PSP-verkeersavond in De Bonkelaar Culturele avond W’veense 1 met vluchtelingen uit Eritrea Topjaar voor de Noordhollands Jongenskoor internationaal bekend weegbrug 1 Grandioze Woensdagavond 16 maart - Voorzitter Bert Woudenberg feestavond Patiënten Hard lachen door ouderen in AF-centrum Vrijdag 11 maart te zien in de Ontmoetingskerk Stolker BV Agenda Goudse Nieuwe film Early Warnings in koffiebar Vrouwen krijgen informatie over voorlichting in ziekenhuis C. van der Bas uitgetreden als directeur van Collectebus voor Simavi in J.P. van Oosten blijft het ICW voorzitten Bioscopen Op 12 maart in Het Trefpunt Huize Souburgh KVO ’80 hulp bij rampen A Arianne Neven bespeelde orgel in Haagse Kloosterkerk f. CURSUS S BIOEMENSCHIKKENI WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 2 MAART 1983 li '1 1 jenskoor onder lei- endrik Timmerman van WADDINXVEEN - nesty International F' Ui De uit Eritrese en in Waddinxveen wonende vluchtelingen bestaande volksdansgroep, zoals die te zien is in Het Trefpunt in Waddinxveen op zaterdagavond 12 maart. Het jaarverslag 1982 van de Vereniging 'De Waddinxveense Weegbrug" wordt gesierd met deze foto van de vermoedelijk bij de drooglegging van de oude Achterofsche Polder omstreeks 1767gebouwde boerderij Canaan. Ei gendom van de fam. van der Maas. Daarvoor lange jaren bewoond door J. van der Sar. Daarvoor 1915 woonde daar fam. Tenze. formeerd Verenigingsgebouw Het Trefpunt aan de Stationsstraat een culturele avond, die tegen betaling van vier iedereen toegankelijk is. in Waddinxveen gulden voor Het befaamde Noordhollands Jongenskoor middels niet meer onbekende vereni ging die zich toelegt op het beoefe nen van de zangkunst. De bedoeling van het samenzingen in een mannen koor is natuurlijk in de eerste plaats een kennismaking met allerlei muziek die in de loop der jaren voor mannen koor is geschreven. Cultureel bezig zijn dus. De Waddinxveense organiste Arianne Neven, hier achter het orgel in de Ontmoetingskerk. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). penbare thema-avond gehouden over de verkeers(on)veilig- De Waddinxveense werkgroepen van Am en de Vereniging Vluchtelingenwerk Neder land houden zaterdagavond 12 maart om acht uur in het Gere- WADDINXVEEN Op initiatief van dc afdeling Waddinxveen van de Pacifistisch-Socialistische Partij (PSP) wordt woensdagavond 16 maart om acht uur in het sociaal-cultureel centrum De Bonkelaar een openbare thema-avond gehouden over heid in Waddinxveen. WADDINXVEEN - Tijdens het mannenkoorconcert dat het christelijk Waddinxveens Man nenkoor De Gouwestem vrijdag avond 11 maart om acht uur in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde in Waddinxveen zal geven treden ook op het in ternationaal bekende Noordhol landse Jong< ding van Hf en de bekende organist Aad der Hoeven. I li MH V-'1 SCHOUWBURG x THALIA Voor informatie en/of opgave: Bel 01717-2010* last, woonerven en verkeersdrempels, opheffen verkeersknelpunten in Wad dinxveen, zoals de Brugweg, de Ju liana van Stolberglaan, Kanaalstraat etc., de regeling van het verkeer in de nieuwe wijk Zuidplas en het ont breken van een echt woonerf in de Oostpolderwijk. In Waddinxveen ge beurden in 1982 426 ongevallen, waarvan 58 met lichamelijk letsel. De avond wordt dus begonnen met de film “Actievoeren” van “Stop de Kindermoord”. De motivering van de makers van deze film is: In uw omgeving te: Boskoop in de Rijks Midd. Tuinbouw school. Azalealaan 115. Waddinxveen in de Kon. Wilhelmina- school, Sniepweg 57. Aanvang: resp. maandag 14 maart en woensdag 16 maart 1983. De wekelijkse cursus bloemen- schikken staat onder leiding van een ervaren en bevoegde leerkracht. De cursus bestaat uit 8 lesavonden. Na iedere les van 19.30 - 21.30 uur nemen de deelnemers een fraai bloemstuk mee naar huis. Het cursusgeld bedraagt f 156,-, in clusief bloemen en het materiaal, als mede een cursusboekje, de cursus is dus volledig verzorgd. In september start ook nog de vestigingsopleiding bloemenschik- ken en binden (bloemist-winkelier). Opgave binnen 10 dagen door een (brief)kaart te zenden aan Stichting Bevordering Onderwijs aan Volwas senen (SBOV), Sir Winston Churchill- weg 2, 2251 CX VOORSCHOTEN. Gaarne duidelijk uw naam, adres en cursusplaats vermelden. Na opgave ontvangt u een bevestiging. Ik t WADDINXVEEN - Vrijdagavond 5 maart zal in de hervormde koffie bar De Schaapskooi aan de Nesse in Waddinxveen de nieuwe speelfilm Early Warnings worden gedraaid. In deze voor iedereen vanaf 15 jaar vrij toegankelijke film ontdekt een jonge journalist de plannen van een elite groep die alle mensen in een computer willen laten registreren, en zodoende macht over de mensheid wil gaan uitoefenen. Deze journalist luistert het plan af en neemt ze op de band op. De verslag gever met z’n cassette wordt wild achtervolgd. Als hij samen met z’n vriendin gevangen wordt genomen, hoort hij het evangelie. De film blijft tot de laatste meters behoorlijk span nend. WADDINXVEEN/GOUDA - Uit een wijziging in het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Midden-Holland blijkt dat de heer C- van der Bas is uitgetreden als directeur bij Meubeltoonzalen Stolker BV, Waddinxveen. —5^ “Duizenden straatgroepen voeren actie voor een veilige woonomge ving. Niet alle acties verlopen even vlot. Dat ligt niet aan de bewoners- groepen. Zij verzetten bergen werk en hebben vaak goede oplossingen ,g, WADDINXVEEN - In de derde week van maart wordt door Simavi - een alge mene vereniging voor directe medische steun aan projecten in ontwikkelingslan den - de jaarljkse inzamelingsactie ge houden. Simavi staat voor een moeilijke opgave. Er is - gelet op de slechte economische si tuatie in de ontwikkelingslanden - een sterke stijging te zien in de vraag naar hulpverlening. Maar, omdat het ook in Nederland slechter gaat, lopen de ink omsten van Simavi terug. In het afgelopen jaar steunde Simavi zo’n 130 projecten in tientallen verschil lende landen. Hiermee was een bedrag gemoeid van rond 3 miljoen gulden! Stuk voor stuk goede, kleinschalige, overzichtelijke en betaalbare peojecten, gericht op het brengen van enige verlich ting in de nog bestaande medische nood. In Waddinxveen vindt geen huis aan huis collecte plaats. Contactpersoon voor Si mavi is zuster C. Blok, directrice van het bejaardenhuis Huize Souburgh, tel. 14366, Prins Bernhardlaan 2. In de Sima- vi-week van 14 tot en met 20 maart staat daar een collectebus in de hal. Do. 8.15 uur, Za. 7 en 9.15 uur, Zo. 4, 7 en 9.15 uur. ZWARTE RUITER. Hij kent geen grenzen, a.l. Za. en Zo. 2 uur. Walt Disney’s tekenfilm: DONALD DUCK’S ZOMERFEEST, a.l. LEIDEN “Glaucoom, wat is dat eigenlijk?” Onder deze titel zal de afdeling Oogheelkunde van het Aca demisch Ziekenhuis te Leiden op woensdag 16 maart 1983 een algeme ne voorlichtingsavond geven, in het bijzonder voor patiënten en hun fa milie, ook in Waddinxveen en Bos koop. Glaucoom is een oogaandoening, waarbij de oogdruk binnen het oog te hoog is. Op den duur treedt bescha diging op van de oogzenuw. Dit uit zich in een toenemende uitval van het gezichtsveld. Een verhoogde oog druk geeft op zichzelf geen klachten. Ongeveer 2 procent van alle Neder landers ouder dan 45 jaar heeft glau coom. Tijdige herkenning is belang rijk. De behandeling bestaat uit het dagelijks gebruik van oogdruppels regelmatige oogdrukmeting en ge- zichtsveldcontrole en soms uit ope ratie. Aan de hand van dia’s en film zal uit leg gegeven worden over dit ziekte beeld. Daarna is er gelegenheid voor discussie en vragen. De voorlichtings avond vindt plaats in de recreatie ruimte van gebouw 5 (6e etage) op het terrein van het Academisch Zie kenhuis. WADDINXVEEN - De vrijdag avond in het Anne Frank-cen- trum door de Katholieke Vrou wenorganisatie 1980 gehouden grootse feestavond, waar de eigen toneelclub het stuk “...Een mens moet eerlijk blij ven...” opvoerde, is geweldig geslaagd. Door de KVO-leden, die wer den geregisseerd door M. Boers en gesouffleerd door Corrie Moerings, werd grandioos ge speeld. Het was lachen van het begin tot het eind voor een met 150 mensen goed gevulde to neelzaal. Op het toneel zagen we Lida Rijnbeek, Koos Schinkel, Ma rian den Haan, Anja Mader, Barry Rodenburg, Jaap de Jong, Ton Moerings, Yvonne Sonneveld en Adrie Nieuwerf. In de pauze was er een grote verloting om de kosten van de feestavond te kunnen dekken. Na afloop van de avond was er een gezellig samenzijn met Theo Bode. kers wordt officieel als vluchteling erkend”. voor gevaarlijke situaties. Maar: Wei nig gemeentebesturen luisteren naar bevolkingsgroepen, nemen ze serieus. Gemeentehuizen blijven voor veel straatgroepen onneembare vestingen. Om een actie tot een goed einde te brengen moet je weten hoe de over heid werkt en moet je weten welke actiemiddelen je moet toepassen.” “Als introductie geeft de film een ab surdistisch beeld van de automobi list in het belangrijke onderdeel: de buurtvergadering waar men praat over de verkeersproblemen. “We moeten er iets aan doen, maar hoe?....” Filosofie achter de film: Het verkeer moet worden aangepast aan de kwetsbare weggebruikers. Door woonwijken zo in te richten, dat auto’s heel langzaam moeten rij den.” Op deze door ds. H.J. van der Steen uit Waddinxveen te openen avond treden op een Eritrese volksdans groep en de Chileense zanger/confe- rencier Luis Aravena. In de pauze wordt er Eritrees volksvoedsel ver kocht, dat door in Waddinxveen wo nende Eritrese vluchtelingen is be reid. De opbrengst hiervan komt ten goede aan het Eritrese Rode Kruis. “GEEN KEUS” WADDINXVEEN/GOUDA Ook vrouwenorganisaties uit Waddinxveen zijn uitgenodigd voor de maandag avond 14 maart in de Goudse Agnie- tenkapel te houden informatieavond over vrijwillige hulpverlening in ram pensituaties. De informatieavond wordt georgani seerd door het provinciaal bestuur van Zuid-Holland en de Provinciale Vrouwenraad. De in 1981 in werking getreden Wet Rampenplannen gaat er van uit, dat er in rampensituaties naast professionele hulpverlening ook hulp nodig zal zijn van vrijwilligers organisaties. Voor een deel van deze vrijwillige hulpverlening wórdteen beroep gedaan op plaatselijke vrou wenraden en vrouwenorganisaties. Tijdens de voorlichtingsavond op 14 maart zal ook de rampenorganisatie in het algemeen aan de orde komen. Volgens de al eerder genoemde Wet Rampenplannen is iedere gemeente verplicht een rampenplan op te stel len. Na een algemene inleiding zal de avond in de Agnietenkapel voor een groot deel gevuld worden met een fo- rum-discussie onder leiding van de Provinciale Vrouwenraad. WADDINXVEEN - Vorige week woensdagavond trad op uitnodiging van de culturele commissie van de Stichting Dienstverleningscentrum Waddinxveen in het Anne Frank- centrum op de volksdichteres me vrouw E. Man-van Duyvendijk. De in Ouderkerk aan den IJssel ge boren mevrouw Man hield, zoals ze vertelde, al heel vroeg van woor den. Reeds op 17-jarige leeftijd be gon zij te dichten. Het programma voor de pauze bestond uit het voor dragen van haar gedichten tijdens het vertellen van haar indrukwekkende autobiografie. Na de pauze had het programma een heel ander karakter want het eerst zo stil luisterende pu bliek hoorde men nu hard lachen en de verhalen bevestigen die mevrouw Man vertelde over vroeger in het dia lect van de Krimpenerwaard. Voor de toehoorders was dit weer eens een heel andere avond waar iedereen zeer van genoten heeft. De eerstvolgende avond, georganiseerd door de Culturele Commissie, is maandag 21 maart. Dan zullen de Gouwe Sanghers uit Boskoop op treden. WADDINXVEEN - De nieuwe sa menstelling van het bestuur van de Ondememerskring Industrieel Con tact Waddinxveen (ICW) is als volgt. Voorzitter J.P. van Oosten, secre taris G.Th.B. Mulleman, penning meester W.A. den Boer, B.F. Boon- stoppel Crzn, U.F. Bierma en G.A.J. van Duimen, leden. Het bestuur wordt bijgestaan door C. Dijkshoorn als uitvoerend secretaris. Maar daarnaast is zingen ook een fij ne ontspanning voor iedereen, vooral als dat zingen kan gebeuren op een enthousiast en gezellig koor als “De Gouwestem”. Een mannenkoor heeft Het Noordhollands Jongenskoor is één van de weinige jongenskoren in Nederland en het enige jongenskoor in Nederland met bassen en teno ren. Het koor bestaat uit ongeveer veertig geoefende zangers tussen ze ven en 21 jaar en nog eens 15 koor- schooljongens, die eerst twee jaar de koorschoolrepetities moeten volgen, voordat ze aan uitvoeringen mogen meewerken. Tweemaal per week ko men alle jongens bij elkaar om te re peteren. De groep is erg enthousiast, er heerst een grote saamhorigheid en er wordt hard gewerkt. Tijdens koorschoollessen wordt de aanstaande zangers van alles geleerd. Op professionele wijze komen aan de orde muziek leren lezen, ademha- lingstechniek, uitspraak, stembeheer- sing etc. Pas bij gebleken geschikt heid worden de jongens tot het koor toegelaten. Kwaliteit staat dus hoog in het vaandel van dit aantrekkelijke jongenskoor. Samen goede muziek maken in een ontspannen sfeer is dan ook hun de vies. Naast al deze schoolactivitei ten komt het echte koorwerk aan bod. Er wordt kennis opgedaan uit de hele muziekgeschiedenis, muziek van zeer lang geleden tot eigentijdse muziek. Verder wordt er concerter- varing opgedaan tijdens binnen- en buitenlandse concertreizen. SUCCES Hoewel er hard gewerkt moet wor den heerst binnen het koor een sfeer van aantrekkelijke ongedwongenheid, spontaniteit, gevoeligheid en natuur lijkheid op basis waarvan de jongens van het Noordhollands Jongenskoor opmerkelijke muzikale prestaties we ten te leveren. Dat laatste blijkt wel uit de succesvolle buitenlandse con certreis, die het koor in deze voor jaarsvakantie maakte. Het is op uitnodiging naar Frankrijk geweest om daar, in het kader van de promoting van de jeugdzang, in een voorstad van Parijs een concert te geven. Ook is het koor opgetre den in de prachtige St. Clothilde, een grote kerk in het hartje van Parijs. Dit jaar wordt meegewerkt aan uit voeringen van de Mattheus-Passion in verschillende plaatsen in ons land. Ook staan er enkele concerten met het Noordhollandse Jeugdorkest op het programma, onder andere in het concertgebouw te Haarlem. DE GOUWESTEM Het Christelijk Waddinxveens Man nenkoor “De Gouwestem” is een in- kennelijk toch iets bijzonders gezien het feit dat er zoveel belangstelling voor is; er zijn al 75 leden en er ko men er steeds meer bij. In een mannenkoor is er een wat an dere stemverdeling dan in een ge mengd koor. Er zijn le tenoren, 2e tenoren, baritons en bassen. Om tot goede resultaten te komen is het be langrijk dat de stemmenverhouding juist is. Evenveel stemmen in elke partij is ideaal “De Gouwestem” staat onder lei ding van Adriaan Verhoef een en thousiast en bekwame dirigent, die het mannenkoor iedere keer weer weet te inspireren, om welke soort muziek het ook gaat. De activitei ten van het koor richten zich vooral op het geven van en het meewerken aan concerten. Verder wordt er op getreden in bejaardencentra en zie kenhuizen. Eén van de activiteiten zal voortaan een mannenconcert in het voorjaar zijn. Het bestuur heeft besloten de baten van die concerten te schenken aan charitatieve instellingen. Voor dit jaar is de stichting ‘De Gouwebloem’ te Waddinxveen gekozen, een stich ting die zich inzet voor onze gehan dicapte mede-inwoners. “De Gouwe bloem” draait helemaal ongesubsi dieerd, dus het is de moeite waard om dit werk financieel te steunen. VOORVERKOOP De toegangsprijs van tien gulden (jon geren tot 16 jaar vijf gulden) is dan ook gebaseerd op de gedachten, dat er van elke toegangskaart een bepaald bedrag naar de gehandicapten moet gaan. Om iedereen die dit concert wil bezoeken in de gelegenheid te stel len zich van een plaats te verzekeren zijn er een aantal voorverkoopadres sen ingesteld: Rabobank Waddinx veen; P. Harkes, Julianastraat 81, Boskoop, tel. 01727-6003; D. Wes- terduin, Boezem weg 23, Waddinx veen, tel. 01828-18839; W. Kooiman, Groensvoorde 128, Waddinxveen, tel. 01828-16390 en Slagerij Van Beest, Winkelcentrum De Luifelbaan, Wad dinxveen. WADDINXVEEN/DEN HAAG De Waddinxveense Arianne Neven, wonend bij haar ouders aan het Sweelinckhof, heeft maandagavond meegedaan aan het veertiende interscholaire muziekconcours Edith Stein in Den Haag. In het kader van dit concours voor middelbare scholieren bespeelde ze als fina- liste de Toccata van G. Young op het orgel van de Klooster kerk aan het Lange Voorhout in de residentie. Met haar spel behaalde de 13-jarige Waddinx veense de tweede prijs. Ze kreeg een cadeaubon. Haar muzikale prestaties wer den beoordeeld door een jury bestaande uit Daniël Wayen- berg (voorzitter), Gerard Ak kerhuis Paul Niesing en Piet Veenstra. De eerste prijs in de categorie organisten omvatte de Ruud van der Meer beker en de twee de prijs betrof een cadeaubon van f. 50,—. Voor alle cate- goriën (organisten en piano-be- ginners en -gevorderden) waren er nog de Residentie Orkest Prijs, de Extra Diligentia Prijs, de Prijs van de Gemeente ’s- Gravenhage en de Tros-Radio Prijs. Gouda, een gemeenteraadslid van de VVD in Waddinxveen en een lid van de PSP. Voorzitter van het panel is Bert Woudenberg, journalist en voor- lichtingsmedewerker van de Vereni ging Veilig Verkeer Nederland. GOEDE OPLOSSINGEN Het doel van de PSP-verkeersavond in De Bonkelaar is om met zoveel mogelijk Waddinxveners te praten over het vervoer in Waddinxveen en daarvoor goede oplossingen te vin den. Gedacht moet dan worden aan maximum 30 km per uur in de be bouwde kom, beperking geluidsover- Amnesty International en de Vereni ging Vluchtelingenwerk Nederland hebben de avond in Het Trefpunt ge organiseerd om nog eens onder de aandacht te brengen dat een vluch teling geen keus heeft. Eind vorig jaar trok de aandacht het beleid van de Nederlandse regering ten aanzien van de asielzoekers die zich jaarlijks aan onze grenzen melden met het verzoek om bescherming. De Waddinxveense werkgroepen van AI en VVN: Er kwam toen aan het licht dat Nederland niet zo’n gastvrij land is als wij wel denken. Als het gaat om de toelating van de indivi duele vluchtelingen dan komt Neder land zelfs op de laatste plaats, want slechts 2,5 procent van de asielzoe- WADDINXVEEN - Het lijkt erop dat 1982 voor de Vereniging “De Waddinxveense Weegbrug” een top jaar zal blijken te zijn geweest. Dat blijkt uit een jaarverslag dat is ge publiceerd naar aanleiding van de vrijdagavond 11 maart om acht uur in café-restaurant De Unie aan de Kerkweg-Oost te houden jaarvergade ring. Bedroegen de vorig jaar aan de Noordkade ontvangen bruto weeggel- den f. 56.929,00, vijf jaar eerder (1978) ging het nog om f. 24.356,70. In de tussenliggende jaren was er steeds sprake van een stijgend omzet- bedrag. “Voorlopig leeft de gedachte bij het bestuur dat 1982 wel eens voor en kele jaren een top zal blijken te zijn geweest”, aldus secretaris F.M. van Tol van de Vereniging “De Waddinx veense Weegbrug” Hij constateerde dat mevrouw De Jong, ijverig geas sisteerd door haar man, in 1982 veel werk heeft verzet GEEN KLACHTEN “Er is heel veel gewogen op soms on mogelijke uren van de nacht. Als weegbrug verkoop je diensten aan de klanten en dat betekent in Waddinx veen dat, met uitzondering van de zondag, de weegbrug dag en nacht ge opend is. Klachten bereiken het be stuur nooit en daarom hulde aan de familie De Jong, die dit alles maar zo simpel oplost en doet.” De Waddinxveense weegbrug aan de Noordkade wordt elk jaar door Phi lips gecontroleerd. De winst die vorig jaar werd gemaakt bedroeg f. 12.981,— (na aftrek belasting). Dat betekent een goede renteuitkering voor de leden. De vennootschapsbe lasting bedroeg maar f. 1.452,00 om dat er een te compenseren bedrag van f. 9.000,— was. Onderhoud en kos ten zijn binnen de perken gebleven. Het eigen vermogen van de Vereni ging “De Waddinxveense Weegbrug” benadert de ton. Op de vrijdagavond 11 maart te hou den jaarvergadering, die wordt ge opend door voorzitter P. Oudijk, zul len de heer A. van Bergen en J.H. den Boer verslag doen namens de kascom missie en zal in de plaats van de niet meer herkiesbare heer Ph.A. van der Breggen een nieuw bestuurslid wor den gekozen. Do. en Vr. 8 uur, Za. en Zo. 3.30, 7 en 9.15 uur, Di. en Wo. 8 uur. THE ROAD WARRIOR. Uitroeien en overleven is het spel van de man die de hel niet vreest. 16 jr. Jeugdbios: Za. en Zo. half twee, Wo. half drie. OOM FER DINAND EN DE TOVER DRANK. Een jeugdfilm als een feest a. 1 Thalia ‘Special’: Vr. 10.15 uur, Za. 11.30 uur en Ma. 8 uur. Renee Soutendijk in VAN DE KOELE MEREN DES DOODS. 16 jr. De gratis toegankelijke avond begint met het draaien van de film “Actie voeren” van de Stichting Pressiegroep Stop de Kindermoord. Deze 20 mi nuten durende rolprent van produ cent Dick Jansen en het Filmhuis is gemaakt met subsidie van het voor malige ministerie van CRM. Na het vertonen van de film is er een paneldiscussie waaraan onder meer zullen deelnemen een vertegenwoor diger van de rijkspolitie in Waddinx veen, een lid van de Echte Neder landse Fietsers Bond (ENFB), een lid van de EHBO uit het ziekenhuis in

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 13