Rob Tol de sterkste Be Fair is een illusie armer AMNESTY De Gouwe gelijk (7-7) tegen het Haagse HZPC O Geen degradatie voor waterpoloërs Nieuwe vouwwanden Extra HSW- Kwiek succesvol WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Be Fair’s spel- regelteam mist finaleplaats Eerste turn- plaats voor Brigit Moors Belangrijke winst voor in sportzaal Groenswaard Hockeysters verliezen: 1-3 INTERNATIONAL TOOS-basketbal visconcours Vijf Antilopers liepen mee in Alphen a/d Rijn WADDINXVEEN Aan de zaterdag in Alphen aan den Rijn gehouden internationale 20 km-wegwedstrijd - zondagavond te zien in het NOS-tele- visieprogramma Studio Sport - na men ook vijf leden van de Waddinx veense sportclub Antilope deel. In Alphen liepen enkele Nederlandse en Belgische topatleten ongelooflijk snelle tijden. Sh i rtreclame Waddinxveen -za ter dag Winst ontglipt tweede team WSV WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 16 MAART 1983 i 1 Het zaterdagteam Van de voetbalvereniging Waddinxveen toont hier de nieuwe Formido-outfit. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen!Sjaak Noteboom). Luck ,goed V veld aan de Woerdense Sportlaan. J WADDINXVEEN - De aan de Busken Huëtlaan 32 wonende 20-jarige Rob Tol heefrivoor de vijfde maal een sterkste- man-wedstrijd gewonnen. Deze wedstrijden werden gehouden in ook een voorsprong door een schot van Nico Overbeke. In de daarop volgende aanval van De Gouwe was er een combi natie van de routiniers Eef Overdam en Dirk Russner wat uitmondde in een in- tikbal door de hand van Dirk 1 1. 16 15 16 16 14 16 16 16 16 8 12-20 4 11-38 afgebr. 1-0 afgebr. 1/2-1/2 afgebr. 1-0 1/2-1/2 1-0 1-0 0-1 ,1-0 1-0 0-1 De Gouwe nam een voorsprong vanuit een nummerieke meerderheid gescoord door tot 4-2. Gescoord werd er door Pe ter Spijk (strafworp), Ron Westgeest en Nico Overbeke (man meer). Toch nam De Gouwe voor het einde van de eerste periode op gelijke voet door twee af standsschoten van Niek de Leeuw en WADDINXVEEN - De volgende week woensdagavond vergaderende gemeen teraad is gevraagd 10.000,- beschik baar te stellen ten behoeve van de ver vanging van vouwwanden in de sportzaal Groenswaard. De vouwwanden in de ’’natte ruimte” in de sportzaal verkeren in een slechte staat: het binnen-framewerk wordt door roest aangetast en de kunststof lederen bekleding is aan vervanging toe. De vouwwanden dateren van de ingebrui kname van de sportzaal. Aan het bedrijf, dat destijds de vouw wanden heeft geleverd, is een prijsopga ve gevraagd voor het leveren en monte ren van nieuwe vouwwanden, welke ge schikt zijn voor natte ruimten. De kosten voor het leveren en aanbrengen van twee vouwwanden bedragen 9.651,52, incl. B.T.W. Tevens is aan de fa. Sekeris en Zn. te Waddinxveen offerte gevraagd voor het vervangen van de vouwwanden door ge metselde wanden, voorzien van een schuifdeur en aan twee wanden bedra gen 8.789,58, incl. B.T.W.derhalve een voordelig verschil ten opzichte van de vouwwand-constructie van 861,94. B. en W.: ’’Onze voorkeur gaat uit naar het .plaatsen van twee gemetselde wan den die geheel zijn betegeld en voorzien van een schuifdeur, zulks ter voorko ming van steeds terugkerend onderhoud aan de vouwwand-constructies en de kunststof lederen bekleding. Het voor deze investering benodigde krediet ad 10.000,-wordt afgeschreven in 10 jaar ingaande 1983. WADDINXVEEN Formido van de Noordkade sponsort nu niet alleen meer de zondagafdeling van de voet balvereniging Waddinxveen, maar ook de zaterdagafdeling. De zater- dagbestuurders zijn daar het Wad- Bij de junioren verloor Kwiek 1 met grote cijfers van Gouda 1: 8-2. De eerste keer had Kwiek van dit team gewonnen. Tim Daalhof en Ard Swarts scoorden tegen. Kwiek 3 en Ilac 4 deelden de punten. Bas Daalhof won 3 keer, Remco v. Strien en T. v.d. Schaaf ieder 1 keer. Kwiek 4 won weer eens. Het behaal de een 3-7 overwinning op Ilac 8. Rolf Hammer, Remco Eddes en Ger- ben van Driel behaalden allen 2 over winningen. Rolf en Remco wonnen ook het dubbel. de Alblasserwaard, Dordrecht, Wad dinxveen en tweemaal in Alphen aan den Rijn. Ook heeft hij aan de voorron de van de sterkste man van Nederland 1982 meegedaan. Daar werd hij 15e. WADDINXVEEN - Het afgelopen weekeinde werd voor TOOS-basketbal gekenmerkt door een aantal belangrijke overwinningen. De heren-junioren 1 schudde weer een belager voor de tweede plaats af. Argus werd met 92-75 terug gewezen. De heren-junioren waren flink gehandicapt doordat de twee vaste spelverdelers niet konden mee spelen. Arco Zwijnenburg is nog herstellende van een ongeluk en Marco Mac was geschorst. TOOS draaide hierdoor in de eerste helft maar moeizaam. De aanvallen kwamen langzaam op gang en de verde diging zat niet goed in elkaar. In de tweede helft werd de verdedigings- opzet succesvol gewijzigd. De aanval werd veel sneller maar zorgvuldiger uit gevoerd. Al gauw werd het verschil tus sen TOOS en Argus groter. Topscorer wa Alfred Gerrits met 42 punten, Bart Zwamborn maakte 18 punten. De dames-junioren 1 hebben een stap in de goede richting van het kampioen schap’gezet. In een zeer spannende en felle strijd werd kanshebber Forwodians verslagen. Na een 9-0 achterstand kwa men de TOOS-dames goed terug. Bij de rust was het verschil weer terug gebracht tot i waren de beide teams erg aan elkaar ge waagd. Het was TOOS dat in de laatste minuten een beslissend gaatje kon slaan. Forwodians probeerde nog terug te ko men hetgeen niet lukte: 41-43. Ook heren 3 heeft goede kansen op een kampioenschap. Zaterdagochtend werd met Leiderdorp 3 afgerekend. Met name via Matieu Litsenburg en ex-heren 1 spe ler Ernest van Andel werd een 62-42 overwinning behaald. De laatste kampioenskandidaat bij TOOS zijn de meisjes adspiranten 1. Zij haalden ee een reguliere 62-21 overwin ning op Forwodians. 15 April valt in deze klasse de beslissing wanneer TOOS MSV ontvangt. leid. In de eerste periode nam HZPC het initiatief wat het eigenlijk de gehele wed strijd heeft behouden en het nam dan WADDINXVEEN Het is het spel- regelteam van Be Fair-voetbal niet ge lukt de finale van het KNVB district West 2 te halen. Vrijdagavond wer den in de kantine van de Haagse Scheidsrechters Vereniging de wed strijden om de halve finale gespeeld. De wedstrijden bestonden uit 10 schriftelijke en 3 mondelinge vragen per deelnemer. Het team van Be Fair eindigde daar als vijfde in het totaal van 7 deelnemende teams. De halve finale werd gewonnen door het team van Olivio uit Delft, terwijl Quik Steps uit Den Haag en Vierpolders resp. 2e en 3 e werden en in de finale zullen uitkomen, die op 25 maart in Vlaardingen zal worden gehouden. JUNIOREN Opnieuw een volledig competitiepro- gramma voor de Be Fair-jeugd. A-l speelde een thuiswedstrijd tegen Soc cer Boys en behaalde een gelijkspel: 2-2. De Waddinxveense doelpunten kwamen van Ed v.d. Brink. Na een 0-0 ruststand wist A-3 toch nog een grote overwinning te behalen op Spi rit uit Ouderkerk a/d IJssel: 4-0. Twee doelpunten van Jan Dirk Quack en verder van Aldert Oom- kens en Ruud Grootendorst. Henk Jan Verzijl werd de held van D-l. Met 2 goals had hij een groot deel in de overwinning van zijn elftal tegen Sportlust: 2-0. De Gouwe was in de aanval te weinig in beweging om het de defensie van de te genpartij moeilijk te maken. Te weinig variatie dus. De Haagse doelpunten kwamen op naam van Nico Overbeke, Ron Westgeest en Henk Pastoors 7-4. De Gouwe verkreeg in deze periode twee nummerieke meerderheden en bei de werden niet benut. WADDINXVEEN - Waterpoloclub De Gouwe (nu al zonder degradatie- gevaar) heeft in de wedstrijd tegen HZPC vrijuit gespeeld. De Waddinx- veners behaalden een 7-7 gelijkspel. Voor de vierde maal in deze competitie moest De Gouwe aantreden tegen Het Haagse HZPC, twee maal in de normale competitie en nu voor de tweede maal in de play off competitie. Voor HZPC, dat flink in degradatiezorgen zit, was dit een zeer belangrijke wedstrijd. Deze zorgen zijn De Gouwe voorbijgegaan en deze ploeg kon dus vrijuit spelen zonder de belangen van de competitie uit het oog te verliezen. De wedstrijd is onbeslist geë indigd 7-7. De periode standen waren 4- 4, 2-0, 1-0, 0-3. De wedstrijd was een zeer matige verto ning die door de scheidsrechters Gerb- scheid en Louwers naar behoren is ge- Cees Loendersloot. De tweede en derde periode waren beide ploegen aanvallend ingesteld wat uit mondde in drie doelpunten voor HZPC. WADDINXVEEN - Zaterdag hield de hengelsportvereniging Waddinx veen HSW haar laatste wedstrijd van dit seizoen. Dit extra concours werd gehouden in het Aarkanaal. De vangst was redelijk en de eerste vijf waren: 1. P. Grootendorst 3220 gr., 2. A. van Leeuwen 2540 gr., 3. D. Heeren 2270 gr., 4. W. Houtman 2250 gr., 5. W. v.d. Wal 2160 gr. Na afloop was er voor alle 28 deelne mers een prijsje aanwezig. Tevens werden de prijzen van de wintercom petitie uitgereikt. Zo kon C. v.d. Wal een naar hem genoemde wisselbeker uitreiken aan zoon W. v.d. Wal win naar van de wintercompetitie. Ook D. Heeren en M. Reichard, respec tievelijk tweede en derde, werden door hem verrast. De wedstrijdcom- missie kon op een geslaagd seizoen terugkijken. WADDINXVEEN - Ook in de 6e wedstrijd is Kwiek 1 erin geslaagd beide punten binnen te halen. Uit werd met 6-4 van ZTTC-1 gewonnen. Matchwinnaar was R. Verboon, die 3 partijen op zijn naam schreef en sa men met J. Brand het dubbel won. J. Brand en H. v.d. Meulen wonnen ieder 1 set. Kwiek 2 won met 2 invallers van Fla mingo’s 4. Uitslag 8-2. W. v. Wage- ningen blijft ongeslagen, invaller P. Bijvoets won ook 3 sets en S. Walra ven behaalde 1 zege. Het derde team leed haar eerste ne derlaag tegen mede-koploper NTTC 2. Het werd 3-7. G. Venmans scoorde 2 keer tegen, E. Slappendel 1 keer. Kwiek 4 behaalde een 6-4 overwin ning op TOP 4. P. Bijvoets blijft on geslagen, S. Walraven won 2 sets en L. Buurman 1 set. Tegen Gouda 5 behaalde Kwiek 5 en G. Muller moesten 1 set afstaan, het geen A. Berckenkamp niet toeliet. Hij won 3 sets. Voor Kwiek 6 wordt de situatie on gunstiger, na 2-8 verlies tegen Smash 3. R. Kappé en C. van Brero scoor- den tegen. In de 4e klasse blijft Kwiek 7 het goed doen. Nu werd duidelijk gewon- In de laatste periode zette De Gouwe de schouders er weer onder en het tempo en agressiviteit gingen duidelijk omhoog. Het werd 7-5 door een slingerworp van Rens van de Meer. Een man minder werd goed overleefd en een volgende man meer situatie werd benut door Rens van de Meer 7-6. De Gouwe kwam gelijk op een halve minuut voor het einde door een keurige intikbal van Hans Timmer man 7-7 en eerlijk gezegd heeft De Gou we meer gekregen dan het heeft ver dient. BE FAIR III In een spannende wedstrijdnam Rohda 2 in de tweede helft tegen Be Fair 3 uit een vrije trap een voor sprong. Fred Klomp maakte even eens uit een vrije rtap de partijen weer op gelijke hoogte. Zaterdag speelt Be Fair III om 11.00 uur te gen Spirit uit Ouderkerk a/d IJssel. WSE Doordat WSE zondag vrij was, werd er vriendschappelijk gespeeld tegen FC Nieuwland uit Schiedam: Deze wedstrijd werd door trainer Fred van der Lem te baat genomen om in het elftal wat te experimenteren. Zo speelde Rene Moons het eerste half uur laatste man en werdén Martin Moons en aanvoerder Peter Janssens gewisseld. De eerste helft ging gelijk op en beide ploegen hadden weinig scoringskansen. In de tweede helft kreeg gelegenheidsspits Andree Dis- seldorp drie kansen op rij maar hij wist zei niet af te ronden. Het doel punt viel na twintig minuten, een te ruggekopte bal van Theo de Heer werd door een Schiedamse speler op gepikt en achter doelman Ton Kling gejaagd. Aan het eind van de wed strijd werden er nog wat grimmige duels uitgevochten tussen Ton Sleeu- wenhoek en een Nieuwland-speler, waarbij de neus van eerstgenoemde het moest ontgelden. De blessure liep gelukkig nogal los zodat beide ploe gen konden terugzien op een geslaagd oefen du el. Zondag 20 maart speelt WSE de zeer belangrijke wedstrijd tegen het Woer dense VEP. Deze ploeg staat tweede; wil WSE aansluiting bij de kopposi tie behouden dan dient de ploeg te winnen. Aanvang 14.30 uur op het 16 10- 7- 7 25 30-13 9- 3- 3 21 24-17 7- 6- 3 20 23-11 5-10- 1 20 27-17 7- 5- 4 19 29-24 7- 4- 5 18 24-22 5- 6- 5 16 22-21 5- 4- 5 14 20-18 5- 4- 8 14 23-29 3- 8- 4 14 16-18 2-7-7 11 16-22 2- 3-10 4- 4-10 Winnaar Cor Lambregts bleef slechts 16 seconden boven het zeven jaar oude (officieuze) wereldrecord van Jos Hermes, en finishte na 57 min. en 40,1 seconden. Tweede werd de Nederlandse kampioen op de 3000 meter steeple chase Martin ten Kate, gevolgd door de tweede loper van Athene, Armand Parmentier, die Gerard Nijboer nu achter zich liet. Zes atleten bleven onder het uur! In dit geweld liep Adrie Hartveld van het Alphense AAV’36 een Gouds Af- delingsrecord: 1.01.19,6 (12e). Martien Droog van Antilope eindig de als zevende loper uit de afdeling Gouda, precies een seconden voor de Gouwenaar Gerald Smits, die hij op de laatste 50 meter passeerde. Mar den bleef boven zijn tijd van vorig jaar, maar het was wel zijn tweede beste prestatie: 1.09.30,9. Achter hem vochten Gerard en Cor Droog een onderling duel uit. Even na het 10 kilometer-punt moest Cor lossen uit een groepje, dat werd aangevoerd door Gerard. Het gat werd echter nooit groter dan 150 me ter en na 15 kilometer begon Cor weer in te lopen. 1 Kilometer voor de finish kwam Cor weer naast Gerard, om in de laatste 600 meter nog een klein gaatje te slaan. Cor finishte in 1.10.50, Gerard in 1.11.00. Bert Hilberts had na 15 kilometer nog de hoop om binnen 1 uur en 20 minuten te finishen. Maar in de laats te 2 a 3 kilometer kwam hij ‘vast te een 2-8 overwinning. H. Simons zitten’. Zijn eindtijd was toch een keurige 1 uur en 21 minuten. Ook Jan Droog was weer van de par tij. Na 5 kilometer liep Jan nog niet zover achter Bert, maar een inloop- poging brak hem lelijk op. Het tem po viel ver terug! Jan finishte na 1 uur 34 minuten en 25 seconden en had als commentaar: “Het ging be roerd”. WADDINXVEEN - Be Fair slaagde er zaterdag niet in de uitwedstrijd tegen koplo per De Zwerver tot een goed einde te brengen. De Waddinxveners wérden in Kin derdijk met 2-1 geklopt en moeten nu in 2B gnoegen nemen met een met FC Lisse gedeelde derde plaats. Aanvankelijk zou Bert Graafland bij het duel met De Zwer ver op de bank zitten. Dat ging niet door omdat de veel geplaagde ex-amateurinter- national in een ’s ochtends gespeelde wedstrijd van het tweede team zijn knie bles seerde. Gevreesd wordt zelfs voor een meniscus, daar het gewricht ”op slot” zat. niet de juiste richting of mistte de kracht om keeper De Jong te pas seren. Het eindsignaal van de goed- leidende scheidsrechter Nagtegaal kwam voor De Zwerver als een ver lossend einde, hoewel de zege niet onverdiend was had Be Bair vooral gezien het laatste kwartier en de in zet waarmede het elftal heeft gestre den toch wel één punt verdiend. Zaterdag speelt Be Fair thuis een oefenwedstrijd tegen de 2e klasse Good Luck uit Raamsdonksveer, aanvang 14.30 uur. STAND De Zwerver Excelsior M. 15 Be Fair FC Lisse ’s-Gravenz. Xerxes De Zwervers 16 Zwaluwen VI. 15 Lyra Spirit Geinoord RVVH DOTO dinxveense bedrijf ?eer erkentelijk voor. Vorige week donderdag zijn de Formido-shirts officieel overhandigd. De zaterdagvoetballers, in het nieuwe seizoen getraind door D. Kortlever (eerder oefenmeester van Haastrecht, nen van Smash 7 met 9-1. M. Ooster- om en W. de Wit wonnen 3 sets en P. van Es won 2 maal. Kwiek 8 verloor van G.S.’78 met 3-7. S. Oudijk kon 2 sets winnen. G. v.d. Torren en H. Vermeulen wonnen sa men het dubbel. Ook het negende team verloor met 7-3 bij BOK. 8. L. Koster scoorde 2 keer tegen en L. Post 1 keer. Kwiek 10 verloor met 8-2 van IJs- selvogels 2. D. Sol won 1 set en C. de Graaf samen met L. den Duik won nen het dubbel. Het laatste team in de 4e klasse deed het beter. Dit team won met 7-3 uit tegen Moerkapelle. K. v. Rijn won 3 sets, D. Lekx 2 sets en D. van Dijk won 1 set. Het dubbel was ook voor Kwiek. In de 5e klasse moest Kwiek 12 een nederlaag incasseren; 3-7 verlies tegen TTVN-11. G. v.d. Torren sr. scoorde 2 maal tegen en invaller J. v. Luik 1 maal. Kwiek 13 won met maximale cijfers van Boskoop 6: 0-10. P. Overdijk, H. Smit en T. Hiemstra lieten zich niet verrassen. Met 4-6 verloor Kwiek 14 van BTTV 4. P. de Haan en J. v. Luik wonnen ieder 2 keer maar Y. v. Went kon niet scoren. Kwiek 15 won echter met 6-4 van NTTC-7. J. Slagt won 3 keer, A. Slagt 2 keer en D. Walraven kon 1 set winnen. Kwiek 16 won met 7-3 van Eldos 8. M. v.d. Aa en K. v.d. Heyden zorgden samen voor de punten. Ons laatste seniorenteam won in deze 6e ronde met 6-4. W. Melse en H. v.d. Hart wonnen 2 sets. J. Otten 1 set. Otten en V.d. Hart wonnen ook het dubbel; JUNIOREN WADDINX VEEN-zaterdag Waddinxveen-zaterdag, fleurig in de nieuwe Formido-shirts, kreeg na 3 minuten reeds een tegenvaller te ver werken, toen Jodan Boys 5 na een misverstand van de Waddinxveense verdediging een 1-0 voorsprong nam. Waddinxveen was wakker en drukte Z’n veldoverwicht uit in diverse kan sen die overigens niet benut werden. 10 Minuten in de wedstrijd was het echter Hans v. Offeren die een vrije trap direct verzilverde' en 1-1 aante kende. Waddinxveen moest attent blijven, want dit Jodan Boys bleef goed voet ballen. 10 Minuten voor de rust kreeg Waddinxveen wederom een vrije trap mee. Erik Kollmann belastte zich hiermee en de zeer attente Hans v. Offeren bewees wederom z’n waar de voor de zaterdagploeg, door op een werkelijk schitterende wijze deze vrije trap met een snoekduik met het hoofd tot 2-1 te verzilveren. Bep Bakhuys zou er wit van om de oren worden. Na de rust speelde Waddinxveen te gen de wind in, maar dit belette hen niet om Jodan Boys terug te dringen. Vele mooie kansen ontstonden, maar het was tenslotte de van het tweede elftal geleende Edwin de Vrind die na een pass van Cor Wiersma 3-1 scoor de. Jodan Boys wist toch nog op 3-2 te komên, toen een handsbal van Klaas Hoek een penalty betekende. De goekeepende Leo v.d. Berg had geen verweer. Hoe rond een bal kan zijn bleek uit de uitslag van zaterdag 2, dat vrij van competitie oefende tegen Jodan Boys 2. 3de Klas afdeling tegen res. 4de klas KNVB bleek geen beletsel voor de leider van de res. 3A-leider Wad dinxveen om duidelijk te maken waarom zij bovenaan staan. Met 3-2 werd gewonnen en dat mag een pres tatie van niveau genoemd worden. Zaterdag is zaterdag 1 vrij van com petitie. Komende zaterdag zal wor den benut om tegen Kamerik uit de lste klasse Utrecht te oefenen. De wedstrijd begint om 12.30 uur in sportpark de Sniep. WADDINXVEEN Zondag verloor het eerste damesteam van de hockey club Waddinxveen de eerste veldcom- petitie tegen Huizen, dat moest win nen om de kansen op promotie te be houden, met 1-3. Al vanaf het begin van de wedstrijd was het duidelijk dat het voor Wad dinxveen een zware Strijd zou wor den, en het was Huizen dat de beste kansen kreeg. Toch duurde het tot de 25e minuut voor de eerste goal viel: uit een rommelige situatie scoorde Huizen 0-1. Vlak voor rust bracht de zeer ,goed spelende Pauline Christoffels de ploe gen uit een strafcomer nog op gelijke hoogte, 1-1, maar in de tweede helft was het opnieuw Huizen dat het spel bepaalde. Door een benutte strafcorner en een velddoelpunt kwam de einduitslag op 1-3. Als gevolg van deze nederlaag blijft Waddinxveen op de laatste plaats staan. Zondag wordt gespeeld tegen het hooggeplaatste U.S.H.C. in Utrecht. BE FAIR II In een oefenwedstrijd tegen het in de res. lste kl. uitkomende AS WH heeft Be Fair 2 verdiend gewonnen. Door doelpunten van Bert Graafland en Wim den Besten was het met de rust 2-0. Na rust kwam ASWH nog wel te rug, maar een benutte strafschop door Bert Graafland bracht de winst bij Be Fair. Bert Graafland, die een goede wedstrijd speelde, kwam aan het slot van de wedstrijd ongelukkig terecht waardoor hij zijn knie bles seerde. Door deze blessure werd zijn plaats als wisselspeler bij Be Fair I overgenomen door Wim den Besten. A.s. zaterdag speelt Be Fair II thuis tegen Vitesse D, aanvang 14.30 uur. WADDINXVEEN - TOOS-gymnas- tiek heeft zaterdag van zich doen spreken bij de in Zoetermeer gehou den mini-grand-prix: een eerste plaats voor Brigit Moors in de klasse III B, een tweede voor Conny van Vliet in diezelfde klasse, een tweede en der de plaats voor respectievelijk Patty van de Sluis en Marieke Koele in IV B en een 2e plaats voor Nathasja Bresser in klasse II. De wedstrijd,, die bijzonder leuk en goed door Pro Patria (Zoetermeer) was georganiseerd, diende als voorbe reiding op de reeks Grand-Prix-tour- nooien waarvan de eerste plaats vindt over twee weken (26 maart te Goes). In totaal 54 turnsters van vier vereni gingen namen zaterdag deel: W.I.K. (Den Haag), K.V.R. (Rotterdam), Pro Patria (Zoetermeer) en TOOS (W addinxveen) ’s Ochtends werd geturnd in de klas sen IV A, IV B en III B. In IV B zorg de Marieke Koele, die nog niet eens een jaar met deze oefenstof bezig is, voor een verrassing door menig meis je dat al eerder klasse IV oefenstof heeft geturnd, te verslaan: zij mocht op het erepodium de bronzen medail le in ontvangst nemen. Ook Brigit Moors verrastte: turnde zij vorig jaar nog klasse IV, nu werd zij eerste in klasse III B. Een verdiend resultaat, want zij turnde zaterdag goed. ’s Middags kwamen de klassen III A en II aan de beurt. Nathasja Bresser moest haar meerdere erkennen in Jeanette Houttuin (K.V.R.) en werd 2e in klasse II. Gouderak, CVC Reeuwijk en Lin- schoten), verwachten het komend jaar een gooi te kunnen doen naar de lang verwachte promotie naar de eer ste klasse. D. Kortlever volgt Casper Heerma van Voss op. WADDINXVEEN - In de competitie voor de Rotterdamse Schaak Bond (RSB) leek het tweede team van de Waddinxveense Schaak Vereniging WSV tegen Bloem en daal 1 op winst af te stevenen, toen Claassen en De Bock hun partijen wonnen, Ket remi se overeenkwam en Ritter en Muit duidelijk gewonnen stonden. In een eenvoudig te winnen eind spel met toren en drie pionnen te gen toren en één pion werd een ogenblik van schaakblindheid Rit ter echter noodlottig, waardoor hij zijn toren en de partij verloor. Hoe wel Muit zijn partij in een positie afbrak, is de wedstrijd toch verlo ren. Bloemendaal 1 behoudt nu kansen op promotie. ONDERLINGE COMPETITIE In de 26e ronde van de onderlinge competitie van WSV viel vooral de verdere opmars van Wolfs op, deze keer ten koste van Struijk, en van Marcel de Haan, die van Bloem wist te winnen. Uitslagen 26e ronde J. van Oort - Van Deelen Wolfs - Struijk Kardol - W. v. Oort J oosten - Kraan Claassen - De Schrijver M. de Haan - Bloem V.d. Starre - Oosterloo Asscheman - Besemer Ket - J.v.d. Heiden V.d. Ree - Littooy P. de Haan - Ponsioen V.d. 'Eijck - Steenland Goor - Kleiweg De twee afgebroken partijen uit de vorige ronde eindigden als volgt: De Vries - Torenbeek 1/2-1/2 V. Sandijk - Nekeman 0-1 BE FAIR In een van beide kanten met veel in zet gespeelde wedstrijd heeft Be Fair het onderspit moeten delven. De Zwerver kwam sterk uit de start blokken en al in de 3e min. was er een goede kans voor de rechterspits, zijn schot ging echter voorlangs. In de 6e min. stichtte een vrije trap van routiné Pleun de Pauw verwarring voor Be Fair’s doel, Verhoef kwam nul punten. Ook in de tweede helft ais redder tevoorschijn. 7é*Min. door- loopbal net over. 9e Min. corner De Zwerver Van Rijn ruimt op. 1 le Min. Bos verspeelt de bal op het midden veld, linkerspits de Haan omspeelt de vergeefs ingrijpende Bert de Wilde en scoort beheerst 1-0. Na een kwartier vrije trap Be Fair in de muur gescho ten. In de 23e min. corner De Zwer ver, kopbal door Verhoef gepakt. In de 27e min. solo Aart Bos door De Pauw door middel van een overtre ding gestuit, vrije trap door de kee per overgestompt. Corner schot Bos net over. In de 30e en 32e min. cor ners De Zwerver met moeite ver werkt. 33e Min. de Haan vrij voor Verhoef, Kees grijpt sterk in. Het De Zwerver-offensief luwde even mede doordat Be Fair wat meer vat kreeg op het agressieve spel van de gast heren. Het opschuiven van de sterk spelende Erik Plaisier naar het mid denveld was hier debet aan. Doordat Be Fair’s spitsen zich nauwelijks vrij wisten te spelen moest het vooral van het middenveld komen. Zo was Be Fair in de 36e min. kort bij een doel punt, toen een venijnige kopbal van Bos ternauwernood werd gekeerd door de keeper, de omhaal van Ver- bree ging net naast. In de 41e min. werd het toch 1-1 na een goed ge nomen vrije trap door Erik Plaisier waaruit Peter Konijn wist te scoren. Hierna volgde nog twee corners voor De Zwerver en één voor Be Fair voor dat de rust aanbrak. Ongezijzigd kwamen de elftallen de tweede helft in. Be Fair startte sterk door een goede combinatie tussen Van Rijn, Verbree en Bos, diens schot ging echter naast. Na een cor ner en een schot van De Zwerver goed te hebben verwerkt, lanceerde Van Rijn Verbree diens kopbal ging over. Een slim genomen vrije trap van Bos ging net langs de muur, was iets (te scherp voor Verbree, de keeper onderschepte. Een goed dóórzetten de Erik Plaisier bracht Alfred de Jong in stelling, zijn schot mistte kracht. En evenals in de eerste helft was de 11e min. fataal voor Be Fair. Uit een vrije trap kwam de bal hoog voor het doel en de hoog opspringende. Ger Slagboom kopte De Zwerver naar 2- 1. Wederom nam Be Fair het ri sico door het middenveld te verster ken, de achterhoede met een gecon centreerd spelende Bert de Wilde speelde nu zonder rugdekking. En weer kwamen er kansjes voor Be Fair maar zowel Nico Oosterlee, Kees Verbree en René v/d Wilk waren niet bij machte de uitstekende De Zwer- Ver-keeper te passeren. Een keihard schot bracht De Zwerver bijna op 3- 1, Verhoef uitstekend op dreef on derschepte echter. Rond de 20e min. corner Be Fair net naast, schot van Van Rijn corner getikt kopbal Bos net over. De Zwerver - was benauwd geworden - zette een wisselspeler in om het opdringen van Be Fair te keren. In de 25e en 28e min. moest Verhoef weer in aktie komen en deed dit bekwaam. 30e Min. tweede wissel De Zwerver. 34e Min. vrije trap Van Rijn, Bos in kansrijke positie over-’ geschoten. Na nog twee corners van De Zwerver waren de laatste 5 min. geheel voor Be Fair. De schoten van vooral Bos en Plaisier hadden echter

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 9