Kinderen tekenen het Waddinxveense verkeer Stuurman tekent 500ste school Grote uitvoering van muziekschool J&W VERWEIJ el Gouwe Sanghers in Waddinxveen voor bejaarden Paas Truck Show in Waddinxveen watersporters bij bediening Maniacs in Zoetermeer De Paddestoel BOSKOOP Zappa-avond in Waddinxveen Gospelgroep Joy in de koffiebar ANWB pleit voor FAKE IN SOOS XIII Voor PSP-verkeersthema-avond in De Bonkelaar Old Jazz spoorbrug Gouda was in Ahoy’ Op Tweede Paasdag in veilinghal aan Bredeweg o Voor het lekkerste brood en gebak GERT HUIZER WADDINXVEEN RENOVATIE EN ONDERHOUD? MAAR DAN WÈL IN ÉÉN KEER GOED EN AFDOENDE! a... 1 i I htfl j I! Ad van Hoorn. I De Waddinxveense fotograaf Hans Daeter ziet het plaatselijke verkeer - in dit geval op de Juliana van Stolber- WOENSDAG 16 MAART 1983 BOUWEN IS VERTROUWEN glaan - op deze wijze. Bouw- en Aannemingsbedrijf B.V. Plankier 20,2771 XL Boskoop Telefoon 01727-2077 Old Jazz Maniacs in Zoetermeer. Renovatie mag geen half werk zijn, anders is uw inves tering weggegooid geld. Goed renoveren kan niet op een koopje, maar er zijn manieren om erg veel terug te krijgen voor dat geld. Het kost bijvoorbeeld weinig moeite om van een rommel zolder meteen een extra leefruimte te maken. Hetgeheim: dakvensters plaatsen.Goedkoop en in één dag klaar! Wist u dat? Verweij wel. Er zijn nog veel meer van die mogelijk heden. Als u aan renoveren denkt, denk dan even aan Verweij. Het Boskoopse streekmannenkoor Die Gouwe Sanghers treedt maandag avond 21 maart op voor Waddinxveense ouderen. Fake in de Boskoopse sociëteit Soos XIII. Chuck Memphis. WADDINXVEEN - Het aan de Brugweg gevestigde Waddinx veense architectenbureau Stuur man BV zal in de loop van dit jaar zijn 500ste schoolproject realiseren. Het bureau bestaat thans 72 jaar. WADDINXVEEN Vrijdagavond 25 maart om half acht wordt in de Waddinxveense Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde de jaar lijkse grote uitvoering gegeven van leerlingen van de streekmuziek- school Waddinxveen. De toegangsprijs voor deze avond bedraagt f. 3,50, jongeren en C" toegangspnjs 65-plussers f. 2,—. f Tt Manna Koster. Joy zingt eigen composities en tradi tions: 70% Nederlandstalig en 30% En gelstalig. Aanvang programma 20.30 uur. Koffiebar De Schaapskooi is ge opend vanaf 19.45 uur voor iedereen vanaf 15 jaar. De thema-avond wordt gehouden in De Bonkelaar op woensdag 16 maart en begint om 20.00 uur. Toegang gratis. De discussie zal om ongeveer kwart over negen beginnen. De PSP hoopt aan het einde van de avond naar aanleiding van de discussie een lijst van verkeersknelpunten en wen- WADDINXVEEN - In de hervormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse zal vrijdagavond 18 maart te gast zijn de gospelgroep Joy uit Veenendaal. De groep bestaat uit 4 leden met een gemid delde leeftijd van 23 jaar. Ze begeleiden zichzelf met gitaren. De groep is in 1981 opgericht. De zaal is open van 21.00 tot 02.00 uur. Het orkest speelt van 21.30 tot 01.30 uur. Na de eerste pauze be staat ruimschoots gelegenheid tot dansen.De toegang is gratis voor le den van Jazzclub Zoetermeer. Be langstellende niet-leden moeten f. 6,— entree betalen. Wie meer wil we ten over de activiteiten van de jazz club belle 079-310695. Paas Truck Show samenwerkt met partyservice Gertjan van der Loo uit Waddinxveen, heeft de veilinghal als eerste plek van een serie truckshows die hij als zelfstandig organisator gaat houden uitgekozen, omdat een dergelijke manifestatie zich nog niet eerder in Midden-Holland heeft afge speeld. En toch is dit een transport gebied bij uitstek. WADDINXVEEN De ex-vrachtwa- genchauffeur en kenner van de we reld van de beroepschauffeurs bij uit stek, Ko Koster -uit het Limburgse America, gaat maandag 4 april (Tweede Paasdag) in de veilinghal van de Coöperatieve Tuiniersvereniging Gouda en Omstreken aan de Brede- weg in Waddinxveen een grote Paas Truck Show houden. De presentatie DEN HAAG Het zou voor de wa- terrecreatie moeilijk te acceptéren zijn als de spoorbrug, over de Gouwe bij Gouda overdag niet meer zou worden bediend. Aldus de ANWB dezer dagen in een .brief aan de mi nister van Verkeer en Waterstaat. De bond schrijft dit naar aanleiding van plannen van de Nederlandse Spoor wegen om de spoorbrug over de Gou we bij Gouda te vervangen door een nieuwe brug met een doorvaarhoog- te van ruim 7 meter. bruik maken van de mogelijkheid om (mits vroegtijdig) het bekende num mer 01828-15555 te draaien, van waar het vervoer geregeld kan wor den; ook slechte weersomstandighe den behoeven zodoende geen belem mering te zijn. WADDINXVEEN Maandagavond 21 maart om acht uur zal het Bos koopse streekmannenkoor Die Gou we Sanghers onder leiding van diri gent Aad Bos een utivoering geven in het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnenpad in Waddinxveen. Dit gebeurt op initiatief van de culturele commissie van de Stichting Dienst- verleningscentrum Waddinxveen. De toegangsprijs bedraagt f. 1,50. Het programma van deze voor oude ren en minder-validen bedoelde avond omvat onder meer werken van zowel geestelijke- als wereldlijke aard. Ook zullen er door Die Gouwe Sanghers verschillende volksliederen worden gebracht. Waddinxveners die moeilijk op eigen gelegenheid naar het Anne Frank- centrum kunnen komen, kunnen ge- WADDINXVEEN - Vorige week donderdag vertrok er een volle bus met leden en donateurs van de speel tuinvereniging “De Paddestoel” naar Ahoy’ te Rotterdam om mini-voet- bal- en wielerwedstrijden te bekijken. De voetbalwedstrijden waren: Oud Twente - Oud Excelsior en Oud Ajax - Oud Sparta. Het was voor de Waddinxveners een lust om de oude voetballers weer eens aan het werk te zien. Zoals Sjaak Swart, Stuy, Jan Jeuring, Theo Palplatz, Tonnie van Ede, Tinus Bos- selaar, Sjaak Roggeveen, “Het was dan ook een fijne avond. Wij hopen dat dit weer eens herhaald kan worden en dan met nog meer deelnemers. Wij willen de leden en donateurs bedanken voor hun mede werking om dit mogelijk te maken door mee te gaan,” aldus vertelde ons de heer C.H. Kramp. Die Gouwe Sanghers bestaat uit on geveer 60 leden. Het Boskoopse koor is al eerder voor Waddinxyeense ouderen opgetreden in 1980. Die Gouwe Sanghers is erg bekend ge worden door de grote concerten die het koor jaarlijks geeft met bekende solisten, zoals Marco Bakker en Ru dolf Schock en van de radio en tele visie. Op de avond van de 21e maart geven zij een eerste uitvoering van het Agnus Dei (het lam Gods), van Bizet. ties Sunshower en Rivendel. Aange zien Fake zoiets als nep/namaak be tekent bestaat het repertoire 'uit eigen nummers onderverdeeld in twee sets van 45 minuten, waarvan de muziek kan worden samengevat onder de noemer: melodieuze rock. Ideën voor teksten en muziek komen voornamelijk van Dolph en Ton, maar worden door de totale band uit gewerkt. Toekomstplannen genoeg natuurlijk, maar eerst kijken hoe de reacties zijn en hoe alles blijft gaan in plaats van te hard van stapel lopen om tot een “Blijver” uit te groeien. De muziek is uitstekend geschikt om op te dansen en te swingen. De zaal is om 20.00 uur open. De Gouwe is namelijk een belangrijke schakel in de noord-zuid verbinding voor jachten met een niet of moeilijk strijkbare mast. Een verbinding dus van twee gebieden, die voor de zeil- sport van groot en zelfs internatio naal belang zijn, namelijk de Delta- wateren en het Ijsselmeer. Als de brug over de Gouwe overdag niet meer zou worden bediend zul len watersporters mogelijk via de Noordzee een verbinding tussen bei de gebieden gaan zoeken, wat tot ge vaarlijke situaties kan leiden. De ANWB stelt daarom een strak bedie- ningsschema voor om zodoende de ze noord-zuid verbinding voor de wa- terrecreatie toch overdag open te houden. De Bond dringt er bij de minister met klem op aan dit schema bij een eventuele vernieuwing van de spoorbrug bij Gouda in overweging te nemen. niet alleen de verkiezing van de mooi ste truck van het weekeinde (in vier categoriën), maar ook een muziek- show met Marina Koster, Ad van Hoorn, Chuck Memphis, Will Carter Davis, Ted Oranje, Sarlotte en John ny Tyrones. De muziek wordt ver zorgd door het country-orkest Dou ble Barrel. Organisator Ko Koster, die voor zijn Voor het openbaar vervoer en de be roepsvaart zou dit overigens een ver betering zijn, vindt de ANWB. Maar voor een groot aantal watersporters acht de Bond dit een zeer groot na deel wanneer tenminste overdag geen brugbediening meer zou plaats vinden. WADDINXVEEN - In het Waddinx veense sociaal-cultureel centrum De Bonkelaar wordt zaterdagavond 19 maart een Frank Zappa-avond gehou den. De toegangsprijs voor deze avond met film, muziek en video be draagt f. 4,50. De reeds 43-jarige Frank Zappa staat te boek als de meest getalenteerde popmusicus. Als tekstschrijver, com ponist, gitarist, groepsleider theater persoonlijkheid, producer, regisseur en acteur heeft hij zijn sporen al wel verdiend. Zijn muziek is vaak een mengeling van klassiek, r&b, elek trische avantgarde tot jazz en rock. De teksten die er door de meester zelf bij geschreven worden zijn cy nisch en satirisch over de Amerikaan se samenleving, en ze zijn verbaal van grote originaliteit. In de begin jaren zestig is Zappa al actief met zijn begeleidingsgroep The Mothers of Invention. Met deze groep maakt hij de meeste elpees, natuurlijk met wisselend personeel. Alle platen die uit komen worden door de meester zelf geproduceerd. De laatste jaren produceert Zappa veel solo-elpees op allemaal perfekte muziek. Op sommige elpees speelt hij constant gitaarsolo’s maar op de vol gende beperkt hij zich weer op een totaal geluid. gymnastieklokaal. Het ontwerp werd door het architectenbureau Stuur- men gerealiseerd volgens het bouw systeem Integrale Tijdelijke Huisves ting, een door het Ministerie van On derwijs en Wetenschappen gehan teerd bouwsysteem voor verplaats bare scholenbouw met een perma nent karakter. Aannemer is het Bouwbedrijf Mer tens te Weert. De nieuwbouw dient m.i.v. het komende schooljaar ge reed te zijn. Met de stichtingskos- ten is een bedrag gemoeid van ZOETERMEER Zaterdagavond 19 maart houdt de Jazzclub Zoetermeer weer een clubavond in het gezellige onderkomen van sociëteit De Instuif aan de Dorpsstraat 18 te Zoetermeer. Het orkest, dat voor die gelegenheid is uitgenodigd verschuilt zich achter de naam Old Jazz Maniacs New Or leans Band, waaruit meteen al de doelstelling van deze formatie blijkt: het beoefenen van een muziekvorm, die algemeen wordt beschouwd als de meest oorspronkelijke aller jazzstij- len; de New Orleans Jazz. De band wordt gevormd door zeven zeer gerenommeerde oudgedienden uit de Brabantse jazz scene, die we kelijks als hobby - en dus besloten - musiceren. Daarnaast wordt af en toe opgetreden voor jazz minded pu bliek, o.a. op jazzdagen en in jazz clubs. Zo ook in Zoetermeer, overi gens al weer voor de tweede keer, waaruit blijkt dat het vorige concert tot wederzijds genoegen was. De zeven illustere heren zijn: Guus van Oirschot - trompet, Fons Knegtel - clarinet, Cor Fabrie - trombone, Adolf Robertus - piano, Toon Key- zer - banjo, Otto Droge - bas en Max de Jong - drums. Een hernieuwde kennismaking met een voortreffelijke band. WADDINXVEEN - De vanavond (woensdag 16 maart) in sociaal- cultureel centrum De Bonkelaar te houden PSP-verkeersavond heeft nu al diverse reacties opgeleverd. Fo tograaf Hans Daeter bijvoorbeeld heeft een aantal foto’s gemaakt die op een zeer duidelijke wijze ver keersproblemen in Waddinxveen aan geven. Enkele van deze foto’s staan hierbij afgedrukt. Daarnaast zijn door kinderen van sen voor verbetering hiervan op te stellen. Deze lijst zal naar de gemeen teraad gestuurd worden. hiervan is in handen van de beken de TROS-radiopresentator Gerard de Vries. De Paas Truck Show duurt van 10.00 tot 18.00 uur en is toeganke lijk tegen betaling van tien gulden per persoon. Kinderen tot 12 jaar beta len een rijksdaalder. Het programma van het grote truck- gebeuren in de Waddinxveense vei linghal op Tweede Paasdag omvat De 500ste “Stuurmanschool” betreft ujtbreiding van de 500 leerlingen tellende Christelijke Scholengemeen schap “Oranjeschool” aan de Oran- jelaan 7 te Aalten (Gld.), die onder wijsmogelijkheden biedt voor LEAO, LHNO, MHNO en met ingang van het schooljaar 1984/1985 ook voor MDGO. Ter gelegenheid van het bereiken van deze mijlpaal zal de officiële eerste handeling voor de bouw van de nieu we lesvleugel op donderdag 17 maart ’s middags om 15.30 uur worden ver richt door de heer R.H. Beezemer van de Directie Bouwzaken Onder wijs van het Ministerie van Onder wijs en Wetenschappen te Den Haag. Ook zal het woord worden gevoerd door de heer J. Heij, voorzitter van de Stichting Christelijk Voortgezet Onderwijs van de Gelderse C.B.T.B. te Ede, tevens burgemeester van de gemeente Scherpenzeel, alsmede de heer T.W. Verweij directèur van Ar chitectenbureau Stuurman. De uitbreiding van de ‘Oranjeschool’ omvat een dertiental leslokalen, eert hoofdentree, stafruimten Zoals gebruikelijk zullen weer uit alle geledingen van de school leerlingen optreden, zowel solistisch als in en- sembleverband. Ook nog maar kort geleden gestarte opleidingen zoals kleuterritmiek, de cello-afdeling, slag- werkleerlingen en leerlingen electro- nisch orgel zullen acte de presence geven. Bovendien vindt op deze uit voering de eerste presentatie plaats van het onlangs opgerichte strijk orkest. Evenals vorig jaar zal een groot koor van AMV-leerlingen, bijgestaan door het gemengd ensemble en het strijk orkest een lied ten gehore brengen. Dit lied staat in het teken van het twaalfenhalf-jarig jubileum wat de school in april hoopt te vieren. INSTUIFCONCERT Komende zaterdagmiddag 19 maart is ér in de streekmuziekschool aan de Zuidkade weer een tegen betaling van f. 1,25 toegankelijk instuifcon- cert. De maandelijkse instuifconcer- ten trekken steeds meer publiek. De ongedwongen sfeer en het “educatie ve” karakter van de concerten spre ken de bezoekers erg aan. Tijdens de concerten wordt enige toelichting ge geven op de gespeelde werken of op het gebruikte instrumentarium. Zaterdag 19 .maart om half drie wordt het vierde concert van dit cur susjaar gegeven door het Waddinx veense Klarinetkwartet. Het kwartet staat onder leiding van de aan de mu- instuifconcert is dan ook een unieke ziekschool verbonden klarinettist enkele Waddinxveense lagere scholen tekeningen voor deze avond gemaakt. De kinderen laten op deze tekenin gen duidelijk zien hoe zij het verkeer en de onveiligheid ervaren. Deze tekeningen zullen op deze avond in De Bonkelaar te zien zijn. Zoals bekend zal op deze avond, aan de hand van de film “Aktievoeren” en een door de PSP gemaakte video film van een aantal verkeersknelpun ten in Waddinxveen, een discussie ge houden worden tussen forum en de bezoekers. Voorzitter is Bert Woudenberg. De andere forumleden zijn: Erik van Vught, hoofd van de EHBO-afdeling van het Bleulandziekenhuis; HJ. Klein, opperwachtmeester van de po litie van Waddinxveen; Karei van Soest, fractievoorzitter van de VVD; Wim van den Boogaard, vertegen woordiger van de ENFB en Paul van Gessel, PSP. BOSKOOP Zaterdag 19 maart geeft de uit de regio Alphen a/d Rijn afkomstige groep Fake een optre den in de Boskoopse sociëteit Soos XIII op de Galerij. Voor de regel matige bezoekers van Soos XIII is Fake geen onbekende meer. Velen zullen zich het succesvolle nieuw jaarsconcert van 1982 nog wel her inneren welke Fake met de groepen The Produkt en Fairplay deed. Fake gaf toen een voorlopig af scheidsconcert van de formatie: Dirk Liefrink - drums. Marcel Smits - gi taar, Dolph Koelewijn - gitaar, Pim Hopman - bas en Winnie Roggeveen - zanger. De band viel toen uit elkaar door studieproblemen en muzikale meningsverschillen. Na een 1/2 jaar geoefend te hebben en de juiste mu zikanten te hebben aangetrokken ontstond er een nieuwe formatie waarvan alleen de gitarist Dolph Koe lewijn overbleef. Sinds september 1982 tourt de nieuwe formatie be staande uit Dolph Koelewijn - gitaar en zang, Hans Hunink - bas, André v/d Berg - drums, Ton van der Wolf - toetsen en Marina Bosman - zang suc cesvol door het Nederlandse pop- circuit. De leden zijn allen muzici die al ge ruime tijd meedraaien. De uit Bos koop afkomstige leden Hans Hunink en Ton van der Wolf zijn zeker niet onbekend in Boskoop door de sporen die zij hebben verdient in de forma- Aart Torenvlied. Behalve muziek- schooldocent is hij als vaste klari nettist verbonden aan de Amster damse Politiekapel. Hte kwartet be staat al enige tijd maar is tot nu toe nog niet veel in de openbaarheid ge treden. Naast Aart Torenvlied werken mee Ton van Steenhoven, Lucreza Nieu wenhuis en Anton van Riemsdijk op basklarinet. Op het programma staan verschillende werken, variërend van klassiek tot jazz. ‘Bach goes to town’ van de compopist Templeton is een van de opvallende werken van dit concert. Het stuk is opgebouwd in de vorm van een fuga, een manier van componeren die in de tijd van Bach erg populair was. Hoewel de fuga-vorm duidelijk hoorbaar is doet het werk niet aan Bach denken. Het is een zeer jazzy stuk, wat onder an dere veel door Benny Goodman ge speeld is. Van de Nederlandse componist Bon te. wordt het bijna verloren gegane klarinetkwartet uitgevoerd. De leider van het kwartet, Aart Torenvlied, komt de eer toe het werk gered te hebben. Hij had het manuscript van de componist gezien en was hier zo enthousiast over dat hij meteen fo- tpkopiën liet maken. Enkele dagen later zonk de woonark van de schrij ver en ging het manuscript verlo ren. Hierdoor is het werk nooit uit gegeven. De uitvoering hiervan op het iu ji- gebeurtenis. ■5 V en een

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 13