GEMEENTE WADDINXVEEN BRONS VOOR SPUITGASTEN Peggy Postma geeft teken les witni Amtell bv KLEINE BRANDJES Barrelhouse in De Bonkelaar Informatieavond Waddinxveense Uitgereikt tijdens feestavond van De Klimop GEBLUST heeft gratis nieuw fornuis ^toreizen 88 I Reisburo van Ginkel nu óók agen£ Ned®rr TELEFOONNUMMERS/OPENINGS1IJDEN BELASTINGEN VERGADERINGEN VRIJWILLIGERSWERK WELZIJNSZAKEN BESTEMMINGSPLANNEN SPREEKUREN MILIEUZAKEN SPOR T EN RE CRE A TIE I i 01820-15767 01727-4044 070-210001 12222 13000 13000 Zoals ook van alle andere bekende reis"-^ organisaties verstrekken wij de Neckermann- programma’s gratis. (J bent van harte welkom! Afreis- en passageburo 's Waddinxveen: Passage 222 Tel. 01828-17522’ J L //S Ft I WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 9 MAART 1983 01820-16066 010-362244 oorkonde uitgereikt De Waddinxveense studente en tekenlerares Peggy Postma. Foto: Week- ailfl vorm van houtskool, conté potlood etc. Beeldend Kunsten is Peggy Postma be- i Voorbereidingsbesluit voor een perceel aan de Heuvelhof De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat ter gemeen- meten verzorgd door drummer Bob Dros. Kamermuziekconcerten Op donderdag 17 maart a.s. vindt om 20.30 uur in de raadzaal van het gemeentehuis in Waddinxveen het 5e concert in de serie kamer muziekconcerten plaats. Dit concert, in het kader van het Nederlands-Belgisch Cultureel Ac- coord, wordt verzorgd door het Variatie Ensemble, piano, slag werk, klarinet, viool en gitaar. Zij zullen werken vertolken van o.a. Canberghs, Russel, Mendels sohn en Haydn. Inlichtingen en kaarten zijn verkrijgbaar in het gemeentehuis, afde ling Kabinets- en Burgerzaken, tel. 01828-14433, toestel 212. nen. Het te gebruiken papier zal door De Bonkelaar verstrekt worden. Van de deelnemers wordt verwacht, dat zij hun Voorlichting Ambtenaren van de Rijksbelastingdienst zullen ten gemeentehuize zitting houden t.b.v. het geven van voorlichting voor de aangifte van inkomstenbelasting. De zittingen zullen worden gehouden op vrij dagmorgen 11 maart, 18 maart en 25 maart van 9.00 tot 12.00 uur. Tevens zal op maandag 14 maart 1983 van 9.00 tot 12.00 uur zitting worden gehouden in het Anne Frankcentrum. Vacaturebank vrijwilligerswerk Waddinxveen (Informatie over vrijwilligerswerk voor haanlozen) Koördinatrice Trudy Kraaygemeentehuis, Raadhuisplein 1kamer 23, tel. 01828-14433, tst. 122. Dagelijks van 8.30-12.30 uur. Aangifte hondenbelasting In verband met de uitvoering van de verordening hondenbelasting brengén burgemeester en wethouders van Waddinxveen het volgen de onder de aandacht: - wanneer u een hond koopt of krijgt; - wanneer u een hond heeft die de leeftijd van 3 maanden bereikt; - wanneer u een hond verkoopt of weggeeft; - wanneer uw hond overlijdt; dient u daarvan, binnen 14 dagen, schriftelijk aangifte te doen ter gemeentesecretarie, afdeling financiën. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gömeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven 14433 14433 WADDINXVEEN - Volgende week woensdagavond 16 maart om kwart over acht houdt de openbare kleuterschool De Klimop aan de Essengaarde een in formatie- en kennismakingsavond voor de ouders van de jongste kleuters van de ze school. Ook ouders die hun kind het komend schooljaar op een kleuterschool willen plaatsen, zijn op deze avond van harte welkom. De leidsters zullen aan de hand van spel- en lesmateriaal informatie ge ven over hoe op deze kleuterschool wordt gewerkt. Tevens is er gelegenheid om kennis te maken met de leisters. WADDINXVEEN - De Waddinxveen se vrijwillige brandweer moest zowel vrijdag- als zondagavond uitrukken voor kleine brandjes. Op vrijdagavond 4 maart waren de spuitgasten zeer snel ter plaatse bij een schoorsteenbrand in het woonhuis op-de hoek G. J. van Dort- Kroonweg-IJssermanweg. Op zondagavond 6 maart brandde een schuurtje achter het leegstaande levens- middelenpand van A. van Eeuwen aan de Zuidkade. Hier werd de laatste tijd veel door de jeugd van gebruik gemaakt als een soort clubhuis. Vanaf het moment van de alarmering was er maar vijf minuten voor nodig om de brand te hebben bedwongen. Om eventuele ongelukken te voorkomen heeft de vrijwillige brandweer een stukje van de schuur naar beneden gehaald. Voorbereidingsbesluit voor het gebied van de Vondelwijk. De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat ter gemeen tesecretarie, afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening, met ingang van 10 maart 1983 voor een ieder ter inzage ligt het raadsbesluit van 23 februari 1983 waarbij wordt verklaard dat een bestemmingsplan wordt voorbereid voor het gebied van de ’’Von delwijk”, n.l. voor zover het betreft het gebied dat met rode omlij ning is aangegeven op de bij het besluit behorende situatietekening. Waddinxveen, 9 maart 1983. De burgemeester voornoemd, Van der Linden. Op de foto van links naar rechts de heer R. de Wit van De Wit Waddinx veen BV, mevrouw Brenkman en ATAG-verkoopleider A. P. Bal. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). man luidde: ’n Fornuis met 'n lach, is m’n Atag elke dag, ’n wqnder- fornuis zomer, herfst, winter of lente, ’n geweldige belegging met de hoogste rente. OPENINGSTIJDEN Gemeentesecretarie: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. Commissie Wijkwerk Bomenwijk Maandag 14 maart 1983, aanvang 20.30 uur in het wijkgebouw. AGENDA 1Opening en mededelingen van de voorzitter. 2. Ingekomen stukken. 3. Vaststelling van het verslag van de vergadering d.d. 10 januari 1983. 4. Bespreking drank- en horeca-inrichting. 5. Bespreking van het lopende programma. 6. Stand van baten en lasten t/m november 1982. 7. Rondvraag en sluiting. Commissie Wijkwerk Waddinxveen-Zuid Dinsdag 15 maart 1983, aanvang 20.00 uur in het wijkgebouw. AGENDA 1. Opening en mededelingen van de voorzitter. 2. Ingekomen stukken. van het verslag van de vergadering van 18 januari tesecretarie, afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening, met ingang van 10 maart 1983 voor een ieder ter inzage ligt het raadsbesluit van 23 februari 1983 waarbij wordt verklaard, dat een herziening wordt voorbereid voor een gedeelte van het bestem mingsplan ’’Dorpstraat”, n.l. voor zover het betreft het gebied aan de Heuvelhof dat óp de bij het besluit behorende situatietekening met een rode omlijning staat aangegeven. Waddinxveen, 9 maart 1983. De burgemeester voornoemd. Van der Linden. Voorbereidingsbesluit voor een perceel aan de Henegouwerweg 95. De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat ter gemeen tesecretarie, afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening, met ingang van 10 maaft 1983 voor een ieder ter inzage ligt het raadsbesluit van 23 februari 1983 waarbij wordt verklaard dat een herziening wordt voorbereid van het bestemmingsplan ’’Brugweg ’80” ten behoeve van een perceel aan de Henegouwerweg 95, zoals dit perceel met een rode omlijning is aangegeven op de bij het be sluit behorende situatietekening. Waddinxveen, 9 maart 1983. De burgemeester voornoemd, Van der Linden. Inwerkingtreding Afvalstoffenverordening Burgemeester en wethouders hebben besloten de Afvalstoffenver ordening op 14 maart 1983 in werking te laten treden. Deze verorde ning is door Gedeputeerde Staten bij brief van 26 januari 1983 ge deeltelijk goedgekeurd, terwijl dit college bij brief van 8 december 1981 voor zoveel nodig de ontvangst van de verordening heeft be richt. Deze verordening geeft regels voor het aan de inzameldienst (dienst Openbare Werken) aanbieden van huisvuil en grof vuil, als mede bedrijfsafvalstoffen en andere categorieën afval. Wat betreft het bij de weg zetten van vuilniszakken wordt in een artikel in dit Weekblad aangegeven welke voorwaarden daaraan zijn verbonden Wanneer er sprake is van verzamelplaatsen moeten de vuilniszak ken daar worden geplaatst. Ook de omvang van het grove huisvuil is beperkt; de maximale afmetingen zijn in dit artikel vermeld. In een aantal uitvoeringsbesluiten hebben burgemeester en wethou ders onder meer ophaalschema’s voor het huisvuil en grof vuil vast gesteld. De dienst Openbare Werken kan in voorkomende gevallen (feestdagen, bestratingswerkzaamheden e.d.) van de schema’s af wijken. Met betrekking tot geneesmiddelen, chemische afvalstoffen, dode huisdieren, oliën en vetten gelden afwijkende regels, waarvoor eveneens naar het artikel wordt verwezen. Het gebruik van glascontainers is toegestaan tussen 08.00-19.00 uur (koopavonden tot 21.00 uur). Voor het inzamelen van papier en lompen en het houden van kledin- ginzamelingsacties is op grond van de Afvalstoffenverordening geen inzamelvergunning nodig (voor kledinginzamelingsacties overi gens nog wel op grond van de Algemene Politieverordening Wad dinxveen 1983). Aan de inzameldienst kunnen - na aanmelding bij de dienst Openba re Werken op werkdagen tussen 08.00-16.00 uur - bouw- en sloopaf val, agrarisch afval en bedrijfsafvalstoffen worden aangeboden. Landbouwbestrijdingsmiddelen dienen schriftelijk bij de dienst te worden aangemeld. Overtredingen van de Afvalstoffenverordening kunnen worden ge straft met hechtenis van ten hoogste twee maanden of geldboete van ten hoogste driehonderd gulden. Controle op de naleving van de verordening en uitvoeringsbesluiten zal plaatsvinden door ambtena ren van de dienst Openbare Werken en Bedrijven Waddinxveen. WADDINXVEEN Tijdens het officiële gedeelte van de zater dagavond gehouden jaarlijkse feestavond van de Waddinxveense tdweervereniging Jan van der Heijden in de brandweerkantine de Noordkade heeft burgemeester C.M. van der Linden bron- Wijziging rooster vrijzwemmen overdekt zwembad. I. v.m. proef- en diplomazwemmen zal er op donderdagavond 10 en 17 maart a.s. van 18.00-19.00 uur geen vrijzwemmen zijn. Hierdoor zal op 10 en 17 maart a.s. het uur ouder en kind zwemmen van 17.00-18.00 uur voor iedereen toegankelijk zijn. blad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - De Waddinxveen se Peggy Postma, derde jaars studente aan de Academie voor Beeldende Kunsten in Rotterdam en onlangs nog exposerend in het ministerie van Volks huisvesting en Ruimtelijke Ordening in het gebouw van het Verbod van Neder landse Ondernemingen (VNO), is maandagavond in het sociaal-cultureel centrum De Bonkelaar begonnen met het geven van tekenlessen. Het uitgangspunt van de 10 lessen om vattende tekencursus (kosten 90,-) in De Bonkelaar is om de deelnemers zo veel mogelijk techniek bij te brengen en hun mogelijkheden te verruimen, opdat zij op verantwoorde wijze hun hobby, ook na de cursus kunnen beoefenen en ontwikkelen. De cursus is voor zowel ge vorderde als ongeoefende tekenaars be stemd; ieder wordt individueel op zijn/ haar talenten beoordeeld en begeleid. Iedere les zal worden begonnen met een inleiding en demonstratie, waarna de cursisten zelf aan de slag gaan. Tijdens en na de les wordt het w erk besproken en voor zover mogelijk vergeleken. Aan dacht zal worden besteed aan in eerste instantie basisbegrippen als verhoudin gen, schaduw en plastiek, vervolgens ko men compositie, stemming en diepte door kleur en perspectief aan de orde. Er zal naar aanleiding van stillevens en 3. Vaststelling 1983. 4. Bespreking van eventuele isolatiemogelijkheden en andere za ken betreffende het wijkgebouw. 5. Bespreking van het lopende programma. 6. Bespreking ’’Open dag”, Koninginnedag. 7. Bespreking drank- en horeca-inrichting. 8. Rondvraag en sluiting. Alarmering Brandweer Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Spreekuur burgemeester, de heer C. M. van der Linden: gaat niet door. Spreekuur wethouder, mevr. L. M. Oosterbroek-Waagmeester: vrijdagmorgen van 10.00-12.00 uur. Spreekuur wethouder, de heer P. F. J. van Schie: na afspraak. Spreekuur wethouder, de heer M. Kraaijestein: na afspraak. WADDINXVEEN - Door fornui zenfabrikant Atag werd vorige week woensdagmorgen in de win kel van De Wit Waddinxveen BV aan de Zuidkade aan mevrouw Brenkman van de Prinses Beatrix- laan door ATAG-verkoopleider A. P. Bal het bedrag terugbetaald dat zij had besteed voor de aan schaf van haar nieuwe fornuis. De Wit BV zoorgde voor een extra feestelijk tintje en overhandigde een boeket bloemen. Mevrouw Brenkman heeft deelge nomen aan de Atag-najaarsactie ’’Hoort zegt het voort”, een actie die door Atag is georganiseërd ter gelegenheid van de introductie van haar nieuwe energiezuinige for nuizen. Tien prijswinaars werden de laat ste week van december beloond voor hun originele inzendingen. In maart zullen nogmaals 15 Atag- kopers het aanschafbedrag terug ontvangen. De actie duurt tot en met 31 december 1982. De slagzin van mevrouw Brenk- KUNSTWERK Op de Rotterdamse Academie voor sen de twee gitaarbroers. Beeldend Kunsten is Peggy Postma be zig met het ontwerp - dat waarschijnlijk In een groep die ooit de blues in de ruim- nooit zal worden geplaatst - is bedoeld ste zin als vertrekpunt heeft genomen, voor de beoordeling van het overgangs- speelt de piano natuurlijk een hoofdrol, examen Tegen de Goudsche Courant zei Peggy, terwijl ze met haar vingers door het brandweerverenii aan 1 zen medailles voor 12,5 jaar brandweerdienst met bijbehorende oorkonde uitgereikt aan brandmeester J.H.P. Mulder, brandwacht eerste klas G. van der Spoel en hoofdbrandwacht W. van der Wees. Op deze avond werden er ook brandweerdiploma’s uitgereikt. Brandmeester J.H.P. Mulder (37) kwam op 1 januari 1970 als adspirant brandwacht bij de vrijwillige brand weer van Waddinxveen. In 'record- tempo behaalde hij achter elkaar al lerlei diploma’s, waarvoor soms een pittige studie nodig was. In 10 jaar tijd was hij dan ook al bevorderd tot onderbrandmeester. De heer Mul der, die tussentijds nog even het di ploma persluchtmaskerdrager behaal de en het diploma technisch hulp verlener, is sinds Nieuwjaarsdag 1981 brandmeester. Voorbereidingsbesluit voor een gedeelte van het bestemmingsplan Zuidkade-Wilhelminakade. De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat ter gemeen tesecretarie, afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening, met ingang van 10 maart 1983 voor een ieder ter inzage ligt het raadsbesluit van 23 februari 1983 waarbij wordt verklaard, dat een herziening wordt voorbereid van het bestemmingsplan ’’Zuidkade- Wilhelminakade”, n.l. voor zover het betreft het percedl Wilhelmi nakade 82, waarvan het gebied met een rode omlijning staat aan ge geven op de bij het besluit behorende situatietekening. Waddinxveen, 9 maart 1983. De burgemeester voornoemd, Van der Linden. WADDINXVEEN - In het sociaal-cul tureel centrum De Bonkelaar treedt za terdagavond 12 maart om half negen op de popgroep Barrelhouse. De toegangs prijs aan de kassa bedraagt 12,50. Inde voorverkoop kosten de kaarten 10,-. AI snel na de oprichting begin 1974 kreeg Barrelhouse een overvolle agenda af te werken. Alle ingrediënten voor een uniek geluid waren dan ook ruimschoots aanwezig. Daar was op de eerste plaats het volkomen originele stemgeluid van zangeres Tineke Schoemaker. Zij paart een geweldige techniek aan een volstrekt eigen stijl en benadering van het reperto ire, waarvoor ze zelf nagenoeg alle tek sten schrijft. Hetzelfde geldt voor gitaarvirtuoos Johnny Laporte, die uiterlijk onbewo- fantasie gewerkt worden; ook zijn er les- gen en schijnbaar moeiteloos zijn pu sen bestemd voor portret en model teke- bliek met striemende solo’s in beweging krijgt, om het volgende moment weer heel precies en ingetogen het totaal-ge- luid van de groep in te kleuren. In 1978 eigen tekenmateriaal meebrengen in de kwam zjjn broer Guus Laporte Barrel house op slaggitaar versterken. Een wel kome aanvulling, die geleid heeft tot een hechte en veelzijdige samenwerking tus- een hoofdrol. Die komt onweerstaanbaar tot leven on der de handen van Han van Dam, die wel eens de meest complete bandpianist van lange blonde haar woelt: "Juist in een Nederland genoemd is, omdat hij alles historische omgeving als de binnenstad beheerst vanaf het puntig begeleiden tot van Gouda zou een modern kunstwerk aan het weggeven van wervelende solo’s de aandacht trekken. Iets anders zou on- toe. De laatste versterking van Barrel- opgemerkt blijven". De in een alterna- house die verder zo’n acht jaar in vrijwel tieve outfit geklede studente heeft al di- ongewijzigde bezetting heeft opgetre- verse malen geëxposeerd, onlangs nog in den, werd gevonden in de persoon Hans het ministerie van volkshuisvesting in Oldenburg. Hans verdiende eerder zijn Den Haag. Peggy maakt tekeningen, sporen bij Rob Hoeke en Pee Wee and schilderijen en beeldjes. Hoe ziet ze haar the Specials, en trekt nu al na korte tijd toekomst als ze over twee jaar is afgestu- sterk de aandacht door zijn podium-per- deerd. Vol vertrouwen, merkt Peggy op: soonlijkheid en zijn speelse werk op de "Het klinkt gek, maar ik ben niet pessi- basgitaar. Het flitsende onnderstel van mistisch. Ik denk dat als je echt wil en er deze geluidstrein wordt nog steeds afge- je best voor doet, het ook zal lukken om werk te krijgen”. Brandwacht eerste klasse G. van der Spoel (32) kwam op dezelfde dag en in dezelfde functie als brandmeester Mulder bij de Waddinxveense spuit gasten. Hij deed het wat rustiger aan, maar behaalde achtereenvolgens wel de nodige brandweerdiploma’s, zoals brandwacht tweede klasse, perslucht maskerdrager en brandwacht eerste klasse, voor welk examen hij vorig jaar slaagde. Hoofdbrandwacht W. van der Wees werd op 15 september 1977 be noemd als brandwacht tweede klasse en bleek net zo’n vlugge spuitgast te zijn als brandmeester Mulder. Daar voor was hij al zo’n acht jaar lid van de vrijwillige brandweer van Leid- schendam. In die tijd behaalde hij allerlei brandweerdiploma’s, waaron der persluchtmaskerdrager en chauf- feur-pompbediender, zodat hij het in Waddinxveen al snel bracht tot brandwacht eerste klasse. Op nieuw jaarsdag 1982 kwam zijn bevordering tot hoofdbrandwacht. Momenteel studeert hij voor het tweede deel van de cursus onderbrandmeester. DANK De drie trouwe brandweerlieden kre gen van hun brandweervereniging een boekenbon van voorzitter M.L, van der Stelt. Voor hun vrouwen waren er bloemen. Ook commandant P. Baan voerde tot de jubilarissen het woord. Hij dankte het gemeente bestuur voor het steeds weer moge lijk maken van aanschaffingen (on danks de bezuinigingen), de leden voor hun inzet en enthousiasme even eens in het afgelopen jaar en het vrouwelijk thuisfront voor het steeds weer afstaan van hun mannen voor de Waddinxveense brandweer. Dat de spuitgasten weer behoorlijk hebben geblokt blijkt wel uit het aan tal mensen dat een brandweerdi- ploma kreeg uitgereikt. Dat waren: brandwacht eerste klasse: J.K. Mey er, H. van Vliet jr., B.P. de Vos,pers luchtmaskerdrager: C. de Rooy, Th. Esveldt, technisch hulpverlener: J.H. P. Mulder, W.C. Boeren, C.J.M. van der Hoorn, G. van der Spoel, tweede deel cursus onderbrandmeester: G.J. Huizer, eerste deel cursus onder brandmeester: M.N. Vink, W. van der Wees. Tijdens de feestavond, die ook werd bijgewoond door mevrouw S.IJ. van der Linden-Taekema en waar Gert- Jan van der Loo voor de inwendige mens zorgde, terwijl het muzikale ge deelte in handen was van de organist Theo Klomp, werd ook het benoe- mingsbesluit uitgereikt aan Waddinx- veens jongste lid Fred Alblas (17), die per 1 maart de spuitgasten is ko men versterken als adspirant-brand- wacht. '9K

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 3