In bussen Westnederland Weer huttenbouw Franse avond in Hotel Neuf Scholen naar week op komst in het Gouwebos J&W VERWEIJ kwis-finale ai Weer gratis busvervoer naar balletvoorstelling Modelbouw-expositie LX s» flMMI dagelijks 110.000 mensen Kinder- W’veen Van Alliance Francaise in Boskoop Jazz-O-Matic The Rose met Bette Midler in Waddinxveen kleding- beurs in Energie- discussie In Circustheater in Scheveningen DIE DAKKAPEL, DIE OPEN HAARD, DAT PLAFOND... ALS U NOU EERST EENS EEN PRIJS VROEG? Reality in Soos XIII Four spelen in Zoetermeer Vorig jaar 40,7 miljoen reizigers 4 1 westnederland Voor het lekkerste brood en gebak GERT HUIZER WADDINXVEEN deelnemende scholen in de regio gaan I WOENSDAG 2 MAART 1983 BOUWEN IS VERTROUWEN jé i V I Bouw- en Aannemingsbedrijf B.V. Plankier 20,2771 XL Boskoop Telefoon 01727-2077 DE ECHTE UKKM I I J I WADDINXVEEN/BOSKOOP/HAZERSWOUDE - Van de 43 deelnemende scholen in de regio gaan er achttien door naar de fi nale van een kwis, georganiseerd door de Rabobanken. zigers te hebben vervoerd. Waag er een telefoontje aan, en bel Verweij. Als Boskoopse aannemer bij uitstek kunnen wij makkelijk even iemand naar u toesturen: een vak man. Hij kijkt, luistert, hij meet, en vertelt u binnen 48 uur wat het zal gaan kos ten. Dan is het verder aan u om te beslissen: doen of niet doen. Want zo’n offerte verplicht tot niets. Wedden dat het meevalt? Vooral een dakkapel is nu erg voordelig bij Verweij. Vraagereven naar! Het vignet van Westnederland, dat in Waddinxveen is gevestigd, maar dichter bij de bebouwing van Boskoop is gelegen. maart om acht uur Franse avond r- Saint-Cyr over Tiet onderwerp “De vrouw, geliefkoosd thema van schilders en beeldhouwers onder Lodewijk XV en Lodewijk XVI”. Voor Alliance Francaise, section de Boskoop, - thans 120 leden - is dit de tweede Franse avond van dit seizoen. Op zaterdagavond 11 december vorig jaar trad in het Waddinxveense Par ty Home de zanger Jacques Surel op. Er wordt nog aan de organisatie van een eventuele derde culturele avond gewerkt. De Franse avond in Hotel Neuf is voor leden en cursisten vrij toegan kelijk. Van introducees en belang stellenden wordt een bijdrage ge vraagd van f. 5,—, scholieren betalen f. 2,50. Het eerste kopje koffie is in elk geval gratis. Een gelede bus van N. V. Verenigd Streekvervoer Westnederland. nieuw een huttenbouwweek op het tot en met 19 augustus te houden J en jongens meedoen. De weer in handen van de Stichting Sociaal-Cultureel WADDINXVEEN/BOSKOOP - Vrijdagavond 25 maart rijden er weer gratis bus- sen van Waddinxveen en Boskoop naar het Scheveningse Circustheater en terug voor de voorstelling van het Nederlands Dans Theater, dat een nieuw ballet van Leigh Warren brengt. Voor deze voorstelling verzorgen de gemeente Waddinxveen en de VVV in Boskoop opnieuw losse kaartverkoop. Daarvoor kan men in Wad dinxveen terecht bij de afdeling Algemene Zaken in het gemeentehuis (01828- 14433) en in Boskoop bij het VVV-kantoor aan de Rozenlaan 9 (01727-4644) en wel tot en met dinsdag 15 maart. Dé prijzen zijn: le rang 22,50, 2e rang 20,-; jonge ren tot 26 jaar 15,-. Zoals geschreven is het busvervoer gratis. Iedereen wordt di rect na de voorstelling weer naar het beginpunt teruggebracht. WADDINXVEEN/BOSKOOP - Op initiatief van de Alliance Fran- caise des Pays-Bas, section de Boskoop, wordt maandagavond 14 in het Boskoopse Hotel Neuf een culturele gehouden met als spreker Laurent de Gouvion het onderwerp “De vrouw, geliefkoosd thema van XV en Lodewijk XVI”. Eén van de voorbeelden van de Goudse modelbouwclub ”De Sluis”. De reggae-groep Reality. WADDINXVEEN In het Gouwebos tussen Waddinxveen en Bos koop staat er deze zomer opnieuw een huttenbouwweek op het programma. Aan dit van 15 1 jeugdfeest kunnen ditmaal 200 meisjes organisatie is 1 1 Werk Waddinxveen. WADDINXVEEN/BOSKOOP - NV Verenigd Streekvervoer West nederland heeft vooruitlopend op de verschijning van het jaarver slag 1982 deze zomer laten weten vorig jaar een record-aantal rei- Village Songs, gebracht door het Nederlands Dans Theater. •r HP A •- “De Er staan 3 balletten op het program ma voor die avond: Village Songs van Chr Bruce, Nomaden van Jiri Kylian en Shoes van Leigh Warren. Dit en Judith leid door Dick Passchier Bosch. Gespeeld wordt op de wijze zoals bij het televisieprogramma Tweekamp. Met dit verschil dat in Gouda het multiple choice systeem wordt ge bruikt. Het panel kan het juiste ant woord geven door middel van de bordjes 1, 2 of 3. Er zullen vragen worden gesteld over aardrijkskunde, geschiedenis, verkeer, toerisme, ak- tualiteiten, sport en de dierenwereld. Iedere klas die deelneemt aan de fi nale ontvangt een klassegeldsprijs. Ook de verder te winnen prijzen zijn geldprijzen, met een totaal van 3.000 gulden. De te winnen bedragen kun nen worden besteed voor het docu mentatiecentrum van de school of een schoolreisje. Er zijn ook bekers beschikbaar, alsmede herinneringsat- ze uitgenodigd is om in haar geboor teplaats een groots opgezet zoncert te geven. Dit is haar kans van haar le ven om iedereen te laten zien wat ze waard is als ster, vooral tegenover haar familie en vrienden wil ze zich bewijzen. Maar doordat ze alleen bezig is om een steeds grotere ster te worden houdt ze geen rekening ermee of ze deze levensvorm wel aankan. 3338882888888383888833885 BOSKOOP Vrijdagavond 4 maart om acht uur geeft de disco- en reg- gae-groep Reality een optreden in de Boskoopse SOOS XIII op de Galerij. Reality, welke onder andere bestaat uit gitarist Sander en bassist Frans, zijn altijd bij elkaar gebleven, wat toch wel uniek is voor een band. Na onder andere de groepen New In spiration en Sunrise kwamen ze te recht bij Ibuscus. Uit deze groep ont stond de Amsterdamse viermans- formatie Reality. Drummer Sjoerd, die zijn ervaringen had opgedaan in een dansorkest, had zijn werk al opgegeven voor de mu ziek. Frans en Sander volgden hem. Na ruim een jaar werd keyboard player Hans aangetrokken, die ook op veel groepen kan terugkijken. De muziek van Reality, waarvan San der leadzanger is, bestaat uit Disco, funk en reggae. Daarnaast spelen ze TOP-40, Soul en Rock ’n Roll. In hun geliefde disco, funk en reggae spelen ze ook eigen werk. Reality kan een avond ruimschoots vullen en ze spelen van o.a. de groe- pen/zanger(e)s(sen): Bob Marley, Earth Wind and Fire, Commodores, Stevie Wonder, Delegation, Spargo, Elvis Presley, André Hazes, Daniel Sahuleka, B.B. and Q. Band, Rose Royce, Level 42 enz. Westnederland (7 vestigingen, 1450 medewerkers 580 bussen en - bin nenkort - 27 tramstellen) vervoerde op de interlokale- en lokale trajecten in Zuid-Holland en in het westen van de provincie Utrecht voor het eerst meer dan 40 miljoen reizigers. De totale vervoersomvang bedroeg 40,7 miljoen, een gemiddelde over het ge hele jaar van ruim 110.000 reizigers per dag. In de achterliggende jaren is er sprake geweest van een voortgaande groei. In 1978 werden nog 34,8 miljoen rei zigers vervoerd, waarbij de lokale rei zigers met streekbussen in de ge meenten Rotterdam en Den Haag wa ren inbegrepen. De telmethode die sinds 1981 wordt toegepast, regis treert de reizigers echter niet meer. Een vergelijking tussen de jaren 1982 en 1978 levert derhalve een stij ging,in de vervoersomvang op van ca. 20 procent. VERDERE GROEI Het vervoergebied van Westnederland omvat het grootste gedeelte van Zuid-Holland en het westen van de provincie Utrecht. De genoemde ver- voercijfers omvatten tevens de stads diensten in Delft, Gouda, Alphen a/d Rijn en Gorinchem. Het aandeel van het lokale vervoer in de totale ver- voersprestatie bedraagt ruim 12 pro cent. De toename van de vervoervraag doet zich het sterkst voor in de agglome raties rond Den Haag, Rotterdam en Utrecht. Juist in deze gebieden be antwoordt het openbaar vervoer aan één van zijn belangrijkste doel- ZOETERMEER - Zaterdagavond 5 maart om half tien houdt de Jazz club Zoetermeer een clubavond, waaraan zal worden meegewerkt door een jazzformatie, die in Zoeter meer al ruimschoots zijn sporen heeft verdiend tijdens regelmatig terugke rende optredens. Het is Jazz-O-Matic Four, een kwartet “met drie man me lodie en drie man ritme”, dat al vrij snel na de oprichting (in 1973) be kendheid kreeg door de wekelijkse optredens (onafgebroken gedurende 3 1/2 jaar) in het Shaffy theatercafé in Amsterdam. Tegenwoordig treedt deze formatie veel op in jazzclubs door het gehele land en op grote jazzfestivals. Reeds enkele malen werd live opgetreden in het bekende radio jazzprogramma Sesjun. Begin juli 1980 heeft de Aus tralische groep ABC, in een van haar programma’s uitgebreide aandacht besteedt aan Jazz-O-Matic Four. Vakmanschap en geraffineerde arran gementen dragen ertoe bij dat de slo gan van de band “the world’s smal lest big band” zeer wel tot zijn recht komt. De tweede reden is de zeer be wuste repertoirekeuze, waardoor men zich al spoedig in een reeds bijna verloren gegane theatersfeer waant. Het concert begint om 21.30 uur en eindigt om 01.30 uur. De zaal is ge opend van 21.00 tot 02.00 uur. Na de eerste pauze van het orkest be staat er gelegenheid tot dansen. De toegang is gratis voor leden van de jazzclub. Niet-leden moeten een en tree van f. 6,— betalen. Wie meer wil weten over de aktiviteiten van Jazz club Zoetermeer kan telefonisch in lichtingen in winnen op nummer 079- 310695. WADDINXVEEN - Vrijdag 11 en zaterdag 12 maart wordt er in het sociaal-cultureel centrum De Bonkelaar in Waddinxveen de voorjaars- en zomerkleding- beurs gehouden. Op deze tradi tionele beurs kan voorjaars- en zomerkleding ten verkoop wor den aangeboden in de maten 86 tot en met 164, uitgezon derd ondergoed, pyama’s en schoeisel. Op vrijdag 11 maart van 9.30 tot 11.00 uur en van 13.30 tot 15.30 uur kan er kleding wor den ingeleverd. Als altijd komt alleen schone, hele en eigen tijdse kleding in aanmerking voor verkoop. De verkoopprijs wordt in overleg met de ver koper vastgesteld uitgaande van richtprijzen. Bij inlevering wordt men ver zocht op te geven of men de niet verkochte kleding al of niet terug wil hebben. De niet verkochte kleding wordt, via de stichting Ariton, naar Polen verstuurd. Aangezien men daar ook ondergoed en schoeisel kan gebruiken, kan dit ook in geleverd worden maar het wordt niet verkocht. Dat ook deze artikelen, die dan recht streeks naar Polen gaan, in goe de staat moeten zijn spreekt vanzelf. Zaterdag 12 maart is er van 9 tot 12 uur gelegenheid om de kleding te kopen. Bij het uit zoeken mag men niet meer dan 5 stuks van dezelfde maat te gelijk uit de rekken halen en de artikelen die men niet besluit te kopen moeten zo snel mo gelijk worden teruggehangen. Om wisselproblemen te voor komen wordt men verzocht te betalen met kleine biljetten en indien mogelijk gepast. Che ques zijn minder welkom, om dat er ’s middags uitbetaald moet worden en er dan contant geld nodig is. Men wordt ver zocht zelf tassen mee te ne men, want daaraan heeft de beurs meestal gebrek. De afrekening en het ophalen van teruggewenste, niet ver kochte kleding vindt plaats van 3 tot 4 uur ’s middags. Niet op die tijd afgehaalde kleding en/ of geld vervalt aan de beurs. Deze kleding wordt eveneens naar Polen verstuurd. Als men koopt of verkoopt via de beurs wordt het af te reke nen bedrag verhoogd respectie velijk verlaagd met 10 pro cent. Deze opbrengst dient ter bestrijding van de onkosten (rekken, hecht- en schrijfmate riaal, koffie voor de vrijwillig sters) en het overblijvende be drag wordt besteed aan het pleegkind in Equador dat de beurs via Foster Parents Plan heeft geadopteerd. Voor nade re inlichtingen kan men bel len met de nummers (01828) 15171 en 16017. laatste ballet is een wereldpremière op muziek van Paul Schwart. Leigh Warren is als danser aan het NDT ver bonden en maakte voor de NDT-ju- Vorig jaar kon de Stichting Sociaal Cultureel Werk Waddinxveen nog ga rant staan voor het tekort, maar zij heeft al zoveel veren moeten laten tij dens de bezuinigingsronden eind vo rig jaar dat daar dit jaar niet op kan worden gerekend. Ook is er een ver zoek gegaan naar de gemeente Wad dinxveen om de tekorten te dekken, maar de indruk bestaat dat ook zij, gezien de bezuinigingen, financieel niet zal bijspringen. “Via andere wegen moeten we pro beren de tekorten te dekken”, al dus de organisatoren, die het zomer kamp koste wat het kost financieel rond willen zien te krijgen, waarbij niet wordt gedacht aan de kosten stijging - die het gevolg is van een gro tere opzet, waardoor meer kinderen kunnen meedoen - in rekening te brengen bij de deelnemertjes. “Afgezien van het plan diverse bedrij ven en instellingen te benaderen voor sponsoring, zullen we ook diverse ac tiviteiten gaan organiseren waarvan de opbrengsten ten behoeve van het huttenbouwproject benut zullen wor den. Zo denken wij aan diverse kin- deractiviteiten, een bingoavond, een rad van avontuur etc.” nioren eerder het ballet “Sense of occasion”. Village Songs van Chr. Bruce is ge maakt op liederen van Béla Bartók. Het idee voor dit ballet deed Bruce op tijdens een reis door Oost-Europa. Het ballet moest een impressie wor den van de folklore daar: hoe het le ven zich afspeelt rond een dorps- pleintje. Als een rode draad door de verder zo gevarieerde liederen loopt volgens de choreograaf het thema van afscheid nemen. Een vaarwel van de vrouwen aan de mannen. Ze blijven steeds op het pleintje achter, terwijl de mannen voortdurend weggaan. Het ballet Nomaden is gemaakt op muziek van Igor Strawinsky’s “Ebo ny Concerto”. Strawinsky schreef het vrij korte werk voor de swing band van klarinettist Woody Her man. Het heeft dan ook een bezet ting van een jazz-orkest: solo bas-kla- rinet, 2 alt- en 2 tenor-saxofoons, bas-klarinet, hoorn, 5 trompetten, 5 trombones, pauken, harp, gitaar, con trabas en slagwerk en bovendien een waldhoorn. De compositie van het ballet vanjiri Kylian is even verrassend als eenvou dig: de muziek wordt twee keer ach ter elkaar gespeeld. De eerste keer wordt er gedanst door de meisjes, de tweede keer door de jongens. Met de ze herhaling laat Kylian zien hoe een zelfde choreografie andere en nieuwe kwaliteiten krijgt als ze door een an dere bezetting wordt uitgevoerd. GENIETEN Vice-president A. van Veen van Al liance Framjaise, section de Boskoop: “Het onderwerp van maandagavond 14 maart is er één waarover je niet alleen moet horen vertellen, maar waarvan je ook iets moet zien. De BOSKOOP In het kader van de “brede maatschappelijke discussie” organiseert de Stuurgroep Maatschap pelijke Discussie Energiebeleid een discussieavond op donderdag 10 maart in de Boskoopse Rozenburcht. De bijeenkomst begint om 20.00 uur, en sluit aan op een eerder gehouden informatieavond. Tijdens de eerste avond op 28 fe bruari zijn vragenformulieren uitge reikt. Deze formulieren kunnen de tweede avond worden ingeleverd. De daarin vervatte meningen worden ver werkt in het Eindrapport, dat eind 1983 aan regering en parlement zal worden aangeboden. Nederland staat dit eerste halfjaar voor de keuze. Regering en parle ment moeten binnen niet al te lange tijd beslissingen nemen over het ener giebeleid dat tot het jaar 2000 moet worden gevoerd. Met name op het ge bied van de elektriciteitsvoorzienin gen staan beslissingen voor de deur. Moeten we méér of juist minder ener gie gaan gebruiken? Moet het gebruik van steenkool worden uitgebreid? Om te komen tot een verantwoord energiebeleid, willen regering en par lement weten hoe de bevolking er over denkt. Want het energiebeleid is geen op zichzelf staande zaak. De keuzen die straks op energiegebied zullen worden gemaakt, hebben alles te maken met zaken als onze econo mie, het milieu, de werkgelegenheid, onze koopkracht en de ontplooiings kansen voor de armste landen. GOUDA De Goudse modelbouw club “De Sluis” houdt zondag 6 maart van 10.00-17.00 uur in het ge lijknamige recreatiecentrum bij de Julianasluizen in de kaas- en kaar senstad de jaarlijkse modelbouw- tento onstelling. Op deze expositie van de onlangs vijf jaar oude modelbouwclub zijn meer dan 200 radiografisch bestuur de modellen te zien. Bij goed weer zal op gezette tijden met enkele modellen worden gedemonstreerd. De Goudse modelbouwclub “De Sluis” telt 150 leden. De club be schikt over vaarwater, een eigen cir cuit en een vliegveldje buiten Gouda. Van “De Sluis” zijn mensen uit de gehele Goudse regio lid. Het secre tariaat is in Reeuwijk gevestigd: Kaagjesland 52. De toegangsprijs tot de komende zondag te houden ten toonstelling bedraagt een rijksdaal- der. De eerste ronde van de kwis bestond uit het klasgewijs uitvoeren van een opdracht. Deze bestond uit het aan vullen van een rijmpje. Daarvoor kwamen alleen de vijfde klassen in aanmerking. Een jury selecteerde de beste oplossingen waarvan de inzen ders doorgaan naar de finale. Tot de achttien klassen behoren de St. Paulusschool en de Koningin Ju- lianaschool in Waddinxveen, de St. Josephschool in Boskoop en Rhijnburch” in Hazerswoude. De achttien winnende klassen zullen door panels, vier leerlingen en een onderwijzer(es), worden vertegen woordigd in de finale, welke op woensdagmiddag 16 maart wordt ge houden in de Goudse Schouwburg. Het begint om 14.00 uur. De finale zal worden opgeluisterd door beken- spreker neemt prachtige dia’s mee, er valt dus veel te zien en te genieten”. “Maar ook het gesprokene is het aan horen meer dan waard. In recensies wordt de voordracht van Laurent de Gouvion Saint-Cyr zeer lovend be schreven. Hij is een briljant spreker die zijn gehoor weet mee te slepen met zeer smakelijke verhalen, herin neringen en anecdotes, met een sprankelende humor gebracht. Hij is nog een afstammeling van de beroem de maarschalk uit de tijd van Napo leon. Hij is behalve journalist, ook veilingmeester met een grote belang stelling en vakkennis op het gebied van oude voorwerpen en antiek. Hij weet dus waarover hij spreekt! Inlichtingen over de Alliance Fran- tjaise, section de Boskoop, kunnen te allen tijde worden ingewonnen bij de secretaresse, mevr. H.M. Meyer-Lafe- ber, Henegouwerweg 15 te Waddinx veen, tel. 01828-12898. In tegenstelling tot vorig jaar lijkt deze stichting voor de komende hut tenbouwweek niet meer te kunnen rekenen op financiële steun van de gemeente Waddinxveen. Geprobeerd wordt wat dit betreft een groter be roep te doen op het bedrijfsleven en de bevolking. De vorig jaar zomer voor het eerst gehouden huttenbouwweek is een groot succes geworden. Tussen 9 en 12 augustus zijn toen zo’n 150 kin deren en 40 vrijwilligers vijf dagen lang in de weer geweest met de bouw van een heus huttendorp in het Gou webos. “Een happening die zelfs de stoutste dromen va» de organisatoren overtrof. Niet alleen omdat zij 150 kinderen een fantastische week be zorgd hebben, maar ook omdat zij van alle kanten zo ontzettend veel steun ondervonden. “Het aantal benodigde vrijwilligers stond klaar, het Waddinxveense be drijfsleven zorgde ervoor dat men met name op de materialen kon be zuinigen, de dienst Openbare Werken Waddinxveen droeg op schitterende wijze een steentje bij (houtvervoer, opslagruimte enz.) en de plaatselijke brandweer zorgde voor vijf grootse kampvuren op de laatste dag....” WIJZIGINGEN Ondanks de succesvolle eerste afle vering van de huttenbouwweek zijn er in de organisatie wel een aantal dingen gewijzigd en verbeterd. Zo bleek een betere taakverdeling nodig, wordt de ruimte voor de EHBO en de materialen groter en komen er meer sanitaire voorzieningen. Door dit alles kunnen er komende zomer ook meer kinderen aan de hutten bouwweek meedoen: 200 in plaats van 150. WADDINXVEEN - Vrijdagavond 4 maart draait in het sociaal-cultureel centrum De Bonkelaar in Waddinx veen de film The Rose met in de hoofdrollen Bette Midler, Alan Bates en Frederic Forrest. Begonnen wordt om half negen. De toegangsprijs be draagt f. 4,50. De door Mark Rydell geregisseerde film gaat over een rockzangeres uit de jaren zestig, die aan de top van haar roem staat. Door het veel te snelle succes waarmee ze aan de top is gekomen staat ze op instorten. Ze heeft zoveel optredens dat ze het eigenlijk niet meer aankan maar toch weet ze zich/er door heen te slaan en zet door om te bewijzen wat ze waard is. De film geeft vooral de belangrijkste dagen weer uit haar carrière waarin stellingen, namelijk de vermindering van de verkeerscongestie. De ver wachting voor de komende jaren is een verdere groei van het aantal rei zigers. 7806 de artiesten, terwijl de kwis wordt ge- tenties.

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 9