Steeds meer wollen truien zijn machine-wasbaar Nieuw trimapparaten vóór bij u thuis m'n horloge Fiets, vervoermiddel van de toekomst Handige machine brengt precisiewerk binnen bereik „Even in noteren" Nieuw receptenboekje: 100 heerlijke salades met kaas Ki Ajj 30 MAART 1983 De roeitrimmer Steeds meer mensen zijn zich er van bewust dat zij iets aan hun conditie moeten doen. Sommigen worden lid van een sportvereni ging. Anderen gaan trimmen en nog weer anderen doen oefeningen thuis. Voor iedereen die wil bou wen aan een betere lichaamscondi- tie en een beter figuur, introdu ceert Black Decker twee thuis- trimmers: een roeitrimmer en een traptrimmer. Een paar minuten training per dag is al genoeg om fitter, levenslustiger en slanker te worden. Recepten In Honderd heerlijke salades met kaas” staan salades voor de lunch, voor de hoofdmaaltijd, ge schikt als voorgerecht of als volle dige maaltijd. In de recepten is kaas gecombineerd met groenten Zelf doen voordeliger Schoon vakwerk Nieuwe mogelijkheden Wolwastips Pulsar Quartz introduceert het allernieuwste snufje voor de druk ke zakenman: een horloge met lichtkrant. Belangrijke notities kunnen nu in het horloge worden geprogrammeerd en komen dan door middel van een druk op de knop als een lichtkrant voorbij trekken. De traptrimmer en vruchten, met aardappelen, vlees, vis, kip en rijst, bonen, ma caroni en spaghetti. Bijzondere aandacht is besteed aan de dressings. In plaats van de gebruikelijke slasauzen en mayo naise zijn hiervoor zuivelproduk- ten als yoghurt, sour cream en kwark gebruikt. Zij bieden het voordeel van minder calorieën (Joules), zodat ook de slanke-lij- ners een lekker sausje in hun sala de kunnen verwerken. Het boekje is niet in de boekhan del te koop, maar uitsluitend via kaaswinkels en supermarkten met kaashoeken. Het is uitvoerig geïl lustreerd met kleurenfoto’s en zwart-wittekeningen en kost ƒ3,95. X I Gezicht ’83 transparante trd nylon ,udkleurig me halfrandloos I truien. Naast de grote mode van veelkleu rige. volumineuze buitentruien in zuiver scheerwol dient de machinewasbare wollen trui het gemak en het comfort van alledag. De technische vinding ..Superwash" is te rug te vinden in tal van wollen artikelen die om regelmatig wassen vragen. In leger- en facetjes, waardoor de rand dunner wordt. Het inkleuren van deze facetjes Het Nederlands Zuivelbureau heeft een nieuw receptenboekje gemaakt, dat via de kaaswinkel, of kaashoek in de super markt, verkocht zal worden. In het boekje staan honderd recepten voor dressings en salades. Vorig jaar mei is Het Nederlands Zuivel bureau een campagne begonnen voor de salade met kaas. Zes maanden na het be gin van deze campagne bleek het aantal Nederlanders, dat wel eens een salade met kaas had gegeten, verdubbeld. De vraag naar receptuur was zodanig, dat besloten is een boekje te maken. krassen. En dat is niet leuk. Kunststof glazen kunnen nu goed krasvast worden gemaakt, met behulp van een hardings- laagje. De vakopticien kan er alles over vertellen. de regel 10 tot 15% duurder dan glad hout, afhankelijk van de vorm van de bewerking. Met een bovenfrees kunt u zelf profielen en sierrandjes aanbrengen en daarmee geld besparen. Frezen biedt als houtbewerkingsmetho- de veel mogelijkheden. Wanneer u een maal zo’n machine bezit, zult u al gauw uw vingers voelen jeuken om uit de vrije hand of langs een geleider decora ties in uw werkstuk aan te brengen. Met een beetje creativiteit bereikt u een gaaf resultaat. Hout met een profiel of sierrandje is in AMSTELVEEN Een opvallend ver schijnsel in de winkels en warenhuizen deze winter is de overvloedige aanwezig- ,_oo -o- heid van volledig machinewasbare wollen ziekenhuiskleding bijvoorbeeld. En steeds meer ook in de soepele, gemakkelijke sweaters, coltruien, V-halzen en spencers van alledag die het winterleven van hon derdduizenden vrouwen en mannen aange naam maken. De machine is voorzien van een polyes ter bodemplaat voor een schoon en vlekkeloos eindresultaat, zonder be- schaddiging van het materiaal. De mo tor is krachtig en compact, waardoor het makkelijk werken is. Zonodig kunt u de machine van de houder loskoppe len en in een boorstandaard plaatsen. Als u wel eens precisiewerk in hout uit voert, is de DN66 bovenfrees van Black Decker een onmisbaar stuk gereed schap. De machine is geschikt voor alle frezen met een schachtdiameter van 6 mm en */4 inch. Het principe van een elektrische boven frees is in feite heel eenvoudig: een mo tor drijft met een hoog toerental een freesje aan, dat zijn vorm in het hout achterlaat. Op die manier is het makke lijk om solide houtverbindingen te ma ken en haarzuivere profielen, groeven, sleuven of sponningen te frezen. Ook afkanten is met de nieuwe machine geen enkel probleem. Doordat het freesje met een enorme snelheid door het materiaal „vliegt’ motorvermo gen 480 W voor 26000 toeren per mi nuut krijgt u altijd perfect vakwerk waarbij geen nabewerking nodig is. De nieuwe bovenfrees wordt standaard met alle mogelijke geleiders geleverd, zoals een rond-, cirkel-, langs-, en sja- bloongeleider: een garantie om elke be werking met succes te kunnen bekro nen. Dankzij de gepatenteerde diepte- instelling kunt u tot op een halve milli meter nauwkeurig werken, tot een maximum diepte van 50 mm: 10 mm per keer. U vindt altijd wel ergens een plek tussen kast en bed om uw thuistrimmer te plaatsen. Wat let u om in eigen huis een betere lichaamsconditie op te bouwen en te werken aan een beter figuur. trendsetter: de hoornen bril komt weer terug. Niet die hele dure van de oude notaris, maar een betaalbare van prach tig gedessineerde kunststof. Een andere noviteit op het gebied van „dierlijk” materiaal in brillen is het montuur van „slangenleer”. Oók gemaakt van kunst- stof, natuurlijk, want „echt” is tegen woordig onethisch. Van dit letterlijk „beestachtige” materiaal worden zeer fraaie monturen gemaakt, sierlijk van lijn, zowel voor mannen als voor vrou wen, halfrandloos zowel als met rand rondom. Volgens Volker Hauff, de Duitse minister van Verkeer is de fiets het vervoermiddel van de toekomst en zal het gebruik zowel voor de dagelijkse verplaatsingen als in de vrije tijd toenemen. De fiets heeft in de achter ons liggende jaren een nooit vermoede renais sance doorgemaakt en die zal zich voortzetten. Dat geldt zeker voor de wereldproduktie van fietsen, die sterk stijgende is nu in steeds meer onwikkelingslanden de fiets een steeds grotere plaats inneemt. De grootste fietsenproducent is op het ogenblik de Volks republiek China, goed voor een jaarproduktie van ongeveer elf miljoen fietsen. Het to tale fietsenbezit in China beloopt op het ogenblik tachtig miljoen stuks en dat aantal zou aanzienlijk hoger zijn als de fiets daar goedkoper zou kunnen worden aangeboden en als er niet zulke lange wachttijden waren bij het aanschaffen van een fiets. De vraag is er namelijk groter dan het aanbod. Tweede op de wereldranglijst zijn de Verenigde Staten van Amerika met een jaarproduktie van ruim zeven miljoen fietsen, gevolgd door Japan met ruim zeseneenhalf miljoen fietsen en de Sovjet-Unie met vijfeneenhalf miljoen fietsen. Wol wassen? Weet wat je doet, was heel lang het devies. Zuiver scheerwol was mooi en comfortabel warm, akkoord, maar het wassen was lastig. Daarin is de laatste jaren verandering gekomen. Ten eerste zijn steeds meer consumenten in het gebruik van zuiver scheerwolprodukten tot de ontdekking gekomen dat de wolvezel van nature vuilafstotend is. Wol hoeft dus minder vaak gewassen te worden. Even neerleggen en laten uitademen" in een iets vochtige ruimte (badkamer bijvoor beeld) is veelal voldoende. Daarnaast heeft de techniek niet stil ge staan. In tal van laboratoria is onderzoek gedaan om aan de vele natuurlijke eigen schappen van de wolvezel één kwaliteit toe te voegen:gemakkelijk te wassen. Dat heeft geleid tot de uitvinding van het Superwash-procédé. Een wolbehandeling die er zonder dat dit te zien, te ruiken of te voelen is voor zorgt dat het wollen artikel het wolwasprogramma van de was machine ongeschonden verlaat. Om daarna zonder enig bezwaar onder een niet te hete strijkbout te gaan. Elke was- en strijkbeurt weer. Twee keer zuiver scheerwol, twee keer vol ledig machinewasbaartwee keer soepel, comfortabel, praktisch en blijvend mooi. In het bekende Wolmerk vindt de consu ment de zekerheid dat het om een ade mende trui" van zuiver scheerwol gaat. De toevoeging ..Superwash" in blauw bete kent dat de trui machinewasbaar is. Waard om te weten en op te leggen. 1. Een wollen artikel met de aanduiding Superwash" kan met een gerust hart in het wolwasprogramma van uw wasmachi ne. Heeft uw machine die aanduiding niet, dan moet u een maximale watertempera tuur van 40 graden C aanhouden. 2. Machinewasbare wol voelt zich prima thuis in de centrifuge. 3. Zuiver scheerwol ligt liever dan dat het hangt. Dus leg het als het nog iets voch tig is op een doek te drogen. 4. Machinewasbare wol kan net zo wor den gestreken als elk ander artikel van fij ne stof in hoogwaardige kwaliteit. Voor iedereen die thuis wil werken aan een betere lichaamsconditie en een be ter figuur komt Black Decker nu met twee trimtoestellen: de roeitrimmer en de traptrimmer. De trimapparaten zijn uitgevoerd met een veilig en robuust weerstandsysteem (gepatenteerd), waardoor niet alleen het tempo maar ook de belasting kan worden opge voerd. Bovendien kan met een inge- Afspraken, adressen, telefoonnummers en andere boodschappen zijn tot maxi maal 24 letters en cijfers per keer pro grammeerbaar. Losse papiertjes, kno pen in de zakdoek en overige bekende geheugensteuntjes worden overbodig. Een telefoonnummer met een persoons naam en aantekeningen die alleen voor eigen gebruik zijn, zoals bijv.: „8 sept. trouwdag: bloemen” kunnen nu de hele dag op de pols worden meege dragen. Het nieuwe horloge heeft ook alle be kende functies van een modern digitaal horloge: dag/datum aanduiding, uursig- naal, stopwatch en twee afzonderlijk in stelbare alarmsignalen, waarvan één met een melodie en één met een piep toon. Bovendien is het horloge water dicht. Prijs: 148, Met de traptrimmer traint u vooral de beenspieren, maar ook de buikspieren en de spieren van knieën, heupen en en kels. Tegelijkertijd stimuleert u de ademhaling en de bloedsomloop. Ver lengt u de banden waaraan de traptre den zijn bevestigd, dan komt u tot een snellere oefening met kortere trapbewe- gingen. Ingekorte banden resulte rend in grotere trapbewegingen ver eisen een meer geconcentreerde actie, gericht op kracht en uithoudingsvermo gen. De traptrimmer (adviesprijs 229,kunt u gebruiken voor alge hele conditietraining maar ook voor ex tra training bij sporten als voetbal, vol leybal, atletiek, hoog- en verspringen, kunstschaatsen, langlaufen en berg sport. Verder bent u met de traptrim- mer beter af wanneer u bij slecht weer toch wilt joggen’. Als doe-het-zelver streeft u altijd naar een perfect en gaaf resultaat. Vooral bij precisie werk in hout profielen, verbindingen en bijvoorbeeld het afhangen van deuren valt dat niet mee. U hebt eigenlijk een bovenfrees nodig: professioneel gereedschap dat door de prijs de naam heeft voor een doe-het-zelver haast onbereikbaar te zijn Black Dec ker brengt daarin nu verandering met de nieuwe DN66: een precisie bovenfreesmachi ne, die tegelijkertijd werkt als beitel en als sponningschaaf. Met zo’n formidabele hout- bewerkingsmachine van slechts f 269,(adviesprijs) bent u beter af omdat u in staat bent een fantastisch stuk vakwerk te leveren. voor krassen te behoeden. Interessant nieuws voor de leesbrildragers. Leesbrillen gaan per dag nog al eens op en Na al het nieuws dat zich op dit gebied de af. Vooral bij het ,,af” is er grote kans op laatste jaren heeft voorgedaan van on- 1 171 v zichtbaar dubbelfocus naar multifocus en allerlei tussenmogelijkheden, van de zwa re glazen naar de lichte van kunststof nu een vinding om de glazen veel beter bouwde teller de score worden bijge houden. Het zijn ideale toestellen om snel uw conditie op peil te brengen of te houden, eventueel als aanvulling op de normale sporttraining. Ze zijn door en door getest, doordacht, licht in gewicht, solide en aangenaam geprijsd. Opge vouwen nemen ze praktisch geen plaats in. werkbrauwlijn. I Linker montuur U hoeft niet echt het water op om de belangrijkste spiergroepen in uw lichaam te ontwikkelen. De roeitrim mer traint de spieren van voeten, kuiten bovenbenen, rug en buik, schouders en armen. De weerstand van de roeitrim mer (adviesprijs f 249,kan worden ingesteld op vier verschillende standen, al naar gelang u er harder of minder hard aan wilt trekken. Het is een prima toestel, zowel voor het opvoeren of be houden van de algehele conditie als voor extra training bij roeien, ruiter sport hockey, tennis, voetbal, skieën, langlauf, schaatsen, wielrennen, boksen en judo. achter montuur. J Een zelfbedachte bril. Als u het komende jaar weer helemaal voorop wilt lopen in de oeide monturen brilmode, zult u uw modieuze creativiteit volop kunnen uitleven in een bril naar ei gen ontwerp. In samenspraak met de opticien, uiter aard, want dat is de man die het vakman schap heeft om de scheppingsdrang van de klant in goede bril-banen te leiden. Of het nu gaat om de zeer modieuze glasbril (de bril zonder rand) of de minstens even mo derne half-randloze bril, de uiteindelijke vorm kan naar ieders individuele wens worden uitgevoerd. Overigens is het nu ook weer niet zo, dat u voortaan gedwongen bent bij de opticien aan het schetsen te slaan. U kunt natuurlijk ook volop een keuze maken uit de gevari eerde kollekties monturen die voor het ko mende jaar door de ontwerpers van de in ternationale brillen -industrie voor u zijn gecreëerd. Ook dan zal de keuze veelal vallen op een glasbril of op een halfrandloze bril. Vorig jaar waren zulke brillen een voor zichtig nieuwtje, nu zijn het grote klim mers in brillenland. Ze zijn er in goud- of zilverkleurig metaal, of (de halfrand loze) van bescheiden kunststof. De vrije rand van het brilleglas wordt een kleurtje, dat een interessant effekt door de opticien bevestigd met een on- in het brilleglas teweeg brengt. zichtbaar nylon draadje. Nieuw op dit Nog meer kleureffekten: in overleg met geeft het zogenaamde „robijneffekt”. gebied is het gebruik van juist zeer de klant kan de opticien de dikke ran- Beestachtig zichtbare draadjes, van opvallend ge- den van min-glazen, die bij glasbrillen kleurd nylon. Ook krijgen de binnen- of halfrandloze brillen niet altijd even Er is nog een ontwikkeling, interessant randen van sommige van deze brillen nu sierlijk staan, nu voorzien van geslepen voor de onvervalste doch gebrilde

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 9