen, op de dinsdagaVöndën éan 22 ër>' 29 december en op zatérdag 2 ja nuari van 11.00 tot 15.00 uur). IN MEI OPNIEUW «■txi «KW ■MMM BB t

Weekblad voor Waddinxveen | 1981 | | pagina 5