Gerard Okkerse erelid van TV Waddinxveen Voor Wim Bron is de DE GOUWE NU BIJNA VEILIG lol er voorgoed af Korbis blijft ongeslagen Zaterdag 15e Langs de Gouwe-loop gionaal bekende atleten en de leden van het organiserende Antilope. Het parcours over 3 ronden gaat via het Wilgenlaantje naar Boskoop en dan langs de Gouwe terug, om via de Noordkade en de Staringlaan weer bij de finish aan te komen. De start van de wedstrijdloop is om 13.00 uur. Om 14.00 uur is er een grote prestatieloop. Antilope verwacht hiervoor een grote aanloop, mede door het feit dat na de succesvolle Sprokkelcross veel deelnemers zich reeds hiervoor aanmelden. De snel verzorgde uitslagenlijst is bij deze groep zeer gewaardeerd. De route is dezelfde als de wedstrijd loop. De afstanden variëren van 3,2 Wim van Breemen 250ste ANTILOPERS IN VOORSTE Toch nog een breuk van ’’zijn” Be Fair ZATERDAG WEER VOETBAL? 24e Ronde WSV WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Badmintonjeugd weer succesvol G. P. H. Hup nieuwe trainer van Be Fair Hans Langerijs in nieuwe ploeg Tweede plaats hockeydames ’’Waddinxveen” Volleybalsters dicht bij titel Geen limiet De Gouwe bij C-zwemstrijd Met bus naar De Uithof GELEDEREN V V WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 2 MAART 1983 t sprong hebbende Waddinxveners het 12 11 1 0 23122-49 11 6 1 4 13 70-69 11 5 2 4 12 65-60 10 5 1 4 11 53-51 11 4 2 5 10 53-62 WADDINXVEEN - ‘Bron stopt met pijn: Mijn werk bij Be Fair is niet af', (Alphens Dgblad), ‘Bron bekijkt net’ (Goudsche en ‘Wim Bron: Ik heb --j van bij Be Fair’ (Rijn Gouwe). Dat waren de kop- in de regionale pers over ■pen van de 35-jarige er Wim Bron bij twee- WADDINXVEEN Middels een duidelijke 7-14 overwinning op Vitesse in Barendrecht is de vorige week zaalkorfbalkampioen geworden ploeg van het Waddinxveense Korbis ongeslagen geble ven in klasse III D. De kersverse titelhouder beleefde een makke lijke avond tegen een sportieve tegenstander. Courant) er genoeg en C pen net stopp aanvoerdei deklasser Be Fair. Hoewel het Weekblad voor Waddinxveen vorige week woensdag berichtte dat een lijmpoging van oud-elf- talleider Barend Tamerus tussen Wim Bron en Bert Graafland enerzijds en de vertrekkende trainer Herman Hartgers ander zijds geslaagd was verscheen Wim Bron tegen de gemaakte afspraken in dinsdagavond niet op de training. De breuk was toen definitief. WADDINXVEEN Het eerste waterpolozevental van De Gouwe is na de zondag behaalde 8-10 overwinning op het Groningse ZGC vrijwel zeker van handhaving in de eerste klasse van de KNZB. De Waddinxveners konden uiterst tevreden met twee punten de Mar- tinistad weer verlaten. Het definitief veilig stellen van het eerste klasserschap gebeurt echter komende zaterdagavond om half acht in het overdekte zwembad ‘de Sniep’ waar de nu 5 wedstrijdpun- ten voorsprong hebbende Waddinxveners het water in zullen gaan tegen de k STAND \1 6 7 8. Vitesse IV X Zaterdag staat het competitietreffer! tegen De Zwervers uit IJsselmonde op het programma, terwijl de thuis blijvers om 14.30 uur terecht kunnen bij Be Fair II - Excelsior M. II. Struik - Kraan De Schrijver - Kardol Oosterloo -J oosten Bloem - Claassen Muit - Versluis V.d. Starre - M. de Haan Besemer - Ket Ritter - Asscheman Torenbeek - J. v.d. Heiden Nekeman - Goor V. Sandijk - Ponsioen Noorland - Verwaal Steenland - P. de Haan Twigt - Kleiweg V. Offeren - V.d. Eyck Stand aan tot 16 km. voor de lange afstandlo- pers. Voor de trimmers bestaat er weer de mogelijkheid om het Natio nale Trimloopboekje af te stempelen en zodoende de minimaal 100 km. voor heren bij elkaar te lopen en voor een herinnering van de K.N.A.U. in aanmerking te komen. Zwerver Exc. M. FC Lisse Be Fair Zwervers ’s-Grav. Xerxes Zwal. VI. Lyra Spirit Geino. RVVH DOTO Russner, 8-10. En doordat keeper Kors van Tilburg weer goed op dreef was bleef deze stand tot aan het laat ste signaal gehandhaafd. er een mooie prijzentafel aanwezig, welke door de middenstand van Wad dinxveen beschikbaar is gesteld. Voor de prestatielopers wordt er een loterij gehouden. De winnaar van de wedstrijdloop zal een nummer trek ken. Voor alle startnummers die eindigen op het nummer dat getrok ken is, is er een prijs beschikbaar. VIDEO Evenals bij de Sprokkelcross zullen er van de Langs de Gouwe-loop video beelden worden gemaakt, die direkt na afloop te zien zullen zijn in de kantine van Antilope. Voor inlich tingen over deze loop kan men bel len H.F. Kraan, tel. 14008. 6. Maassluis III 12 4 2 6 10 62-75 7. Vr.schaar III 12 5 0 7 10 75-89 13 1 1 11 3 56-101 dankzij hebben zodoende het ritme erin houden. afgebr. 0-1 1/2-1/2 0-1 1/2-1/2 0-1 0-1 1/2-1/2 1-0 1-0 1-0 0-1 1-0 0-1 1/2-1/2 kop na de 24e ronde: 1. Van Deelen, 2. Struijk, 3. Kraan, 4. Kardol, 5. J. v. Oort. EERDER Eerder in zijn loopbaan stapte Wim Bron ook al eens tussentijds op. Toen speelde hij nog bij de Bredase profclub NAC. ‘Enkele jaren geleden heb ik precies hetzelfde meegemaakt. Ik had toen nog een contract voor een half jaar bij NAC. Ik moest dus verder, maar ik miste het plezier. Toen ben ik er weggegaan en nooit meer teruggeweest’, accentueert hij z‘n vastberadenheid. ‘Natuurlijk is het een ongelukkig mo ment om midden in het seizoen te WADDINXVEEN Waddinxveens enige profwielrenner Hans Langerijs begint langzaam maar zeker - even als al zijn collega’s - de winterslaap van zich af te schudden. De eerste trainingswedstrijden zijn al weer ver reden. De aan de Wilgenhorst wonende Hans Langerijs is dit seizoen de ploeg van Beckers-Gazelle met ploegleider Jacques de Goede gaan versterken. Hij stapte daarvoor over van Elro Snacks-Auto Brabant-Mavic. De volledige ploeg van de Waddinx- vener Hans Langerijs ziet er zo uit: Broers, Jonkers Kerstens, Nieuw- dorp, Van den Hoek, Van Peer, Van Poeyer, Van Vlimmeren en de Bel gen Romain Oostermans, Bruyn- donckx en Onnockx. om 18.00 uur de return plaats zal vinden. KORBIS Dl pupillen In een door Korbis Dl pupillen vlot gespeelde wedstrijd bleef de ploeg van trainster/begeleidster Janneke van Griensven tegenstander de Ber men met 3-0 de baas. De ruststand in deze wedstrijd was deels door pech nog gelijk (0-0). Na rust echter kwam Korbis via Ester Visser (2x) en Masche Koster (lx) met 3-0 aan de leiding en atond dat ook niet meer af. Kortom een verdiende zege van dit achttal. STAND III D: 1. Korbis 1 2. Weidev. II 3. Kapellen II 4. Bolnes IV 5. KOAG IV WADDINXVEEN - Voetbaltweede- klasser Be Fair, in deze competitie een gedeelde tweede plaats bezettend met Excelsior M en FC Lisse, komt waarschijnlijk komende zaterdagmid dag - na een voetballoze maand fe bruari - weer in actie tegen concur rent De Zwervers. Deze competitie wedstrijd wordt uit gespeeld. Het ligt in de bedoeling van de KNVB de competitie na de Paasda gen weer volgens de kalender te laten verlopen. Op zaterdag 19 maart en op Paaszaterdag zowel als Paasmaan dag zullen inhaalprogramma’s wor den afgewerkt. Het programma van 19 maart behelst echter een vrijwel volledig programma (het programma dat op 5 februari jl. op twee wed strijden na, volledig werd afgelast) zodat na de Paasdagen nog minstens één inhaaldag zal moeten worden in gepast. Wanneer dat zal zijn is echter nog niet bekend. Op de overige za terdagen in maar, 5, 12 en 26 zullen volledige wedstrijddagen worden af gewerkt. Zoals bekend zal, om te komen tot een totaal van 39 clubs in de volgen de zaterdag-competitie, een gewij zigde promotie-degradatieregeling van kracht zijn, waarin uit de tweede klas de bovenste twee clubs promo veren en de nummer drie van de tweede klasse B om één plaats zullen strijden in een halve competitie. ject vernield. Dit stelde de organisa tie voor de opgave om op het laatste moment de route te verleggen. De op het ijs zo nodige verzorging van voedsel en drank kon echter niet meer op de nieuwe route worden aangevoerd, zodat de schaatsers het zonder verzorging moesten doen. Dit leverde heel wat problemen op. Om de dorst te lessen werd soms zelfs sneeuw genomen. Pas na één ronde kreeg men bij door komst wat drinken aangereikt. Het ijs was op sommige plaatsen zeer slecht, in totaal ongeveer 40 van de 200 km. Voor de achtste keer lukte het de 46- jarige Jan Roelof Kruithof om weer als eerste te finishen in een tijd van 7 uur met als tweede Hylke Boerstra (29 jaar) en als derde Egbert Vosse- beld (49 jaar). WADDINXVEEN In goed overleg met vertegenwoordigers van de selec tie en begeleiding heeft het bestuur van de afdeling voetbal van de chris telijke sportvereniging Be Fair uit een groot aantal sollicitanten de heer G.P.H. Hup gekozen als nieuwe trai ner. Hij zal Herman Hartgers na het derde seizoen 82/83 als hoofdtrainer op volgen. Ger Hup, wonende in Den Haag, is 44 jaar en verbonden als technisch onderzoekassistent aan de TH te Delft Als voetballer heeft hij 8 jaar betaald voetbal gespeeld bij Scheve- ningen Holland Sport/ADO/FC Den Haag en is hij na z‘n actieve loopbaan als voetballer sinds 1972 actief als trainer. Hij is in het bezit van een B- licentie. Als trainer is hij werkzaam geweest bij Verburgh uit Poeldijk - welke on der zijn leiding promoveerde van de 3de naar de 2e klas -, hoofdklasser RVC uit Rijswijk, en is hij momen teel verbonden aan de 3e klasser VVSB uit Noordwijkerhout. Ger Hup zal als hoofdtrainer drie avonden per week de A-selectie onder zijn hoede nemen en deze za terdags bij de wedstrijden begeleiden. WADDINXVEEN Het eerste da mesteam van de hockeyclub Wad dinxveen heeft zaterdag de zaal- hockeycompetitie afgesloten met een verdiende tweede plaats door het ver loop van de twee laatste wedstrij den. Tegen Westland werd met 2-1 gewonnen en tegen Zoetermeer werd met 2-0 verloren. De eerste wedstrijd tegen het in de- gradatiegevaar verkerende Westland leverde na een matige strijd de twee benodigde punten op. Dames I won eerder in een eveneens zwakke wed strijd met 6-2. Deze keer kwam de overwinning minder gemakkelijk tot stand. Westland scoorde uit een straf- comer doordat Waddinxveen ver keerd uitliep. Via twee velddoelpun- ten van Pauline Christoffels werd de eindstand 2-1. De tweede wedstrijd tegen Zoeter meer speelde dames I beter doordat ze meer onder druk gezet werden door Zoetermeer. Dames I kreeg in het begin al enkele kansen om te sco ren, die helaas niet in doelpunten re sulteerden. Het was duidelijk dat er strikte man dekking toegepast zou moeten wor den tegen het met drie man opko mende Zoetermee. Hoewel dit rede lijk functioneerde, moest keepster Lydia Ruiter herhaaldelijk ingrijpen. Toch wist Zoetermeer verwarring te brengen in de Waddinxveense verde diging en scoorde (0-1). Waddinx veen bleef probéren, kreeg veel straf- comers, maar ook veel variaties hier bij mochten niet baten. Ook Zoetermeer kreeg veel kansen via strafcomers. Tenslotte wisten zij, nadat de bal twee keer op de doel lijn gestopt werd door verdedigster Anne-May Barth, de stand op 2-0 te brengen. Volgende week begint de veldcom- petitie weer. Dames I speelt de eer ste wedstrijd zondag 13 maart te gen Huizen. WADDINXVEEN De badminton jeugd van de multisportvereniging TOOS kende het afgelopen weekein de zowel een nederlaag als een over winning. Het eerste team verloor met 8-0 van Delft 2 en het tweede team won met 5-3 van Merenwiek 7 uit Leiden. Vooral de enkels van het tweede team tegen Merenwiek 7 uit Leiden waren spannend. Beide teams hiel den elkaar in evenwicht: 2-2. De le dubbel werd verloren, zodat de stand 2-3 in het voordeel van Merenwiek werd. De resterende 3 dubbels wer den echter met grote overmacht ge wonnen. Vooral de 4e dubbel werd met zeer grote overmacht gewonnen: 15-0, 15-0. Het 2e team won uitein delijk met 5-3 en hield zodoende de punten in eigen huis. Het le team ging op bezoek bij het 2e team van B.C. Delft. Hier viel ech ter weinig eer te behalen voor TOOS. Een betere techniek en een uitste kend spelinzicht als gevolg van een grote competitie-ervaring troefden de werklust, veel mindere techniek en zeer geringe competitie-ervaring van TOOS moeiteloos af. Dit resulteerde in een regelmatige 8-0 overwinning voor Delft 2. Echter, TOOS 1 zit niet bij de pak ken neer en pakt over 14 dagen (12 maart) thuis de draad weer op tegen het Zoetermeerse Aigis 3. Op dezelf de dag gaat het 2e op bezoek bij Apollo 2 in Roelofarendsveen. stoppen’, geeft hij toe. ‘Zelf was ik er liever aan het einde van het seizoen mee opgehouden. Ik ben eigenlijk nog niet klaar met mijn werk bij Be Fair. Ik heb altijd gezegd dat ik pas zou stoppen als we in de eerste klas se, het hoogst bereikbare, zouden spelen. Destijds ben ik in de vierde klasse begonnen. Zes jaar, waarin ik veel geleerd heb, ben ik weggeweest. De laatste jaren ging het redelijk goed. We hebben toch een hoop goe de spelers gehad. Maar de promotie had vorig jaar al moeten komen1! WADDINXVEEN In de derde divi sie G klopten de volleybaldames van Be Fair (op kop met 5 punten ver schil) in Delft Tornado met 1-3. Na een rommelige eerste set (16-14) was het Be Fair dat duidelijk de lakens uitdeelde. Tornado kwam er niet meer aan te pas en moest via 10-15, 10-15 en 4-15 terug naar af. In de laatste set viel aan Waddinx veense zijde het spel van Marcella Kooijman en Joke Baans op. Eerstge noemde was in aanvallend opzicht sterk bezig en laatstgenoemde verza melde talrijke punten middels haar gevaarlijke serve. Het herenteam van Be Fair moet aan het eind van het seizoen waarschijn lijk een stapje terug doen. De belang rijke wedstrijd tegen Donar ging za terdag met 1-3 verloren (11-15, 5- 15, 15-11 en 5-15), waardoor hand having in de promotieklasse met nog zes wedstrijden te gaan praktisch niet meer mogelijk is. WADDINXVEEN Voor de onder linge competitie speelde de Waddinx veense Schaak Vereniging WSV de 24e ronde. De uitslagen daarvan zijn: met de beide vedetten van Be Fair en arrangeerde vervolgens een gesprek met Hartgers. De bemiddelingspoging oogde zeer succesvol, want de uit komst van de voetbalbabbel was dat Graafland en Bron toezegden dins dags weer te gaan trainen. Graafland ging bovendien accoord met de eis van Hartgers om minimaal nog een wedstrijd in het tweede team te spelen aleer hij z‘n definitieve ren tree in het standaardteam zou ma ken. Hartgers hield op die manier voet bij stuk, ook al moest hij toege ven dat Graafland ‘zich niet opnieuw hoefde te bewijzen’. Graafland verscheen vorige week dinsdag wel op de training, maar Wim Bron besloot alsnog om zich defini tief af te melden. Hij stelde Be Fair- voorzitter Willemstein daar vorige week maandagavond van op de hoogte. ‘Ik sta nog steeds achter mijn beslissing. Het enige dat ik Willem stein toegezegd heb is dat ik terug zal komen als ik weer zin mocht krijgen. Maar mijn afscheid is wat 'mij betreft definitief’, meldde Bron vorige week in het Alphens Dagblad. WADDINXVEEN - Tijdens de jaarlijkse ledenvergadering van de tennisvereniging Waddinxveen is aftredend voorzitter Gerard Ok kerse benoemd tot erelid. Na de heer Brants is hij het tweede erelid van de vereniging die aan de Al- berdingk Thijmlaan het tennis park “De Woerd” bespeelt. Tijdens het 7-jarige voorzitter schap van Gerard Okkerse is er veel gebeurd binnen het tennis- gebeuren van “Waddinxveen”. Met name de verhuizing van het oude park in het “Wamaarplant- soen” naar het 8-banen tellende compex aan de Alberdingk Thijm laan, alsmede de bouw van het prachtige clubhuis, heeft veel vol doening geschonken. Tevens is een groei van 30 naar ruim 600 leden gerealiseerd. Ge rard Okkerse Iaat een financieel krachtige vereniging die qua tennis op hoog niveau speelt achter voor zijn opvolger Henk Waser. De overige bestuursleden zijn Ton Rutten (vice-voorzitter plus ten niszaken), mevr. M. Compeer (se cretaris), mevr. W. Albers (pen ningmeester) en Herman van den Berg (lid). In samenwerking met de jeugd commissie, de technische commis sie en de drie trainers wordt een meerjarenplan opgesteld om de opvang en begeleiding van de jeugd meer gestalte te geven. “Waddinxveen” heeft jarenlang een uitstekende naam op dit ter rein gehad en wil dit continueren. NIEUWE LEDEN Het ledental, dat in het najaar al tijd terugzakt naar ongeveer 570 leden, zal naar verwachting in april bij de opening van het sei zoen weer ongeveer 625 leden be dragen. Aanmelding als lid van de tennisvereniging Waddinxveen is nog mogelijk via het secretariaat bij mevrouw M: Compeer, Pot- gieterstraat 10, telefoon 16877. Wilde geblesseerd raakte. De grote man in de tweede helft was Kees Verbree die driemaal wist te scoren. René v.d. Wilk bepaalde eindstand op 0-5. Na rust was het vooral de betere conditie en de hogere snelheid waarin Be Fair acties werden uitgevoerd, dat Jodan Boys de das om deed. Door Be Fair’s aanvallende houding kwamen er voor de gastheren ook mogelijkhe den, een goed ingrijpende achterhoe de en een zwak afwerkende voorhoe de van de Boys voorkwamen tegen doelpunten. Naast coalketter Verbree viel aan Be Fair-zijde het goede spel van Jan van Rijn op, hij benutte de geboden ruimte voortreffelijk. Het meest po sitieve was echter dat we Jodan Boys weer gespeeld 21 27-12 18 22-17 18 25-15 18 18- 8 17 20-21 16 27-24 15 20-20 14 20-16 14 22-24 11 15-18 8 12-21 7 10-18 3 10-34 Onder leiding van scheidsrechter Bei der konden de toeschouwers twee achttallen aan het werk zien waar uit maar liefst 21 doelpunten voort kwamen, waarvan er dus 14 van Kor bis bij waren. Topscoorders in deze wedstrijd waren Jan Minekus en Dick Haagsman elk met 4 treffers. Goede tweede was Truus Visser met 2 doel punten. KORBIS III Tegen Olympia III liet Korbis 3 het afweten en werd naar een kansloze 9-3 nederlaag gespeeld. Wil de ploeg de degradatie ontlopen, dan zal er nog minstens één wedstrijd gewon nen moeten worden. Hopelijk ge beurt dat komende zaterdag wanneer Uiteraard is er ook een jeugdpres- tatieloop over 2 km. Hiervan vindt de start 2 min. later plaats, dus 14.02 uur. Evenals vorige jaren is er ook nu weer een bokaal beschikbaar gesteld voor de school met de meeste deel nemers. Winnaar van verleden jaar was de openbare Leon van Gelder- school. Voor de wedstrijdatleten is WADDINXVEEN Zaterdag voor een week werd in het Vijf mei-bad te Leiden het 3 e programma in het kader van de C-wedstrijden van de Kring Gouwe-Rijnstreek afgewerkt. Aan deze wedstrijd namen ook 12 De Gouwe-leden deel op 18 starts in 10 nummers. Alhoewel niet minder dan 11 persoonlijke records werden gezwommen behaalde geen van de deelnemers een limiet. Christine Sol kwam op de 100 m schoolslag m.o. 12 jaar er nog het dichtst bij. Zij kwam slechts -.6 sec. tekort voor een B-limiet (1.38.0). Remco de Frankrijker benaderde de B-limiet (1.39.0) op de 100 m schoolslag j.o. 12 jaar tot op 3.2 sec. en Gillian van den Berg bleef slechts 4.3 sec. verwijderd van de B-limiet (3.10.0) op de 200 m wisselslag m.o. 12 jaar. WADDINXVEEN - De dit jaar een halve eeuw oud zijnde Waddinx veense ijsclub Nooit Gedacht gaat weer met de jeugd schaatsen in het Haagse schaatscentrum De Uithof. Dat gebeurt komende zaterdag. De bus naar de ijsbaan vertrekt bij de openbare Jan Ligthartschool aan de Kerkstraat om 13.00 uur en bij de Rabobank aan de Kerkweg-Oost om 13.10 uur. De kinderen, die zich kun nen opgeven bij de heer D. Minnes, Willem de Zwijgerlaan 38, komen omstreeks 18.00 uur weer in Wad dinxveen terug. WADDINXVEEN - De Waddinx veense sportclub Antilope houdt za terdag 5 maart voor de vijftiende maal de Langs de Gouwe-loop. Het programma omvat een wedstrijdloop (10.000 meter), een prestatieloop (afstanden 3,2 - 6,4 - 9,6 - 12,8 en 16 kilometer) en een jeugdprestatieloop over 2 kilometer. De start en finish is tegenover de atletiekbaan aan de Al berdingk Thijmlaan. Iedere deelne- mer(ster) ontvangt een fraaie herin nering, terwijl er voor de besten prij zen en bekers beschikbaar zijn, ter wijl er ook een scholenprijs is. De 15e Langs de Gouwe-loop zal een felle strijd te zien geven tussen re- WADDINXVEEN - De Waddinx veners Ton en Paul van Pinxteren en Martien, Gerard, Cor en Jan Droog hebben zaterdag meegedaan aan de 11e Groenhovenloop in Gou da. De atleten van de sportclub An tilope beschouwden deze wedstrijd als een goede repetitie voor de zater dag in Waddinxveen te houden Langs-de-Gouwe-loop. Vanaf de start tot de finish had Joop van Engelen van de AAV’36 uit Al- phen aan den Rijn de leiding. Onge veer twee minuten achter hem kwam Martien Droog als tweede over de fi nish. Voor de 15 kilometer had hij 53 minuten en 17 seconden nodig. Gerard en Cor Droog hadden een slechte start, maar maakten er een prima inhaalrace van. Uiteindelijk werd Cor zesde in 54 minuten en 35 seconden. Gerard kwam als ne gende over de finish na 55 minuten en 40 seconden. Op precies 5 minuten volgde Ton van Pinxteren en diens broer Paul vol tooide de 15 kilometer in circa 63 minuten. En als laatste Antiloper kwam na een regelmatige race Jan Droog binnen na 66 minuten en 15 seconden. PUNT Wim Bron heeft dus definitief een punt achter zijn loopbaan gezet. De kleurrijke voetballer van tweedeklas ser Be Fair is het zat en kan het gees telijk niet meer opbrengen om de training te hervatten. Enkele weken geleden stopte hij met voetballen toen spits Bert Graafland in conflict kwam met trainer Herman Hartgers over een basisplaats in het standaard team. Graafland, bezig aan een come back na een beenbreuk, eiste een vaste plaats, die Hartgers hem niet wilde garanderen. De trainer twijfelde na de rentree van de Gouwenaar aan diens vorm en zette hem terug in het tweede elftal. Daarin moest Graaf land, de voormalige amateurinterna- tional, zich opnieuw bewijzen. Graaf land voelde zich in zijn eer aangetast en wenste niet langer te spelen. Wim Bron verklaarde zich in zijn rol als aanvoerder van Be Fair solidair met Graafland en stelde zich even eens niet langer beschikbaar. De Wad dinxveense routinier was van mening dat Graafland over teveel kwaliteiten beschikte om zich opnieuw waar te moeten maken. ‘Zo’n speler moet je krediet geven. Pas als Bert weer in het eerste speelt, ga ik ook weer spe len’, verklaarde Bron desgevraagd. Bron hoopte in stilte dat het bestuur van Be Fair met hem kwam praten over de ontstane situatie. Hoewel voorzitter Leen Willemstein wel enige pogingen deed om in gesprek te ko men, duurde het voor Bron allemaal te lang. ‘Na twee weken wilden ze pas met me praten. Bovendien moest ik van een journalist horen dat Hart gers aan het einde van het seizoen zou vertrekken. Er is de laatste tijd zoveel gebeurd, dat de lol er voor goed af is. Je moet er ook plezier in hebben. Dat plezier om naar de trai ning te gaan mis ik nu. De leeftijd spreekt daar ook een woordje bij mee hoor’. Nadat eerdere pogingen om Graafl- land en Bron tot een gesprek met trainer Hartgers te verleiden waren gestrand, leek zaterdag voor een week de oplossing nabij. Oud-elftal- leider Barend Tamerus sprak eerst TEGEN JODAN BOYS 0-5 Op verzoek van De Jodan Boys kwam Be Fair zaterdag voor een oefenpartijtje naar Gouda, waar de gasten met 0-5 werden verslagen. Be Fair, uitkomend in de beproefde op stelling van de laatste weken, domi neerde wel de gehele wedstrijd maar kon vooral in de eerste helft het klas- severschil niet in doelpunten uitdruk ken. De eerste helft werd afgesloten met 0-1 door een doelpunt in de 5e minuut van de wedstrijd gemaakt door Nico Oosterlee, die de door Kees Verbree geboden kans knap be nutte. In de tweede helft was Konijn door Pol vervangen, Konijn kwam echter na een kwartier terug omdat De WADDINXVEEN - Het Waddinx veense oud-gemeenteraadslid voor de Progressieven/PSP en atleet Wim van Breemen (vorige maand 47 jaar ge worden) heeft - zoals het Weekblad voor Waddinxveen tevoren al had aangekondigd - zaterdag voor een week in Newport bij de Amerikaan-; se/Canadese grens meegedaan aan de daar gehouden 10a alternatieve Elf stedentocht op de schaats. De zich op het natuurijs kennelijk goed thuisvoelende Wim van Bree men reed een constante race. Na 11 uur en 20 minuten behaalde hij de finish op een 250e plaats zonder on derweg problemen te hebben gehad. Er waren meer dan 100 uitvallers. De deelnemers hebben na afloop ern stige kritiek geleverd op de organisa tie omdat deze zowel in de voorbe- reidingensdagen als op de wedstrijd- In Rijn en Gouwe zei Wim Bron: ‘Ik heb er genoeg van, echt. De tijd is voorbij. Wat er de laatste weken is ge beurd, is de bekende druppel. De ac cu is zo leeg, dat ik er geen behoefte meer aan heb om daar te beginnen.’ Je moet ook gezelligheid hebben, ple zier en ik vond zelf, dat ik dat bij Be Fair miste. Nou, dan kun je beter thuisblijven. De affaire met Bert is de druppel geweest. Ik heb er genoeg van, het is me allemaal zo tegengeval len. Zeker van het bestuur had ik iets meer steun verwacht, maar ik heb helemaal niets gehoord’. ‘Jarenlang ben ik aanvoerder geweest, altijd heb ik achter de vereniging gestaan. Nu is er zo’n ‘akkefietje’, een fluitje van een cent eigenlijk en dan laten ze je meteen vallen. Als eenbaksteen. Nou, dan houdt het voor mij op na tuurlijk’. Uit de mond van de Waddinxvener noteerde de Goudsche Courant: ‘Ik heb er naderhand over nagedacht en heb besloten het een tijdje aan te kij ken. Ik heb er na alles wat is gepas seerd weinig zin meer in. Misschien stop ik wel helemaal’. ‘Het bestuur heeft mij laten vallen. Dat heeft me verschrikkelijk veel pijn gedaan. In de affaire Hartgers heb ik geen gesprek met het bestuur gehad. Aan de ene kant hebben ze Bert (Graafland) wel geprobeerd te bellen, maar mij hebben ze laten zitten. Dat is de oorzaak dat ik stop’, was de begintekst van Wim Bron in het Al phens Dagblad. dag zeer veel te wensen overüet. De volgende dag werd door een 60-tal schaatsers deelgenomen aan de tradi tionele langlaufwedstrijd over ruim 11 km. Wim van Breemen behaalde daarbij een 10e prijs. In Newport in de Amerikaanse staat Vermont maakte de Waddinxvener deel uit van 500 Nederlandse schaat sers, die zich hadden opgegeven voor het 200 kilometer lange schaatseve- nement. Op het meer Memphrema- gog was een route van 100 km sneeuwvrij gemaakt en deze afstand moest 2 keer worden afgelegd. Het weer was erg gunstig. Toen ’s morgens om 7 uur de schaat sers vertrokken wisten ze nog niet dat ze onderweg met tegenslag te kampen zouden krijgen, ’s Nachts had namelijk een vrachtauto over het ijs gereden en een deel van het tra- TWEEDE KLASSE B 14 7 7 0 13 8 2 3 14 5 8 1 14 6 6 2 15 5 7 3 15 5 6 4 14 6 3 5 13 5 4 4 15 5 4 6 13 2 7 4 14 1 14 2 3 9 12 0 3 9 De uitwedstrijd tegen ZCG in Gro ningen - de tweede ronde van de play-off-wedstrijden, waarvan er nog vier ronden moeten worden gespeeld - is lastig geweest. Vanaf de eerste tot de laatste seconde was het een vol komen gelijkopgaande wedstrijd waarbij aan het einde de koelbloedig heid van de Waddinxveners de winst deed op leveren, waarop het had ge hoopt, 8-10 in het voordeel van De Gouwe. Periode standen waren 3-3, 3-4, 1-1, 1-2. ZCG-er Bert Kuipers gaf zijn ploeg al na 20 seconden een voorsprong zonder dat er een De Gouwe-speler er één vinger tussen had weten te krijgen. Een man meer situatie bracht de stand in evenwicht. Gescoord werd er door Eef Overdam (1-1). Cees Loendersloot gaf De Gouwe voorsprong, 1-2, maar het antwoord van ZCG kwam vlot er achteraan via een doelpunt van Louis Schillern,2-2. Einde van de eerste periode brak aan met een 3-3 stand. Gescoord werd er nog door Rens van de Meer, 2-3 en Peter Bakker (man meer ZCG). De 2e periode gaf een gelijk beeld van de eerste wat betreft het score- verloop waarbij het speltempo bijzonder hoog lag. De Gouwe pro beerde ZCG op de knieën te krijgen door een hoog tempo te ontwikkelen wat maar ten dele is gelukt. Het werd 3-4 door een 2-meterbal van Leon van Beek. 12 sec. later weer gelijk via een misterstandje in De Gouwe- verdediging. Doelpuntenmaker hier van was Bert Kuipers (4-4). Weer 14 sec. later had De Gouwe weer een voorsprong via een intikbal van Cees Loendersloot. ZCG kwam weer terug door Paul van de Tuin (man meer) en nam zelfs een voorsprong door Bert Kuipers, 6-5. Rens v.d. Meer bracht de stand weer op gelijke voet, 6-6 en Eric van Leeuwen gaf De Gouwe weer een voorsprong via man meer, 6- 7. In de 3e periode had De Gouwe het even moeilijk. Met 3 maal een man minder kon ZCG toch maar één doel punt scoren. Er tussen door lukte het de nummerieke meerderheid van de Gouwe wel te scoren, Leon van Beek schoot vanaf de zijkant in, 6-8 en Paul van de Tuin scoorde voor ZCG, 7- 8. De vierde periode werd er door ZCG alles op alles gespeeld, wat toch weer resulteerde in een gelijke stand, 8-8 door Peter Bakker. Hierna was De Gouwe de ploeg die het meeste initia tief ontwikkelde wat uiteindelijk uit mondde in twee doelpunten gescoord door Rens van de Meer, 8-9 en Dirk

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 15