Feest in de Passage Van Gorkum Kanaal- straal van star! Martin de Bas redt Gouwenaar Indisch restaurant Mulder modezaak Mooie tearoom opent poorten Lamsgarden chinees- bij Van den Berg groenteen fruitaan en open huis opent vernieuwde Ergernis over berg afval Lezers schrijven (125jaar) feestelijk l/M. U' k Forse winst Bingo-avond in wijkgebouw W’veen-Zuid basketballers Kwiek 1 behoudt koppositie l.l POLITIENIEUWS WADDINXVEEN lilt t A' 1 1 L‘ H i V WW V ft - w auto is total loss. ■0» stasH* A wakker werden. Op 25 maart werd aangifte van inbraak terzijde brandde uit. De oorzaak was kortsluiting in een electrische antenne. te weten een revolver voorhanden. Hij was ook onder invloed van alcohol. Het onvoorzichtig vanaf de Stations straat de kruising met de Kanaalstraat oversteken was de oorzaak van een aan rijding, welke op 23 maart omstreeks 17.50 uur plaats vond. Hierbij ontstond INBRAAK MOERKAPELLE In de nacht van 23 op 24 maart werd in gebroken in een bejaardentehuis te Moerkapelle. Middels braak wist men het pand binnen te komen. Ontvreemd TANK ONTPLOFT Op 25 maart om 21.35 uur ontplofte bij een aan de Moerkapelse Zijde te Moer- DE JUNIOREN Kwiek 1 bevindt zich in de midden moot, ook al werd met 8-2 van kop loper NTTC verloren. Tim Daalhof en Ard Swarts konden scoren. Het tweede juniorenteam kon gemak kelijk van Vrsch. 3 winnen. Het werd 8-2. Bert Smorenburg en Frank Stam wonnen 3 keer en Marco v. Wagenin- gen kon 1 set winnen. WADDINXVEEN Zowel de heren als de damesjunioren 1 van TOOS- basketbal hebben grote overwinnin gen behaald. SNELHEIDSCONTROLE Op vrijdag 25 maart werd op enkele we gen binnen de bebouwde kom van Wad- dinxveen radarsnelheidscontrole gehou den. 21 bestuurders hielden zich niet aan de maximum snelheid en werden be keurd. De snelheden varieerden van 65 tot 80 km per uur. Op 23 maart ca. 13.45 uur ontstond op de Noordkade een ongeval plaats tussen twee personenauto’s. Een bestuurder haalde in op het moment, dat de inge haalde bestuurder naar links een inrit wilde inrijden. Lichte materiële schade kapelle gevestigd bedrijf een tank. Op was het gevolg. ompstation langs de Rijksweg 12 gecon stateerd, dat een automobilist in het be zit van een vuurwapen was. Op de Rijksweg 12 onder de gemeente De auto, welke stond geparkeerd achter een Meern werd deze bestuurder, een 36-ja- bedrijf aan de Zuidelijke Dwarsweg. In de nacht van 22 op 23 maart werd ge tracht in te breken in een woning aan de rige inwoner van Amsterdam, aange houden door personeel van de Algeme ne Verkeersdienst van de Rijkspolitie. Apollolaan. Men is de woning binnen De man had inderdaad een vuurwapen, kunnen komen via een raam aan de voorzijde. Om toegang te vergemakke lijken werden een aantal planten uit het kozijn genomen. Hierbij liet men een tionsstraat-Kanaalstraat. Een personen auto en een bestelauto raakten hierbij licht beschadigd. Op 22 maart ca. 20.05 uur vond op de Jul. van Stolberglaan, nabij de T-krui- sing met de Prinses Marijkestraat een kop-staart-aanrijding plaats, waarbij 3 personenauto’s waren betrokken. Alle werden een Perzisch tapijt, een klok, voertuigen raakten licht beschadigd, een busje geld en een tafelversterker, to- taal ter waarde van 3.860,-. die avond begon personeel met het proefdraaien aan een ammoniaktank/ vat. De bedoeling hiervan was om na te gaan of er geen lekkage was. De maxi- mum-capaciteit is 20 atmosfeer. Toen de druk werd opgeschroefd tot 14 aanzienlijke materële schade. Kortgeleden stond er in het Week blad voor Waddinxveen een haal ar tikel over ons afval: Hoe wij dit dien den te verpakken, hoe wij dit aan de weg moesten zetten en ook wanneer. Naar aanleiding van dat artikel wil ik hier even schrijven dat ik me al jaren erger aan een heel langzaam en stie- kum groter groeiende, open en bloot liggende berg afval. Deze ligt boven het aquadukt aan de Wilhelminakade “keurig” achter een hekwerk. Iedere doorweekse dag fiets ik hier langs en iedere keer weer (2x per dag dus) er- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 30 MAART 1983 Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Week blad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brie ven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. •w De heren-junioren 1 speelden tegen The Guards uit Pijnacker. In de uit wedstrijd kon maar ternauwernood een overwinning worden bewerkstel ligd; 66-58. En ook in de wedstrijd van afgelopen vrijdag had TOOS zijn moeilijke periodes. Maar deze werden ruimschoots gecompenseerd door ge deeltes waarin The Guards er nauwe lijks aan te pas kwamen. De overwin ning is dan ook geen moment in ge vaar geweest. Eindstand 99-46 met als topscorers Marco Mak met 30 punten en Fred Langendoen met 28 punten. De dames-junioren 1 hadden alleen de eerste tien minuten nodig om Rijnvalken onder de duim te krijgen. Vanaf dat moment liep TOOS snel weg naar een 38-21 ruststand. In de tweede helft deden de dames er nog een schepje bovenop waardoor de 84-39 eindstand bereikt werd. Top- scoorsters waren Bernice Posthumus en Ellen Geerts met respectievelijk 40 en 19 punten. De heren-adspiranten 2 moesten heel wat harder werken om de punten binnen te krijgen want ze hadden het onverwacht moeilijk tegen Leider dorp. In de gehele eerste helft wa ren de teams erg aan elkaar gewaagd. Maar in de eerste minuten van de tweede helft wisten de TOOS-jon- gens een klein gaatje te slaan: 30-19 genoeg voor een overwinning. Eind stand 39-32 en topscorers Bertrand Franken met 16 punten en Peter Korfer met 13 punten. De dames-adspiranten verloren door een hele slechte tweede helft met 22-40 van Jumpers. De dames-ka- detten 1 hadden, ondanks een goe de start, geen schijn van kans tegen MSV: 21-73. De jongens welpen wis ten wel een overwinning binnen te halen; 66-42 tegen Jumpers. Weer een verlies tenslotte voor de meisjes welpen 1. WADDINXVEEN - De 39-jarige Gouwenaar H. A. de J. heeft zijn leven te danken aan vlot handelen van de 27-jarige Waddinxvener Martin de Bas. Op 23 maart om 16.45 uur reed de Goudse bestuurder van een pers onenauto over de Zuidkade in de richting Zuidelijke Dwarsweg. Hij moest afremmen om een van rechts naderende vrachtauto voorrang te verlenen, raakte in de slip en belandde vervolgens met zijn auto in de Gouwe. Gewa pend met een hamer sprong de passerende Waddinxvener Martin de Bas in de Gouwe, sloeg een ruit van de auto in de wist de bestuurder uit de auto te trekken en hem op de kant te helpen. De bestuurder kon niet meer op ei gen kracht uit zijn auto komen. In samenwerking met de duikers van de brandweer is de auto door takelbedrijf Hijkoop op het droge gehaald. De atm. ontplofte de tank. Het bovenste ge deelte ging door het dak van het bedrijf. Aanzienlijke materiële schade aan dak en glaswanden was het gevolg. Op dat moment waren in het bedrijf twee pers oneelsleden aanwezig, die ongedeerd bleven. Door de Arbeidsinspectie wordt een nader onderzoek ingesteld. WADDINXVEEN - Donderdagavond 31 maart om acht uur zal in het wijkge bouw in Waddinxveen-Zuid weer een bingo-avond worden gehouden. Tevens zal op vrijdag 1 april in het wijk gebouw een bingo-avond voor de jeugd t/m 16 jaar (de laatste van het seizoen worden gehouden, aanvang 19.00 uur. Iedereen is van harte welkom! Natuur lijk staan er weer mooie prijzen klaar. M. voor het aanbieden van afval niet bekend?). Ten tweede is het mij een raadsel dat er nooit eens iemand van de gemeente is geweest, aan wie dit ook opgevallen is. Het is voor de ge meentewerken toch een kleine moei te om die rotzooi daar weg te halen?! Soms zag ik er wel eens een auto van de gemeentewerken in de buurt en dacht ik:“hejie, eindelijk!” Maar nee hoor, het ligt er nog steeds. Voor een dakkapel op je huis heb je toe stemming van de schoonheidskom- missie nodig. ger ik mij hieraan. Ten eerste snap ik Wat vindt deze van die berg afval?? niet dat er iemand zo weinig fatsoen heeft gehad om dat daar zo neer te ELLEN FONS gooien (misschien waren de regels Burg. Trooststraat 59 kozijn genomen. Hierbij liet men een VERNIELINGEN plant vallen, waardoor de bewoners Op 20 maart werden twee jeugdige Wad- wakker werden. dinxveners aangehouden, daar zij een Op 25 maart werd aangifte van inbraak aantal ruiten van volkstuintjes nabij de in een kelderbox van de Wingerdflat Vijverlaan hadden ingegooid. Diverse gedaap. Ontvreemd werd serviesgoed ruitjes van een school aan de Wingerd ter waarde van enkele honderden gul- werden ingegooid. dens. De fietsenstalling van de school (Gouwe College) aan de Beatrixlaan werd over AUTOBRAND een lengte van ca. 25 meter vernield. Op 24 maart om 22.30 uur raakte nabij Nogmaals werd gemeld, dat twee ruiten de oprit van de Rijksweg 12 een pers- van een volkstuintje nabij de Sniepweg/ onenauto gedeeltelijk in de brand. De Vijverlaan bleken te zijn ingegooid. Op hoedenplank en een gedeelte van de ach- 26 maart werd aangifte gedaan van ver- jj_ t-k_ -1. - nieling van een ruitenwisser van een vrachtauto, welke stond geparkeerd in de gemeente Waddinxveen. Ook werd deze auto bekrast. keerde auto. Op 22 maart ca. 11.45 uur werd geen Van beiden werden bloedproeven afge- voorrang verleend op dekruising Sta- nomen. Ook werden deze bestuurders rijverboden opgelegd. DIVERSE OVERTREDINGEN Ondanks meerdere controles door de politie blijven veel verkeersdeelnemers AANRIJDINGEN de rode verkeerslichten nabij de hefbrug De afgelopen week hebben zich in de ge- negeren. De afgelopen week werden op meente Waddinxveen 19 aanrijdingen dit punt 24 automobilisten en 9 fietsers voorgedaan. In de meeste gevallen bleef c.q. bromfietsers bekeurd. Voorts wer- het beperkt tot blikschadegevallen. den bestuurders bekeurd terzake rijden 19 maart ca. 18.30 uur - kruising W. de zonder verlichting (8); fietsen op trotto- Zwijgerlaan-Jul. van Stolberglaan: Het irs (6); onjuist parkeren (6); diverse rij- niet verlenen van voorrang was de oer fouten (7); niet volgen verplicht fietspad zaak van deze aanrijding tussen twee (4) en ontbreken deel III (2). personenauto’s. Een bromfietser werd bekeurd terzake Op 21 maart ca. 19.40 uur vond in de het rijden op een onverzekerde brom- Herman Heijermanslaan nabij de Wer. fiets en een automobilist, daar hij niet in Buninglaan een ongeval plaats tussen het bezit was van een rijbewijs. twee personenauto’s. De bestuurder van één van de auto’s raapte een gevallen RIJDEN ONDER INVLOED voorwerp van de vloer en reed daarbij te Twee automobilisten werden aangehou- veel naar rechts en reed tegen een gepar- den, daar zij teveel aan Bacchus hadden geofferd en daarna waren gaan rijden. WADDINXVEEN - Het eerste team van de tafeltennisvereniging Kwiek heeft door een 8-2 zege op NTTC 1 één punt voorsprong behouden op de naaste concurent TOP. Met nog 2 wedstrijden te gaan heeft dit team alles in eigen handen. Door een 6-4 nederlaag tegen Ilac heeft Kwiek 2 ook het kampioen schap verspeeld. H. Bloks scoorde 2 keer tegen. W. v. Wageningen won 1 set en invaller E. Slappendel ook 1 set. Kwiek 3 won van Ilac 6 met 6-4. Deze wedstrijd werd pas in de laatste set beslist. E. Slappendel was de matchwinnaar. Het vierde team is afhankelijk van de prestatie van Eldos. Het heeft name lijk 1 punt achterstand. Blijven win nen is dus belangrijk en dat deed het dan ook met 6-4 tegen Gouda 6. Invaller H. Simons won 3 sets, S. Walraven won 2 stes en L. Buurman 1 set. Kwiek 5 kan kampioen worden in de derde klasse, wanneer het in de laatste wedstrijden niet meer dan 1 punt verliest. Het won dit keer ge makkelijk van ZTTC 2 met 8-2. A. Daalhof was goed voor 3 zeges, H. Simons en A. Berckenkamp wonnen ieder 2 sets. Na promotie zal het zesde team waar schijnlijk gaan degraderen. Het ver loor met 3-7 van Ilac 5. R. Kappé, J. Sterke en C. v. Brero scoorden al len 1 keer tegen. Kwiek 7 staat na een gelijkspel tegen Vrsch. 17 ook op een gedeelde derde plaats met dit team. P. v. Es won al les, W. de Wit en M. Oostrom won nen ieder 1 keer. Ook Kwiek 8 speelde gelijk tegen ZTTC 3. S. Oudijk en H. Vermeulen wonnen ieder 2 sets. G. v.d. Torren en S. Oudijk wonnen het dubbel. In de laatste wedstrijd kan Kwiek 9 door een gelijkspel de degradatie nog ontlopen. Nu werd kansloos tegen koploper Reeuwijk 1 verloren met 10-0. Kwiek 11 staat op een prima 2e plaats. Uit werd tegen BTTV 3 ge wonnen met 2-8. D. Lekx en D. v. Dijk wonnen 3 sets en K. v. Rijn be haalde 1 zege. Kwiek 12 verloor kknsloos tegen Smash -8 met 10-0. Het dertiende team deed het beter door met 10-0 van Ilac 16 te win nen en behoudt hierdoor kansen kampioen te worden in de 5e klas se. H. Smit, T. Hiemstra en P. Over dijk lieten zich niet verrassen. Kwiek 15 won in een spannende wedstrijd van Moerkapelle 7. In de laatste set werd deze wedstrijd in het voordeel van Kwiek beslist. D. Walraven en A. Slagt wonnen 2 sets. M. v.d. Tooren won 1 set. Het dubbel was dus ook voor Kwiek 15. Kwiek 17 blijft het goed doen. Het won gemakkelijk van ZTTC 6. Uit slag: 9-1. J. Otten en H. v.d. Hart wonnen 3 sets, W. Melse won 2 sets. DIEFSTAL/INBRAAK RIJDEN ZONDER RIJBEWIJS De afgelopen week werd 4 keer aangifte Een 18-jarige Waddinxveense automo- gedaan van diefstal van een fiets. Twee biliste werd op 26 maart bekeurd, daar fietsen werden teruggevonden en kon- zij een personenauto bestuurde, terwijl den bij de respectievelijke eigenaars zij niet in het bezit was van een rijbewijs, worden bezorgd. Op 19 maart werd een 36-jarige inwoner van Gouda aangehou- BEZIT VUURWAPEN den, daar hij nabij de oude Rijksweg 12 Op 18 maart werd nabij het benzinep- vele stenen had weggenomen. Diverse onderdelen, zoals voorscherm, bumper, koplamp, achterzittingen en een stoel werden gedemonteerd uit een B Ai f - W x C ff

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 17