GEMEENTE WADDINXVEEN ERVOOR UW PASSAGE WINKELIERS BLIJVEN NO.l De Bonkelaar is best wel gezellig! (2) Lezers schrijven MAANDAG DRAAIT W VEEN EEN W. van Ommen Amerika/ Canada wil carport naast huis Het Weekblad feliciteert programma Van Ginkel Volleyballers Be-Fair-heren Het weten waard 2 winnen: 1-3 WWOTIWIWWmiWmiWIWWMMI VERGADERINGEN WELZIJNSZAKEN INZAMELINGEN BEZWAAR/BEROEP VERKEER EN VERVOER SPREEKUREN MILIEUZAKEN GRONDZAKEN X VRIJWILLIGERSWERK TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN passage WINKELCENTRUM WADDINXVEEN A 01820-15767 01727-4044 070-210001 2222 3000 3000 Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Week blad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brie ven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. (Alle telefoonnummers krijgen het cijfer 1 voor het bestaande nummer.) WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 16 FEBRUARI 1983 01820-16066 010-362244 huis ter inzage. Donderdag 17-2-1983 Vrijdag 18-2-1983 Zaterdag 19-2-1983 DE GEHELE DAG GESLOTEN Zondag 20-2-1983 AAA f j Gaarne geef ik hierbij een reactie op het naschrift van de redactie naar aanleiding van de brief van Henry ten Zijthoff dat De Bonkelaar best wel gezellig is. en nabeschouwingen van De Bonke laar leest. 1. Opening. 2. Vaststelling verslag van de vergadering van 25 januari 1983. 3. Ingekomen en uitgegane stukken. 4. Mededelingen 5. Begrotingswijziging. 6. Verslagen werkgroepen en commissies. 7. Gang van zaken op school. 8. Rondvraag. 9. Sluiting. 07.00-10.00 uur vrijzwemmen 10.00-12.00 uur ouderen kind zwemmen 12.00-13.00uur vrijzwemmen 13.30- 16.00 uur vrijzwemmen 16.30- 19.00 uur vrijzwemmen 10.00-11.00 uur ouderen kind zwemmen 11.00-13.00 uur vrijzwemmen Alarmering Brandweer Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Spreekuur burgemeester, de heer C. M. van der Linden: vrijdag morgen van 10.00-12.00 uur. Spreekuur wethouder, mevr. L. M. Oosterbroek-Waagmeester: gaat niet door. Spreekuur wethouder, de heer P. F. J. van Schie: na afspraak. Spreekuur wethouder, de heer M. Kraaijestein: na afspraak. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-4433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Commissie voor Sportzaken Maandag, 21 februari 1983, aanvang 20.30 uur in het gemeentehuis. AGENDA Kamermuziekconcerten. Op donderdag, 17 februari a.s. vindt om 20.30 uur in de raadzaal van het gemeentehuis in Waddinxveen het 4e concert in de serie kamer muziekconcerten plaats. Dit concert wordt verzorgd door het Am sterdams Loeki Stardust Quartet, blokfluitenensemble. Zij zullen werken vertolken van o.a. Frescobaldi, Serocki, Vivaldi en eigen composities. Inlichtingen en kaarten zijn verkrijgbaar in het gemeentehuis, afd. Burgerzaken, tel. 01828-4433, toestel 212. formatie voor en na de activiteiten? SIETZE OUDSHOORN Busken Huëtlaan 50 Vacaturebank vrijwilligerswerk Waddinxveen (Informatie over vrijwilligerswerk voor haanlozen) Koördinatrice Trudy Kraay, gemeentehuis, Raadhuisplein 1, kamer 23, tel. 01828-4433, tst. 122. Dagelijks van 8.30-12.30 uur. Als bezoeker van De Bonkelaar heb ik nog al redelijk veel fantasie. Be halve als ik echt een heerlijk avond je uit ben in De Bonkelaar, want dan heb je die fantasie niet meer nodig door de gezelligheid die er dan is en heerst. Wel heb je veel fantasie nodig om het Weekblad voor Waddinxveen te le zen. Zeker als je die vele publikatie’s (New York, Florida, Califor- nië), van de huurauto's (Avis) en van de campers (Go Cam ping) een garantie voor een suc cesvolle start. Van Ginkel Reizen, dat ook nog compleet uitgewerkte autotours en Hawaii aanbiedt, verwacht met haar nieuwe programma met name de individuele vakan tieganger aan te trekken die, in combinatie met de vliegreis, ve le mogelijkheden heeft via Van Ginkel Reizen om een individu ele vakantie samen te stellen. Wet Arob Ingevolge de Wet Arob kan iemand die door een besluit van het ge meentebestuur rechtstreeks in zijn belangen is getroffen daartegen een bezwaarschrift indienen. Dit kan echter alleen als er geen andere mogelijkheden zijn om een bezwaarschrift in te dienen. Als deze mogelijkheden er wél zijn is dit steeds in de desbetreffende publicatie vermeld. Wanneer u overweegt een bezwaarschrift op grond van de Wet Arob in te dienen is het aan te bevelen dat u daarover tevoren nade re informatie inwint bij de afdeling Bestuurszaken en Ruimtelijke Ordening van de gemeentesecretarie, telefoonnr. 4433, toestel 210. In maart start er in het buurtcentrum 't Ketelhuis voor de tweede keer de cursus volksschilderkunst. Besloten is deze cur sus te herhalen omdat er erg veel belang stelling was voor deze cursus, die wordt gegeven door Irene Brands op dinsdag morgen van 9.30 tot 11.00 uur. De kos ten van deze volksschildercursus 30,- (bij inschrijving voldoen). De data voor deze cursus zijn: 1,8, 15 en 22 maart. Inschrijven in ’t Ketelhuis, iedere mid dag vanaf 14.00 uur. zake hulpverlening bij brand. 10. Voorstel tot het verlenen van medewerking voor vervanging van meubilair en aanschaffing van een papiersnijmachine ten behoeve van de Prinses Beatrix-kleuterschool. 11. Voorstel tot het verlenen van medewerking voor vervanging van meubilair op de Prins Willem Alexander-kleuterschool. 12. Voorstel tot het verlenen van medewerking voor vervanging van meubilair van de 6e klas van de St. Paulusschool. 13. Voorstel tot het verlenen van medewerking voor de aanschaf fing van meubilair en een stencilinbrander ten behoeve van de Gereformeerde school. 14. Voorstel inzake het aantal uren vakonderwijs op de openbare lagere scholen het schooljaar 1983/1984. 15. Voorstel tot vaststelling van het bedrag per leerling voor het ge woon lager onderwijs voor het jaar 1983, alsmede het bedrag der vergoeding voor administratiekosten aan de bijzondere scholen. 16. Voorstel tot voorlopige vaststelling van de jaarrekening 1980 van de Samenwerkingsschool voor Havo/Atheneum. Voorstel tot intrekking van de Opslagplaatsenverordening. Vakantieprogramma overdekt zwembad. 07.00-10.00 uur vrijzwemmen 10.00-12.00 uur ouderen kind zwemmen (extra verwarmd) 12.00-13.00uur vrijzwemmen 13.30- 16.00 uur vrijzwemmen 16.30- 18.OOuur ouderen kindzwemmen (extra verwarmd) 18.00-19.00 uur vrijzwemmen De daar wonende heer W. van Om men heeft namelijk een verzoek om bouwvergunning ingediend voor het oprichten van een carport naast zijn woning. De grond, waarop het bouw plan gerealiseerd dient te worden, is gelegen in het gebied van het nieuwe bestemmingsplan “Brugweg ’80” en heeft ter plaatse de bestemming “tuin”. Verkeersmaatregelen Heemraadweg en Wingerd. Burgemeester en wethouders van Waddinxveen hebben besloten: 1. tot vaststelling van een parkeerverbod aan de zuidzijde van het doodlopende gedeelte van de Heemraadweg ter hoogte van de nrs. 26 t/m 40; 2. de paden op het binnenterrein van de Wingerdflat aan te wijzen als voetpad. Ter plaatse zullen tevens afremhekjes worden ge plaatst. Bij de laagbouwwoningen nabij de Wingerd zal op een aantal paden (bij de parkeerterreinen) voor de duidelijkheid een voetpadbord worden geplaatst. WADDINXVEEN In de Goudse eerste klasse heeft het tweede heren team van Be Fair-volleybal met 1-3 gewonnen van Jupiter 2. Voor de bekercompetitie trad het he renteam van Be Fair met vier inval lers aan tegen RVV en moest dat be kopen met een 0-3 nederlaag (10-15, 13-15 en 8-15). De beide ploegen wa ren maar matig op dreef. In de twee de set gaven de Waddinxveners een 13-7 voorsprong uit handen. WADDINXVEEN - Felicitaties van het Weekblad voor Waddinxveen gaan naar de heer J. L. Roggeven, die cum laude is geslaagd voor het examen bouwkundig ingenieur (stedebouw en architectuur) aan de Technische Hogeschool in Delft. Ten behoeve van het verlenen van medewerking aan het bouwplan dient daarom een voorbereidingsbesluit te worden genomen zodat met toepas sing van de Wet op de Ruimtelijke Ordening tot verlening van een bouw vergunning kan worden gekomen. Dus dan is er ook geen sprake van op rechte feiten en gevoelens van de le zer, want als je de bezoekersaantal len ziet stijgen die in De Bonkelaar, wordt het hoog tijd voor goede in- Gemeenteraad Woensdag, 23 februari 1983, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. AGENDA 1. Vaststelling van de notulen van de vergaderingen van 23/24/25 november en 22 december 1982. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Voorstel tot vaststelling van de ’’Verordening tot eerste wijzi ging van de Algemene Politieverordening Waddinxveen 1983”. 4. Voorstel met betrekking tot beslissing Gedeputeerde Staten over bestemmingsplan ’’Bedrijfsterrein Coenecoop.” 5. Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor een perceel aan de Henegouwerweg 95 (bestemmingsplan ’’Brug weg ’80”).. 6. Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor een perceel aan de Heuvelhof (bestemmingsplan ’’Dorpstraat”). 7. Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor de ’’Vondelwijk”. 8. Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit bestem mingsplan "Zuidkade-Wilhelminakade”. 9. Voorstel tot opheffing van de gemeenschappelijke regeling in- WADDINXVEEN- Begin de- ze maand is bij reis- en passage- bureau Van Ginkel BV - dat dit jaar 15 jaar bestaat - het nieuwe Amerika/Canada Programma 1983 uitgekomen en verspreid onder alle ANVR-reisbureaus T in Nederland. T Het fraai uitgevoerde en over- j zichtelijke programma telt 16 pagina’s met een prijsbijlage van 4 pagina’s. De eerste reac- T ties van zowel de agenten (ruim 900 ANVR-reisburo’s) als :j cliënten waren zeer positief en ook de reserveringen van zowel de vluchten (chartervluchten met Martinair en Apexvluchten T met KLM, CP Air en Air Flori- i da) als van de diverse arrange- menten zijn direkt goed begon- i: nen. 5. Sportontwikkeling i.v.m. Zuidplas. 6. Rondvraag en sluiting. De vergaderstukken liggen voor pers en publiek op het gemeente- 2. aan de Noordkade, langs de Gouwe, ongeveer tegenover de brandweergarage ,een perceel ter grootte van ca. 375 m2 voor de bouw van een vrijstaande woning, voor de prijs van 75.000,- excl. BTW. 3. langs de IJsermanweg gelegen in het gebied van het bestem mingsplan ’’Wijk Zuidplas 1980”, komen percelen grond ter grootte van ca. 150 a 300 m2 beschikbaar voor de bouw van twee woningen onder een kap, danwel voor de bouw van meerdere woningen aaneengesloten, voor de prijs - variërend naar grootte - van 30.000,- tot 60.000,-, excl. BTW. N.B. Voordat een bouwvergunning kan worden verleend is een planologische procedure benodigd (artikel 19 WRO-procedu- re). Voor de vestiging van een bedrijf/meerdere bedrijven heeft de ge meente. Waddinxveen aan de zgn. Verlengde Maarten Schouten straat een perceel grond van in totaal ca. 6.000 m2 beschikbaar. De prijs per m2 voor dit - ook in delen te koop zijnde - bedrijfsterrein, varieert naar ligging en grootte van 150,- tot 185,-. excl. BTW. Voor de bouw van bedrijfsgebouwen geldt gedeeltelijk een maxima le hoogte van 10 meter. Voor nadere inlichtingen kunt u zich schriftelijk wenden tot het col lege van burgemeester en wethouders te Waddinxveen of na tele fonische afspraak tot de Direkteur Openbare Werken en Bedrijven te Waddinxveen. telefoon 01828-4433. Collectevergunning Burgemeester ,en wethouders hebben aan het Leger des Heils ver gunning verleend voor een collecte in de periode 21 februari t/m 5 maart 1983. Het collecteren dient te geschieden in metalen, verzegelde collecte bussen, terwijl collectanten van een duidelijk legitimatiebewijs moeten zijn voorzien. De opbrengst van de collecte wordt ter kennis van het gemeentebestuur gebracht. “Wij zijn echter van mening dat me dewerking dient te worden verleend aan het bouwplan van de heer W. van Ommen. Zowel uit een oogpunt van verkeersveiligheid als uit een oog punt van planologie levert medewer king aan het bouwplan geen bezwa ren op”, aldus B. en W. Aanvragen hinderwetvergunningen. Burgemeester en wethouders van Waddinxveen maken bekend, dat op 31 december 1982 is ingekomen een aanvraag om vergunning in gevolge de Hinderwet voor het oprichten en in werking hebben van een reparatiebedrijf van landbouwmachines en motorvoertuigen door Fa. Herkoni, Tweede Bloksweg 64, alhier; 31 januari 1983 is ingekomen een aanvraag om vergunning ingevol ge de Hinderwet voor het oprichten en in werking hebben van een autoservice-station door de heer W. Versluis, Jan Willem Frisoweg 42, alhier, voor het perceel Oranjelaan 36, alhier. De aanvragen en andere terzake zijnde stukken liggen tot en met 15 maart 1983 op de afdeling AZRO van de gemeentesecretarie ter in zage, elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur en van 19.00 tot 22.00 uur (op maandagavonden). Tijdens deze periode kunnen gemotiveerde bezwaren bij ons college worden ingediend. Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn per soonlij ke gegevens niet bekend te makenEen openbare zitting over de aanvragen kan op verzoek worden gehouden. Aanbieding bouwgrond. De gemeente Waddinxveen heeft de volgende percelen bouwgrond beschikbaar voor de bouw van,woningen: 1naast Souburghlaan 8 een perceel ter grootte van ca. 800 m2 voor de bouw van twee woningen onder een kap, eventueel met gara ges, voor de prijs van 150.000,- excl. BTW. Het thans nog op dit perceel aanwezige houfen schoolgebouw kan ook door gega digden worden verworven, eventueel te gebruiken als bouwkeet, doch dient uiteindelijk te worden gesloopt. Voor dit slopen kan een reductie op de koopsom worden toege past. Van GinkelReizen, reeds jaren- lang gespecialiseerd op het ge- T bied van Autovakantiereizen en Verre Oosten-rondreizen, heeft T de intentie met haar nieuwe pro- T gramma een flink deel op te vangen van het "gat” dat door het wegvallen van bekende Amerika-specialisten als Mon- ;i: dial en Pébétours in de neder- landse markt is ontstaan. T Daarnaast zijn de scherpe prij- zen van o.a. de hotelcoupons (Holiday Inn, Travelodge en T Best Western), van de hotels (Naschrift redactie: Wij houden vol dat een avondje-uit niet te associëren valt - zoals we in het Weekblad voor Waddinxveen van 2 februari ook schreven - met houten stoelen, gym nastic kb an ken, brekende glazen, lo pende mensen, flisende amateur-foto- grafen en piepende toegangsdeuren. Gelukkig delen de leden van de mu ziek- en theaterwerkgroep De Spintol deze mening, want geprobeerd wordt door het treffen van maatregelen die uitgaanssfeer nog sterker te bena drukken, zo heeft men ons laten we ten. Tot de briefschrijver zeggen we nog, daarmee deze discussie afsluitend: Al het nieuws en de programma’s met betrekking tot de activiteiten van de Stichting Sociaal-Culturele Activitei ten Waddinxveen i.o. (de huidige Stichting Jeugd- en Jongerencentrum Waddinxveen) zijn wekelijks in het Weekblad voor Waddinxveen ruim aanwezig). WADDINXVEEN - B. en W. hebben de volgende week woensdagavond vergaderende gemeenteraad voorge steld te verklaren dat een herziening van het bestemmingsplan Burgweg ’80 wordt voorbereid ten behoeve van een perceel aan de Henegouwer weg 95. Zelden (nooit) zie ik de heer B.J. Woudenberg daar, dus hoe kan dan als reactie gegeven worden dat dit weekblad al zo veel jaren goede in formatie geeft, als je een gemeen- schapsgëbouw als De Bonkelaar uit sluit. Ontwerp-beschikkingen hinderwetvergunningen. Ter secretarie liggen tot 2 maart 1983, elke werkdag van 08.30 tot 12.30 en van 19.00 tot 22.00 uur (op maandagavonden) ter inzage de ontwerpbeschikkingen met bijbehorende bescheiden voor hinder wetvergunningen van: Koninklijke Gouda Garen NV, Wilhelminakade 18, alhier voor het oprichten en in werking hebben van een fabricage van vlasgarens en gevlochten nylon; J. A. Hogenelst, Kromme Esse 4a, alhier voor een nieuwe, de gehe le inrichting omvattende vergunning voor een meubelfabriek; Automobielbedrijf G. A. Bras BV, Noordkade 44, alhier voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een auto sloperij; In het buurtcentrum ’t Ketelhuis is een nieuw programma gemaakt voor tieners van 12-15 jaar. Deze activiteit is op iede re 2e en 4e vrijdag van de maand. De duur van de activiteit is verlengd en de inhoud van de programma’s zijn verbe terd. De tijden zijn geworden: van 19.30 tot 22.00 uur. De entree blijft één gul den. Op het programma staan bijvoorbeeld figuren maken met ijzerdraad, macra mé, werken met blik, fotografie, bloem schikken met droogbloemen, spelcom- petitie, gips gieten met allerlei vormen en leerbewerking. In de hervormde Immanuëlkerk aan de Prinses Beatrixlaan wordt zondagavond 20 februari om zeven uur een jeugddienst gehouden met als thema ‘Dat bidden. .Heeft dat wel zin?’ Medewerking aan deze jeugd dienst verlenen ds. Th.H.G. Hulst en de combo Eljakim uit Hoogvliet. Van der Pool’s Aannemingsbedrijf De Korte Akkeren BV, Mercu- riusweg 27, alhier voor het oprichten en in werking hebben van een werkplaats aan de Henegouwerweg 26d. De aanvragers en degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de aanvragen en een ieder die aantoont dat hij daar toe redelijkerwijs niet in staat is geweest kunnen tot 2 maart 1983 te gen de ontwerp-beschikking(en) bij burgemeester en wethouders van Waddinxveen gemotiveerde bezwaren indienen. Degene, die bezwaar maakt, kan verzoeken zijn persoonlijke gege vens niet bekend te maken. 1. Opening 2. Vaststelling van het verslag van de vergadering d.d. 21-10-1982. 3. Onderhoud groene velden. 4. Vereenvoudiging subsidieverordening. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie 4433 Dienst Openbare Werken en Bedrijven 4433 M.i.v. 21 februari 1983 worden de telefoonnummers van Waddinx veen voorafgegaan door een 1. OPENINGSTIJDEN Gemeentesecretarie: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. 17. Voorstel tot intrekking van de Opslagplaatsenverordening. 18. Voorstel tot aanbieding van de gemeenterekening 1980. 19. Voorstel tot wijziging van de Verordening regelende de be voegdheden en samenstelling van commissies, als bedoeld in ar tikel 62, lid 2, van de gemeentewet. 20. Voorstel tot wijziging van het Algemeen Ambtenaren Regle ment, de Verplaatsingskostenverordening, de Uitkeringsveror- dening en de Verordening Studiefaciliteiten (invoering deeltijd arbeid). 21Voorstel tot intrekking van de Spaarverordening. 22. Begrotingswijzigingen, waaronder beschikbaarstelling krediet ad 15.100,- voor vervanging deuren garagecomplex Noordka de; 2e wijziging begroting Samenwerkingsschool voor Havo/Athe- neum, dienstjaar 1983 (energiebesparende maatregelen). 23. Rondvraag. De stukken liggen voor pers en publiek op het gemeentehuis ter in zage. Commissie van Bestuur Samenwerkingsschool Havo/Atheneum Dinsdag, 22 februari 1983, aanvang 20.00 uur in de Samenwerkingsschool. AGENDA

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 3