I Antennes van auto’s vernield CNV-trouw beloond liiir ’Hm ’’Vlieger” herinnert aan uniek W’veens gebeuren ”Ik kan iedereen aanraden hetzelfde te gaan doen Oi o» Modeshow en Rehorst BV HV-avond wint finale Vrijwilligerswerk via vacaturebank Gevonden koortje op NCVB-avond bouwt in Hellevoetsluis Spelregelteam van Be Fair Openbaar beraad van WD-fractie over fascisme In Gouda Registratie formulieren verkrijgbaar bij de politie Belasting- voorlichting Aiwa BV Cees Okkerse BV heft filiaal op Niemand van B. en W. aanwezig I POLITIENIEUWS WADDINXVEEN R E F P U N T IWI WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 2 MAART 1983 januari nummer 1 de i 4 trafalgar square boekrecensie CF O-voorzitter A. Chr. de Jong spreekt de trouwe CNV-leden D. Immerzeel (links met echtgenote) en de heer C. van Eijk hartelijk toe. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen!Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - De CNV- afdeling Waddinxveen heeft vrij dagavond in 1„'. C p Verenigingsgebouw punt d het Gereformeerd u r Het Tref- rie trouwe vakbondsle den in het zonnetje gezet. We gens 25 jaar lidmaatschap van de “bond” kreeg de heer D. Im merzeel de gouden CNV-speld, werd de heer D. Gorissen m de bloemetjes gezet vanwege zijn vakbondstrouw gedurende 50 jaar (officieel gevierd toen hij 40 jaar CNV-lid was) en werd de neer C. van Eijk dankbaar toegesproken voor al zijn in zet voor het vakbondswerk, sinds hij in 1947 lid werd van de NCBO-afdeling Waddinx veen, die hij diende als secreta ris (1949-1951) en als penning meester (1951-1982). De voorpagina van het vliegertijdschrift ’’Vlieger” wordt gesierd met een foto die herinnerd aan de be- drijfsvliegerwedstrijden in Waddinxveen in de jaren vijftig. WADDINXVEEN De sinds eind vorig jaar in het Waddinxveense gemeentehuis functionerende Vacaturebank Vrijwilligers Waddinx veen, waarvoor Trudy Kraay als coördinatrice optreedt, laat in tussen een groot aantal mensen zonder betaalde baan vrijwillige werkzaamheden verrichten bij diverse scholen, verenigingen en instellingen. Vijftig jaar vakbandstrouw heeft de heer D. Gorissen betoond. Hij werd daarvoor bedankt, hoewel het C. N. V. de hem toekomende gouden speld al bij het 40-jarig lidmaatschap had uitgereikt. (Foto: Weekblad voor Wad dinxveen! Sjaak Noteboom). E f f r H f ■■w'A k vonden en kon worden teruggegeven aan de eigenaar. gymbroek en schoentjes, bruine bont muts met speld en pareltje, autosleutels merk Alfa Romeo. keerd ingevoegd en na een aanrijding kwam één van de personenauto’s tegen de vangrail. De auto raakte hierbij total DIEFSTAL BENZINE Ongeveer 30 liter bnzine werd afgetapt uit een personenauto, welke nabij de flat aan de Wilgenhorst stond geparkeerd. Een soortgelijke diefstal deed zich voor uit een auto, welke stond geparkeerd na bij de flat aan de vondellaan. DIVERSE OVERTREDINGEN De afgelopen week werden verkeers deelnemers bekeurd terzake de volgen de gepleegde overtredingen: rijden zon der verlichting (8); onjuist parkeren (8); ontbreken deel III (3); diverse rijfouten (4). WADDINXVEEN - Maandagavond 7 maart om acht uur vindt in het gemeen tehuis wederom het open fractieberaad plaats van de gemeenteraadsfractie van de VVD. Leden en belangstellenden, die zich in de liberale beginselen kunnen vinden zijn op deze avond van harte welkom. Op de agenda staat ondermeer een te rugblik op de raadsvergadering van 23 februari 1983, de nota gehandicaptenbe leid en het herstraatschema 1983. Degenen die belangstelling hebben kun nen de agenda met bijbehorende stuk ken opvragen bij de fractiesecretaris de heer J. B. Borger (tel. 13788) of bij de fractievoorzitter K. W. Th. van Soest (tel. 16793). Voor allen, die om andere redenen dan het fractieberaad met de fractie contact willen opnemen houdt de fractievoorzit ter een spreekuur op (telefonische) af spraak. Wanneer u hiervan gebruik wilt maken dan kunt u bellen met nr. 16793. matie te verschaffen betreffende de vliegerhobby en dat op actieve wijze wil meewerken aan het beoe fenen van het vliegeren en een aan zet wil zijn tot het zelfbouwen en ontwerpen van vliegers, is in woord en beeld de aandacht gevestigd op de nogal spectaculaire serie vlie gerfeesten, die in de vijftiger jaren in Waddinxveen is gehouden. Op de omslag van het landelijke vlieger- tijdschrift staat dan ook een ama- teur-foto van een reusachtige vlie ger, die destijds in Waddinxveen- Noord (waar intussen de Oranje- en Vondelwijk is verrezen) werd opge laten. Redacteur Hans van Helden schrijft in “Vlieger” over de Waddinx- veense vliegerwedstrijden het vol gende: “In Waddinxveen (ZH) wer den er tussen de vele houtverwer kende bedrijven vliegerwedstrijden georganiseerd. Vliegers van meer dan 10 meter waren geen zeld zaamheid (Zie omslag). Kenmer kend was dat deze grote modellen allen waren afgeleid van de dia mant. De kleinere modellen waren wat speelser. Zo kon je op die fees ten vliegers aantreffen in de vorm van boeren, boerinnen en volle en halve manen (of waren het volvet te kazen), schepen of huishoudelij ke voorwerpen. Doordat de vliegers WADDINXVEEN/GOUDA - De Waddinxveense historicus drs. A.A. de Bruin is één van de medewerken den aan de vrijdagavond 18 maart om acht uur door de gemeenschap Mid- den-Holland van het Humanistisch Verbond (HV) in de Goudse Agnie- tenkapel te houden informatie- en discussieavond over het thema ‘Fas cisme toen en nu’. Zoals bekend bestaat er dit jaar grote aandacht voor het thema fascisme en het is voor zowel jongeren als oude ren zeker belangrijk nog eens stil te staan bij de verschrikkingen die het fascisme heeft gebracht en bij het feit dat ook nu nog sprake is van fascisti sche en fascistoïde stromingen. Aan de avond doen verder mee Joke Kniesmeyer van de Anne Frank Stichting uit Amsterdam, Simon Spij er van STIBA (Stichting ter bestrij ding Antisemitisme) en Hekon Pas man van het 5-Mei-Comité Gouda. Eindexamenkandidaten geschiedenis van het voortgezet onderwijs zullen in mei een centraal schriftelijk exa men over het fascisme in Duitsland en Nederland afleggen en mede voor hen is deze avond georganiseerd door het HV. De jaarlijkse avond van het plaatse lijke CNV werd besloten met de uit voering van het blijspel “De kruik te water” van de Reeuwijkse toneelve reniging VIOS. De Waddinxveners kregen hiervan de voorpremière te zien, want het blijspel zou pas een dag later in Reeuwijk op de planken worden gebracht. WADDINXVEEN De afdeling Waddinxveen van de Nederlandse Christen Vrouwenbond (NCVB) hield vorige week donderdagavond de 34e jaarvergadering. Na het huishoudelijk gedeelte zong een koortje bestaande uit enkele leden van de NCVB, liedjes uit ‘de oude doos’. Daarna volgde de nos talgische modeshow: ‘Zeg weet je nog van toen?’. Deze show, gebracht door verschillende leden, werd een groot succes. Aan deze avond werkten ook nog mee: Ineke As- scheman en Karin van Garderen. Zij speelden heel mooi enkele stukjes van Bach en Handel op de dwarsfluit. De volgende ledenvergadering van de NCVB is op woensdagavond 16 maart in De Hoeksteen. Deze avond zal me vrouw M. Brouwer-Kapteijn uit Oegst- geest het boek ‘De Jabbok stroomde door de ziekenkamer’ van mevrouw Van Walsum-Quispel bespreken. in die tijd minder stabiel waren dan tegenwoordig ontstonden er in de lucht gigantische knopen, iedereen rende door elkaar (men liet in die tijd een vlieger hardlopend op, ook bij krachtige wind) en het feest ein digde wanneer niemand meer wist waar zijn vlieger was.” WADDINXVEEN/HELLEVOET- SLUIS Nog voor het einde van dit jaar zullen in de wijk Morgen Stont te Hellevoetsluis 34 woningen kun nen worden betrokken, waarvoor gis teren (dinsdag 1 maart) door drs. J. W.M. Simons, hoofddirecteur van ’t Hooge Huys Levensverzekeringen van 1981 NV, de eerste paal is geslagen. Het betreft premie-A woningen, die in opdracht van de Stichting Doelge richte Woningbouw Hellevoetsluis worden gebouwd aan de Vloedlijn ter hoogte van de Sporthal, gelegen aan de Forel in het uitwerkingsplan ‘Morgen Stont Vlek KS’. Het ont werp van de woningen is van Archi- tektenburo INBO B.V. WADDINXVEEN Zaterdag heeft het jeugdspelregelteam van Be Fair-voetbal de in het KNVB-bondsbureau gespeelde wedstrijden van de COVS-af- deling Gouda gewonnen door de extra ronde tegen het even eens met 340 punten geëin digde Moordrecht met goed ge volg te spelen. De Waddinxveners kregen de bij de eerste plaats behorende beker uitgereikt door de Goud se COVS-voorzitter Aad Mul. Door de geleverde prestaties gaat het jeugdspelregelteam van Be Fair door naar de halve fi nale van het district West II, die op vrijdag 11 maart in Den Haag wordt verspeeld. Aan de Goudse spelregelcom- petitie namen 31 teams deel. Het was een zeer spannende zaterdagochtend voor het team van Be Fair, bestaande uit Theo Klomp, Henk en Anco Senneker en Ton Lugthart, aangezien de teams weinig in kennis scheelden. De zenuwen werden door de Be Fair-jon- gens in bedwang gehouden en dat maakte hun tot het beste team in de afdeling Gouda, het geen gehonoreerd werd met een fraaie beker en een medail le voor elke jongen en de lei ding, Cees Kalmeijer en Teus de Graaf. Indien in Den Haag een plaats wordt bereikt bij de eerste 3, speelt Be Fair in de finale van dit districtskam- pioenschap. JUNIOREN Na een aantal weken was com- petitievoetbal weer mogelijk voor de Be Fair-junioren, zij het in zeer beperkte mate. B-l speelde in Woerden met 0-0 ge lijk tegen VEP hetgeen een zeer goede prestatie genoemd mag worden, aangezien VEP de koploper is. Een tweetal competitiewed strijden werden er door de pu pillen gespeeld. D-2 verloor in Gouda met 4-0 van Jodan Boys en E-2 speelde met 0-0 gelijk in en tegen Nieuwerkerk a/d IJs- sel. Op vrijdagavond zijn alle D, E en F-pupillen van Be Fair voet bal welkom in de kantine, waar een bingo-avond wordt gehou den. Deze avond begint om 18.30 uur en zal tot ongeveer 20.30 uur duren. worden verricht, willig werken en wordt. Het relaas van een viertal “onvrij willige vrijwilligers” ontvingen we via de Vacaturebank Vrijwilligers Wad dinxveen, waar men overigens voor alle informatie over dit werk terecht kan bij Trudy Kraay, kamer 23 in het Waddinxveense gemeentehuis of per telefoon: 14433, toestel 122. En dan nu de verhalen van de mensen zonder een betaalde baan, die nu vrij willigerswerk doen. “Elke woensdagmiddag ben ik één van de leidsters bij een kinderclub voor kinderen vanaf 3 jaar. Er wor den dan allerlei dingen gedaan zoals: spelletjes, verven, kleien, knutselen WADDINXVEEN - De Waddinxveense rijkspolitie signaleerde in Wad dinxveen opnieuw een aantal vernielingen. Hierbij ging het om het vernie len van vier lichtkappen onder de luifel van winkelgalerij De Sniep aan de leplaan, het ingooien van een ruit van een kantine van een sportvereni ging, het afbreken van de antenne van een in de Lijsterbesstraat gepar keerd staande auto (ook werd de auto bekrasd) en het afbreken van de an tenne van een op de Peuleyen geparkeerd staande auto. DIEFSTAL RUITEWISSERS DIEFSTAL FIETSEN Op zaterdag 26 februari zijn twee ruite- De afgelopen week werd bij de rijkspoli- wissers van een auto gedemonteerd. De tie 5 keer aangifte van diefstal van een auto stond geparkeerd op het parkeer- fiets gedaan. Eén rijwiel werd terugge- terrein bij de sportvelden aan de Sniep- weg. DIEFSTAL/INBRAAK Op woensdag 23 februari werd ’s nachts ingebroken in een woning aan de Molen- ring. Ontvreemd werden girobetaal kaarten, giropasjes en twee portemon nees met inhoud. Op vrijdag 25 februuari werd aangifte van diefstal van kleding uit een'mode zaak gedaan. Ontvreemd werden een hoedje, een jasje en een rok. Dezelfde dag werd ontdekt, dat er was ingebroken in twee woningen aan de Wilgenhorst. Vermoedelijk is er niets ontvreemd. Via inklimming wist men de woningen binnen te komen. Van een in de Peuleyen geparkeerd staande auto werd de antenne gedemonteerd. RIJDEN ONDER INVLOED Twee automobilisten werden onder in vloed van alcohol achter het stuur van hun voertuigen aangetroffen. Beide be stuurders werden rijverboden opgelegd. Van hen werden bloedproeven afgeno men. WADDINXVEEN - Bij de Wad dinxveense rijkspolitie zijn regi stratieformulieren voor de omsch rijving van kunst, sieraden, antiek, juwelen en voorwerpen van cultu rele en historische waarde verkrijg baar. Antieke voorwerpen, kunst en sie raden zijn voor een inbreker gelief de objecten. Wanneer ergens wordt ingbroken, gaat de politie zo snel aLs maar mogelijk is over tot het signaleren van de verdwenen goederen. Daarbij wordt onder meer gebruik gemaakt van het Rec herche Informatie Bulletin, welk blad wordt verzonden naar alle po litiekorpsen in Nederland, naar de Koninklijke Marechaussee en de grensposten. Om te kunnen signaleren heeft men gedetailleerde gegevens no dig. De gedetailleerde gegevens van ieders kostbaarheden kan men op deze registratieformulieren in vullen. De kan? op opsporing van ieders vermiste bezittingen zou daardoor aanzienlijk vergroot kun nen worden. Eind augustus ben ik in Waddinxveen komen wonen. Mijn bedoeling was om ondermeer een betaalde baan te zoeken, ik schreef op advertenties liet me inschrijven bij een aantal uitzendburo’s, maar er is geen be taalde baan te vinden. Toen las ik in de krant dat men inlichtingen kan inwinnen omtrent het vrijwilligers werk. Dat heb ik toen gedaan en mijn eerste ‘job’ is administratieve werk- 1 ketting (met gekleurde blletjes), 1 bil jet van 100,-, kinderlAARS maat 35, bankbiljet 100,-, huissleutel nr. U 25215, grijze gebreide muts, zwart etui met 4 sleutels, plastic tas met lange kop-staart-aanrijding volgde. Op zaterdag 26 februari reed de bestuur der van een personenauto tegen een lichtmast op het parkeerterrein nabij het Koningin Wilhelminaplein. AANRIJDINGEN Een frontale aanrijding tussen een pers onenauto en een bromfiets vond plaats op de hefbrug op woensdag 23 februari ca. 09.00 uur. De bromfietser volgde niet de fietsersstrook en bij een inhaalman oeuvre botste hij tegen een tegenligger. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Het te ruim nemen van een bocht was de oorzaak van een ongeval, welke plaats vond op 25 februari nabij de Wingerd. Twee personenauto’s raakten hierbij mvwrban vi flink beschadigd. V OUf rr CflJ CU Op vrijdag 25 februari vonden in het Gouwe-aquaduct twee aanrijdingen WADDINXVEEN - Bij de plaatselijke plaats. Omstreeks 17.45 uur werd ver- rijkspolitie zijn de volgende gevonden voorwerpen gedeponeerd: 1 sleutelbos met Mazda-autosleutel, 4 sleutels aan la bel, 1 lederen mapje met 3 autosleutels, loss. Geen persoonlijke ongelukken. In verband met deze aanrijding remde een achteropkomende bestuurder. Een tweede achteropkomende bestuurder remde niet sterk genoeg, waarna een WADDINXVEEN - Zoals de laatste jaren gebruikelijk is geworden hou den ambtenaren van de Rijksbelas- ting in het Waddinxveense gemeente huis zitting voor het geven van voor lichting voor de aangifte van inkom stenbelasting. De zittingen zullen worden gehouden op vrijdagmorgen 4 maart, 11 maart, 18 maart en 25 maart van 9.00 tot 12.00 uur. WADDINXVEEN/GOUDA - Het zaakadres van BV Aiwa, Waddinx veen, is gewijzigd in Middelburgseweg lb, Waddinxveen. Dit blijkt uit een wijziging in het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Midden-Holland. Middel burgseweg 1 b is tevens het zaakadres geworden van Exploitatiebedrijf Bra- wa BV, Waddinxveen en Esbra BV, Waddinxveen. etc. Ik ben dit gaan doen omdat ik werkloos ben maar wel iets te doen wil hebben. Dit is heel leuk werk, vooral omdat ik het leuk vind om met kinderen te werken. Ik zou iedereen die geen betaalde baan heeft, maar wel iets wil doen, wil len aanraden om eens te gaan kijken of er iets te doen is binnen het vrij willigerswerk wat u/jou wel interes seert. Wie weet, en het is erg leuk!” (S.) WADDINXVEEN/GOUDA - “Cees Okkerse Agencies BV”, Waddinx veen, heeft blijkens een wijziging in het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Mid- den-Holland het zaakadres gewijzigd in Wilhelminakade 58 en tegelijker tijd het filiaal aan de Wilhelminakade 57 opgeheven. Onder de handels naam “Restant” wordt sinds vorige maand uitgeoefend een kleinhandel in gebruikte en ongeregelde goe deren. Het werk wordt uitgevoerd door Re horst Bouw in Waddinxveen, welk bedrijf voor dezelfde opdrachtgever vorig jaar 70 nabijgelegen woningen realiseerde en dat op het ogenblik eveneens in dezelfde wijk het winkel centrum De Kooistee in aanbouw heeft. Het belonen van al die vakbonds trouw werd gedaan aan het begin van de jaarlijkse feestavond van het plaat- selijke CNV, dat ditmaal CFO-voor- zitter A.Chr. de Jong bereid had ge vonden de drie trouwe CNV-leden toe te spreken en een propaganda- toespraak te houden. Hij deed dat in een goed gevulde zaal, waar overigens - zo had voorzitter K. Sinnema moe ten vaststellen - niemand namens het college van B. en W. zat. “Die hebben het laten afweten”, zo zei hij met spijt in zijn stem. De heer De Jong legde nog eens uit WADDINXVEEN/DEN HAAG - In “Vlieger” het tweemaandelijkse blad dat zich ten doel stelt infor- zaamheden bij een school. Heel leuk dus, ik ga nu maar eens kijken of ik nog meer vrijwilligerswerk kan doen.” (E.) “Sinds half januari ben ik als vrij williger werkzaam bij een school. Ik verricht hier voornamelijk type- en stencilwerk. Het is werk dat gedaan moet worden, maar waar het onder wijzend personeel door tijdgebrek niet aan toekomt. Ik ben met dit vrijwilligerswerk begonnen omdat het thuis zitten mij begon te vervelen en ik op deze manier iets kan doen voor de maatschappij die tenslotte mijn uitkering betaald. Ik kan iedereen die ook werkloos is aanraden het zelfde te gaan doen omdat het vrij willigerswerk een goede manier is om wat regelmaat in je leven te krijgen.” (R.) “Ik doe vrijwilligerswerk voor één middag in de week. Ik heb nu ten minste iets te doen. Leidster van een kinderclub ben ik. Het is heel leuk om met kinderen te werken. Er zijn nog veel meer mogelijkheden binnen het vrijwilligerswerk, ga ook eens informeren, je hebt dan net zo veel plezier als ik dat heb.” (A.) Alle reden om eens een aantal “deel nemers” aan dit vrijwilligérswerk voor haanlozen aan het woord te la ten over de werkzaamheden die er waarom zij vrij- hoe dit ervaren wat het bijna 75-jarige CNV is en doet. Hij wees op de plicht van de vakcentrale om ook in deze moeilij ke tijd een schild voor de zwakken in de samenleving te zijn, want zij zijn het die de teruggang in de economie heel duidelijk ervaren. Het CNV wil de teruggang zo eeriijk en rechtvaar dig mogelijk verdelen, zo zei hij, er nog op wijzend dat de ambtenaren - met de trendvolgers in de bij het CNV aangesloten CFO-bond verte genwoordigd - evenmin zeker zijn van hun baan. CNV -3 J.V T AUïMSe» ,ff

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 7