TENNISCLUB grootmeester Jan Cazemier WADDINXVEEN STARTKLAAR Damsimultaan van Zwitsers Tweede nederlaag voor Korbis (7-5) Europees topbasketbal in sporthal ”de Sniep WSE-jeugd wacht spannende ontknoping St. Paulusschool wint school- Zuidhollandse Trofeeën voor sjoelers WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Bingo-dansant VV Waddinxveen Coopertest voor tennissers! Vijf medailles TOOS-turnsters op GP-tournooi Nog één punt voor Kwiek 1 titelstrijd sneldammen in Waddinxveen Volop spanning in finalestrijd van Excelsior Wolfs snelste schaker WSV Prima prestatie van TOOS-turner Siebe Verweij zwemwedstrijden 4 i De simultaandamwedstrijd zaterdag in Het Trefpunt met aan de borden de Zwitserse internationale grootmeester te vullen. Bovendien werkte de KJ mee om van Nederlandse afkomst Jan Cazemier. Van de 20 partijen verloor hij er twee, terwijl hij drie remises moest toe staan. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - In de uitwedstrijd tegen het Vlaardingse Spirit liep het eerste team van de Waddinxveense korfbalvereniging Korbis tegen zijn tweede veldkorfbal nederlaag van dit seizoen op. Met 7-5 werd verlo ren. Zonder de ongetwijfeld goede prestatie van Spirit te bagataliseren moet wel gesteld worden dat de Waddinxveners de schuld van deze neder laag geheel bij zichzelf moeten zoeken. WADDINXVEEN De tennisvereniging Waddinxveen start het komende weekeinde met 29 teams op net tennispark De Woerd aan de Alberdingk Thijmlaan de tenniscompetitie 1983. Door het verdwijnen van een aantal sterke spelers en speelsters heeft de technische commissie van Waddinxveens oudste tennisvereniging heel wat puzzelwerk moeten verrichten orh de opengevallen plaat sen weer op te vullen. Bovendien werkte de KNLTB middels de competitie-indeling ook niet mee om de problemen kleiner te ma ken. Jl t it j 7 x Ook bij het 0-2 1-1 1-1 meester en Internationaal dammeester. Cazemier nam diverse keren deel aan tournooien om de wereldtitel en was ja il 36 punten 1082 punten 1073 punten 1058 punten 1042 punten 1394 punten 1361 punten 1350 punten 1346 punten 1326 punten 1282 punten 1277 punten 1261 punten 1221 punten 1219 punten streeks 15.00 uur was de laatste partij be ëindigd. Hieronder de notatie van de partijwel ke de Damlust-speler G. P. van der Wouden op fraaie wijze winnend wist te beëindigen tegen Cazemier. Wit: Cazemier. Zwart: Van der Wouden. 1. 32-28 19-23 2. 28x19 14x23 3. 37-3210- 14 4. 41-37 14-19 5. 46-41 5-10 6. 32-28 23x32 7. 37x28 10-14 8. 41-37 16-21 9. 31- 26 11-16 10. 38-32 7-11 11. 37-31 1-7 12. 43-38 18-22 13. 31-27 22x31 14.36x27 13- 18 15. 49-43 9-13 16. 47-41 3-9 17. 34-30 20-25 18. 30-24 19x30 19. 35x24 18-22 20. 13x2221.40-3421-27 22. 32x21 16x27 23. 28-23 14-2024. 33-29 8-1325. 45-40 11-16 26. 39-33? Ook de twee leuke combinaties van de Waddinxveners Jan de Heer en Piet Swart willen we de lezers van het Week blad voor Waddinxveen niet onthouden. de rubriek ’’Dammen met Excelsior” be handeld. De voorverkoop van toegangskaarten start vanaf 14 april in de kantine van de Sporthal ‘de Sniep’. De entreeprijs bedraagt slechts f 5,- per persoon. UITSLAGEN inalepoule: P. Zwart-F. Zaadhof T. Twigt-A. Blom G. v. d. Zijden-C. Kramp 2e poule: R. van Dijk-H. den Outer D. Dibbets-J. v. d. Eist T. Driesse-G. Mannekes 3e poule: D. Schouten-P. van Es D. Heeren I-D. Brandhorst C. Blonk-J. Both 4e poule: A. Zwanenburg-G. Heeren J. de Heer-J. de Wit 5e poule: C. Stolker-P. de Mik B. van Eijk-P. van Gils 6e poule: M. v. Willigen-J. Borsboom 1-1 0-2 0-2 1-1 2-0 1-1 wijze van grap) werd een aanvang geno men. In totaal moest Cazemier 3 spelers een gelijkspel toestaan en verloor hij 2 parti jen. Jan de Heer combineerde binnen 18 zetten op leuke wijze naar dam, welke door de simultaangever ten koste van 1 schijf kon worden weggeruild. Ondanks een schijf winst verloor hij de partij, in welke Cazemier sterk positioneel speel de. Piet Swart boekte de eerste overwinning via een leuke, doch niet al te moeilijke combinatie. Eén van de fraaiste partijen was die welke de Goudse Damlustspeler Gerard van der Wouden speelde. Na een schitterende doorbraakcombinatie kon de dammeester meteen opgeven. Hoewel in tijdnood verkerend bereikte Adriaan Blom een volwaardige remise. Beiden bereikten een doorbraak naar de damlijn. Ook de tweede aanwezige Goudse Damlustspeler Alex Bitter be reikte een vol waardige remise. Om- WADDINXVEEN - Poor het competi- tieschema van de Rotterdamse Schaak Bond (RSB) gedwongen hield de Wad- dinxveense Schaak Vereniging WSV haar traditionele Paas-snelschaaktoer- nooi dit jaar even na Pasen, namelijk-vo rige week woensdag 6 april. Na drie lopende rondes van elk drie par tijen van maximaal 10 minuten, bleken Kraan en Wolfs - beiden met 1'h punten de sterkste zenuwen te hebben, op de voet gevolgd door Marcel de Haan met 7 punten, waarna Besemer en Hulsman volgden met 6V2. In de beslissingspartij was Kraan het (paas)haasje dat door Wolfs werd ver slonden. Met nog meer eieren dan de an dere 30 deelnemers kon de winnaar huis waarts keren. 1-1 0-2 1-1 2-0 1-1 Een niet al te moeilijke, doch zeer fraaie en verrassende combinatie van Van der Wouden, waarna meteen opgeeft: 26. 13-19 27. 23x3 27-32 28. 38x18 12x23 29. 3x12 16x27 30. 24x13 20x36. op het allerlaatste moment de plaats in van Leonieke Salari, die door ziek te is uitgeschakeld. Een moedige daad van Bonnie, die ruim anderhalf jaar niet meer in wedstrijdverband heeft gespeeld. Het team is ingedeeld met gerenommeerde tegenstanders: Wilskracht 2 uit Utrecht, ‘t Stoot 2 uit Amersfoort en Leimonias 3 uit Den Haag. Het wordt een geweldige prestatie geacht als het team van Waddinxveen zich in dit gezelschap weet te handhaven. Team 2 komt uit in de tweede klasse. Mei Yin Boere en Henriette Laan zul- KORBIS-JEUGD De Korbis Bl adspiranten van het trai nings- en coaching duo Joke Hamer Noor de la Croix behaalde in Reeuwijk tegen Reeuwijk een zeer verdienstelijk 4-4 gelijkspel. Van Korbis-zijde opende Johan van Til burg de score. Reeuwijk antwoordde hier snel op met 2 doelpunten. Nog voor de rust scoorde Ronald v. d. Akker 2-2. Direct na de rust een sterker Reeuwijk dat 2x scoorde. Johan van Tilburg en in de laatste minuut Luciel Gaikema wisten Korbis naar een verdienstelijke punten verdeling te schieten. heeft D. Heeren II twee wedstrijden achterstand en kan de zaak nog helemaal rechttrekken. WADDINXVEEN - Zaterdag 9 april In Waddinxveen trof de simultaanspeler om elf uur startte de reeds meer dan 20 jaren in het Zwitserse Frauenfeld wo- WADDINXVEEN - Nu het buiten seizoen voor veel sporters, waaronder ook de vele tennissers is aangebro ken, kan het zeer waardevol zijn om eens de konditie te testen, voordat men zich aan zijn/haar favoriete sport waagt, vindt de sportclub Anti lope. Daar biedt Antilope zaterdag 16 april dan ook de gelegenheid toe. Om 15.30 uur is de eerste start, van max. 15 personen per serie, voor de Coo pertest op de atletiekbaan aan de Alb. Thymlaan. In 12 minuten weet men hoe het met zijn konditie is ge steld. Antilope verwacht dit keer een grote opkomst van alle buitensporters, hoewel ook binnensporters uiteraard van harte welkom zijn. WADDINXVEEN - Nog een belang rijk aantal details ontbreken, maar dit weekeinde is zeker geworden dat de Waddinxveense sporthal ‘de Sniep’ op donderdag 21 april geheel in het teken zal staan van het Europese top- basketbal. Dan namelijk brengen de Praagse selectie (junioren en senio ren) en de Nederlandse junioren en senioren selectie een bezoek aan Waddinxveen. Deze selecties worden door basketbalvereniging TOOS naar Waddinxveen gehaald als speciale at tractie wegens de viering van het 10- Vooral de eerste helft werd deze wed strijd door verschillenden te makkelijk opgenomen. Blijkbaar werd er vanuit gegaan dat ook deze korfbalwedstrijd wel zou worden gewonnen. Echter om te winnen moet er wel door het gehele twaalftal gekorfbald worden en dat nu was vooral in die eerste speelhelft niet het geval. Gelukkig was de tweede helft van betere kwaliteit, althans wat inzet betreft. Qua korfbal was ook deze helft bepaald zwak te noemen. Als excuus gold wel dat het speelveld abominabel slecht te noemen was. Het door laten gaan van deze wed strijd had feitelijk niet mogen gebeuren. Nu leverde dat blessure op voor Dick Haagsman die na een kwartier spelen het veld moest ruimen voor René van Eek. Van het matte spel in de eerste helft pro fiteerde Spirit door van afstand tot 6-2 uit te lopen. Jan Minekus en good old Cees Visser wisten voor Korbis tegen te scoren. Via 7-3 door Jan Minekus kwam het einde van de eerste speelhelft met een fraai door Cees Visser gescoorde B-l is op de tweede plaats aange land. Veel meer zit er voor dit team niet in. Daarvoor staat de koploper te stevig in de schoenen. B-2, B-3, C-l en C-3., hebben nog wel die kansen. Zij zijn de eerder genoemde ‘serieuze kandidaten voor een kampioen schap’. Deze elftallen voeren de rang lijst aan, óf nemen een positie in juist achter de koploper. Naarmate de competitie vordert zal de spanning natuurlijk nog verder stijgen. Het hoofd koel houden, ge concentreerd blijven voetballen en punten pakken, dat is voor deze jongens op het ogenblik het devies. Afgelopen zaterdag hebben zij zich in ieder geval uitstekend van hun taak gekweten. B-2 versloeg Be Fair met 13-1, B-3 won met 4-0 van Spi rit, C-l met 3-1 van Schoonhoven, C- 2 met 5-2 van Sportlust en C-3 met 8-0 van Donk. WADDINXVEEN - De Waddinx veense sjoelvereniging, die woensdag avond 20 april in het gebouw van de schuttersvereniging Waddinxveen doorgaat met het sjoelen voor de ei gen competitie, heeft op de sjoeldag in Papendrecht -250 deelnemers- diverse trofeeën gewonnen. Het be treft hier Peter Sliedrecht, Ton Co- zijnsen (2x), mevr. M. van Renesse, G. van Renesse en Kees Kuijpers. Uitslag van de op woensdagavond 30 maart gehouden sjoelavond: Klasse A 1. Jan Kersbergen 2. Ton Cozijnsen 3. Jan Neeleman 4. Kees Kuijpers 5. Peter Sliedrecht Klasse B 1. Wilco v.d. Bas 2. Jan Harkes 3. A. van Leeuwen 4. Joop Breedijk 5. Hans Heidt Klasse C 1. Cor Kersbergen 2. Irene van Helden 3. M.C. Taktor 4. Irene de Bas 5. mevr. Vermeer ENGELS VOETBAL In de ontmoeting met de Engelse Matthew Arnold FC op Eerste Paas dag hebben de C-junioren zich overi gens ook goed geweerd. C-l verloor weliswaar nipt met 2-1, maar C-2 speelde 2-2 gelijk, en C-3 bracht de clubs in evenwicht door met 3-1 te zegevieren. Voor deze wedstrijden bestond een ruime belangstelling. Ve len zagen hierin klaarblijkelijk een mooie gelegenheid om de huiskamer even te ontvluchten. De buitenlandse tegenstanders, het mooie weer en de grote belangstelling zorgden voor een prima entourage en enkele leuke par tijen voetbal. WADDINXVEEN - De evenementen commissie van de voetbalvereniging Waddinxveen houdt komende zaterdag om acht uur weer een bingo-dansant in de kantine van de club in het sportpark ”de Sniep”. Het is de laatste avond van dit seizoen. Tijdens de bingo-dansant zijn er mooie prijzen te winnen, zoals grote vleesprij- zen. Het geheel wordt verzorgd door Dandylon-Disco. Ook niet-leden van Waddinxveen-voet- bal zijn welkom. Zaal open 19.30 uur. Aanvang 20.00 uur. wW doorloopbal (7-4). Pal na rust slaagde Cees Visser er in de score terug te brengen tot 7-5. Verder kwam een machteloze Korbis-aanval echter niet meer. Hopelijk heeft de ploeg uit deze wed strijd het nodige geleerd om zodoende in de komende uitwedstrijd tegen Nieu- werkerk aan te tonen dat deze nederlaag een vergissing was. jarig bestaan van de vereniging. De junioren selecties bijten de spits af met hun ontmoeting. Deze wed strijd zal om plm. 18.30 uur begin nen. Aansluitend zullen de senioren hun treffen afwerken. Voor het Ne derlandse senioren team is deze ont moeting één van een reeks oefendu els ter voorbereiding op het Euro pese kampioenschap, dat eind mei in het Franse Caen wordt gehouden. Eén van de tegenstanders, die Neder land daar ontmoet is Tsjechoslowa- kije. De Nederlandse selectie bevat. WADDINXVEEN - Met nog enkele speeldagen in het verschiet neemt de spanning toe in de gelederen van de WSE-voetbaljeugd. Voor bijna alle jeugdteams heeft de competitie nog een spannende ontknoping in petto. Vijf van de acht juniorenteams zijn namelijk serieuze kandidaten voor een kampioenschap, en één elf tal knokt tegen het degradatiespook. Duidelijke dissonant in het geheel is het A-l elftal. Met moeite heeft het standaardteam van de WSE-jeugd tot nu toe de laatste plaats aan WDS we ten te laten. En ook al heeft WSE zich in de directe confrontatie met de concurrent de sterkere getoond, de dreiging van een eventuele degra datie is nog niet verdwenen. A-2 heeft zich in de loop van het sei zoen ontpopt als een goede midden- moot-er, zonder kampioensaspiraties, maar ook zonder degradatieangst. WADDINXVEEN Na een 7-3-zege op hekkesluiter TTVN 5 kan het eer ste team van de Waddinxveense tafel tennisvereniging Kwiek de komende week kampioen worden in de tweede klasse. Een gelijk spel tegen Vrien denschaar 7 is daarvoor reeds vol doende. Na enkele jaren heeft Kwiek dan weer een team in de eerste klas- se Tegen TTVN won R. Verboon 3 sets, J. Brand won 2 sets en H.v.d. Meulen kon 1 keer winnen. Kwiek 5 welke derde-klasse team de meeste kans om kampioen te worden had, leed een onverwacht verlies tegen TTVN 6. Mocht Ilac de laatste wed strijden winnen, dan wordt dat team kampioen. In de vijfde klasse had Kwiek 13 voor de wedstrijd tegen Flamingo’s nog kansen op een kampioenschap. Het had een gelijk aantal punten vergaard als de tegenstander. Helaas verloor ons team met 7-3. P. Overdijk scoor de 2 keer tegen en T. Hiemstra 1 keer. Kwiek 16 heeft ook nog een kans om te promoveren naar de vierde klasse. Het heeft waarschijnlijk 1 punt ach terstand op Eldos 8, maar dit team krijgt in de laatste wedstrijden nog sterkere tegenstanders, terwijl Kwiek nog tegen BTTV moet spelen, welk team nog geen punt heeft. De afgelopen week won Kwiek 16 met 8-2 van Vriendenschaar 31. K. v.d. Heyden won 3 sets en M. v.d. Aa met M. Ribbens wonnen ieder 2 wedstrijden. WADDINXVEEN - De Waddinx veense TOOS-tumer Siebe Verweij, die opgenomen is in de nationale B-selectie van het KNGV, heeft dit weekeinde weer een prima prestatie geleverd tijdens de interland Rhein land-Nederland. Hij eindigde in het individueel klassement op een 3e plaats. Deze wedstrijd werd gehouden in het Westduitse Mülheim en werd georga niseerd door de Rheinlandse Turn bond. Van KNGV namen 14 turners deel; een A- en een B-ploeg van elk 6 turners en 2 reserves. Siebe Verweij maakte deel uit van de B-ploeg (jongens van 15-16 jaar). Vooral de goede oefeningen op rek, paardvoltige en paardsprong leverde hem een eindscore op van 3 7.60 p., wat voor een turner van deze leef tijd, gejureerd volgens het internatio nale FIG-reglement, een goed resul taat is. Dit resultaat is te meer goed, omdat Siebe aan het begin van dit seizoen eén vrij ernstige knieblessure opliep, waardoor hij ruim 3 maanden niet heeft kunnen trainen. Hij blijkt dan ook geen achterstand opgelopen te hebben op zijn ploegmakkers. Hij moest all,een zijn meerdere erkennen in de Duitse turner Ivo Bauer, 39,25 p. en daarmee eerste in het persoon lijk klassement en de Nederlander Robert Vriesman, die met 38.25 p. tweede werd. Vooral door de prestaties van Robert en Siebe bleef het verschil tussen de beide ploegen klein. Rheinland won deze wedstrijd met maar net 1.3 p. meer dan de Nederlanders. De Neder landse A-ploeg verloor eveneens met ruim 6 p. verschil. WADDINXVEEN - Zaterdag 23 april houdt de Waddinxveense damvereniging Excelsior sneldam- kampioenschappen van Zuid-Hol- land voor junioren, aspiranten en pupillen. Plaats van handeling is het Gereformeerd Verenigingsge bouw Het Trefpunt. Het tournooi vangt aan om 10.00 uur en de prijs uitreiking zal omstreeks 16.30 uur plaats vinden. De junioren en aspiranten spelen in één poule van 16 spelers. De pu pillen spelen in 4 poules van elk 8 spelers. Iedere speler heeft per sneldampartij 10 minuten bedenk tijd. Dit sneldamtournooi is waar schijnlijk het laatste Zuidhollands sneldamtournooi, daar in 1984 de Zuidhollandse Dambond in drie ’’gewesten” uiteenvalt en dan di rect onder de Koninklijke Neder landse Dambond staat. Deelnemer uit Waddinxveen bij de aspiranten (t/m 15 jaar) is Kees van den Berg, die onlangs bij de Goudse Districtskampioenschap- pen op de 4e plaats beslag wist te leggen. Bij de pupilen zullen twee, mogelijk 3 jeugdige Waddinx veense dammers zich onder de deelnemers bevinden. De keuze moet nog worden gemaakt uit de Excelsiorleden Perry de Leeuw den Bouter, Nico Gouw, Kees Slootweg, Dirk Hulsman, Jos Cammeraat en Gunnar Nield. vele klinkende namen uit de nationa le basketbalcompetitie: Mitchell Plaat, Danny Cramer, Jtlle Esveldt, Jos Kuipers (allen van landskampioen Nashua Den Bosch), Randy Wiel, Emill Hagens, Bert Kragtwijk (allen Elmex Leiden), René Ridderhof, Hans Heijdeman, Cock van de Lage- maat (allen Hatrans Haaksbergen). Het hoofdteam van de vereniging, uitkomend in de gemengde zondag- competitie overgangsklasse B, komt uit in de volgende samenstelling: Pieter Eelkman Rooda, Robert Kre- der, de 14-jarige Maflé-José Rutten en Bonnie Binkhuysen. Bonnie nam WADDINXVEEN - Na drie ronden in de finales om het clubkampioenschap van de Waddinxveense damvereniging Excelsior gaan 3 spelers, te weten P. de simultaangever Zwart, C. Kramp en A. Blom, met 4 punten uit 3 wedstrijden aan de kop. Wanneer G. van der Zijden zijn achter stallige wedstrijd tegen F. Zaadhof in winst zou weten om te zetten, schaart hij zich bij dit drietal. Een ongekende span nende finale dus in deze competitie. In de derde ronde wonnen Kramp en Blom respectievelijk van Van der Zijden Deze partijen worden in de eerstvolgen- en Twigt. De partij Swart-Zaadhof ken de een moeilijk eindspel en bracht remi se. In de tweede groep behaalde D. Kib boets zijn derde zege op rij. Deze keer was J. v. d. Eist het slachtoffer. Een spannende strijd om de tweede plaats, welke recht geeft op een plaats in Excel sior’s eerste achttal, gaat nog ontbran den tussen de overige spelers, van wie voorlopig H. den Outer de beste papie ren blijkt te hebben. In de derde poule klopte D. Heeren I zijn tegenstander D. Brandhorst en zag zich daardoor naast Jan Both met elk 5 punten uit 3 geplaatst. Blonk volgt met een punt minder op de derde plaats. In de 4e poule vielen wederom alleen re- miseuitslagen te noteren. In het geheel valt niet te voorspellen, wie hier poule- winnaar zal worden, daar alle gespeelde partijen in puntendelingen zijn geëin digd. In de 5e groep won P. van Gils van B. van Eijk en loopt daardoor 2 punten uit op zijn concurrenten. Wanneer A. Cro ne zijn achterstallige wedstrijd in winst weet om te zetten, gaan zij samen aan de leiding. In de 6e groep herstelde J. Borsboom zich van zijn nederlaag en klopte M. C. van Willigen en liep daardoor een punt op laatstgenoemde uit. In deze poule WADDINXVEEN - C tweede (landelijke) Grand Prix-tour nooi van de sectie Topsport van het KNGV hebben TOOS-tumsters za terdag bijzonder goede resultaten be haald, met als uitschieters een le plaats voor Nanette Bergwerf (jeugd- klasse, 13-14 jaar), een 2e plaats voor Patty v.d. Sluis (kl. IV-B, 10 jaar), een 3e plaats voor Marieke Koele (kl. 1V-B) en Belinda Leunis (kl. III- B) en een 5e plaats voor Marion Kap- tein (kl. IV-B). Het tournooi werd gehouden in Rot terdam. De tumtoestellen (paard of kast, brug ongelijk, balk, vrije oefe- ning-vloer) waren van erg goede kwa liteit, daarnaast hebben ook de talrij ke TOOS-supporters op de tribune en de begeleiding van train(st)ers Marie ke van Weelden, Ariënne Zwijnen- burg, Klaas Zwijnenburg en Ingrid Bergwerf bijgedragen aan deze resul taten. Voor alle TOOS-tumsters (behalve IV-A) volgt nu nog één Grand Prix, en wel komende zondag in Zoeter- meer. Dit is tevens de laatste kans voor deze meisjes om zich te kwali ficeren voor de NK 1983, eind mei te Amsterdam. len met tennisleraar Klaas Andringa en de 15-jarige Edwin Baan de strijd aanbinden met Pijnacker 2, Monster 1 en Toeg 4 uit Rotterdam. Team 3 moet trachten het verloren terrrein te heroveren. Helmy Rutten en tennislerares Jacqueline van de Plasse zullen het, bijgestaan door Rob van Loo en Cees Okkerse moe ten klaren tegen Vlaardingen 1, Wel gelegen 1 (Rijswijk) en Leidse Hout 2. Het team komt in de derde klasse uit. Jerry Rutten, Ab Koppenaal, Jacque line Verbakel en de jeugdige Yolanda Los gaan proberen hun vierde klasse status waar te maken. Yolanda is van de Gouwe Smash overgekomen. Wad dinxveen 4 ontmoet de komende weken Voorhout 2, Kralingen 1 (Rot terdam) en Team 2 (Alphen aan den Rijn). Het eerste herenteam is in twee jaar geheel in het nieuw gestoken en zal een zware competitie tegemoet gaan. In de overgangsklasse ontmoeten Huib Nederhof, Wouter Kleist, Lucien Hendriks en Rob van der Pol als tegenstanders Toeg 2 uit Rotter dam, BTCI 1 uit Breda en Halve Maan 1 uit Goes. De Brabanders zijn nog bekend uit 1982. Met name zondag zal er van goed en spannend tennis genoten kunnen worden aan de Alb. Thymlaan. Vanaf 10.00 uur spelen de teams 1,2 en 3 allen thuis tegen respectievelijk Wils kracht 2, Pijnacker 2 en Leidse Hout 2. Voor tennisliefhebbers een must, voor anderen, een goede gelegenheid kennis te maken met deze sport. De toegang is (uiteraard) gratis. WADDINXVEEN - In een bomvol overdekte zwembad ‘de Sniep’ zijn vorige week vrijdagmorgen school- zwemwedstrijden gehouden die tij dens de Paasvakantie georganiseerd werden door zwem- en poloclub De Gouwe en het zwembadperso neel. De opkomst was erg groot en de sfeer was opperbest. In een school- en vrije slag estafette bestreden de derde, vierde, vijfde en zesde klassen van de lagere scholen elkaar. Na een felle strijd, waarbij iedereen de deelnemers fel aanmoedigde kwam de rooms katholieke St. Paulus-school (J. Cats- laan) als eerste uit de bus. Daar vlak achter kwam als tweede de Kon. Ju- lianaschool. Derde werd de De Savorin Lohman school. De overige uitslagen waren: 4. St. Jo zefschool; 5. Willem van Oranje- school; 6. Leon van Gelderschool; 7. Eben Haezerschool; 8. Mr. A. de Roosschool; 9. Jan Lighthart school; 10. Klaas de Vriesschool. Iedere deelnemer kreeg na afloop een uitnodiging van zwem- en poloclub De Gouwe om een zwemtraining bij te wonen. een kleine 20 dammers, wat enigszins te leurstellend genoemd moet worden. nende Nederlander Jan Cazemier, in het Mogelijk was het fraaie weer en het na- Gereformeerd Verenigingsgebouw Het derende einde van het damseizoen daar Trefpunt zijn damsimultaan. debet aan. De uit het Groningse Leek afkomstige Er werd een kloksimultaan gespeeld, dat Cazemier is 16 keer kampioen van Zwit- wil zeggen dat de spelers 1 uur tijd had- serland geweest. Hij is Zwitsers groot- den om 50 zetten te spelen. Na een welk omstwoord van voorzitter P. Swart van de Waddinxveense damvereniging Ex celsior, die de deelnemers waarschuwde renlang vaste deelnemer van de alom be- voor de Zwitserse slag van Bourquin (bij kende Brinta (later KSH)-damtournooi- en te Hoogezand.

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 21