Ook een titel voor Korbis 2 ^Be Fair wint fors De Gouwe gered Eerste team WSV: Zege (10-8) op de Aa Dirk Kortlever traint W’veen-za. Turners TOOS K WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Onderlinge Excelsior Basketbalsters TOOS zorgen voor sensatie Spelregelteam oefent druk Wintertitel HSW voor W. v. d. Wal Zwemprestaties van De Gouwe geplaatst voor titelstrijd voor ”Den Haag” degradatiegevaar Peter Sliedrecht leidt sjoelen WADDÏNXVEEN Peter Sliedrecht staat met 1.351 punten bovenaan klasse A van de onderlinge competi tie van de Waddinxveense sjoelvereni ging, die woensdagavond 9 maart (vanavond) in het gebouw van de schuttersvereniging Waddinxveen aan de Alberdingk Thijmlaan weer verder speelt. Tijdens Nederlandse Kampioenschappen Lucht Geweer Vijftig schietbanen in tennishal Benoeming Ar 'I 1 i WEEKBLAD VOOR WADDÏNXVEEN - WOENSDAG 9 MAART 1983 WADDINXVEEN Het waterpolozevental van De Gouwe heeft zaterdag de wedstrijd tegen De Aa met 10-8 gewonnen en daarmee het behoud van de plaats in de eerste klasse van de KNZB veilig gesteld. De degradatiewedstrijd op zich had een rommelig verloop, waaraan ook de scheidsrechters schuldig waren. Door vreemde beslissingen ontstond er nogal eens irritatie bij beide ploegen. Leider Cees Kalmeijer van het Be Fair-spelregelteam stelt de vragen aan Henk Senneker, Anco Senneker en Ton Lugthart, terwijl Theo Klomp en leider Teus de Graaf de reeds behaalde bekers tonen. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Be Fair). 9 18-25 9 15-29 1105 punten; 1105 punten; 1101 punten. 1279 punten; 1252 punten; 1235 punten. 1351 punten; 1348 punten; 1331 punten. G. v..d. Zijden-M. v. Willigen R. van Dijk-H. dn Outer A. Blom-P. Swart A. Crone-C. Stolker J. de Pater-P. de Mik D. Heeren I-T. Driesse G. Heeren -P. van Gils J. v. d. Elst-C. H. Kramp J. de Heer-T. den Ouden sr. T. Twigt-F. Zaadhof A. Rietveld-D. Schouten WADDÏNXVEEN - Slechts elf wed strijden kende Excelsiors onderlinge damcompetitieronde van vorige week donderdagavond. Bijna de helft, te we ten 5 wedstrijden, eindigden in onbe slist. 28450 gr. 25290 gr. 23820 gr. 22200 gr. 20840 gr. 17970 gr. 17940 gr. 15010 gr. 14960 gr. 13940 gr. 13400 gr. 12790 gr. 11840 gr. 10690 gr. 10680 gr. 10400 gr. 10100 gr. 9860 gr. 9650 gr. 9450 gr. 9140 gr. 8220 gr. 7490 gr. 6870 gr. 3360 gr. 2410 gr. 1760 gr. 0-1 1/2-1/2 1-0 1-0 1-0 0-1 afgebr. afgebr. 1-0 1-0 0-1 0-1 2-0 1-1 0-2 1-1 1-1 1-1 2-0 1-1 0-2 2-0 0-2 r UITDAGING Volgens voorzitter Aad van Vliet tij dens de nationale titelstrijd - waar voor schutters zich tot en met vrij- WADDINXVEEN - De dames-seni- oren van TOOS-basketbal hebben het afgelopen weekeinde voor een sensatie gezorgd. In de streekderby tegen Rabo bank Gouda werd een duidelijke 71-40 overwinning behaald. Rabobank Gouda staat momenteel op een trotse derde plaats terwijl TOOS op een voorlaatste plaats staat. Onderschat ting en een flinke verzwakking, maar vijf speelsters waarvan vier junioren stonden opgesteld, waren voor Rabo de belang rijkste oorzaken voor dit gevoelige ver lies. TOOS rook al snel een sensatie en de punten waren ook hard nodig. Toen TOOS, hierdoor, op gang was gekomen waren ze niet meer te stoppen. Via een 32-21 ruststand werd de 71-40 eindstand behaald. Topscoorsters bij TOOS waren I. Kuypers en C. Baan met beide 18 pun ten. Voor Rabo kwamen de meeste sco res van J. OosterliNg (16) en IJ. Niekerk (10). De dames-junioren 1 hebben afgelopen weekeinde hun zelfvertrouwen terug kunnen winnen door een grote winst op Gymnova. Dit team uit Leidschendam staat op een laatste plaats en de dames junioren werd dan ook weinig in de weg gelegd om eén grote overwinning te ha len. Met name via snelle breaks werd over Gymnova heen gelopen: 80-14. Een goede oefening voor de misschien wel beslissende wedstrijd om het kampioen schap deze week tegen Forwodians. El len Geerts had met haar 24 punten het grootste aandeel van de scores. Piet Swart en Teun Twigt leverden goe de prestaties door respectievelijk Adri- aan Blom en Fred Zaadhof te kloppen. dag 15 april kunnen opgeven - wed- strijdcommissaris, is het organiseren van dit festijn niet alleen een zeer moeilijke taak, maar ook een bijzon dere uitdaging. Overigens zijn de Waddinxveense schutters wel wat ge wend, zoals de jaarlijkse organisatie van de Schiet-In en de organisatie van districtswedstrijden in 1981. LEIDEN Aan de tweede ronde van de Speedo- jaargangwedstrijden in Leiden nam De Gouwe deel met 11 leden op 13 starts. Marcel Brandhorst, Axel Russcher en Marco van Niekerk zwommen hier hun eerste officiële 100 m vlinderslag j. 1973, hetgeen voor Marco gelijk zijn eerste B- limiet opleverde in een tijd van 2.01.4. In totaal werden 6 pers, records gezwom men. Het beste resultaat hierbij behaal de Hellen van Eijk, die 11.7 sec. van haar tijd afknabbelde op de 200 m wissel slag m. 1971 en uitkwam op 3.16.3. WADDÏNXVEEN - De afdeling zater dag van de voetbalvereniging W^ddinx- veen heeft in Dirk Kortlever een nieuwe trainer als opvolger van de naar de zon- dagafdeling vertrokken Casper Heerm a van Voss. Kortlever was drie jaar ver bonden aan Haastrecht, drie jaar aan Gouderak, vier jaar aan CVC Reeuwijk en is momenteel bezig aan zijn tweede seizoen bij Linschoten. BE FAIR Be Fair heeft in IJsselmonde er geen twijfel over laten bestaan dat er nog altijd de aspiraties aanwezig zijn om zo hoog mogelijk te eindigen. Een gretig aanvallend Be Fair heeft De Zwervers steeds onder druk ge houden en zichzelf veel kansen ge creëerd. De aanvallende impulsen van De Zwervers moesten vooral komen van de snelle vleugelspelers, deze kre gen echter weinig mogelijkheden daar zowel Erik Plaisier als Peter Konijn hen vakkundig in bedwang hielden. Al in de 7e min. kreeg de als zeer ge vaarlijk omschreven spits Verbree in De Zwervers’ programmablad een goede kans na voorbereidend werk- van Aart Bos. Kees’ schot mistte ech ter de kracht om de beste man van De Zwervers, keeper Ben van Dijk, te passeren. De goedvoedende midden velders Alfred de Jong, Aart Bos en dirigent Jan van Rijn, waarvan voor al Aart Bos als extra aanvaller fun geerde, bracht keer op keer verwar ring in de achterhoede van de gasthe ren die door veelvuldig de buitenspel- val te gebruiken de soms te gretige Be Fair-spitsen te vlug af waren. Een knaller van Nico Oosterlee vond Van Dijk op zijn post. In de 30e min. trok aanvoerder Piet Koele mee naar vo ren en speelde zichzelf vrij op rechts, zijn voorzet op maat bereikte Kees er als volgt in de wacht te slepen. Onder leiding van scheidsrechter V.d. Spoel otnspon zich in de sporthal “de Sniep” een verbeten strijd tus sen twee geladen achttallen. Het was na ongeveer 5 minuten toen Sportief 0-1 liet aan tekenen. Korbis was daar door niet in het minst aangeslagen en wist via Ria Molenaar de stand gelijk te trekken. Toch kwam na ongeveer een kwartier spelen Sportief opnieuw aan de lei ding (1-2). Gelukkig voor Kosbis was het daarna John Hamer die bewees over een goed afstandschot te be schikken (2-2). Jammer was het daar na dat Piet Lebbing met een blessure aan het been moest uitvallen; Cor “Een relatief kleine vereniging als de onze kan door de grote inzet van be stuur en leden tegen een stootje en daarom zullen we dan ook dit kar wei beslist klaren. Wij hebben er alles aan gedaan om een zo goed moge lijk kampioenschap te organiseren,” aldus Aad van Vliet in het dezer da gen verschenen programmaboekje, waarin hij zich tot de “waarde schut ters” richt en waarin ook bijdragen staan van burgemeester C.M. van der Linden en sportambtenaar A.R. Bak ker. WADDÏNXVEEN - Zondag hebben de TOOS-gymnastiekleden Siebe Verweij en Jaco Stoter bij de turners-junioren en Peter Verheul en Nico Stoter bij de tur ners zich in Wormer een plaats weten te veroveren voor de finale van de Neder landse kampioenschappen wedstrijd sport. Zij hebben alle vier een prima wedstrijd gedraaid. Na 5 toestellen was het bij de turners-j unioren zeer spannend omdat Siebe Verweij en Robert Vriesman van K V Utrecht hetzelfde aantal punten hadden. Het laatste toestel was dus be slissend; Robert Vriesman behaalde hierbij de hoogste score en werd daard oor tweede met 50.60 punten. Siebe eindigde op een verdiende derde plaats met 49.80 pnt; Jaco Stoter eindig de als 9e met 46.35 pnt. Hij behaalde ho ge scores voor de onderdelen rek en brug. Peter Verheul werd 7e bij de tur ners met 50.80 pnt. met een hoge waar dering voor rek en vrije oefening, terwijl Nico Stoter op de 5e plaats eindigde met 51.70 pnt. waaronder een hoog cijfer voor zijn rekoefening. Hopelijk zal de finale op zaterdag 7 mei ook succesvol verlopen. een grote overwinning op Oudewater: 5-1. 4 Doelpunten van Wilfred Luyten en een doelpunt van Marcel Voskui len. In een zeer spannende wedstrijd versloeg B-2 het elftal van Oudewater B-l met 3-4. De doelpunten kwamen van Ar nold v.d. Berg (2x), Peter de Boom en Marco Verschut. Op vrijdagavond 11 maart zijn alle junioren van Be Fair uit genodigd voor een filmavond in de kantine, die om 19.00 uur zal beginnen en tot ca. 23.00 uur zal duren. WADDÏNXVEEN - Voor de tweede klasse van de Rotterdamse Schaak bond speelde het eerste team van de Waddinxveense Schaak Vereniging WSV thuis tegen Krimpen aan den IJssel 3, welke schaakstrijd voorlo pig met 3-4 in het nadeel van de Wad- dinxveners eindigde. Het degradatie gevaar dreigt nu voor WSV 1. Joost en, met zwart aan het eerste bord, speelde als vanouds: in de Naj- dorf-variant van het Siciliaans, sloeg hij alle aanvallen af, wist na penning een paard te veroveren en besliste daarmee de partij. Van Deelen aan het 2e bord speelde ook een uitste kende partij: in een vierpaardenspel wist hij een overwicht op te bouwen op de koningsvleugel, een strategisch belangrijke open lijn te verkrijgen en de verkregen voordelen daarna in winst om te zetten. Ook Bloem, aan het laatste bord, scoorde een punt. In een wat onre gelmatige stelling, waarin zijn tegen stander niet rocheerde, wist Bloem zijn lopergeschut goed te richten en de slag te winnen. Daarmee zijn ech ter de positieve wapenfeiten van WSV I beschreven. Met name het eindspel lijkt een zwak punt van sommige WSV-ers te zijn. Struijk, Kraan en Claassen hadden het er moeilijk mee en verloren, na goed uit opening en middenspel te zijn gekomen, hun partij. Ellers kwam al eerder in moeilijkheden door pionverlies en verloor eveneens. De voorlopige stand is daarmee 3-4 in het nadeel van WSV. In de drie af gebroken partijen staat W. v. Oort er slecht voor, heeft J. v. Oort enige kans op winst en zou Kardol remise kunnen halen. Meer dan een 4 1/2- 5 1/2 eindstand lijkt er dus niet in te zitten. Omda^ de afgebroken partijen van WSV tegen Charlois-Europoort slechts 1 1/2 punt ppleverden (ver lies voor Van Deelen, remise voor J. v. Oort, winst voor W. v. Oort) is de eindstand hier 4-6 geworden en is WSV 1 in degradatiegevaar gekomen. De laatste wedstrijd (tegen Alblas- serwaard) zou wel eens beslissend kunnen worden. ONDERLINGE In de onderlinge competitie van WSV viel het herstel van De Schrijver op, die met zwart Besemer wist te ver slaan, de remise van Versluis tegen Oosterloo (die een Caro-Kann wilde spelen, wat Versluis’ scherpe tegen spel verijdelde) en tenslotte de derde winst van het enige vrouwelijke lid, Mw. Steenland, die gaandeweg ster ker gaat spelen. Uitslagen 25e ronde: Besemer - De Schrijver Versluis - Oosterloo Muit - Littooy M. de Haan - Ritter Asscheman - J. v.d. Heiden Ket - V.d. Starre De Vries - Torenbeek Van Sandijk - Nekeman P. de Haan - V.d. Eijck Ponsioen - Verwaal Kleiweg - V.d. Ree Twigt - Mw. Steenland Stand aan de kop: 1. Van Deelen; 2. Struijk; 3. Kardol; 4. Kraan; 5. J. v. Oort. De complete uitslag luidt: Klasse A: 1. Peter Sliedrecht 2. Jan Kersbergen 3. Ton Cozijnsen Klasse B: 1. Joop Breedijk 2. Henk de Bas 3. Rob Kuijpers Klasse C: 1. Irene de Bas 1. Cor Kersbergen 3. Wim de Bas WADDINXVEEN In de gemeen telijke tennishal aan de Sniepweg zal de dit jaar 16 jaar oude schutters vereniging Waddinxveen samen met de Koninklijke Nederlandse Schut ters Associatie (KNSA) de Neder landse Kampioenschappen Lucht Ge weer ’83 houden van woensdag 11 tot en met zortdag 15 mei. In de tot evenementenhal uitge groeide tennishal zullen 50 schiet banen met kaarttransporteurs wor den gemaakt en een kleine tribune voor het publiek. Ook zullen er en kele stands staan van bekende wa penfabrikanten. De scores zullen door een computer worden verwerkt. De prijsuitreiking is zondagavond 15 mei om acht uur. WADDINXVEEN Zaterdagtweedeklasser Be Fair heeft door met 0-4 van De Zwervers te winnen een punt ingelopen op de twee ploegen die deze rang lijst aanvoeren. In IJsselmonde haalden de Waddinxveners na de winterstop vernietigend uit. Het zonder de gestopte Wim Bron en Bert Graafland spelen de team had de hele wedstrijd het initiatief. De doelpunten kwamen van Kees Verbree, Aart Bos (2x) en René van der Wilk. Be Fair 2 versloeg Excelsior 2 met 4-3 en Be Fair 3 won met 0-6 van Jodan Boys 4. WSE verloor uit met 3-2 van Lekkerkerk, na door een strafschop via René Moons op een 0-1 voor sprong te zijn gekomen. In de tweede zeer rommelige speelhelft slaagde een aanvallend WSE er niet in de winst naar zich toe te trekken. Waddinxveen- zondag speelde gelijk (1-1) tegen koploper Unio. Het was een gelij kop gaande strijd. Waddinxveen-zaterdag won met 1-0 van Aarlandervcen. Verbree die met een boogballetje de keeper wist te verrassen, 0-1. In de volgende vijf min. kreeg Verbree wederom twee doelrijpe kansen; de eerste werd te zacht ingëschoten en de tweede kopte hij over. Rond de 36e min. bracht Jan van Rijn sole rend langs drie verdedigers Aart Bos in stelling, Aart maakte geen fout, 0-2. Met kunst- en vliegwerk wist De Zwervers deze stand‘tot rust te behouden, hoewel een prachtig, ef fectvol afstandschot van de als altijd hard werkende Alfred de Jong neer dalend tegen de kruising, beter lot had verdiend. Na de rust zette De Zwervers met een twee nieuwe spelers in om het tij alsnog te keren. Een goed ingescho ten corner werd door Verhoef klem- vast gepakt. Door een foutje van Piet Koele kwam rechtsbuiten Essajas vrij voor doel, de lat redde Be Fair. Hier mede was voorlopig het kruit van De Zwervers opgedroogd. Be Fair nam het spel weer volledig in handen en de kansen kwamen: Piet Koele op Nico Oosterlee, Nico mistte, Aart Bos op Nico, keeper houdt het schot, Nico op Alfred de Jong, net te kort. Ondanks al deze kansen zou het wed- strijdbeeld bijna nog veranderd zijn als een effectvol schot vanaf de vleu gel niet net voorlangs het Be Fair- doel was gegaan. Een snelle aanval bracht hierna Kees Verbree - toch al tijd op de juiste plaats aanwezig - vrij voor doel, hoewel Kees hem voor het intikken had, ging ook deze unieke kans verloren. Bos zette daarna Nico weer aan het werk, de goed reage rende keeper wist weer te redden. In de 75e min. werd het dan eindelijk 0-3, nadat eerst René v/d Wilk en Ni co Oosterlee hadden gemist werd de bal weer door Nico voor het doel ge bracht waar Aart Bos het karwei af- maakte. Door een snelle reactie voor kwam Van Dijk uitbreiding van de score door een hard schot van de veel in de vuurlinie opererende Aart Bos te stoppen. 85e Min. strafschop na (vermeende) obstructie van de goed en sober spelende Bert de Wil de. Verhoef voorkwam door goed reageren echter een tegendoelpunt. Een aangeslagen De Zwervers kreeg de genadeklap toen combinatie tus sen Nico, Aart en René door de laats te doeltreffend werd afgerond. Jan van Rijn, licht geblesseerd geraakt, hield het toen voor gezien; Jan-Wil- lem Pol verving hem in de laatste mi nuten. Door deze overwinning heeft Be Fair mede dank zij het gelijkspe len van Excelsior en Lisse een goede uitgangspositie verworven. Zaterdag gaat Be Fair op bezoek bij koploper De Zwerver uit Kinderdijk. Voor deze uitermate belangrijke wed- strijd staat om 14.00 uur de suppor- tersbus gereed om de (hopelijk) tal rijke supporters in de gelegenheid te stellen hun favorieten in dit kapitale treffen te steunen. nen, op Hemelvaartsdag (donderdag 12 mei) wordt er geschoten tussen 10.00 en 22.15 uur. De volgende drie dagen wordt steeds om 9.00 uur ’s morgens begonnen. In zijn bijdrage aan het programma boekje merkt sportambtenaar A.R. Bakker op dat de schuttersvereni ging Waddinxveen - in welke gemeen te 30 sportverenigingen actief zijn in een sporthal, sportzaal, 10 voetbal velden, zwembadcomplex, tennishal, 22 tennisbanen, 3 hockeyvelden, at letiekbaan en schuttersaccommoda- tie - gelet op het ledental één van de kleinste verenigingen ter plaatse is. De georganiseerde schutters, die hun vereniging oprichtten op 12 septem ber 1967, kregen op 18 maart 1978 aan de Alberdingk Thijmlaan een eigen clubgebouw, dat werd geopend door Waddinxveens burgemeester mr. A.G. Smallenbroek. JUNIOREN Afgelopen zaterdag kon een ge heel junioren-competitiepro- gramma afgewerkt worden. Be Fair A-l behaalde 1 punt in de uitwedstrijd tegen Jodan Boys: 1-1. De enige goal kwam van Leon Konijn. A-2 behaalde kwam hierdoor op slag van rust op een 2-1 voorsprong. Na rust kwam een geinspireerd Lek kerkerk op het veld en WSE stelde daar een grote matheid tegenover. Dit zou de ploeg opbreken, al was de ploeg technisch de mindere, door een grotere werklust drukte het WSE vol ledig in de verdediging. Na een kwar tier was het weer raak, een goed ge nomen vrije trap werd door Bert Ver kerk afgemaakt, 3-1. Hierna knakte er wat bij WSE en de ploeg leek zich neer te leggen bij de nederlaag. Er werd nog wel wat ge probeerd, maar het overleg en de rust waren uit de ploeg. De snelle spitsen van Lekkerkerk bleven gevaarlijk maar de afwerking was wat slordig en ook keeper Ton Kling bleek in grote vorm zodat Lekkerkerk niet nog ver der uit kon lopen. Pas in de eindfase hervond WSE zich zelf en nadat Fred van der Lem de ploeg wat had omgezet kwam er weer wat druk op het Lekkerkerk-doel. Vlak voor tijd kreeg Peter Janssens twee grote kansen op rij maar meer als een kopbal op dé lat kwam er niet uit. Tegen het eindsignaal kreeg de stand voor WSE toch nog een beter aanzien, een goed genomen hoek schop werd door keeper John Ginlag verkeerd beoordeeld en verdween in het doel, zodat de eindstand op 3-2 werd bepaald. Zaterdag speelt WSE Vriendschappe lijk tegen FC Nieuwland op het sportpark in de Oranjewijk. Aan vang 12.00 uur. STAND 4e Klas E. Nieuwkoop VEP Soccer Boys WSE Haastrecht Schoonhoven Groeneweg Donk Lekkerkerk Moerkapelle Floreant Moordrecht Door het in de tentiishal aanwezig zijn van 50 schietbanen kunnen meer schutters tegelijk deelnemen aan de Nederlandse Kampioenschappen Lucht Geweer ’83 die als wedstrijd- onderdelen kent: persoonlijk, korps, senioren, junioren, dames, veteranen en compensatieserie voor dames en veteranen uit een korps. De schiet- tijden lopen uiteën van anderhalf uur tot twee uur en een kwartier. KLEINE VERENIGING In de wedstrijdcommissie van de ti- teltelstrijd hebben zitting Wim de Bruin, Marcel Toebak, Gerard Heemskerk en Tom van den Berg. Van de jury maken deel uit N. Go mes, A.J. van Brenk en Aad van Vliet. Tijdens de Nederlandse Kampioen schappen is de tennishal uitsluitend bereikbaar onder het nummer 01828- 18164. Wordt er woensdagavond 11 mei om half zeven ’s avonds begon- WADDINXVEEN - In het laatste weekeinde van februari namen zwem mers en zwemsters van De Gouwe deel aan de tweede ronde van de Speedo- jaargangwedstrijden in het Vijfmeiblad te Leiden en aan de eerste wedstrijd van de ”B-klassers”, georganiseerd door de kring Gouwe-Rijristreek, in het Polder- bad te Nieuwerkerk aan den IJssel. WADDINXVEEN Zaterdag hield de hengelsportvereniging Waddinx veen HSW haar tiende en laatste wed strijd voor de wintercompetitie. On der goede weersomstandigheden werd er redelijk gevangen in het Aar- kanaal nabij Ter Aar. *De uitslag van dit kasconcours was als volgt: 1. L. Verkade 5630 gr. (12,13 pnt.), 2. M. Reichard 3950 gr. (8,51 pnt.), 3. J. Verhoef 3920 gr. (8,44 pnt.), 4. W. v.d. Wal 3470 gr. (7,48 pnt.), 5. P. Dorresteijn 2750 gr. (5,92 pnt.). Voor de vierde keer in successie en vijfde keer in zijn wëd- strijdloöpbaan werd kampioen van deze competitie W. v.d. Wal. De grootste vis werd gevangen door D. Heeren nl. 46 cm. De volledige uitslag ziet uit: 1. W. v.d. Wal 2. D. Heeren 3. M. Reichard 4. L. Verkade 5. J. Toor 6. JVerhoef 7. H. Romijn 8. P. Dorresteijn 9. M. van Leeuwen 10. J. van Egdom 11. M. Hoogerdijk 12. C. v.d. Wal 13- S. Pellekooren 14. P. Hofman 15. J. de Wit 16. R. Aalbers 17. R. Jenner 18. J. Pellekooren 19. L. Pouwer 20. P. Grootendorst 21. H. de Haan 22. A. van Rijn 23. W. Hidding 24. B. van As 25. N. van Tol 26. T. Hamstra 27. K. Broer Zaterdag 12 maart wordt nog een ex tra wedstrijd gehouden. Na afloop is er een prijsuitreiking en eveneens die van de wintercompetitie. Inschrijf geld f. 4,—. Vertrek van het station om 07.00 uur. 14 7 5 2 19 23-15 13 7 4 2 18 26-14 14 7 4 3 18 28-15 15 8 2 5 18 21-17 14 6 3 5 15 20-20 14 4 5 5 15 16-18 13 4 5 4 13 18-16 13 5 3 5 13 17-18 14 4 3 7 11 22-23 13 4 2 7 10 12-26 14 3 J 7 15 2 3 8 WADDINXVEEN-zaterdag Voor de competitie trad Waddinx veen-zaterdag aan tegen hekkesluiter Aarlanderveen 2. De 1-0 overwinning van Waddinxveen staat in schril con trast tot de werkelijke krachtsver houding. Een veel sterker Waddinx veen wist tegen de 9-mans defensie van Aarlanderveen geen bres te slaan. Het was halverwege de tweede helft toen dit wel gelukte, maar Aarlan derveen stond toen inmiddels met 9 man in het veld. 2 Mensen werden in deze overigens sportieve wedstrijd ge blesseerd. Eén moest er afhaken met een pink uit de kom, terwijl J. v. Veen na een botsing met Waddinx- vener R. Koele met een scheenbeen breuk voortijdig van het veld werd gedragen. Je merkte hierna als be stuurder wel erg duidelijk dat dienst doende artsen het bepaald niet pret tig vinden om in hun weekend ge stoord te worden. Marcel v.d. Bosch was de matchwinnaar na een gave pass van Gijs Rupke. Ook Waddinxveen 2 bleef aan de winnende hand, nu werd met de rui me cijfers 4-1 Zwammerdam 3 ver slagen. Zaterdag speelt Waddinxveen in z’n nieuwe Formido-tenue tegen Jodan Boys 5, hetgeen om 14.30 uur be gint. WADDINXVEEN-zondag Waddinxveen en Unio waren volle dig aan elkaar gewaagd, dat mag ook blijken uit dé terechte 1-1 eind stand. De wedstrijd was nog geen drie mi nuten oud toen Nico Monster thuis ploeg Waddinxveen op 1-0 bracht. Daarna speelden Waddinxveen en Unio een gelij kop gaande wedstrijd met weinig echte doelrijpe kansen. Vandaar dat de rust ingeluid werd met de al snel tot stand gekomen 1-0. Ook geruime tijd in de tweede helft waren beide ploegen volledig aan el kaar gewaagd. Het zag er dan ook naar uit dat het bij 1-0 zou blijven, maar tien minuten voor tijd kwam Unio toch nog op gelijke hoogte, wat beter het spelbeeld weergeeft. Tot de uitblinkers van Waddinxveense zijde mag zonder meer doelman Leo Ap pel gerekend worden. WADDINXVEEN - R A. van Leencn, chef van de afdeling burgerzaken op de gemeentesecretarie in Waddinxveen, is met ingang van 1 mei 1983 benoemd bij het hoogheemraadschap Delfland in Delft, als hoofdcommies A. WADDINXVEEN Na het behalen van het kampioenschap door het eerste team van de korfbalvereniging Korbis leverde zaterdagavond het tweede team van Korbis een uitstekende prestatie door middels een zwaar bevochten 5-4 overwinning op rivaal Sportief 2 eveneens de titel in de zaalkorfbalcompetitie Matse toonde zich evenwel een waar dig vervanger. Zo langzamerhand was de spanning ten top gestegen, vooral toen Cees Visser uit een strafworp wist te scoren. Deze 3-2 stand be tekende tevens de ruststand. Vol goede moed en met tactische aanwijzingen van coach Poldervaart begon Korbis aan de tweede helft. Naarmate de strijd voortschreed werd het de vele toeschouwers duidelijk dat Korbis het betere van het spel verkreeg en het initiatief tot zich trok. De gelijkmakende treffer van Sportief kon daar geen verandering in brengen (3-3). Zelfs werd in de felle strijd het Kor- bis-overwicht in een voorsprong tot uitdrukking gebracht. Doelpunten maker was John Hamer die koelbloe dig vanaf de starfworpstip wist te scoren (4-3). Nog was Sportief niet geslagen en wist tot 4-4 terug te ko men. In de laatste minuut echter wist Re né van Eek de Korbis-aanhang over eind te krijgen door een plaatsfout doeltreffend af te straffen (5-4). Even later was het kampioenschap een feit en konden de speelsters en spelers onder luide toejuichingen de felicitaties in ontvangst gaan nemen. Een prima prestatie van dit achttal wat in hoofdzaak tot stand kon ko men door als één collectief te spelen. Uiteraard ook een compliment aan trainer-coach Rob Poldervaart en masseur Hennie Mensink die onge twijfeld tot het behaalde succes hebben bijgedragen. PUPILLEN Tegen Nieuwerkerk DII leverde het Korbis-pupillen-achttal van trainster- coach Tini Lebbing een goede pres tatie door met 4-1 te winnen. Goed spelend wist Korbis de tegenstander onder druk te zetten. De ruststand in deze leuke wedstrijd was 1-0 via een treffer van Erwin van Hoven. In de tweede helft wist deze speler uit aangeven van Anja Lebbing en Wouter Brinksma nog driemaal te scoren en zodoende kwam de Korbis- zege geen moment meer in gevaar. Samenvattend een goede overwinning van een achttal dat naar mate de competitie vorderde steeds beter is gaan spelen. NIEUWERKERK In de le wedstrijd Voor B-klassers kwa men voor De Gouwe 3 deelnemers aan de start: Gillian v. d. Berg (3 starts), Greet den Haan en Marc Faber, op de 100 m rugslag m.o. 12 jaar zwom Gillian een tijd van 1.32.2, slechts -.4 sec. ver wijderd van haar pers, record. Op de 100 m. schoolslag m.o. 12 jaar verbeterde zij haar beste tijd met 2.6 sec. en kwam uit op 1.35.2 slechts-.2 sec. verwijderd van een A-limiet. Ook op de 100 m vrije slag m.o. 12 jr. ging het goed. De tijd van 1.18.1 bete kende een verbetering van -.7 sec. van haar pers, record. Marc Faber zwom op de 100 m rugslag heren een tijd van 1.10.0 goed voor een 2e plaats. Greet den Haan had hélemaal een prima dag. Op de 100 m schoolslag zwom zij een tijd van 1.27.3 een verbetering van -.3 sec. van haar clubrecord, dat zij tpt dan toe deelde met Ada Uytenwaal. Greet be haalde tevens een le plaats! De Gouwe startte fanatiek, maar ner veus. De gehele wedstrijd was trou wens meer spannend dan mooi. De periodestanden waren 2-2, 2-1, 3-1 en 3-4. De eerste periode was ander halve minuut oud toen De Gouwe zijn eerste nummerieke meerderheid had, welke keurig uitgebuit wérd door Jan Verweij. Na een 1-1 stand, voor De Aa had P. Jonkman ge scoord, kon Jan Verweij alweer uit een man meer situatie 2-1 laten aan tekenen. Het werd 2-2 vanuit een on terecht toegewezën strafworp. De keeper Kors van Tilburg stopte de bal, waarop de scheidsrechter dacht dat het gebeurde door een veldspeler met twee handen, de strafworp werd benut door Van Wielingen. Ook in de 2e periode kon De Gouwe geen afstand nemen van De Aa. Het werd 3-2 door Rens van de Meer op prima aangeven van Hans Timmer man. Via een man meer kwam De Aa weer gelijk, 3-3. Waarop De Gou we via de hand van Cees Loender- sloot een 4-3 voorsprong nam. Een prima boogbal overigens. De laatste drie minuten had De Gouwe het erg moeilijk met de gevarieerde aanvallen van De Aa, wat resulteerde in twee uitsturingen aan De Gouwe-zijde plus een strafworp tegen. Dit alles heeft De Gouwe keurig overleefd, compli menten hoor! In de derde periode liep De Gouwe toch weg. Alle doel punten in deze periode zijn gescoord, vanuit een nummerieke meerderheid. 5-3 Door Hans Timmerman, 5-4 door De Aa-speler Wolters, 6-4 en 7-4 door Leon van Beek. Deze stand werd in de vierde periode nog verder uitge bouwd door Erik van Leeuwen, weer vanuit man meer situatie. Op dat moment, met een 8-4 voor sprong, verloor De Gouwe even zijn greep op de wedstrijd. In plaats van rustig uitbouwen bleef De Gouwe te fanatiek aanvallen waarbij de eigen verdediging gewoon werd verwaar loosd. Hiervan maakte De Aa goed gebruik. Drie doelpunten tegenge- scoord vanuit contra aanvallen en één doelpunt vanuit een nummerieke meerderheid en de stand was weer ge lijk 8-8. Toen pas begreep De Gouwe dat rus tig aanvalsspel de winst moest op leveren want in de laatste 2,5 minuut kwam De Aa er niet meer aan te pas en kon De Gouwe de zege veilig stellen via nog twee nummerieke meerderheden, gescoord door Nick de Leeuw en Rens van de Meer, 10-8. WADDINXVEEN - Er wordt druk geoefend door het spelre gelteam van Be Fair-voetbal, dat zal gaan deelnemen aan de halve finale van het KNVB- district West 2. In het spelers home in het Burgemeester War- naarplantsoen zijn een aantal extra avonden georganiseerd, zodat het spelregelteam vrijdag avond 11 maart geladén met veel kennis in Den Haag de naam van Be Fair-voetbal en de KNVB-afdeling Gouda verde digd. WSE Het ging zo gemakkelijk in het eerste kwartier van de wedstrijd Lekker- kerk-WSE. De Waddinxveners speel den de bal rustig rond en leken rus tig een regelmatige overwinning te behalen. Het zou heel anders uitpak ken, want Lekkerkerk trok aan het langste eind. In de beginfase trok WSE de wed strijd geheel naar zich toe en de ploeg speelde een gave partij. Juist dit ge geven moet voor trainer Fred van der Lem een obsessie worden, immers WSE speelde vele wedstrijden sterk in de beginfase, de ploeg moet echter le ren door te gaan. Wat is nog mooier dan na 25 min. via een strafschop, koel benut door Rene Moons, op voorsprong te komen? Hierna verslapte de concentratie en nauwelijks 5 min. later sloeg Lek kerkerk genadeloos terug. Een goed genomen hoekschop werd hard inge schoten door Bert Verkerk: 1-1. Vlak voor rust kreeg Lekkerkerk nog een kadootje van de druk gebarende en veel fluitende scheidsrechter. Een handsbal op een meter voor het straf schopgebied werd door de scheids rechter daarbinnen beoordeeld en on danks protesten van WSE-zijde moest de bal worden genomen. Lekkerkerk

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 17