Mannenkoorconcert biedt iedereen iets Gladde show van Rob van Houten Op PSP-verkeersavond video-beelden van geeft concert in W’veense raadzaal J&W VERWEIJ Variatie Ensemble W’veense knelpunten Vrijdagavond 11 maart in Waddinxveen Inleveren van reuma kan niet CONCERT Woensdagavond 16 maart in De Bonkelaar Luxemburg” in Schouwburg Volop groen in nieuw Gouds JORISBAND BOSKOOP k ”Der Graf von Trosselos bij De Schaapskooi ’’Natuurpand” BATEN CONCERT GAAN NAAR DE GOUWEBLOEM haar leden. Zo krijgt iedereen die in geschreven is op zijn of haar ver jaardag een fruitmand van de stich ting. Verder worden leden die dat willen, voorzien van materiaal voor hun bezigheidstherapie. Elk jaar wordt er een kerstmiddag georgani seerd met een optreden van een mu ziek- of ander gezelschap. Vorig jaar verzorgde bijvoorbeeld het Christelijk Waddinxveens Mannenkoor “De Gouwestem” op die middag een kerstconcert. DAGREIS Voor het lekkerste brood en gebak HET VERSCHIL TUSSEN TRADITIONELE BOUW EN SYSTEEMBOUW KUNNEN WIJ U HAARFIJN UITLEGGEN... WIJ DOEN HET NAMELIJK ALLEBEI! GERT HUIZER WADDINXVEEN in WOENSDAG 9 MAART 1983 K. W. Th. VAN SOEST VVD BOUWEN IS VERTROUWEN Veel verschil is er niet. Tenminste, niet als Verweij bouwt! Want als traditionele bouwer van huis uit, voegen wij ook aan systeembouw iets toe: aandacht en ruimte voor individuele wensen. Zo wordt systeembouw een prachtige mogelijkheid om snel, goedkoop én goed te bouwen. Het afgebeelde type bungalow bijvoorbeeld, is een houtskeletwoning. Woonklaar opgeleverd vanaf f. 108.000.- inkl. B.T.W.. Oplevering in kasko is uiteraard nog voordeliger. Vraag gerust meer informatie. DE Hechte IAKKI Bouw- en Aannemingsbedrijf B.V. Plankier 20,2771 XL Boskoop Telefoon 01727-2077 Het Belgische Variatie Ensemble, te zien in de Waddinxveense raadzaal op donderdagavond 17 maart. De groep Trosselos treedt vrijdag avond 11 maart op in de Waddinx veense hervormde koffiebar De Schaapskooi. de PSP te houden gratis toegankelijke thema-avond keers(on)veiligheid in Waddinxveen. WADDINXVEEN Film, video en discussie zijn de ingrediënten van de volgende week woensdagavond 16 maart in het sociaal- cultureel centrum De Bonkelaar door de afdeling Waddinxveen van de PSP te houden gratis toegankelijke thema-avond over de ver- WADDINXVEEN Het concert dat - zoals aangekondigd - het Christelijk Mannenkoor De Gouwestem geeft op vrijdagavond 11 maart om acht uur in de Waddinxveense Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde biedt iedereen iets van zijn of haar gading. Tijdens dit concert, waarvan de baten bestemd zijn voor de Waddinx veense gehandicaptenstichting De Gouwebloem, zal ook het Noordhollandse Jongenskoor staaltjes van haar kunnen tonen. P. VAN GESSEL PSP De virtuoze organist Aad van der Hoeven is één van de medewerkenden aan het mannenkoorconcert van De Gouwestem op vrijdagavond 11 maart. WADDINXVEEN Het Christelijk Waddinxveens Mannenkoor De Gou westem heeft besloten de baten van het vrijdagavond 11 maart om acht uur in de Ontmoetingskerk met me dewerking van het internationaal be kende Noordhollandse Jongenskoor en de virtuoze organist Aad van der Hoeven te geven mannenkoorconcert jaarlijks zullen worden bestemd voor charitatieve doeleinden; dit jaar zal de opbrengst gaan naar de Waddinx veense gehandicaptenstichting De Gouwebloem. Opperwachtmeester H. J. KLEIN WADDINXVEEN Het Belgische Variatie Ensemble, bestaande uit piano, viool, gitaar, slagwerk en twee klarinetten, treedt don derdagavond 17 maart om half negen op in de raadzaal van het Waddinxveense gemeentehuis. Groensvoorde biedt iedereen iets waarvan gehandicaptenstichting allandse Jongenskoor st FILM korte film dat is jammer omdat het ten koste gaat van de schitterende scènes, zoals die van de koek spugende balletdanser, de moordende buste van Beethoven of de vloekende Pierrot. De belangrijkste deelnemers aan de discussie zullen vanzelfsprekend de bezoekers van deze avond zijn, die ieder hun eigen ervaringen in het Waddinxveense verkeer kunnen ver tellen en met voorstellen voor ver betering kunnen komen. het leraar momenteel is hij dirigent van drie grote koren, waar hij regelmatig con certen mee geeft. Als organist geeft hij vele concerten door het hele land, maar ook in Engeland, Duitsland en Spanje (Balearen). 7. Sonate in D gr.t. (C.G. Scheidler - viool-gitaar) 8. Concertstuk in kl.t. (F. Mendels sohn - 2 klar. en piano) 9. Kwartet in D. gr.t. (1 deel) (J. Haydn - viool-gitaar-2 klarinetten). worden alle activiteiten bekostigd. Toch is het ieder jaar niet eenvoudig om geld bij elkaar te krijgen en er zou nog veel meer gedaan kunnen worden, als er meer middelen zouden zijn. BLIJ De Gouwebloem is dan ook erg blij met het initiatief van het Christe lijk Waddinxveens Mannenkoor “De Gouwestem” om de opbrengst van het door hen op 11 maart in de Ont- moetingskerk te geven concert te be stemmen voor dit zeer belangrijke werk. Het bestuur waardeert het bij zonder, dat het mannenkoor op deze wijze hun min of meer gehandicapte mede-Waddinxveners wil helpen. De Gouwebloem-leden kunnen bij hun bestuursleden C. Boerman en D. Im- merzeel kaarten verkrijgen of bij de officiële voorverkoopadressen. Ook zullen door de PSP gemaakte videobeelden vertoond worden van enkele verkeersknelpunten in Wad dinxveen. De PSP verwacht dat op deze avond een groot aantal ver keersknelpunten aan de orde zullen komen zoals het meer en beter op de voetganger afgestemde veiligheids voorzieningen in de woonwijken; meer- en veiliger fietspaden; het ver voer van gevaarlijke stoffen; de ver keersknelpunten in Waddinxveen; en een van de belangrijkste verkiezings- standpunten van de PSP: Oók in Waddinxveen een maximum-snelheid van 30 km per uur in de bebouwde kom. Onlangs maakte hij plaatopnames op het grote orgel van de Baseliek de Santa Maria Dei' Servi te Bologna in Italië. In totaal maakte hij ruim der- v l ten durend werk uitvoeren, getiteld Rejoice in the Lamb van Benjamin Britten. In dit werk komen ver schillende solo-partijen voor, die door eigen koorleden gezongen zul len worden. Hierdoor hoopt het koor te laten zien wat er allemaal mogelijk is met een jongenskoor. Mogelijk ontstaat er bij de Waddinxveense jongens daar door ook interesse voor het zingen in een dergelijk, koor. Het is niet ónmo gelijk dat er in de toekomst nog eens zo’n jongenskoor wordt opgericht in Waddinxveen, als er tenminste vol doende belangstelling voor bestaat. EERSTE KEER Het Christelijk Mannenkoor De Gou westem heeft de afgelopen tijd hard gewerkt aan het repertoire voor het concert van aanstaande vrijdag. Het is de eerste keer, dat het mannenkoor zelf een concert geeft en er is veel zorg besteed aan de muziekkeuze. plaatsvinden op dinsdag 10 mei. Er staat een rondvaart in Zeeland op het programma met aan boord mogelijk heden om de lunch te gebruiken. Het uitje zal worden afgesloten met een diner. Het is duidelijk, dat al deze activitei ten ontzettend veel geld kosten. Geld dat door de stichting zelf bijeen ge bracht wordt, omdat de Gouwe bloem ongesubsidieerd moet draaien. Er wordt nogal wat georganiseerd om de benodigde middelen bijeen te krij gen. Er is een jaarlijkse bazar en er worden braderieën gehouden, waar door de leden zelfgemaakte dingen worden verkocht. Van de opbrengst De avond begint met een “Actievoeren” van de pressiegroep WADDINXVEEN - In de hervormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse in Waddinxveen treedt vrijdagavond 11 maart op de groep Trosselos. Deze groep is op muzikale wijze evangelisch bezig en wijst er op dat 99 angsten ver dwijnen na het vinden van die ene goede weg. Het programma begint om half ne gen. De toegang is vrij. BOSKOOP/WADDINXVEEN - Inle veren, inflatie en bedrijfssluitingen. Het zijn bekende woorden. Maar voor reu- mapatiënten is het altijd een moeilijke tijd, want reuma inleveren... als dat zou kunnen. Wat wel kan is het leven van die hon- Jongenskoor een ongeveer 20 minu- derdduizenden reumapatiënten dragelij ker maken. Bijvoorbeeld door het orga niseren van aangepaste vakanties in bin nen- en buitenland. Ook door het verle nen van financiële hulp aan reumapa tiënten die tusseri de wal en het schip dreigen te raken. Het geld dat daarvoor nodig is, komt voor het grootste deel uit de landelijke inzameling die het Nation aal Rheumafonds houdt tot en met zater dag ll maart. U moet daarbij weten dat er meer zaken zijn waar geld voor nodig is. Veel wordt besteed aan wetenschappelijk onder zoek. Reuma heeft nog teveel geheimen en is daarom voor de meeste patiënten ongeneeslijk. Wie meer inlichtingen wil kan zich wenden tot hetNationaal Rheumafonds, le Sweelinckstraat 62, 2517 GG Den Haag. Giro 324, voor het geval dat u de collectant(e) mist. In het panel, dat met de naar ge hoopt talrijke aanwezigen zal dis cussiëren over het bevorderen van een veiliger verkeer in onze gemeen te, hebben zitting voorzitter Bert Woudenberg, journalist en voorlich- tingsmedewerker van de Vereniging Veilig Verkeer Nederland. Ook is hij lid van het Ambtelijk Verkeersover- leg Waddinxveen; Erik van Vught hoofd van de EHBO-afdeling van het Bleulandziekenhuis in Gouda. Hij krijgt vanzelfsprekend in zijn werk veel te maken met de meest trieste kant van het verkeer, nl de ver keersslachtoffers; J.L. Klein, opper wachtmeester van de rijkspolitie in Waddinxveen. Hij is hier speciaal be last met de verkeersveiligheid; Karei van Soest, fractievoorzitter van de VVD in de gemeenteraad van Wad- “Stop de Kindermoord”. In deze film wordt ervan uitgegaan dat het verkeer moet worden aangepast aan voetgangers en fietsers. Dit kan al leen maar gebeuren als de bewoners van de buurt er zelf iets aan gaan doen; Maar hoe...? WADDINXVEEN -1 De zaterdagavond voor een week in het sociaal-cul- tureel centrum De Bonkelaar optredende mimespeler en entertainer Rob van Houten is voor weinig ménsen meer een onbekende. Hij is te.zien ge weest in uiteenlopende televisie programma’s als Waldolala, De Lachende Scheerkwast, maar ook Sesamstraat en de Frank.Kramershow, waarin hij opviel door het uiterts precies neerzetten van even uiteenlopende persona ges. Zijn voorkeur voor het bizarre en deca dente was echter steeds overduidelijk. Ook in het theater blijft de zelfkant van deze maatschappij niet onaangeroerd, getuige de stukken van zijn eigen - in middels opgeheven - groep Funhouse èn zijn laatste produkt "De Rob van Hou ten Show”. Samen met pianist Pim Koops, een kruising tussen Herman Brood en Cor Stein, was hij zaterdag avond voor een week dus te zien in De Bonkelaar, waar hij voor eën aardig ge vulde zaal (60 mensen) optrad op initi atief van de muziek- en theaterwerk- groep De Spintol, die voor een optreden in deze ruimte op zaterdagavond 26 maart drs. P. heeft uitgenoodigd en als extraatje op zaterdagavond 23 april Nel- - heeft iets slordigs en onafs over zich. En leke Burg. Als in een wat verlopen revue presen teert Van Houten zich als een sjofele, grove entertainer en vermaakt het pu bliek met een willekeurige greep uit zijn dinxveen; Paul van Gessel, lijsttrek ker van de PSP in Waddinxveen bij de vorig jaar gehouden gemeente raadsverkiezingen en een vertegen woordiger van de Echte Nederland se Fietsersbond (ENFB). GOUDA - Vorige week heeft Zuidhollands gedeputeerde drs. J. Borgman (PvdA) in Gouda het nieu we kantoorpand van de Stichting Natuur- en Landschapsbeheer Zuid- Holland officieel in gebruik geno men. Voor de Stichting NBL, waarin samenwerken de Stichting Natuur- en Landschapsbeheer Zuid-Holland, de Zuid-hollandse consulent Natuur- en Milieueducatie en de Inspectie zuid west van de Vereniging tot Behoud van Natuurmonumenten in Neder land, is er met de opening van het nieuwe pand aan de Blekerssingel 56 in Gouda een einde gekomen aan het nijpende ruimtegebrek. Tot voor kort was de stichting gehuisvest in een houten barak, gehuurd van de ge meente Gouda, aan de Slapperdel. Het aantrekken van een tweetal nieu we medewerkers maakte de ruimte daar ongeschikt voor het dagelijkse werk van de stichting, het coördine ren en stimuleren van activiteiten van vrijwilligers en werkzoekenden in het natuur- en landschapsbeheer. De nieuwe consulent Natuur- en Milieu educatie heeft tot taak het bevorde ren van de natuur- en milieueducatie in de provincie Zuid-Holland. Door de verhuizing van de inspectie Zuid-West van de vereniging tot Be houd van Natuurmonumenten in Ne derland zijn drie organisaties bij el kaar gebracht die zich allen bezig houden met het behoud en beheer van natuur, landschap en milieu in Zuid-Holland en Zeeland. Hierdoor wordt de reeds bestaande samenwer king versterkt Het pand aan de Blekerssingel te Gouda waarin de drie zijn gehuis vest is de afgelopen weken het toneel geweest van veel vrijwilligersactivitei- ten. Ettelijke honderden uren zijn er in gestoken om het pand te veran deren in een stijlvol onderkomen voor drie organisaties die hun activi teiten alle drie richten op de groene ruimte. Vandaar ook dat deze kleur in het interieur van het pand ruim schoots is terug te vinden. Om een goed beeld te geven van het hele repertoire, dat zowel geestelijke, als klassieke en volksmuziek omvat is uit elke categorie wat gekozen. Zo wordt er bijvoorbeeld Psalm 42 uit gevoerd in drie verschillende berij mingen om de ontwikkeling van de Nederlandse Psalmberijmingen door de eeuwen heen te laten zien. Daar naast wordt het Sanctus van Verhey- en uitgevoerd; een unicum omdat deze, bij zijn dood zeer verbitterde componist, heeft bevolen dat al zijn werk vernietigd moest worden. Het prachtige Sanctus is gelukkig be waard gebleven. Tot de categorie Klassiek behoren een gedeelte uit de Deutsche Messe van Schubert en een koraal gecom poneerd door Felix Mendelssohn Bartholdy. Dit laatste werk, Deines Kinds Gebet Erhöre, wordt samen met het Noordhollands Jongenskoor uitgevoerd. Na de pauze is de beurt aan de po pulaire muziek. Op het programma staan onder andere Twee Voerlui, een parafrase op het bekende lied Een karretje op de zandweg reed en twee Russische volksliederen, te we ten Ei Oechnjem van Djesjachar en Kalin ka. ORGANIST De begeleiding van het mannenkoor zal verzorgd worden door de beken de organist Aad van der Hoeven. Hij maakte al een begin met zijn orgel lessen op zijn zesde jaar. Hij was ze ventien jaar, toen hij zijn debuut maakte als concerterend organist en een jaar later gaf hij voor de NCRV zijn eerste radiorecital. Na de middelbare school ging hij naar het Rotterdams Conservatorium waar hij als hoofdvak orgel en piano stu deerde bij Piet van den Kerkhof en George Stam. Na zijn solistendiplo ma studeerde hij koordirektie o.a. bij Prof. Kurt Thomas uit Leipzig en De Gouwebloem wordt voorgezeten door de heer D. Immerzeel. De stich ting heeft als doel min of meer ge handicapte mensen uit onze gemeen te te helpen mét allerlei zaken. Er zijn 275 mensen ingeschreven als lid van deze vereniging voor gehandi capten. De Gouwebloem doet nogal wat voor tig LP’s, o.a. op het Hoofdorgel van de St. Laurenskerk te Rotterdam. Hij was 15 jaar lang Cantor-Organist van de Prinsekerk te Rotterdam en mo menteel vervult hij deze functie in de oudste kerk van Rotterdam, nl. de Hillegondakerk te Rotterdam-Hil- legersberg, waar onder zijn adviseurs- schap het Abr. Meere orgel werd ge reconstrueerd. Kort geleden is de heer Van der Hoeven uit vele sollici tanten ook nog benoemd tot diri gent van het 225 leden tellende Christelijke Residentie Mannenkoor uit Den Haag. KAARTVERKOOP Om iedereen in de gelegenheid te stellen een plaats te reserveren zijn kaarten a f. 10,00 (Kinderen tot 16 jaar f. 5,00) in de voorverkoop bij: Rabobank Waddinxveen; Slagerij Van Beest aan de Luifelbaan; D. Wester- duin, Boezemweg 23 W. Kooiman, Groensvoorde 128 en voor Boskoop, P. Harkes, Julianastraat 81. immense repertoire van typetjes, dan sjes, grappen en grollen, afgewisseld met muziek, zang en diverse wankele play back-acts van zijn medespeler. Puur amusement dus, dat vrijwel geheel gedragen wordt door het onmiskenbare komische en mimische talent van Van Houten. Inhoudelijk en structueel hangt de show aan elkaar van de clichés, die even nog interessant zijn door hun grove en vet aangezette vertolking, maar al snel voorspelbaar worden. We kunnen ons dan ook niet aan de in druk onttrekken dat dit programma met een routineuze natte vinger in elkaar is gezet om zo gemakkelijk mogelijk een succesvol produkt af te leveren. Het GOUDA In de Goudse Schouw burg wordt op vrijdagavond 11, dins dagavond 15 en vrijdagavond 25 maart door de Goudse operettevere- niging de operette ‘Der Graf von Lu xemburg’ van Frans Léhar uitge voerd. De voorstellingen beginnen steeds om acht uur. Kaarten zijn ver krijgbaar aan de kassa van de Goudse Schouwburg op de daarvoor bestem de uren. In ‘Der Graf von Luxemburg’ zijn de solisten Peter Kemner, Joke Stam, Jannie van der Meer, Henk de Bruijn, Yvonne de Jong en Adrie van der Stam. Verder werken mee het gehele koor van de Goudse Operette en het Haags Operette Orkest. Het geheel staat onder leiding van de dirigent 258, Groenendijk, Gouwestraat 22 en Joop van Eek en de regie is in handen Verkleij, B.C.straat 14. van Gert Willems. I Het Variatie ensemble bestaat uit Belgische musici die allen hun spo ren in zowel binnen- als buitenland hebben verdiend. De naam van het gezelschap verwijst naar de gevari eerdheid van de instrumenten die worden bespeeld. De variatie in de instrumenten leidt vanzelfsprekend tot een gevarieerde programma-op- bouw, die vooral ook jonge toehoor ders zeer zal aanspreken. Carl Verbraeken, piano, heeft zijn opleiding gevolgd aan de conser vatoria van Antwerpen en Brussel. Hij heeft eerste prijzen ontvangen voor harmonie, contrapunt, muziek geschiedenis, tranpositie, piano en kamermuziek. Thans is hij leraar praktische harmonie aan het Con servatorium van Brussel. Marcel van der Borght, slagwerk, be haalde het hoger diploma slagwerk aan het Conservatorium van Brus sel. Hij maakte concertreizen door o.a. Amerika, Spanje, Frankrijk, Ja pan en Nederland. Hij is lid van Radio Symfonie Orkest en slagwerk aan de Muziekacademies van St. Pieters-Woluwe en St. Kwin- tens-Lennik. Guy van der Borght, klarinet, stu deerde aan het Conservatorium van Brussel en behaalde de eerste prijs klarinet en kamermuziek. Hij treedt vaak op als solist, zowel in binnen- als buitenland en is als leraar klari net verbonden aan de Muziekacade mie van St. Pieters-Woluwe. Marcel Hanssens, klarinet, is docent aan het Conservatorium van Brussel. Hij is oprichter en leider van het Bel gisch klarinetkwartet. Hij heeft con certreizen gemaakt door Europa, Amerika, Japan, Australië, Maleisië, Indonesië en India en treedt regel matig op voor radio en televisie. Dik Lippens, viool, is assistent aan het Koninklijk Conservatorium te Brussel en leraar aan de Muziekaca demie van St. Pieters-Woluwe. Jan Vanderschueren, gitaar, heeft een eerste prijs gewonnen aan het Konin klijk Conservatorium van Brussel en is leraar gitaar aan de muziekscholen van Ninove en Dilbeek. PROGRAMMA Het programma dat in de Waddinx veense raadzaal wordt gebracht ziet er zo uit: 1. Prelude nr. 1 (Cauberghs - vibra- foon-piano) 2. Pas de deux (Russel - klarinet-slag- werk) 3. Baccarolle (C. Verbraeken - piano) 4. Sonate (N. Paganini - viool-gitaar) 5. Romanza Andaluza (P. de Sarasa- te - viool-gitaar) PAUZE 6. Sonate (Magnani - duo-klarinet) Een compleet verzorgde dagreis be hoort ook tot wat de leden wordt aangeboden. Dit jaar zal de reis BOSKOOP - In samenwerking met de bekende organist Ben Kramer geeft de Boskoopse Jorisband een concert op vrijdag 25 maart in de Gereformeerde kerk in Boskoop. Hiermee vervolgt de Jorisband de in 1982 ingeslagen weg. In dat jaar presenteerden de Boskopers met de trompetvirtuozen, de gebroeders Brouwer, een muzikaal hoogstandje. De aangekondigde samenwerking met organist Ben Kramer kan op z’n minst opmerkelijk worden genoemd. Het big bandachtige karakter van de Jorisband, gekoppeld aan een kerkorgel is immers geen alledaagse combinatie. De voorverkoop van de toegangsbewij zen begint reeds op 9 maart. Kaarten zijn ook aan de kerkingang verkrijgbaar. Wie zeker van een toegangsbewijs (5 gulden) wil zijn kan in Boskoop terecht bij de sigarenwinkeliers Boere, Zijde Het bekende jongenskoor, dat door De Gouwestem is uitgenodigd, heeft een hoofdzakelijk klassiek repertoi re, waaruit vrijdagavond o.a. het Ag nus Dei'van Hans Leo Hassler en het Rejoice in the Lord van Henry Pur cell ten gehore zullen worden ge bracht. Na de pauze zal het Noordhollands

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 11