i Volop aandacht voor energie ’’Meeting” heeft nu ook een combo Energiediscussie nu in W’veens AF-centrum Welke regels bestaan er nu precies voor wegdoen huis- en ander afval? VVH-bazar Veranderingen bij koor Reddingsbrigade Achtste plaats Waddinxveense brengt bijna 7.300,- op Ophaaldagen, 4 zakken per huis, glascontainersgrofvuil J In kader brede maatschappelijke discussie wife.; te” «s CURSUS IBLOEMENSCHIKKEN WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 9 MAART 1983 AS» A* u MAAR ZO NIET ZO deze evenementen is i 5 WADDINXVEEN - Met de komst van de nieuwe dirigent Hedzer van det Giezen uit Haarlem is er van alles veranderd bij het Waddinxveens inter kerkelijk jongerenkoor Meeting. Zo beschikt Meeting nu over een combo, Voor informatie en/of opgave: Bel 01717-2010* XK LANGERE TERMIJN In de brede maatschappelijke discussie wordt geprobeerd vooral naar de langere termijn te kijken. Welke richting moet met het Nederlands energie beleid worden ingeslagen? Moeten we méér of juist minder energie gaan ge bruiken? En hoe moeten wij in onze energiebehoefte voorzien? Welke rol moeten aardgas, olie en steenkool in onze energievoorziening spelen? En wat moet er gebeuren met kernenergie? Moeten we veel meer gebruik gaan maken van wind- en zonne-energie? En wat zijn de gevolgen van deze en an- In uw omgeving te: Boskoop in de Rijks Midd. Tuinbouw school, Azalealaan 115. Waddinxveen in de Kon. Wilhelmina- school, Sniepweg 57. Aanvang: resp. maandag 14 maart en woensdag 16 maart 1983. De wekelijkse cursus bloemen- schikken staat onder leiding van een ervaren en bevoegde leerkracht. De cursus bestaat uit 8 lesavonden. Na iedere.les van 19.30 - 21.30 uur nemen de deelnemers een fraai bloemstuk mee naar huis. Het cursusgeld bedraagt f 156,-. in clusief bloemen en hèt materiaal, als mede een cursusboekje, de cursus is dus volledig verzorgd. In september start ook nog de vestigingsopleiding'bloemenschik- ken en binden (bloemist-winkelier). Opgave binnen 10 dagen door een (brief(kaart te zenden aan Stichting Bevordering Onderwijs aan Volwas senen (SBOV), Sir Winston Churchill- weg2,2251CX VOORSCHOTEN. Gaarne duidelijk uv*naam, adres en cursusplaats vermelden. Na opgave ontvangt u een bevestiging. WADDINXVEEN/BOSKOOP - Energie staat volop in de belangstelling, zo blijkt uit de ook in Waddinxveen (dinsdagavond 22 maart in het Anne Frank-centrum) en in Boskoop (donderdagavond 10 maart in De Rozen burcht) te houden avond over energie en energiebeleid in het kader van de brede maatschappelijke discussie, die Waddinxveners en Boskopers con- fronteerd met de keuze: Welke richting moet met het Nederlandse energie- eleid worden ingeslagen? Op radio en televisie, in kranten en tijdschriften, maar ook in de huiskamer en op het werk wordt veel over energie gesproken. Vaak gaat het daarbij vooral over geld: over de prijzen van gas en electriciteit, over de financiële voordelen van energiebesparing, over de OPEC en de wereldmarktprijzen van olie of over de - op dit moment dalende - benzineprijzen. Stuk voor stuk belangrijke, maar tegelijkertijd sterk tijdgebonden zaken. In de zeventiger jaren hebben wij meegemaakt hoe de energieprijzen om hoogvlogen, de laatste tijd zien wij dat weer een (tijdelijke?) daling heeft in gezet. r*... energiebeleid kunnen worden ingesla gen, kunnne op deze bijeenkomst met elkaar in discussie gaan en de ar gumenten voor hun standpunten op tafel leggen. DISCUSSIE Om erachter te komen hoe de be volking over het energiebeleid denkt, heeft de regering - in overleg met het parlement - een stuurgroep ingesteld, die een “brede maatschappelijke dis cussie” over het energiebeleid heeft voorbereid. Die discussie brandt nu - in het eerste halfjaar - overal in Ne derland los. De onafhankelijke, breed samenge stelde Stuurgroep, onder voorzitter schap van mr. M.L. de Brauw, be gon haar werkzaamheden met het verzamelen van informatie over het energievraagstuk en van de opvat tingen en vragen op energiegebied die bij de bevolking leven. Aan de hand van het tussenrapport en/of krant zal tijdens het eerste half jaar van 1983 overal in Nederland “breed maatschappelijk” kunnen worden gediscussieerd over het ener giebeleid. TUSSENRAPPORT Tijdens alle bijeenkomsten wordt van gedachten gewisseld aan de hand van het door de Stuurgroep uitgebrachte tussenrapport. Dit tussenrapport is voor vijf gulden te koop bij openba re bibliotheken. Het tussenrapport kan ook worden besteld door f9,25 over te maken op postgiro 121488 t.n.v. Stuurgroep Maatschappelijke Discussie Energiebeleid te Den Haag. Naast het tussenrapport heeft de stuurgroep een gratis BMD-informa- tiekrant ‘Energiebeleid voor morgen’ uitgegeven. Deze krant is verkrijg baar bij alle postkantoren. dere keuzen voor de economie, voor het milieu, voor de werkgelegenheid, voor onze portemonnee. Nog voor de eeuwwisseling wordt een aantal van onze elektriciteitscentrales afgeschreven. Moeten wij die vervangen? En zo ja, hoe? Willen wij wel of niet dat er meer kerncentrales in Nederland worden gebouwd? En wat moet er gebeuren met de centrales in Borssele en Dodewaard? Regering en parlement moeten hierover binnen niet al te lange tijd beslis singen nemen. Het voorbereiden en bouwen van een elektriciteitscentrale neemt ongeveer tien jaar in beslag. Er moetdus worden vooruitgedacht. En dat kan niet alleen aan deskundigen worden overgelaten, al was het maar omdat de deskundige adviezen niet altijd eensluidend zijn. Op veel punten spreken de experts elkaar tegen. Dat komt omdat elke deskundige zijn of haar keuze mede iaat bepalen door eigen schattingen en wensen. En die hangen af van de ’mens’ in de deskundige, met alle karaktertrekken, be langen en andere hebbelijkheden van dien. Op dat punt tellen wij allemaal, evenveel mee. Regering en parlfnent willen - voordat zij beslissingen over het energiebe leid nemen - weten hoe de bevolking erover denkt. Daarom worden tot de zomer overal in Nederland Brede Maatschappelijke Discussiebijeenkom sten gehouden. Op deze bijeenkomsten kan iedereen praten over het ener giebeleid, zich een mening vormen en deze mening uiten, zowel in de dis cussie met anderen als via het persoonlijke vragenformulier dat door de Stuurgroep Maatschappelijke Discussie Energiebeleid is opgesteld. De uitkomsten van de brede maatschappelijke discussie worden vervolgens door de stuurgroep verwerkt en opgenomen in het Eindrapport dat eind dit jaar aan regering en parlement wordt aangeboden. plicht wanneer van diensten van de gemeente gebruik werd gemaakt. De heffingen daarentegen zijn niet af hankelijk van eventuele diensten van de gemeente en zijn verschuldigd los van de vraag of men al dan niet van de ophaaldienst gebruik maakt. Ove rigens worden de heffingen verwerkt in de energienota’s van het GEB Gou da. Naast de Verordening afvalstoffen heffing is er de Verordening op de heffing en de invordering van de rei nigingsrechten. Deze rechten worden geheven voor: het periodiek verwijderen van be drijfsafval van beperkte omvang of hoeveelheid (f. 166,80 per jaar per bedrijfspand) het op verzoek verwijderen van huishoudelijke afvalstoffen, grof huisvuil en grof bedrijfsafval (f. 20,— per m3 of een deel daarvan). De afvalstoffenverordening treedt in werking op 14 maart a.s. De veror dening afvalstoffenheffing en de Ver ordening reinigingsrechten zijn - nu deze inmiddels Koninklijk zijn goed gekeurd - op 1 maart j.l. in werking getreden. WADDINXVEEN - De vorige week vrijdag in het Anne Frank-centrum ge houden bazar van de afdeling Waddinx veen van de Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening (WH) heeft 7.298,36 opgebracht. Dat is ruim 400,- meer dan een jaar geleden. De VVH-bazar werd officieel geopend door mevrouw S. IJ. van der Linden-Taekema, de echtge note van de burgemeester. In haar openingswoord bedankte VVH- president mevrouw G. Hartman-van de Berg allen die op welke wijze dan ook aan de organisatie van de bazar hadden meegewerkt. Haar dank ging ook uit naar de winkeliers, de bedrijven en de marktstandhouders, die weer voor tal van mooie prijzen hadden gezorgd. De presidente zei te hopen op een goed re sultaat, om zodoende de V.V.H.-activi teiten te kunnen doen slagen. Ook werden verschillende artikelen ver loot. Enkele van deze zijn nog niet afge haald. Men kan ze alsnog in het bezit krijgen door even bij mevrouw C. M- de Heer-Gerts, Dorpstraat 170, langs te gaan. Het betreft de volgende nummers: groen 23 (WH), oranje 247 (jachttafereel), hard-rose 970 (geblokte deken), groen 107 (wandkleedje). De bazar was tevens de laatste activiteit van mevrouw G. Hartman als presidente van de WH. Zij legt na 9 jaar in het be stuur te hebben gezeten haar werk neer. Allen zullen haar opgewektheid en be langstelling node missen, maar gunnen haar de rust van harte. Mevrouw A. C. M. Moerings zal haar werk als presiden te overnemen. c. bedrijfsafvalstoffen en d. landbouwbestrijdingsmiddelen. Behalve de laatste middelen kunnen de afvalstoffen op werkdagen tus sen 08.00 - 16.00 uur tot een maxi mum van 2 m3 éénmaal per week - na aanmelding bij de dienst Openba re Werken - wórden opgehaald. De landbouwbestrijdingsmiddelen ‘die nen schriftelijk bij de directeur van die dienst te worden aangemeld. Door de dienst Openbare Werken zal op de naleving van de verschillende 1- J1 1 l worden toegezien. Het is niet de be doeling dat meteen van het bon- boekje gebruik wordt gemaakt”, maar op grond van het bepaalde in de Afvalstoffenverordening kunnen overtredingen worden gestraft met hechtenis van ten hoogste twee maanden of geldboete van ten hoog ste driehonderd gulden. .Van belang is nog dat de oude rei nigingsrechten met ingang van 1 maart zijn vervangen door afvalstof fenheffingen; in de praktijk zullen degenen die reeds reinigingsrechten betaalden geen verandering bemer ken. Deze rechten waren alleen ver- WADDINXVEEN Het is al weer meer dan drie jaar geleden dat op landelijk niveau de Afvalstoffenwet in werking track Deze wet van 1 oktober 1979 stelt in beginsel een ieder verantwoordelijk voor de afvalstoffen die hij voc T--o- milieuhygiënische verantwoorde verwijdering van afvalstoffen te schrijven, terwijl het mog ontstaan van bepaalde afvalstof! Van oudsher is de overheidsbemoeie nis met afvalverwijdering onderwerp geweest van gemeentelijke zorg. In de vorige eeuw en in het begin van deze eeuw ontstonden vooral gemeentelij ke diensten die zich bezig hielden met in hoofdzaak het inzamelen van huishoudelijk afval. Door de toename van het afval werd een meer planmatige aanpak noodza kelijk, waarbij met name de provin cie tot taak heeft gekregen om voor de verwerking van bepaalde afval- soorten (huishoudelijk afval, auto wrakken) een apart plan te maken. De Afvalstoffenwet verplicht de ge meenten een zogenaamde afvalstof fenverordening door de raad te la ten vaststellen. In Waddinxveen is dat - in tweede instantie - gebeurd in de raadsvergadering van 29 oktober 1982. Wat is nu de inhoud van deze veror dening en wat zijn dé consequenties voor de inwoners van Waddinxveen? GROF VUIL Allereerst hebben Burgemeester en Wethouders op grond van die veror dening de dagen (en tijden) vastge steld, dat in de verschillende wijken het huisvuil en grof vuil wordt op gehaald. Die indeling is als volgt: a. maandag: de woningen Eggende ten zuiden van de Beethovenlaan en ten westen van de spoorlijn Gouda- Alphen aan den Rijn (het grof vuil op de eerste woensdag van de maand), b. dinsdag: de woningen liggende ten zuiden van de Willem de Zwijgerlaan en ten oosten van de spoorlijn Gou da-Alphen aan den Rijn, inclusief de bebouwing aan de oostzijde van de Gouwe (het grof vuil op de tweede woensdag van de maand) c. donderdag: de woningen liggende ten noorden van de Willem de Zwij gerlaan en ten oosten van de spoor lijn Gouda-Alphen aan den Rijn (het grof vuil op de derde woensdag van de maand); d. vrijdag: de woningen liggende ten noorden van de Beethovenlaan en ten westen van de spoorlijn Gouda-Al phen aan den Rijn (het grof vuil op de vierde woensdag van de maand). Van 1 november tot 1 maart ge schiedt het ophalen tussen 8.00 - 16.00 uur en van 1 maart tot 1 no vember tussen 7.30 - 16.00 uur. Bij omstandigheden van tijdelijke aard (bijv, bestratingswerkzaamhe- den) kan de directeur van de dienst Openbare Werken van de ophaalsche- ma’s afwijken. Dit gebeurt ook bij algemeen erkende feestdagen die op werkdagen vallen. IN ZAKKEN Het aanbieden van huisvuil dient uit sluitend in zakken te gebeuren; de ze moeten zijn voorzien van een Ko- mokeur. Daarnaast mag het gewicht van een aangeboden vuilniszak niet hoger zijn dan 10 kg., dient zo’n zak goed gesloten te zijn, mag het aantal aangeboden vuilniszakken per wo ning niet meer bedragen dan 4, ter wijl een vuilniszak zodanig moet zijn gepakt, dat het personeel van de op haaldienst geen verwondingen kan oplopen of de zak kan scheuren. Voorts dienen de zakken ordelijk, zo dicht mogelijk bij de rijweg te worden geplaatst, overigens zonder voetpaden e.d. te versperren. Burgemeester en Wethouders hebben verder in deze gemeente een aantal plaatsen aangewezen waar de vuil niszakken - alleen op de ophaaldag - centraal moeten worden aangeboden. Dit dient te geschieden op de volgen- dq plaatsen a. Herculespad 2 st. 2 t/m 12 - 13 t/m 23 Fortunalaan 1 t/m 11-12 t/m 26 b. Alpherwetering 1 st. 2 t/m 12-3 t/m 17 - 37 t/m 47 c. Alpherbrink 1 st. 12 t/m 28 - 19 t/m 45 - 85 t/m 97 op landelijk niveau de Afvalstoffenwet I een ieder verantwoordelijk ortbrengt, beoogt een doelmatige en 1 ivoor gelijk wordt regelen te maken die het tofien beperken. d. Oostpolderweg 1 st. 40 t/m 58 e. Spui 1 st. 2 t/m 20 17 t/m 25 f. Sparrengaarde 1 st. 2 t/m 20 - 1 t/m 15 g. Dotterweide 1 st. 2 t/m 60 h. Spireaweide 1 st. 1 t/m 23 - 2 t/m hiervoor genoemde ge- en verboden 16 - i. Wingerd (flat) 4 st. 100 t/m 556 j. Wingerd (laagbouw) 3 st. 1 t/m 185 plus Groensvoorde 166 t/m 184 k. Peuleyen 4 st. 2 t/m 208 l. Heggewinde 1 st. 24 t/m 38 m. Busken Huëtlaan 1 st, 2 t/m 94 n. Nic. Beetslaan 1 st. 162 t/m 240 Bij het aanbieden van grote hoeveel heden afval kan men een afspraak maken met de dienst Openbare Wer ken (tel. 14433), waarna op een don derdagmiddag tussen 13,00 - 16.00 uur het afval wordt opgehaald. GLASCONTAINERS Ter bescherming van het milieu en/of ter bevordering van hergebruik van materialen hebben burgemeester en wethouders een aantal categoriën af valstoffen aangewezen die niet met het normale huisvuil mogen worden meegegeven. Geneesmiddelen dienen bij apothe ken of apotheekhoudende artsen of op werkdagen tusSen 08.00 - 16.00 uur op het gemeentewerf, Noordkade 48, te worden ingeleverd. Dit laatste geldt ook voor oliën en vetten, ter wijl chemische afvalstoffen schrifte lijk bij de dienst Openbare Werken en -Bedrijven (Raadhuisplein 1) moe ten worden aangemeld. Dode huisdieren kunnen ook <sp de gemeentewerf worden aangeboden (tel. 12926) of aan particuliere be graafplaatsen voor huisdieren. Voor dood vee blijft de huidige regeling van kracht (zo spoedig mogelijke te lefonische aanmelding bij de gemeen tesecretarie). Van belang is natuurlijk het gebruik van de glascontainers', het bepaart de nodige ruimte in de vuilniszakken, voorkomt scheuren daarvan of ver wondingen aan personeel voor de op haaldienst, terwijl een hergebruik wordt bevorderd. Ter voorkoming van overlast voor omwonenden van glascontainers hebben Burgemeester en Wethouders bepaald dat het in werpen van glas is toegestaan tussen 08.00 - 19.00 uur (op koopavonden tot 21.00 uur). Het grof huisvuil mag geen grotere lengte hebben dan 1,75 m. terwijl kleinere stukken zoveel mogelijk in één of meer bundels samengedrukt en/of ‘gebonden dienen te worden. De inhoud mag niet meer dan 0,5 m3 zijn en het gewicht maximaal 25 kg. Bij grotere hoeveelheden of afme tingen geldt ook het maken van een afspraak met de dienst Openbare Werken (zie hiervoor). De afvalstoffenverordening noemt als inzamelplaats de dienst Openbare Werken en -Bedrijven Waddinxveen. Anderen die willen inzamelen hebben een vergunning nodig van Burgemees ter en Wethouders, waarvoor de ver ordening een uitgebreide procedure kent. Overigens heeft het college besloten dat voor papier en lompen en kle- dinginzamelingsakties op grond van deze verordening geen vergunning no dig is. Voor het inzamelen van kleding is wèl een vergunning nodig ingevolge de Algemene Politieverordening Wad dinxveen 1983; in Waddinxveen wordt overigens met een tussenpoos van 3 maanden alleen vergunning Ver leend aan instellingen als de Max Tailleurstichting, het Leger des Heils e.d. BOUWAFVAL Naast het huisvuil, het grof vuil en glas kunnen de volgende afvalstoffen aan de inzameldienst worden aange boden: a. bouw- en sloopafval b. agrarisch afval; bestaande uit een organist, een gitarist, een dwarsfluitiste, een klarinettist en een drummer (een drumstel voor hem is pas aangekocht). Net als vorig jaar houdt Meeting ook nu weer een open repetitie op woens dag 16 maart in de Kruiskerk aan de Passage. De aanvang is zoals gewoon lijk 20.00 uur. Met deze open repeti tie hoopt het koor tevens te berei ken, dat zich wat meer mannen aan zullen melden, want - zoals bijna alle koren - heeft ook Meeting een chro nisch gebrek aan heren. Regelmatig treedt Meeting ook op in jeugddiensten, die gehouden wórden in Waddinxveen en omliggende ge meenten. Op 27 februari heeft het jongerenkoor bijv, gezongen in de Hervormde Kerk te Stolwijk. Op 4 maart zal Meeting medewerking ver lenen aan de dienst, die gehouden WADDINXVEEN - Van de 15 red dingsbrigades die in het overdekte zwembad “de Sniep” hebben meege daan aan de door het district West van de Koninklijke Nederlandse Bond tot het Redden van Drenke lingen gehouden jaarlijkse wedstrij den “boeiwerpen” en “eerste hulp aan drenkelingen” was die uit Leiden de beste. De tweede en derde plaats werden opgeëist door de reddingsbri gades uit Zoetermeer en Gouda. De Waddinxveense Reddingsbrigade be reikte de achtste plaats. Het boeiwerpen bestaat uit het wer pen van een 3,5 kg, zware reddings boei in een vak van 2,5 m. Het wer pen geschiedt door een ploeg van twee dames en twee heren. Elk ploeg lid moet binnen een vastgestelde tijd drie maal de boei werpen. De langste afstanden an de afzonderlijke leden worden bij elkaar geteld, en dit geeft het ploegresultaat. Het boeiwerpen werd gewonnen door de ploeg van de reddingsbrigade uit Naaldwijk met een totaalafstand van 47,10 m. Gouda werd tweede en Dordrecht behaalde de derde plaats. In totaal hebben 8 ploegen aan dit onderdeel deelgenomen. Het tweede gedeelte van het wed- strijdprogramma bestond uit het ver lenen van “eerste hulp aan drenke lingen”. Het verlenen van eerste hulp aan drenkelingen in wedstrijdverband wordt uitgevoerd door een ploeg van drie redders. In de opdracht zitten de volgende elementen opgenomen: Het opsporen van een gezonken dren keling, al of niet gewond; het op het droge brengen en verzorgen van één of meer andere slachtoffers, het func tioneren als leider van een reddings ploeg. De opdracht die men deze keer kreeg voorgeschoteld, betrof een ongeval met drie slachtoffers. De plaats van het ongeval was gesitueerd in het zwembad direct na het wisselen van twee verenigingsuren. De reddings ploeg kreëg de volgende melding: In het zwembad is een vrouw gestrui keld en is nu, onder geleide, op weg naar de E.H.B.O.-post. De mede werkers in de post worden verzocht de vrouw tegemoet te gaan en hulp te verlenen. Terwijl de ploeg hulp gaat verlenen, worden zij opgeschrikt door hulpge roep vanuit het water. Er blijkt een niet-zwemmer in het zwembad te zijn gevallen. De oorzaak hiervan is: het zien van een lichaam op de bodem van het zwembad. De reddingsploeg behoort nu de be wusteloze drenkeling boven water te brengen en daarna op de kant. Hier na behoort men kunstmatige adem haling toe te passen. Gelijkertijd be hoort men ervoor te zorgen dat de niet-zwemmer eveneens op de’ kant wordt geholpen. De gestruikelde vrouw bleek haar enkel verstuikt te hebben en een schaafwond aan haar hand. Ook hier dient men de juiste soort verbanden aan te leggen. "■ii wordt in de Remonstrantse Kerk aan de Zuidkade te Waddinxveen, ter ge- legenheid van Wereldgebedsdag, en in mei kan men het koor beluisteren op het concert “Waddinxveen zingt 1983”, dat ook dit jaar weer door het mannenkoor De Gouwestem ge organiseerd zal worden. Bovendien Egt het in de bedoeling, dat Meeting tegen het eind van dit jaar een concert zal geven. Hoe dit zal gebeuren en in welke vorm staat nog niet vast, maar zeker is wel dat dit groots opgezet zal worden. En dan is er nog het plan in bijv, sep tember er met het hele koor eens tus sen uit te trekken en een weekend er gens in Nederland door te brengen. Naast een heleboel ontspanning en gezelEg samenzijn wordt er ook aan dacht besteed aan de zangstudie. Het leuke van dit hele plan is nu, dat iedereen mee kan gaan, dat wü zeg gen echtgenoten en echtgenotes en ook de kinderen. Naast het zingen heeft Meeting nog andere activiteiten op haar program ma. Zo is er de afgelopen maand een bowlingavond geweest, die een groot succes was. Hiervoor heeft de feest commissie gezorgd, die overigens re gelmatig wat op haar programma heeft staan. De leiding van aan Hedzer van der Giezen wel toe vertrouwd. Hij is zijn muzikale car rière al vroeg gestart. Op 9-jarige leef tijd bespeelde hij al een instrument: de cornet. Zijn opleidingen heeft hij genoten aan het hoofdkwartier van Het Leger des HeUs te Amsterdam. Op 17-jarige leeftijd kreeg hij de kans om een zangkoor te leiden, en dit heeft hij lange tijd gedaan. Vervolgens is hij leider geweest van een combo, waarin hij zelf de contra bas bespeelde, is daar vaak in binnen- en buitenland mee opgetreden. Voorts is hij 10 jaar lid geweest van het befaamde stafmuziekkorps van het Leger des Heils, met tournees daaraan verbonden naar Noorwegen, Zweden, Finland, Canada en Ame rika. Thans is hij dirigent van de brassband ‘Art et ReEgioni’ te Haarlem, diri gent van het Chr. Gem. ‘Ontmoe- tingskoor’ te Zwammerdam en sinds enkele maanden dirigent van Inter- kerkehjk Jongerenkoor ‘Meeting’. WADDINXVEEN Meepraten over energie en energiebeleid in de toekomst kan ook in Waddinxveen, want dinsdagavond 22 maart wordt door de Stuurgroep Maatschappelijke Discussie Ener giebeleid een informatiebijeenkomst gehouden m het Anne Frank- centrum. Deze avond in het kader van de brede maatschappelijke discussie begint om acht uur en is gratis toegankelijk. In het AF-centrum wordt een nadere toeEchting gegeven op het door de stuurgroep gepubhceerde tussenrap port en kunnen de deelnemers met elkaar van gedachten wisselen over de in dit rapport neergelegde informatie. Aan het einde van de bijeenkomst ontvangen aUe deelnemers een uitge breid, persoonlijk vragenformuEer dat zij mee naar huis kunnen nemen om het op hun gemak door te ne mén en het desgewenst met anderen te bespreken. De informatiebijeenkomst wordt op dinsdagavond 29 maart gevolgd door een discussiebijeenkomst. Tijdens de ze bijeenkomsten staat het vormen en uiten van meningen centraal. Voor- en tegenstanders van de ver- schiEende richtingen die met het

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 15