Oorkonde voor zilveren zangjubilarissen Vox Zijn hier geen I De vier bommen representatieve mannen te vinden? Politie pakt rijders zonder een rijbewijs op plek langs Henegouwerweg CAI-aansluiting gaat in Zuidplas 615,- kosten Spouwmuurisolatie in aantal St. Victorscholen PSP is tegen optreden van Militaire Kapel Lezers schrijven l trafostations Kiki Shoes BV Waddinxvener hoort weer vier maanden celstraf eisen bedrijf meer Verkoop grond voor 18 bestaande Finalestrijd bij Excelsior Jongen gewond bij spelen in Brugcentrum Roubos geen Waddinxveens POLITIENIEUWS WADDINXVEEN De zangjubilarissen van Vox Jubilans. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Gijs Kooren). ROOIE VROUWEN WADDINXVEEN AKTIEGROEP RANDENBURG nu zuinig met energie verstandig voor morgen! de open- (£865,-) la- Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Week blad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brie ven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. WADDINXVEEN De Waddinxveense rijkspolitie heeft drie rij ders zonder rijbewijs betrapt. Op zaterdag 2 april werd een 26-jan- ge inwoner van Boskoop aangehouden door de politie, daar hij zonder in het bezit van een rijbewijs te zijn een personenauto be stuurde. Al rijdend haalde hij diverse gevaarlijke capriolen uit. De auto bleek niet te zijn verzekerd en verkeerde in een zeer slechte staat van onderhoud. De auto is inbeslaggenomen. j T ge inwoner van Boskoop f vraagde medewerking de ‘normale is gekozen voor de vervaardiging van een exploitatie-opzet. Op grond van deze eisen’ niet zullen worden overschre den. Vermoed kan worden dat financiële overwegingen de ’’Stichting Waddinx- veen 750 Jaar” heeft gebracht tot deze stap. En zo werkt deze Militaire Kapel, Secretariaat PSP: Justus van Effenlaan 20 tabel”, aldus B. en W. in het raadsvoor stel. 0-2 1-1 2-0 1-1 2-0 1-1 2-0 0-2 Wingerd 209 0-2 1-1 Randenburgseweg 5a, Reeuwijk 2-0 1-1 1-1 1-1 1-1 WADDINXVEEN/DEN HAAG - Bij het Haagse gerechtshof heeft de procu- reur-generaal bevestiging van het vonnis gevraagd dat de Haagse politierechter heeft uitgesproken tegen een 20-jarige Waddinxvener. Wegens het innen van gestolen cheques - en dus het plegen van valsheid in geschrifte - was de jongeman veroordeeld tot 4 maanden celstraf, waarvan 1 maand voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar. De Waddinxvener was op de één of an dere manier in het bezit gekomen van een eurocheque. Die probeerde hij in geld om te zetten bij een zelfbedienings- bedrijf. Daar ontdekte men het bedrog echter en de pólitie werd gewaarschuwd. Zowel voor de politierechter als voor het Haagse gerechtshof ontkende de Wad dinxvener geweten te hebben dat de che que van diefstal afkomstig was. De pro- cureur-generaal vond echter dat het be wijs voor het vergrijp in voldoende mate was geleverd en eiste de bevestiging van genoemd vonnis. WADDINXVEEN - Een aansluiting op de Waddinxveense kabeltelevisie en -ra dio gaat in de nieuwe woonwijk Zuidplas achter het sportpark ”de Sniep” 615,- (exclusief btw) kosten. Naar de mening van het college van B. en W., die hier over aan de volgende week dinsdag avond vergaderende gemeenteraad een voorstel doet, zijn deze aansluitkosten per aansluiting alleszins acceptabel. De exploitatieopzet ’’Centrale Antenne In richting Wijk Zuidplas 1980” wordt re alistisch genoemd. raad om in te stemmen met de ver koop van de betreffende percelen grond aan het GEB Gouda en Om streken. WADDINXVEEN - Tijdens de vorige week dinsdagavond in De Hoeksteen gehouden jaar vergadering van de Christelijke Gemengde Zangvereniging Vox Jubilans werden enige zilveren zangjubilarissen door de voor zitter gehuldigd en werd hun een oorkonde uitgereikt. Geflankeerd door dirigent Pie ter Stolk aan de linkerzijde en voorzitter A. Kooijman aan de rechterkant staan op het po dium van De Hoeksteen van links naar rechts: P. Burger, W. Burger, J.W. Kooijman, A. Visser, mevr. W.H. Hilgers- Noorlander, mevr. L.T. Oskam den Hollander, mevr. M.M. Verduyn-Ihrman, mevr. C. Zui- dam-Gelderblom, en P. Post. Twee jubilaressen staan niet op de foto, namelijk mevr. W. Bontebal-Borman en mevr. M. van Wijk-Huizer. PSP - AFD. WADDINXVEEN PAUL VAN GESSEL tel van het militarisme de kans moet krij- A. v. Solmsstraat 14 gen in Waddinxveen het leger te popula riseren. Het betreft hier een uitbreiding van de leerboekjes voor 10 leerlingen. De 2e klas, thans ingericht voor 30 leer lingen, zal per 1 augustus 40 leerlin gen tellen en dan worden gesplitst in twee groepen. De leerlingenpiek doet zich voor in één jaargroep, thans om vattende leerlingen van het le leer jaar. DIEVEN AANGEHOUDEN Op donderdag 7 april werden door een winkelier van de Passage twee jonge knapen betrapt bij een diefstal in de winkel. Eén van de knapen werd door hem meteen aangehouden. De knaap werd overgegeven aan de politie. Enkele minuten later werd de tweede knaap door de politie en een winkelier op de Zuidkade aangehou den. De twee knapen, beiden 15 jaar en afkomstig uit Gouda, waren in het bezit van een grote boodschappentas, waarin vele gestolen goederen werden aangetroffen. Bij de radiozaak aan de Kerkweg-Oost werd een transistorra dio weggenomen; bij een zaak aan de leplaan werd een doos met tien lege muziekcassettes ontvreemd; bij de Spar namen zij twee sets batterijen weg en bij een doe-het-zelf-zaak werd een map boortjes ter waarde van f 34,- ontvreemd. Bij het nader onderzoek werd verder bekend, dat zij ook in Gouda diverse diefstallen hadden gepleegd, waarbij o.a. een boormachine, een motoraccu en een klokradio werden ontvreemd. De gemeentepolitie Gouda stelt een nader onderzoek in. WADDINXVEEN/GOUDA - In het handelsregister van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Midden-Hol- land is aangegeven dat de filialen Klei weg 78 en 87 in Gouda van Ronaat Schoenmode BV, Waddinxveen, zijn in gébracht in Kiki-Shoes BV, Gouda, wel ke BV met een maatschappelijk kapitaal van 175.000,-, waarvan geplaatst/ge- stort 35.000,-, zich nieuw heeft laten inschrijven in het handelsregister van de Goudse Kamer. Directeur van Kiki- Shoes is A. L. Smit uit Haastrecht. DIVERSE OVERTREDINGEN Totaal 32 automobilisten werden de afgelopen weken bekeurd, daar zij foutief parkeerden, onder meer op fietspaden, op invalidenparkeerplaat sen en op plaatsen waar parkeerver boden golden. Verder werden ver keersdeelnemers bekeurd terzake rijden door rood licht (4), rijden zonder verlichting (6), diverse rijfou- ten (6) en het ontbreken van het ken- tenbewijs deel III (2). Drie bromfiet sen werden voor nader onderzoek uit het verkeer genomen. Een AWZI tégen een woonkern aan gebouwd geeft stankoverlast. In dit geval stankoverlast aan 50 inwoners van Reeuwijk. Toch vreemd dat onze burgemeester zich daarover géén zor gen maakt! Zit er nu al een luchtje aan? DOORRIJDER AANGEHOUDEN Een 22-jarige Waddinxvener veroor zaakte op zaterdag 2 april ‘s avonds een aanrijding te Noordwijk. Na de aanrijding was hij meteen doorgere den. Enige tijd later werd hij op het Noordeinde aangehouden en overge geven aan de gemeentepolitie te Noordwijk. STENCILINBRANDER Het hoofd van de openbare Leon van Gelderschool heeft de gemeente ver zocht een krediet beschikbaar te stel len voor de aanschaffing van een stencilinbrander ten behoeve van zijn school. De kosten hiervan - incl. bouwkundige voorzieningen ten be hoeve van luchtafvoer - zullen f 3.200,- bedragen. Zoals bekend is de stencilinbrander sinds kort opgenomen in de normen- lijst van de rijksinspecteurs; dit appa raat wordt in verband hiermede thans als een normale voorziening aange merkt. Na dit telefoongesprek is in een brief -gericht aan de burgemeester- ge vraagd, of ze bovenstaande stelling schriftelijk wil bevestigen. Helaas heeft ze hierop nog steeds niet gerea geerd. Door de gemeenteraad werd op 29 september 1982 medewerking ver leend voor energiebesparende maatre gelen aan de c.v.-installaties op alle onder beheer van de Stichting voor Katholiek Onderwijs ‘St. Victor’ staande scholen voor kleuter- en lager onderwijs. Toen al overwoog het schoolbestuur ook spouwmuurisola tie aan te brengen. Een verzoek om medewerking hiervoor is inmiddels bij de gemeente gedaan. De kosten van de spouwmuurisolatie worden geraamd op (afgerond) f 17.000,-, incl. BTW. In het isolatie- plan is niet opgenomen de St. Jo zefschool met de (aangebouwde) kleuterschool ‘Klein Duimpje’, dit omdat daar de investering ‘onren dabel’ zou zijn. Om dezelfde reden is op twee openbare scholen, te we ten de Jan Ligthartschool en de Theo Thijssenschool, geen spouwmuuriso latie toegepast. De thans door het schoolbestuur ge vraagde spouwmuurisolatie komt overeen met de op de openbare scho len getroffen voorzieningen. Mede in verband hiermede kan gesteld wor- Op woensdag 6 april werd een 18- jarige Waddinxveense militair aange houden, daar hij zonder een rijbewijs te bezitten op een motor reed. De Kon. Marechausse Gouda handelde de zaak verder af. Dezelfde dag werd geconstateerd, dat een 19-jarige Waddinxvener rijlessen ‘kreeg’ van zijn vader. De bestuurder was niet in het bezit van een rijbewijs. Zowel te gen de vader als de zoon is proces verbaal opgemaakt. UITSLAGEN le poule: C. Kramp-P. Swart G. v. d. Zijden-T. Twigt F. Zaadhof-A. Blom 2e poule: D. Dibbets-R. van Dijk J. v. d. Elst-T. Driesse H. den Outer-G. Mannekes 3e poule: J. Both-P. van Es D. Brandhorst-C. Blonk D. Heeren I-D. Schouten 4e poule: J. de Pater-J. de Heer G. Heeren-J.de Wit 5e poule: B. van Eijk-C. Stolker P. van Gile-A. Crone 6e poule: K. Huizinga-J. Borsboom M. v. Willigen-D. Heeren II WADDINXVEEN/GOUDA - Roubos BV van de Onderweg is geen Waddinx veens transport meer. Uit een wijziging in het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden- Holland BV blijkt dat Roubos BV, Wad dinxveen, en Roubos Transporten BV, Waddinxveen, het zaak- en correspon dentieadres heeft gewijzigd in Hooge- waard 225 in Koudekerk aan den Rijn. Roubos is daarmee definitief ingelijfd bij het transportbedrijf Van der Meijden in die plaats. WADDINXVEEN - Gezien het feit dat twee ronden van Excelsiors damfinales reeds drie winstpartijen naar voren zijn gekomen, mag worden verondersteld, dat er flink met het mes op tafel wordt gestreden om het clubkampioenschap. In zijn eerste wedstrijd won gerrit van der Zijden uitstekend van de immer taaie Teun Twigt. A. Blom herstelde zich enegszins van zijn nederlaag van de vorige week en klopte F. Zaadhof. De derde partij uit de eerste finalegroep tus sen Swart en Kramp eindigde in een pun- tendeling. In de finalegroep leidt P. Swart met 3 punten uit 2 partijen. In zijn nek voelt hij echter de hete adem van G. van der Zijden (nog maar 1 wedstrijd ge speeld) en C. Kramp en A. Blom met 2 punten. In de tweede groep leidt Dik Dibbets met 4 punten uit 2 partijen. Hij wist Ruud van Dijk te kloppen. Henk den Outer volgt met 1 punt achterstand op de tweede plaats. In de derde groep heeft Jan Both zich losgemaakt van Dik Heeren I en Kees Blonk. Twee laatstgenoemden hebben een punt achterstand op Jan Both, die Piet van Es wist te verslaan. Ondanks een aantal spannende partijen zijn er in de 4e finalegroep na twee ron den nog geen beslissingen gevallen. Een voorspelling wie hier poulewinnaar zal worden, kan nog niet worden gedaan. In de vijfde poule herstelde Cor Stolker zich van zijn nederlaag in de eerste ronde en wist nu fraai Bertus van Eijk te klop pen. P. van Gils en A. Crone leiden in deze poule met elk 3 punten. Stolker volgt met 1 punt achterstand. In de 6e poule een winstpartij van J. Borsboom op K. Huizinga. In deze pou le leidt Ries van Willigen met 3 punten uit 2 partijen, daar Toon Rietveld, die ongeslagen aan de leiding ging moest af haken, daar hij als gevolg van een onge val in het ziekenhuis moest worden op genomen. RIJDEN ONDER INVLOED De afgelopen week werden twee automobilisten onder invloed van al cohol rijdend in hun auto’s aange troffen. Van beiden werden bloed proeven afgenomen. Ook werden hen rijverboden opgelegd. Twee andere automobilisten werden ook rijverbo den opgelegd, daar zij aanstalten maakten te gaan rijden, terwijl zij alcohol hadden genuttigd. leermiddelen voor de vakken die meerdere malen per week op het les rooster staan vermeld en andere leer middelen die zich niet lenen voor ge zamenlijk gebruik. een bruine fietstas ter waarde van f 35,- ontvreemd. In de nacht van vrijdag 8 op zaterdag 9 april werd een keïderbox van de Peppelhorst open gebroken. De deur werd geforceerd. Ontvreemd werd een rode bromfiets, merk Puch Maxi. WADDINXVEEN - Donderdag avond 31 maart om vijf voor acht raakte de 13-jarige Waddinxveense jongen M. van V. gewond tijdens het spelen in de in aanbouw zijnde winkels en woningen aan de Kerk weg-Oost (aan de voet van de hef- brug). Hij was daar met 2 vrienden aan het spelen en op een gegeven moment viel hij door een opening in één van de betonnen vloeren en kwam met zijn hoofd op een lager gelegen ge deelte terecht. Door zijn vrienden is hij naar huis gedragen en vandaar naar het St. Jozefziekenhuis te Gouda overgebracht. Daar werd geconstateerd dat hij hoofdverw ondingen en een zware hersenschudding had opgelopen. Hij had samen met zijn vrienden toegang tot het bouwterrein gekregen, door dat het hekwerk niet zou zijn afgeslo ten. DIEFSTAL/INBRAAK Gedurende de verslagweek werd 5 keer aangifte van diefstal van een fiets gedaan. Twee rijwielen werden teruggevonden, waarvan er één bij de rechtmatige eigenaar terug kwam. Op maandag 4 april werd getracht in te breken in een auto, welke achter de flat aan de Henegouwerweg stond. Beide portiersloten waren vernield. Bij een bedrijf aan de Noordkade werden van een vrachtauto twee accu’s ter waarde van totaal f 1350,- ontvreemd. Op maandag 4 of dinsdag 5 april werd ingebroken in een opslagruimte aan de Brugweg. Uit het pand zijn twee antieke lampen ont vreemd. Op dinsdag 5 april werd uit de kleed ruimte van de sporthal aan de Sniep- weg een spijkerjas weggenomen. Op woensdag 6 april werd tussen 17.30 en 18.30 uur ingebroken in de biblio theek aan de Jul. van Stolberglaan. Door een ruit uit ,te nemen was men het pand binnen kunnen komen. Ontvreemd werd een bedrag aan geld groot f 200,-. De Waddinxveense politie verzoekt diegenen, die gedurende die tijd (bij daglicht) zich verdacht gedragende personen nabij de bibliotheek hebben gezien, contact op te nemen. Tel. 13000/13076. De afgelopen week werd ingebroken in een flatwoning aan de Vondellaan. De deur was geforceerd. Ontvreemd werden een videorecorder met t.v. merk Panasonic, twee schemerlamp jes en verder wat porselein. Op vrij dag 8 april werd van een nabij de weekmarkt geparkeerd staande fiets ILLEGAAL VERBLIJF Op woensdag 6 april werden bij een tuindersbedrijf aan de Piasweg twee illegaal in Nederland werkende en verblijvende vreemdelingen aange troffen. Daar beiden in Rotterdam hun verblijfplaats hadden, zijn zij o- vergegeven aan de Rotterdamse vreemdelingenpolitie. Zowel enkele leden van de onderwijs commissie als enkele leden van de financiële commissie uit de gemeen teraad hebben wat moeite met de spouwmuurisolatie in de Pr. Beatrix- kleuterschool; men vraagt zich af of het wel verantwoord is de investering te doen, terwijl de energiebesparing/ kostenbesparing maar gering is. Gezien het betrekkelijk geringe bedrag van de investering acht het college het wél verantwoord om ook hier medewerking te verlenen. Het feit dat voor de voorzieningen bij de Pr. Beatrix-school (incl. de voorzie ningen aan de c.v.-installaties) geen subsidie wordt ontvangen, wijzigt het standpunt van B. en W. niet. ‘Wij merken hierbij op dat ook enke le openbare kleuterscholen niet vol doen aan de rijksnormen om voor subsidie in aanmerking te komen. De spouwmuurisolatie is echter wel in alle openbare kleuterscholen aange bracht; dit geldt uiteraard niet voor de kleuterschool ‘t Hazeveld, welke den dat door het verlenen van de ge- school is ondergebracht in het ge bouw van de Jan Ligthartschool,’ aldus B. en W. Het schoolbestuur heeft inmiddels rijkssubsidie aangevraagd voor de voorzieningen die op grond van de normen voor subsidie in aanmerking komen. ‘Wij zullen het bestuur geen toestemming voor uitvoering van de werkzaamheden geven voordat deze subsidie is veiliggesteld’. mannen in Waddinxveen? Of vinden jullie dit baantje voor hen niet inte ressant genoeg? Waar is de advertentie gebleven waarop mannen en vrouwen konden solliciteren voor gastvrouw of gast heer voor het 750 jarig jubileum van Waddinxveen? U had dan vast een grote keus gehad! Open brief van de Rooie Vrouwen in Waddinxveen aan het bestuur van de Stichting Waddinxveen 750 Jaar: Beste vrouwen en plannen van de stichting. We wilden u toch even schrijven over de gastvrouwen voor het grote feest. Zou u het nou ook niet eens leuk vinden om een lepeltje, munt of iets dergelijks van een man aangeboden te krijgen? Het valt ons op dat zo weinig mannen voor deze represen tatieve funkties in aanmerking ko men. Zijn er geen representatieve Opgrond van de door.de raad op 16juNi vastgestelde ’’Verordening CAI 1982” dienen de kosten van aansluiting op de Centrale Antenne Inrichting in het ge bied van een uit te voeren nieuw bestem mingsplan door de raad te worden vast gesteld. Dit dient te geschieden in het kader van het voteren van het krediet voor de aanleg van de Centrale Antenne Inrichting gemaakte exploitatieopzet Prot.Chr.Öndërwijs heeft bij'de ge- voor dat gebied. meen te een verzoek ingediend om Voor het gebied van Wijk Zuidplas 1980 medewerking voor uitbreiding van de leermiddelen in de 2e klas van de Willem van Oranjeschool. De kosten sluitende exploitatie-opzet dienen de worden geraamd op f 865,-. kosten van aansluiting van de woningen in het gebied van het bestemmingsplan "Wijk Zuidplas 1980” te worden vastge steld op 615,-, excl. B.T.W., per aan sluiting. ’’Naar ons oordeel is de aan u voorgeleg de exploitatie-opzet realistisch en zijn de aansluitkosten van 615,-, excl. B.T.W., per aansluiting alleszins accep- Öm de kosten zoveel AANRIJDINGEN Op zaterdag 2 april omstreeks 12.45 uur werd op de Wingerd een overste kend jongetje (3 1/2 jaar) aangereden door een naderende personenauto. Het jongetje raakte licht gewond aan zijn hoofd en arm. Op dinsdag 5 april om 17.20 uur vond op de hoek Beatrixlaan/W. de Zwijgerlaan een aanrijding plaats tussen een vrachtauto en een brom fietser. De vrachtauto stond stil voor de kruising en de bromfietser reed deze rechts voorbij. De vrachtauto sloeg rechtsaf en drukte de bromfiets als het ware van de weg. Lichte mate riele schade was het gevolg. Een uit Gouda afkomstige bromfiet ser liep wat rugletsel op bij een aan- rijdig, welke plaats vond op woens dag 6 april omstreeks 18.00 uur. De bromfietser reed op de Kerkweg-Oost in de richting van de hefbrug. Een automobiliste reed weg uit parkeer stand en raakte de bromfietser, die per ambulance naar het St. Jozefzie kenhuis te Gouda werd overgebracht. Op vrijdag 8 april om 20.00 uur ont stond op de kruising Burg. Troost- straat/Mercuriusweg/Boezemweg een aanrijding, daar een op de Burg. Trooststraat rijdende automobilist geen voorrang verleende aan een vanaf de Boezemweg naderende be stuurder. Persoonlijke ongelukken hebben zich niet voorgedaan. Op zaterdag 9 april om 11.00 uur vond een aanrijding plaats op de kruising Zuidkade-J.D.Kade-Oost tus sen twee personenauto’s. Hierbij raakten beide voertuigen licht beschadigd. WADDINXVEEN De gemeente Waddinxveen heeft met het GEB Gouda en Omstreken overeenstem ming bereikt over de verkoop van 18 percelen grond waarop trafostations zijn gebouwd voor de prijs van f 125,- per m2, excl. BTW, c.q. over drachtsbelasting. ‘Wij achten de over eengekomen prijs alleszins accepta bel. Deze grondtransactie betreft overigens de laatste percelen gemeen tegrond waarop trafostations zijn ge bouwd en die nog eigendom van de gemeente zijn’, aldus B. en W. in hun voorstel aan de volgende week dins dagavond vergaderende gemeente- In opdracht van de gemeente Reeu wijk is de Explosieve Opruimings Dienst (E.O.D.) begin februari een onderzoek begonnen naar vier bom men die zouden moeten liggen op een provinciaal terrein in Randen- burg-Zuid. Op dit terrein aan de He negouwerweg willen de gemeenten Reeuwijk, Boskoop en Waddinxveen graag een afvalwaterzuiveringsinrich- ting (AWZI) verwezenlijkt zien. Het was alom bekend -zowel bij de gemeente Reeuwijk als bij de Provin ciale Waterstaat- dat 43 jaar geleden op genoemd terrrein vier bommen zijn gevallen. Op alle kaarten van de Provinciale Waterstaat staan de bom men sinds jaren ingetekend. Drie en veertig jaar lang heeft nooit iemand aan ons zijn bezorgdheid la ten blijken omtrent het feit dat er op een diepte van plm. 10 tot 20 meter enkele bommen zouden kunnen lig gen. Doch mi, anno 1983, maakt de burgemeester van Reeuwijk zich plot seling zeer bezorgd omtrent het feit dat deze bommen spontaan zouden kunnen exploderen. En dat zou toch tragische gevolgen kunnen hebben voor de bewoners van Randenburg-Zuid. De kosten van het onderzoek en het onschade lijk maken van de bommen komen op enkele miljoenen guldens, maar dat mag geen reden zijn ze te laten liggen: veiligheid voor omwonen den gaat boven alles. Toch vragen wij -Reeuwijkse bewo ners van Randenburg-Zuid- ons af, of onze burgemeester zich werkelijk wel zo zorgen maakt omtrent het gevaar dat de bewoners van Randen burg-Zuid boven het hoofd hangt. Toen de EOD begin februari aan het onderzoek begon, heeft één van onze buurtbewoners direct de burgemees ter telefonisch om opheldering ge vraagd over de werkzaamheden van de EOD op de provinciale grond. Tijdens dit gesprek vertelde zij dat de verwijdering van de bommen enkel geschiedt om de veiligheid van de mensen die in dit gebied wonen en werken te garanderen en dat het ver wijderen van de bommen niets te ma ken heeft met de voorbereidende werkzaamheden betreffende de ge plande AWZI. Tevens vertelde zij toen, dat van ge- meentezijde het verwijderen van de bommen nimmer als argument zal worden gebruikt binnen de besluit vorming over het ontweip-bestem- mingsplan ‘Afvalwaterzuiveringsin- richting Henegouwerweg’. 1 mogelijk te be perken zijn - evenals vorig jaar voor de le klas - slechts aangevraagd de LEERMIDDELEN Het bestuur van de Vereniging voor Open brief aan burgemeester C. M. van der Linden van Waddinxveen: Waddinxveen viert haar 750-jarig be staan. Het feest bgint met een herden kingsbijeenkomst op woensdag 20 april, bedoeld om het leger een menselijk ge- Zo’n feest behoort een echt volksfeest te zicht te geven, als een goedkope culture- zijn: bij wijze van spreken de muziek le wolf in schaapskleren. voorop en wij er allemaal achteraan. Hun muzikale kwaliteiten staan hier niet De PSP betreurt het dat juist voor zoiets ter discussie, hun boodschap wel. De feestelijks als de herdenkingsbijeen- PSP zal daarom niet ingaan op de uitno- komst - welke overigens slechts voor een diging aanwezig te zijn bij de herden- geselecteerd publiek toegankelijk is - de kingsbijeenkomst ”750 jaar Waddinx- Koninklijke Militaire Kapel werd uitge- veen”, nodigd. Waarom zo’n controversieel muziekgezelschap, dat zich militair pre senteert o.l.v. een echte luitenant? Anno 1983 is er een dermate rijk cultu reel aanbod aan muziek, dat het toch wel bijzonder opvalt dat juist hier een apos- WADDINXVEEN Een stencilbrander (f 3.200,--) voor de bare Leon van Gelderschool (Essengaarde), leermiddelen voor de protestants-christelijke Willem van Oranjeschool (Oranj laan) en spouwmuurisolatie (f 17.000,-) in enkele kleuter- en I gere scholen van de Stichting voor Katholiek Onderwijs St. Victor. Dat zijn de onderwiisvoorstellen waarover de volgende week dins- dagvond vergaderende gemeenteraad een besluit zal gaan nemen. iT

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 17